EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Dinozorlar

Dinozorlar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dinozorlar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 582 Dinozorlar haberi bulunmuştur.

Dinozorlar Haberleri

Tarih öncesi hayvanlar dünyasına yolculuk

Tarih öncesi hayvanlar dünyasına yolculuk

Dinozorların yok oluşunun ardından memeliler, binbir değişik türler halinde Dünya’yı doldurmaya başladı. İngiliz belgeselcileri, araştırmacılarla birlikte otuz kadar memelinin yaşamıyla ilgili bir film hazırladı. İşte size geçmiş zamana fantastik bir safari.

9.08.2002Spor
Kurtarıcının adı toryum

Kurtarıcının adı toryum

Mevki Hisarüstü'nde bir evin bahçesi. Bahçede yeni evlenmiş bir çiftle tanıştırılmak üzere çağırılmış yüz kadar davetli. Bu yüz davetliden hiç tanışmadığım altısıyla bir masada oturuyoruz. Tanışmayan insanlar nelerden söz eder? Siyasetten.

27.07.2002Gündem
Uçan dinazor fosili bulundu

Uçan dinazor fosili bulundu

Çin'in Yixian bölgesinde uçabilen bir dinozor fosili bulundu. Bilim Akademisi Jeoloji Enstitüsü'nden profesör Ji Qiang, kuşlar ile dinozorlar arasındaki 'eksik bağ' konusunda birçok tartışmanın yapıldığı bir dönemde bulunan bu fosilin, kuşların evriminin dinozorlardan başladığı tezini doğruladığını belirtti.

23.07.2002Gündem
Dinozorlar döneminden kalma yağmur ormanı bulundu

Dinozorlar döneminden kalma yağmur ormanı bulundu

ABD'nin Denver kentinin güneyindeki Castle Rock bölgesinde kazı yapan bilim adamları,dinozorlar devrinden kalma bir yağmur ormanına rastladılar.Yağmur ormanının, 65 milyon yıl önce dinozorların yok olmasına sebep olan göktaşının dünyaya çarpmasından sonra oluştuğu belirlendi. Yağmur ormanında 100'den fazla tür ağacın fosilleşmiş kalıntıları bulundu.

28.06.2002Gündem
Migrene karşı probiyotik bakteri

Migrene karşı probiyotik bakteri

Mailand Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar, migrenin probiyotik bakterilerle önlenebileceğini göstermiş.

17.06.2002Spor
Dinozorların yok oluş sırrı aydınlanıyor mu

Dinozorların yok oluş sırrı aydınlanıyor mu?

Dinozorların yok oluşunu açıklayan en önemli varsayım şuydu: Dinozorlar 65 milyon yıl önce Meksika körfezine düşen muazzam büyüklükte bir göktaşının yarattığı küresel etkiyle yok olmuştu...

3.06.2002Spor
İsanın dilinden şarkılar

İsa'nın dilinden şarkılar

Anadolu'nun en eski kavimlerinden biri olan Süryaniler'in binlerce yıldır biriktirdiği ezgiler nihayet gün ışığına çıkıyor. Kalan Müzik tarafından, yıllar süren bir çalışmayla ortaya çıkarılan Süryani müzikleri ‘‘dini müzik’’ ve ‘‘halk müziği’’ başlıklarıyla iki albüm olarak yayınlandı.

17.05.2002Gündem
Eski bilgisayar oyunları çöpe

Eski bilgisayar oyunları çöpe!

Yeni kuşak bilgisayar oyunları tamamen bilimsel ve doğa yasalarına göre ‘çalışıyor’. Yaşamdaki gerçeklik ön planda.

1.02.2002Spor
Dinozorlar geri döndü

Dinozorlar geri döndü

Spielberg'in bundan 8 yıl önce sinema seyircisiyle tanıştırdığı dinozorlar üçüncü kez geri dönüyor. Spielberg'in prodüksiyon amirliği yaptığı Jurassic Park 3'ün yönetmen koltuğunda Joe Johnston var.

24.08.2001Gündem
Dinozorlar geri döndü

Dinozorlar geri döndü

Sinemanın dahi çocuğu Steven Spielberg'ün bundan 8 yıl önce sinema seyircisiyle tanıştırdığı teknoloji harikası dinozorlar üçüncü kez geri dönüyor. Spielberg'ün prodüksiyon amirliği yaptığı Jurassic Park 3'ün yönetmen koltuğunda Joe Johnston var. Sam Neill, William Marcy, Tea Leoni, Michael Jeter, Alessandro Nivola, Trevor Morgan başrolleri paylaşan oyuncular.

23.08.2001Gündem

Dinoların burun delikleri neredeydi

Bilim tarihi en tuhaf tartışmalardan birine tanık oluyor. Amerikalı bir bilimadamı, dinozorların burun deliklerinin, uzmanların yüzyıldır tahmin ettiğinin tersine, gözlerin yakınında değil, burnun önünde olduğunu öne sürdü.

2.08.2001Dünya
Dinozorlar geri döndü

Dinozorlar geri döndü !

Sinemanın dahi çocuğu Steven Spielberg'ün bundan 8 yıl önce sinema seyircisiyle tanıştırdığı dinozorlar üçüncü kez geliyor. Teknoloji harikası efektleriyle göz kamaştıran Jurassic Park'ın üçüncü filmi de yakında gösterime girecek. Spielberg'ün prodüksiyon amirliği yaptığı filmin yönetmen koltuğunda Joe Johnston var.

10.07.2001Gündem

Yazar Sonuçları

Maço Gibson'la gerilim bu kadar olur!

İşaretler'i Mel Gibson'a rağmen beğendim. Hint asıllı genç yönetmen Shyamalan'ın da Spielberg gibi Amerikalılar’ın nelerden hoşlandıklarını çok iyi çözümlediği ortada.

8.11.2002

21'inci Yüzyıl için ikinci manifesto denemesi

Önümüzdeki 26 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde Johannesburg'da Dünya Zirvesi toplanacak.

10.08.2002

Akarcalı'dan çapraz sorular

MHP, 3.köprü ve tüpgeçit projelerinde koordinasyon sağlıyor mu?

4.06.2002

Sabaha kadar mesaj

‘‘HAYIRLI uğurlu olsun.’’

Milletçe pek severiz bu lafı.

2.02.2002

Sıyırtan astronom

VALLAHİ, verilmiş sadakamız varmış...Ucuz atlattık. Resmen sıyırttık.

12.01.2002

Sinema salonları buz gibi

Amerika alabildiğine tatil hummasında. Californialı zengin sınıfı batıda Nevada'nın Lake Tahoe gölüne nazır villalarda, kuzeyde Washington eyaletinin Atlantik kıyılarındaki malikanelerinde, Arizona'nın kuru sıcağın hüküm sürdüğü dağ yamacındaki çiftliklerinde eş, dostlarla bitmek bilmez davetlerle yaz tatili geçiriyorlar.

11.08.2001