EKSTRA
MENÜ

Diyabet Cerrahisi

Diyabet Cerrahisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Diyabet Cerrahisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 281 Diyabet Cerrahisi haberi bulunmuştur.

Diyabet Cerrahisi Haberleri

Korkutan açıklama... Türkiyede acil ameliyat gerektiren 400 bin obezite hastası var

Korkutan açıklama... "Türkiye'de acil ameliyat gerektiren 400 bin obezite hastası var"

Türk Cerrahi Derneği 2. Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şahin, Türkiye'de obezite nedeniyle acil ameliyat gerektiren 400 bin hasta olduğunu belirterek, "Ciddi manada sağlıkları riske giriyor. Obezite ve diyabet ölüm riskini arttıran bir hastalıktır." dedi.

14.04.2018Gündem
Bu hastalık anne karnında iken tespit ediliyor

Bu hastalık anne karnında iken tespit ediliyor

Bebeklerde doğumsal kalp hastalığı nedir? Bebeklerde kalp hastalığının belirtileri nelerdir? Bebeklerde doğumsal kalp hastalıkları nasıl tedavi edilir?

Önemli değişiklik... Artık her isteyen bu ameliyatı olamayacak

Önemli değişiklik... Artık her isteyen bu ameliyatı olamayacak

Son SUT’da (Sağlık Uygulama Tebliği) yapılan değişikliğe göre, akıl ve ruh sağlığı uzmanının (psikiyatr) da “olur” vermediği hasta ameliyat olamayacak. Değişikliğe kadar genel cerrahi ve endokrinoloji uzmanlarının imzaladığı sağlık kurulu raporu yetiyordu. Türkiye’de yılda yaklaşık 16 bin-18 bin obezite ameliyatı yapılıyor.

11.02.2018Gündem
Masaj yaptırmak zayıflatır mı

Masaj yaptırmak zayıflatır mı?

İş hayatının stresinden arınmak, masa başı çalışanların sırt ağrılarından kurtulmak için tercih ettikleri; refleksoloji, thai, shiatsu, sıcak taş masajları acaba şişmanları da zayıflatıyor mu?

5.02.2018Sağlık
Kış aylarında gözlerin kurumasını önleyecek öneriler

Kış aylarında gözlerin kurumasını önleyecek öneriler

Kış aylarında kuru, rüzgarlı ve soğuk havalarla birlikte artan göz kuruluğundan, bazı küçük ama etkili yöntemlerle korunabilirsiniz.

15.01.2018Sağlık
Kilo verdikten sonra cilt sarkması nasıl geçer

Kilo verdikten sonra cilt sarkması nasıl geçer?

Dramatik kilo kaybının ardından deri altı ve cilt dokusunda sarkmalar oluşabiliyor. Hastalarda estetik kaygı yaratan ve yaşam konforunu etkileyen bu durum plastik cerrahi ile düzeltilebiliyor.

11.01.2018Sağlık
Yorgun uyanmaya, kilo almaya neden oluyor

Yorgun uyanmaya, kilo almaya neden oluyor

Vücudun en önemli hormonlarından bir tanesi olan tiroid hormonunun yavaş çalışması anlamına gelen hipotiroidin en önemli belirtileri yorgun uyanma, halsizlik, çabuk yorulma, kolay kilo alma, zor kilo verme gibi belirtilerdir. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Okan Yıldız hipotiroidi belirtileri, hipotiroid hastalığı nedenleri ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

10.01.2018Sağlık
Aşırı terliyorsanız bir sebebi var

Aşırı terliyorsanız bir sebebi var!

İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Ayşegül NAVDAR aşırı terlemeyle ilgili merak edilenleri sizler için anlattı.

9.09.2017Sağlık
Modern yaşam diyabeti tetikledi

Modern yaşam diyabeti tetikledi

Alınan tüm önlemlere ve gelişen tedavilere rağmen diyabet giderek büyüyen bir halk sağlığı sorunu. Tüm diyabet hastalarının yüzde 90 kadarı Tip 2 diyabetli. Tip 2 diyabetse önlenebilir bir hastalık. Halen diyabet hastası olduğundan habersiz 193 milyon kişi olduğu tahmin ediliyor. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Temel Yılmaz, diyabetin dünya ve Türkiye’deki durumunu şöyle anlattı.

28.05.2017Sağlık
Diş sağlığı kalp sağlığını nasıl etkiliyor

Diş sağlığı kalp sağlığını nasıl etkiliyor?

