MENÜ

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.528 Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu haberi bulunmuştur.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Haberleri

IŞİDci Alman, Niğdedeki eylem öncesi eroin kullanmış

IŞİD'ci Alman, Niğde'deki eylem öncesi eroin kullanmış

Güvenlik görevlilerini şehit eden IŞİD üyelerinin yargılanacağı mahkemenin kesinleşmesinin ardından, dava dosyasındaki ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı.

9.03.2015Avrupa
IŞİD üyesi saldırı öncesi eroin kullanmış

IŞİD üyesi saldırı öncesi eroin kullanmış

Güvenlik görevlilerini şehit eden IŞİD üyelerinin yargılanacağı mahkemenin kesinleşmesinin ardından, dava dosyasındaki ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı. 3 kez ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası istenen Alman vatandaşı 25 yaşındaki Benjamin Xu’nun, yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine saldırmadan önce eroin kullandığı ortaya çıktı.

8.03.2015Gündem
Süleyman Şah saygı karakolundaki askerler tahliye edildi

Süleyman Şah saygı karakolundaki askerler tahliye edildi

TÜRK Silahlı Kuvvetleri (TSK), Türkiye sınırları dışındaki tek Türk toprağı olan Suriye içindeki Süleyman Şah Saygı Karakolu ve Türbesi’ne bu sabaha karşı “yıldırım operasyonu” gerçekleştirdi.

22.02.2015Gündem
Türkiyeden Ermenistana yanıt: Yanlış ve talihsiz bir adım

Türkiye'den Ermenistan'a yanıt: Yanlış ve talihsiz bir adım

ERMENİSTAN, Türkiye ile diplomatik ilişkilerin normalleşmesine yönelik 10 Ekim 2009’da dönemin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Ermeni mevkidaşı Eduard Nalbandyan’ın imzaladığı protokolü çekti. Hürriyet’e konuşan Türk Dışişleri Bakanlığı yetkililerinin ilk değerlendirmeleri “Yanlış ve talihsiz bir adım. Bunlar samimiyetten uzak yaklaşımlar” oldu.

16.02.2015Dünya
İşte milletvekillerinin karnesi

İşte milletvekillerinin karnesi

TBMM’in 24. Dönem tutanaklarına göre milletvekillerinin adeta karnesi ortaya çıktı. Meclis Başkanlığı’na sunulan 65 bin 398 sözlü ya da yazılı soru önergesinin 94’ü AK Partili vekillere ait. 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmalarından sonra ise AK Partili vekiller (ikisi hariç) tek bir soru önergesi sunmamış. Tutanaklara göre kadın vekillerin daha az söz aldığı Genel Kurul’da AK Partili vekillerin konuşma ortalaması 20 iken bu rakam muhalefet partilerinde 120’ye çıkıyor. Soruşturma ya da araştırma önergelerinde de iktidar partisi vekillerin karnesi rakiplerine kıyasla çok gerilerde.

14.02.2015Gündem
‘Kripto’dan 60 kez dinlediler

‘Kripto’dan 60 kez dinlediler

GÖLBAŞI Cumhuriyet Başsavcılığı, başta dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan olmak üzere devletin zirvesinin kullandığı kriptolu telefonların dinlendiği iddialarıyla ilgili başlattığı soruşturmada, aralarında TÜBİTAK ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) üst düzey eski yöneticilerinin de bulunduğu 28 kişi için gözaltı kararı aldırdı.

20.01.2015Gündem
31 kriptolu telefon dinlendi

31 kriptolu telefon dinlendi

GÖLBAŞI Cumhuriyet Başsavcılığı’nın devletin üst düzey yetkililerinin 31 kriptolu telefonun dinlenmesine ilişkin başlattığı soruşturmada aralarında TİB ve TÜBİTAK yöneticilerinin de bulunduğu 28 kişi hakkında gözaltı kararı bulunuyor.

