EKSTRA
MENÜ

Dinozorlar

Dinozorlar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dinozorlar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 582 Dinozorlar haberi bulunmuştur.

Dinozorlar Haberleri

İnanılmaz keşif... Dinozorlarla ilgili büyük sır aydınlanıyor

İnanılmaz keşif... Dinozorlarla ilgili büyük sır aydınlanıyor

Bilim insanları 66 milyon yıl önce dünyaya çarparak dinozor neslinin yok olmasına yol açtığı sanılan göktaşının Meksika Körfezi'nde açtığı kraterde inceleme yaptı. Araştırmada dinozorları yok eden cismin varlığına dair ipucu olabilecek nikel izleri bulundu.

14.12.2016Gündem
Eren Erdem: Meclisten geçse bile halktan geçmez

Eren Erdem: Meclisten geçse bile halktan geçmez

Berlin’de ‘Güncel Konular ve Anayasa Taslağı’ adlı bir toplantıya katılan CHP İstanbul milletvekili Eren Erdem, başkanlık sistemiyle ilgili taslağın Meclisten geçse bile halktan geçmeyeceğini söyledi.

2.01.2017Dünya
Dinoların sonuyla ilgili bir iddia da Almanya’dan

Dinoların sonuyla ilgili bir iddia da Almanya’dan

Almanya’da Potsdam İklim Etki Araştırmaları Enstitüsü araştırmacıları, dünyaya çarptıktan sonra dinozorları yok eden gök taşının canlı yaşamı üzerinde nasıl bir iklimsel etki yarattığına dair yeni bir model geliştirdi.

16.01.2017Dünya
Kozmik otobüs Dünyayı sıyırdı geçti

'Kozmik otobüs' Dünya'yı sıyırdı geçti!

Yaklaşık 3 hafta önce bina boyutlarında bir asteroid Dünya-Ay mesafesinin yarısı kadar uzaklıktan Dünya'yı sıyırıp geçmişti. Bugünün (25 Ocak 2017) ilk saatlerinde ise otobüs büyüklüğünde bir asteroid yaklaşık 260 bin km öteden Dünya'nın yanından geçip gitti. Öyle görünüyor ki bugünlerde gezegenimizin ziyaretçisi çok.

25.01.2017Astronomturk
Türkiyede 2 türü tamamen tükendi

Türkiye'de 2 türü tamamen tükendi

Sinop Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Mersin Balıklarını Koruma Yaşatma Derneği Başkanı Prof. Dr. Serap Ustaoğlu Tırıl, Türkiye sularında geçmişten itibaren varlığı bilinen 5 mersin balığı türünden sadece 3 türün kaldığını, 2 türün ise muhtemelen neslinin tükendiğini söyledi.

23.02.2017Gündem
Horizon Zero Dawn: Makinelerin insanları esir ettiği bir dünya

Horizon Zero Dawn: Makinelerin insanları esir ettiği bir dünya

Horizon Zero Dawn son günlerin en çok ses getiren oyunlarının başında geliyor. Oyunun satışa çıkmasıyla birlikte oyunseverlere yepyeni bir dünyanın kapılarını açıyor. Dünyayı esir alan makineler her yere egemen olurken, insanlık kabile hayatı yaşamak durumunda kalmıştır ve makinelere karşı Terminatör filmindeki Skynet'ten öte çok daha güç şartlarda bir mücadele sizleri bekliyor. Horizon Zero Dawn'ın 5 yıl gibi uzun bir sürede hazırlandığını da belirtelim. Peki oyunda bizi başka neler bekliyor?

23.02.2017Teknoloji
Dünyanın en büyük dinozor ayak izi Avustralyada bulundu

Dünyanın en büyük dinozor ayak izi Avustralya'da bulundu!

Avustralya'nın Dampier yarımadasındaki Walmadany bölgesinde, Queensland ve James Cook Üniversiteleri'nden araştırmacılar, 1,7 metre büyüklüğünde dinozor ayak izine rastladı. 140 milyon yıllık bu dinozor ayak izleri Avustralya'nın Jurassic Park bölgesinde ortaya çıktı. İşte Avustralya'da bulunan dünyanın en büyük dinozor ayak izi...

