EKSTRA
MENÜ

Dgs

Dgs ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dgs haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 675 Dgs haberi bulunmuştur.

Dgs Haberleri

Mezuniyeti gecikenlere bir şans daha

Mezuniyeti gecikenlere bir şans daha

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarının geçtiğimiz günlerde açıklanmasının ardından merakla beklenen tercih kılavuzu da dün yayımlandı.

22.08.2019Eğitim
DGS tercihleri başladı, mezun olamayanlara yeni şans

DGS tercihleri başladı, mezun olamayanlara yeni şans

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin dört yıllık örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapmalarına olanak tanıyan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Tercih Kılavuzu yayımlandı. Adaylar, tercihlerini bu kılavuz doğrultusunda internet üzerinden yapabilecek. Dün başlayan tercih süreci, 28 Ağustos’a kadar sürecek. DGS’yi kazandığı halde önlisans programındaki mezuniyeti gecikenlere de yeni bir şans verildi.

21.08.2019Eğitim
DGS tercih süreci ne zaman başlayacak ÖSYM kılavuz bilgisini yayımladı

DGS tercih süreci ne zaman başlayacak? ÖSYM kılavuz bilgisini yayımladı!

Lisan eğitimini dört yıllık programlarda tamamlayacak olan öğrencilerin katıldığı 2019 DGS için tercih süreci için, tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Sınavda başarı sağlayan adaylar, lisans programları için boş kontenjanlar dahilinde tercih sıralamalarını tamamlayacaklar. Peki, 2019 DGS tercih süreci ne zaman başlayacak? DGS yerleştirmeleri nasıl yapılacak? İşte, o konu hakkında bilgiler.

21.08.2019Gündem
ÖSYM Başkanı Aygün: DGS kılavuzunu bu hafta içerisinde yayımlayacağız

ÖSYM Başkanı Aygün: DGS kılavuzunu bu hafta içerisinde yayımlayacağız

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, “(DGS adaylarına) Tercih sürecinizle ilgili çalışmalarımız tamamlanmak üzere, bu hafta içerisinde kılavuzu yayımlayacağız ve süreci başlatacağız” dedi.

20.08.2019Eğitim
ÖSYMden açıklama geldi: DGS tercihleri ne zaman yapılacak

ÖSYM'den açıklama geldi: DGS tercihleri ne zaman yapılacak?

DGS tercihleri için ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'den açıklama geldi. Öğrencilerin bir süredir sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği kampanyayı dikkate alan ÖSYM Başkanı Halis Aygün, resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı. DGS tercihleri ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında merakla araştırılan bazı bilgiler

20.08.2019Eğitim
ÖSYM Başkanı Aygünden DGS açıklaması: Bu hafta içinde...

ÖSYM Başkanı Aygün'den DGS açıklaması: Bu hafta içinde...

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercih süreciyle ilgili çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu, bu hafta içerisinde kılavuzu yayımlayacaklarını ve süreci başlatacaklarını açıkladı.

19.08.2019Eğitim
DGS tercih süreci başlıyor ÖSYM, DGS tercih kılavuzunun yayımlanacağı tarihi duyurdu

DGS tercih süreci başlıyor! ÖSYM, DGS tercih kılavuzunun yayımlanacağı tarihi duyurdu

Haziran ayında on binlerce adayın katılım sağladığı DGS'de tercih süreci için bekleyiş devam ederken, tercih kılavuzunun yayımlanacağı tarih belli oldu. Sınavda başarılı olan ve lisans programlarına katılım hakkı elde eden adaylar, üniversitelerin kontenjan sayılarına göre işlemlerini gerçekleştirecekler. Peki, 2019 DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı? DGS tercih işlemleri ne zaman başlayacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bilgiler.