20.01.2015Gündem
Paristeki yürüyüşe Türkiye de dahil bazı ülkelerin katılımına tepki

Paris'teki yürüyüşe Türkiye de dahil bazı ülkelerin katılımına tepki

Dün Paris'te düzenlenen ve 1,5 milyondan fazla kişinin bir araya geldiği gösteriye Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın yanında yaklaşık 50 ülke lideri de katıldı. Ancak bazı ülkelerin katılımı, dış basında pek de memnuniyetle karşılanmadı. Bu ülkelerden biri de Türkiye.

12.01.2015Dünya
40’ı oradaydı

40’ı oradaydı

Rehinelerin IŞİD’in elinde bulunduğu yaşanan gerilim dolu 101 günde yaşananlar MİT, Genelkurmay ve Emniyet’in yaptığı takip, film senaryolarını aratmadı.

21.09.2014Gündem
Babam geliyor

Babam geliyor

Devletin özel uçağı TC-TUR ile Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Ankara’ya getirilen rehinelerin Esenboğa Havaalanı’nda sevdiklerine kavuşma anı, apronda bulunanlara sevinç gözyaşları döktürdü. Başkonsolos Öztürk Yılmaz’ın 3 yaşındaki kızı Zeynep yerinde duramayıp, annesinin elinden tutarak zıp zıp zıplamaya ve “Babam geliyor... Babam geliyor” diye bağırmaya başladı. Uçağın kapılarının açılmasıyla da çığlık çığlığa müthiş bir kucaklaşma...

21.09.2014Gündem
Kerry, Davutoğlu ve Çavuşoğlu demekte zorlandı

Kerry, Davutoğlu ve Çavuşoğlu demekte zorlandı

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir basın toplantısı düzenledi. Kritik görüşmelerde bulunmak üzere Türkiye’ye gelen ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Türkiye’de olmaktan mutlu olduğunu, Türkiye ile sadece NATO müttefiki olmadıklarını belirterek, "Mevlüt Beyle burada görüşmek de benim için çok önemli. Konuşacak çok şeyimiz var. Son bir buçuk sene içerisinde ben en yakın ilişkilerimden bir tanesini Sayın Ahmet Davutoğlu ile kurmuştum. Şimdi kendileri Başbakan oldu. Davutoğlu ile çok önemli görüşmeler gerçekleştirdik. Kendileri ile çok sık ve yakın görüşüyorduk. Şu ana kadar da Sayın Çavuşoğlu ile olan ilişkilimize baktığınızda çok sık görüşüyoruz" diye konuştu.Basın toplantısı sırasında Kerry eski Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve yeni Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'ndan bahsederken soyadlarını söylemekte biraz güçlük çektiği dikkatlerden kaçmadı.

12.09.2014Haber
Yeni Türkiye silinmiş bir ülkedir

'Yeni Türkiye silinmiş bir ülkedir'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Bahçeli, "Başbakan Davutoğlu, yeni Türkiye'ye öyle anlamlar yüklemiş, öyle değerler atfetmiştir ki, bu konuda sahibini bile solda sıfır bırakmıştır. Davutoğlu diyor ki; yeni Türkiye, büyümüş, kalkınmış ve güçlü bir Türkiye'dir. Biz diyoruz ki; yeni Türkiye küçülmüş, sinmiş, silinmiş, sömürülmüş, zayıf bir ülkedir" diye konuştu.

6.09.2014Gündem
Bu da bir ilk

Bu da bir ilk

Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığını Abdullah Gül’den teslim alma töreninde 14 ülkenin cumhurbaşkanı veya devlet başkanı, 6 ülkenin meclis başkanı, 12 ülkenin başbakanı, 3 ülkenin cumhurbaşkanı yardımcısı, 7 ülkenin başbakan yardımcısı, 36 ülkeden bakanlar ve 9 uluslararası örgüt temsilcisi hazır bulundu.

