EKSTRA
MENÜ

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dikkat Edilmesi Gerekenler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dikkat Edilmesi Gerekenler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.621 Dikkat Edilmesi Gerekenler haberi bulunmuştur.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Haberleri

İnternetten okul alışverişinde nelere dikkat edilmeli

İnternetten okul alışverişinde nelere dikkat edilmeli?

Yeni eğitim ve öğretim döneminin başlamasına az bir zaman kaldı. Okul ihtiyaçları için de piyasada çeşitli markaların çok sayıda ürünü bulunuyor. Bu yüzden okul alışverişini internet üzerinden yapmayı düşünürseniz birkaç noktaya dikkat etmenizde fayda var.

27.08.2020Eğitim
Yaz Aylarında Maske Takarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaz Aylarında Maske Takarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Maskeyi taktınız, çok rahat nefes alıp, veriyorsanız maskenin çok işlevi yoktur. Siz bütün gücünüzle üflediğinizde maskenin şişmesi lazım. Eğer şişmiyorsa maske işe yaramıyordur. Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, gözenekleri büyük maskelerin koruyuculuğunun düşük olduğunu söyledi, yaz aylarında maske kullanımında dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

25.08.2020İyi Yaşam
Devlet okulları da yüz yüze eğitime hazır

Devlet okulları da yüz yüze eğitime hazır

Okullar 31 Ağustos’ta uzaktan eğitime başlayacak. Belirli kademelerde ise 21 Eylül’den itibaren yüz yüze eğitime geçilecek. Okulların yüz yüze eğitime geçmeden önce Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği standartları yerine getirip ‘Okulum Temiz’ sertifikasını almaları gerekiyor. Okullar MEB’in belirlediği denetmenler tarafından da denetlenecek. İstanbul Kağıthane Anadolu Lisesi, yüz yüze eğitime hazır. Okul, belirlenen standartları yerine getirerek sertifikasını aldı. Liseyi ziyaret edip, hazırlıkları yerinde izledik.

21.08.2020Eğitim
5. Sınıf Sosyal Bilgiler Sanal Ortamı Güvenli Kullanma konu anlatımı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Sanal Ortamı Güvenli Kullanma konu anlatımı

Teknoloji hayatımızı kolaylaştırır ama aynı zamanda çok dikkat etmemiz gerekir. Başka birilerine herhangi bir bilgi vermemek için güvenliği ön planda tutmalıyız. Şimdi sanal ortamı nasıl güvenli kullanmamız gerekiyor ve nelere dikkat etmemiz önemli bunlara bakacağız. İşte 5. sınıf sosyal bilgiler sanal ortamı güvenli kullanma konu anlatımı.

18.08.20205. SINIF
Saç Ekiminde Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Saç Ekiminde Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Saç ekimi, son yılların en popüler uygulamalarından biri oldu. Saç Ekimi Uzmanı Dr. Emrah Çinik, saç ekiminde dikkat edilmesi gereken noktaları anlattı.

7. Sınıf Matematik Üç Boyutlu Cisimlerin İki Boyutlu Görünümleri konu anlatımı

7. Sınıf Matematik Üç Boyutlu Cisimlerin İki Boyutlu Görünümleri konu anlatımı

Üç boyutlu cisimler farklı yerlerden bakıldığı zaman 2 boyutlu görünebilir. Ele alacağımız ünite içerisinde üç boyutlu cisimlerin iki boyutlu nasıl göründüğüne bakacağız. İşte 7. sınıf matematik üç boyutlu cisimlerin iki boyutlu görünümleri konu anlatımı.

14.08.20207. SINIF
Gebelik şekerinden kurtulmak mümkün mü

Gebelik şekerinden kurtulmak mümkün mü?

Gebelik şekeri hastalığı için sadece diyet ve egzersiz ile birlikte ideal kan şekerine ulaşmanın mümkün olduğunu belirten Kadın Doğum Uzmanı Dr. Emine Karhan Demir, diyet ve egzersize rağmen ideal kan şekeri sağlanamayan durumlarda insülin tedavisine başlandığını ifade etti.

