MENÜ

Dhkpc

Dhkpc ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dhkpc haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 210 Dhkpc haberi bulunmuştur.

DHKP-C Nedir?

1970'de Mahir Çayan'ın öncülüğünde kurulan Türkiye Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi (THKP-C) Türkiye'de örgütlü ve sistemli hareket eden ve şiddeti esas alan temel yapı görünümündeydi. Çayan ve arkadaşlarının kurduğu bu yapı; örgütlenme, hiyerarşi ve eylem stratejilerinde Latin Amerika'daki sol örgütleri esas almıştır.

DHKP-C nihai amacını Türkiye'de mevcut anayasal düzeni yürüttüğünü öne sürdüğü silahlı öncü savaş ile yıkarak Marksist-Leninist ilkelere dayalı Devrimci Halk İktidarını kurmak olarak açıklamaktadır. Türkiye'de iktidarın uzun süreli bir halk savaşı ile ele geçirilmesini ve yürütülecek şehir gerillası mücadelesi ve silahlı propaganda eylemlerinin gerekliliğini savunan Mahir Çayan tarafından teorize edilmiş Politikleşmiş Askeri Savaş Stratejisini Türkiye'de devrimin stratejisi olarak temel alan örgüt, şehirlerde hücre evleri şeklinde örgütlenmekte ve oluşturduğu Silahlı Propaganda Birlikleri ile çeşitli eylemler düzenlenmektedir.

Günümüzde, DHKP-C yöneticilerinin önemli bir kısmı İtalya, Almanya, Belçika, Hollanda ve Yunanistan gibi Avrupa ülkelerinde yaşamaktadır. 2008 yılında örgütün kurucu lideri Dursun Karataş'ın ölümünün ardından, örgütte liderlik sorunu ortaya çıkmıştır. Bugüne kadar birçok isim öne atıldıysa da, 2014 yılında Yunanistan'da yakalanan Hüseyin Fevzi Tekin örgütün bugünkü kilit ismi ve lideri olarak görülmektedir.

Dhkpc Haberleri

Yunan basını iddia etti: DHKP-C salgın ortamında saldırı düzenleyecekti

Yunan basını iddia etti: DHKP-C salgın ortamında saldırı düzenleyecekti

Yunanistan’da yayınlanan Ta Nea gazetesi, Yunan polisinin 19 Mart’ta Atina’da terör örgütü DHKP-C’ye karşı gerçekleştirdiği operasyon ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu.

5.04.2020Dünya
Son dakika haberler... Sokağa çıkma yasağı olacak mı Bakan merak edilen soruya cevap verdi

Son dakika haberler... Sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bakan merak edilen soruya cevap verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu canlı yayında açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, sokağa çıkma yasağı konusuyla ilgili olarak "Almamız gereken tedbirler var. atacağımız adımlar var. vatandaşlarımız kendi OHAL'ini ilan ederse bu konuda daha üst bir tedbir almaya şimdilik belki de gerek olmayabilir. Ama süreç hızlı yayışı farklı bir noktaya giderse farklı tedbirler alınması gerekebilir." ifadelerini kullandı.

25.03.2020Gündem
Terör örgütü DHKP/C şüphelisi Yunanistana kaçarken yakalandı

Terör örgütü DHKP/C şüphelisi Yunanistan'a kaçarken yakalandı

Edirne'de, Yunanistan'a kaçmaya çalışan terör örgütü DHKP/C şüphelisi yakalandı.

22.01.2020Gündem
Yeşil kategoride yer alıyordu... Oya Aslan tutuklandı

Yeşil kategoride yer alıyordu... Oya Aslan tutuklandı

Terör örgütlerinin arananlar Listesi'nde "yeşil" kategoride yer alan terör örgütü DHKP-C'nin üst düzey sorumlularından olduğu iddia edilen ve geçen hafta gözaltına alınan Oya Aslan tutuklandı.

27.12.2019Gündem
Son dakika haberi... DHKP-Cnin kritik ismi yakalandı

Son dakika haberi... DHKP-C'nin kritik ismi yakalandı

Terörden Arananlar Listesi'nde "yeşil" kategoride yer alan terör örgütü DHKP/C'nin üst düzey sorumlularından Oya Aslan yakalandı.

