MENÜ

Dijital Abonelik

Dijital Abonelik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dijital Abonelik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 224 Dijital Abonelik haberi bulunmuştur.

Dijital Abonelik Haberleri

Mona Lisanın hikayesi VR’a taşınıyor

Mona Lisa'nın hikayesi VR’a taşınıyor

Louvre Müzesi’nin ilk sanal gerçeklik deneyimi olacak olan Leonardo da Vinci sergisi, sanal gerçeklikte Mona Lisa'ya ev sahipliği yapacak

19.06.2019Teknoloji
Elektrik ve suya dijital abonelik dönemi

Elektrik ve suya 'dijital' abonelik dönemi

E-devlet üzerinden pilot olarak başlanan dijital abonelik uygulaması başarıya ulaştı. Su ve elektrik abonelikleri internete taşınıyor.

26.12.2018Ekonomi
Wolverine Kürtlere karşı

Wolverine Kürtlere karşı!

Marvel'ın en çok bilinen kahramanlarından Wolwerine'in çizgi romanında Ankara'da Kürtlere karşı savaştığı görülüyor.

9.05.2015Keyif
New York Times’da kazan kaynıyor: Yayın yönetmeni gidici mi

New York Times’da kazan kaynıyor: Yayın yönetmeni gidici mi?

New York Times’da Nisan ayının başında bir çatlak oluştu. Mecazi bir çatlak değil; bizzat duvarda bir göçük oluştu. Gazetenin yayın koordinatörü genel yayın yönetmeniyle girdiği bir haber tartışmasından sonra duvara okkalı bir yumruk savurdu. Bütün haber merkezi de bu olaya tanıklık etti.

29.04.2013Gündem
Medyanın geleceği bu formülde yatıyor

Medyanın geleceği bu formülde yatıyor

Pew Araştırma Merkezi Üstün Gazetecilik Projesi, 2012 yılı raporunu yayımladı. ABD'de gazeteciliğin durumunu değerlendiren yıllık raporda 2011’de en parlak dönemine ulaşan dijital devrimin geleneksel medya için hem olumlu hem olumsuz sonuçları olduğuna dikkat çekildi.

21.03.2012Gündem
Açık havada ücretsiz sinema keyfi

Açık havada ücretsiz sinema keyfi

Bir yaz klasiği haline gelen TV+ ile Açık Havada Başka Sinema Günleri, Altın Palmiye ödüllü ‘Shoplifters’in (Arakçılar) Yapı Kredi Bomontiada’daki gösterimiyle başladı. 14 önemli ve ödüllü filmin çarşamba akşamları ücretsiz gösterileceği bu yılki etkinlik, Hayal Ortağım uygulamasıyla görme engellilere de açık havada film keyfi yaşatacak.

14.06.2019Kitap Sanat
Google News para basıyor, 4.7 milyar dolara ulaştı

Google News para basıyor, 4.7 milyar dolara ulaştı!

Amerikan teknoloji devi Google, online olarak hizmet veren haber kuruluşlarının ürettiği içeriklerden geçen yıl 4,7 milyar dolar gelir elde etti.

11.06.2019Teknoloji
Google servet elde etti

Google servet elde etti

Amerikan teknoloji devi Google, online olarak hizmet veren haber kuruluşlarının ürettiği içeriklerden geçen yıl 4.7 milyar dolar gelir elde etti.

11.06.2019Ekonomi
Eğitmen marketi

Eğitmen marketi

Özel ders almak isteyenlerle özel ders vermek isteyenleri online bir platform üzerinde bir araya getiren ‘Edumi’ eğitim alanında yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Airbnb’nin yatırımcısından yatırım alan girişimin kurucusu Emre Kati ise AT Kearney ve E&Y gibi dünya devlerinde yönetim danışmanlığı yapan bir profesyonel.

9.05.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Vatandaş 7.4 milyon lira tasarruf etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Vatandaş 7.4 milyon lira tasarruf etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay "TBB Risk Merkezi Raporu'nun e-Devlet üzerinden ücretsiz temin edilmesi ile hizmetten faydalanan vatandaş toplam 7 milyon 430 bin 840 lira tasarruf etti." dedi.

20.04.2019Ekonomi
Disney Plusın abonelik fiyatı belli oldu

Disney Plus'ın abonelik fiyatı belli oldu

Yaklaşık bir asırlık Disney şirketi, bu deneyimini yeni teknolojiyle birleştirebilir mi? Bunu Disney'in online yayın ağı Disney+'ın açılmasıyla göreceğiz. Şirket, uzun zamandır beklenen "internet üzerinden yayın servisi" Disney+'yı tanıttı. Ancak platformun yayına başlaması Kuzey Amerika'da Kasım ayını bulacak. Dünyanın geri kalanı ise biraz daha uzun süre beklemek zorunda kalabilir. Peki abonelik fiyatı ne olacak?

