EKSTRA
MENÜ

Dgs Ek Yerlestirme

Dgs Ek Yerlestirme ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dgs Ek Yerlestirme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 66 Dgs Ek Yerlestirme haberi bulunmuştur.

Dgs Ek Yerlestirme Haberleri

DGS taban puanları belli oldu İşte DGS ek yerleştirme üniversite puanları

DGS taban puanları belli oldu! İşte DGS ek yerleştirme üniversite puanları

DGS ek yerleştirme taban puanları ile ilgili açıklama yapıldı. DGS ek tercihleri 2020 yılında 5 Kasım ve 11 Kasım tarihleri aralığında alınmıştı. Sınava giren ve ek tercih işlemlerini yapan adaylar heyecanla sonuçların açıklanmasını bekliyorlardı. Sonuçların açıklanmasının ardından bir bölüme yerleşen taban ve taban puanlar belli oldu. İşte DGS ek tercih taban puanları

19.11.2020Gündem
DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı DGS 2020 ek tercihleri ne zaman

DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı! DGS 2020 ek tercihleri ne zaman?

DGS ek tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Bu kılavuzun yayımlanmasının ardından da DGS ek tercih işlemleri başladı. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2020-Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS) ek tercih işlemleri, bugünden itibaren 11 Kasım'a kadar yapılacak. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda gerçekleştirecekler. İşte DGS ek tercih kılavuzu

5.11.2020Gündem
DGS ek tercih üniversite kayıtları ne zaman

DGS ek tercih üniversite kayıtları ne zaman?

Önlisan programlarından lisans eğitimine geçiş yapmak isteyen adayların haftalardır beklediği DGS ek tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. Yerleştirme sonuçlarına göre, lisans programlarına başlayacak olan öğrenciler için üniversite kayıt heyecanı başladı. Kayıt tarihlerini kaçırmak istemeyen adaylar, üniversite kayıt tarihlerini araştırıyor. Peki, DGS ek tercih üniversite kayıtları ne zaman? Kayıt işlemleri nasıl yapılır?

14.10.2019Gündem
DGS ek tercih başvurusu için yarın son gün – Ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak

DGS ek tercih başvurusu için yarın son gün – Ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (2019-DGS) ek yerleştirme tercih işlemleriyle ilgili süreç yarın 23.59'da sona erecek. DGS ek tercihlerine başvuruda bulunan adayların gözü kulağı ÖSYM’nin resmi sayfasında. DGS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanacak. Adaylara yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecek. Peki, DGS ek yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

6.10.2019Eğitim
DGS ek yerleştirme başvuruları devam ediyor - Ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

DGS ek yerleştirme başvuruları devam ediyor - Ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek yerleştirme tercih işlemleri, 1 Ekim Salı günü itibariyle başladı. Ek yerleştirme süreci bir süre daha devam edecek ancak başvuru işlemini geride bırakan adaylar şimdi DGS ek tercih sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak, ÖSYM’den açıklama geldi mi?

4.10.2019Eğitim
DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

DGS ek tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Ek tercih başvurusunu tamamlayan ve beklemeye geçen adaylar, şimdi ÖSYM'den gelecek haberlere odaklanmış durumda. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

19.10.2018Eğitim
DGS ek tercihleri ÖSYM tarafından ne zaman yapılacak DGS boş kontenjanlar açıklandı

DGS ek tercihleri ÖSYM tarafından ne zaman yapılacak? DGS boş kontenjanlar açıklandı!

2018-DGS yerleştirme işlemleri tamamlandı. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebiliyor. Yerleştirme işlemi sonunda, tercihleri doğrultusunda bir programa yerleşemeyen adayların gözü DGS ek tercihlerine çevrildi. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman?

21.09.2018Gündem
DGS ek tercih taban puanları yayımlandı İşte DGS ek tercih sonuçları

DGS ek tercih taban puanları yayımlandı! İşte DGS ek tercih sonuçları

DGS ek yerleştirme sonuçları ÖSYM internet sitesi üzerinden 6 Kasım tarihinde açıklandı. Toplam 30 bin 807 kişinin tercih yaptığı süreçte, 3 bin 561 kişi yerleştirildi. DGS ek yerleştirme sonuçlarının ardından bin 334 kişilik kontenjan ise boş kaldı. İşte, DGS ek yerleştirme sonuçları ve tercih taban puanları hakkında bazı bilgiler

7.11.2017Eğitim
DGS ek tercih sonuçları bekleniyor Sonuçlar ne zaman açıklanacak

DGS ek tercih sonuçları bekleniyor! Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

DGS ek tercih sonuçları, ilk yerleştirmede herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen kişiler tarafından merakla beklenmeye başlandı. Aldıkları eğitimi Ön Lisanstan Lisans eğitimine dönüştürmek isteyen vatandaşlar, DGS ek tercih sonuçları bilgisini sorgulamaya başladı. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, detaylı bilgiler

30.10.2017Eğitim
DGS ek yerleştirme işlemleri için son gün ne zaman Ek tercih işlemi nasıl yapılır

DGS ek yerleştirme işlemleri için son gün ne zaman? Ek tercih işlemi nasıl yapılır?

