EKSTRA
MENÜ

Dgs Tercihleri

Dgs Tercihleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dgs Tercihleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 79 Dgs Tercihleri haberi bulunmuştur.

Dgs Tercihleri Haberleri

2020 DGS tercihleri ne zaman, hangi gün bitiyor DGS tercih sonuçları için tarih detayı

2020 DGS tercihleri ne zaman, hangi gün bitiyor? DGS tercih sonuçları için tarih detayı!

DGS tercih sonuçları, lisans programlarına yerleşmeyi bekleyen adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. ÖSYM tarafından devam eden DGS yerleştirme işlemleri verilen süreye kadar AİS ekranı aday T.C kimlik numarası ve şifresi ile gerçekleşecek. Üniversitelerdeki DGS kontenjanlara yerleşecek olan adaylar, sonrasında kayıt işlemlerini gerçekleştirecek. Gözler şimdi DGS son tercih tarihinde. Peki, DGS tercihleri ne zaman bitecek? İşte, DGS tercihlerinde son gün ve DGS yerleştirme sonuçları için beklenen tarih...

30.09.2020Gündem
DGS 2020 tercihleri nasıl yapılır İşte DGS tercih kılavuzu

DGS 2020 tercihleri nasıl yapılır? İşte DGS tercih kılavuzu

DGS tercihleri tüm hızıyla devam ediyor. Ağustos ayında düzenlenen sınava giren adaylar sonuçların açıklanmasının ardından heyecanla tercihleri bekliyorlardı. DGS tercihleri 25 Eylül tarihinde başladı ve 2 Ekim’e kadar devam edecek. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak yapabiliyorlar.

29.09.2020Gündem
2020 DGS tercih kılavuzu ve tercih detayı belli oldu DGS tercihleri ne zaman bitecek

2020 DGS tercih kılavuzu ve tercih detayı belli oldu! DGS tercihleri ne zaman bitecek?

DGS tercihleri ÖSYM tarafından başlatıldı. ÖSYM'nin resmi sayfasından yapılan açıklamada DGS tercih tarihleri ve tercih sürecinin nasıl işleyeceğine dair detaylar verildi. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapacaklardır. Adayların tercihlerini yapmadan önce ilgili kılavuzu dikkatlice incelemeleri ve tercih süresince yayımlanan tablolardan yararlanmaları gerekiyor. Peki, DGS tercihleri ne zaman bitecek? İşte, 2020 DGS tercih kılavuzu ve tercih tarihleri.

25.09.2020Gündem
DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanır Gözler DGS 2020 tercih tarihlerinde

DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanır? Gözler DGS 2020 tercih tarihlerinde

DGS tercih tarihleri ile ilgili ÖSYM son dakika açıklaması araştırılıyor. DGS tercihleri her yıl tercih kılavuzunun yayımlanmasının ardından başlıyor. 9 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirilen 2020-DGS sonuçları 7 Eylül'de açıklandı. Sınavdan kaç puan aldığını öğrenen adaylar heyecanla tercih tarihlerini beklemeye başladılar. Peki DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanır? İşte detaylar

22.09.2020Gündem
DGS tercih kılavuzu ve taban puanları: DGS 2020 tercihleri ne zaman yapılacak

DGS tercih kılavuzu ve taban puanları: DGS 2020 tercihleri ne zaman yapılacak?

DGS tercih kılavuzu ve taban puanları ile ilgili araştırmalar hızlandı. DGS sonuçlarının açıklanmasının ardından 2 yıllık üniversite eğitimlerini 4 yıla tamamlamak isteyenler heyecanla tercih tarihlerini beklemeye başladılar. Adayların yükseköğretim lisans programları tercihlerini yaparken, tercih süresince ÖSYM'nin internet adresinden yayımlanan Tercih Kılavuzundan yararlanmaları gerekiyor. Geçen yıl sınav sonuçları 25 Temmuz’da açıklanmış, tercihler 21 Ağustos’ta başlamıştı. Peki DGS 2020 tercihleri ne zaman yapılacak?

