EKSTRA
MENÜ

Diş Fırçalamak

Diş Fırçalamak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Diş Fırçalamak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 417 Diş Fırçalamak haberi bulunmuştur.

Diş Fırçalamak Haberleri

Hayvanlar âleminde diş hijyeni diye bir şey varmış meğer

Hayvanlar âleminde diş hijyeni diye bir şey varmış meğer!

Elif Yonat Toğay üçüncü ‘kurgusallaştırılmış kurgu-dışı’ kitabı ‘Dodi Dişdostu’nda diş fırçalamakla ilgili ‘birileri’nin olumlu davranışlarını anlatıyor bize. Üstelik o ‘birileri’ hayvanlar âleminden çocukların tanışmak için can atacağı on farklı dost.

14.12.2020Kitap Sanat
Hamilelik döneminde diş sağlığı için nasıl beslenilmeli

Hamilelik döneminde diş sağlığı için nasıl beslenilmeli?

Koronavirüs salgını sebebiyle vatandaşlar hem hastaneleri meşgul etmemek hem de kendilerini korumak amacıyla hastanelerden uzak kalmayı tercih ediyor. Bu anlayışın tedavisi ertelenmeyecek hastalıklar ve özellikle gebeler için doğru olmadığını belirten Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dt. Rukiye Parlak, gebelik döneminde kadınların yaklaşık yüzde 80’inde görülen aşermenin sağlıksız yaşanması durumunda ağız ve diş sağlığını tehlikeye soktuğunu söyledi.

27.11.2020Kadın
“Sağlıksız yaşanan hamilelik dönemi dişlerin çürümesini hızlandırabilir”

“Sağlıksız yaşanan hamilelik dönemi dişlerin çürümesini hızlandırabilir”

Koronavirüs salgını sebebiyle vatandaşlar hem hastaneleri meşgul etmemek hem de kendilerini korumak amacıyla hastanelerden uzak kalmayı tercih ediyor. Bu anlayışın tedavisi ertelenmeyecek hastalıklar ve özellikle gebeler için doğru olmadığını belirten Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dt. Rukiye Parlak, gebelik döneminde kadınların yaklaşık yüzde 80’inde görülen aşermenin sağlıksız yaşanması durumunda ağız ve diş sağlığını tehlikeye soktuğunu söyledi.

26.11.2020Sağlık
Pandemi sürecinde diş ve ağız sağlığı nasıl korunmalı

Pandemi sürecinde diş ve ağız sağlığı nasıl korunmalı?

Pandemi döneminde kişiler arasındaki bulaşın genellikle nefes yoluyla gerçekleştiğinin altını çizen Çene Cerrahisi ve İmplantoloji Uzmanı Prof. Dr. Serhat Yalçın, bu süreçte ağız bakımına normalden daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Yalçın, pandemi döneminde ağız bakımına dair çok önemli bilgiler aktardı.

23.11.2020Sağlık
Diş Fırçalamak Koronavirüsten Korur mu

Diş Fırçalamak Koronavirüsten Korur mu?

Genel sağlığın başlangıcı olarak bilinen ağız hijyeni koronavirüs salgınıyla birlikte daha da önem kazandı. Periodontoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Begüm Alkan, diş fırçalamanın koranavirüsle mücadelede önemini anlattı.

26.10.2020İyi Yaşam
Salgın döneminde daha riskli hale gelebilir Önlemek için bunlara dikkat edilmeli

Salgın döneminde daha riskli hale gelebilir! Önlemek için bunlara dikkat edilmeli

Pandemi sürecinde ağız ve diş sağlığına, her zamankinden daha fazla özen göstermek gerekiyor. Sağlıklı bir ağız için sadece diş fırçalamak yetmezken, diş etlerinin temizliği de büyük önem taşıyor. Çünkü doğru temizlenmeyen diş etleri iltihaplanmalara ve kanamalara sebep olabiliyor. İltihaplı diş etlerinde biriken bakteriler ise zamanla solunum problemlerine yol açabiliyor.

16.10.2020Sağlık
5. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Orucu Bozan Durumlar konu anlatımı

5. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Orucu Bozan Durumlar konu anlatımı

Buluğ çağına ermiş her Müslüman Ramazan ayında 30 gün boyunca oruç tutar. Oruç, tüm Müslümanlara farz kılınmıştır. Ramazan ayı dışında tutulan oruçlara ise vacip, nafile ve sünnet orucu adı verilir. 5. sınıflar için orucu bozan durumları ayrıntılı bir şekilde anlattık.

