EKSTRA
MENÜ

Diyabet Cerrahisi

Diyabet Cerrahisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Diyabet Cerrahisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 281 Diyabet Cerrahisi haberi bulunmuştur.

Diyabet Cerrahisi Haberleri

Şeker hastalığında ezber bozan araştırma

Şeker hastalığında ezber bozan araştırma

Türkiye Metabolik Cerrahi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Alper Çelik, diyabet hastalarında, cerrahi tedavinin erken bir dönemde yapılmasının ciddi kilo problemi olmaması durumunda şekeri düzeltebildiğini söyledi.

17.01.2016Sağlık
Vah benim gribim

Vah benim gribim

DOMUZ gribi olarak ünlenen ‘H1N1 korkusu’, Türkiye çapında birçok hastanee acilleri kilitledi. Her ateşi çıkan, öksüren, “Domuz gribine yakalandım” paniğiyle acillere koşuyor.

11.01.2016Gündem
Obeziteden Metabolik Cerrahi İle Kurtulun

Obeziteden Metabolik Cerrahi İle Kurtulun!

Sağlıklı yaşamın önündeki en büyük engellerden biri olan obezitenin tedavisinde cerrahi yöntemler umut veriyor. Medicorium Obezite ve Metabolizma Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Murat Üstün konuyla ilgili açıklamalarda bulundu!

Anadolu Sağlık Merkezi doktorlarından Profesör Metin Çakmakçı: Her gün 85 kadın meme kanseri oluyor

Anadolu Sağlık Merkezi doktorlarından Profesör Metin Çakmakçı: Her gün 85 kadın meme kanseri oluyor!

Allah korusun, hiç meme kanseri olmayayım…Kimse olmasın.Ama olursam, gideceğim doktorlardan biri Metin Hoca.Gerçekçi, dürüst, bilgili, sinir uçları açık, şefkatli ve pozitif…Bu röportaj sayesinde pek çok şey öğrendim kendisinden.Siz de öğreneceksiniz…Okuyun, okutun…

Morbid obezite cerrahisi hayatınızı değiştirebilir

Morbid obezite cerrahisi hayatınızı değiştirebilir!

Morbit obez olanlar, kanser dahil birçok hastalıkla risk altındadır.

18.11.2015Sağlık
Zayıflama ameliyatları çığırından çıktı

'Zayıflama ameliyatları çığırından çıktı'

Türk Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Yeşim Erbil’in verdiği rakamlar şoke edici. 2012 yılında 850, 2013’te 3 bin, 2014’te ise 6 bin kişi SGK’nın karşıladığı obezite ameliyatı oldu. 2015’te bu rakamın 10 bine yaklaşması bekleniyor. Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği Başkanı Sait Gönen, obezite ameliyatları için “Çığrından çıktı” dedi.

15.08.2015Sağlık
Çığırından çıktı

Çığırından çıktı

Türk Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Yeşim Erbil’in verdiği rakamlar şoke edici. 2012 yılında 850, 2013’te 3 bin, 2014’te ise 6 bin kişi SGK’nın karşıladığı obezite ameliyatı oldu. Erbil’e göre 2015’te bu rakamın 10 bine yaklaşması bekleniyor. Prof. Dr. Sait Gönen de obezite ameliyatları için “Çığırından çıktı” diyor.

12.08.2015Sağlık
Dikkat, obezite ömrü kısaltıyor

Dikkat, obezite ömrü kısaltıyor!

22 Mayıs Dünya Obezite Günü’nde bilmeniz gerekenler...

22.05.2015Sağlık
Tüp mide ameliyatıyla zayıflayacak

Tüp mide ameliyatıyla zayıflayacak

UŞAK'ta yaşayan ve 160 kilo olan 46 yaşındaki Cemalettin Aydın, tüm çabalarına rağmen zayıflayamayınca, Denizli'de tüp mide ameliyatı oldu.

26.12.2014Ege
5 milyon tüp bebeğini neler bekliyor

5 milyon tüp bebeğini neler bekliyor?

İngiltere'nin yayınlanan The Guardian gazetesindeki ’Dünyadaki 5 milyon IVF bebeğini neler bekliyor?’ başlıklı haber bazı bilim adamlarının bu konudaki endişelerini gündeme taşıdı. Tüp Bebek, Üreme İmmünolojisi ve Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Halit Fırat Erden "20 yılı aşkın süredir uygulanan IVF tedavisi çok hızlı gelişmeye devam ediyor. Doğal olarak uzun vadedeki etki, başarı ve güvenliği hakkında merak uyandıran noktalar olacaktır" dedi.