DGS ek yerleştirme işlemleri için son günün ne zaman olduğunu merak eden öğrenciler konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. DGS sonuçlarının açıklanmasının ardından yerleşemeyen adaylar için ek kontenjanlar açıklandı. Açıklanan boş kontenjanların ardından ÖSYM tarafından verilen tarih aralıklarında adaylar ek tercih başvurularında bulunabilecekler.

26.10.2017Gündem
AÖF DGS kayıtları ne zaman yapılacak DGS ek yerleştirme işlemi ne zaman

AÖF DGS kayıtları ne zaman yapılacak? DGS ek yerleştirme işlemi ne zaman?

AÖF DGS kayıtlarının ne zaman yapılacağı binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer aldı. DGS sonuçlarına göre yapılan yerleştirme sonunda adayların tercih etmemesi veya yerleştirilmesi yapılan adayların kayıt için başvurmaması nedeniyle boş kalan kontenjanlar için gerek duyulduğu takdirde Yükseköğretim Kurulu kararı ile ÖSYM tarafından merkezî olarak ek yerleştirme yapılacaktır. Peki, AÖF DGS kayıtları ne zaman yapılacak? DGS ek yerleştirme işlemi ne zaman?

10.10.2017Eğitim
DGS ek yerleştirme kılavuzu yayınlandı - İşte son gün

DGS ek yerleştirme kılavuzu yayınlandı - İşte son gün

DGS ek tercihleri kılavuzunun yayınlanmasıyla birlikte ilk tercihleri hüsranla sonuçlanan adaylar için yeni bir süreç başladı. DGS ek yerleştirmelerleri 3 - 7 Kasım aralarında gerçekleşecek. Ücreti zamanında yatırmayan adayların ise başvuru işlemi geçerli olmayacak. DGS ek tercih kılavuzu ve tercih işlemleri hakkında tüm detayları haberimizin detayında bulabilirsiniz.

5.11.2016Gündem
DGS ek yerleştirme sonuçları açıklandı mı | 2015 DGS taban puanları,kontenjanları ve harç ücretleri

DGS ek yerleştirme sonuçları açıklandı mı? | 2015 DGS taban puanları,kontenjanları ve harç ücretleri

2015 DGS ek yerleştirme tercih işlemleri 27 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında yapıldı. Adayların merakla bekledikleri sınav sonucu ne zaman açıklanacak? Boş kontenjanlar, taban puanları neler?

30.11.2015Bilgi
DGS yerleştirme sonuçları açıklandı mı | Boş kontenjanlar neler Harç ücretleri ne kadar

DGS yerleştirme sonuçları açıklandı mı? | Boş kontenjanlar neler? Harç ücretleri ne kadar?

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ek yerleştirme sonuçları açıklandı mı? DGS boş kontenjanlar neler?

26.11.2015Bilgi
DGS ek yerleştirme kayıtları için son 2 gün

DGS ek yerleştirme kayıtları için son 2 gün!

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek yerleştirme sonuçları açıklandı. ÖSYM'nin resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre 3 bin 171 kontenjan boş kaldı. Kayıtlar 9 Kasım'da başladı. Kayıtlar için son 2 gün!

11.11.2015Bilgi
DGS ek yerleştirme kayıtları için son 3 gün

DGS ek yerleştirme kayıtları için son 3 gün!

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek yerleştirme sonuçları açıklandı. ÖSYM'nin resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre 3 bin 171 kontenjan boş kaldı. Kayıtlar 9 Kasım'da başladı. Kayıtlar için son 3 gün!

10.11.2015Bilgi
DGS ek yerleştirme tercih işlemleri nasıl yapılır

DGS ek yerleştirme tercih işlemleri nasıl yapılır?

DGS ek yerleştirme tercih başvuruları başlıyor. 2015 DGS Ek Yerleştirme tercih işlemleri 27 Ekim-2 Kasım 2015 tarihleri arasında ÖSYM'nin internet adresinden yapılacaktır. DGS ek yerleştirme tercih işlemleri nasıl yapılır? DGS tercih ücretleri nasıl ödenir?