17.09.2020Gündem
DGS 2020 tercih kılavuzu ve taban puanları: DGS tercihleri ne zaman yapılacak

DGS 2020 tercih kılavuzu ve taban puanları: DGS tercihleri ne zaman yapılacak?

DGS tercihleri her yıl DGS taban puanları ve tercih kılavuzuna göre yapılıyor. ÖSYM tarafından merkezi olarak düzenlenen sınavın sonuçlarının belli olmasının ardından tercih heyecanı başlıyor. Bir aday yalnız mezun olduğu alan ile ilgili programlar arasından, koşulları karşılamak şartıyla, en çok 30 tercih yapabiliyor. 2020 DGS tercih kılavuzu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. İşte geçtiğimiz yılın taban puanları ve tercihlerin nasıl yapılacağı ile ilgili detaylar..

14.09.2020Gündem
Gözler ÖSYM duyurular sayfasında- DGS tercihleri ne zaman başlayacak

Gözler ÖSYM duyurular sayfasında- DGS tercihleri ne zaman başlayacak?

DGS sonuçlarının açıklanması ardından puanlarını öğrenen adayların gözü kulağı tercih duyurusunda. DGS tercih kılavuzunun yayınlanmasını bekleyen adaylar sık sık ÖSYM duyurular sayfasını ziyaret ederek bilgi almaya çalışıyor. Peki, DGS tercihleri ne zaman başlayacak? 2020 DGS tercih kılavuzu yayınlandı mı?

12.09.2020Gündem
DGS tercihleri ne zaman yapılacak DGS 2020 tercih kılavuzu ve taban puanları

DGS tercihleri ne zaman yapılacak? DGS 2020 tercih kılavuzu ve taban puanları

DGS taban puanları ve tercih kılavuzu ile ilgili ÖSYM açıklaması araştırılıyor. DGS 2020 yılında da yoğun ilgi görüyor. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercihler için heyecan başladı. Geçtiğimiz yıl DGS sonuçları 25 Temmuz’da açıklanmış, tercihler 21 Ağustos’ta alınmaya başlanmıştı. Peki 2020 DGS tercihleri ne zaman yapılacak? İşte konu ile ilgili detaylar...

9.09.2020Eğitim
DGS tercihleri ne zaman yapılacak DGS 2020 tercih kılavuzu ve taban puanları

DGS tercihleri ne zaman yapılacak? DGS 2020 tercih kılavuzu ve taban puanları

DGS taban puanları ve tercih kılavuzu ile ilgili ÖSYM açıklaması araştırılıyor. DGS 2020 yılında da yoğun ilgi görüyor. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından tercihler için heyecan başladı. Geçtiğimiz yıl DGS sonuçları 25 Temmuz’da açıklanmış, tercihler 21 Ağustos’ta alınmaya başlanmıştı. Peki 2020 DGS tercihleri ne zaman yapılacak? İşte konu ile ilgili detaylar...

9.09.2020Gündem
DGS tercih süreci ne zaman başlayacak ÖSYM kılavuz bilgisini yayımladı

DGS tercih süreci ne zaman başlayacak? ÖSYM kılavuz bilgisini yayımladı!

Lisan eğitimini dört yıllık programlarda tamamlayacak olan öğrencilerin katıldığı 2019 DGS için tercih süreci için, tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Sınavda başarı sağlayan adaylar, lisans programları için boş kontenjanlar dahilinde tercih sıralamalarını tamamlayacaklar. Peki, 2019 DGS tercih süreci ne zaman başlayacak? DGS yerleştirmeleri nasıl yapılacak? İşte, o konu hakkında bilgiler.

21.08.2019Gündem
ÖSYMden açıklama geldi: DGS tercihleri ne zaman yapılacak

ÖSYM'den açıklama geldi: DGS tercihleri ne zaman yapılacak?