31.03.2017Seyahat
Dinozorlar düşünülenden daha erken ve İngilterede ortaya çıkmış olabilir

Dinozorlar düşünülenden daha erken ve İngiltere'de ortaya çıkmış olabilir

İlk dinozorlar Kuzey Yarımküre'de bugün üzerinde İngiltere'nin bulunduğu topraklarda ortaya çıkmış olabilir.

3.04.2017Teknoloji
Dino’nun kemiğinde isminizi yaşatın

Dino’nun kemiğinde isminizi yaşatın

Fransa’nın Charente bölgesinde yapılan kazılarda ortaya çıkarılan tarih öncesi dönemlere ait 7 bin dinozor kemiği için yapılacak sergiye para toplamak amacıyla ilginç bir yöntem benimsendi.

16.04.2017Dünya
Bayram harçlığı harcama rehberi

Bayram harçlığı harcama rehberi

Yarın bayram! Çocuklar eli bol dedelerden ninelerden, ailenin diğer büyüklerinden topladıkları harçlıklarla ne yapacaklar? Elbette keyifle harcayacaklar. İşte bayram harçlığıyla eğlenmenin en iyi 10 yolu...

23.06.2017Keyif
Dinazor parkının ilginç hikâyesi

Dinazor parkının ilginç hikâyesi

ABD’nin Virginie eyaletinde geçen zamana inat hiçbir şey değişmiyor.1960’ta kurulan Dinozor parkında her şey kurulduğu günden beri aynı. Değişen tek şeyse parkın genişleyen alanı oldu.

9.08.2017Seyahat
Frankenstein Dinozoru gizemi çözüldü

'Frankenstein Dinozoru' gizemi çözüldü

Bilim insanları, 'Frankenstein Dinozoru' olarak adlandırdıkları ve farklı dinozor türlerinin vücut özelliklerini bünyesinde barındıran canlının soy ağacındaki yerini buldu.

17.08.2017Teknoloji
Dinozorların nesli tükenmese ne olurdu

Dinozorların nesli tükenmese ne olurdu?

Dünyaya göktaşı çarpmamış ve dinozorlar ortadan kalkmamış olsaydı insanlar ve diğer canlılar onların varlığından nasıl etkilenirdi?

27.09.2017Teknoloji
Bilim dünyasını sarsan buluş... Altının kaynağı böyle bulundu

Bilim dünyasını sarsan buluş... Altının kaynağı böyle bulundu!

ABD'li ve Avrupalı bilim insanları, Süpernova yıldız patlamaları sonucu oluşan iki "nötron yıldızının" 130 milyon yıl önce çarpışmasıyla meydana gelen yer çekimsel dalgaları keşfetti. Albert Einstein'ın ünlü izafiyet teorisinin odağındaki yer çekimsel dalgalar ve ortaya çıkardıkları ışık, dedektörler aracılığıyla ilk kez doğrudan algılanabildi.Uzaybilimciler, böylece altın ve platin gibi ağır kimyasal elementlerin nötron yıldızlarının bu şekilde çarpışarak birleşmeleri sonucu evrene yayılabildiğini de ortaya çıkardı.

17.10.2017Dünya
Usame bin Ladinin bilgisayarından çıkanlar şoke etti

Usame bin Ladin'in bilgisayarından çıkanlar şoke etti

ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA), 2011'de El-Kaide elebaşı Usame bin Ladin'in öldürüldüğü Özel Kuvvetler operasyonunda ele geçirilen bilgisayarlardaki dosyaların listesini yayınladı. Bir dönemin en çok aranan teröristi olan Ladin'in bilgisayarlarında bulunan 470 bin dosya arasında, Tom ve Jerry'nin yanı sıra çok sayıda çizgi film, cep telefonu için melodiler ve infaz videoları da bulunuyor. Dosyalar, El Kaide içerisinde düşünce eksenli ayrılıkların yanı sıra 11 Eylül saldırılarının 10. yıl dönümü hazırlıkları, El Kaide'nin Arap Baharı'na yönelik stratejisi gibi birçok konuya yönelik bilgi içeriyor.

