EKSTRA
MENÜ

Dilencilik

Dilencilik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dilencilik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.064 Dilencilik haberi bulunmuştur.

Dilencilik Haberleri

376 yıllık tablonun sırrını Türk doktor çözdü

376 yıllık tablonun sırrını Türk doktor çözdü

Doktor Kadir Abul, İspanyol ressam Jusepe de Ribera’nın ‘Çarpık Ayak’ adıyla anılan 1642 tarihli tablosunu inceleyerek eserde betimlenen dilenci çocuğun hastalığının o dönemde henüz adı konulmamış ‘çocuk felci’ olduğunu belirledi. Konuyla ilgili bilimsel makalesi saygın Amerikan tıp dergisine kapak olan Abul, adının değiştirilmesi için ‘Çarpık Ayak’ı koleksiyonunda bulunduran Louvre Müzesi’ne başvuracak.

12.06.2018Gündem
376 yıllık tablonun sırrını çözdü

376 yıllık tablonun sırrını çözdü

Doktor Kadir Abul, İspanyol ressam Jusepe de Ribera’nın ‘Çarpık Ayak’ adıyla bilinen 1642 tarihli tablosunu inceleyerek eserde betimlenen dilenci çocuğun hastalığının o dönemde henüz adı konulmamış ‘çocuk felci’ olduğunu belirledi. Konuyla ilgili bilimsel makale ise saygın Amerikan tıp dergisine kapak oldu.

11.06.2018Kitap Sanat
Haftada bir otomobille geliyorlar... Vatandaşlar polisi aradı

Haftada bir otomobille geliyorlar... Vatandaşlar polisi aradı

Sarıkamış'a her hafta otomobilleriyle gelen bir grup Suriyeli, otomobillerini park ettikten sonra dileniyor, işleri bitince de otomobillerine binerek ilçeden ayrılıyor.

27.05.2018Gündem

Dilencilerin iftar sonrası hasılatı... O para ne oldu? İşte cevabı

Giresun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı dolayısıyla her geçen gün sayıları artan dilencilere yönelik iftar sonrası operasyon düzenledi. 58 yaşında ki S.Ç isimli kadının çantasından 285 TL bozuk para bulundu. Dilencinin üzerinden çıkan paralara el konulup, tutanak tutuluyor. Daha sonra mülki amir veya belediye encümeni tarafından el konulan paranın kamuya geçirilmesine karar veriliyor.

26.05.2018Gündem
Temizlik yaparken Osmanlı tapularını buldu

Temizlik yaparken Osmanlı tapularını buldu

Mardin’de yaşayan Ali Aşa evinde tadilat yaparken küpler içinde Osmanlı dönemine ait tapular buldu. Bir anda 6 köyün sahibi olduğunu iddia eden Aşa mirasçıları arıyor.

19.05.2018Gündem
Taksimde operasyon... Sana maaş bağladık sen alkollü bunu yapıyorsun

Taksim'de operasyon... 'Sana maaş bağladık sen alkollü bunu yapıyorsun'

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi üzerinde polis ve zabıta ekipleri, dilencilere ve hanutçulara yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda 20 şahıs alınırken, daha önceden maaşa bağlanan engelli bir şahıs ise alkollü bir şekilde dilenirken yakalandı. Ağlayan dilenci olarak bilinen şahıs ise tekrar yakalandı.

19.05.2018Gündem
Dilencilik yapıyordu... 5,5 milyon dolar miras bıraktı

Dilencilik yapıyordu... 5,5 milyon dolar miras bıraktı!

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta uzun yıllardır dilencilik yapmasıyla tanınan ve dün ölü bulunan kadına ait banka hesaplarında 5,5 milyon dolar olduğu ortaya çıktı.

17.05.2018Dünya
Dilenciye ’vurun’ diyen zabıta için flaş karar

Dilenciye ’vurun’ diyen zabıta için flaş karar

Karaman'da ihbar üzerine gittikleri ve kovalamaca sonucu yakaladıkları dilenci olduğu ileri sürülen kişiyi, çevredekileri gösterip, "Gelin vurun" diyen zabıta memuru İbrahim U., belediye tarafından açığa alınıp, hakkında idari soruşturma başlatıldı. Cumhuriyet Başsavcılığı da zabıta hakkında ’kasten yaralamaya azmettirme’ suçlamasıyla soruşturma başlattı.

11.05.2018Gündem
Karamanda akıl almaz olay Soruşturma başlatıldı

Karaman'da akıl almaz olay! Soruşturma başlatıldı

Karaman'da vatandaşları yakaladıkları dilenciye karşı kışkırttıkları iddia edilen zabıta memuru hakkında idari soruşturma başlatıldı.

10.05.2018Gündem
Akıl almaz olay Zabıta gelin vurun dedi, kalabalık böyle saldırdı

Akıl almaz olay! Zabıta 'gelin vurun' dedi, kalabalık böyle saldırdı

KARAMAN’da dilenci ihbarı üzerine bölgeye giden iki zabıta memuru, bir vatandaşın da yardımı ile dilenci olduğu öne sürülen kişiyi kovalamaca sonucu yakaladı. Zabıta memurlarından biri, çevredekilere yakaladıkları kişiyi göstererek, "Gelin vurun, bu adam şehir dışından geliyor, burada artistlik yapıyor" dedi. Bunun üzerine kalabalık, yakalanan kişiye saldırdı, linç girişimini diğer zabıta memuru önledi.