20.12.2019Gündem
DHKP/Cnin Türkiye sorumlusunun yakalandığı operasyon kamerada

DHKP/C'nin Türkiye sorumlusunun yakalandığı operasyon kamerada

İSTANBUL'da DHKP-C'ye yönelik düzenlenen operasyonda İçişleri Bakanlığı'nın aranan teröristler listesinde gri listede yer alan ve örgütün sözde Türkiye sorumlusu Kamile Kayır'ın da aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı. Operasyon polis kamerasına yansıdı.

20.06.2019Haber
Yunanistanın skandal kararına Türkiyeden sert tepki

Yunanistan'ın skandal kararına Türkiye'den sert tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan'da mahkemenin, ülkede Kasım 2017'de yakalanan DHKP-C ile iltisaklı 9 kişinin "terör örgütü üyesi olmak" suçlamasından beraatine karar vermesine ilişkin değerlendirmesinde, DHKP/C, PKK ve FETÖ gibi terör örgütleri bakımından Yunanistan'ın güvenli bir sığınak haline dönüştüğünü endişeyle gözlemlediklerini belirtti.

15.05.2019Gündem
TBMMde terör girişimi... İki DHKP-Cliye 4 gün gözaltı süresi

TBMM'de terör girişimi... İki DHKP-C'liye 4 gün gözaltı süresi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) banko görevlisini rehin almaya çalışan, DHKP-C ile bağlantılı olduğu belirlenen biri kadın iki kişinin gözaltı süresi 4 gün uzatıldı.

15.05.2019Gündem
CHP’li Mahmut Tanal 2 DHKP-C’li teröristin Meclis’e girişine izin vermiş

CHP’li Mahmut Tanal 2 DHKP-C’li teröristin Meclis’e girişine izin vermiş

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ı ziyaret için TBMM’ye gelen biri kadın 2 şahıs, Meclis çalışanını rehin almak isterken güvenlik görevlilerinin müdahalesi sonucu etkisiz hale getirildi.

14.05.2019Gündem
Savcı Kiraz, şehit edilmesinin 4. yıldönümünde anıldı Unutulmadı

Savcı Kiraz, şehit edilmesinin 4. yıldönümünde anıldı Unutulmadı

İSTANBUL Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, DHKP/C’li 2 terörist tarafından makam odasında şehit edilişinin dördüncü yıl dönümünde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda anıldı.

30.03.2019Gündem
Bakan Soyludan önemli mesajlar

Bakan Soylu'dan önemli mesajlar

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, Niğde Polis Eğitim Merkezinde(POMEM) eğitimlerini tamamlayan 774 özel hareket polisinin mezuniyet törenine katıldı. Soylu, yeni mezun özel harekat polislerine seslenerek, "İyi polis olacaksınız, iyiliği savunmak için varsınız" dedi.

27.12.2018Gündem
DHKP-C’nin hücre evine operasyon

DHKP-C’nin hücre evine operasyon!

KOCAELİ’nin Gebze ilçesinde, terör örgütü DHKP-C’nin hücre evine düzenlenen operasyonda, A.İ. (29) gözaltına alındı.

9.12.2018Gündem
Bakan Soylu ilk kez CNN TÜRKte açıkladı:  Gizli müşteri yöntemi uygulanacak

Bakan Soylu ilk kez CNN TÜRK'te açıkladı: 'Gizli müşteri yöntemi uygulanacak'

CNN TÜRK'te Buket Aydın'ın sunduğu 40'a konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çok özel açıklamalarda bulundu. Son dönemde gündeme çok gelen taksicilerle ilgili şikayetler hakkında konuşan Soylu, "Vatandaşımız merak etmesin, bu sorunu düzelteceğiz" dedi ve ekledi: Gizli müşteri yöntemi uygulanmaya başlanacak.