27.10.2015Bilgi
2015 DGS tercih kılavuzu, DGS ek yerleştirme işlemleri

2015 DGS tercih kılavuzu, DGS ek yerleştirme işlemleri

DGS sonuçlarına göre yapılan yerleştirme sonunda adayların tercihleri doğrultusunda boş kontejanlara ek yerleştirmeler yapılacak.DGS Tercih Kılavuzu ve DGS Ek yerleştirme işlemleri hakkında detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

21.08.2015Gündem
DGS ek yerleştirmeler ne zaman 2015 DGS tercihleri ve sonuçları

DGS ek yerleştirmeler ne zaman? 2015 DGS tercihleri ve sonuçları

DGS sonuçlarının açıklanmasının ardından puanlarını öğrenen öğrenciler şimdi de merakla DGS tercihlerine kilitlendi. Öğrenciler DGS ile kazandıkları üniversitelere kayıt yaptırmak için sabırsızlanıyor. DGS ile ilgili detayları haberimizde bulabilirsiniz.

13.08.2015Gündem
2015 DGS tercihleri ne zaman açıklanacak DGS ek yerleştirme işlemleri ne zaman olacak

2015 DGS tercihleri ne zaman açıklanacak? DGS ek yerleştirme işlemleri ne zaman olacak?

2015 DGS tercih robotu ne zaman açıklanacak? Merakla beklenen bu sorunun cevabı hala netlik kazanmadı.

13.08.2015Gündem
2015 DGS tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak DGS ek yerleştirme işlemleri için gereken belgeler neler

2015 DGS tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak? DGS ek yerleştirme işlemleri için gereken belgeler neler?

2015 DGS tercih kılavuzu ve ek yerleştirme işlemi ne zaman olacak? Binlerce öğrencinin merak ettiği 2015 DGS tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak? Detaylarda ...

12.08.2015Gündem
2015 DGS tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak DGS ek yerleştirme işlemleri e devlet üzerinden nasıl yapılacak

2015 DGS tercih kılavuzu ne zaman açıklanacak? DGS ek yerleştirme işlemleri e devlet üzerinden nasıl yapılacak?

2015 DGS tercih kılavuzu ve ek yerleştirme işlemleri ne zaman olacak? DGS ek yerleştirme kayıt işlemleri için gerekli belgeler neler? Detaylarda...

11.08.2015Gündem
2015 DGS tercih kılavuzu ve ek yerleştirme tarihleri ne zaman açıklanacak DGS ek yerleştirme kayıt işlemleri

2015 DGS tercih kılavuzu ve ek yerleştirme tarihleri ne zaman açıklanacak? DGS ek yerleştirme kayıt işlemleri?

DGS sınav sonuçları açıklandı. Tercih kılavuzunu merakla bekleyen binlerce aday için zaman yaklaşıyor. DGS ek yerleştirme tarihleri ne zaman? Detaylarda ...

7.08.2015Gündem
2015 DGS üniversite kayıt tarihleri açıklandı mı DGS tercih robotu (DGS sınav sonuç sorgulama)

2015 DGS üniversite kayıt tarihleri açıklandı mı? DGS tercih robotu (DGS sınav sonuç sorgulama)

DGS sonuçlarının açıklanmasının ardından puanlarını öğrenen öğrenciler şimdi de merakla DGS tercihlerine kilitlendi. Öğrenciler DGS ile kazandıkları üniversitelere kayıt yaptırmak için sabırsızlanıyor. DGS kayıt belgeleri neler, ek yerleştirmeler nasıl olacak? Detaylar haberimizde..

6.08.2015Gündem
2015 DGS sınav sonuçları açıklandı 2015 DGS puan ölçümü nasıl yapılır

2015 DGS sınav sonuçları açıklandı! 2015 DGS puan ölçümü nasıl yapılır?

DGS sınav sonuçları açıklandı! 2015 DGS sınav soruları ve cevaplarına bakabilirsiniz. DGS puanınızı hesaplamak için haberimizde ki link'e tıklayabilirsiniz.

5.08.2015Gündem
2015-2016 DGS sınav sonuçları açıklandı DGS puan hesaplama işlemi nasıl yapılır

2015-2016 DGS sınav sonuçları açıklandı! DGS puan hesaplama işlemi nasıl yapılır?

DGS sınav sonuçları açıklandı! 2015 DGS puan hesaplama nasıl yapılır? DGS sınav sonuçları nasıl öğrenilecek? Detaylar haberimizde ...

5.08.2015Gündem
DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2015 DGS puan hesaplama ve ek yerleştirme tarihi ne zaman

DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2015 DGS puan hesaplama ve ek yerleştirme tarihi ne zaman?

DGS sınav sonuçları açıklandı! 2015 DGS sınav soruları ve cevaplarına bakabilirsiniz. DGS puanınızı hesaplamak için haberimizde ki link'e tıklayabilirsiniz.

4.08.2015Gündem
DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak DGS puan hesaplama nasıl yapılır 2015-2016 yılı DGS sonuçları

DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS puan hesaplama nasıl yapılır? 2015-2016 yılı DGS sonuçları

DGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna ÖSYM'den yanıt geldi. DGS sınav sonuçları'nın 1 hafta içinde açıklanacağı düşünülüyor. DGS puan hesaplama işlemleriniz için, haberimize göz atınız.

