EKSTRA
MENÜ

Dgs

Dgs ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dgs haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 677 Dgs haberi bulunmuştur.

Dgs Haberleri

DGS sınav sonuçları ne zaman bugün mü açıklanacak ÖSYM DGS 2020 sonuçları açıklaması ne zaman

DGS sınav sonuçları ne zaman bugün mü açıklanacak? ÖSYM DGS 2020 sonuçları açıklaması ne zaman?

ÖSYM'nin DGS sonuçları için sınava giren adayların araştırması devam ediyor. 2 yıllık eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyen binlerce öğrenci, katılım gösterdikleri DGS sınavının ardından sonuç açıklamasına kilitlendi. DGS sonuçları ile sınavda yapmış oldukları netleri görüntüleyebilecek olan öğrenciler, buna göre aldıkları puan ile herhangi bir program tercihinde bulunup bulunamayacaklarını öğrenmiş olacak. Peki, DGS 2020 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

5.09.2020Gündem
2020 DGS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYMnin DGS sonucu için verdiği tarih

2020 DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'nin DGS sonucu için verdiği tarih

ALES sonuç duyurusu ardından gözler DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sonuç tarihine çevrildi. 9 Ağustos’ta girdikleri DGS’den alacakları puanı merak eden binlerce aday, ÖSYM’den gelecek sonuç duyurusunu bekliyor. Peki, 2020 DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin DGS sonucu için verdiği tarih…

3.09.2020Gündem
DGS tercihleri ne zaman İşte DGS sonuç açıklanma tarihi

DGS tercihleri ne zaman? İşte DGS sonuç açıklanma tarihi!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan 2020 Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) sonuçları henüz erişime açılmadı. Şimdi de sürece ilişkin en önemli adımlardan tercihlerin tarihi sorgulanıyor. DGS tercihleri, 2020 tercih kılavuzunun yayımlanmasının ardından başlayacak. Peki, DGS tercihleri ne zaman?

2.09.2020Gündem
DGS sonucu ne zaman açıklanacak İşte ÖSYMde yer alan tarih bilgisi

DGS sonucu ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'de yer alan tarih bilgisi!

Dikey Geçiş Sınavı'nda (DGS) geri sayım devam ederken, adaylar sonuçlara yönelik ÖSYM'den yapılacak açıklamaya kilitlendi. Sınav sonuçları, ÖSYM'nin yaptığı değerlendirmelerin ardından, kurumun internet sitesi üzerinden ilan edilecek. Peki, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları ne zaman açıklanacak?

31.08.2020Gündem
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM DGS 2020 sonuçları için tarih verdi

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM DGS 2020 sonuçları için tarih verdi

DGS sonuçları ile ilgili heyecan giderek artıyor. Dikey Geçiş Sınavı başvurularını yapan adaylar 9 Ağustos’ta sınava girdiler. Sınavda sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulandı. Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanacak, adaylara belge gönderilmeyecektir. Peki DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

28.08.2020Gündem
YÖK’ten DGS’de ‘şartlı kayıt’ müjdesi

YÖK’ten DGS’de ‘şartlı kayıt’ müjdesi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2020 yılı Dikey Geçiş Sınavı (DGS) kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayanlara müjde verdi.

28.08.2020Eğitim
ÖSYM Başkanı Aygünden DGS açıklaması

ÖSYM Başkanı Aygün'den 'DGS' açıklaması

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) adaylarının, değerlendirme işlemlerinde kullanılmasını istedikleri eğitim bilgilerini 'ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'nden seçerek onaylamaları gerektiğini açıkladı.

27.08.2020Gündem
DGS adaylarına ÖSYM Başkanından hatırlatma

DGS adaylarına ÖSYM Başkanından hatırlatma

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, DGS adaylarına YÖKSİS’teki eğitim bilgilerini kontrol ederek eğitim bilgisi seçme işlemi yapmak zorunda olduklarını hatırlattı.

27.08.2020Eğitim
DGS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYMnin verdiği tarihe geri sayım sürüyor

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'nin verdiği tarihe geri sayım sürüyor!

ÖSYM tarafından her yıl gerçekleştirilen, yükseköğretim lisans programlarına dikey geçiş yapmak isteyen öğrencileri yakından ilgilendiren DGS'nin (2020 DGS) sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Gözler şimdi ÖSYM'nin sonuç açıklama duyurusunda. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

25.08.2020Gündem
DGS 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak DGS sonuçları için geri sayım

DGS 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS sonuçları için geri sayım!

