EKSTRA
MENÜ

Dimokratia

Dimokratia ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dimokratia haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 29 Dimokratia haberi bulunmuştur.

Dimokratia Haberleri

Son dakika gelişmesi: Türkiye ile yumuşama havası Yunanistanı ikiye böldü

Son dakika gelişmesi: Türkiye ile yumuşama havası Yunanistan'ı ikiye böldü

Yunanistan’ın Doğu Akdeniz krizinde anlaşmaz tutumunu terk ederek Türkiye ile masaya oturma kararı Atina’da gündemin ilk maddesi. Yunanistan’ın son dönemde kurduğu ittifakları savunan bir kesim Türkiye ile görüşmelerin Yunanistan’ın elini zayıflatacağı iddiasında.

25.09.2020Dünya
Son dakika haberi: Yunan gazetesi alçaklığı dün de sürdürdü Küstahlığa devam ediyorlar...

Son dakika haberi: Yunan gazetesi alçaklığı dün de sürdürdü! Küstahlığa devam ediyorlar...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a karşı, geçen cuma günkü manşetinde ağır bir küfür kullanan Yunan ‘Dimokratia’ gazetesi, küstahlığını dün de sürdürdü. Yunanistan’ın ilk kadın cumhurbaşkanı olan Katerina Sakelaropulu ise ilk yurtdışı gezisini yaptığı Kıbrıs Rum Kesimi’nde her konuşmasına ‘Türkiye işgalci’ diye başladı, ‘Garantörlüğü sona ermeli’ deyip savaş çığırtkanlığına varan bir üslup kullandı. Sakelaropulu, Türkiye karşıtlığında Başpiskopos Hrisostomos’a bile söyleyecek söz bırakmadı.

23.09.2020Dünya
Rezil manşeti yeniden yayınladı

Rezil manşeti yeniden yayınladı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a karşı, geçen cuma günkü manşetinde ağır bir küfür kullanan Yunan ‘Dimokratia’ gazetesi, küstahlığını dün de sürdürdü.

23.09.2020Dünya
Gül’den Yunan mevkidaşına mektup

Gül’den Yunan mevkidaşına mektup

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Dimokratia gazetesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içeren manşetinden dolayı Yunanistan Adalet Bakanı Kostantinos Tsiaras’a mektup gönderdi.

22.09.2020Dünya
Yunan Hükümet Sözcüsü de gazeteyi kınadı

Yunan Hükümet Sözcüsü de gazeteyi kınadı

Yunan Dışişleri Bakanlığı’ndan sonra, hükümet sözcüsü Stelyos Peças da, geçen cuma manşetinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı ağır küfür kullanan ‘Dimokratia’ gazetesini kınadı.

22.09.2020Dünya
Erdoğan’dan rezil manşete suç duyurusu

Erdoğan’dan rezil manşete suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na, Erdoğan’a yönelik hakaret içeren manşetiyle büyük tepki çeken Yunanistan’ın Dimokratia gazetesinin sorumluları hakkında suç duyurusunda bulundu.

22.09.2020Dünya
Son dakika... Yunan gazetesinin attığı alçak manşet sonrası Adalet Bakanından flaş hamle

Son dakika... Yunan gazetesinin attığı alçak manşet sonrası Adalet Bakanı'ndan flaş hamle

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Dimokratia gazetesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içeren manşetinden dolayı Yunanistan Adalet Bakanı Kostantinos Tsiaras'a mektup gönderdi.

21.09.2020Gündem
Son dakika: Yunan gazetesinden skandal manşet… Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti

Son dakika: Yunan gazetesinden skandal manşet… Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatları, Erdoğan'la ilgili hakaret içeren manşet atan Yunan gazetesinin sorumluları hakkında suç duyurusunda bulundu. Ayrıca, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içeren manşeti nedeniyle Yunan Dimokratia gazetesi hakkında soruşturma başlattı.

21.09.2020Gündem
Rezalet yayına devam etti

Rezalet yayına devam etti

Geçen cuma günü manşetinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı ağır bir küfür kullanan Yunan “Dimokratia” (Demokrasi) gazetesi rezil yayınını dün de sürdürdü.