5.12.2018Gündem
Bakan Soyludan önemli açıklamalar

Bakan Soylu'dan önemli açıklamalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli'de şehit olan askerlerle ilgili sosyal medyada çıkan fotoğraf, video ve yorumlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

30.10.2018Gündem
Kalın: ABDnin taktiği büyüyen bir sorun olmaya başladı

Kalın: ABD'nin taktiği büyüyen bir sorun olmaya başladı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Yeni havalimanıyla ilgili "Takvimde değişiklik söz konusu değil." diyen Kalın, "29 Ekim günü yeni havalimanında uçuşlar başlamış olacak." ifadelerini kullandı. Kalın, ABD'nin Münbiç'te oylama taktiği yürüttüğünü söyleyerek, "Oyalama taktiklerinin devreye girdiğini görüyoruz. Bu oyalama taktiği büyüyen bir sorun olmaya başladı." dedi.

3.10.2018Gündem
Erdoğan, Almanya ziyaretini değerlendirdi: Bizim grup smaller olur

Erdoğan, Almanya ziyaretini değerlendirdi: Bizim grup smaller olur

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Almanya ile yaşanan “kesintili dönemin” 2019’da aşılabileceğini belirterek, “Bölgesel konularda, başta İdlip olmak üzere Suriye konusunda yaptıklarımızı hep şükranla anıyorlar. Gerek AB, gerek diğer bölgelerle işbirliğimizi güçlendirerek adımlarımızı atmaya devam edeceğiz” dedi. Almanya’ya verilen 136 kişilik FETÖ listesi için “duyarlı davranılmasını” isteyen Erdoğan, “Ancak bunların terör anlayışları bize oranla farklılık arz ediyor. Bizi doğru anlama konusunda zorlanıyorlar” değerlendirmesini yaptı. Erdoğan, Euro 2024 Avrupa şampiyonasının Almanya’da kalmasıyla ilgili, “Açık konuşayım; çok da önemsemedim. Neticede masraftan kurtulmuş olduk” görüşünü dile getirdi. Erdoğan, Suriye’de çözüm için 7 ülkeyle Small Group (KÜÇÜK GRUP) adlı bir oluşuma giden Trump’a tepki gösterirken, Merkel’le arasında geçen ilginç diyaloğu anlattı.

30.09.2018Gündem
Erdoğandan Merkele 69 kişilik terör listesi

Erdoğan'dan Merkel'e 69 kişilik terör listesi

Suriye'nin Lazkiye kentinde başarılı bir operasyonla Reyhanlı saldırısını planlayan Yusuf Nazik'i yakalayan MİT'in, aralarında FETÖ, PKK ve DHKPC'lilerin de bulunduğu bazı terör suçlularının bulunduğu 69 kişilik listeyi, Başkan Erdoğan'ın 3 günlük Almanya ziyareti öncesi Almanya Başbakanı Merkel'e ulaştırdığı öğrenildi.

28.09.2018Gündem
Yeni hükümet sisteminin ilk kabine toplantısı yapıldı... Dikkat çeken OHAL açıklaması

Yeni hükümet sisteminin ilk kabine toplantısı yapıldı... Dikkat çeken OHAL açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki ilk Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı Beştepe’de yapıldı. Açıklamayı İbrahim kalın yaptı. Kalın, "18 Temmuz gecesi, mevcut OHAL’in süresi sona eriyor. Bunun uzatılmaması yönünde cumhurbaşkanımızın bir beyanı olmuştu. OHAL kalktıktan sonra da mevcut kanunlar içerisinde bu mücadele devam edecek. Çok olağanüstü bir tehditle karşılaşmamız durumunda OHAL mekanizması tekrar hayata geçirilebilir. Ama şu an itibariyle 18 Temmuz’da OHAL’in sona erdirilmesi ve mevcut yasalar çerçevesinde terörle mücadelenin sürmesi ön görülüyor" dedi.

13.07.2018Gündem
Terör örgütünün İstanbul Anadolu Yakası sorumlusu yakalandı

Terör örgütünün İstanbul Anadolu Yakası sorumlusu yakalandı

Terör örgütü DHKP-C’nin İstanbul Anadolu yakası sorumlusu olduğu öne sürülen bir kişi İzmir’de yakalandı.