DGS tercihleri için ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün'den açıklama geldi. Öğrencilerin bir süredir sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği kampanyayı dikkate alan ÖSYM Başkanı Halis Aygün, resmi Twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı. DGS tercihleri ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında merakla araştırılan bazı bilgiler

20.08.2019Eğitim
DGS tercihlerinin ne zaman yapılacağı belli oldu mu Gözler DGS tercih kılavuzunda

DGS tercihlerinin ne zaman yapılacağı belli oldu mu? Gözler DGS tercih kılavuzunda

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçlarının açıklanma tarihi üzerinden günler geçti, gözler tercih sürecinin tarihi ve detaylarına çevrildi. İstek ve puan sıralamasına göre dört yıllık üniversiteleri tercih edecek olan öğrenciler, sık sık ÖSYM'nin sayfasını inceleyerek tercih süreciyle ilgili bir açıklama olup olmadığını kontrol ediyor. Peki, DGS tercihleri ne zaman yapılacak? DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı?

17.08.2019Gündem
DGS tercih işlemleri için ÖSYMden tarih verildi mi DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı

DGS tercih işlemleri için ÖSYM'den tarih verildi mi? DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı?

DGS sonuçlarının açıklanmasının ardından günler geçti ancak henüz tercih kılavuzu yayımlanmadı. DGS'ye katılım sağlayan on binlerce vatandaş, yoğun şekilde 'DGS tercihleri ne zaman yapılacak?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, 2019 DGS tercih işlemleri ne zaman başlayacak?

13.08.2019Gündem
DGS tercih kılavuz ne zaman yayımlanacak Gözler ÖSYMde

DGS tercih kılavuz ne zaman yayımlanacak? Gözler ÖSYM'de

DGS tercihleri ve kılavuz bilgileri son günlerde birçok kişinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Üniversitelerin yerleştirme sürecine göre değişkenlik gösterecek olan DGS tercihleri, kılavuz bilgilerine göre yapılacak. DGS tercih kılavuzu, yine ÖSYM'nin belirlediği takvime göre belirlenecek. Peki, DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler.

9.08.2019Eğitim
DGS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak DGS tercihleri başlıyor mu

DGS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? DGS tercihleri başlıyor mu?

DGS tercih kılavuzunda yer alan bilgilere göre işlemlerine başlayacak olan binlerce üniversite adayı, internet üzerinden konuyla ilgili detayları araştırmaya başladı. DGS tercihleri için DGS tercih kılavuzu içerisinde yer alan kriterleri değerlendirecek olan birçok kişi, buna göre işlemlerini tamamlayarak ÖSYM'ye teslim edecek. Peki, DGS tercihleri ne zaman alınmaya başlanacak ve tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? İşte, ÖSYM'nin yayımlaması beklenen o konu hakkında bazı bilgiler

6.08.2019Gündem
DGS tercihleri ne zaman başlayacak ÖSYM duyurusu bekleniyor

DGS tercihleri ne zaman başlayacak? ÖSYM duyurusu bekleniyor

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sonuçlarının açıklanması ardından sıra tercih sürecine geldi. Aldıkları puanlar doğrultusunda tercihte bulunacak olan adaylar, ÖSYM’nin DGS tercih duyurusunu bekliyor. Tercihler, ÖSYM’nin başvuru sayfası olan https://ais.osym.gov.tr/ adresi üzerinden yapılacak. Peki, DGS tercihleri ne zaman başlayacak?

5.08.2019Gündem
DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı 2019 DGS tercihleri ne zaman başlıyor

DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı? 2019 DGS tercihleri ne zaman başlıyor?

DGS sonuçlarının Ölçe Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklanmasıyla birlikte tercih maratonu için heyecanlı bekleyiş başladı. Ön lisans eğitimlerini lisans eğitimine tamamlamak isteyen adaylar, DGS’den aldığı puan ile birlikte tercihte bulunabilecekler. Peki, DGS tercih kılavuzu yayımlandı mı? 2019 DGS tercihleri ne zaman başlıyor? İşte, o konuya dair bilgiler.

3.08.2019Gündem
DGS tercih sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak ÖSYM tarih verdi mi

DGS tercih sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? ÖSYM tarih verdi mi?

