EKSTRA
MENÜ

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dikkat Edilmesi Gerekenler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dikkat Edilmesi Gerekenler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.621 Dikkat Edilmesi Gerekenler haberi bulunmuştur.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Haberleri

Şeker gibi bir bayram için dengeli beslenin

Şeker gibi bir bayram için dengeli beslenin

Ramazan ayı süresince uzun saatler açlık ve susuzluğun ardından gelen Ramazan Bayramı'nda sağlıklı beslenmek önemli. Bayramda beslenme konusunda dikkat edilmesi gerekenler konusunda bilgi veren Diyetisyen Melis Atay, dengeli olunması gerektiği konusunda uyardı.

5.06.2019Sağlık
İkiz bebekler birbirini uyandırır mı

İkiz bebekler birbirini uyandırır mı?

Tekil bebeklerde olduğu gibi ikiz bebeklere de çok rahat uyku eğitimi verilebilir. İkiz bebekler için en çok sorulan sorular arasında biri ağlayınca diğerini uyandırıyor mu? Uyku Danışmanı Selen Sufri Üçok ve Sedef Fenik,” İkizlerden biri diğerine göre daha erken uyuyabilir ya da uyanabilir. Uyanması diğer bebeği uyandıracak gibi endişeleriniz olmasın çünkü onlar aynı anne karnında büyüdükleri için birbirlerinin seslerine de çok alışıklardır.” dedi.

YKS giriş belgeleri açıklandı mı Üniversite sınav yerleri ne zaman belli olacak

YKS giriş belgeleri açıklandı mı? Üniversite sınav yerleri ne zaman belli olacak?

YKS giriş yerlerinin ne zaman açıklanacağını merak eden öğrenciler, konu hakkında bilgi edinmek istiyor. Üniversite sınav giriş yerlerinin ne zaman açıklanacağını sorgulayan öğrenciler, ÖSYM'nin bu kapsamda bir açıklaması olup olmadığını merak ediyor. Peki, üniversite sınav yerleri ne zaman belli olacak? YKS giriş belgeleri açıklandı mı?

29.05.2019Gündem
Ramazan Bayramı İçin Hafif İkram Önerileri

Ramazan Bayramı İçin Hafif İkram Önerileri

Ramazan Bayramı’nda 1 ay boyunca süren oruç döneminin ardından rutin beslenme düzenine geçiliyor ve porsiyonlarda biraz aşırıya kaçılabiliyor. Oysa Ramazan ayı sonrasının, sağlıklı beslenmek ve kiloları kontrol altında tutmak için çok önemli bir dönem olarak görülmesi gerekiyor. Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Ceyda Nur Çakın, Ramazan Bayramı’nda beslenme düzeninde dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi ve sağlıklı ikram önerileri paylaştı.

Bebeğin kolik olduğu nasıl anlaşılır Kolik hakkında her şey

Bebeğin kolik olduğu nasıl anlaşılır? Kolik hakkında her şey!

Bebeklerin uzun süre ağlaması ile kendini gösteren kolik tablosu, anne babaları en çok endişelendiren konuların başında geliyor. Peki, kolik neden olur? Kolik bebek nasıl anlaşılır? Kolik belirtileri ve tedavisi hakkında bilinmesi gerekenler...

Bayram tatiline çıkacaklar dikkat: Sahte para mağduru olmayın

Bayram tatiline çıkacaklar dikkat: Sahte para mağduru olmayın

Yaz sezonu ve bayramların yaklaşmasıyla kalpazanların özellikle turizm bölgeleri ve kalabalık alışveriş ortamlarında aktif olduğunu belirten tüketici örgütlerinin temsilcileri, vatandaşlara bu konuda dikkatli olmaları çağrısında bulundu.

22.05.2019Ekonomi
Ramazanda böbrek sağlığı için dikkat edilmesi gerekenler

Ramazanda böbrek sağlığı için dikkat edilmesi gerekenler

Vücudumuzun yaklaşık yüzde 60-65’i sudan oluşuyor. Vücuttaki su dengesini ayarlayan en önemli organ olan böbreklerimiz ise vücudun yabancı ve zararlı maddelerden arındırılmasında görev alıyorlar. Uzun süren susuz kalmanın ürolojik sorunlara ve böbrek hastalıklarına yol açabildiğini söyleyen Üroloji Uzmanı Dr. Cem Şah, bireylerde dengesiz sıvı tüketimi sonucunda oluşabilecek sorunlara karşı uyarı ve önerilerde bulundu.

