MENÜ

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.528 Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu haberi bulunmuştur.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Haberleri

Erdoğan konuşmasında tek bir kişinin adını andı

Erdoğan konuşmasında tek bir kişinin adını andı

Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan görevlerini bırakmadan önce son kez partisinin il başkanları ile bir araya geldi.

14.08.2014Gündem
Seçim gecesi ‘darbe önleme’ mesaisi yaptık

Seçim gecesi ‘darbe önleme’ mesaisi yaptık

DIŞİŞLERİ Bakanı Ahmet Davutoğlu, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapıldığı 10 Ağustos gününü 11 Ağustos’a bağlayan gece sabaha kadar mesai yaptıklarını, Irak’taki darbe girişimini önlemeye çalıştıklarını söyledi.

13.08.2014Gündem
Danışmanı artık Başbakan Başdanışmanı

Danışmanı artık Başbakan Başdanışmanı

ANKARA kulisleri, AK Parti’de 27 Ağustos’ta olağanüstü genel kurul kararı alınmasının ardından başbakan ve genel başkanın kim olacağıyla ilgili en hareketli dönemini yaşarken, Başbakanlığa en yakın kişilerden biri olarak gösterilen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun danışmanlarından Ali Sarıkaya, Başbakan Başdanışmanı olarak atandı.

12.08.2014Gündem
TBMM 21 Ağustosa kadar çalışacak

TBMM 21 Ağustos'a kadar çalışacak

TBMM Genel Kurulu, 21 Ağustos gününe kadar çalışma kararı aldı. CHP'nin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile ilgili verdiği gensoru ise Cumartesi günü Genel Kurulda görüşülecek.

12.08.2014Gündem
Libyada kaçırılan üç Türk vatandaşı kurtarıldı

Libya'da kaçırılan üç Türk vatandaşı kurtarıldı

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Libya'da kaçırılan üç Türk vatandaşının kurtarıldığını ve yakın zamanda Türkiye'ye getirileceklerini duyurdu.

12.08.2014Dünya
Economistten seçim yorumu: Erdoğanın yerine yüksek ihtimalle Davutoğlu gelir

Economist'ten seçim yorumu: Erdoğan'ın yerine yüksek ihtimalle Davutoğlu gelir

İngiliz Economist dergisi Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aldığı yüzde 52'lik sonucun Türkiye'nin sallantıdaki demokrasisinin geleceğinde derin bir etki yaratacağını yazdı. Dergi ayrıca, Erdoğan'ın yerine başbakanlık görevine, Ahmet Davutoğlu'nun geleceği yorumunda bulundu.

12.08.2014Dünya
Türkiye’ye, Gazze’ye hava köprüsü izni

Türkiye’ye, Gazze’ye hava köprüsü izni

72 saatlik ikinci ateşkesin sürdüğü saatlerde İsrail ve Mısır, Türkiye’ye yaralıların taşınması için insani hava köprüsü kurulması için izin verdi. Dün sabaha karşı 4 Filistinli yaralı, ambulans uçakla Ankara’ya getirildi.

11.08.2014Dünya
Babacan bekleyiş

Babacan bekleyiş

CUMHURBAŞKANLIĞI seçiminden sonra piyasalar şimdi gidecek ve kalabilecek ekonomi bakanlarını merak ediyor.

11.08.2014Ekonomi
Davutoğlu: Irakta yaşananlar darbe teşebbüsü

Davutoğlu: Irak'ta yaşananlar darbe teşebbüsü

Irak Başbakanı Nuri el Maliki, Irak Cumhurbaşkanı Fuat Masum'un ülkenin kritik süreçten geçmesine rağmen hükümeti kurma görevini geciktirdiğini iddia etti ve Masum'u anayasayı ihlal etmekle suçladı. Bu gelişmenin ardından Maliki'ye bağlı özel birlikler Bağdat'ta konuşlandı. Davutoğlu ise Irak'taki durum için "darbe teşebbüsü" dedi.

11.08.2014Dünya
Filistinli yaralılar Türkiyeye getirildi

Filistinli yaralılar Türkiye'ye getirildi

Gazze'de İsrail'in saldırılarında ağır yaralanan Filistinlilerden 4'ü uçakla Türkiye'ye getirildi. Filistinli yaralıları Ankara'da Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Dışişleri Bakanı Ahmed Davutoğlu ile diğer ilgililer karşıladı.