13.09.20205. SINIF
Çocukları dişlerini fırçalamaya teşvik etmenin etkili yolları

Çocukları dişlerini fırçalamaya teşvik etmenin etkili yolları

İlk diş genellikle 6. ayda çıkar. Nadir de olsa bazı bebekler bir veya iki dişle doğabilir. Süt dişleri çıkmaya başlar başlamaz ağız bakımına dikkat edilmesi gerekir. Bebeklik dönemlerinde temiz bir tülbenti ıslatarak dişlerin temizliğini sağlayabilirsiniz. Diş Hekimi Pertev Kökdemir, süt dişlerinin önemini anlattı, ileriki dönemde çocukları diş fırçalamaya teşvik etmenin etkili yollarını sıraladı.

Diş eti problemi diyabet hastalarında daha fazla görülüyor

Diş eti problemi diyabet hastalarında daha fazla görülüyor

Güney Kore'de yapılan bir araştırmaya göre günde 3 kez diş fırçalamanın diyabetten yüzde 8 oranında koruduğunu belirten İç Hastalıkları ve Endokrinoloji Uzmanı Prof. Dr. Hasan Aydın, "Diş eti problemleri toplumun yüzde 15'inde görülüyor. Diyabet hastalarında ise bu oran 3 kat daha fazla" dedi.

15.06.2020Sağlık
15 yaş altı sigara içme oranı artıyor

15 yaş altı sigara içme oranı artıyor

Tütün mamulleri ve sigara kullanımının giderek yaygınlaştığını belirten Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Banu Musaffa Salepçi, 31 Mayıs Dünya Tütünsüzlük Günü için açıklamalarda bulundu. Salepçi, “15 yaş altı gençlerde de sigara içme oranları her yıl giderek artıyor. Sigara bırakıldığında haftada en az 5 gün, en az yarım saat olmak üzere spora başlamak sigara içme isteğini önemli ölçüde azaltır” dedi.

29.05.2020Sağlık
Ağız Kokusu Nasıl Engellenir

Ağız Kokusu Nasıl Engellenir?

Ağız kokusu, pek çok insanın korkulu rüyasıdır. Bu durumu önlemek için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Dt. Kevser Yarımbaş, ağız kokusunu önlemenin yollarını anlattı.

25.05.2020Kişisel Bakım
Diş apsesi nasıl geçer Diş apsesine ne iyi gelir

Diş apsesi nasıl geçer? Diş apsesine ne iyi gelir

Ağız ve diş bakımı için yeterince önem vermemek bir takım sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Eksik beslenme ve farklı hastalıklar sebebiyle diş etlerinde görülen enfeksiyonlar, diş etlerinde iltihaplanmaya apse yapmasına neden olabilir. Peki Diş apsesi nasıl geçer? Diş apsesine ne iyi gelir

22.05.2020Sağlık
Diş eti çekilmesine ne iyi gelir Diş eti çekilmesi nasıl düzelir

Diş eti çekilmesine ne iyi gelir? Diş eti çekilmesi nasıl düzelir

Dişleri kaplayan ve temelini oluşturan diş eti dokusunun veya diş kökünün açığa çıkması ile oluşan hastalıktır. Diş eti çekilmesi sonucunda dişlerin hasar görme olasılığı artar ve diş kaybı yaşanabilir. Peki Diş eti çekilmesine ne iyi gelir? Diş eti çekilmesi nasıl düzelir

22.05.2020Sağlık
Diş Sağlığı İçin 10 Altın Kural

Diş Sağlığı İçin 10 Altın Kural

Doğru diş fırçalama nasıl olmalı? Ağız çalkalama suyu ne sıklıkta kullanılmalı? Estetik Diş Hekimi Dr. Efe Kaya, çürüksüz dişler için dikkat edilmesi gerekenleri sıraladı.

21.05.2020Kişisel Bakım
Diş fırçalamak orucu bozar mı Oruç tutarken diş fırçalanır mı

Diş fırçalamak orucu bozar mı? Oruç tutarken diş fırçalanır mı?