21.05.2019Sağlık
Doğum lekesi neden olur Doğum lekesi çeşitleri

Doğum lekesi neden olur? Doğum lekesi çeşitleri

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ercan Tutak, doğum lekeleri ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.

20.05.2019Cocuk Sagligi
Çocuğum nasılsa uzar diyerek zaman kaybetmeyin

Çocuğum 'nasılsa uzar' diyerek zaman kaybetmeyin

Çocuk Endokrinolojisi Uzmanı Doç. Dr. Belma Haliloğlu, ilk bir yaş ve ergenlik döneminin büyümenin en hızlı olduğu ve arttığı dönemler olduğunu belirtti. Doç. Dr. Haliloğlu, "Özellikle, boyu kısa olan çocuklar için ‘ergenlikte nasılsa uzar’ diye zaman yitirmemek ve büyümeyle ilgili bir şüphe oluşması halinde hekime başvurmak gerekir" dedi.

15.05.2019Sağlık
Güneş Gözlüğü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güneş Gözlüğü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güneş gözlüğü alırken sadece modelini beğenmeniz yetmez. Dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Fatih Atmaca o noktaları anlattı. İşte güneş gözlüğü seçerken dikkat edilmesi gerekenler...

13.05.2019Kişisel Bakım
Ramazanda Kilo Almamak İçin Neler Yapılmalı

Ramazanda Kilo Almamak İçin Neler Yapılmalı?

Ramazan ayında kalabalık sofralarda, lezzetli yemek ve tatlılarla güzel aile buluşmaları yaşanır. Bu yıl Ramazan ayında yaklaşık 17 saat süren ve sıcak havalara denk geliyor. Bu ayda da diğer aylarda olduğu gibi dengeli beslenmek oldukça önemlidir. Peki nasıl dengeli beslenebiliriz? Spor yapmaya devam etmeli miyiz? Ramazanda kilo almamak için neler yapılmalı? Beslenme ve Diyet Uzmanı Orçun Kürüm anlattı.

Oruç tutanlar sahura mutlaka kalkmalı mı

Oruç tutanlar sahura mutlaka kalkmalı mı?

Ramazan ayında kalabalık sofralarda, lezzetli yemek ve tatlılarla güzel aile buluşmaları yaşanır. Bu yıl Ramazan ayında yaklaşık 17 saat süren ve sıcak havalara denk geliyor. Bu ayda da diğer aylarda olduğu gibi dengeli beslenmek oldukça önemlidir. Peki nasıl dengeli beslenebiliriz? Spor yapmaya devam etmeli miyiz? Beslenme ve Diyet Uzmanı Orçun Kürüm oruç tutarken dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

9.05.2019Sağlık
Açık lise kayıt yenileme takvimi | AÖL 3. dönem kayıtları ne zaman bitecek

Açık lise kayıt yenileme takvimi | AÖL 3. dönem kayıtları ne zaman bitecek?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Açık Öğretim Lisesi'nin (AÖL) 2018-2019 sezonu 3. dönem kayıt yenileme süreci başladı. Gözler şimdi kayıt yenilemenin ardından, 3. dönem sınavlarının yapılacağı tarihlerde. Peki, AÖL 3. dönem kayıtları ne zaman bitecek?

7.05.2019Gündem
Ergenlik kokusu nedir Ergenlik kokusuna karşı ne yapmak gerekir

Ergenlik kokusu nedir? Ergenlik kokusuna karşı ne yapmak gerekir?

Ergenlik dönemi belirtilerinden biri olan sivilceler gençlerin psikolojisini kötü etkiliyor. Ter salgısını arttıran, derideki bakteri ve mantarların üremesiyle yoğun kötü koku oluşmasına sebep olan ergenlik kokusu da, gençlerin sosyal hayatını olumsuz etkiliyor.

Ramazanda nasıl beslenilmeli.. İşte iftar ve sahur da dikkat edilmesi gerekenler

Ramazan'da nasıl beslenilmeli.. İşte iftar ve sahur da dikkat edilmesi gerekenler

İftar ve sahur sofralarının dengeli ve sağlıklı beslenme kurallarına uyularak hazırlanmasının önemine değinen uzmanlar, orucun doğru beslenildiğinde sağlık kaynağı olduğuna dikkati çekiyor.

