EKSTRA
MENÜ

Dinozorlar

Dinozorlar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dinozorlar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 582 Dinozorlar haberi bulunmuştur.

Dinozorlar Haberleri

Usame bin Ladinin bilgisayarından çıkanlar şoke etti

Usame bin Ladin'in bilgisayarından çıkanlar şoke etti

ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA), 2011'de El-Kaide elebaşı Usame bin Ladin'in öldürüldüğü Özel Kuvvetler operasyonunda ele geçirilen bilgisayarlardaki dosyaların listesini yayınladı. Bir dönemin en çok aranan teröristi olan Ladin'in bilgisayarlarında bulunan 470 bin dosya arasında, Tom ve Jerry'nin yanı sıra çok sayıda çizgi film, cep telefonu için melodiler ve infaz videoları da bulunuyor. Dosyalar, El Kaide içerisinde düşünce eksenli ayrılıkların yanı sıra 11 Eylül saldırılarının 10. yıl dönümü hazırlıkları, El Kaide'nin Arap Baharı'na yönelik stratejisi gibi birçok konuya yönelik bilgi içeriyor.

1.11.2017Dünya
Bilim dünyasını sarsan buluş... Altının kaynağı böyle bulundu

Bilim dünyasını sarsan buluş... Altının kaynağı böyle bulundu!

ABD'li ve Avrupalı bilim insanları, Süpernova yıldız patlamaları sonucu oluşan iki "nötron yıldızının" 130 milyon yıl önce çarpışmasıyla meydana gelen yer çekimsel dalgaları keşfetti. Albert Einstein'ın ünlü izafiyet teorisinin odağındaki yer çekimsel dalgalar ve ortaya çıkardıkları ışık, dedektörler aracılığıyla ilk kez doğrudan algılanabildi.Uzaybilimciler, böylece altın ve platin gibi ağır kimyasal elementlerin nötron yıldızlarının bu şekilde çarpışarak birleşmeleri sonucu evrene yayılabildiğini de ortaya çıkardı.

17.10.2017Dünya
Dinozorların nesli tükenmese ne olurdu

Dinozorların nesli tükenmese ne olurdu?

Dünyaya göktaşı çarpmamış ve dinozorlar ortadan kalkmamış olsaydı insanlar ve diğer canlılar onların varlığından nasıl etkilenirdi?

27.09.2017Teknoloji
Frankenstein Dinozoru gizemi çözüldü

'Frankenstein Dinozoru' gizemi çözüldü

Bilim insanları, 'Frankenstein Dinozoru' olarak adlandırdıkları ve farklı dinozor türlerinin vücut özelliklerini bünyesinde barındıran canlının soy ağacındaki yerini buldu.

17.08.2017Teknoloji
Dinazor parkının ilginç hikâyesi

Dinazor parkının ilginç hikâyesi

ABD’nin Virginie eyaletinde geçen zamana inat hiçbir şey değişmiyor.1960’ta kurulan Dinozor parkında her şey kurulduğu günden beri aynı. Değişen tek şeyse parkın genişleyen alanı oldu.

9.08.2017Seyahat
Bayram harçlığı harcama rehberi

Bayram harçlığı harcama rehberi

Yarın bayram! Çocuklar eli bol dedelerden ninelerden, ailenin diğer büyüklerinden topladıkları harçlıklarla ne yapacaklar? Elbette keyifle harcayacaklar. İşte bayram harçlığıyla eğlenmenin en iyi 10 yolu...

23.06.2017Keyif
Dino’nun kemiğinde isminizi yaşatın

Dino’nun kemiğinde isminizi yaşatın

Fransa’nın Charente bölgesinde yapılan kazılarda ortaya çıkarılan tarih öncesi dönemlere ait 7 bin dinozor kemiği için yapılacak sergiye para toplamak amacıyla ilginç bir yöntem benimsendi.

16.04.2017Dünya
Dinozorlar düşünülenden daha erken ve İngilterede ortaya çıkmış olabilir

Dinozorlar düşünülenden daha erken ve İngiltere'de ortaya çıkmış olabilir

İlk dinozorlar Kuzey Yarımküre'de bugün üzerinde İngiltere'nin bulunduğu topraklarda ortaya çıkmış olabilir.

3.04.2017Teknoloji
Dünyanın en büyük dinozor ayak izi Avustralyada bulundu

Dünyanın en büyük dinozor ayak izi Avustralya'da bulundu!