19.08.2019Gündem
DGS tercih işlemleri ne zaman başlayacak

DGS tercih işlemleri ne zaman başlayacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan 2019 Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) sonuçları geçtiğimiz haftalarda adayların erişimine açıldı. Şimdi ise sürece ilişkin en önemli adımlardan tercihler bekleniyor. Sonuçların ardından günler geçmesine rağmen tercih kılavuzunun yayımlanmaması adayları meraklandırdı. Peki, DGS tercih işlemleri ne zaman başlayacak?

18.08.2019Gündem
DGS tercihleri ne zaman yapılacak Dikey Geçiş Sınavı tercih kılavuzu yayımlandı mı

DGS tercihleri ne zaman yapılacak? Dikey Geçiş Sınavı tercih kılavuzu yayımlandı mı?

30 Haziran 2019 tarihinde 81 ilde gerçekleşen DGS'nin tercihleri için geri sayım devam ediyor. Sınav ve sonuç heyecanını geride bırakan adaylar, şimdi DGS tercihlerinin alınacağı tarihe odaklandı. DGS tercih kılavuzunun yayımlanması ardından tercihler alınmaya başlanacak. Peki, DGS tercihleri ne zaman yapılacak, ÖSYM'den yeni bir açıklama geldi mi?

15.08.2019Gündem
DGS tercih işlemleri için ÖSYMden tarih verildi mi DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı

DGS tercih işlemleri için ÖSYM'den tarih verildi mi? DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı?

DGS sonuçlarının açıklanmasının ardından günler geçti ancak henüz tercih kılavuzu yayımlanmadı. DGS'ye katılım sağlayan on binlerce vatandaş, yoğun şekilde 'DGS tercihleri ne zaman yapılacak?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, 2019 DGS tercih işlemleri ne zaman başlayacak?

13.08.2019Gündem
DGS tercih kılavuz ne zaman yayımlanacak Gözler ÖSYMde

DGS tercih kılavuz ne zaman yayımlanacak? Gözler ÖSYM'de

DGS tercihleri ve kılavuz bilgileri son günlerde birçok kişinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Üniversitelerin yerleştirme sürecine göre değişkenlik gösterecek olan DGS tercihleri, kılavuz bilgilerine göre yapılacak. DGS tercih kılavuzu, yine ÖSYM'nin belirlediği takvime göre belirlenecek. Peki, DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

9.08.2019Eğitim
DGS tercihleri başladı mı İşte DGS tercih tarihleri

DGS tercihleri başladı mı? İşte DGS tercih tarihleri

Ön lisan eğitimlerini lisans eğitimine çevirmek isteyen öğrencilerin katılım sağladığı 2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Sınavın ardından ÖSYM tarafından yapılacak açıklama ile beraber, öğrenciler bir sonraki maraton olan tercih sürecine dahil olacaklar. Peki, DGS tercihleri başladı mı? İşte DGS tercih tarihleri ve süreç hakkında bilgiler.

7.08.2019Gündem
DGS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak DGS tercihleri başlıyor mu

DGS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? DGS tercihleri başlıyor mu?

DGS tercih kılavuzunda yer alan bilgilere göre işlemlerine başlayacak olan binlerce üniversite adayı, internet üzerinden konuyla ilgili detayları araştırmaya başladı. DGS tercihleri için DGS tercih kılavuzu içerisinde yer alan kriterleri değerlendirecek olan birçok kişi, buna göre işlemlerini tamamlayarak ÖSYM'ye teslim edecek. Peki, DGS tercihleri ne zaman alınmaya başlanacak ve tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? İşte, ÖSYM'nin yayımlaması beklenen o konu hakkında bazı bilgiler

6.08.2019Gündem
DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı 2019 DGS tercihleri ne zaman başlıyor

DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı? 2019 DGS tercihleri ne zaman başlıyor?

DGS sonuçlarının Ölçe Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklanmasıyla birlikte tercih maratonu için heyecanlı bekleyiş başladı. Ön lisans eğitimlerini lisans eğitimine tamamlamak isteyen adaylar, DGS’den aldığı puan ile birlikte tercihte bulunabilecekler. Peki, DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı? 2019 DGS tercihleri ne zaman başlıyor? İşte, o konuya dair bilgiler.