4.05.2019Gündem
Devre mülkte dolandırıcılara paranızı kaptırmayın

Devre mülkte dolandırıcılara paranızı kaptırmayın

Devre mülk ve devre tatil satışlarında uzmanlar dikkatli olunmasını öneriyor.

30.04.2019Ekonomi
İmar Barışı nasıl yapılır ve hangi aşamalara dikkat edilmesi gerekir

İmar Barışı nasıl yapılır ve hangi aşamalara dikkat edilmesi gerekir?

İmar Barışı ile yapı kayıt belgesi olmayan taşınmazları için başvuruda bulunan binlerce kişi, çeşitli nedenlerle kaydı bulunmayan yapılarını resmiyete kavuşturdu. Peki, İmar Barışı için yapı kayıt belgesinin çıkarılması ile işlemler bitmiş sayılabiliyor mu? İşte, İmar Barışı'nda dikkat edilmesi gerekenler

26.04.2019Haber
Kaliteli Uyku İçin Öneriler

Kaliteli Uyku İçin Öneriler

Nöroloji Bölümü'nden Prof. Dr. Mehmet Murat Sümer, uykusuzluğu tetikleyen hastalıklar ve kaliteli bir uyku için dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.

Kaliteli uyku için uzmanından öneriler

Kaliteli uyku için uzmanından öneriler

Nöroloji Bölümü Prof. Dr. Mehmet Murat Sümer, uykusuzluğu tetikleyen hastalıklar ve kaliteli bir uyku için dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.

24.04.2019Sağlık
Teraryum bakımı nasıl olur Teraryum nasıl sulanır

Teraryum bakımı nasıl olur? Teraryum nasıl sulanır?

Fanus içerisinde yetiştirilen bitki olan teraryum yeni dönemde evlerin değişilmez aksesuarlarından biri haline geldi. Ancak teraryumların bakımı da görüntüleri kadar hassas. Peki, modern evlerin vazgeçilmezi haline gelen teraryum bakımında dikkat edilmesi gerekenler neler?

YKS (TYT, AYT, YTD) sınavları ne zaman | 2019 YKSde kaç soru sorulacak

YKS (TYT, AYT, YTD) sınavları ne zaman? | 2019 YKS'de kaç soru sorulacak?

Üniversiteye giriş sistemine ilişkin, geçtiğimiz sene ilk kez uygulanan YKS'de (Yükseköğretim Kurumları Sınavı), üniversite adayları ter dökecek. YKS, Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT), ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere üç oturumdan oluşacak. ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek sınava kısa zaman kala, adaylar da sınav takvimini merak etmeye başladı. Peki bu sene YKS (TYT, AYT, YTD) sınavları ne zaman? İşte, sınav takvimine ilişkin merak edilenler...

16.04.2019Gündem
Ağız kuruluğu nedir ve nasıl geçer

Ağız kuruluğu nedir ve nasıl geçer?

Ağız kuruluğu yetersiz tükürük salgısı nedeniyle oluşan ve kişilerin günlük yaşam kalitesini düşüren sağlık problemlerinden birini oluşturuyor. Kullanılan ilaçlar, sistemik hastalıklar, alkol ve sigara kullanımı gibi farklı nedenlerle ortaya çıkan ağız kuruluğu, tedavi edilmediği takdirde ağızda rahatsızlık hissine neden olabiliyor. Ağız kuruluğunun sebepleri internette sıkça araştırılıp merak ediliyor. Peki, ağızda yaşanan susuzluk olarak ağız kuruluğu nedir ve nasıl geçer? İşte, ağız kuruluğu ile ilgili merak edilenler...

16.04.2019Sağlık
Orkide bakımı nasıl yapılır Dikkat edilmesi gerekenler

Orkide bakımı nasıl yapılır? Dikkat edilmesi gerekenler

Orkidenin 30 bini aşkın türü olduğunu biliyor muydunuz? Birbirinden güzel renkleri ve görüntüsüyle içimizi ısıtan orkidenin bakımında dikkat edilmesi gerekenler bazı hususlar bulunuyor. İşte orkide bakımı hakkında önemli noktalar...