Gün içinde ter nedeniyle nemlenen maskeleri değiştirin

Gün içinde ter nedeniyle nemlenen maskeleri değiştirin

Maske ve sık dezenfektan kullanımından dolayı oluşan cilt sorunlarını önlemenin yollarını ve dikkat edilmesi gerekenler konusunda uzmanlar uyarıda bulundu.

12.08.2020Sağlık
Yakut Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Yakut Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Yakut Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Yakut Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Yakut taşı, kırmızı renk skalasında yer alan değerli taşlar arasında yer alan elmas, zümrüt ve safir ile birlikte anılan değerli ve nadir bulunan taşlar arasında yer alır. İşte, yakut taşına dair bilinmesi gerekenler.

12.08.2020İyi Yaşam
Salgın döneminde taşınırken veya tadilat yapılırken dikkat edilmesi gerekenler

Salgın döneminde taşınırken veya tadilat yapılırken dikkat edilmesi gerekenler

Normalleşmeyle birlikte birçok insan günlük yaşamına geri döndü. İnsanların, evinde tadilat yaptırırken veya taşınırken ilgili firmalara COVID-19’a karşı hangi önlemleri aldıklarını sormaları gerektiğini belirten Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Elif Hakko, “Maske, mesafe ve el hijyeni koronavirüs önlemleri arasında en önemli 3 unsur. Tadilat yapacak ekibin veya evin taşınmasında görev alacak ekibin bunlara dikkat etmesi önemli” açıklamasında bulundu.

11.08.2020Sağlık
PCR testi nedir Nasıl yapılır

PCR testi nedir? Nasıl yapılır?

Tıbbi ve biyolojik araştırmalarda uygulanan PCR testi, son dönemlerde koronavirüs ile mücadele sürecinde de kullanılıyor. PCR ( Polymerase Chain Reaction- Polimeraz Zincir Reaksiyonu) pratik bir şekilde yapılabiliyor, kişinin vücudundaki virüsün varlığını ve vücudun enfeksiyona nasıl yanıt verdiğini gösterebiliyor. PCR (Polymerase Chain Reaction- Polimeraz Zincir Reaksiyonu) testi bu günlerde corona virüs salgını nedeniyle sık sık gündeme gelen bir testtir. Corona virüs teşhisi için kullanılan bu testin başta sağlık alanı olmak üzere birçok kullanım alanı bulunur. Bu yazıda PCR testinin tam olarak ne olduğu, hangi amaçlarla kullanıldığı, PCR testinin uygulanma şekli ve uygulanırken dikkat edilmesi gerekenler, corona virüste nasıl kullanıldığı gibi başlıklar ayrıntılı olarak incelenmiştir.

7.08.2020Gündem
ÖSYM YKS tercih ekranı: 2020 Üniversite tercihleri nasıl, nereden yapılır İşte tercih yaparken dikkat edilmesi gerekenler

ÖSYM YKS tercih ekranı: 2020 Üniversite tercihleri nasıl, nereden yapılır? İşte tercih yaparken dikkat edilmesi gerekenler

YKS tercih ekranı ilgi görmeye devam ediyor. YKS tercihlerinin nasıl ve nereden yapılacağı tercihlerin başlamasıyla merak konusu oldu. 2020-YKS tercih işlemleri, 06 Ağustos 2020 tarihinde saat 10.00'da başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 06-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden ve ÖSYM AİS mobil uygulamasından T.C. Kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. Peki, YKS tercihleri nasıl yapılır? İşte YKS tercih ekranı ve konu ile ilgili detaylar...

6.08.2020Eğitim
Kurban eti nasıl saklanır İşte kurban eti dinlendirme süresiyle ilgili uzman yorumu

Kurban eti nasıl saklanır? İşte kurban eti dinlendirme süresiyle ilgili uzman yorumu

Kurban eti kaç saat dinlendirilir, nasıl saklanır? sorusu, mübarek Kurban Bayramı idrak edilirken, kurban ibadetlerini gerçekleştiren Müslümanlar tarafından sorgulanıyor. Kurban etini sağlıklı şekilde tüketilmesi gerektiğini vurgulayan uzmanlar, etin poşette uzun süre tutulmamasını ve serin bir yerde yayılarak soğuması gerektiğini tavsiye ediyor. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan, Prof. Dr. Kamil Bostan, kurban etinin kaç saat dinlendirilmesi ve saklanması hakkında bazı bilgiler verdi. İşte, kurban eti saklarken dikkat edilmesi gerekenler...