3.08.2019Gündem
Dikey Geçiş Sınavı tercih kılavuzu yayımlandı mı 2019 DGS tercihleri ne zaman başlıyor

Dikey Geçiş Sınavı tercih kılavuzu yayımlandı mı? 2019 DGS tercihleri ne zaman başlıyor?

30 Haziran 2019 tarihinde düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (2019-DGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından, gözler tercih sürecine çevrildi. Lisans eğitimlerine devam edecek olan öğrenciler, ÖSYM'nin belirlediği tarihlerde ve hususlarda gerçekleşecek. Peki, Dikey Geçiş Sınavı tercih kılavuzu yayımlandı mı? 2019 DGS tercihleri ne zaman başlıyor? İşte, sınavla ilgili merak edilenler.

1.08.2019Gündem
2019 DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı DGS tercihleri ne zaman başlayacak

2019 DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı? DGS tercihleri ne zaman başlayacak?

30 Haziran'da uygulanan 2019-DGS Sınavı'nın sonuçları daha önceden ilan edildiği gibi 25 Temmuz'da açıklandı. Üniversitelerden aldıkları iki yıllık ön lisans eğitimini dört yıllık lisans programlarına tamamlamak isteyen vatandaşlar, yoğun şekilde 'DGS tercihleri ne zaman yapılacak?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, DGS tercihleri ne zaman yapılacak?

30.07.2019Gündem
DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı DGS tercihleri ne zaman başlayacak

DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı? DGS tercihleri ne zaman başlayacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) DGS tercih kılavuzunu yayımlayarak tercih işlemlerini başlatacağı tarih, bu kapsamda beklenti içinde olan vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Peki, DGS tercihleri ne zaman başlayacak? DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı?

28.07.2019Gündem
DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak Dikey Geçiş Sınavı tercihleri ne zaman

DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? Dikey Geçiş Sınavı tercihleri ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarının geçtiğimiz günlerde açıklanmasının ardından, gözler, sonuç tarihinde çevrildi. Sınav sürecini geride bırakan adaylar, tercih işlemlerine başlamak için ÖSYM'den yapılacak açıklamayı sabırsızlıkla bekliyor. Peki, DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? Dikey Geçiş Sınavı tercihleri ne zaman?

26.07.2019Gündem
DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak ve tercihler ne zaman başlayacak

DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak ve tercihler ne zaman başlayacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (2019-DGS) sonuçları ve soruları, kurumun internet sitesi üzerinden açıklandı. Sınav sonuçlarının ardından, DGS için bir sonraki süreç olan tercih işlemleri adaylar tarafından gündeme gelmeye başladı. Peki, DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak ve tercihler ne zaman başlayacak? İşte, DGS tercih sürecine dair bazı bilgiler.

25.07.2019Gündem
DGS sonuçları açıklandı İşte, ÖSYM DGS sonuç sorgulama sayfası

DGS sonuçları açıklandı! İşte, ÖSYM DGS sonuç sorgulama sayfası

Ön Lisans eğitimlerini Lisans eğitimlerine tamamlamak isteyen vatandaşların katılım sağladığı (Dikey Geçiş Sınavı) DGS sonuçları açıklandı. Adaylar, DGS sonuçları için sorgulama işlemlerini, kurumun resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilecek. İşte, DGS sonuçları sonrasında tercihler ve yerleştirme sürecine dair merak edilen bazı detaylar

25.07.2019Eğitim
DGS sonuçları az önce açıklandı

DGS sonuçları az önce açıklandı

DGS sonuçları az önce açıklandı. Öğrenciler, DGS sonuçları için detayları, kurumun resmi internet sitesi üzerinden öğrenebilecek. İşte, DGS sonuçları başta olmak üzere sürece dair bazı detaylar

25.07.2019Gündem
DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçlarının açıklanacağı saat belli oldu mu

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçlarının açıklanacağı saat belli oldu mu?