DGS 2020 yılında 9 Ağustos tarihinde yapıldı. Sınava giren adaylar DGS sonuçlarının ne zaman açıklanacağını öğrenmek istiyorlar. ÖSYM yayımladığı takvim içerisinde DGS sonuç tarihini duyurdu. Adayların testlerden almış olduğu puanlardan hesaplanan sayısal ve sözel standart puanlar ve ön lisans başarı puanları (ÖBP) kullanılarak adayların yerleştirmede esas alınacak DGS puanları hesaplanacaktır. İşte DGS sonuçları ile ilgili detaylar...

18.08.2020Gündem
DGS 2020 soru ve cevap kitapçığı görüntüleme ekranı ÖSYM duyurdu: DGS soruları ve cevapları yayımlandı

DGS 2020 soru ve cevap kitapçığı görüntüleme ekranı! ÖSYM duyurdu: DGS soruları ve cevapları yayımlandı

DGS soru ve cevapları ÖSYM tarafından açıklandı. 4 yıllık üniversite bölümlerine girmek adına söz konusu sınava katılım sağlayan adaylar, DGS soruları ve cevaplarını ÖSYM'nin internet sitesinden görüntüleyecekler. Adaylar soru ve cevap anahtarına. 10 Ağustos 2020 tarihinde saat 11.00'den itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir. İşte, DGS soruları ve cevapları ekranı.

10.08.2020Eğitim
Ankarada DGSde koronavirüs önlemleri

Ankara'da DGS'de koronavirüs önlemleri

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, 2 yıllık üniversite eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyen adaylar için düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Ankara'da da koronavirüs tedbirleri altında yapıldı.

9.08.2020Gündem
DGS sınavında öğrenciler kalem silgi getirmeli mi DGSde kalem veriliyor mu

DGS sınavında öğrenciler kalem silgi getirmeli mi? DGS'de kalem veriliyor mu?

DGS sınavına girecek olan öğrenciler sınava getirilmesi yasak olan maddeleri ve kalem, silgi gibi gereçlerin yasak olup, olmadığını merak ediyorlar. İşte ÖSYM kılavuzunda yer alan bilgilere göre DGS'de kalem veriliyor mu sorusunun cevabı

8.08.2020Gündem
ÖSYMden DGS adaylarına saat uyarısı

ÖSYM'den DGS adaylarına 'saat' uyarısı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, yarın düzenlenecek 2020-Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) girecek adaylarının, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacaklarını duyurdu.

8.08.2020Eğitim
ÖSYMden DGS adaylarına saat uyarısı yapıldı

ÖSYM'den DGS adaylarına 'saat' uyarısı yapıldı

ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, yarın düzenlenecek 2020-Dikey Geçiş Sınavı'na girecek (DGS) adaylarının, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacaklarını duyurdu.

8.08.2020Gündem
DGS için nüfus müdürlükleri yarın açık

DGS için nüfus müdürlükleri yarın açık

İki yıllık önlisans eğitimlerini dört yıllık lisans programlarına geçerek devam ettirmek isteyen 389 bin 308 adayın katılmak için başvurduğu 2020 yılı Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 9 Ağustos’ta (yarın) yapılacak.

8.08.2020Eğitim
DGS için pazar günü nüfus müdürlükleri açık

DGS için pazar günü nüfus müdürlükleri açık

ÖSYM, 9 Ağustos'ta yapılacak Dikey Geçiş Sınavı (DGS) için 07.00- 10.00 saatleri arasında il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin açık olacağı bildirdi.

7.08.2020Eğitim
DGSye 390 bine yakın aday katılacak

DGS'ye 390 bine yakın aday katılacak

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "İki yıllık önlisans eğitimlerini dört yıllık lisans programlarına geçerek devam ettirmek isteyenler için 81 il ve Lefkoşa'da, 89 sınav merkezinde uygulanacak DGS'ye toplam 389 bin 308 aday katılacak. Sınav binalarının veya okulların sınavdan önce detaylı temizliği yapılacak ve dezenfekte edilecek. Koronavirüs önlemleri kapsamında adaylara sınav binası girişlerinde görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacak" dedi.