31.07.2020Gündem
Kurban vekaleti nasıl verilir, kimlere verilebilir Diyanet İşleri kurban vekaleti açıklaması

Kurban vekaleti nasıl verilir, kimlere verilebilir? Diyanet İşleri kurban vekaleti açıklaması

Kurban vekaleti nasıl verilir? Kurban Bayramı'nın gelmesiyle beraber kurban ibadetlerini idrak edecek olan vatandaşların gündemine geldi. Kurbanlık hayvanı kesme yetkinliğine sahip olmayan bireylerin, kesme yetisine sahip olan birisine bu hakkı tanımasına vekalet denilmektedir. İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan bilgilere göre, Kurban vekaleti hakkında merak edilen detaylar..

31.07.2020Gündem
Kurban vekaleti nasıl verilir, kimler verir Diyanetin kurban vekaleti açıklaması 2020

Kurban vekaleti nasıl verilir, kimler verir? Diyanet'in kurban vekaleti açıklaması 2020

Kurban vekaleti nasıl verilir? Kurban Bayramı'nın gelmesiyle beraber kurban ibadetlerini idrak edecek olan vatandaşların gündemine geldi. Kurbanlık hayvanı kesme yetkinliğine sahip olmayan bireylerin, kesme yetisine sahip olan birisine bu hakkı tanımasına vekalet denilmektedir. İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan bilgilere göre, Kurban vekaleti hakkında merak edilen detaylar..

30.07.2020Gündem
Kilo Verme Sonrası Deri Sarkması Nasıl Tedavi Edilir

Kilo Verme Sonrası Deri Sarkması Nasıl Tedavi Edilir?

Obezite çağımızın hastalıklarının başında geliyor. Birçok kişi hem beden sağlığı hem de ruh sağlığı açısında fazla kilolarından kurtulmak için çaba sarf ediyor. Verilen fazla kilolar sonrası ise tam mutlu oldum derken, bu sefer kilo verdikten sonra vücutta sarkmalar kendini gösteriyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif  Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yunus Doğan, deri sarmalarını tedavi eden 'post bariatrik cerrahi ameliyatları' anlatıyor.

29.07.2020Kişisel Bakım
Çocukları güneşten nasıl korumalıyız

Çocukları güneşten nasıl korumalıyız?

D vitamini deposu olan güneşin, dikkat edilmemesi durumunda çocukların yaz tatilini hastalıkla geçirmesine neden olabileceğini belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mustafa Alper Aykanat, yaz aylarında çocuk sağlığında dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.

HPV virüsü nedir ve nasıl bulaşır İşte belirtileri ve dikkat edilmesi gerekenler

HPV virüsü nedir ve nasıl bulaşır? İşte belirtileri ve dikkat edilmesi gerekenler

HPV virüsü ya literatürdeki adıyla Human Papilloma Virus (HPV) olarak bilinen bulaşıcı hastalık, ilk zamanlarda çok fazla belli etmese de belirli bir süre sonra tehlikeli bir duruma gebe olabiliyor. Farklı türlere sahip olan HPV, genel olarak cinsel ilişki yoluyla, çok nadir de olsa farklı yollarla bulaşabilmektedir. Peki, HPV hastalığı tam olarak nedir ve nasıl bulaşır? İşte, HPV virüsü hakkında merak edilen detaylar

28.07.2020Sağlık
Sağlıklı sünnet nasıl olmalı Sünnette genel mi lokal anestezi mi yapılmalı

Sağlıklı sünnet nasıl olmalı? Sünnette genel mi lokal anestezi mi yapılmalı?

Yaz tatilinin başlaması ile birlikte çocuklarını sünnet ettirmek isteyen ailelerin kafasında bazı soru işaretleri oluşmaya başlıyor. Doğru sünnet nedir? Hangi yaşta sünnet edilmelidir? Genel anestezi mi, lokal anestezi mi uygundur? Hangi koşullarda sünnet yapılmalıdır? Kimler sünnet yapabilir?