10.05.2018Gündem
Sıcak gelişme... Akın akın Türkiyeye geliyorlar

Sıcak gelişme... Akın akın Türkiye'ye geliyorlar

Türkiye son 2 aydır daha önce olmadığı kadar Afgan göçüyle karşı karşıya.

3.04.2018Gündem
Dilencinin üzerinden 6 bin 210 lira çıktı

Dilencinin üzerinden 6 bin 210 lira çıktı

Konya Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin yakaladığı bir dilencinin üzerinden 6 bin 210 lira çıktı.

18.02.2018Gündem
Ekipleri görünce bülbül kesildi

Ekipleri görünce 'bülbül' kesildi

Antalya’nın Alanya ilçesinde boynuna "sağır ve dilsiz" yazılı not asıp dilencilik yapan bir kişi zabıta ekipleri tarafından yakalandı. Hiçbir engelinin olmadığı anlaşılan dilenci zabıta ekipleri karşısında adeta bülbül kesilirken, o anlar ise cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

8.02.2018Gündem
Vatandaş ihbarı ortaya çıkardı Polis bu çocuğu arıyor

Vatandaş ihbarı ortaya çıkardı! Polis bu çocuğu arıyor

Gaziantep'te yardımsever bir kişi, dilencilik yapan ve yanına yardım almaya gelen Suriyeli çocuğun darp edilip, işkence gördüğünü fark etti. Çocuğa, babası tarafından işkence yapıldığı ortaya çıktı. Ailenin ifadesine başvurmak üzere adrese giden polis ekipleri, kızı ve ailesini evde bulamadı. Polis her yerde küçük kızı ve babasını arıyor.

1.02.2018Gündem
Torbada yeni tutuklama kriteri

Torbada yeni tutuklama kriteri

ADALET Bakanlığı’nın 27 maddelik torba taslağı ile ‘kamu düzenini bozma’ yeni tutuklama kriteri olurken, silahlı örgüt ve çete suçlarının cezaları ağırlaştırıldı. Taslaktaki düzenlemeler özetle şöyle:

10.01.2018Gündem
Konyalı esnafa dilencilik cezasının sırrı ortaya çıktı

Konyalı esnafa dilencilik cezasının sırrı ortaya çıktı

KONYA’da demir doğrama atölyesi işleten Ali Coşar’ın (48), hayatı boyunca hiç gitmediğini öne sürdüğü İstanbul’da 2015- 2016 yıllarında ’dilencilik yaptığı’ gerekçesiyle kesilen 2 bin 500 lira para cezası almasının nedeni ortaya çıktı. Cezaların Ali Coşar’ın İstanbul’da oturan kardeşi Musa Coşar’ın (46), ağabeyinin kimlik bilgilerini kullanarak dilencilik yaptığı belirlendi.

4.01.2018Haber
Dilenci olduğu için ceza kesilmişti Gerçek çok başka çıktı

Dilenci olduğu için ceza kesilmişti! Gerçek çok başka çıktı

KONYA’da demir doğrama atölyesi işleten Ali Coşar’ın (48), hayatı boyunca hiç gitmediğini öne sürdüğü İstanbul’da 2015- 2016 yıllarında ’dilencilik yaptığı’ gerekçesiyle kesilen 2 bin 500 lira para cezası almasının nedeni ortaya çıktı. Cezaların Ali Coşar’ın İstanbul’da oturan kardeşi Musa Coşar’ın (46), ağabeyinin kimlik bilgilerini kullanarak dilencilik yaptığı belirlendi.

4.01.2018Gündem
İstanbula hiç gitmedi ama gelen kağıtla hayatı karardı... Utanıyorum

İstanbul'a hiç gitmedi ama gelen kağıtla hayatı karardı... 'Utanıyorum'

KONYA’da demir doğrama atölyesi işleten 47 yaşındaki Ali Coşar, hayatı boyunca hiç gitmediğini öne sürdüğü İstanbul’da 2015-16 yılları arasında’Dilencilik’ yaptığı gerekçesiyle, kendisine Kabahatler Kanunu’na göre 15 kez toplam 2 bin 500 lira para cezası uygulandığını söyledi. Coşar, dilenci olmadığını belirtip, hakkında uygulanan para cezalarına itiraz ettiğini ancak, İstanbul Sulh Ceza Hakimliği tarafından, başvurunun süresi içerisinde yapılmadığı için reddedildiğini, bunun üzerine BİMER’e başvurduğunu söyledi.

30.12.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Evren sınır koymaz; biz inançlarımızla sınırlarız kendimizi. Bir insan kendini arıyorsa kaybettiği yere bakmalıdır

Bugün Ay yay burcunda hareket ediyor olacak. Dünkü dolunayı arkamıza almış bulunmaktayız. Merkür İkizler burcuna geçiyor. İletişim ve sosyalleşme artıyor.

29.05.2018

‘Uyuşturucu ve fuhuşla ilgili tedbirleri sürekli denetliyorum’

2017.Üç gün sonra veda edeceğimiz... İyisiyle, kötüsüyle, hatıralarıyla geride bırakacağımız bir yıl artık bizim için.

29.12.2017