Avustralya'nın Dampier yarımadasındaki Walmadany bölgesinde, Queensland ve James Cook Üniversiteleri'nden araştırmacılar, 1,7 metre büyüklüğünde dinozor ayak izine rastladı. 140 milyon yıllık bu dinozor ayak izleri Avustralya'nın Jurassic Park bölgesinde ortaya çıktı. İşte Avustralya'da bulunan dünyanın en büyük dinozor ayak izi...

31.03.2017Seyahat
Horizon Zero Dawn: Makinelerin insanları esir ettiği bir dünya

Horizon Zero Dawn: Makinelerin insanları esir ettiği bir dünya

Horizon Zero Dawn son günlerin en çok ses getiren oyunlarının başında geliyor. Oyunun satışa çıkmasıyla birlikte oyunseverlere yepyeni bir dünyanın kapılarını açıyor. Dünyayı esir alan makineler her yere egemen olurken, insanlık kabile hayatı yaşamak durumunda kalmıştır ve makinelere karşı Terminatör filmindeki Skynet'ten öte çok daha güç şartlarda bir mücadele sizleri bekliyor. Horizon Zero Dawn'ın 5 yıl gibi uzun bir sürede hazırlandığını da belirtelim. Peki oyunda bizi başka neler bekliyor?

23.02.2017Teknoloji
Türkiyede 2 türü tamamen tükendi

Türkiye'de 2 türü tamamen tükendi

Sinop Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Mersin Balıklarını Koruma Yaşatma Derneği Başkanı Prof. Dr. Serap Ustaoğlu Tırıl, Türkiye sularında geçmişten itibaren varlığı bilinen 5 mersin balığı türünden sadece 3 türün kaldığını, 2 türün ise muhtemelen neslinin tükendiğini söyledi.

23.02.2017Gündem
Kozmik otobüs Dünyayı sıyırdı geçti

'Kozmik otobüs' Dünya'yı sıyırdı geçti!

Yaklaşık 3 hafta önce bina boyutlarında bir asteroid Dünya-Ay mesafesinin yarısı kadar uzaklıktan Dünya'yı sıyırıp geçmişti. Bugünün (25 Ocak 2017) ilk saatlerinde ise otobüs büyüklüğünde bir asteroid yaklaşık 260 bin km öteden Dünya'nın yanından geçip gitti. Öyle görünüyor ki bugünlerde gezegenimizin ziyaretçisi çok.

25.01.2017Astronomturk
Dinoların sonuyla ilgili bir iddia da Almanya’dan

Dinoların sonuyla ilgili bir iddia da Almanya’dan

Almanya’da Potsdam İklim Etki Araştırmaları Enstitüsü araştırmacıları, dünyaya çarptıktan sonra dinozorları yok eden gök taşının canlı yaşamı üzerinde nasıl bir iklimsel etki yarattığına dair yeni bir model geliştirdi.

16.01.2017Dünya
Eren Erdem: Meclisten geçse bile halktan geçmez

Eren Erdem: Meclisten geçse bile halktan geçmez

Berlin’de ‘Güncel Konular ve Anayasa Taslağı’ adlı bir toplantıya katılan CHP İstanbul milletvekili Eren Erdem, başkanlık sistemiyle ilgili taslağın Meclisten geçse bile halktan geçmeyeceğini söyledi.

2.01.2017Dünya
İnanılmaz keşif... Dinozorlarla ilgili büyük sır aydınlanıyor

İnanılmaz keşif... Dinozorlarla ilgili büyük sır aydınlanıyor

Bilim insanları 66 milyon yıl önce dünyaya çarparak dinozor neslinin yok olmasına yol açtığı sanılan göktaşının Meksika Körfezi'nde açtığı kraterde inceleme yaptı. Araştırmada dinozorları yok eden cismin varlığına dair ipucu olabilecek nikel izleri bulundu.

14.12.2016Gündem
150 milyon yıl sonra Berlin’de canlandılar

150 milyon yıl sonra Berlin’de canlandılar

Berlin Doğa Bilimleri Müzesi’nde sergilenen dinozorlar sanal gerçeklik teknolojisi ile canlanıyor. 150 milyon yıl sonra ete bürünüp hayat bulan dünyanın en eski hakimleri, ziyaretçilere heyecan verici bir deneyim yaşatıyor.

14.09.2016Avrupa
Ankara’da masal tadında hafta sonu

Ankara’da masal tadında hafta sonu

Ele avuca sığmayan, enerjileri tükenmeyen, macera peşinde koşan çocuklar için ‘temapark’lar keyifli eğlence adresi oluyor. Her yaştaki çocuğun yanı sıra ebeveynlere uygun faaliyetlerin de bulunduğu bu parklarda, Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2004’te yapılan Sincan Harikalar Diyarı Parkı ile ziyaretçilerini ağırlarken, yapımı süren Ankapark’ın da 2017 Nisan ayında açılması planlanıyor.

