EKSTRA
MENÜ

Dilencilik

Dilencilik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dilencilik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.071 Dilencilik haberi bulunmuştur.

Dilencilik Haberleri

Dilencinin üzerinden 16 bin 600 lira para çıktı

Dilencinin üzerinden 16 bin 600 lira para çıktı

Elazığ'da zabıta ekipleri tarafından yakalanan yaşlı bir dilencinin üzerinden 16 bin 600 lira para çıktı. Parayı gören zabıta ekipleri şaşkına döndü.

20.08.2015Gündem
Dilencinin üzerinden 16 bin 600 lira çıktı

Dilencinin üzerinden 16 bin 600 lira çıktı

Elazığ'da zabıta ekiplerinin yakaladığı bir dilencinin üzerinden 16 bin600 lira çıktı.Elazığ Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, cami önlerinde ve işlekcaddelerde dilencilik yapanlara yönelik operasyon başlattı.Kent merkezindeki operasyonlar kapsamında 70 yaşlarında bir kişinindilencilik yaptığını tespit eden ekipler, şahsı yakalayarak zabıtamerkezine götürdü.Dilencinin yapılan üst aramasında çıkan paraları sayan memurlar, 16 bin600 lira olduğunu görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi.Yaşlı adamın üzerinden çıkan paraya el konulurken hakkında yasal işlemyapıldı.

20.08.2015Haber
İzmirde Suriye değişimi

İzmir'de Suriye değişimi

İzmir, ülkelerinden kaçan Suriyeliler’e ev sahipliği yapan illerin başında yer aldı. Kentin Basmane Semti’nde adım başı rastlanan Suriyeliler yüzünden tabelalar, Arapça yazılmaya başlandı. Tezgah altlarında kaçak satılan can yelekleri ise artık konfesiyon mağazalarında, cansız mankenlerin üzerinde sergilenip satılır oldu.

17.08.2015Gündem
2 euro bozduran Suriyeli dilencilere 216 lira ceza

2 euro bozduran Suriyeli dilencilere 216 lira ceza

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde turistlerden aldıkları 2 euro’yu döviz bürosunda bozduran Suriye uyruklu iki dilenci kadın zabıtaya yakalandı. Toplam 216 lira ceza kesilen dilenciler, serbest bırakıldı.

13.08.2015Ege
Annesi onu dilendirdi, zabıtayı görünce yürümeye başladı

Annesi onu dilendirdi, zabıtayı görünce yürümeye başladı

ÇORUM’da kendi çocuğuna engelli süsü vererek tekerlekli sandalyeye oturtup dilencilik yaptıran anne, zabıta ekiplerince yakalandı. Kadın, zabıtanın yanında çocuğunu dövmeye kalkışınca ekipler müdahale etti.

13.08.2015Ekonomi
Annesi onu dilendirdi, zabıtayı görünce yürümeye başladı

Annesi onu dilendirdi, zabıtayı görünce yürümeye başladı

ÇORUM’dakendi çocuğuna engelli süsü vererek tekerlekli sandalyeye oturtupdilencilik yaptıran anne, zabıta ekiplerince yakalandı. Kadın, zabıtanınyanında çocuğunu dövmeye kalkışınca ekipler müdahale etti.Tekerlekli sandalyeye oturtuğu oğluyla dilencilik yapan kadın zabıta ekipleri tarafından yakalandı. Çorum kent merkezinde, tekerlekli sandalyedeki çocuğuyla dilenen 43yaşındaki Melike Y.’den şüphelenen zabıta ekipleri, kadını çocuğuylabirlikte belediyeye götürdü. Zabıta ekiplerinin yaptığı incelemesonunda, "Yürüyemiyor ve konuşamıyor" denilen çocuk, tekerleklisandalyeden kalkıp yürümeye başlayınca gerçek ortaya çıktı. Zabıtaekipleri işlem yaptığı sırada yalanı ortaya çıkan anne Melike Y.,çılgına dönüp oğluna saldırdı. Oğluna tokat atmak isteyen kadına ekiplermüdahale ederek sakinleştirmeye çalıştı. Kadına kabahatler kanununagöre işlem yapıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, özellikle çevre illerden gelendilencilerin vatandaşların manevi duygularını istismar ettiğinibelirterek, dilenciliği kendilerine meslek haline getirenlere tavizvermeyeceklerini söyledi.

13.08.2015Haber
Evinden 16 kamyonet çöp, 10 bin TL bozuk para çıktı

Evinden 16 kamyonet çöp, 10 bin TL bozuk para çıktı

İnegöl ilçesinde, dilencilik yaptığı bildirilen bir kişinin evinden 16 kamyonet çöp, 10 bin TL bozuk para çıktı.

7.08.2015Gündem
Vali Toprak: İzmir, bir çadır kent alanı değil

Vali Toprak: İzmir, bir çadır kent alanı değil

İZMİR Valisi Mustafa Toprak, Suriyeli mültecilerin Avrupa ülkelerine yasa dışı yollarla ulaşabilmek için özellikle İzmir gibi kıyı illerinde yoğunlaşmalarına karşın yeni tedbirler alınacağını belirtti. Vali Toprak, "İzmir bir çadır kent alanı, kamp alanı, yerleşme alanı değil" dedi.

6.08.2015Ekonomi
İsveçte 2 dilenci öldürüldü

İsveç'te 2 dilenci öldürüldü

İsveç'te Romanya uyruklu 2 sokak dilencisinin bir arabanın içinde öldürülmüş olarak bulundukları bildirildi.

6.08.2015Avrupa
Göçmen karşıtı partinin reklamı İsveçi karıştırdı

Göçmen karşıtı partinin reklamı İsveç'i karıştırdı

Türkiye'nin, Suriye'den gelen 2 milyonu aşkın mülteciye kapılarını açtığı bir dönemde, İsveç, ülkedeki 4 bin göçmen nedeniyle karıştı. Karışıklığın nedeni ise göçmen karşıtı politikalarıyla bilinen Demokratlar Partisi'nin (SD) verdiği bir reklam. Parti, metro istasyonlarına yerleştirilen ilanlarla, sokaklarda dilencilik yapanlar nedeniyle ülkeye gelen turistlerden özür diledi.

4.08.2015Dünya
Oyuncak bebekle duygu istismarı

Oyuncak bebekle duygu istismarı

İZMİR Bornova’da bir kavşakta kucağında battaniyeye sarılı bebekle bir iki haftadır dilenen kadından şüphelenen polis, bir istismarı ortaya çıkardı. Polislerin açtığı battaniyeden oyuncak bebek çıktı.

31.07.2015Gündem
Çanakkale’de dilenci operasyonu

Çanakkale’de dilenci operasyonu

ÇANAKKALE Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, dilencilere yönelik operasyon düzenledi. Kent merkezinde dilencilik yaparken yakalanan iki kadına 75 lira para cezası kesildi.

30.07.2015Ege

Yazar Sonuçları

Suriyeli çocuklara yardım edelim

'Haberlerde Suriyeli bir çocuğun mendil satarken esnaf tarafından dayak yediğini gördüm. Bu görüntüler içimi sızlattı. Onlara bir yardım eli uzatalım, sokaklardan kurtaralım.'

28.07.2015

Kalın kaşlı çılgın kız

Hayat ilginç tesadüfler zinciri.

22.07.2015

IŞİD’lilere bu hoşgörünün sebebi nedir?

DİYARBAKIR’da bomba patlatarak 4 kişinin ölümüne ve yüzlerce kişinin yaralanmasına neden olan teröristin, bu yola nasıl çıktığını artık biliyoruz.

9.07.2015