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçları için nefesler tutuldu. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından uygulanacak olan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 2019 sınavı 30 Haziran 2019 tarihinde uygulanmış, takvime göre sonuçların 25 Temmuz'da açıklanacağı bildirilmişti. Tarih bilgisini öğrenen adaylar şimdi saati merak ediyor. Peki, DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçlarının açıklanacağı saat belli oldu mu?

25.07.2019Gündem
Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları ne zaman açıklanacak

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları ne zaman açıklanacak?

30 Haziran tarihinde, düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı'nda (DGS) geri sayım devam ederken, adaylar sonuçlara yönelik ÖSYM'den yapılacak açıklamaya kilitlendi. Sınav sonuçları, ÖSYM'nin yaptığı değerlendirmelerin ardından, kurumun internet sitesi üzerinden ilan edilecek. Peki, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS sonuçları ayın kaçında açıklanacak?

24.07.2019Gündem
DGS sonuçları ne zaman, ayın kaçında açıklanacak

DGS sonuçları ne zaman, ayın kaçında açıklanacak?

2019 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Ön lisans mezunlarının lisans eğitimlerini tamamlamak için girdikleri DGS, 30 Haziran 2019 tarihinde uygulanmıştı. Başarılı olup olmadıklarını merak eden adaylar, internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, DGS sonuçları ne zaman, ayın kaçında açıklanacak?

18.07.2019Gündem
DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak DGS tercih tarihi belli oldu mu

DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS tercih tarihi belli oldu mu?

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine geçişleri için düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (2019-DGS) geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Gözler şimdi, on binlerce adayın katıldığı sınavın sonuçlarının açıklanacağı tarihte. İşte, konuya ilişkin ayrıntılar...

16.07.2019Gündem
Doktor, 7’nci üniversite için DGSye girdi

Doktor, 7’nci üniversite için DGS'ye girdi

Bursa'da aile hekimi olan Taner Ödemiş altı üniversite bitirdi. Ödemiş, 7’ncisini okumak için DGS'ye girdi.

15.07.2019Eğitim
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak Dikey Geçiş Sınavı puan hesaplaması nasıl yapılır

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? Dikey Geçiş Sınavı puan hesaplaması nasıl yapılır?

30 Haziran 2019 tarihinde yurt genelinde düzenlenen 2019-Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için geri sayım devam ediyor. Sınav sonrası, soru ve cevap anahtarının yayınlanmasının ardından, netlerine yönelik bilgi sahibi olan adaylar, ÖSYM'den yapılacak açıklamaya kilitlendi. Sonuçlarını öğrenecek olan öğrenciler, puanlarına uygun lisans programlarına yerleşecekler. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? Dikey Geçiş Sınavı puan hesaplaması nasıl yapılır?

14.07.2019Gündem
DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler ÖSYMde

DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler ÖSYM'de

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleşen 2019-DGS (Dikey Geçiş Sınavı) soru ve cevaplarının erişime açılmasının ardından gözler sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. Adayların meraklı bekleyişi sürerken, ÖSYM DGS takvimi ile ilgili detayları duyurdu. Peki, DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, DGS sonuçlarıyla ilgili merak edilen bilgiler.

12.07.2019Gündem
DGS sonuçları (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçları ne zaman açıklanacak

DGS sonuçları (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçları ne zaman açıklanacak?

2019 DGS (Dikey Geçiş Sınavı), ÖSYM tarafından 30 Haziran Pazar günü 81 il ve 88 sınav merkezinde uygulandı. 120 sorudan oluşan DGS 2019 oturumunu geride bırakan adaylar şimdi sonuç heyecanı yaşıyor. Sonuçların açıklanması ve tercih kılavuzunun yayımlanması ardından yerleştirmeler için başvurular alınacak. Peki, DGS sonuçları (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçları ne zaman açıklanacak?