7.08.2020Eğitim
DGS ne zaman yapılacak Dikey Geçiş Sınav yerleri sorgulama ekranı.. DGSye 390 bine yakın aday katılacak

DGS ne zaman yapılacak? Dikey Geçiş Sınav yerleri sorgulama ekranı.. DGS'ye 390 bine yakın aday katılacak

DGS sınav giriş yeri sorgulama ekranı, ÖSYM tarafından sınav yerlerinin açıklanmasıyla aktif hale getirildi. Binlerce adayın katılım sağlayacağı Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS) sınavı öncesi, sınav giriş belgeleri ÖSYM AİS ekranı https://ais.osym.gov.tr internet adresinden görüntülenecek. Söz konusu sınava adaylar DGS giriş belgesiyle katılım sağlayacak. Peki, 2020 DGS sınavı ne zaman? İşte, DGS sınav tarihi ve sınav yeri görüntüleme sayfası.

7.08.2020Eğitim
DGS saat kaçta başlayacak, kaç dakika sürecek ÖSYM’den DGS’ye gireceklere uyarı

DGS saat kaçta başlayacak, kaç dakika sürecek? ÖSYM’den DGS’ye gireceklere uyarı!

ÖSYM tarafından yayınlanan takvime göre, 2020-DGS sınavı 9 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek. Sınavda adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanacak. ÖSYM, DGS’ye günler kala saat uyarısında bulundu. Belirlenen saate sınav binasında bulunmayanlar, DGS’ye giremeyecek. Peki, DGS saat kaçta başlayacak, kaç dakika sürecek?

4.08.2020Gündem
DGS 2020 sınav giriş yerleri sorgulama: DGS ne zaman yapılacak

DGS 2020 sınav giriş yerleri sorgulama: DGS ne zaman yapılacak?

DGS sınav giriş belgesi ile ilgili araştırmalar hızlandı. DGS için geri sayım başladı. Sınav bu yıl 9 Ağustos tarihinde yapılacak. 09 Ağustos 2020 tarihinde uygulanacak olan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlandı ve sınav giriş belgesi erişime açıldı.

4.08.2020Gündem
DGS giriş belgeleri erişime açıldı

DGS giriş belgeleri erişime açıldı

ÖSYM, DGS giriş belgelerini internet sitesinde yayımladı. Sınav, 9 Ağustos'ta yapılacak.

29.07.2020Eğitim
DGS nedir İşte Dikey Geçiş Sınavı hakkında bilgi

DGS nedir? İşte Dikey Geçiş Sınavı hakkında bilgi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın (ÖSYM), meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunlarının lisans öğrenimine geçişi için düzenlediği Dikey Geçiş Sınavı, (DGS) YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından gündem oldu. İşte, Dikey Geçiş Sınavı hakkında bilgi...

27.07.2020Gündem
DGS 2020 sınav yerleri ne zaman açıklanacak ÖSYMden duyuru bekleniyor

DGS 2020 sınav yerleri ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den duyuru bekleniyor

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavına (2020-DGS) başvuran adayların, sınava girecekleri yerlerin ne zaman belli olacağı merak konusu oldu. Günler öncesinden başvurularını yapıp sınava yönelik hazırlıklarını tamamlayan adaylar, sınav giriş belgelerinin açıklanmasına odaklandı. Peki, DGS sınav giriş yerleri ne zaman belli olacak?

23.07.2020Gündem
Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ne zaman İşte ÖSYM takvimine göre DGSnin gerçekleşeceği tarih

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ne zaman? İşte ÖSYM takvimine göre DGS'nin gerçekleşeceği tarih

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 2020 tarihi için geri sayım devam ediyor. 2 yıllık öğrenimlerini 4 yıla tamamlamak isteyen adaylar, bir yandan çalışmalarını sürdürürken bir yandan da DGS'nin yapılacağı tarihi araştırıyor. Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ne zaman? İşte ÖSYM takvimine göre DGS'nin gerçekleşeceği tarih

20.07.2020Gündem
DGS sınavı ne zaman ÖSYM 2020 takvimi

DGS sınavı ne zaman? ÖSYM 2020 takvimi

'DGS ne zaman yapılacak?' sorusunun yanıtı ön lisans öğrencileri tarafından merakla araştırılmaya devam ediyor. 2 yıllık eğitim hayatlarını 4 yıla tamamlamak isteyen öğrenciler DGS sınavının yapılacağı tarihi merak ediyor. ÖSYM tarafından yayımlanan takvimle birlikte DGS'nin yapılacağı tarih belli oldu. Peki, 2020 DGS ne zaman yapılacak?