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin örgün ve açıköğretim lisans programlarına geçiş yapmaları için düzenlenen DGS'nin tercih işlemleri yarın son bulacak. ÖSYM AİS ekranı üzerinden yapılan tercih işlemini tamamlayan kişiler ise , "DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusuna yanıt arıyor. Peki, DGS tercihi nasıl yapılır? DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

13.09.2018Gündem
DGS tercihleri için son gün ne zaman Ek yerleştirme ne zaman olacak

DGS tercihleri için son gün ne zaman? Ek yerleştirme ne zaman olacak?

DGS tercihleri için son gün ne zaman sorusu on binlerce öğrenci tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Sınav sonuçlarının açıklanması ile adaylar tercih işlemlerini gerçekleştirmeye başladı. Öte yandan ek yerleştirme işleminin ne zaman yapılacağı da merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki, DGS tercihleri için son gün ne zaman? Ek yerleştirme ne zaman olacak?

9.09.2018Gündem
DGS tercihleri bu yıl ne zaman hangi gün yapılacak ÖSYM tarafından tarih belli oldu mu

DGS tercihleri bu yıl ne zaman hangi gün yapılacak? ÖSYM tarafından tarih belli oldu mu?

Ön Lisans programından Lisans programına geçiş yapacak olan öğrencilerin merakla araştırdığı DGS tercihleri, ÖSYM tarafından öğrencilerin erişimine açılacak. Binlerce öğrencinin kaderini belirleyecek olan DGS tercihleri, yakın zamanda başlayacak. DGS tercihlerinin başlayacağı gün ve diğer detaylar hakkında bazı bilgiler

4.09.2018Eğitim
DGS tercihleri başladı mı 2018 DGS tercih işlemleri

DGS tercihleri başladı mı? 2018 DGS tercih işlemleri

DGS tercihleri için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 2018 DGS tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağı, iki yıllık önlisans eğitimini dört yıllık lisans programlarına tamamlamak isteyen pek çok kişi tarafından merakla araştırılıyor. Peki, DGS tercihleri ne zaman yapılacak?

30.08.2018Gündem
DGS tercihleri ne zaman başlayacak DGS tercih tarihi belli oldu mu

DGS tercihleri ne zaman başlayacak? DGS tercih tarihi belli oldu mu?

21 Temmuz'da yapılan 2018-DGS Sınavı'nın sonuçları daha önceden ilan edildiği gibi 16 Ağustos'ta açıklandı. Üniversitelerden aldıkları iki yıllık önlisans eğitimini dört yıllık lisans programlarına tamamlamak isteyen vatandaşlar, yoğun şekilde 'DGS tercihleri ne zaman yapılacak?' sorusuna yanıt arıyor. Peki,  DGS tercihleri ne zaman yapılacak? 2018 DGS tercih işlemleri ne zaman?

23.08.2018Gündem
DGS tercihleri ne zaman yapılacak ÖSYM tarih verdi mi

DGS tercihleri ne zaman yapılacak? ÖSYM tarih verdi mi?

DGS tercihleri ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, sınava katılım sağlayan binlerce kişi tarafından araştırılmaya başlandı. DGS sonuçlarının açıklanmasının ardından soru ve cevaplar ÖSYM tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanmıştı. Adaylar gözünü şimdi tercih işlemlerine çevirdi. Peki, DGS tercihleri ne zaman yapılacak? ÖSYM tarih verdi mi?

19.08.2018Eğitim
2017 DGS tercih sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak İşte ÖSYM takvimi

2017 DGS tercih sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM takvimi

2017 DGS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı yüz binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. ÖSYM tarafından belirlenen tarih aralığında DGS tercih işlemleri yapıldı. Tercih işlemlerinin bitmesinin ardından öğrenciler gözlerini DGS tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevirdiler. ÖSYM tarafından bir açıklama yapılıp yapılmadığını merak eden öğrenciler araştırmaya devam ediyor. Peki, 2017 DGS tercih sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak?