Orucu bozan durum ve davranışların arasında diş fırçalamanın olup olmadığı her yıl olduğu gibi bu yıl da en çok merak edilen konular arasında yerini aldı. 'Diş fırçalamak orucu bozar mı?' sorusuna Diyanet'in ne yanıt verdiğini sorgulayan vatandaşlar, konu hakkında kesin bir cevap almak istiyor. Peki, diş fırçalamak orucu bozar mı? Oruç tutarken diş fırçalanır mı?

29.04.2020Gündem
Diş fırçalamak orucu bozar mı Ağzı çalkalamak orucu bozan durumlar arasında mı

Diş fırçalamak orucu bozar mı? Ağzı çalkalamak orucu bozan durumlar arasında mı?

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte orucu bozan durumlar bir kez daha gündeme geldi. Özellikle kişisel bakımın bir parçası olan diş fırçalamanın orucu bozup bozmayacağı oruç ibadetini gerçekleştirmek isteyenler tarafından merak ediliyor. Peki, diş fırçalamak orucu bozar mı? Ağzı çalkalamak orucu bozan durumlar arasında mı

24.04.2020Gündem
Orucu bozan şeyler nelerdir İşte orucu bozan durumlar

Orucu bozan şeyler nelerdir? İşte orucu bozan durumlar

Orucu bozan şeylerin neler olduğu araştırılıyor. Orucu neler bozar? Ramazan ayının ilk orucu bugün tutuluyor. Müslümanlar imsak vaktinden iftar saatine kadar orucu bozan durumlardan uzak duracaklar. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından vatandaşların akıllarına takılan, “Diş fırçalamak orucu bozar mı? Unutarak yemek içmek orucu bozar mı?” sorularına yanıt verildi. İşte merak edilen soruların ayrıntılı yanıtları…

24.04.2020Gündem
Oruçluyken banyo yapmak orucu bozar mı

Oruçluyken banyo yapmak orucu bozar mı?

Oruç ibadetini gerçekleştirmeye devam eden vatandaşlar, zaman zaman orucu bozan durumlarla ilgili soru işareti yaşıyor. Özellikle banyo yapmanın oruç üzerinde olumsuz bir etkisi olup olmadığı merak ediliyor. Peki, oruçluyken banyo yapmak orucu bozar mı?

21.04.2020Gündem
Diyanete göre misvak kullanmak ve diş fırçalamak orucu bozar mı

Diyanet'e göre misvak kullanmak ve diş fırçalamak orucu bozar mı?

Diş fırçalamak orucu bozar mı sorusu, son günlerde birçok vatandaşın gündeminde yer almaya devam ediyor. Ramazan ayında iftar saati öncesinde dişlerini fırçalamak isteyen Müslümanlar, oruç ibadetlerinin zarar görüp görmeyeceğini merak ediyor. İşte, diş fırçalamak orucu bozar mı sorusuna Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan cevap

21.04.2020Gündem

Rüyada Diş Fırçalamak Ne Anlama Gelir? Rüyada Diş Fırçası Kullanmak Anlamı

Sağlıklı ve bembeyaz dişler, güzel gülümsemelerin anahtarı. Bunun için ise diş hekimlerinin önerisi dişleri düzenli bir şekilde fırçalamak. Peki, günlük hayatta ağız ve diş temizliğimiz için dişlerimizi fırçalamak durumunda iken rüyamızda dişlerimizi fırçalamamız ne anlama gelir? Rüyada diş fırçası kullanmak ve tüm merak edilen rüyaya ait anlamlarını sizin için hazırladık.

16.04.2020Rüya Tabirleri
Dengeli beslenin, 8 saat uyuyun

Dengeli beslenin, 8 saat uyuyun

Koronavirüs nedeniyle okullar uzaktan eğitim verirken, evde de ailelere büyük iş düşüyor. İşte bu süreçte neler yapılabilir? Hangi yaş grubuyla nasıl vakit geçirilebilir. Uzmanlar, sınava hazırlanan öğrencilere, dengeli beslenmeyi ve günde sekiz saat uyumayı öneriyor.

9.04.2020Eğitim
Koronavirüsün psikolojik etkileriyle baş etmenize yardımcı olacak 14 öneri

Koronavirüsün psikolojik etkileriyle baş etmenize yardımcı olacak 14 öneri

Dünya olarak oldukça zor günler geçiriyoruz. Zor olmasının yanı sıra bir hayli de korkunç şeyler yaşıyoruz. Haberleri izlemekten korkuyor ama izlemeden de rahat edemiyoruz. Sürekli sosyal medyaya bakıp gündemi takip ediyor, ne olacak diye merak ediyoruz. Koronavirüs, sadece bedenimizi değil ruhumuzu da etkiliyor.