17.07.2020Gündem
DGS sınav yerleri ne zaman belli olacak 2020.. İşte DGS tarihi

DGS sınav yerleri ne zaman belli olacak 2020?.. İşte DGS tarihi

DGS sınav yerleri ne zaman belli olacak sorusu, sınavın git gide yaklaşmasıyla birlikte pek çok vatandaşın araştırdığı konu olmaya başladı. Şu ana kadar binlerce kişinin merakla araştırdığı konulardan birisi olan DGS sınav yerleri, ÖSYM'nin yayımlamasıyla birlikte internet üzeirnden görüntülenebilecek. Peki, DGS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

16.07.2020Eğitim
DGS sınav yerleri ne zaman belli olacak 2020

DGS sınav yerleri ne zaman belli olacak 2020?

DGS sınav yerleri ne zaman belli olacak sorusu, sınavın git gide yaklaşmasıyla birlikte pek çok vatandaşın araştırdığı konu olmaya başladı. Şu ana kadar binlerce kişinin merakla araştırdığı konulardan birisi olan DGS sınav yerleri, ÖSYM'nin yayımlamasıyla birlikte internet üzeirnden görüntülenebilecek. Peki, DGS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

14.07.2020Eğitim
2020 DGS ne zaman yapılacak İşte ÖSYM DGS takvimi

2020 DGS ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM DGS takvimi

2020 DGS sınavının ne zaman yapılacağını merak eden binlerce öğrenci konuyla ilgili detayları araştırıyorlar. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tarihi belli oldu. Peki, 2020 DGS ne zaman yapılacak?

14.07.2020Eğitim
2020 DGS ne zaman yapılacak İşte ÖSYM DGS takvimi

2020 DGS ne zaman yapılacak? İşte ÖSYM DGS takvimi

2020 DGS sınavının ne zaman yapılacağını merak eden binlerce öğrenci konuyla ilgili detayları araştırıyorlar. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tarihi belli oldu. Peki, 2020 DGS ne zaman yapılacak?

12.07.2020Gündem
2020 DGS sınavı ne zaman

2020 DGS sınavı ne zaman?

Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) 2020 etabı için bekleyiş devam ediyor. Önlisans eğitimlerini lisans programlarına tamamlamak için DGS'ye katılım sağlayacak pek çok kişi, söz konusu sınavın bu yıl ne zaman organize edileceğini merak ediyor. Peki, 2020 DGS sınavı ne zaman?

7.07.2020Gündem
DGS geç başvuruları başladı

DGS geç başvuruları başladı

DGS geç başvurudan faydalanmak isteyen adaylar, işlemi bugün saat 23.59'a kadar yapabilecek.

3.07.2020Eğitim
DGS geç başvuru 2020 başladı ÖSYM DGS geç başvuru ücreti ve detaylar

DGS geç başvuru 2020 başladı! ÖSYM DGS geç başvuru ücreti ve detaylar

DGS geç başvuru ücreti ile birlikte son şanslarını kullanacak olan adaylar, ÖSYM üzerinden başvurularını tamamlayabilecek. 2 yıllık eğitimlerini 4 yıllığa tamamlamak isteyen öğrenciler, DGS geç başvuru işlemi ile bu yılki sınava katılmaya hak kazanabilecek. Peki, DGS geç başvuru nasıl yapılır? İşte, 2020 DGS geç başvuru ücreti hakkında detaylı bilgiler

3.07.2020Eğitim
DGS geç başvurusu ne zaman 2020 DGS sınav tarihi

DGS geç başvurusu ne zaman? 2020 DGS sınav tarihi

Eğitimlerini lisansa tamamlamak isteyenlerin başvuruda bulunduğu 2020 DGS için geri sayım devam ediyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), tarafından gerçekleştirilen pek çok sınavdan biri olan DGS'de şimdi geç başvurular gündemde. Peki, DGS geç başvurusu ne zaman?