29.08.2014Gündem
Bahçeli: Güle saygısızlık yapıldı

Bahçeli: Gül'e saygısızlık yapıldı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı devir-teslim töreni ve kurulan 62. hükümet ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Bahçeli, "Sipariş üzerine kurulan hükümet böylelikle göreve başlamıştır. Her şeye rağmen, bu yeni gelişmenin aziz milletimize, Türk siyaset ve demokrasisine hayırlı olmasını diliyorum. Bundan sonra Davutoğlu, Erdoğan'ın vasiliği ve himayesi altında siyasi çalışmalarını yürütecektir" dedi.

29.08.2014Gündem
Bakanlığa veda

Bakanlığa veda

AK Parti Genel Başkanı ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, 5 yıldır görev yaptığı bakanlık personeliyle vedalaştı.

28.08.2014Gündem
İki resim arasındaki fark

İki resim arasındaki fark

AK Parti'nin dün gerçekleşen kongresinde Genel Başkan seçilen Ahmet Davutoğlu, TBMM'deki yemin töreninde önemli bir siyasi jest yaptı.

28.08.2014Gündem
Cumhurbaşkanlığı: Başbakanlığa Davutoğlu vekalet edecek

Cumhurbaşkanlığı: Başbakanlığa Davutoğlu vekalet edecek

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni Başbakan atanıncaya kadar Ahmet Davutoğlu'nun Başbakanlığa vekalet edeceğini duyurdu.

28.08.2014Gündem
Konyada Davutoğlu coşkusu

Konya'da Davutoğlu coşkusu

DIŞİŞLERİ Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Ak Parti Genel Başkanlığı’na seçilmesi memleketi Konya’da coşkuyla kutlandı. Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen kutlama törenine telekonferans sistemiyle katılan Davutoğlu, "Yarın Cumhurbaşkanımız görevi devralacak. Hemen arkasından kabine kurulma süreci de cuma günü öğlene kadar tamamlanmış olacak. Bu sürecin bu kadar dakik ve seri işlenmesinin nedeni Türkiye’nin kaybedecek zamanı yok" dedi. Şehirde iş merkezlerine Davutoğlu'nun dev posterleri asıldı.

28.08.2014Gündem
Davutoğlu AK Parti kongresinde konuştu

Davutoğlu AK Parti kongresinde konuştu

AK Parti Genel Başkan adayı Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu kongrenin yapıldığı Ankara Arena Spor Salonu’nda kürsüye çıktı. Davutoğlu "Başbakan olarak vatandaşımıza uzanan, tüyü bitmemiş yetimin hakkına uzanacak eli kardeşimiz olsa kırarız" dedi.

27.08.2014Gündem
Ahmet Davutoğlu kongre salonuna böyle geldi

Ahmet Davutoğlu kongre salonuna böyle geldi

AK Parti'de bugün tarihi bir gün yaşanıyor. AK Parti'nin Ankara Arena'da gerçekleştirilen birinci olağanüstü kongresinde kurucu Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan partisine veda edecek. Kongreye 3 bin kişi çağrıldı. 1020 otobüsle 40 bin kişi Ankara’ya getirildi. Salona giremeyen partililer dışarıda izdiham oluşturdu. AK Parti'de tek genel başkan adayı Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte saat 10:00'dan bir kaç dakika önce salona giriş yaptı. DHA

27.08.2014Haber
AK Partide tarihi gün

AK Parti'de tarihi gün

AK Parti'de bugün tarihi bir gün yaşanıyor. AK Parti'nin Ankara Arena'da gerçekleştirilen birinci olağanüstü kongresinde kurucu Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan partisine veda ediyor. Kongrede tüm delegeler, aday olarak adını Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı Ahmet Davutoğlu ismi üzerinde birleşti.