16.04.2019Teknoloji
Cepte abonelik artık dijital ortamda

"Cep"te abonelik artık dijital ortamda

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, elektronik haberleşmede abonelik sözleşmelerinin dijital ortamda yapılmasını sağlayacak düzenlemenin tamamlandığını belirterek, "Vatandaşlarımız artık bayilere gitmeden internete ulaşabilecekleri her noktadan ve her saatte mobil abonelik sözleşmesi yapabilecek." dedi.

14.04.2019Teknoloji
Bakan Turhan açıkladı: ‘Cep’te abonelik artık dijital ortamda…

Bakan Turhan açıkladı: ‘Cep’te abonelik artık dijital ortamda…

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan yaptığı açıklamada "Teknolojik gelişmelerin vatandaşlara sağlayacağı kolaylıklar ve sektör temsilcilerinin talepleri dikkate alınarak elektronik haberleşmeye ilişkin abonelik sözleşmeleri, artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek" dedi.

13.04.2019Ekonomi
e-Devletten su aboneliği başvurusu nasıl yapılır

e-Devlet'ten su aboneliği başvurusu nasıl yapılır?

e-Devlet'te her gün yeni bir hizmetin eklenmesiyle, vatandaşlar da zamandan tasarruf ederek yapacakları işlemleri online olarak tamamlayabiliyor. Ticaret Bakanlığı tarafından tamamlanan proje ile beraber, su aboneliği başvurusu da e-Devlet üzerinden yapılabiliyor. Bununla birlikte vatandaşlar da e-Devlet'ten su aboneliği başvurusunun nasıl yapılacağını sorgulamaya başladı. İşte, e-Devlet üzerinden su aboneliği başvurusu ile ilgili detaylar...

8.04.2019Gündem
Apple bombayı patlatıyor: Gözler 25 Mart tarihinde...

Apple bombayı patlatıyor: Gözler 25 Mart tarihinde...

Apple'ın 25 mart tarihinde bahar etkinliği düzenleyeceği bir süredir konuşuluyordu. Şirketin gerçekleşmesi beklenen lansman ile beraber TV platformunu tanıtması bekleniyor.

12.03.2019Teknoloji
İGDAŞ Mobil Uygulaması yayınlandı

İGDAŞ Mobil Uygulaması yayınlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İGDAŞ, mobil uygulamasını İstanbulluların hizmetine sunuldu. Artık vatandaşlar veznede sıra beklemek yerine tek tuşla birçok işlem yapabilecek.

8.03.2019Teknoloji
Şaşkına çeviren görüntü... Hepsi kiraladıkları evden çıktı

Şaşkına çeviren görüntü... Hepsi kiraladıkları evden çıktı

KIRŞEHİR'de kiraladıkları evde esrar üreterek sattıkları öne sürülen 2 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

5.03.2019Gündem
Küresel şirketlerin gözü dijital yayın pazarında

Küresel şirketlerin gözü 'dijital yayın' pazarında

Dizi ve filmlerin internet ortamında izlenmesine imkan veren dijital platformların sayısının çoğalması, küresel teknoloji devlerinin bu alana olan ilgisini artırıyor.

5.03.2019Teknoloji
MIXX Awards Türkiye Ödülleri sahiplerini buldu

MIXX Awards Türkiye Ödülleri sahiplerini buldu

IAB Türkiye tarafından bu yıl 9. kez düzenlenen MIXX Awards Türkiye Ödülleri 21 Şubat tarihinde Four Seasons Bosphorus Otel’de düzenlenen törenle sahipleri ile buluştu. ‘Dijitallendiniz” temalı MIXX Awards Türkiye’de büyük ödülün kazananı “Ruhun Doysun” çalışması oldu. Çalışma ayrıca Marka Farkındalığı ve Konumlandırma, Markalı İçerik, Sosyal Pazarlama-WOMM kategorilerinde ödül aldı.

22.02.2019Teknoloji
Lenovo, Truscale altyapı hizmetlerini duyurdu

Lenovo, Truscale altyapı hizmetlerini duyurdu

Teknoloji devi Lenovo, BT kaynaklarının kullanıma dayalı, abonelik modeliyle sağlanmasına yönelik yeni bir yaklaşım olan Lenovo TruScale altyapı hizmetlerini tanıttı. Yeni altyapı abonelik hizmeti, müşterilere daha esnek, çevik ve verimli çözümler sağlıyor.

22.02.2019Teknoloji
Son dakika... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay açıkladı: 41 milyonu geçti

Son dakika... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay açıkladı: 41 milyonu geçti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: 'e-Devlet sistemi 41 milyonun üzerinde kullanıcı sayısına ulaşmıştır' açıklamasında bulundu.