10.07.2019Gündem
Dikey geçiş tercihleri ne zaman DGS sonuçları ne zaman açıklanacak

Dikey geçiş tercihleri ne zaman? DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Toplam 336 bin 573 adayın başvurduğu 2019 DGS, 30 Haziran Pazar günü 81 il ve 88 sınav merkezinde uygulandı. Sınavda 120 sorudan oluşan sayısal ve sözel testler uygulandı. Şimdi ise sonuçların açıklanması ve ardından tercih sürecinin başlaması bekleniyor. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

7.07.2019Gündem
DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYMden önemli açıklama

DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den önemli açıklama

30 Haziran'da düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı'nda (DGS) heyecanlı bekleyiş devam ederken, gözler ÖSYM'den yapılacak açıklamaya çevrildi. ÖSYM adayların sınav değerlendirmelerini tamamladıktan sonra, sınav sonuçlarını kurumun internet sitesi üzerinden duyuracak. Peki, DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konuya dair detaylar.

6.07.2019Gündem
30 Haziran tarihli DGS sonuçları ne zaman açıklanacak

30 Haziran tarihli DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 30 Haziran Pazar günü düzenlenmişti. Adaylar, aldıkları puana göre tercihte bulunabilecekler. Sınav sonuçları, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamalarından öğrenebilecek. Peki, 30 Haziran tarihli DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

4.07.2019Gündem
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYMden DGS için önemli uyarı

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den DGS için önemli uyarı!

DGS sonuçları için merakla beklenen açıklama ÖSYM'nin değerlendirmelerini tamamlamasının ardından kurumun resmi internet sitesi üzerinden gerçekleşecek. DGS sonuçları için AİS şifresine sahip olmak ya da kimlik bilgilerine hakim olmak yeterli olacak. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, ÖSYM'nin yapacağı DGS sonuç açıklamasına dair bazı bilgiler

2.07.2019Eğitim
ÖSYM duyurdu: 2019 DGS soru ve cevap anahtarı yayımlandı

ÖSYM duyurdu: 2019 DGS soru ve cevap anahtarı yayımlandı!

30 Haziran Pazar günü 81 ilde gerçekleştirilen, 2019 DGS'nin (Dikey Geçiş Sınavı) sona ermesinin ardından, soru ve cevap anahtarı ÖSYM tarafından yayımlandı. Sınava katılım sağlayan adaylar, DGS soru ve cevaplarına kurumun internet sitesi üzerinden erişim sağlıyorlar. İşte, ÖSYM'nin konuyla yaptığı o açıklama ve 2019 DGS soru ve cavap anahtarıyla ilgili detaylar.

30.06.2019Gündem
Dikey Geçiş Sınavı yapıldı

Dikey Geçiş Sınavı yapıldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 2 yıllık üniversite eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyenler için düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tamamlandı.

30.06.2019Eğitim
ÖSYM sonuç tarihi verdi: DGS soruları ve cevapları ne zaman yayımlanır

ÖSYM sonuç tarihi verdi: DGS soruları ve cevapları ne zaman yayımlanır?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen DGS (Dikey Geçiş Sınavı) 81 il ve 88 sınav merkezinde tamamlandı. Sınav telaşını geride bırakan adaylar şimdi DGS soruları ve cevaplarının yayımlanmasını bekliyor. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak, sorular ve cevap anahtarı ne zaman yayımlanır? İşte, 2019 DGS ile ilgili merak edilenler ve yanıtları

30.06.2019Gündem
DGS saat kaçta başlayacak Sınav kaç dakika sürecek

DGS saat kaçta başlayacak? Sınav kaç dakika sürecek?

Önlisan eğitimlerini lisans eğitimine tamamlamak isteyenlerin girdiği 2019 DGS (Dikey Geçiş Sınavı) bugün gerçekleşecek. Öğrencilerin sınava girmeden önce nüfus cüzdanını sınav giriş belgesini yanında bulundurması, belirtilen saatte sınav binasında yer alması zorunlu. Peki, DGS saat kaçta başlayacak? Sınav kaç dakika sürecek?