27.08.2014Gündem
Diplomatını rehin veren ne işe yarar

Diplomatını rehin veren ne işe yarar

MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun yeni başbakan adayı olarak açıklanmasını eleştirerek, “Kendi evlatlarını, diplomatlarını rehin veren bir hükümet ne işe yarar? 77 gündür oturduğu yerden ahkâm kesen bir Dışişleri Bakanı, yarın başbakan olsa ne yazar?” dedi.

26.08.2014Gündem
Erdoğan’ın veda kongresi

Erdoğan’ın veda kongresi

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan bugün AK Parti 1. Olağanüstü Kongresi’nde partisine veda ediyor. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun tek aday olarak katılacağı kongrede sadece genel başkan seçimi yapılacak.

26.08.2014Gündem
‘Restorasyon’ programda

‘Restorasyon’ programda

AK Parti Kongresi için ayrıntılı çalışma yapan Ahmet Davutoğlu, bir yandan titizlikle konuşmasını hazırladı, bir yandan da hükümet programını revize etti. Bu programın temelini ise ‘restorasyon’ kavramı oluşturdu. Davutoğlu’nun bir kurmayı, bunun ‘Osmanlı’ya, İslam devletine dönüş’ gibi yorumların tamamen dışında, 90 yıl boyunca hasar alan Cumhuriyet’in, demokrasinin, dış politika stratejisinin ve ekonomi modelinin onarılması adımları olacağını belirtti.

26.08.2014Gündem
Çin füzesinde 5’inci raunt

Çin füzesinde 5’inci raunt

TÜRKİYE ile Çin arasında süren uzun menzilli hava savunma füzesinde karar süreci 31 Aralık’a kadar uzatıldı. Böylece, füze ihalesinde 3.4 milyar dolarla birinci sırayı alan Çin ile görüşmeler beşinci defa uzatılmış oldu.

26.08.2014Ekonomi
Babacan’a ‘Birlikte çalışalım’ mesajı

Babacan’a ‘Birlikte çalışalım’ mesajı

Hükümet programı ve kongre hazırlıklarını sürdüren Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun çalışmalarında ağırlığı ekonomideki istikrarın korunmasına verdiği öğrenildi.

24.08.2014Gündem
Babacandan OVP toplantısı çağrısı

Babacan'dan OVP toplantısı çağrısı

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Orta Vadeli Program'da (OVP) 2014 yılı gerçekleşme tahminleri ile 2015-2017 dönemindeki makro ekonomik büyüklükleri belirleme çalışmaları için Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nu (EKK) toplantıya çağırdı.

24.08.2014Ekonomi
Erdoğan paralel arıyorsa İmralı’ya baksın

Erdoğan paralel arıyorsa İmralı’ya baksın

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, “Teröristle kol kola girip Türkiye’yi her türlü hain kurguya açık hale getirenlerden TBMM çatısı altında da Çankaya'da da hesap sorulacak” dedi.

23.08.2014Gündem
Bahçeliden Davutoğlu açıklaması

Bahçeli'den Davutoğlu açıklaması

MHP lideri Bahçeli, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti Genel Başkan Adaylığını değerlendirdi: '' Dışişleri Bakanı'nın Başbakan olması ülkemiz adına travmadır. Davutoğlu'nun siyasi mazisi felaket, fantezi ve hüsranla anılmaktadır"

23.08.2014Gündem
Muharrem İnce: CHPnin başına uzun adamı getirin

Muharrem İnce: CHP'nin başına uzun adamı getirin

CHP'nin Genel Başkan adayı Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerini sürdürdü ve ''AKP’nin başında uzun bir adam varken bizdeki biraz daha kısaydı. Şimdi AKP’nin başında kısa bir adam var. CHP’nin başına da uzunu getirin. Önce 2015’de kısasını indireyim. Sonra uzununu indireyim'' dedi.