Öğrenciler dikkat Üniversite tercih rehberi eki yarın Hürriyet’te…

Öğrenciler dikkat! Üniversite tercih rehberi eki yarın Hürriyet’te…

Üniversite tercih rehberi eki yarın Hürriyet gazetesi ile birlikte yayınlanacak. Nuran Çakmakçı yönetiminde yayınlanacak tercih rehberinde üniversite adaylarının merak ettiği tüm soruların cevapları yer alacak.

27.07.2020Gündem
Kasap ve kebapçılardan et saklama ve tüketme önerileri

Kasap ve kebapçılardan et saklama ve tüketme önerileri

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kasaplar ve kebapçılar etlerin nasıl saklanıp tüketilmesi konusunda uyarılarda bulundu. Adana Kasaplar Odası Başkanı Murat Saruhan Yağmur, etin en az bir gün dinlenmesinin sindirim sistemi açısından uygun olacağını söylerken, kebapçı Yaşar Aydın ise ilk günkü etle Adana kebabı yapılmasının lezzet açısından uygun olmadığını söyledi.

24.07.2020Kurban Bayramı
İzmirde kurban pazarı denetiminde sopayla kurban pazarlığı

İzmir'de kurban pazarı denetiminde sopayla kurban pazarlığı

İZMİR Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, Karşıyaka'daki bir kurbanlık hayvan satış yerine giderek hem hijyen hem de koronavirüs kontrolleri yaptı. Özen, tokalaşmak yerine sopayla pazarlık yapma yönetimini de temsili olarak gerçekleştirdi.

24.07.2020Kurban Bayramı
Kasap ve kebapçılardan et saklama ve tüketme önerileri

Kasap ve kebapçılardan et saklama ve tüketme önerileri

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kasaplar ve kebapçılar etlerin nasıl saklanıp tüketilmesi konusunda uyarılarda bulundu. Adana Kasaplar Odası Başkanı Murat Saruhan Yağmur, etin en az bir gün dinlenmesinin sindirim sistemi açısından uygun olacağını söylerken, kebapçı Yaşar Aydın ise ilk günkü etle Adana kebabı yapılmasının lezzet açısından uygun olmadığını söyledi.

Yazın Kalp Sağlığını Korumak İçin 9 Öneri

Yazın Kalp Sağlığını Korumak İçin 9 Öneri

Hava sıcaklıklarının yükselmesi ile birlikte kalp hastalığı riski de artarken, özellikle kalp krizi vakalarına sık rastlanıyor. Öte yandan koronavirüs tehlikesine karşı da dikkatli olunması gereken bu süreçte kalp sağlığını korumak için bazı önlemler alınması önem taşıyor. Kardiyoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Hatice Betül Erer, yaz aylarında kalp sağlığının korunması için dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.

20.07.2020İyi Yaşam
LGS tercihi nasıl yapılacak 2020 LGS lise tercihleri için önemli uyarılar

LGS tercihi nasıl yapılacak? 2020 LGS lise tercihleri için önemli uyarılar!

LGS tercihleri için öncelikle yüzdelik dilimler gibi detaylara odaklanacak olan öğrenciler, puanlarına uygun liseleri listeleyecek. E-Okul üzerinden yapılacak olan LGS tercihleri için ek olarak kayıt alanı içindeki okulları da listeye eklemek zorunda olan öğrenciler, buna göre kendi ikamet alanındaki okulları listeye ekleyecek. Peki, LGS tercihi nasıl yapılabilecek? İşte, lise tercihleri için dikkat edilmesi gerekenler ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un konuyla ilgili son açıklamaları

20.07.2020Eğitim
İnternet üzerinden showroom sunarken nelere dikkat etmeli

İnternet üzerinden showroom sunarken nelere dikkat etmeli?

Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM) uzmanları, on-line showroomlar aracılığıyla potansiyel müşterileriyle iletişime geçerek ürünlerini görme, deneme ve bilgi alma gibi pek çok fırsat sunan otomotiv, tekstil, mobilya gibi birçok sektörden firmalara tavsiyelerde bulundu.