Gebelikte hidrosefaliye dikkat

Gebelikte hidrosefaliye dikkat!

Hidrosefali, beynin odacıklarında bulunun sıvı miktarının artması sonucunda kafa içindeki basıncın yükselmesi ve beynin zarar görmesidir. Hidrosefali her yaşta görülebileceği gibi, sıklıkla çocuklarda ve 60 yaşın üzerindeki kişilerde görülür.

Gebelikte “Hidrosefali”ye Dikkat

Gebelikte “Hidrosefali”ye Dikkat!

Hidrosefali, beynin odacıklarında bulunun sıvı miktarının artması sonucunda kafa içindeki basıncın yükselmesi ve beynin zarar görmesidir. Hidrosefali her yaşta görülebileceği gibi, sıklıkla çocuklarda ve 60 yaşın üzerindeki kişilerde görülmektedir.

Bonsai bakımı nasıl yapılır Püf noktaları neler

Bonsai bakımı nasıl yapılır? Püf noktaları neler?

Bonsai ılıman iklimlerde yetişen evlerin, ofislerin ve en güzel çiçeklerindendir. Peki,bonsai nasıl sulanır? Bonsai bakımı nasıl yapılır? Toprağı nasıl değiştirilir? Işığı sever mi? Bonsai bakımında dikkat edilmesi gerekenler...

A’dan Z’ye Burun Ameliyatı ve Sonrası…

A’dan Z’ye Burun Ameliyatı ve Sonrası…

Hemen herkesin kendisiyle ilgili bir şikayeti bulunuyor. Kimi burnunu beğenmezken kimi küçük göğüslerini, kimi dolgun yanaklarını kimi de ince dudaklarını kafaya takıyor. K.B.B Uzmanı Op. Dr. Koray Cengiz, burun ameliyatı ve sonrasıyla ilgili bilinmesi gerekenleri anlatıyor.

Bahar temizliğinde sağlık için dikkat edilmesi gerekenler

Bahar temizliğinde sağlık için dikkat edilmesi gerekenler

Dr. Öğr. Gör. Eren Eroğlu, bahar temizliği yaparken dikkat edilmesi gereken püf noktalarını anlattı.

9.04.2019Saglik
7 adımda oy kullanma kılavuzu

7 adımda oy kullanma kılavuzu

Türkiye beş yıl süresince görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için yarın sandığa gidiyor. Seçmen, üzerinde Türkiye Cumhuriyeti (TC) kimlik numarası bulunan resmi nitelikteki belgelerle oy kullanabilecek. İşte adım adım oy verirken dikkat edilmesi gerekenler...

30.03.2019Gündem
30 okul, tanıtım için stant açtı

30 okul, tanıtım için stant açtı

Harbiye Askeri Müzesi’nde, ‘Lise Tanıtım ve Kariyer Planlama’ etkinliği düzenlendi. Programda, hem okul tercihinde dikkat edilmesi gerekenler anlatıldı hem de çocuklar stantları gezerek bölgedeki okulları tanıma imkânı buldu. Stantları, yaklaşık 4 bin öğrenci, velileriyle birlikte ziyaret etti.

26.03.2019Eğitim
Sağlıklı Böbrekler İçin 7 Altın Öneri

Sağlıklı Böbrekler İçin 7 Altın Öneri

Son yıllarda giderek artış gösteren böbrek rahatsızlıkları, genel sağlığı da olumsuz etkiliyor. Böbrek rahatsızlıkların en önemli nedenleri arasında bulunan diyabet, hipertansiyon ve obeziteyle ilgili alınacak önlemler, böbrek hastalıklarını engelleyebiliyor. Nefroloji Bölümü’nden Doç. Dr. Abdullah Özkök, “14 Mart Dünya Böbrek Günü” öncesinde böbrek sağlığını korumak için dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.

Dondurulmuş gıdayı mutfak tezgahında çözdürmeyin

Dondurulmuş gıdayı mutfak tezgahında çözdürmeyin

Dondurulmuş gıdaların oda sıcaklığında, özellikle mutfak tezgahında çözdürüldüğünde son derece hızlı bir şekilde bakteri üreteceğini belirten Prof. Dr. Şükrü Karataş, "Örnek olarak bir gıdanın içinde beş yüz bin bakteri varsa bu bir saat içinde iki milyon bakteri olur" dedi.