15.09.2017Gündem
DGS tercihleri için beklenen gün ne zaman Taban puanları bilgisi

DGS tercihleri için beklenen gün ne zaman? Taban puanları bilgisi

DGS tercihleri için tarih bilgisi, adaylar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Ön Lisans alanından mezun olan ve Lisans alanında tahsilini sürdürmek isteyen adayların merakla beklediği DGS tercihleri, birçok kişi için umut olacak. Toplam 355 bin adayın katılım sağladığı sınav sonrası tercih süreci merak ediliyor. Peki, DGS tercihleri ne zaman başlayacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

14.09.2017Gündem
DGS tercihleri için o tarih merakla bekleniyor ÖSYM DGS tercihini ne zaman alacak

DGS tercihleri için o tarih merakla bekleniyor? ÖSYM DGS tercihini ne zaman alacak?

Üniversite adaylarının DGS tercihleri beklentisi devam ediyor. ÖSYM internet sitesi üzerinden başvuruda bulunacak olan adaylar, DGS tercihi sonrasında değerlendirme süreci için bekleyişe geçecek. Yapılacak tercihlere göre herhangi bir okula yerleşen vatandaşlar, kayıt aşamasına geçiş yapacak. Peki, DGS tercihleri ne zaman gerçekleşecek? İşte, adayların merak ettiği tarih hakkında detaylı bilgiler

13.09.2017Gündem
DGS tercihleri o tarihte mi alınacak İşte, merakla beklenen o gün

DGS tercihleri o tarihte mi alınacak? İşte, merakla beklenen o gün

DGS tercihleri için adayların beklentisi devam ediyor. Eğitimlerini Lisans düzeyinde devam ettirmek isteyen on binlerce kişiyi ilgilendiren DGS tercihleri, ÖSYM tarafından alınacak. ÖSYM internet sitesi üzerinden taban puanları baz alarak işlemlerini gerçekleştirecek olan adaylar, ek tercih sonuçlarını bekleyecek. Peki, DGS tercihleri ne zaman gerçekleştirilecek? İşte, ÖSYM'den beklenen tarih detayı

11.09.2017Gündem
2015 DGS tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak DGS ek yerleştirme işlemleri için gereken belgeler neler

2015 DGS tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak? DGS ek yerleştirme işlemleri için gereken belgeler neler?

2015 DGS tercih kılavuzu ve ek yerleştirme işlemi ne zaman olacak? Binlerce öğrencinin merak ettiği 2015 DGS tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak? Detaylarda ...

12.08.2015Gündem
2015 DGS tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak DGS 2015 ek yerleştirme ne zaman yapılacak DGS tercihler nasıl yapılacak

2015 DGS tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak? DGS 2015 ek yerleştirme ne zaman yapılacak? DGS tercihler nasıl yapılacak?

2015 2016 dönemi DGS sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra DGS tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak? Tercihler ne zaman ve nasıl yapılacak? Ek yerleştirme işlemleri nasıl yapılacak? Detaylarda...

12.08.2015Gündem
2015 2016 DGS tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak DGS ek yerleştirme tarihleri

2015 2016 DGS tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak? DGS ek yerleştirme tarihleri!

2015 DGS sonuçları açıklandı! Tercih ve başvuru tarihi ne zaman? DGS başvuru şartları neler? Detaylar haberde ...

7.08.2015Gündem
2015 DGS sınav sonuçları açıklandı 2015 DGS puan ölçümü nasıl yapılır

2015 DGS sınav sonuçları açıklandı! 2015 DGS puan ölçümü nasıl yapılır?

DGS sınav sonuçları açıklandı! 2015 DGS sınav soruları ve cevaplarına bakabilirsiniz. DGS puanınızı hesaplamak için haberimizde ki link'e tıklayabilirsiniz.

5.08.2015Gündem
DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2015 DGS puan hesaplama ve ek yerleştirme tarihi ne zaman

DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2015 DGS puan hesaplama ve ek yerleştirme tarihi ne zaman?