9.12.2014Avrupa
Damar Tıkanıklıklarında Yeni Bir Çözüm

Damar Tıkanıklıklarında Yeni Bir Çözüm!

Doç. Dr Başar Sarıkaya, bacaklarda oluşan damar tıkanıklıklarında girişimsel radyoloji çözümleri ile ilgili bilgi verdi...

Aşırı sıcaklar beyni de bozuyor

Aşırı sıcaklar beyni de bozuyor

Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Selçuk Peker, aşırı sıcakların beyinde birçok hastalığa yol açabildiğini, bunların başında da sıcak çarpması, beyin damar tıkanıklığı ve kanamasının geldiğini ifade etti.

14.08.2014Sağlık
Sebebi beyin kanaması olabilir

Sebebi beyin kanaması olabilir

Türkiye'de yılda 100 binde 12-15 vakada rastlanan beyin kanamasının, 55 yaş üstündeki erkeklerde daha sık görüldüğü bildirildi.

6.04.2014Kelebek
Kabus olmaktan çıkıyor

Kabus olmaktan çıkıyor

Bursa’da faaliyet gösteren özel bir hastanede Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Suat Boyacı, bel fıtığının son yıllarda kabus olmaktan çıktığını söyleyerek, bel fıtığının tedavisinde kullanılan endoskopik cerrahinin de modern cerrahideki en önemli gelişmelerden biri olduğunu belirtti.

6.04.2014Kelebek
Problem gözlükte değil gözde olabilir

Problem gözlükte değil gözde olabilir

Görme kalitesinde azalma ve renklerde soluklaşma gibi şikayetlerle ortaya çıkan katarakt, kişinin günlük yaşamını aksatacak boyutlara ulaşabiliyor. Ancak doğru tanı ve kısa sürede gerçekleştirilen bir operasyonla hem katarakt şikayetinden kurtulmak hem de gözlük kullanmadan net bir görüntü kalitesi elde etmek mümkün.

22.12.2013Kelebek
Kök hücre tedavisi Türkiyede sadece iki hastanede

Kök hücre tedavisi Türkiye'de sadece iki hastanede

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaşı Tıp Merkezinde ilk defa kök hücre nakli gerçekleştirildi.

3.12.2013Gündem
3 aydan uzun sürüyorsa tehlikeli olabilir

3 aydan uzun sürüyorsa tehlikeli olabilir

Eğer sigara içiyorsanız, nefesiniz daralıyorsa KOAH’lı olabilirsiniz, doktorunuza başvurup bir soluk testi yaptırmak için çok geç değil.

20.11.2013Gündem
Sigara tüketiminde kötü

Sigara tüketiminde kötü

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, Türkiye'nin sigara kullanım yaygınlığı bakımından en riskli ülkeler grubunda yer aldığını belirterek, "Günlük içilen sigara miktarları açısından bakıldığında Türkiye, dünya genelinde erkeklerde birinci, kadınlarda da ikinci sırada" dedi.

27.10.2013Sağlık
Sadece zayıflatmıyor tedavi de ediyor

Sadece zayıflatmıyor tedavi de ediyor

Düzce Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mevlüt Pehlivan, obezite ameliyatlarının sadece insanları zayıflatmakla kalmadığını, başta diyabet olmak üzere metabolik durumla ilgili değişiklikler oluşturabildiğini belirterek, "Dünya geneline nazaran Türkiye'de obezite cerrahisi yoğun değil fakat ülkemizde önümüzdeki yıllarda obezite cerrahisi artarak sürecek" dedi.

22.09.2013Sağlık
Lütfü Paşayı sevindiren haber

Lütfü Paşa'yı sevindiren haber

Muhteşem Yüzyıl dizisinde Sultan Süleyman'ın eniştesi 'Lütfü Paşa' karakterini canlandıran Mehmet Özgür’ün annesi Elmas Özgür (68), kalbinden by-pass ameliyatı oldu.

6.07.2013Gündem
SGKdan çok önemli değişiklikler

SGK'dan çok önemli değişiklikler

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Sağlık Uygulama Tebliği'nde (SUT) şeker ölçüm çubuğu sayısından organ bağışlarına, ilaç alımından yeşil kartlı ve gazilere kadar bir çok konuda önemli düzenlemelere gitti.

