EKSTRA
MENÜ

Dilencilik

Dilencilik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dilencilik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.071 Dilencilik haberi bulunmuştur.

Dilencilik Haberleri

Dilencilik sektörü Meclis gündeminde

Dilencilik sektörü Meclis gündeminde

HDP milletvekili Altan Tan, dilencilik sektörüyle ilgili Meclis araştırması açılması talebiyle TBMM'ye önerge verdi.

24.01.2016Gündem
Anne acısı yaşadı, kendini mültecilere adadı

Anne acısı yaşadı, kendini mültecilere adadı

İZMİR’in Karşıyaka İlçesi’nde beş yıl önce, tek yön yolda geri manevra yapan otomobilin altında kalarak ağır yaralanan ve hastanede 15 gün sonra yaşamını kaybeden pedagog Canay Çamlıbel’in tiyatro eğitmeni kızı Heval Çamlıbel Ginyol, kendini mültecilere adadı. Ginyol, mültecilerin zor yaşamlarına da, umuda yolculuğa çıkışlarına da tanıklık etti.

19.01.2016Ege
Kendisini kaçırmaya kalkan kişiyi öldüren genç kız tutuklandı

Kendisini kaçırmaya kalkan kişiyi öldüren genç kız tutuklandı

ZONGULDAK’ta, kendisini kaçırmaya çalıştığını öne sürdüğü komşusu 23 yaşındaki Mustafa Özdemir’i bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen 22 yaşındaki Deniz S., tutuklandı.

16.01.2016Gündem
Anne dileniyor, Berfin mendil satıyor

Anne dileniyor, Berfin mendil satıyor

Kars'ta inşaatlarda çalışarak ailesinin geçimini sağlayan baba iş kazası geçirip sakatlanınca anne dilenciliğe, 8 yaşındaki Berfin'de sokaklarda mendil satmaya başladı.Okuldan çıktıktan sonra annesinin dilencilik yaptığı Faikbey Caddesi'ne giderek mendil satan Berfin Elif, üşüyünce çevredeki pasajlara girip kısa bir süre ısındıktan sonra tekrar işinin başına dönüyor. Sibirya soğuklarının yaşandığı Kars'ta ve hiç te alışık olmadığı mendil satıcılığında ne yapacağını şaşıran Berfin'in bu çaresizliğini gazeteciler görüntüledi. Berfin, 'Abi çekme abi' dediği gazetecilerin ısrarı üzerine, "İlkokul birinci sınıf öğrencisiyim. 5 kardeşiz. Babam çalıştığı inşaatta kaza geçirip sakatlanınca annem dilenciliğe ben de okuldan çıkıp mendil satmaya başladım. Babam iyileşene kadar mecburen bu işi yapacağız. Hayatımda hiç mendil satmadım bu nedenle işlerim iyi değil. Para kazanamadığım için üzülüyorum. Ama zamanla öğreneceğimi düşünüyorum" dediSoğuktan elleri ve ayakları üşüyen Berfin konuşmakta bile zor anlar yaşadı. Küçük kızı girdiği bu çıkmazdan kurtarmak için harekete geçen gazeteciler Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne haber verdi. Atatürk Caddesine gelen Sosyal İnceleme Uzmanları Berfin ile bir süre sohbet etti. Berfin'in annesi ile de görüşen Sosyal İnceleme Uzmanları, aile için çalışma başlattı.

21.12.2015Haber
Zabıtayı gören tekerlekli sandalyedeki dilenci ayağa kalktı

Zabıtayı gören tekerlekli sandalyedeki dilenci ayağa kalktı

BURSA’nın Gemlik İlçesi’nde pazar yerinde dilencileri toplayan zabıta memurları, ilginç görüntülerle karşılaşıyor. Tekerlekli sandalyede dilenen Hakan Dol zabıtaya önce direndi, sonra ayağa kalkıp yürüyerek pazar yerinden uzaklaşmak istedi.

16.11.2015Gündem
Maç izlemeye gitti 11 yıl sonra geri döndü

Maç izlemeye gitti 11 yıl sonra geri döndü

Almanya'da yaşayan Rolf Bantle 2004 yılında Şampiyonlar Ligi yarı final karşılaşmasını izlemek için Milano'ya gitti. Tuvaletten geri dönünce kaybolduğunu fark eden Bantle 11 sene Milano'da yaşadı.

8.11.2015Avrupa
Sokak çocukları için ilkadım İstasyonu

Sokak çocukları için ilkadım İstasyonu

MANİSA Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, şiddete, cinsel istismara maruz kalmış veya dilencilik yaptırılan çocuklar için 'İlkadım İstasyonu' açtı. Şiddet mağduru kadınlar için kurulan 'Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi'nin ise önümüzdeki hafta açılacağı bildirildi.

6.11.2015Ege
Bakmayın böyle güldüklerine

Bakmayın böyle güldüklerine

SURİYE'deki iç savaştan kaçarak Manisa'ya gelen Suriyeli sığınmacılar için kış zor geçecek. Turgut Özal Mahallesi'nde dağın eteğinde naylon çadır kuran 15'i çocuk 25 kişilik 4 sığınmacı ailenin yaşamı yürek burktu.

30.10.2015Ege
21 kişilik dram

21 kişilik dram

Ülkelerindeki savaştan kaçarak yeni bir umudun peşinden Türkiye’ye gelen Suriyeli 3 aile, İzmir Basmane’de harabeyi andıran evde hayata tutunmaya çalışıyor. Elektriği, banyosu olmayan tek göz odada 6’sı yetişkin, 15’i çocuk toplam 21 kişi, komşularının yiyecek ve giyecek yardımlarıyla ayakta kalıyor.

7.10.2015Ege