4.07.2018Gündem
Bakan Soylu: Yeni bir darbe planları var ama…

Bakan Soylu: Yeni bir darbe planları var ama…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CNN Türk'te Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Bakan Soylu FETÖ ile ilgili çok çarpıcı bir açıklama yaparak “Yakaladıklarımız arasında itiraflar var. Bunların kendi aralarında planlarını öğreniyoruz. Yeni bir darbe, yeni suikast planları var. Ama buna güçleri yok. FETÖ, sübliminal mesajlarla darbe çağrısı yapmaya devam ediyor. Ülke içinde tehdit oluşturabilecek FETÖ hücreleri var' dedi. Soylu ayrıca Kandil'de devam eden operasyonla ilgili de 'İstediğimiz an biz Kandil'i ele geçirebiliriz. Türkiye çok yakın bir zaman diliminde kahramanlarımızı Kandil'de görecek' ifadelerini kullandı.

9.06.2018Gündem
Kandile az kaldı, merak etmeyin

'Kandil'e az kaldı, merak etmeyin'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "6-7 Ekim olaylarında 53 insanımızı katledenleri dışarı çıkarmak istiyorlar. Biz niye terörle mücadele ettik, niye evlatlarımız şehit oldu? Şu anda Kuzey Irak'ta 26-27 kilometre ilerilerde bizim evlatlarımız var, Kandil'e az kaldı. Eskiden 'Kandil'e şöyle, böyle gideceğiz' derken. Şimdi 'Kandil'e az kaldı, merak etmeyin' diyoruz. Orada bir hain yapıyı bırakmayacağız." dedi.

2.06.2018Gündem
TürkAkım, 2019da Avrupada

TürkAkım, 2019'da Avrupa'da

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin Rusya ile yürüttüğü tahkim süreci için anlaşmaya vardığını ve bir milyar dolarlık hakkın seçimden önce Hazine'ye alınacağını belirterek, "Rusya ile bir ikinci konuda daha mutabık kaldık. O da TürkAkım projesinin ikinci hattını 2019'un sonuna kadar Rusya ile birlikte tamamlayacağız. 2019 bitmeden önce bir büyük, çılgın projemizi daha hayata geçireceğiz." dedi.

26.05.2018Ekonomi
Bakan Soylu: 1 Nisan itibariyle başlattık…

Bakan Soylu: 1 Nisan itibariyle başlattık…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Diyarbakır'da bölge valileri ile bir araya geldi.  Bakan Soylu açıklamasında "1 Nisan 2018 itibariyle bahar ve yaz operasyonlarını başlattık. 15 Ekim'e kadar bu dönem devam edecek. Şuana kadar bu kapsamda 2 bin 424 operasyonu icra ettik. Şimdilik etkisiz hale getirilen terörist sayısı 1 Nisan’dan bu güne kadar 123" dedi.

21.04.2018Gündem
Yunanistan bir DHKP-Cliyi daha iade etmeyi reddetti

Yunanistan bir DHKP-C'liyi daha iade etmeyi reddetti

Atina’dan 350 kilometre kilometre mesafedeki Larisa şehrinde, İstinaf Mahkemesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen 7 Aralık’daki Atina ziyaretinden 9 gün önce yakalanan terör örgütü 9 DHKP-C üyesinden Burak Ağarmış’ın da Türkiye’ye iade edilmemesini kararlaştırdı.

17.04.2018Dünya
Erdoğan’dan flaş sözler: Kimden gelirse gelsin bedelini ağır ödeyecekler

Erdoğan’dan flaş sözler: Kimden gelirse gelsin bedelini ağır ödeyecekler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan Doğu Guta ve Duma'daki saldırıyla ilgili olarak, "Bir gerçeği söylemem lazım. Doğu Guta ve Duma bu katliamı yapanları lanetliyorum. Kimden gelirse gelsin, bu katliamı yapanlar bunun hesabını, bunun bedelini kesinlikle ağır ödeyeceklerdir" dedi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un basına yansıyan "Türkiye Afrin'in kontrolünü Suriye hükümetine geri vermeli" açıklamalarına cevap veren Erdoğan “Biz kime teslim edeceğimizi biliriz” şeklinde konuştu.

10.04.2018Gündem
Son dakika... Yunanistan bir DHKP-Cliyi daha iade etmeyi reddetti

Son dakika... Yunanistan bir DHKP-C'liyi daha iade etmeyi reddetti!