26.03.2020Evdehayat
Diş fırçalamak orucu bozar mı Diyanet İşleri tarafından yapılan açıklama

Diş fırçalamak orucu bozar mı? Diyanet İşleri tarafından yapılan açıklama

Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte merak edilen sorular arasında yer alan diş fırçalamak orucu bozar mı sorusunun cevabı internette aranan konular arasında yer alıyor. Peki oruçlu iken diş fırçalamak oruçu bozar mı? İşte merak edilen detaylar ve Diyanet İşleri tarafından yapılan açıklamalar

25.03.2020Gündem
Çocuklar ne zaman diş fırçalamaya başlamalı

Çocuklar ne zaman diş fırçalamaya başlamalı?

Diş çürükleri, çocuklarda en sık görülen ağız ve diş problemleri arasında yer alıyor. Ailelerin endişe konusu olan diş çürükleri için çocuklara diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak büyük önem taşıyor. Fakat oldukça meraklı ve bir o kadar da inatçı olabilen çocuklara diş fırçalamak zor gelebiliyor. Diş Hekimi Aylin Hoşzeban Erdur, bebeklikten itibaren başlanması gereken diş fırçalama alışkanlığına dair ipuçları paylaşıyor.

Rüyada diş görmek ne anlama gelir Rüyada çürük diş görmenin tabiri

Rüyada diş görmek ne anlama gelir? Rüyada çürük diş görmenin tabiri

Rüyada bazı nesneleri görmenin ne anlama geldiğini merak eden vatandaşlar rüyada gördükleri simgelerin anlamlarını internette araştırıyorlar. Peki Rüyada diş görmek ne anlama gelir? Rüyada çürük diş görmenin tabiri nedir?

18.12.2019Rüya Tabirleri
Diş Ağrılarına 6 Çözüm Önerisi

Diş Ağrılarına 6 Çözüm Önerisi

Diş ağrılarının; 20 yaş diş ağrıları, diş sinirinden kaynaklanan ağrılar, diş ve diş eti iltihabı ağrıları, eklem ağrıları gibi pek çok nedene bağlı olduğunu söyleyen Diş Hekimi Recep Eşkar, diş ağrılarına çözüm önerilerini anlatıyor.

18.12.2019İyi Yaşam
Hem dişi hem kalbi koruyun

Hem dişi hem kalbi koruyun

Güney Kore’deki Ewha Kadın Üniversitesi’nde yapılan araştırmada ağız sağlığının kalp sağlığı ile doğrudan bağlantılı olduğu sonucuna varıldı.

3.12.2019Dünya
Bu zararlı alışkanlıklar dişlere zarar veriyor

Bu zararlı alışkanlıklar dişlere zarar veriyor

Diş Hekimi Erce Beleçoğlu, ağız ve diş sağlığına zarar veren besinler ve alışkanlıklar konusunda önemli bilgiler verdi. Ağız ve diş dokuları sadece beslenmek için değil, beden sağlığımız ve sosyal hayatımız için de çok değerlidir. Bu önemli yapıya gereken özeni göstermemi gerekir.

23.08.2019Sağlık
Sabah Saatlerinde En Sık Yapılan 5 Hata

Sabah Saatlerinde En Sık Yapılan 5 Hata

Yataktan kalkar kalkmaz bilmeden bedeninize zarar veriyor olabilirsiniz. Üstelik bu hatalar gün içinde yorgun ve keyifsiz hissetmemize neden olabilir. Peki genellikle bilmeden yaptığımız bu hatalar neler?

Erik yedikten sonra mutlaka bunu yapın

Erik yedikten sonra mutlaka bunu yapın

Ekşi ve şekerli yiyecekler ile gazlı içecekleri tükettikten sonra sakın dişlerinizi fırçalamayın. Bunun yerine 1 bardak ılık su için.

25.06.2019Sağlık
Erik Yedikten Sonra Sakın Dişlerinizi Fırçalamayın

Erik Yedikten Sonra Sakın Dişlerinizi Fırçalamayın!

Ekşi ve şekerli yiyecekler ile gazlı içecekleri tükettikten sonra dişlerinizi fırçalamamanız gerektiğini biliyor muydunuz? Diş Hekimi Pertev Kökdemir, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Diş Fırçalamak Orucu Bozar mı

Diş Fırçalamak Orucu Bozar mı?