DGS sınav sonuçları açıklandı! 2015 DGS sınav soruları ve cevaplarına bakabilirsiniz. DGS puanınızı hesaplamak için haberimizde ki link'e tıklayabilirsiniz.

4.08.2015Gündem
DGS ek tercih ücreti nasıl ödenir İşte ÖSYM DGS ek tercih kılavuzu ve merak edilen detaylar

DGS ek tercih ücreti nasıl ödenir? İşte ÖSYM DGS ek tercih kılavuzu ve merak edilen detaylar

DGS ek tercihleri her yıl belirli tarihlerde alınıyor. Ağustos ayında merkezi olarak düzenlenen DGS’de ek tercihler 2020 yılında 5 Kasım’da başladı. Adaylar işlemlerini 11 Kasım tarihleri aralığına kadar yapabilecekler. Ek yerleştirmede en fazla 30 tercih yapılabilecek. Peki DGS ek tercih ücreti ne kadar, nasıl ödenir? İşte ÖSYM tarafından yayımlanan DSG ek tercih kılavuzu

10.11.2020Gündem
DGS ek tercih ücreti nasıl ödenir İşte ÖSYM DGS ek tercih kılavuzu

DGS ek tercih ücreti nasıl ödenir? İşte ÖSYM DGS ek tercih kılavuzu

DGS ek tercihleri her yıl belirli tarihlerde alınıyor. Ağustos ayında merkezi olarak düzenlenen DGS’de ek tercihler 2020 yılında 5 Kasım’da başladı. Adaylar işlemlerini 11 Kasım tarihleri aralığına kadar yapabilecekler. Ek yerleştirmede en fazla 30 tercih yapılabilecek. Peki DGS ek tercih ücreti ne kadar, nasıl ödenir? İşte ÖSYM tarafından yayımlanan DSG ek tercih kılavuzu

9.11.2020Gündem
DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı DGS 2020 ek tercihleri ne zaman

DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı! DGS 2020 ek tercihleri ne zaman?

DGS ek tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Bu kılavuzun yayımlanmasının ardından da DGS ek tercih işlemleri başladı. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2020-Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS) ek tercih işlemleri, bugünden itibaren 11 Kasım'a kadar yapılacak. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda gerçekleştirecekler. İşte DGS ek tercih kılavuzu

5.11.2020Gündem
DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı mı DGS 2020 ek tercih tarihleri için heyecanlı bekleyiş

DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı mı? DGS 2020 ek tercih tarihleri için heyecanlı bekleyiş

DGS ek tercih tarihleri ile ilgili ÖSYM son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Merkezi olarak düzenlenen DGS'ye giren adaylar tercihlerini 25 Eylül - 02 Ekim 2020 tarihleri arasında yaptılar. DGS tercih sonuçları 7 Ekim'de açıklandı. Şimdi gözler ek tercih tarihlerine çevrildi. Peki DGS ek tercihleri ne zaman yapılacak? İşte detaylar

14.10.2020Gündem
DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak DGS 2020 tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş

DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS 2020 tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş

DGS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı araştırılıyor. Merkezi olarak düzenlenen DGS'de sonuçların açıklanmasının ardından tercihler alındı. DGS tercihleri 25 Eylül'de başladı ve 2 Ekim'de sona erdi. DGS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından kayıtlar yapılabilecek. 2020-DGS sonuçlarına göre bir yükseköğretim lisans programına yerleştirilen adayların kayıt hakları yalnız 2020-2021 öğretim yılı için geçerli olacak. İşte DSG tercih sonuçları ile ilgili detaylar

6.10.2020Gündem
DGS tercihleri ne zaman 2020 DGS tercih kılavuzu için ÖSYMnin açıklaması bekleniyor

DGS tercihleri ne zaman? 2020 DGS tercih kılavuzu için ÖSYM'nin açıklaması bekleniyor!