Yunanistan mahkemesi DHKP-C üyesi Ali Ercan Gökoğlu'nun Türkiye'ye iade edilmemesini kararlaştırdı.

3.04.2018Dünya
Yunanistan DHKP-C’li Biber’i de  iade etmiyor

Yunanistan DHKP-C’li Biber’i de iade etmiyor

YUNANİSTAN, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 7 Aralık 2017’deki Atina ziyaretinden önce saldırı hazırlığı gerekçesiyle yakalanan terör örgütü DHKP-C üyesi Hasan Biber’i de Türkiye’ye iade etmiyor.

29.03.2018Dünya
Yunanistan DHKP-C’li terörist Biberi de iade etmiyor

Yunanistan DHKP-C’li terörist Biber'i de iade etmiyor

Atina’ya yaklaşık 140 kilometre mesafedeki Nafplion şehrindeki İstinaf Mahkemesi, 9 terör örgütü DHKP-C üyesinden Hasan Biber’in de Türkiye’ye iade edilmemesini kararlaştırdı.

29.03.2018Dünya
Yunan basının iddiası... 2 Yunan askere karşılık onları teklif edecekler

Yunan basının iddiası... 2 Yunan askere karşılık onları teklif edecekler

Yunanistan’da, 1 Mart’ta Meriç’te Türk devriyeleri tarafından yakalanıp tutuklanan 2 Yunan asker, teğmen Angelos Mitretodis ve uzman çavuş Dimitri Kuklacis ile ilgili yeni “takas” iddiaları geldi.

20.03.2018Dünya
Atina Ankaranın istediği teröristi vermeyi reddetti

Atina Ankara'nın istediği teröristi vermeyi reddetti!

Atina İstinaf Hâkimleri Konseyi,Türkiye’nin terör örgütü DHKP-C üyesi Şadi Naci Özpolat’ın iadesine ilişkin talebini reddetti.

6.03.2018Dünya
İlker Başbuğun sözlerine Erdoğandan tepki: Yazıklar olsun, gereken cevabı alacak

İlker Başbuğ'un sözlerine Erdoğan'dan tepki: Yazıklar olsun, gereken cevabı alacak

AK Parti grup toplantısında ABD'yi de sert şekilde eleştiren Erdoğan "Suriye’deki DEAŞ tiyatrosunun sonuna geldik. Hele hele bizi vururlarsa sert karşılık veririz diyenlerin ömürlerinde hiç Osmanlı tokadı yememiş oldukları da çok açık. Biz elbette kasıtlı olarak onları hedef almayacağız. Ama hemen yanı başlarından başlayarak gördüğümüz her teröristi de imha edeceğiz. İşte o zaman teröristlerin yanlarında bulunmasalar kendileri için daha iyi olduğunu anlayacaklar. Amerika halkına sesleniyorum. Amerika bütçesinden çıkan bu paralar halkın cebinden çıkan paralardır. Zira şu anda milli bütçeden böyle bir paranın çıkması manidardır" diye konuştu. Erdoğan grup toplantısının ardından yaptığı açıklamada ise İlker Başbuğ'un sözlerine tepki gösterdi

13.02.2018Gündem
Son dakika... Erdoğandan Suriyeli mesajı: 3.5 milyonu burada ilanihaye saklayacak değiliz

Son dakika... Erdoğan'dan Suriyeli mesajı: 3.5 milyonu burada ilanihaye saklayacak değiliz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Afrin olayını çözeceğiz İdlib'i aynı şekilde çözeceğiz. Mülteci kardeşlerimiz tekrar kendi topraklarına evlerine dönsün istiyoruz. 3.5 milyonu herhalde burada ilanihaye saklayacak halimiz yok. Onlar da zaten kendi topraklarına dönmek istiyor. Bir kısmı burada kalabilir o ayrı bir konu" dedi. Erdoğan ayrıca, "Bu ara tweet'ler atıyorlar. Neymiş o, biz 'Türkiye ve Türklük' kavramına karşıymışız. Niye? Türk Tabipleri Birliğinin isminden 'Türk'ün kaldırılmasını istediğimiz için... Evet istiyoruz. Çünkü Türk Tabipleri Birliği denilen bu kuruluşun Türklükle alakası yok, Türk kavramına da layık olan bir yanı yok" diye konuştu.