11.08.2014Dünya
0002 kim olacak

0002 kim olacak

Tayyip Erdoğan’ı Çankaya Köşkü’ne taşıyan cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından sıra 0002 plakayı kullanacak yeni başbakanın kim olacağı sorusuna geldi.

10.08.2014Gündem
İki bakandan önemli açıklamalar

İki bakandan önemli açıklamalar

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan Karaman'da konuştu.

8.08.2014Gündem
ABD hava operasyonu yapacağını Türkiyeye önceden söylemişti

ABD hava operasyonu yapacağını Türkiye'ye önceden söylemişti

ABD, Irak'taki IŞİD militanlarına yönelik hava operasyonu düzenleyeceğini Ankara'ya bir gece önceden bildirdi. Edinilen bilgiye göre, Washington yönetimi Ankara'ya "IŞİD'i vuracağız" bilgisini bizzat Dışişleri Bakanı John Kerry aracılığıyla iletti.

8.08.2014Dünya
Resmi Konutta güvenlik zirvesi

Resmi Konutta güvenlik zirvesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Resmi Konutta güvenlik toplantısı yapıldı.

8.08.2014Gündem
Ankara’da IŞİD zirvesi

Ankara’da IŞİD zirvesi

IŞİD’in Peşmerge güçlerinin karşı koymasına rağmen Türkiye sınırını da tehdit edebilecek boyutta Kuzey Irak içinde ilerlemesi Ankara’yı harekete geçirdi.

7.08.2014Gündem
Ahmet Davutoğlundan önemli açıklamalar

Ahmet Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Irak'a insani yardım yapan tek ülkenin Türkiye olduğunu açıkladı ve Sincar dağlarına havadan malzeme yardımı yapıldığını belirtti.

7.08.2014Dünya
IŞİD rehineleri için suç duyurusu

IŞİD rehineleri için suç duyurusu

Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu’na düzenlenen baskın sonrası IŞİD teröristlerince rehin alınanlar arasında üç yakını bulunan Muammer Taşdelen ile CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Başbakan Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Dışişleri Bakanlığı Ortadoğu ve Asya Pasifik İşleri Müsteşar Yardımcısı Ömer Onhon hakkında “Görevi Kötüye Kullanma, görevi ihmal” suçlamasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

6.08.2014Dünya
Ankarada kritik IŞİD toplantısı

Ankara'da kritik IŞİD toplantısı

IŞİD’in Türkiye sınırını da tehdit edici boyutta Irak içinde ilerlemeye başlaması Ankara’yı alarma geçirdi.

6.08.2014Dünya
Davutoğlu: Türkiye, İsrail ve Mısırla görüşüyor

Davutoğlu: Türkiye, İsrail ve Mısır'la görüşüyor

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Gazze'ye insani yardım ulaştırılması ve binlerce yaralı Filistinli'nin Türkiye'ye getirilmesini sağlayacak bir hava sahası koridoru açılması için İsrail ve Mısır'la görüşme halinde olunduğunu açıkladı.

6.08.2014Dünya
Davutoğlu’na TBMM’de Musul gensorusu

Davutoğlu’na TBMM’de Musul gensorusu

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun IŞİD’in baskın yaptığı Musul Başkonsolosluğu’nun internet sitesine yazdığı Ramazan Bayramı mesajı hakkında TBMM’de gensoru önergesi verildi.

5.08.2014Dünya
Dışişleri Bakanlığı, Gazzedeki ateşkes açıklamasında Mısıra yer vermedi

Dışişleri Bakanlığı, Gazze'deki ateşkes açıklamasında Mısır'a yer vermedi

Dışişleri Bakanlığı, Gazze’de Mısır’ın girişimi üzerine İsrail ve Filistin arasında 72 saatlik ateşkese varılmasından memnuniyet duyduğunu bildirdi. Ancak 1 Ağustos’ta varılan ve sadece iki saat içinde bozulan ateşkes için Katar ile birlikte yaptığı ortak açıklamada “Mısır’ı takdir eden” Dışişleri, bu kez tek taraflı yaptığı açıklamada Mısır’ı görmezden geldi.