18.02.2019Ekonomi
Büyük kolaylık: Bugün başladı Artık internetten yapılacak

Büyük kolaylık: Bugün başladı! Artık internetten yapılacak

E-devlet'ten milyonlarca kişiyi ilgilendiren değişiklik. Bundan böyle elektrik, su, doğal gaz gibi abonelikler e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

18.02.2019Ekonomi
E-Devlet üzerinden elektrik su ve doğalgaz başvurusu nasıl yapılır

E-Devlet üzerinden elektrik su ve doğalgaz başvurusu nasıl yapılır?

Elektrik, su ve doğalgaz abonelik başvurusu artık internet üzerinden yapılabilecek. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından koordine edilen ve Ticaret Bakanlığı tarafından uygulamaya dökülen projeyle birlikte artık vatandaşlar elektrik, su, doğalgaz başvuruları için kamu kurumlarına gitmek zorunda kalmayacak. İşte, E-Devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek olan elektrik su ve doğalgaz başvurusu hakkında bazı bilgiler

18.02.2019Ekonomi
Kimlikle para çek

Kimlikle para çek

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin yeni projesiyle dijital kimlik kartlarına sertifika eklenecek. Böylece yeni kimliklerle elektronik ortamda dokümanlar imzalanabilecek, ATM’lerden para çekilecek, ödeme yapılacak, noter ve sağlık hizmetleri alınabilecek. Kullanımın en kısa zamanda başlayacağı belirtiliyor.

9.02.2019Ekonomi
e-Devlet kullananlara önemli uyarı: Artık bunu da yapabileceksiniz

e-Devlet kullananlara önemli uyarı: Artık bunu da yapabileceksiniz!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Mart ayı itibarıyla elektrik, doğalgaz ve GSM operatörlerine abonelik işlemleri e-Devlet üzerinden yapılabilecek" ifadesini kullandı.

1.02.2019Teknoloji
Elektrik, doğal gaz ve GSM abonelikleri için son dakika açıklaması

Elektrik, doğal gaz ve GSM abonelikleri için son dakika açıklaması

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Mart ayı itibarıyla elektrik, doğal gaz ve GSM operatörlerine abonelik işlemleri e-Devlet üzerinden yapılabilecek" açıklaması yaptı.

1.02.2019Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na göre, Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatları tamamlanarak işletmeye alınacak" dedi.

13.12.2018Ekonomi
En çok kazandıran hangisi: PlayStation Now mı Xbox Game Pass mi

En çok kazandıran hangisi: PlayStation Now mı Xbox Game Pass mi?

Bir dijital video oyunu pazarı araştırma şirketi olan SuperData tarafından açıklanan rapora göre video oyunu abonelik sistemleri, oldukça iyi bir kazanç kapısı olmayı sürdürüyor. Rakiplerin arasından sıyrılarak zirveye yerleşen PlayStation Now servisini Xbox Game Pass, EA Game Access ve diğerleri takip ediyor.

14.11.2018Teknoloji
e-devlette yeni dönem başlıyor

e-devlet'te yeni dönem başlıyor

Kamu kurumlarında başlatılan "e-devlet seferberliği" kapsamında, kurumların bu alanda proje hazırlama ve yönetme kapasiteleri geliştirilerek, bilgi işlem birimlerindeki insan kaynağı artırılacak.

5.11.2018Teknoloji
Tahsilat işi onlarda

Tahsilat işi onlarda!

Kiralardan aidatlara kadar geleneksel pek çok ödemenin yanı sıra dijital dünya ile internet servis ve hizmetlerine olan aboneliklerin sayısı artıyor. Bu ödemeleri alan işletmeler için ‘Zebrapos’ adındaki girişim harekete geçti.

12.09.2018Ekonomi
Kısa yoldan kazanç ve şöhret gayesi YouTuberlığa özendiriyor

"Kısa yoldan kazanç ve şöhret gayesi YouTuberlığa özendiriyor"

Video paylaşım sitelerine içerik hazırlayarak, kısa yoldan şöhret ve gelir sağlayan YouTuberlığın çocuk ve gençler arasında hızla yayılmasının çocuk istismarı ve psikolojik sorunları beraberinde getirdiği bildirildi.

11.09.2018Teknoloji
‘Kürk Mantolu Madonna’yı Mert Fırat’tan dinlemek ister misiniz

‘Kürk Mantolu Madonna’yı Mert Fırat’tan dinlemek ister misiniz?

Türkiye’de kitap okuma oranı, 2017’nin TÜİK verilerine göre günde bir dakika. UNESCO verilerine göre bu bakımdan dünyada 86. sıradayız. Yani, okumuyoruz. Zamansızlıktan okumuyoruz, sevmediğimizden okumuyoruz, alışkanlık edinmediğimizden okumuyoruz... Peki dinliyor muyuz? Sesli kitaplar, dünyada da Türkiye’de de kitap okumayanlara yeni bir çözüm olarak sunuluyor. Sayıları gün geçtikçe artan sesli kitap uygulamalarını araştırdık.