20.07.2020Teknoloji
Kurbanlık hayvanlarda kene riski

Kurbanlık hayvanlarda kene riski

İstanbul'daki kurban satış pazarlarına özellikle Sivas, Tokat ve Yozgat gibi illerden getirilen kurbanlık hayvanlarda kene olabileceği uyarısında bulunan Veteriner Hekim Prof. Dr. Mustafa Nizamoğlu, kurban satış yerlerine giderken açık renk ve uzun kollu giysiler giymek gerektiğini söyledi. Keneye karşı hayvanlara en az 10 gün önceden ilaç verilmesini tavsiye eden Prof. Dr. Nizamoğlu, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KVVKA) hastalığı ölüme kadar götürüyor, kurbanlık aldıktan sonra eve gelince kıyafetlerinizi çıkarıp, kene kontrolü yapın dedi.

17.07.2020Gündem
Her sporcunun bilmesi gereken beslenme tüyoları

Her sporcunun bilmesi gereken beslenme tüyoları

Sporun önemli bir kısmını beslenme oluşturuyor. Antrenman sırasında verimi ve dayanıklılığı arttırmada en önemli etkenlerden biri de beslenme. Düzenli ve sağlıklı beslenildiğinde verimli bir antrenman ve sağlıklı bir vücut kaçınılmaz. Peki, sporcular beslenmelerinde nelere dikkat etmeli? Beslenme ve Diyet Uzmanı Buket Adanç, konuyla ilgili merak edilenleri yanıtladı.

7.07.2020Sağlık
Pnömokonyoz nedir ve belirtileri nasıl anlaşılır

Pnömokonyoz nedir ve belirtileri nasıl anlaşılır?

Pnömokonyoz ülkemizde en sık görülen mesleki akciğer hastalıklarından biri olup, önlenebilir meslek hastalıklarının başında gelmektedir. İş sağlığı hizmetlerinin her basamağında etkin koruma ve önleme yöntemleri ile pnömokonyoz kontrolünün sağlanması mümkündür. Ülkemizde iş sağlığı ve güvenliği yönünden düzenli ve etkin izlem uygulandığı için pnömokonyoz açısından kontrol altına alınmış olması beklenen kömür madenciliği işletmelerinde bile yeni pnömokonyoz olguları saptanmaktadır. Peki, Pnömokonyoz nedir ve nasıl ortaya çıkar? İşte, o detaylar

7.07.2020Sağlık
Çölyak çocuklarda büyüme geriliği nedeni olabilir

Çölyak çocuklarda büyüme geriliği nedeni olabilir

Çocuğun yaşına ve cinsiyetine göre büyüme seyri de farklılık gösterebiliyor. Ancak genel olarak aşırı zayıflık, kısa boyluluk ya da tartı fazlalığı gibi durumlar büyüme sorunları olarak tanımlanabiliyor. Çocuk Sağlığı Hastalıkları, Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Meltem Uğraş, bazı genetik ya da hormonal sorunlar ya da sindirim sorunlarının da çocuklarda büyüme sorunlarına neden olabileceğini ifade etti

Göğüs Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göğüs Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göğüs estetiği, en sık tercih edilen estetik operasyonlar arasında yer alıyor. Çok sık tercih edilmesine rağmen bu operasyonla ilgili pek çok merak edilen soru bulunuyor. Merak edilenlerin başında da operasyon sonrası süreç yer alıyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin, göğüs estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

Çocuklar ev kazalarından nasıl korunmalı İşte ebeveynlere öneriler...

Çocuklar ev kazalarından nasıl korunmalı? İşte ebeveynlere öneriler...

Tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla çocuklar zamanlarının büyük bir bölümünü evlerinde geçiriyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de pandemi döneminde önemli sağlık sorunları arasında yer alan ev kazalarının görülme sıklığı artış gösterdi. Çocuk Cerrahisi Bölümünden Op. Dr. Rahşan Vargün Yıldız, ev kazaları ve çocukları ev kazalarından korumak için dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.

Siyah zeytindeki hileye dikkat

Siyah zeytindeki hileye dikkat

Siyah zeytindeki hileye dikkat çeken Gıda Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Uğur Toprak, “Zeytinin olgunlaşma süresi 4-6 ay arası değişebilir, bu süreyi biraz daha kısaltabilmek için boyalar kullanılıyor" dedi.

65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır İşte başvuru yaparken dikkat edilmesi gerekenler..

65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır? İşte başvuru yaparken dikkat edilmesi gerekenler..