5.08.2014Dünya
Umut Orandan bayram mesajı sorusu

Umut Oran'dan 'bayram mesajı' sorusu

11 Haziran 2014'ten beri IŞİD işgali altında olan, dolayısıyla da kapalı durumdaki Musul Başkonsolosluğu'nun internet sitesine, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun "bayram tebriğinin" yüklenmesi TBMM'ye taşındı.

5.08.2014Gündem
İsrail, Gazzeden çekildi

İsrail, Gazze'den çekildi

Mısır’ın Hamas ve diğer Filistinli gruplarla yaptığı görüşmelerden sonra Gazze’de üç günlük ateşkes ilan edildi. İsrail, varılan anlaşma uyarınca Gazze'deki tüm askeri birliklerini çekti. İsrail'in Gazze'ye saldırılarında şu ana kadar çoğu çocuk ve kadın yaklaşık bin 900 Filistinli yaşamını yitirdi.

5.08.2014Dünya
İşgal edilen Musul Başkonsolosluğu sitesinde bayram mesajı

İşgal edilen Musul Başkonsolosluğu sitesinde bayram mesajı

Türkiye'nin Musul'daki Başkonsolosluğu, 11 Haziran 2014'te İŞİD teröristleri tarafından işgal edildi.

4.08.2014Gündem
Davutoğlu’ndan İhsanoğlu’na Takdir mektubu gitmiş

Davutoğlu’ndan İhsanoğlu’na Takdir mektubu gitmiş

CUMHURBAŞKANI adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun İslam İşbirliği Genel Sekreterliği dönenimdeki bazı uygulamalarını, açıklamalarıyla eleştiren Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun, İhsanoğlu’na “Takdir mektubu” gönderdiği ortaya çıktı.

4.08.2014Gündem
Loğoğlu: Monşer şamarı geliyor

Loğoğlu: Monşer şamarı geliyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu için söylediği ’monşer’ sözüne atıfta bulunarak, "Osmanlı tokadı değil, monşer şamarı geliyor. Monşer şamarı aslında demokrasinin şamarı olacaktır" dedi.

4.08.2014Gündem
Sabah 03.00’e kadar Gazze’yi konuştular

Sabah 03.00’e kadar Gazze’yi konuştular

İSRAİL Gazze’ye yönelik saldırlarını aralıksız sürdürürken Türkiye, ABD ve Katar üçlüsü müzakere ortamının oluşabilmesi için ateşkes sağlanması amacıyla çabalarını sürdürüyor.

3.08.2014Dünya
Gazze için Ankara’da sürpriz buluşma

Gazze için Ankara’da sürpriz buluşma

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin, kayıp İsrail askeri Hadar Goldin’in bulunması için yardım istediği Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Katar Dışişleri Bakanı Halid el-Atiyye dün akşam geç saatlerde Ankara’da sürpriz bir buluşma gerçekleştirdi.

2.08.2014Dünya
Rus parmağı çıkabilir

Rus parmağı çıkabilir

TÜRKİYE, Suriye ve Irak’tan sonra Kuzeydoğu sınırında Kafkasya’da da yeni bir ‘ateş hattı’ ile karşı karşıya kalmanın tedirginliğini yaşamaya başladı. Azerbaycan-Ermenistan sınır hattında yaşanan çatışmalarda 12 Azerbaycan askerinin şehit olması, 2 Ermenistan askerinin hayatını kaybetmesi, Azerbaycan tarafında 30’dan fazla askerin ise yaralandığı iddiası Ankara’yı endişelendirdi.

2.08.2014Gündem
Katarlı bakan geliyor

Katarlı bakan geliyor

Gazze’de kalıcı ateşkesin sağlanması için Türkiye ve ABD ile yoğun bir temas içerisinde olan Katar’ın Dışişleri Bakanı El-Atiyye son anda bir değişiklik olmazsa bu akşam saat 21.00’da Türkiye’ye gelecek.