23.08.2014Gündem
Davutoğlu’nun ‘Cilvekuş’u

Davutoğlu’nun ‘Cilvekuş’u

Başbakanlık koltuğuna oturmaya hazırlanan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun ‘Cilvekuş’ diye seslendiği 14 yaşındaki küçük kızı Hacer Büke Davutoğlu, birlikte çok zaman geçiremedikleri için üzüldüğünü ama babasının bunu telafi etmek için her fırsatta kendilerini aradığını belirterek, “Gözlerimizin içine bakması yetiyor” diyor.

23.08.2014Gündem
Davutoğlu’nun ‘Cilvekuş’u

Davutoğlu’nun ‘Cilvekuş’u

AK Parti Genel Başkanlığı'na aday gösterilen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun en küçük kızı Hacer, duygu dolu sözlerle babasını anlattı. 'Gözlerimizin içine bakması bile yetiyor, çok farklı bir baba. Çok seviyorum onu' diyen Hacer, babasının ailede başlattığı bir gelenekten de bahsetti: 'Her çocuğa, torununa bir isim takmıştır ama sonu mutlaka kuş ile biter. Benim de cilvekuş... O yüzden bana en çok kullandığı ad Cilvekuş...' HABER: Mustafa Küçük / HÜRRİYET

23.08.2014Haber
Denge kabinesi

Denge kabinesi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti Genel Başkanlığı adaylığının ilanının ardından gözler yeni kabineye çevrildi. Kulislerde, seçimlerin zamanında yapılması halinde 10 ay işbaşında kalacak yeni hükümetin, partide olası bir ‘ak saçlılar-gençler’ krizine yol açmaması için ‘denge kabinesi’ olacağı belirtiliyor. Çözüm süreci ve ekonomi yönetimleri korunurken, yer değişiklikleri de dahil 4-8 isimle sınırlı bir değişiklikten söz ediliyor.

22.08.2014Gündem
Cuma’da birlik mesajı

Cuma’da birlik mesajı

Başbakan Tayyip Erdoğan, kendisinin yerine Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı olacağını açıkladığı Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile birlikte dün cuma namazı kıldı.

22.08.2014Gündem
Davutoğlu’nun A takımı

Davutoğlu’nun A takımı

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlık’ta birlikte çalışacağı ‘A Takımı’nın kimlerden oluşacağı konusunda kulislerde 3 isim öne çıkıyor. Davutoğlu’nun, Dışişleri’nde bakanlık mensubu diplomat olanlar dışındaki yakın çalışma ekibini değiştirmeyeceği konuşuluyor.

22.08.2014Gündem
Başarılı güreşçi olurdu

Başarılı güreşçi olurdu

AK Parti’nin Genel Başkan ve Başbakan adayı olarak açıklanan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İstanbul Erkek Lisesi ortaokul hazırlık sınıfına 438 numarasıyla, halaoğlu Semih Demirbaş tarafından yatılı sınavıyla girdi.

22.08.2014Gündem
ABD Dışişleri Bakanlığı: Bir sonraki başbakanla çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz

ABD Dışişleri Bakanlığı: Bir sonraki başbakanla çalışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti Genel Başkan adayı gösterilmesiyle ilgili "Türkiye'deki bir sonraki başbakanla çalışmayı sabırsızlıkla beklediklerini" belirtti.

22.08.2014Dünya
Hani Türkler ırkçı değildi  Nerede kadim Anadolu hoşgörüsü

Hani Türkler ırkçı değildi? Nerede kadim Anadolu hoşgörüsü?

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu iki yıl önce Suriyeli sığınmacılar için “kritik eşik 100 bin” demişti. Bugün Türkiye’de 1 milyon 200 bin Suriyeli ‘misafir’ bulunuyor. Son dönemde Suriyelilere yönelik saldırılar korkutucu boyutlara ulaştı. Her gün başka bir şehirden saldırı haberi geliyor. Gündelik hayatımızda gizlenen ırkçılık açığa mı çıkıyor?