Sağlıklı bir ağız eşittir sağlıklı bir kalp mi? Araştırmalar giderek bu soruya daha çok "evet" diyor. Kalp hastalığı dünyada ciddi bir sorundur. Zayıf ağız sağlığı da öyle. Daha iyi fırçalama ve diş ipi size daha sağlıklı bir kalp verebilir mi? Ve diş hekimleri ağzınızın içine bakarak kalp hastalığı riski altında olup olmadığınızı görebilirler mi? Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer, diş enfeksiyonlarının ya da kistlerinin kalp sağlığı problemlerine sebep olabileceğini belirtiyor.

30.01.2017Sağlık
Sağlıklı ve kaliteli yaşam için kilolarınızdan kurtulun

Sağlıklı ve kaliteli yaşam için kilolarınızdan kurtulun!

“Ben aşırı kilo almam” demeyin. Günümüzün yaşam şekli herkesi obezite riski ile tehdit ediyor. Obezite sorunu yaşayanlar ise obezite tedavisi ile daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürebilir. Genel Cerrahi ve Cerrahi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Orhan Çelen, obezite cerrahisi ile kilo vermeyi anlatıyor.

6.12.2016Sağlık
Vitrin hastalığı birçok kanserden daha ölümcül

Vitrin hastalığı birçok kanserden daha ölümcül

Dikkat! Herhangi bir belirti vermiyor, bu nedenle sessiz ilerliyor.

15.08.2016Sağlık
Obezite, sinsi ilerleyen bir hastalık

Obezite, sinsi ilerleyen bir hastalık

Kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülüyor.

29.06.2016Sağlık
Sıcak çarpmasında hastayı acilen soğutmak gerekiyor

"Sıcak çarpmasında hastayı acilen soğutmak gerekiyor"

Havalar gittikçe ısınıyor, uzmanlar uyarıyor: Sıcak çarpması durumunda yapılması gereken en önemli şey, hastayı acilen soğutmak."

15.06.2016Sağlık
Obez hastalar kansere daha çok yakalanıyor

Obez hastalar kansere daha çok yakalanıyor!

Kanserli hastaların %8-18’inin aynı zamanda diyabetik olduğunu söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Bahadır Ege, obezitenin birçok kanser türü için kabul edilen bir risk faktörü oluşturduğunu belirtiyor.

8.06.2016Sağlık
Obezite cerrahisi yöntemleriyle tedavi olmanın faydaları nelerdir

Obezite cerrahisi yöntemleriyle tedavi olmanın faydaları nelerdir?

Şişmanlığın neden olduğu sağlık sorunları neredeyse tüm vücut sistemini etkilemekte ve ortaya çıkan karmaşık sorunlar yaşam ömrünü kısaltmaktadır. Obezite cerrahisi yöntemleriyle tedavi olmanın kazanımları sadece kilo vermek ve fiziksel olarak estetik görünüme kavuşmakla sınırlı değildir.

20.05.2016Sağlık
Ev kadınlarının kabusu Çamaşırcı Hastalığı

Ev kadınlarının kabusu 'Çamaşırcı Hastalığı'

Ev işleri dünyanın en zor işleri arasında! Ne belli bir mesaisi var, ne de işlerin sonu. Çamaşırları yıkarsınız, daha ütüleme bitmeden bir o kadar daha çamaşır dağı oluşur. Her gün yeniden yemek yaparsınız, evin temizliğine bir türlü yetişemezsiniz. Çekilecek çile değil bu ev işleri... Hastalığı da cabası!

16.02.2016Sağlık
Kadınlarda kısırlığa neden olan 18 faktör

Kadınlarda kısırlığa neden olan 18 faktör

Çok kilolu ya da aşırı zayıfsanız yumurtlama olmaz.

5.02.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

Ramazanda iftarla sahur arasında dikkat edilmesi gerekenler

Malum Ramazan ayı beslenme alışkanlıklarının ve düzenin değiştiği dönem. Öğün sayısı ikiye düşüyor. Uzun süren açlığın arkasından oruç açılınca, enerjisi daha yüksek yiyecekler yeniyor. Uzmanlar ise iftar ve sahur arasına iki öğün daha eklenmesini öneriyor.

5.06.2017

D vitamini şişmanlatır mı zayıflatır mı?

Modern beslenme denilen felaket ve yeni hayat tarzımız bizi D vitamini, omega-3 ve probiyotik fakiri insanlar yaptı. Bu üç eksiklik yalnızca bağışıklığımızı zayıflatmıyor, aynı zamanda kilo sorununa da katkı yapıyor.

1.03.2017

Karaciğerinizi fruktoz yağlandırıyor

Uzmanlar, karaciğer yağlanmasında görülen hızlı artışı öncelikle fruktoz tüketimindeki artışa bağlıyorlar. Karaciğerimiz daha az yağlı olsun istiyorsanız şeker eklenen her türlü besine mesafeli olun.

29.07.2016

Gebelik ve guatr

Tiroid bezi, boynun ön kısmında, nefes borusunun önünde olan bir organ.

12.03.2016