2.08.2014Gündem
Bakan Yılmaz’ın açıklamasına Dışişleri yanıtı: Yeni bir durum yok

Bakan Yılmaz’ın açıklamasına Dışişleri yanıtı: Yeni bir durum yok

MİLLİ Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın, IŞİD’in Musul’da kaçırıp elinde rehin tuttuğu Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz ve 48 personel için görüşmelerin sürüğünü belirtip, “Belki yarın, öbür gün gelebilirler” diye yaptığı açıklama, Ankara kulislerini de hareketlendirdi.

2.08.2014Gündem
Kerry’den Davutoğlu’na telefon İsrailli askeri kurtarın

Kerry’den Davutoğlu’na telefon İsrailli askeri kurtarın

Hamas’ın İsrailli bir askeri kaçırması Amerika’yı harekete geçirdi. Kerry, Davutoğlu ve Katar Dışişleri Bakanı’nı arayarak İsrailli askerin kurtarılması için devreye girmelerini istedi. Davutoğlu, konuyla ilgili açıklamasında yardıma hazır olduklarını belirtirken, İsrail saldırılarında ölen Filistinlilere dikkat çekti. Bakan Davutoğlu, ateşkes için çaba göstermekten vazgeçmeyeceklerini de sözlerine ekledi.

1.08.2014Dünya
Davutoğlu: Dokuz şehidin acısını yüreğimizde

Davutoğlu: Dokuz şehidin acısını yüreğimizde

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Azerbaycan-Ermenistan sınırında çıkan çatışmada öldürülen 9 Azeri asker için taziyelerini bildirdi.

1.08.2014Gündem
Kerryden sürpriz yardım isteği

Kerry'den sürpriz yardım isteği

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Katar Dışişleri Bakanı El Atiyye'yi telefonla arayarak kaçırılan İsrail subayının serbest bırakılması için devreye girmelerini istedi.

1.08.2014Dünya
Hamasın kaçırdığı İsrailli subay, Savunma Bakanının kuzeni

'Hamas'ın kaçırdığı İsrailli subay, Savunma Bakanı'nın kuzeni'

Gazze'deki Filistinli gruplar ile İsrail arasında ilan edilen 72 saatlik insani yardım amaçlı ateşkes saat 08.00'de başladı. Ancak ateşkes ilanından yaklaşık iki saat sonra, İsrail tarafından Refah kentinin doğusuna açılan top ateşinde 50 Filistinli'nin öldürüldüğü bildirildi. İsrail ise ateşkesin Hamas tarafından bozulduğunu öne sürdü. Hamas tarafından kaçırılan İsrailli subayın, Savunma Bakanı Moşe Yaalon'un kuzeni olduğu iddia edildi.

31.07.2014Dünya
İhsanoğlu’nun eline ezber kâğıdı veriyorlar

İhsanoğlu’nun eline ezber kâğıdı veriyorlar

BAYRAMI memleketi Konya'da ilçeleri ziyaret ederek geçiren Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Akşehir'de partisinin bayramlaşma törenine katıldı.

30.07.2014Gündem
Davutoğlu: Ateşkesin devamı için temaslar sürüyor

Davutoğlu: Ateşkesin devamı için temaslar sürüyor

DIŞİŞLERİ Bakanı Ahmet Davutoğlu, Gazze’deki 24 saatlik ateşkesin devam etmesi için temasları sürdürdüklerini belirterek, ”Türkiye, gece gündüz Gazze’nin yanında olacaktır. Oradaki Filistinli kardeşlerimizin davasını kendi davamız olarak görüyoruz. Onlar, orada acı içinde iken, bizim burada rahat bir bayram geçirmemiz söz konusu olamaz” dedi.

28.07.2014Gündem
Türkiyeden Gazze için İsrail ile sürpriz temas

Türkiye'den Gazze için İsrail ile sürpriz temas

İsrail'in günlerdir Gazze’ye yönelik saldırısı devam ederken, ateşkes için Türkiye’nin girişimleri de arttı. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, BM Genel Sekreteri Ban Ki-Mun’la ateşkes için önceki gün görüşürken, bugün de sürpriz bir temas daha kuruldu.