65 yaş üstü seyahat izni ile ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. 65 yaş üstü seyahat izni nasıl alınır sorusu araştırılan konular arasında yer alıyor. İçişleri Bakanlığınca valiliklere gönderilen genelgeye göre, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi almak şartıyla istedikleri yerleşim yerine gidebilecek. Başvuru işlemleri telefonla ve online olarak yapılabiliyor. İşte 65 yaş üstü seyahat izin belgesi alma ekranı ve detaylar…

30.06.2020Gündem
Dikkat: Son gün 30 Haziran

Dikkat: Son gün 30 Haziran!

Yurt dışındaki varlıkların milli ekonomiye kazandırılması, yurt içindeki varlıkların ise kayıt altına alınılmasına yönelik Varlık Barışı düzenlemesinden yararlanmak için son günün 30 Haziran olduğunu hatırlatan Eski Hesap Uzmanı ve Yeminli Mali Müşavir İlyas Emre Yayla, Gerçek ve tüzel kişilerin tamamı yararlanabilecek. Varlık Barışından yararlanabilmek için öncelikle varlıkların beyan edilmesi ve beyan edilen varlıkların bedeli üzerinden yüzde 1 oranında verginin ödenmesi gerekiyor. Ayrıca, yurt dışında sahip olunan varlıkların 3 ay içerisinde Türkiye'ye getirilmesi lazım dedi.

25.06.2020Ekonomi
Hastalıklara Karşı Ağız Sağlığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hastalıklara Karşı Ağız Sağlığında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapılan araştırmalar, sağlığın ağızdan başladığını ve kötü bir ağız hijyeninin ile kalp hastalıkları, kalp krizi ve inme gibi birçok hastalığa sebep olabileceğini göstermektedir. Dolayısıyla dişlerimizi, diş etlerini ve ağzımızı sağlıklı tutmak önemlidir. Tüm bu risklerden korunmak için yapmamız gerekenleri Diş Hekimi Pertev Kökdemir anlattı.

25.06.2020Kişisel Bakım
“Yazın cilt bakımında en sık yapılan 5 hata”

“Yazın cilt bakımında en sık yapılan 5 hata”

Yazın cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler konusunda önerilerde bulunan Dermatoloji Uzmanı Dr. Ada Bozkurt, “Yazın sadece plajda ya da havuz başında güneş koruyucu kullanmak, doğru aralıklarla ve yeterli miktarda koruyucu sürmemek en sık yapılan hataların başında gelmektedir. Güneş kremini yüze ¼ çay kaşığından az sürmek ve krem sürmenin verdiği yalancı güvenlik hissiyle güneşlenme saatlerini artırmak da en riskli diğer hatalar olarak göze çarpmaktadır” dedi.

23.06.2020Sağlık
Doğum Sonrası Yaşanan Vücut Problemleri ve Çözümleri

Doğum Sonrası Yaşanan Vücut Problemleri ve Çözümleri

Doğum sonrası hemen her kadının vücudunda bazı sorunlar meydana gelebiliyor. Annelik dönemi ile birlikte estetik kaygıları bir süre göz ardı eden kadınların yoğun olarak kalça bel basen karın göğüs ve genital bölgelerde problem yaşadığını belirten Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşen Bilge Sezgin, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Koronavirüs, müşteri deneyimindeki ezberleri bozdu

Koronavirüs, müşteri deneyimindeki ezberleri bozdu

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile birlikte farklı yaşam şekilleri ile tanıştık ve bazı davranış ve alışkanlıklarımız da dönüştü. Bununla beraber uzmanlar, danışmanlar ve öğretim görevlileri pandeminin tüketici davranışları üzerindeki olası dönüşümü üzerinde araştırmalar yaparak görüş bildirmeye başladı.