21.09.2020Dünya
Küstahlığa doyamadılar Rezil gazete Türkiye karşıtı, PKK yanlısı

Küstahlığa doyamadılar! Rezil gazete Türkiye karşıtı, PKK yanlısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik ağır küfürlü manşet atan Yunan ‘Dimokratia’ gazetesi, Yunan Dışişleri’nin kınamasına rağmen dün de rezil yayınını sürdürdü. Türkiye’ye karşı ırkçı çizgide olan ‘Dimokratia’nın yazar kadrosunda terörist elebaşı Öcalan’ın Yunanistan’a kaçmasına yardım eden ajan ile Öcalan’ın Yunan avukatı da bulunuyor.

20.09.2020Dünya
İşte dünyanın konuştuğu harita

İşte dünyanın konuştuğu harita

Türkiye’nin Libya ile imzaladığı Doğu Akdeniz’de iki ülke arasındaki deniz sınırlarını belirleyen ve özellikle komşu ülkeleri panikleten haritanın detayları hükümetin anlaşmayı TBMM’ye taşımasıyla ortaya çıktı. Yunanistan’ın Libya’ya nota verdiği, AB’nin ‘Açıklayın’ dediği anlaşma, Yunanistan’ın Girit Adası’nın güneydoğusunda Türkiye ile Libya arasında 18.6 millik bir deniz sınırı öngörüyor.

6.12.2019Dünya
Türkiye’yi övdü diye Yunan gazeteci hedefte

Türkiye’yi övdü diye Yunan gazeteci hedefte

TÜRKİYE ile Yunanistan’daki mülteci kamplarını kıyaslayarak “Ülkemden utanç duyuyorum” diye yazan Alman Bild gazetesinin Atina muhabiri Liana Spiropulu, Yunan medyası tarafından ağır şekilde eleştirildi.

6.11.2019Dünya
Yunanistanı karıştıran kare

Yunanistan'ı karıştıran kare

Yunanistan’ın Girit Adası’nın Suda bölgesinde gerçekleştirilen bir NATO tatbikatında, iki Türk SAS komandosunun sualtında Türk bayrağı açıp fotoğraf çektirdiğinin ortaya çıkması Atina’da tepkiye neden oldu.

22.03.2019Dünya
Kül olan hayatlar

Kül olan hayatlar

Tarihin en trajik felaketlerinden birinin yaşandığı Yunanistan’daki yangınlar kontrol altına alınınca ortaya ürkütücü bir tablo çıktı. Aralarında çocukların da bulunduğu 81 ölü, 190’a yakın yaralı ve çok sayıda kayıp var.

25.07.2018Dünya
Yunan basını: “Faciaya yıllar süren ihmal ve siyasi alışverişler yol açtı

Yunan basını: “Faciaya yıllar süren ihmal ve siyasi alışverişler yol açtı"

Yunanistan’ın başkenti Atina yakınlarında en az 81 kişinin ölümüne yol açan orman yangını, Yunan basınında geniş yer buldu.

25.07.2018Dünya
Yunanistanda gündem iki asker... Türkler iyi davranıyor

Yunanistan'da gündem iki asker... 'Türkler iyi davranıyor'

Yunanistan, Meriç’de sınır yakınında geçen perşembe günü Türk devriyeleri tarafından yakalanan ve tutuklanan 2 Yunan askerinin avukatlarının tahliye talebi ile itirazlarına (Pazartesi) verilecek cevaba kilitlendi. Öte yandan, Yunan Dışişleri Bakan Yardımcısı Yorgo Katrugalos,  Yunan basınında çıkan darbeci Türk askerlerle takas iddiasını yalanlayarak“ Türkiye ile savaş durumunda değiliz ki, esir takası yapalım” dedi.

4.03.2018Dünya
Tutuklanan Yunan askerleri: Türk tarafına geçtiğimizi fark etmedik

Tutuklanan Yunan askerleri: Türk tarafına geçtiğimizi fark etmedik

Edirne’de sınıra yakın bir bölgede perşembe akşamı yakalanan iki Yunan asker, casusluk suçlamalarını kabul etmedi, yanlışlıkla Türkiye’ye girdiklerini savundu. İki askerin üzerinde bulunan 3 cep telefonu incelenmek üzere ilgili birimlere gönderildi.

3.03.2018Dünya
Sınırda iki askerin tutuklanmasının ardından Yunan basını küplere bindi

Sınırda iki askerin tutuklanmasının ardından Yunan basını küplere bindi

2 Yunan askerinin Türkiye sınırında yakalanıp tutuklanması Yunan basınında geniş yankı uyandırdı.

3.03.2018Dünya
Yunan basınında Kardak yorumu

Yunan basınında Kardak yorumu

Kardak'a çelen atmaya gelen Yunan Savunma Bakanı Türk sahil güvenliği tarafından Kardak'a yaklaştırılmaması Yunanistan basınında geniş yer buldu.