İmar Barışı, elektrik abone sayısını arttıracak

İmar Barışı, elektrik abone sayısını arttıracak 

Ülke gündeminde yoğun bir şekilde yer alan İmar Barışı ile yapıların imar ve ruhsat sorunu çözülecek. Bakanlığın yetkilendirdiği kurum ve kuruluşlar ile e-devlet üzerinden de başvuru yapılabilen Yapı Kayıt Belgesine başvuranların sayısı 2,5 milyonu aşmış durumda.

29.07.2018Ekonomi
Gerçek bir ‘reality show’

Gerçek bir ‘reality show’

‘Terrace House-Opening New Doors’, senaryolu reality show’lara alışık izleyiciye, gerçek hayatın bütün senaryolardan daha çarpıcı olduğunu kanıtlıyor.

DC, filmlerini tek çatı altında birleştiriyor İşte karşınızda DC Universe

DC, filmlerini tek çatı altında birleştiriyor! İşte karşınızda DC Universe

DC; yeni projesi dahilinde bir abonelik sistemi oluşturarak, en eski resmi DC çizgi romanının dijital bir kopyasından kimsenin görmediği yeni içeriklere kadar DC dünyasının tüm geçmişini ve geleceğini kullanıcılarının huzuruna sunmaya hazırlanıyor.

20.07.2018Teknoloji
BiP’te tek telefonda iki numara kullanma dönemi başladı

BiP’te tek telefonda iki numara kullanma dönemi başladı

Türk mühendisleri tarafından geliştirilen iletişim ve yaşam platformu BiP, İkinci Numaram BiP’te servisi sayesinde tek telefonda iki farklı numara kullanabilmeyi mümkün hale getiriyor.

6.07.2018Teknoloji
Animelere özgürlük

Animelere özgürlük!

Dünyada 120 milyon kişinin yakından takip ettiği Japon çizim sanatıyla yapılan animasyonlar olan animeler için yerli girişimciler harekete geçti. Animeseverlere dijital bir platform sunan ‘Animega’ adındaki girişim kısa bir sürede 1 milyon kullanıcıya ulaştı.

30.05.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Müzik satışı tarihe mi karışıyor

Yanıt zaten sorunun içinde. Uzun süredir çevremde plak koleksiyonerleri dışında albüm alan birini duymadım. Herkes en az bir online müzik platformuna üye. Buna ben de dahilim.

7.03.2019

En karanlık saat geride kalıyor

ABD ve Avrupa'daki bir dizi yayıncı, gazeteciliği kurtaracak formülü bulmuş görünüyor. Türkiye'de de gazetecilik ve demokrasi, er ya da geç "en karanlık saati" geride bırakacak.

24.04.2018

Soyu tükenmekte olan gazeteci türü

Otomobillerin icat edildiği yıllarda fayton sürücüleri, birkaç basit numara öğrenerek mesleklerini farklı bir biçimde de olsa yapmaya devam edebileceklerini düşünürlermiş.

7.11.2017

4. Sanayi devrimi bizim için hayal mi?

YAZDIKLARIMI dikkatle okuyarak her seferinde parmak sallayan annem yine mutlu olmayacak.

31.03.2016

Yeni medya ve biz

Hürriyet olarak dinamik bir dönemden geçiyoruz.

1.07.2012

Gündelik hayattan dijital esarete

Gündelik hayat senaryolarında uzmanlaştığını anlatan Senarist Birol Güven, en büyük hedefinin gelecekte gündelik yaşamı anlatan bir senaryo yazmak olduğunu söyledi. Güven, gelecekte internet bağımlılarının atıldığı bir cezaevinde geçen sinema filmi Dijital Esaret’in de yakında vizyona gireceğini açıkladı.

19.04.2019

TRT, Netflix’e rakip bir dijital platform kurmalı

Ben bu Netflix meselesine hiçbir zaman “Ay ne güzel Amerikan girişimcilerinin yarattığı yeni bir mucize” diye bakmadım...

21.03.2019

Netflix’in abonesi kaç gişeyi ne kadar etkiledi?

2018 sonu itibarıyla Netflix dünyada 139 milyon 260 bin aboneye ulaştı, bunun 58.5 milyonu Amerika’daki aboneleri...

19.02.2019

İletişim fakültelerinde müfredat değişmeli, ama nasıl?

Son haftalarda farklı üniversitelerde yüksek lisans ve doktora tezi yazan birkaç öğrenci ve akademisyen iletişim fakültelerindeki müfredatın güncellenmesi konusunda görüş sorunca bu meselenin yeniden ısındığını anladım.

26.12.2018