DGS tercihleri söz konusu sınava katılım sağlayan adaylar tarafından bekleniyor. İki yıllık eğitimlerini dört yıllık lisans programlarını tamamlamak isteyen vatandaşlar için düzenlenen DGS'de sonuçların açıklanmasının ardından şimdi de tercih heyecanı başladı. Sonuçların geçtiğimiz günlerde açıklanması ile tercihlere odaklanan adaylar, ÖSYM'den gelecek olan haberlere odaklandı. ÖSYM'nin öncelikle 2020 DGS tercih kılavuzunu yayımlaması ardından ise merakla beklenen tercihlerin başlaması bekleniyor. Peki, 2020 DGS tercihleri ne zaman başlayacak? DGS tercih kılavuzu ne zaman yayınlanacak? İşte, DGS tercihleriyle ilgili ayrıntılar...

18.09.2020Gündem
DGSde puan mı önemli sıralama mı DGS tercihleri için hangisine dikkat etmek gerekiyor

DGS'de puan mı önemli sıralama mı? DGS tercihleri için hangisine dikkat etmek gerekiyor?

DGS'de puan mı önemli sıralama mı sorusu, sonuçların açıklanmasının ardından pek çok vatandaşın gündemini oluşturmaya başladı. DGS tercihleri için işlemlerini hazırlıklarına başlayan binlerce aday, DGS'de puan mı yoksa sıralama olarak mı tercihlerine yön vereceklerini öğrenmek istiyor. Peki, DGS tercihleri için puan mı önemli olacak yoksa sıralama mı? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

7.09.2020Eğitim
DGS puanı için okul puanı veya başarı puanı ekleniyor mu ve hesaplanıyor mu

DGS puanı için okul puanı veya başarı puanı ekleniyor mu ve hesaplanıyor mu?

DGS puanına okul puanı ekleniyor mu ve başarı puanı hesaplanıyor mu sorusu, sınav sonuçları açıklamasının ardından araştırılan konu olmaya başladı. Aldıkları puanın içerisinde başarı puanının olup olmadığını merak eden adaylar, internet üzerinden bu konudaki araştırmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Peki, DGS puanına okul puanı ve başarı puanı ekleniyor mu? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

7.09.2020Eğitim
DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak DGSde ikinci yerleştirme sonuçları için tarih belli oldu mu

DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS'de ikinci yerleştirme sonuçları için tarih belli oldu mu?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı'nda (2019 DGS) ek tercih sonuçları için bekleyiş devam ediyor. 7 Ekim tarihinde tamamlanan DGS ek yerleştirme işlemlerinin ardından gözler ÖSYM'den yapılacak açıklamaya çevrildi. 4 yıllık lisans programına yerleşen adaylar, sonraki süreçte kayıt işlemlerini gerçekleştirecekler. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS'de ikinci yerleştirme sonuçları için tarih belli oldu mu?

11.10.2019Gündem
DGS ek tercihleri ne zaman bitecek 2019 DGS ek yerleştirme tercih ücreti ne kadar

DGS ek tercihleri ne zaman bitecek? 2019 DGS ek yerleştirme tercih ücreti ne kadar?

Üniversitelerin lisans programlarına girmek isteyen öğrencilerin katılım sağladığı Dikey Geçiş Sınavı'nda (2019-DGS) ek tercih süreci devam ediyor. 1 Ekim'de ÖSYM tarafından alınmaya başlanan DGS ek tercihleri sürerken, tercih işlemlerini kaçırmak istemeyen adayların son tercih gününe yönelik araştırmaları da hızlandı. DGS tercih ücreti ise merak edilen bir diğer gündem konusu. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman bitecek? 2019 DGS ek yerleştirme tercih ücreti ne kadar?

3.10.2019Gündem
2019-DGS ek yerleştirme tercihleri 1 Ekimde başlıyor

2019-DGS ek yerleştirme tercihleri 1 Ekim'de başlıyor

İki yıllık önlisans programlarından mezun olan ve dört yıllık lisans öğretimine geçmek isteyenlerin girdiği 2019-DGS çerçevesinde yapılacak ek yerleştirmeler için tercihler yarından itibaren alınmaya başlanacak. Başvurular 7 Ekim’e kadar sürecek. Adaylar 30 tercih yapabilecek.

