EKSTRA
MENÜ

Diyabet Cerrahisi

Diyabet Cerrahisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Diyabet Cerrahisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 281 Diyabet Cerrahisi haberi bulunmuştur.

Diyabet Cerrahisi Haberleri

Obeziteden kurtulmanın son çaresi ameliyat

Obeziteden kurtulmanın son çaresi ameliyat

Memorial Şişli Hastanesi Obezite ve Diyabet Cerrahisi Bölümü'nden Doç. Dr. Halil Coşkun, obezite cerrahisinin, kilo kaybettirici cerrahinin ötesinde, kiloya bağlı olan hastalıkları tamamen iyileştirici bir yöntem olduğunu belirtti.

20.10.2013Sağlık
Diyabet Cerrahisi Hayat Kurtarıyor

Diyabet Cerrahisi Hayat Kurtarıyor!

Diyabet hastalığı tüm dünyada en yaygın ve yaşamı en fazla tehdit eden hastalıkların başında geliyor. Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, diyabet rahatsızlığının cerrahi teknikler ile tedavi edilebileceğini belirtiyor...

Diyabet cerrahi yöntemlerle tedavi edilebilir

Diyabet cerrahi yöntemlerle tedavi edilebilir

Diyabet hastalığının cerrahi yöntemlerle tedavi edilebileceğini söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, diyabet cerrahisinin özellikle tip 2 diyabet rahatsızlığında en etkili tedavi yöntemi olarak kabul edildiğine dikkat çekti.

28.07.2017Sağlık
Şişmanlık kader değil önlenebilir bir hastalıktır

Şişmanlık kader değil önlenebilir bir hastalıktır

Obezite ve Diyabet Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. İbrahim Sakçak, şişmanlığın tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu söyledi.

18.08.2017Sağlık
Diyabet tedavisinde metabolik cerrahi

Diyabet tedavisinde metabolik cerrahi

Tip 2 diyabet, obezite ile en sık bağlantılı hastalık türüdür ve tüm şeker hastalarının yaklaşık yüzde 90'ı tip 2 diyabetlidir. Tip 2 diyabetin nasıl tedavi edileceğini Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar anlatıyor.

23.08.2017Sağlık
Çocuklarda obeziteye karşı ‘543210’ kuralı

Çocuklarda obeziteye karşı ‘543210’ kuralı

Obezite ve Diyabet Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Murat Çağ, “22 Mayıs Dünya Obezite Günü” öncesinde çocukluk çağında başlayan obezite tehlikesi ve alınması gereken önlemler hakkında bilgi verdi.

21.05.2019Cocuk Sagligi
Obezite ve diyabet arasındaki nasıl bir ilişki var

Obezite ve diyabet arasındaki nasıl bir ilişki var?

Diyabet yani halk dilinde şeker hastalığı; pankreas isimli salgı bezi organımızın ihtiyaç oranında insülin hormonu üretmemesi ya da üretmiş olduğu insulin hormonunun etkili bir şekilde kullanılmaması, yani insüline karşı bir direnç geliştiği durumunda gelişen, kısa, orta ve uzun dönemde ciddi komplikasyonlara neden olabilen metabolik bir hastalıktır. Başka bir deyim ile kişi, aldığı besinlerden kana geçen şekeri yani glukozu kullanamaz ve böylece kan şekeri yükselmiş olur. Op. Dr. Türker Karabuğa obezite ve diyabet arasındaki ilişkiyi anlatıyor.

17.11.2019Sağlık
Diyabet cerrahisi şeker hastalığının kesin çözümü mü

Diyabet cerrahisi şeker hastalığının kesin çözümü mü?

Diyabet (şeker hastalığı) ve obezite (şişmanlık) insan sağlığını ve dolayısıyla toplumları olumsuz etkileyen sağlık sorunlarının başında gelmektedir. Dünya Sağlık Örgütü, Türkiye’de 2000 yılında yaklaşık 3 milyon olan diyabetli sayısının 2030 yılında 6,5 milyona ulaşacağını tahmin etmiş, ancak 2030 yılı için tahmin edilen bu rakam 2014 yılında aşılmış ve ülkemizdeki diyabetli sayısı 7 milyonun üstüne çıkmıştır. Yapılan çalışmalar ülkemizdeki her üç yetişkinden ikisinin kilolu veya obez olduğunu ortaya koymuştur.

18.11.2019Sağlık
Türk erkekleri sertleşme sorunlu

Türk erkekleri sertleşme sorunlu

Yapılan araştırmalar, sağlıklı bir cinsel ilişki için yeterli ereksiyonun sağlanamaması ya da sürdürülememesi olarak tanımlanan ''sertleşme sorunu'' görülme sıklığının, Türk erkeklerinde dünya ortalamasının üzerinde olduğunu açıklıyor.

Sağlıklı yaşam için spor şart

Sağlıklı yaşam için spor şart

Uzmanlar, sağlıklı yaşam için ömür boyu spor yapılabileceğini ancak bunun bilinçli ve doktor kontrolünde olmasının şart olduğunu belirtiyorlar.

5.10.2001Spor Arena
Washington, stentli damarla futbola devam edebilir mi

Washington, stentli damarla futbola devam edebilir mi

Kalp krizi geçiren Fenerbahçeli futbolcu Washington'un bundan sonraki futbol yaşamı, uzmanlar arasında tartışma konusu oldu. İstanbul Memorial Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez, adrenalinin ciddi damar spazmı yaptığını belirterek, hastalığın tekrar etme riskine dikkat çekti.

29.11.2002Kelebek
3 milyon dolarlık poliklinik

3 milyon dolarlık poliklinik

International Hospital, Etiler'de açtığı 5 katlı poliklinik için 3 milyon dolarlık (yaklaşık 4 trilyon 750 milyar lira) harcama yaptı.

3.01.2003Kelebek
Kalbinizi koruyun

Kalbinizi koruyun

Yaşam koşulları ve yanlış beslenme alışkanlıkları, kalp-damar hastalıklarını çağın hastalığı boyutuna getirdi. Ancak alınacak küçük önlemler kalbin sağlıklı olması için yeterli olabiliyor.

26.09.2003Kelebek
SAĞLIKLI YAŞAM: Kalbinize iyi bakın

SAĞLIKLI YAŞAM: Kalbinize iyi bakın

Kalp – damar hastalıkları, tüm dünyada başlıca ölüm nedeni. İstatistiklere göre, her yıl 17 milyon kişi kalp krizinden yaşamını yitiriyor. Türkiye’de ise nüfusun yüzde 20’si koroner kalp hastalıkları tehdidi altında. Ölümlerin yarısı da bu hastalıklar sebebiyle gerçekleşiyor. Türkiye bu oranla Avrupa ülkeleri arasında kalp hastalıklarına bağlı ölümlerde erkeklerde beşinci, kadınlarda ise birinci sırada yer alıyor.

29.09.2003Kelebek

Yazar Sonuçları

362 bin öğrenci, 17 bin öğretmen terör hedefinde

OKULLAR tatile girdi; ne yazık ki çocuklarımız terörün hedefi olmaya devam ediyor.

22.01.2016

İthal edilen teneke kalp kapağının menteşesi koptu

Tepeden tırnağa yıkanıp dezenfekte olmuşuz; başımız, ağzımız, burnumuz kapalı. Sırtımızda steril ambalajından yeni çıkmış özel giysiler, ayağımızda özel terlikler.

15.02.2004