30.06.2019Gündem
DGS saat kaçta başlayacak 2019 DGS kaç dakika sürecek ve saat kaçta bitecek

DGS saat kaçta başlayacak? 2019 DGS kaç dakika sürecek ve saat kaçta bitecek?

İki yıllık meslek yüksekokulu eğitimlerini 4 yıllık lisans programlarına geçerek devam ettirmek isteyen öğrenciler 30 Haziran Pazar günü, Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) katılım sağlayacak. Sınava kısa bir süre kala, DGS'nin başlangıç saati merak konusu oldu. Öte yandan 2019 DGS'nin kaç dakika süreceği ve saat kaçta tamamlanacağı da araştırılıyor. Peki, DGS saat kaçta başlayacak? 2019 DGS saat kaçta bitecek ve kaç dakika sürecek?

29.06.2019Gündem
DGS ne zaman yapılacak Dikey Geçiş Sınavı adaylarına saat uyarısı

DGS ne zaman yapılacak? Dikey Geçiş Sınavı adaylarına 'saat' uyarısı

2 yıllık üniversite eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyenler için yapılacak, Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) 336 bin 573 adayın katılım sağlaması bekleniyor. Öte yandan, ÖSYM tarafından 2019 Dikey Geçiş Sınavı'na katılacak adaylara, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına girişe izin verilmeyeceği hatırlatıldı. Peki, DGS ne zaman yapılacak?

28.06.2019Gündem
DGSye katılacak aday sayısı belli oldu

DGS'ye katılacak aday sayısı belli oldu

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "İki yıllık meslek yüksekokulu eğitimlerini dört yıllık lisans programlarına geçerek devam ettirmek isteyen öğrenciler için 81 il ve 88 sınav merkezinde uygulanacak DGS'ye toplam 336 bin 573 aday katılacak. Sınava girecek tüm adaylarımıza şimdiden başarılar diliyorum" dedi.

28.06.2019Eğitim
ÖSYM’den DGS adaylarına ‘saat’ uyarısı

ÖSYM’den DGS adaylarına ‘saat’ uyarısı

ÖSYM, 30 Haziran'da yapılacak 2019-DGS’e katılacak adayları, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına girişe izin verilmeyeceğini hatırlattı.

28.06.2019Eğitim
DGS hazırlıkları devam ediyor – DGS puanı nasıl hesaplanıyor

DGS hazırlıkları devam ediyor – DGS puanı nasıl hesaplanıyor?

Lisans eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerin girdiği 2019 DGS (Dikey Geçiş Sınavı) için hazırlıklar devam ediyor. 30 Haziran 2019 tarihinde uygulanacak olan DGS ile ilgili merak edilen pek çok detay var. Puan hesabı da bunlardan biri. Peki, DGS puan hesaplaması nasıl yapılıyor?

24.06.2019Gündem
2019-DGS giriş belgeleri internette

2019-DGS giriş belgeleri internette

ÖSYM, 30 Haziran'da yapılacak 2019-DGS’nin giriş belgelerini internet sitesinde yayımladı. Adaylar, giriş belgelerine ‘https://ais.osym.gov.tr’ adresinden ulaşabilecek.

20.06.2019Eğitim
DGS sınav yerleri ne zaman açıklanacak

DGS sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

ÖSYM tarafından, meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin katılım sağlayacağı 2019-Dikey Geçiş Sınavı'nda (DGS) geri sayım devam ediyor. Sınava günler kala, adayların gözü ÖSYM'den yapılacak açılmaya çevrildi. DGS'de kendilerine verilen sorulara yanıt arayacak olan öğrenciler, DGS giriş belgelerinin ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. Peki, DGS sınav giriş yerleri açıklandı mı? İşte, o konuya ilişkin bilgiler.