Diş fırçalamak orucu bozar mı? Sorusunun yanıtı milyonlarca kişi tarafından merak ediliyor. Ramazan ayında diş fırçalamanın orucu bozup bozmadığı en çok merak edilen konular arasında... Peki diş fırçalamak orucu bozar mı? Diş Hekimi Pertev Kökdemir yanıtlıyor...

23.05.2019İyi Yaşam
Çocuklar için akıllı diş fırçası üretildi

Çocuklar için akıllı diş fırçası üretildi

Çocuklar için özel üretilen akıllı diş fırçası tüketicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Söz konusu fırça, ebeveynlere ve diş hekimlerine fırçalama sürecini takip etme imkan veriyor. Gençpa Teknoloji, çocukların sağlığına faydalı olacak bir ürünü Türkiye pazarına sunacağını duyurdu.

Diş fırçalamak orucu bozar mı

Diş fırçalamak orucu bozar mı?

Diş fırçalamak orucu bozar mı? Diş macunu orucu bozar mı? Diş fırçalarken macunun tadını almak orucu bozar mı?

18.05.2019Sağlık
Ramazan ayında oruçla ilgili en çok sorulan 20 soru

Ramazan ayında oruçla ilgili en çok sorulan 20 soru

Orucu bozan şeyler nelerdir? Unutarak yemek yemek orucu bozar mı? Makyaj yapmak orucu bozar mı? Aşı olmak orucu bozar mı? Astım ilacı orucu bozar mı? İşte oruç ile ilgili Ramazan ayında en sık sorulan sorular ve cevapları...

13.05.2019Sağlık
Diş fırçalamak orucu bozar mı Diş çektirmek orucu etkiler mi

Diş fırçalamak orucu bozar mı? Diş çektirmek orucu etkiler mi?

Diş sağlığı bu yıl 29 sürecek olan Ramazan ayında en çok araştırılan ve merak edilen konulardan biri oldu. Her gün tekrarladıkları diş fırçalama alışkanlığını Ramazan’da da sürdürmek isteyen vatandaşlar, ‘Diş fırçalamak orucu bozar mı? Diş çektirmek orucu etkiler mi?’ sorusuna yanıt arıyor. Öte yandan diş çektirme işleminin de oruca etkisi merak ediliyor. Peki, diş fırçalamak orucu bozar mı? Diş çektirmek orucu etkiler mi?

7.05.2019Gündem
Diş fırçalamak orucu bozar mı Oruçluyken diş fırçalanır mı

Diş fırçalamak orucu bozar mı? Oruçluyken diş fırçalanır mı?

Oruçluyken diş fırçalanır mı sorusu, Ramazan ayında içerisinde dişlerini fırçalamak isteyen ancak ikilemde kalan vatandaşların sorguladığı konu olmaya başladı. Peki, diş fırçalamak orucu bozar mı? İşte, oruçluyken diş fırçalamak isteyen vatandaşların araştırdığı konuyla ilgili bazı bilgiler

25.04.2019Gündem
Diş fırçalamak orucu bozar mı Misvak orucu bozar mı

Diş fırçalamak orucu bozar mı? Misvak orucu bozar mı?

Her Ramazan öncesi olduğu gibi bu yıl da orucu bozan durumlar günler öncesinden gündeme geldi, bunlardan biri de diş fırçalama ve misvak konusu üzerine oldu. Peki, diş fırçalamak ve misvak orucu bozar mı? Diyanet İşleri Başkanlığı orucu bozan durumları resmi sayfası üzerinden paylaştı. Peki, diş fırçalamak orucu bozar mı? Misvak orucu bozar mı?

16.04.2019Gündem
Diş Fırçalarken Kaçınılması Gereken 10 Hata

Diş Fırçalarken Kaçınılması Gereken 10 Hata

Dişlerimizi sağlıklı tutmak için iyi diş hijyeni evde başlıyor. Ancak pek çoğumuz dişlerimize iyi bakacağım derken bazı yanlışlar yapıyoruz.