1.11.2017Dünya
Çocukla Viyana’ya gitmek için 7 neden

Çocukla Viyana’ya gitmek için 7 neden

Avrupa'nın genelde her ülkesi her şehri tarih kokar ama Viyana bir adım daha önde diyebilirim. Orta Avrupa'nın tarihi ve masalsı şehirlerinden biri olan Viyana’ya gitmenin şimdi tam zamanı… Gezilecek yerler fazla ama size Viyana’da çocukla nerelere gidilir ondan bahsedeceğim… İşte çocukla Viyana’ya gitmek için 7 neden...

7.11.2017Seyahat
36 saatte Trieste

36 saatte Trieste

İtalya’nın kuzey batı köşesinde, Slovenya sınırındaki Trieste’nin alametifarikası sert esen poyrazı. Karst bölgesinin kalker tepelerinde bir zamanlar dinozorlar, Neandertal canlılar dolaşırmış. Altın Sal ile Altın Post’un peşinde yolculuk yapan Arganotlar’ın efsaneleri hâlâ anlatılıyor. Yenilik rüzgârının şehre taşıdıkları arasında bir başka ünlü isim yazar James Joyce. Yeni high-tech fotoğraf müzesi, marina yakınlarındaki hızla genişleyen eğlence bölgesi Portopiccolo, tarihi kiliseler, tablo gibi pizzalar, saraylardaki görkemli müzeler, klasik Avusturya kafeleri, sempatik balık restoranları… Tüm bunlar Trieste’de unutulmaz bir Adriyatik deneyimi yaşatıyor.

17.12.2017Seyahat
2017ye damga vuran bilim dünyasındaki gelişmeler

2017'ye damga vuran bilim dünyasındaki gelişmeler

2017 bilim dünyası için hem başlangıçların, hem de vedaların yılıydı. 13 yıl Satürn'ü araştıran Cassini uzay aracı 'ölüm dalışını' gerçekleştirirken, iki nötron yıldızının çarpışmasında yerçekimsel dalgalar keşfedildi. Geride bıraktığımız yılın en ilginç sekiz bilim ve çevre haberini derledik.

26.12.2017Teknoloji
Hindi kadar dinozor

Hindi kadar dinozor

Avustralya’nın Victoria eyaletinde 113 milyon yıllık dinozor fosilleri bulundu.

14.01.2018Dünya
Göktaşı değil zehir

Göktaşı değil zehir!

DİNOZORLARIN soyunun 65 milyon yıl önce Dünya’ya çarpan dev bir göktaşı sonucu değil, zehirli bir bitki yüzünden tükenmiş olabileceği ileri sürüldü.

5.04.2018Dünya
Zenginlerin yeni merakı satılık dinozor

Zenginlerin yeni merakı 'satılık dinozor'

Allosaurus ve Diplodocus cinsi iki dinozorun iskeleti, Paris’te bu hafta açık artırmayla satışa çıktı. İskeletler ‘iç tasarım’ objesi olarak pazarlanırken, satın alacak kişilerin yeterli büyüklükte bir salona sahip olması gerektiği bildirildi.

10.04.2018Dünya
En pasaklı ve en sevilen: Floddertje

En pasaklı ve en sevilen: Floddertje

Çocuk edebiyatının gelmiş geçmiş en pasaklı ve en sevilen karakterlerinden Floddertje ile tanışmaya hazır mısınız?

19.04.2018Kitap Sanat
Karttaki dinozorlar teknolojiyle canlandı

Karttaki dinozorlar teknolojiyle canlandı

ÇOCUKLARIN telefon ve tablet gibi ürünlerle geçirdiği zamanı eğlenceli ve eğitici bir hale getiren Octagon 4D kartlar Türkiye’de.

12.05.2018Ekonomi
Kapsamlı bir inceleme: Jurassic World Evolution

Kapsamlı bir inceleme: Jurassic World Evolution

Frontier Developments tarafından geliştirilen Jurassic World Evolution ile dinozorların hüküm sürdüğü bir parkın müdürü olmak ister misiniz? O zaman bu oyun tam size göre!