2.07.2020Gündem
DGS geç başvurusu ne zaman başlayacak ÖSYMden açıklama

DGS geç başvurusu ne zaman başlayacak? ÖSYM'den açıklama

Ön lisans yerleştirme programlarından mezun olarak lisans eğitimine geçmek isteyen adaylar için düzenlenen DGS’ye başvuramayanlara ikinci şans veriliyor. Adaylar ÖSYM'nin belirleyeceği tarihte geç başvuru ücretini yaptırıp, sınav başvurusunu yapabilecek. Peki, 2020 DGS geç baş başvurusu ne zaman?

1.07.2020Eğitim
DGS geç başvurusu ne zaman başlayacak ÖSYMden açıklama

DGS geç başvurusu ne zaman başlayacak? ÖSYM'den açıklama

Ön lisans yerleştirme programlarından mezun olarak lisans eğitimine geçmek isteyen adaylar için düzenlenen DGS’ye başvuramayanlara ikinci şans veriliyor. Adaylar ÖSYM'nin belirleyeceği tarihte geç başvuru ücretini yaptırıp, sınav başvurusunu yapabilecek. Peki, 2020 DGS geç baş başvurusu ne zaman?

30.06.2020Gündem
2020 DGS ne zaman

2020 DGS ne zaman?

Dikey Geçiş Sınavı (2020 DGS) için adayların geri sayımı sürmeye devam ediyor. Önlisans programlarından mezun olarak lisans eğitimine geçmek isteyen adaylar için düzenlenen DGS'ye bu yıl da binlerce aday katılım sağlayacak. Peki, 2020 DGS ne zaman?

25.06.2020Gündem
DGS geç başvurusu ne zaman ÖSYMden tarih bilgisi geldi

DGS geç başvurusu ne zaman? ÖSYM'den tarih bilgisi geldi!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı'nın (ÖSYM), Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı için (2020-DGS) başvurular sona erdi. Şimdi ise geç başvuru süreci ve ardından sınav tarihi merak konusu oldu. Peki, DGS geç başvurusu ne zaman? 2020 DGS sınavı ne zaman?

23.06.2020Gündem
DGS ücreti ne kadar DGS başvuru ücreti hangi bankaya yatırılır

DGS ücreti ne kadar? DGS başvuru ücreti hangi bankaya yatırılır?

DGS başvuru ücreti, sınav başvurularını yapan adaylar tarafından araştırılıyor. Adaylar, başvuru bilgilerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlıyorlar. DGS ücreti ödeme işlemi 18 Haziran’da bankadan ödeme yapacak olan adaylar için mesai saati bitimine kadar, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için saat 23.59’a kadar yapılabilecek.

18.06.2020Gündem
DGS 2020 sınav ücreti hangi bankaya yatırılacak DGS başvuru tarihleri ne zaman

DGS 2020 sınav ücreti hangi bankaya yatırılacak? DGS başvuru tarihleri ne zaman?

DGS başvuruları 9 Haziran’da başladı. Adaylar 17 Haziran’a kadar işlemlerini tamamlayabilecekler. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı ve geçerli eğitim bilgisi bulunan adaylar, başvuru işlemlerini bireysel olarak internet aracılığıyla veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından veya istedikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapabilecekler. Bu yıl sınav ücreti 130 TL olarak açıklandı.

16.06.2020Gündem
DGS başvurusu nasıl yapılır DGS 2020 başvuru ücreti hangi bankaya yatırılıyor

DGS başvurusu nasıl yapılır? DGS 2020 başvuru ücreti hangi bankaya yatırılıyor?

DGS başvuruları 9 Haziran’da başladı. Adaylar işlemlerini 17 Haziran’a kadar yapabilecekler. 9 Ağustos’ta yapılacak olan DGS’de sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanacaktır. Sınav, saat 10.15’te başlayacak ve cevaplama süresi 150 dakika olacaktır. Sınavda uygulanacak test, çoktan seçmeli sorulardan oluşacak. Peki DGS başvuru ücreti ne kadar, hangi bankaya yatırılır? İşte detaylar…

12.06.2020Gündem
2020 DGS sınavı ne zaman DGS başvuruları ne zaman bitecek

2020 DGS sınavı ne zaman? DGS başvuruları ne zaman bitecek?

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı için (2020-DGS) başvurular alınmaya başladı. Başvurular, ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla elektronik ortamda veya bireysel olarak Başkanlığın 'ais.osym.gov.tr' internet adresinden yapılabilecek. Peki, DGS başvuruları ne zaman bitecek? 2020 DGS ne zaman?