25.02.2019İyi Yaşam
Hastalığınızın Sebebi Çürük Dişler Olabilir

Hastalığınızın Sebebi Çürük Dişler Olabilir

Tedavi edilmeyen çürükler zamanla ilerleyerek daha uzun süren kanal tedavilerine hatta diş kayıplarına yol açabiliyor. Bunun yanı sıra önemsenmeyen diş çürükleri; kalp-damar, mide, karaciğer ve böbrek gibi sistemik hastalıkları tetikliyor. Dt. Aslı Tapan, diş çürüklerinin sebep olduğu hastalıklar ve çürükten korunma yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Açlığınızı Kontrol Etme Yöntemleri

Açlığınızı Kontrol Etme Yöntemleri

Günümüzün en önemli sağlık sorunlarının başında obezite geliyor. Hatta öyle ki bu problem pek çok insanın korkulu rüyası haline gelmeye başlamış durumda. Bunun için akla ilk olarak sürekli yapılan diyetler, sporlar, yağ yakımını kolaylaştırıcı besinler tüketmek geliyor. Bunun için önce pek çok besine karşı “hayır” demeyi öğrenmeli ve aynı zamanda iştahınızı, açlığınızı kontrol altına alma yollarını öğrenmelisiniz.

Biberon çürüğü nedir Hangi problemlere neden olur

Biberon çürüğü nedir? Hangi problemlere neden olur?

Bebeklik ve çocukluk döneminde sıklıkla görülen ve halk arasında 'biberon çürüğü' olarak biline bu durum, yanlış beslenmeye bağlı olarak ortaya çıkar. Peki biberon çürüğü neden olur? Biberon çürüğünü önlemek için neler yapılmalı? Biberon çürüğü nasıl tedavi edilir? Bebek ve çocukların süt dişlerinin, kalıcı dişler için çok önemli olduğunu vurgulayan Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, ebeveynleri biberon çürüğüne karşı uyarıyor.

Yazar Sonuçları

Davranışsal Bilim: Nasıl Davranış Değişikliği Yapabiliriz?

“Değişim” ve “dönüşüm”ün psikolojide yeri oldukça kuvvetli. Psikoterapist Carl Jung (1875-1961) teorisine göre bir insanın “dönüşümü” imkan dışı değil.

8.01.2021

2021'de verebileceğiniz 6 ebeveynlik kararı

Muhtemelen bir yıla veda etmeye, 2020'ye veda etmekten daha fazla hazır olmadık. 2021’e hepimiz yeni umutlar, yeni hedefler, yeni kararlarla başladık. Size bu yıl için listenize bir ekleme yapmanızı öneriyorum. 2021'de her zaman olmak istediğiniz ebeveyn olun. Bu karar ailenize ve evinize huzur, neşe, güven ve anlamlı bir iletişim getirecek. Bu önerilerim zaten hali hazırda yaptığınız birçok şeyin daha fazlasını yapmakla ilgili değil, yaptıklarınızı daha iyi hale getirmekle ilgili. Bugün bu 6 değişikliği yapmaya karar verin ve hızla uygulamaya başlayın.

6.01.2021

Alışkanlıklar ve bağımlılıklar

"Yeme bağımlılığım var. Yemek yemeden duramıyorum" diye yakınan bir kişiyle ya da "Elinden telefonunu düşürmüyorsun sende telefon bağımlığı var" gibi cümleler kuranlarla mutlaka karşılaşmışsınızdır. Bu tür yargılara varmadan önce bu durumların alışkanlık mı bağımlılık mı olduğunu ayırt etmek için bu iki kavramı ayrı ayrı ele alalım.

23.12.2020

Ağız hijyeni önemli

Tedavi edilmeyen ağız sorunları alzheimer, diyabet gibi başka hastalıkları tetikleyebiliyor. Günlük hayatta kazanacağınız birkaç alışkanlıkla bunun önüne geçmek hiç de zor değil.

27.09.2020

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Cildimize yapacağımız günlük bakım duş almak, diş fırçalamak kadar rutin olmalıdır. Eğer temel bakım yetersizse cildimiz mat, cansız ve yorgun görünür. Ayrıca çizgi, kırışıklık ve elastikiyet kaybı daha erken başlar. Peki günlük cilt bakımımızı nasıl yapmalıyız?

7.12.2019

İstanbul Emniyeti, FETÖ'cü seri katil profili mi çiziyor

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı’ndan, acil koduyla şu bilgiyi istemiş:

11.09.2019

Ev işleri çocuklara parayla mı yaptırılmalı?

Ev işleri için çocuklara ödeme yapmak uzun süredir tartışılıyor.

10.04.2019