30.09.2019Eğitim
DGS tercihleri ne zaman bitecek DGS yerleştirme sonuçları ne zaman belli olacak

DGS tercihleri ne zaman bitecek? DGS yerleştirme sonuçları ne zaman belli olacak?

Örgün ve açıköğretim önlisans programlarından mezun olanların lisans öğretimine geçebilmesi için 336 bin 573 adayın katılımıyla gerçekleşen Dikey Geçiş Sınavı'nda (DGS) tercih süreci devam ediyor. Adayların, üniversite kontenjanları ve istek sıralamasına göre tamamlayacağı DGS tercihleri sürerken, son tercih günü merak konusu oldu. Peki, 2019 DGS tercihleri ne zaman bitecek? DGS tercihlerini yaparken nelere dikkat etmeli?

25.08.2019Gündem
ÖSYM DGS tercih sonuçlarını ne zaman açıklayacak DGS tercihlerinde son gün ne zaman

ÖSYM DGS tercih sonuçlarını ne zaman açıklayacak? DGS tercihlerinde son gün ne zaman?

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına geçişi için katıldığı DGS'de tercih kılavuzu ÖSYM tarafından açıklandı. DGS tercih işlemleri devam ederken, tercih tarihlerinin biteceği tarih de merak edilmeye başlandı. Peki, DGS tercihlerinde son gün ne zaman? DGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konular hakkında bilgiler.

22.08.2019Gündem
Mezuniyeti gecikenlere bir şans daha

Mezuniyeti gecikenlere bir şans daha

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarının geçtiğimiz günlerde açıklanmasının ardından merakla beklenen tercih kılavuzu da dün yayımlandı.

22.08.2019Eğitim
DGS tercihleri başladı, mezun olamayanlara yeni şans

DGS tercihleri başladı, mezun olamayanlara yeni şans

Meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin dört yıllık örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapmalarına olanak tanıyan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Tercih Kılavuzu yayımlandı. Adaylar, tercihlerini bu kılavuz doğrultusunda internet üzerinden yapabilecek. Dün başlayan tercih süreci, 28 Ağustos’a kadar sürecek. DGS’yi kazandığı halde önlisans programındaki mezuniyeti gecikenlere de yeni bir şans verildi.

21.08.2019Eğitim
DGS tercihleri ne zaman yapılacak Dikey Geçiş Sınavı tercih kılavuzu yayımlandı mı

DGS tercihleri ne zaman yapılacak? Dikey Geçiş Sınavı tercih kılavuzu yayımlandı mı?

30 Haziran 2019 tarihinde 81 ilde gerçekleşen DGS'nin tercihleri için geri sayım devam ediyor. Sınav ve sonuç heyecanını geride bırakan adaylar, şimdi DGS tercihlerinin alınacağı tarihe odaklandı. DGS tercih kılavuzunun yayımlanması ardından tercihler alınmaya başlanacak. Peki, DGS tercihleri ne zaman yapılacak, ÖSYM'den yeni bir açıklama geldi mi?

15.08.2019Gündem
DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak Dikey Geçiş Sınavı tercihleri ne zaman

DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? Dikey Geçiş Sınavı tercihleri ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarının geçtiğimiz günlerde açıklanmasının ardından, gözler, sonuç tarihinde çevrildi. Sınav sürecini geride bırakan adaylar, tercih işlemlerine başlamak için ÖSYM'den yapılacak açıklamayı sabırsızlıkla bekliyor. Peki, DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? Dikey Geçiş Sınavı tercihleri ne zaman?

26.07.2019Gündem
DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak ve tercihler ne zaman başlayacak

DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak ve tercihler ne zaman başlayacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (2019-DGS) sonuçları ve soruları, kurumun internet sitesi üzerinden açıklandı. Sınav sonuçlarının ardından, DGS için bir sonraki süreç olan tercih işlemleri adaylar tarafından gündeme gelmeye başladı. Peki, DGS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak ve tercihler ne zaman başlayacak? İşte, DGS tercih sürecine dair bazı bilgiler.

25.07.2019Gündem