12.06.2020Gündem
DGS başvurusu nasıl yapılır ÖSYM DGS 2020 başvuru ücreti ve detaylar

DGS başvurusu nasıl yapılır? ÖSYM DGS 2020 başvuru ücreti ve detaylar

DGS başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı ve ardından başvurular başladı. DGS başvurusu 2020 yılında 9-17 Haziran tarihlerinde ÖSYM internet sitesi üzerinden yapılacak. ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden sınav başvuru işlemlerini gerçekleştirecek olan adaylar, 2 yıllık eğitimlerini 4 yıllık diplomaya dönüştürebilme amacıyla ter dökecek. ÖSYM yayınladığı kılavuz içerisinde bu yıl sınav ücretinin ne kadar olacağını da açıkladı.

10.06.2020Eğitim
DGS başvurusu nasıl yapılır ÖSYM DGS 2020 başvuru ücreti ne kadar

DGS başvurusu nasıl yapılır? ÖSYM DGS 2020 başvuru ücreti ne kadar?

DGS başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı ve ardından başvurular başladı. DGS başvurusu 2020 yılında 9-17 Haziran tarihlerinde ÖSYM internet sitesi üzerinden yapılacak. ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden sınav başvuru işlemlerini gerçekleştirecek olan adaylar, 2 yıllık eğitimlerini 4 yıllık diplomaya dönüştürebilme amacıyla ter dökecek. ÖSYM yayınladığı kılavuz içerisinde bu yıl sınav ücretinin ne kadar olacağını da açıkladı.

9.06.2020Gündem
DGS başvuruları başladı

DGS başvuruları başladı

2020-DGS başvuruları, ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla elektronik ortamda veya bireysel olarak Başkanlığın ‘ais.osym.gov.tr’ internet adresinden yapılabilecek. Başvurular 17 Haziran'da sona erecek.

9.06.2020Eğitim
DGS başvuru tarihi ne zaman 2020 DGS başvurusu ne zaman

DGS başvuru tarihi ne zaman? 2020 DGS başvurusu ne zaman?

Her yıl, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) merkezi tarafından organize edilen Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) bu yılki etabı için araştırmalar hız kazandı. Binlerce adayın ter dökeceği DGS'nin 2020 etabı için hazırlıklarına devam eden adaylar bir yandan da tarih bilgisi sorguluyor. DGS başvuru tarihi ne zaman? 2020 DGS başvuru ne zaman?

8.06.2020Gündem
2020 DGS başvuruları ne zaman DGS sınavı ne zaman

2020 DGS başvuruları ne zaman? DGS sınavı ne zaman?

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS), için heyecan dolu bekleyiş devam ediyor. Söz konusu sınava katılım sağlamak isteyen vatandaşlar, tarih araştırmalarına hız verdi. Peki, DGS sınavı ne zaman? 2020 DGS başvuruları ne zaman?

4.06.2020Gündem
DGS başvuruları ne zaman alınacak 2020 DGS başvuru tarihi ne zaman

DGS başvuruları ne zaman alınacak? 2020 DGS başvuru tarihi ne zaman?

İki yıllık önlisans eğitimlerini bölümleriyle alakalı dört yıllık lisans eğitimiyle tamamlamak isteyen öğrencilere yönelik ÖSYM tarafından düzenlenecek 2020-DGS için geri sayım başladı. Sınava girmek isteyen öğrenciler, haziran ayı ile birlikte DGS başvuru tarihini ve DGS'nin ne zaman yapılacağını sorguluyor. Peki, 2020 DGS başvuruları ne zaman başlayacak? DGS ne zaman yapılacak?

1.06.2020Gündem
DGS ne zaman yapılacak DGS 2020 başvuru tarihi ne zaman

DGS ne zaman yapılacak? DGS 2020 başvuru tarihi ne zaman?

DGS 2020 yılında da yoğun ilgi görüyor. Bu yıl koronavirüs önlemleri kapsamında sınav tarihinin ertelendiği duyurulmuştu. ÖSYM tarafından yayınlanan yeni takvim içerisinde başvuru ve sınav tarihi de belli oldu. Peki DGS başvuruları ne zaman yapılacak? DGS sınavı başvuru ücreti ne kadar? İşte merak edilen sorular ile ilgili detaylar…

28.05.2020Gündem