29.01.2018Dünya
Erdoğan Yunan  manşetlerinde... ‘Hücum taktiği’

Erdoğan Yunan manşetlerinde... ‘Hücum taktiği’

YUNAN medyası, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Atina ziyaretinde yaşanan ‘Lozan Antlaşması’nın güncellenmesi’ gerginliğini manşetlerden duyurdu.

8.12.2017Dünya
Yunan basını ziyareti yazdı: Erdoğan hücum taktiği izledi

Yunan basını ziyareti yazdı: "Erdoğan hücum taktiği izledi"

Yunan medyası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Atina ziyaretinde yaşananları manşetlerden duyurdu. Yunanistan'ın büyük gazetesi Kathimerini, Erdoğan'ın ziyaretinde 'hücum taktiği' izlediği yorumunda bulunurken, Elefteros Tipos gazetesi 'Tarihi fiyasko' başlığını kullandı.

8.12.2017 Dünya
Yunanistan’ı karıştıran  ‘MİT’ iddiası

Yunanistan’ı karıştıran ‘MİT’ iddiası

Yunanistan, Suudi Arabistan’a silah satışında usulsüzlük yapıldığını gösteren belgelerin Türk istihbaratı için çalışan bir Yunan tarafından sızdırıldığı iddialarıyla çalkalanıyor. Yunan Savunma Bakanı Kammenos, bu iddianın yer aldığı bir internet sitesinin haberini takipçileriyle paylaştı.

27.11.2017Dünya
Kardak Balyozu

Kardak Balyoz'u

GENELKURMAY Başkanı Hulusi Akar’ın kuvvet komutanlarıyla Kardak kayalıkları bölgesinde yaptığı incelemede, son altı yılda hem kumpas hem kanser hem de cuntacılarla mücadelesinden başarıyla çıkan Tuğamiral Levent Kerim Uça da vardı.

30.01.2017Dünya
‘Önce bizi idam ederler’

‘Önce bizi idam ederler’

15 Temmuz darbe girişiminden bir gün sonra askeri helikopterle Yunanistan’ın Dedeağaç (Aleksandrupolis) şehrine kaçan 2’si binbaşı, 4’ü yüzbaşı, 2’si de başçavuş 8 asker Türkiye’ye iade edilmeleri halinde idam cezasının ilk olarak kendilerine uygulanacağını öne sürdüler.

13.08.2016Dünya
Syriza: Ankaradaki saldırıları protesto için herkesi Sintagmaya çağrıyoruz

Syriza: Ankara'daki saldırıları protesto için herkesi Sintagma'ya çağrıyoruz

Yunanistan'daki iktidar partisi Syriza, Ankara'daki ikiz bombalı saldırıları protesto için herkesi bu akşam Meclis binasının önündeki Sintagma meydanına çağırdı.

10.10.2015Dünya
Hırıstiyan Demokratlar kazandı

Hırıstiyan Demokratlar kazandı

Avrupa Parlamentosu seçimlerinde ilk sonuçlara göre, Hırıstiyan Demokratlar en büyük siyasi grup olmayı sürdürüyor. Fransa başta olmak üzere pek çok ülkede ise aşırı sağcı partiler oy oranını artırdı.

26.05.2014Avrupa
Yunanistandan bir ayıp daha

Yunanistan'dan bir ayıp daha

Geçmişte terörist başı Abdullah Öcalan'ı saklayan Yunanistan, bu kez de örgütün liderlerinden Murat Karayılan’ın yazdığı “Bir Savaşın Anatomisi” isimli kitabın tanıtımının, Savunma Bakanlığı’na ait bir müzede yapılmasına izin verdi.

29.11.2012Gündem
Erdoğan’a meşale tepkisi

Erdoğan’a meşale tepkisi

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın Başbakan Erdoğan’a atfen söylediği “Olimpiyat meşalesinin kaynağı Antalya Olimpos Dağı’nda Çıralı’da yanmaya devam ediyor” sözleri Yunanistan’da tepki çekti. Yunan yetkililer ve basın, “Meşale Yunan’dır. Erdoğan tarih öğrenmeli” dedi.

4.08.2012Spor Arena

Yazar Sonuçları