18.06.2019Gündem
2019 DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ne zaman Sınav yerleri açıklandı mı

2019 DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ne zaman? Sınav yerleri açıklandı mı?

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) için sayılı gün kalması nedeniyle sınav giriş belgesine yönelik beklentiler arttı. DGS hazırlıklarını sürdüren adaylar bir yandan da DGS yerlerinin belli olup olmadığını araştırıyor. Peki, 2019 DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ne zaman? Sınav yerleri açıklandı mı?

16.06.2019Gündem
DGS sınav giriş belgeleri ne zaman erişime açılacak

DGS sınav giriş belgeleri ne zaman erişime açılacak?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından geçtiğimiz haftalarda başvuruları tamamlanan Dikey Geçiş Sınavı (DGS), 30 Haziran 2019 tarihinde gerçekleşecek. Sınav için geri sayım devam ederken, adaylar da DGS sınav giriş belgeleri ile ilgili araştırmalarına hız verdi. Peki, DGS sınav giriş belgeleri ne zaman erişime açılacak? İşte, sınavla ilgili detaylar.

13.06.2019Gündem
2019 DGS sınav giriş yerleri açıklandı mı DGS sınavı ne zaman

2019 DGS sınav giriş yerleri açıklandı mı? DGS sınavı ne zaman?

26 Nisan - 8 Mayıs tarihleri arasında başvuruları alınan DGS'de heyecanlı bekleyiş devam ediyor. ÖSYM tarafından düzenlenecek olan sınavda, üniversite eğitimlerini 2 yıldan 4 yıla çıkarmak üzere sınava girecek olan öğrenciler 120 soruya yanıt arayacak. Sınav stresi devam ederken, adaylar da 2019 DSG sınav tarihini ve DGS sınav giriş belgelerinin erişime açılıp açılmadığını öğrenmek için araştırma yapıyor. Peki, DGS sınav giriş yerleri ve belgesi açıklandı mı? DGS sınavı ne zaman? İşte, o konu hakkında bazı detaylar.

11.06.2019Gündem
DGS sınav giriş belgesi ne zaman yayımlanacak Sınav öncesi önemli bilgiler

DGS sınav giriş belgesi ne zaman yayımlanacak? Sınav öncesi önemli bilgiler

DGS sınav giriş yerleri, eğitimlerini 2 yıldan 4 yıla çıkarmak üzere sınava girecek olan vatandaşların araştırdığı konu olmaya başladı. Bu yıl 30 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan DGS için sınav giriş yerleri, birçok öğrencinin gündemindeki konular arasında yer alıyor. Peki, DGS sınav giriş yerleri ve belgesi ne zaman yayımlanacak? İşte, o konu hakkında merakla araştırılan bazı detaylar

9.06.2019Gündem
DGS sınavına kaç gün kaldı 2019 DGS ne zaman yapılacak

DGS sınavına kaç gün kaldı? 2019 DGS ne zaman yapılacak?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenecek olan Dikey Geçiş Sınavı'nda (DGS) heyecanlı bekleyiş sürüyor. DGS başvuru işlemlerinin 26 Nisan - 8 Mayıs tarihleri arasında tamamlanmasının ardından, adayların gözü sınav tarihine çevrildi. 2019 DGS'ye girecek olan adaylar sınavda toplam 60 sayısal, 60 sözel olmak üzere toplam 120 soruya cevap arayacak. Peki, DGS sınavına kaç gün kaldı? 2019 DGS ne zaman yapılacak?

7.06.2019Gündem
2019 DGS sınavı ne zaman yapılacak DGS sınav yerleri açıklandı mı

2019 DGS sınavı ne zaman yapılacak? DGS sınav yerleri açıklandı mı?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenecek olan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuruları geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Sınav başvurularının tamamlanmasının ardından gözler DGS sınavına ve sınav giriş belgelerinin açıklanacağı tarihe çevrildi. Sınavda toplam 120 soruya yanıt arayacak öğrenciler, internet üzerinden 2019 DGS sınav tarihlerini sorguluyor. Peki, 2019 DGS sınavı ne zaman yapılacak? DGS sınav yerleri açıklandı mı?

5.06.2019Gündem