12.03.2019Sağlık
Dondurulmuş Gıdalar Nasıl Çözdürülür

Dondurulmuş Gıdalar Nasıl Çözdürülür?

Dondurulmuş gıdalar, günlük hayatın yoğunluğunda birçok kişinin kurtarıcısı oluyor. Ancak bu gıdaları çözdürürken de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Prof. Dr. Şükrü Karataş, dondurulmuş gıdaların nasıl çözdürülmesi gerektiği hakkında bilgiler verdi.

İkiz gebelik hakkında merak edilenler

İkiz gebelik hakkında merak edilenler

Çoğul gebeliklerde en sık rastlanan, ikiz gebeliklerdir. Peki, ikiz gebeliklerde hangi testler yapılmalıdır. İkiz gebeliklerde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Anne adaylarının merak ettiği detayları uzmanlardan öğrendik.

Cuma namazı nasıl kılınır İşte cuma namazının kılınışı

Cuma namazı nasıl kılınır? İşte cuma namazının kılınışı

Cuma namazı saatinin yaklaşmasıyla birlikte en çok araştırılan konulardan biri de cuma namazının kılınışı oldu. Namaz ibadetini hakkıyla yerini getirmek isteyen veya ilk defa cuma namazı kılacak olan vatandaşlar, ‘cuma namazı nasıl kılınır?’ sorusuna resmi kaynaklardan yanıt arıyor. İşte, ana hatlarıyla cuma namazı kılarken dikkat edilmesi gerekenler…

1.03.2019Gündem
Tek ebeveynli çocukların hayatında büyük değişiklikler yapılmamalı

Tek ebeveynli çocukların hayatında büyük değişiklikler yapılmamalı

Tek ebeveynli ailelerin çocuklarını yetiştirirken dikkat etmesi gereken noktalar hakkında bilgi veren Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Kayhan Bahalı, çocuğun hayatında az değişiklik yapılmasının ve yaşına uygun olacak şekilde var olan durum hakkında konuşmanın önemini vurguladı.

Nohut mayası nasıl yapılır Nohut mayasıyla ekmek tarifi

Nohut mayası nasıl yapılır? Nohut mayasıyla ekmek tarifi

Mayalı ya da daha popüler ifadesiyle fermente gıdalar, son dönemde sağlıklı beslenmek isteyenlerin favorisi. Sirke, kefir, ekşi mayalı ekmek derken hepimiz birer maya uzmanı olduk çıktık. Son dönemde dikkat çeken bir diğer ürün de nohut mayası. Hem ekmek hem de yoğurt yapımında kullanılabilen nohut mayasını evde hazırlamak isteyenler için çok işe yarayacak bazı ipuçları derledik. İşte nohut mayasının yapılışı ve dikkat edilmesi gerekenler…

‘Çölyak’ hastalarına bakanlık rehberi

‘Çölyak’ hastalarına bakanlık rehberi

SAĞLIK Bakanlığı’nca hazırlanan, ‘Çölyak Hastalığında Aile Hekimleri İçin Tanı-Tedavi-İzlem Rehberi’ internetten yayımlandı.

13.02.2019Gündem
Ağda Nasıl Yapılır Ev Yapımı Ağda Tarifi

Ağda Nasıl Yapılır? Ev Yapımı Ağda Tarifi

Ağda, vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için en sık kullanılan yöntemlerden birisidir. Tüylerden arınmış pürüzsüz bir görünüm temizliğin ve güzelliğin göstergesidir. Peki kuaföre ya da güzellik salonlarına gitmeden evde ağda nasıl yapılır? İşte ev yapımı ağda tarifi...

30.01.2019Kişisel Bakım
BİLSEM öğretmen başvurusu için bugün son gün | MEBBİS öğretmen girişi

BİLSEM öğretmen başvurusu için bugün son gün | MEBBİS öğretmen girişi

2019 yılı BİLSEM Öğretmen Seçme ve Atama Kılavuzu geçtiğimiz günlerde paylaşılmıştı. Bu yılın takvimine göre, BİLSEM başvuru ve başvuruya ait onay süreci bugün sona eriyor. Peki, BİLSEM öğretmen başvurusu MEBBİS üzerinden nasıl yapılır?