17.05.2018Teknoloji
Hamur karakterler Vadistanbul’da canlanıyor

Hamur karakterler Vadistanbul’da canlanıyor!

Vadistanbul, çocukların yaratıcılıklarını kullanarak ürün ortaya çıkarttığı ve doyasıya eğlendiği atölyeler yapmaya devam ediyor. 20 Mayıs Pazar gününe kadar Vadistanbul AVM’de düzenlenecek etkinlikte çocuklar, hamurdan yaptıkları maket karakterleri tabletler yardımıyla hareket ettirerek kendi filmlerini yapıyor. Etkinliğe 4-12 yaş aralığındaki tüm çocuklar davetli!

18.05.2018Etkinlikler
Çizgi filmlere bakışınızı değiştirecek 4 garip bilgi

Çizgi filmlere bakışınızı değiştirecek 4 garip bilgi

Çocukluğumuzun en güzel anılarının başında sıcak evimizde, elimizde devasa bir sandviçle merakla izlediğimiz çizgi filmler bulunuyor. Şimdi bile jenerik şarkılarını duyduğumuzda garip bir iç kabarması yaşamamızı sağlayan bu çizgi filmlerin bazılarıyla ilgili çok ilginç komplo teorileri var. Merak ediyorsanız bir göz atın.

30.05.2018Hayat
Bu filmde her şey gerçek

Bu filmde her şey gerçek

Başrollerini Chris Pratt ile Bryce Dallas Howard’ın paylaştığı Jurassic World üçlemesinin ikinci filmi “Jurassic World: Fallen Kingdom” (Jurassic World: Yıkılmış Krallık) önceki gün vizyona girdi. Barbaros Tapan, filmin başrol oyuncularıyla Los Angeles’ta buluştu, merak edilenleri konuştu.

9.06.2018Magazin

Yazar Sonuçları

Silikon devleri ile Detroit dinozorunun sokak savaşları

Bu bir “Transformer”lar savaşıydı. Otomobiller dijital hayvanlara dönüşecek ve birbirine girecekti. Yarışı kim kazanacak? Silikon Vadisi’nin genç tilkileri mi... Yoksa eski dünyanın yaşlı kurtları mı...

26.11.2016

Londra müzelerinde dünya tarihine yolculuk

Londra dünyanın yüzde 40’ını topraklarına katmış. ‘Üzerinde Güneş Batmayan İmparatorluk’ denmiş bir ülkenin başkenti Londra. Tam bir kültür ve sanat merkezi! Sekiz altın anahtarla sadece şehrin değil, dünya ve Avrupa tarihinin kapılarını Londra'da açabilirsiniz.

30.12.2016

Müzik savaşında ikisinden hangisi ayakta kalacak

Apple, Spotify yüzünden, 1 dolara tek şarkı sattığı ITunes Music gibi altın yumurtlayan bir tavuğu kendi elleriyle öldürmek zorunda kalmıştı. Artık ayda 10 dolara insanlara 30 milyondan fazla bir şarkı kütüphanesi satıyordu.

28.01.2017

Faraş yöntemi

 Bir animasyon film izlemiştim. Kızın bir gözü geçmişi, bir gözü geleceği görüyordu.

2.04.2017

Eski yılda bırakılacaklar

Öfkeler: Hiç öfkeyi kaldırıp altına baktınız mı? Ben baktım.

24.12.2017

Berlusconi bana bunga bunga odasını açınca neler gördüm

YEMİN ediyorum, İtalya’da en merak ettiğim yerlerden biri Berlusconi’nin o meşhur “bunga bunga” partilerini yaptığı villasıydı...

13.01.2018

Yiğidin harman olduğu yer: Müzik stream siteleri

Bu yıl ikincisi düzenlenen Sonar İstanbul en sevdiğim müzik etkinliklerden biri.

11.04.2018

Murat Boz kediyi özlüyor

Aslı Enver instagram hesabının hikaye bölümünde Murat Boz’la birlikte yaşarken yanlarından ayrılmayan kedileri Düşes ile fotoğrafını paylaşmış.

6.06.2018