9.09.2016Seyahat
En hızlı evrim geçiren tür hangisi

En hızlı evrim geçiren tür hangisi?

Evrim nedir? En hızlı evrim geçiren hayvan hangisidir? Bilim insanları bu konuda ne yapıyor? Sorularınızın cevabı haberimizde..

4.05.2016Gündem
İnsanlığı ortadan kaldırmak için ne büyüklükte bir göktaşı çarpmalı

İnsanlığı ortadan kaldırmak için ne büyüklükte bir göktaşı çarpmalı?

Genelde göktaşları ne kadar büyükse o kadar büyük felakete yol açarlar. Peki, insanlığı ortadan kaldırmak için ne büyüklükte bir göktaşı çarpmalıdır? İşte cevabı..

28.04.2016Gündem
Dinozorlar grip olur muydu

Dinozorlar grip olur muydu?

Grip virüsü hayvanları ilk defa ne zaman hasta etmeye başladı? Grip ne zamandan beri ortalıkta olan bir virüs? Dinozorlar grip olur muydu? Sorularınızın cevabı haberimizde..

27.04.2016Gündem
Kuşlar dinozorlar gibi yok olmaktan nasıl kurtuldu

Kuşlar dinozorlar gibi yok olmaktan nasıl kurtuldu?

Bir göktaşı 66 milyon yıl önce dünyaya çarpıp da herşeyi yakar ve dinozorların çoğunun soyunu tüketirken, çağdaş kuşların ataları bu felakette yok olmaktan nasıl kurtuldu?

23.04.2016Teknoloji
Kuşlar, dinozorlar gibi yok olmaktan nasıl kurtuldu

Kuşlar, dinozorlar gibi yok olmaktan nasıl kurtuldu?

Bir göktaşı 66 milyon yıl önce dünyaya çarpıp da her şeyi yakar ve dinozorların çoğunun soyunu tüketirken, çağdaş kuşların ataları bu felakette yok olmaktan nasıl kurtuldu?

22.04.2016Dünya
Dinozorların nesli çok daha önce tükenmeye başlamış

Dinozorların nesli çok daha önce tükenmeye başlamış

Dinozorların neslinin, sanılandan çok daha uzun yıllar önce tükenmeye başladığı ortaya koyuldu.

19.04.2016Dünya
Bilimi yerinde öğreniyorlar

Bilimi yerinde öğreniyorlar

MANİSA Bilim ve Sanat Merkezi bünyesinde eğitim gören öğrenciler, bilimi yerinde öğrenmek amacıyla Ege Üniversitesi bünyesindeki Tabiat Tarihi Müzesi, botanik bahçesini ve biyokimya araştırma laboratuvarlarını yerinde inceledi.

13.04.2016Ege

Yazar Sonuçları

Faraş yöntemi

 Bir animasyon film izlemiştim. Kızın bir gözü geçmişi, bir gözü geleceği görüyordu.

2.04.2017

Müzik savaşında ikisinden hangisi ayakta kalacak

Apple, Spotify yüzünden, 1 dolara tek şarkı sattığı ITunes Music gibi altın yumurtlayan bir tavuğu kendi elleriyle öldürmek zorunda kalmıştı. Artık ayda 10 dolara insanlara 30 milyondan fazla bir şarkı kütüphanesi satıyordu.

28.01.2017

Londra müzelerinde dünya tarihine yolculuk

Londra dünyanın yüzde 40’ını topraklarına katmış. ‘Üzerinde Güneş Batmayan İmparatorluk’ denmiş bir ülkenin başkenti Londra. Tam bir kültür ve sanat merkezi! Sekiz altın anahtarla sadece şehrin değil, dünya ve Avrupa tarihinin kapılarını Londra'da açabilirsiniz.

30.12.2016

Silikon devleri ile Detroit dinozorunun sokak savaşları

Bu bir “Transformer”lar savaşıydı. Otomobiller dijital hayvanlara dönüşecek ve birbirine girecekti. Yarışı kim kazanacak? Silikon Vadisi’nin genç tilkileri mi... Yoksa eski dünyanın yaşlı kurtları mı...

26.11.2016

Dinozorlar var da, nasıl evcilleştiler

RAHMETLİ, sevgili babamla Jurassic Park filmine denk gelmiştik televizyonda...

23.07.2016