16.01.2019Gündem
Çocukları bekleyen gizli tehlike: Rota virüsü

Çocukları bekleyen gizli tehlike: Rota virüsü

Kış aylarında çocuklarda görülen rota virüsü, anne babaların korkulu rüyası olarak karşımıza çıkıyor. Aşırı kusma, ishal ve halsizlik gibi belirtilerle çocukların hayatını kâbusa çeviriyor. Peki, rota virüsü nasıl bulaşıyor? Rota virüsünden korunmak yolları neler? Detayları uzmanlardan öğrenelim.

Yazar Sonuçları

Hangi yumurta daha sağlıklı? Kahverengi mi, beyaz mı?

Kahvaltıdan hamur işine, tatlıdan ana yemeklere kadar pek çok öğünde başrol oynayan yumurta hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaya ne dersiniz? Bir adet yumurtanın yalnızca 70 kalori olduğunu söyleyen Diyetisyen Buket Adanç, bu yararlı besini satın alırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini detaylarıyla anlattı.

4.06.2019

Kızına sahip çıksaydın!

Şule Çet davasında ikinci duruşmanın olduğu önceki gün Şule Çet’in avukatı Umur Yıldırım’la konuştum uzun uzun... Dosyadaki delillerin karartılmak istendiğini söyledi...

17.05.2019

Köpeklerde yaz mevsiminde dikkat edilmesi gerekenler

Yaz ayları tıpkı insanlarda olduğu gibi köpeklerde de farklı hazırlıkları gerektirir. Metabolizma, sıcaklara uygun adaptasyon geliştirirken; enerji ve egzersiz ihtiyaçları da buna paralel değişir. Bu dönemde köpeklerimizin ihtiyaçlarını bilmeli ve onların yaz aylarına adaptasyonlarına yardımcı olmalıyız.

15.05.2019
Ek gıdaya geçiş sürecinde dikkat edilmesi gerekenler

Ek gıdaya geçiş sürecinde dikkat edilmesi gerekenler

Bebeklerde ek gıdaya geçişte dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Bebeklerde ek gıdaya geçiş ne zaman olmalı? Bebekler için yoğur nasıl mayalanır? 1 yaşından önce bebeklere hangi gıdaların verilmesi yasaktır? Bebeklerde ek gıdaya geçiş süreci ile ilgili aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını uzmanımız veriyor.

27.03.2019

Bilgi tıbbı homeopati

Bir bilgi tıbbı olarak tanımlanan homeopati hakkında bilgi almak üzere ülkemizdeki sayılı homeopati uzmanlarından olan, aynı zamanda Hematoloji ve Onkoloji Uzmanı Dr. Elif Güler Kazancı ve Homeopati Vitalist Derneği Başkanı Demet Gülseven ile bir araya geldik.

22.03.2019

Geçinemiyoruz deyip de AK Parti’ye oy vermek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, esnaf temsilcileriyle yaptığı bir toplantıda...

12.03.2019

Botoks estetiğinde bilinmesi gerekenler

Botoks estetiğinin birçok avantajı vardır. Bunlar arasında enjeksiyonlar nispeten ağrısızdır. Normal hayatı kesintiye uğratma riski yok denecek kadar azdır. Daha az kızgın ve daha pozitif görünmenize yardımcı olabilir.

23.01.2019

Kapsamlı Burun Estetiği Rehberi

Burnunuzun boyutunu, şeklini veya görünümünü dönüştürmenin kalıcı bir yolunu mu düşünüyorsunuz? Yalnız değilsiniz. Aslında, Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği'nin raporlarına göre tüm dünyada en fazla uygulanan cerrahi prosedürlerin başında burun estetiği operasyonları geliyor.

8.01.2019

Trabzon hurmasının (cennet hurması) faydaları nelerdir?

Kış meyvelerinin en tatlısı olsa da mutfaklarda hak ettiği ilgiyi görmeyen Trabzon hurması, farklı tariflerde adının geçmesiyle herkes tarafından tanınmaya başlıyor. Bilinen diğer adı cennet hurması / cennet elması olan bu tatlı meyve, içerdiği zengin besin değeri ile insan sağlığı için pek çok fayda sağlıyor.

6.01.2019