27.07.2014Gündem
Davutoğlu ve Kerryden tartışılan oturuşa cevap gibi fotoğraf

Davutoğlu ve Kerry'den 'tartışılan oturuşa' cevap gibi fotoğraf

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ABD'li mevkidaşı John Kerry ile ateşkesi görüşmek üzere dün Paris'te buluştu. İkilinin buluşmasından geçilen bir karede 'gayet efendi' bir şekilde oturan Davutoğlu'nun karşısında Kerry'nin 'bacak bacak üstüne'den çok farklı bir şekilde oturması dikkat çekmişti. Bu kare 'Kerry'nin diplomasi ve nezaket teamüllerini zorladığı' yorumlarına neden olduktan sonra, bu kez, ajanslar akşam saatlerinde ikilinin görüşmesinden yeni kareler geçti. Bu defa yanlarında Katar Dışişleri Bakanı da bulunan Davutoğlu ve Kerry'nin samimi halleri dikkat çekti.

27.07.2014Dünya
Davutoğlu ve Kerryden tartışılan oturuşa cevap gibi fotoğraf

Davutoğlu ve Kerry'den 'tartışılan oturuşa' cevap gibi fotoğraf

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ABD'li mevkidaşı John Kerry ile ateşkesi görüşmek üzere Paris'te buluştu. İkilinin buluşmasından geçilen bir karede 'gayet efendi' bir şekilde oturan Davutoğlu'nun karşısında Kerry'nin 'bacak bacak üstüne'den çok farklı bir şekilde oturması dikkat çekmişti. Bu kare 'Kerry'nin diplomasi ve nezaket teamüllerini zorladığı' yorumlarına neden olduktan sonra, bu kez, ajanslar akşam saatlerinde ikilinin görüşmesinden yeni kareler geçti. Bu defa yanlarında Katar Dışişleri Bakanı da bulunan Davutoğlu ve Kerry'nin samimi halleri dikkat çekti.

26.07.2014Dünya
14 yanıtsız soru

14 yanıtsız soru

CASUSLUK yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan dönemin İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün, Emniyet ifadesinde suçlamaları kabul etmeyerek hukuka aykırı hiçbir şey yapılmadığını savundu.

26.07.2014Gündem

Yazar Sonuçları

Allah Türkiye’yi dünyanın pırlantası, yıldızı yapsın

BAŞBAKAN ve 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin balkonunda Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev’i anons ettiğinde, Ocak 2011 sonları ve Bişkek’teki sahne gözümün önüne geldi.

11.08.2014

Tercihleri ekonomiye yön verecek

Piyasalar artık Erdoğan’ın kararlarıyla şekillenecek yeni kabineyi bekliyor.

10.08.2014

Türkiye, Ortadoğu'da 'değişmek' zorunda...

"Bizim mahalle" yani Ortadoğu, karışık ve sıkıntılı. Türkiye'nin önünde zor bir dönem var. Kendisinden Ortadoğu'da beklenen rolü, ne yazık ki, yerine getiremediği görünüyor.

9.08.2014

Türkiye, 'İslam Devleti'nin neresinde?

Obama’nın İD’ye (İslam Devleti) karşı “sınırlı hava saldırıları” emrini, NYT şu çarpıcı cümle ile haberleştirdi:

8.08.2014

İmanın şartını 7’ye çıkaran ‘Fesli Kadir’

BAŞINDA fesiyle hükümet medyasının ekranlarında ağırlanan bir adam...

8.08.2014

Mezhep taassubu

FELAKET gittikçe büyüyor, Irak’ta IŞİD’in saldırıları önce Şiiler ve Hıristiyanlar, ardından Türkmenler ve Kürtler için bela oldu.

7.08.2014

Kucağı herkese açık ‘affedersiniz’ Sünni–Türk

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın “affedersiniz Ermeni” olmadığını öğrendik. “Affedersiniz Rum” olmadığı gibi, “affedersiniz Yahudi” de sayılmaz zaten.

7.08.2014

“Fiyasko” ve “fidye”…

İnsan okuduğu bazı şeyleri ciddiye almaz, bazılarına önem verir. Duyduğu bazı şeyleri –söyleyen kim olursa olsun- ciddiye almaz, bazılarını önemser.

1.08.2014

Ekmel Bey bu toprağın evladı değilmiş

BAŞBAKAN Erdoğan’a göre Ekmeleddin İhsanoğlu...

26.07.2014