15.06.2020Teknoloji
Spor Salonlarında Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Spor Salonlarında Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Spor ve fitness salonları 1 Haziran’dan itibaren hizmet vermeye başladı. Fakat yeni normal düzende salonlarda eskiden olduğu gibi egzersiz yapılamayacak. Sağlık Bakanlığı, spor salonlarının uyacağı kuralları açıkladı ancak sporseverlere de büyük sorumluluklar düşüyor. Üye olunan salonun kurallara uyup uymadığını gözlemlemek bunların başında geliyor. Spor Fütüristi Hakan Demiray salonlarda alınması gereken kişisel önlemleri açıkladı. İşte daha güvenli egzersiz yapmak için dikkat edilmesi gerekenler…

10.06.2020Spor Fitness
Gebelik Döneminde Doğru Beslenmenin Önemi

Gebelik Döneminde Doğru Beslenmenin Önemi

Gebelik süreci kadınlar için en özel dönemlerden biri. Anne adayları için bu süreçte doğru beslenmek ve dikkat edilmesi gerekenler konusunda Diyetisyen Mehtap Yakut pratik bilgiler verdi.

Apple Podcast, bayramda size evinizde eşlik edecek

Apple Podcast, bayramda size evinizde eşlik edecek

Ramazan Bayramında sağlığımız için sosyal mesafemizi koruyoruz ve evlerimizdeyiz. Bu dönemde zamanı keyifli geçirmek, yeni bir şeyler öğrenmek, farklı deneyimler dinlemek, sohbet programları takip etmek için Apple Podcast’leri tercih edebilirsiniz.

22.05.2020Teknoloji
Evde sardunya bakımı nasıl yapılır

Evde sardunya bakımı nasıl yapılır?

Her türlü ortamda yetişebilen sardunyalar en sevilen çiçeklerden biri. Rengarenk görünümleriyle bulundukları alanlara da ayrı bir hava katan sardunyayı evde de kolayca yetiştirebilirsiniz. Peki evde sardunya nasıl yetiştirilir? Bakımı için dikkat edilmesi gerekenler neler?

22.05.2020Evdehayat
Menopoz ne demek Menopoz yaşı nedir Menopoz belirtileri nelerdir

Menopoz ne demek? Menopoz yaşı nedir? Menopoz belirtileri nelerdir?

Menopoz, kadınların karşılaştığı durumlardan birisidir. Özellikle orta yaşlarda ortaya çıkan menopoz durumu, yumurtlama döneminin sona ermesi de denilebilir. Peki, menopoz nedir ve belirtileri nelerdir? İşte, menopoz yaşı hakkında merak edilen bazı bilgiler ve belirtileri hakkında merak edilen hususlar

22.05.2020Sağlık
Dezenfektan ürünlerde dikkat edilmesi gerekenler nedir Dezenfektanlar nasıl olmalı

Dezenfektan ürünlerde dikkat edilmesi gerekenler nedir? Dezenfektanlar nasıl olmalı?

Corona Virüs salgını ile birlikte insanların daha da sık kullanmaya başladığı dezenfektan ürünlerin nasıl olması gerektiği ve zararı var mı soruları internette aranan konular arasında yer alıyor. Peki Dezenfektan ürünlerde dikkat edilmesi gerekenler nedir? Dezenfektanlar nasıl olmalı?

21.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Karaciğer yağlanması

Karaciğerin; protein sentezi, safra ve safra tuzlarının üretimi, kanın pıhtılaşması ve demirin depolanması gibi birçok görevi vardır. Aynı zamanda yağ sentezi yapar, yağ depolar ve yağı metabolize eder. Karaciğer hücrelerinde yağın aşırı depolanması sonucu karaciğer yağlanması ortaya çıkar.

26.08.2020

Sonuç oyunu

TFF 1’inci Lig’in daha önceki 5 sezonu, son haftaların sıralamayı ciddi oranda değiştiremediği ve son düzlüğe avantajlı giren ekiplerin Süper Lig biletini aldığı yönündeydi…

4.07.2020

Tal Garih ile “Toplumun Yeni Normali” üzerine

Yeni normali ve Koronavirüs ile öne çıkan değişimleri, farklı sektörlerden kanaat önderleri ile tartıştığımız söyleşilerimize Sn. Tal Garih ile devam ediyoruz.

20.06.2020

Yazın yüze yapılan medikal uygulamalar

Yaz mevsiminin başlaması ve güneşin kendini hissettirmesiyle alın, göz çevresi ve özellikle de iki kaş arası kırışıklıklar kendini çok fazla göstermeye başlar. Yaz aylarında uygulayabileceğiniz medikal uygulamaları sıraladık...

8.06.2020