8.02.2018Gündem
Yunanistandan skandal karar Türkiyenin iade talebine ret

Yunanistan'dan skandal karar! Türkiye'nin iade talebine ret

Yunanistan, Türkiye'nin DHKP-C üyesi Mehmet Doğan'ın iade talebi hakkında ret kararı verdi.

2.02.2018Dünya
Erdoğandan Afrin operasyonu için net açıklama

Erdoğan'dan Afrin operasyonu için net açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hüseyin Akbaş Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Tokat 6. Olağan İl Kongresi’nde konuştu. Erdoğan, "Önümüzdeki günlerde güney sınırımızı terör örgütünden arındırma operasyonunu Afrin'le devam ettireceğiz" dedi. Erdoğan, "Bizi izlesinler ve şu anda sınırlarımızdaki en ufak bir taciz bizim için atılması gereken adımların işaret fişeğidir" diye konuştu.

14.01.2018Gündem
DHKP-C, Yunan teröristi ölümden kurtarmış

DHKP-C, Yunan teröristi ölümden kurtarmış!

YUNANİSTAN’ın Pire kentinteki Koridalos Cezaevi’nde yatan DHKP-C’lilerin, Yunan terör örgütü “Devrimci Mücadele”nin (Epanastatikos Agonas) 50 yıl hapis cezasına mahkûm lideri Nikos Maziotis’i ölümden kurtardıkları iddia edildi.

23.12.2017Dünya
Yunanistanda terör örgütü DHKP-Cden Erdoğana suikast planı iddiası

Yunanistan'da terör örgütü DHKP-C'den Erdoğan'a suikast planı iddiası

Anadolu Ajansı'nın To Vima gazetesine dayandırdığı habere göre Yunanistan'da yakalanarak tutuklanan terör örgütü DHKP-C'nin 9 üyesinin hedefinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bulunduğu iddia edildi.

17.12.2017Dünya
Erdoğandan Atinada gergin ziyaret... Önce Cumhurbaşkanı sonra Başbakan ile tarihi restleşme

Erdoğan'dan Atina'da gergin ziyaret... Önce Cumhurbaşkanı sonra Başbakan ile tarihi restleşme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Atina'daki görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan ile Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopoulos arasındaki görüşmeye damga vuran 'Lozan' konusu bu basın toplantısında da gündeme geldi. Erdoğan, "Bu anlaşmanın yeniden yapılandırılması, güncellenmesi söz konusu olamaz" diyen Çipras'a yanıt verdi. İki lider arasında Kıbrıs konusunda da tartışma yaşandı. Erdoğan, "Takip ettiğim süreçte minderden kimlerin kaçtığını çok iyi biliyorum" diye konuştu. Görüşmede Yunanistan'a kaçan FETÖ'cü askerler de gündeme geldi.

7.12.2017Gündem
Yunanistan adlarını ve fotoğraflarını paylaştı: Dikkat çeken isim

Yunanistan adlarını ve fotoğraflarını paylaştı: Dikkat çeken isim

Yunanistan'da terör örgütü DHKP-C'ye yönelik operasyonda yakalanarak haklarında soruşturma başlatılan 9 Türk'ün kimlikleri açıklandı.

30.11.2017Gündem
Atinada yakalanan DHKP-Clilerin kimlikleri belli oldu

Atina'da yakalanan DHKP-C'lilerin kimlikleri belli oldu

Yunan polisi Atina'daki hücre evinde yakalanan an 8’i erkek, 1’i kadın 9 kişinin kimliklerini bildirdi.

30.11.2017Dünya
Atina’da DHKP-C operasyonu

Atina’da DHKP-C operasyonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın haftaya ziyaret edeceği Yunanistan’ın başkenti Atina’da terör örgütü DHKP-C’nin hücre evlerine baskın düzenlendi. Türkiye vatandaşı 9 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin Erdoğan’ın ziyareti öncesinde bombalı saldırı düzenleme planı yaptıkları iddia ediliyor.

28.11.2017Dünya