22.08.2014Hayat
Davutoğlunun Başbakanlığı için iş dünyasından ilk tepkiler

Davutoğlu'nun Başbakanlığı için iş dünyasından ilk tepkiler

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Başbakanlığa aday gösterilmesine, ekonomi çevreleri de yaptıkları açıklamalar ile destek verdi. MÜSİAD, TİM ve TÜMSİAD yaptıkları açıklamalarda Davutoğlu ile yakın çalışma içinde olacaklarını vurguladı.

22.08.2014Ekonomi
Ahmet Davutoğlu ve Erdoğana koruma ordusu

Ahmet Davutoğlu ve Erdoğan'a koruma ordusu

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın ardından bu görevi üstlenmesi beklenen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, “Başbakan” gibi korunuyor. Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu'nun cuma namazı sonrası çekilen fotoğraf da bunu gözler önüne seriyor.Davutoğlu’na, dün Erdoğan’ın adaylığını ilan etmesinin ardından Ak Parti Genel Merkezi’nden ayrılırken kendisine Başbakan'ın yakın koruma ekibinin kullandığı jipler eşlik etti.Davutoğlu’nun konvoyuna sinyal kesici jammer aracın da katıldığı görüldü.

22.08.2014Haber
Hamas sözcüsü: Hayırlı selefe hayırlı halef

Hamas sözcüsü: Hayırlı selefe hayırlı halef

Hamas, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun, Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan adaylığını memnuniyetle karşıladığını belirtti.

22.08.2014Dünya
Davutoğlunun 20 yıl önceki görüntüleri ortaya çıktı

Davutoğlu'nun 20 yıl önceki görüntüleri ortaya çıktı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni Başbakan’ı olarak açıklanan isim olan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun 20 yıl önceki görüntüleri ortaya çıktı. 26 Eylül 1994 yılında Kanal 7 ekranlarında seyirciyle buluşan ve Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Nabi Avcı’nın sunduğu “360 Derece” programına konuk olan Ahmet Davutoğlu henüz 35 yaşında doçentti.

22.08.2014Haber

Yazar Sonuçları

Forsu sökülen Çankaya’nın son karanlık odası anlatıyor

MEHMET Demirci, 990 gün boyunca 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün resmi fotoğrafçılığını yaptı.

4.02.2015

Türk dış politikası = Şark kurnazlığı

2015’in ilk ayının ilk yarısında, Türk dış politikasının nasıl olacağının ilk işaretleri geldi. Anlaşılan, “Şark kurnazlığı”, dış politikamızın esası olacak.

16.01.2015

Ortadoğu'da Kürtlerle yeni dönem...

Hafta başında ABD’nin Irak Kürdistan’ından 21 tonluk silah ve mühimmatı, Kobani’deki YPG güçlerine taşıdı.

22.10.2014

Başbakan Davutoğlu 2011’de Esad’a anlattıklarını hatırlıyor mu?

BEN hatırladığından eminim. Saatler sürmüştü bugünün Başbakanı, o dönemin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun Beşar Esad ile o son görüşmesi.

16.10.2014

Senin ‘Paralel’den ne farkın var ki?

GEZİ eylemlerine katılan “Çarşı Grubu” için “darbe yapacaklardı” diye iddianame hazırlamışlar.

8.09.2014

‘Yaktın bizi Ahmet’ten Başbakan Davutoğlu’na

‘ARAP Baharı’ diye başlayıp, Mısır’da darbenin ardından Suriye’de de iç savaşın yeni başladığı günlerdi. Uçakta karşılaştığım bakanlardan birinden yorumunu istedim:

27.08.2014

“Tek adam paradigması”, “Davutoğlu paradoksu”…

Tayyip Erdoğan’ın başbakanlıktaki “halefi”, beklendiği gibi, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu oldu. Davutoğlu, Erdoğan’ın kendi ismini açıklamasının ardından kürsüye gelerek yaptığı konuşmaya şöyle başladı:

22.08.2014