26.03.2013Ekonomi
Bacağı kesilecekti şimdi ise rahatça yürüyor

Bacağı kesilecekti şimdi ise rahatça yürüyor!

Kök hücre nakli hayatını değiştirdi.

15.03.2013Sağlık
Obezseniz düşük maaşa mahkumsunuz

Obezseniz düşük maaşa mahkumsunuz

Obezler yüzde 5,8 ile yüzde 24 arasında daha az maaş alıyor.

20.02.2013Sağlık
Korkutan gelecek

Korkutan gelecek

İnsan sağlığını, psikolojisini ve sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyen ve önemli bir sağlık sorunu olan obezite, iş dünyasında da ayrımcılığa yol açıyor. Türkiye Obezite Cerrahisi Derneği Genel Sekreteri Doç. Dr. Yunus Yavuz, ayrıca Türkiye'de yakın gelecekte obezlerin çoğunlukta olacağını, bunun için acil önlem alınması gerektiğini belirtiyor.

19.02.2013Sağlık
Baypas için şaşırtan araştırma

Baypas için şaşırtan araştırma

ABD'de hükümete bağlı bir sağlık kuruluşunun yaptırdığı uluslararası araştırma, baypasın, erişkin diyabet ve çoklu damar koroner hastalarında, ameliyat gerektirmeyen perkutan koroner müdahaleden (PKM) daha iyi sonuç verdiğini gösterdi.

4.11.2012Sağlık
Kadınların omzunu donduran 10 neden

Kadınların omzunu donduran 10 neden

Ev kadını olmak bir risk faktörü mü?

29.08.2012Sağlık
Varis varsa bu hatayı yapmayın

Varis varsa bu hatayı yapmayın

Mersin’in Tarsus İlçesi’ndeki özel hastanede görev yapan Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Okan Dost, yaz aylarında, bacaklardaki varis şikayetiyle kendilerine başvuran hasta sayısının arttığını, bu konuda yapılan en büyük yanlışın sahil yörelerinde tatil yaparken güneşlenmek olduğunu söyledi.

5.08.2012Sağlık
İdrar kaçırma sorununa akupunkturlu çözüm

İdrar kaçırma sorununa akupunkturlu çözüm

Kadınların derdine 6 seansta son!

30.07.2012Sağlık

Yazar Sonuçları

Olmak ya da ölmek işte bütün mesele bu!

Haberler ikiye ayrılıyor, mide küçültme ameliyatı olup minimum 40 kilo verenler ve mide küçültme ameliyatı olup ölenler.

5.07.2015

Bypass damarının ömrü 30 yıl

Doç. Dr. Oğuz Taşdemir, hastanın kendine bakması, düzenli ilaç kullanımı, egzersiz, kontrollerini düzenli yapması, diyet ve kilo kontrolüne dikkat etmesi halinde bypass damarlarının ömrünün 30 yıla kadar çıktığını söyledi.

8.05.2015
Önlenebilir doğumsal hastalık: Spina bifida

Önlenebilir doğumsal hastalık: Spina bifida

Bu hastalığa anne karnında tanı konabilir.

24.03.2015

Kalp cerrahı gözüyle kolestrol sorunu

Çok bilen birisi çıkıp “Benim kolesterolüm 300 ve ben hiçbir ilaç kullanmıyorum, bakın hiçbir şeyim yok” diyorsa, söylenecek tek bir cümle var: “Bekle ve gör!”

21.11.2013

Kalbinize iyi bakın

Kolesterol, kalp damar hastalıklarına yol açan nedenlerden sadece biri.

19.11.2013

Sigara krizi

‘Kalp krizi adaylığı’nın pek çok nedeni var.

4.11.2013

DİŞTE ÇIĞIR AÇAN UYGULAMA İMPLANT

Sevgili okurlar, bu hafta konumuz doğal dişlere tartışmasız en iyi alternatif olan, geleneksel köprü ve protezlere kıyasla hastaya çok daha konforlu bir yaşam sağlayan diş implantları...

22.03.2013

Kolesterol: Şifa mı, ceza mı?

Kolesterol faydalı mı, zararlı mı? Damarlarımıza şifa mı veriyor, yoksa plaklarla, pıhtılarla daraltıp tıkıyor mu? Yüksek kolesterol düşürülmeli mi, düşürülmemeli mi? Dört gün sürecek yazı dizimizde kolesterolle ilgili merak edilen tüm sorulara yanıt vermeye çalışacağım

2.03.2013