31.07.2015Gündem
DGS ek tercih ücreti nasıl ödenir İşte ÖSYM DGS ek tercih kılavuzu ve merak edilen detaylar

DGS ek tercih ücreti nasıl ödenir? İşte ÖSYM DGS ek tercih kılavuzu ve merak edilen detaylar

DGS ek tercihleri her yıl belirli tarihlerde alınıyor. Ağustos ayında merkezi olarak düzenlenen DGS’de ek tercihler 2020 yılında 5 Kasım’da başladı. Adaylar işlemlerini 11 Kasım tarihleri aralığına kadar yapabilecekler. Ek yerleştirmede en fazla 30 tercih yapılabilecek. Peki DGS ek tercih ücreti ne kadar, nasıl ödenir? İşte ÖSYM tarafından yayımlanan DSG ek tercih kılavuzu

10.11.2020Gündem
DGS ek tercih ücreti nasıl ödenir İşte ÖSYM DGS ek tercih kılavuzu

DGS ek tercih ücreti nasıl ödenir? İşte ÖSYM DGS ek tercih kılavuzu

DGS ek tercihleri her yıl belirli tarihlerde alınıyor. Ağustos ayında merkezi olarak düzenlenen DGS’de ek tercihler 2020 yılında 5 Kasım’da başladı. Adaylar işlemlerini 11 Kasım tarihleri aralığına kadar yapabilecekler. Ek yerleştirmede en fazla 30 tercih yapılabilecek. Peki DGS ek tercih ücreti ne kadar, nasıl ödenir? İşte ÖSYM tarafından yayımlanan DSG ek tercih kılavuzu

9.11.2020Gündem
DGS ek tercihleri başladı

DGS ek tercihleri başladı

ÖSYM, DGS’ye giren adayların ek tercihlerini almaya başladı. Adaylar, 11 Kasım’a tercih yapabilecek.

5.11.2020Eğitim
DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı mı DGS 2020 ek tercih tarihleri için heyecanlı bekleyiş

DGS ek tercih kılavuzu yayımlandı mı? DGS 2020 ek tercih tarihleri için heyecanlı bekleyiş

DGS ek tercih tarihleri ile ilgili ÖSYM son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Merkezi olarak düzenlenen DGS'ye giren adaylar tercihlerini 25 Eylül - 02 Ekim 2020 tarihleri arasında yaptılar. DGS tercih sonuçları 7 Ekim'de açıklandı. Şimdi gözler ek tercih tarihlerine çevrildi. Peki DGS ek tercihleri ne zaman yapılacak? İşte detaylar

14.10.2020Gündem
ÖSYMden DGS adaylarına saat uyarısı

ÖSYM'den DGS adaylarına 'saat' uyarısı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, yarın düzenlenecek 2020-Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) girecek adaylarının, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacaklarını duyurdu.

8.08.2020Eğitim
DGS başvuruları ne zaman 2020 Dikey Geçiş Sınavı ne zaman

DGS başvuruları ne zaman? 2020 Dikey Geçiş Sınavı ne zaman?

İki yıllık ön lisans eğitimini dört yıllık lisans programlarına tamamlamak isteyen pek çok kişi, 2020 Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) ne zaman yapılacağını merak ediyor. Henüz uzun bir zaman olmasına rağmen, ÖSYM'nin bu husustaki açıklamalarını merak eden vatandaşlar, konuya dair internette araştırma yapıyor. Peki, 2020 DGS ne zaman yapılacak?

30.11.2019Gündem
DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak DGSde ikinci yerleştirme sonuçları için tarih belli oldu mu

DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS'de ikinci yerleştirme sonuçları için tarih belli oldu mu?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı'nda (2019 DGS) ek tercih sonuçları için bekleyiş devam ediyor. 7 Ekim tarihinde tamamlanan DGS ek yerleştirme işlemlerinin ardından gözler ÖSYM'den yapılacak açıklamaya çevrildi. 4 yıllık lisans programına yerleşen adaylar, sonraki süreçte kayıt işlemlerini gerçekleştirecekler. Peki, DGS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS'de ikinci yerleştirme sonuçları için tarih belli oldu mu?

11.10.2019Gündem
DGS ek tercihleri ne zaman bitecek 2019 DGS ek yerleştirme tercih ücreti ne kadar

DGS ek tercihleri ne zaman bitecek? 2019 DGS ek yerleştirme tercih ücreti ne kadar?

Üniversitelerin lisans programlarına girmek isteyen öğrencilerin katılım sağladığı Dikey Geçiş Sınavı'nda (2019-DGS) ek tercih süreci devam ediyor. 1 Ekim'de ÖSYM tarafından alınmaya başlanan DGS ek tercihleri sürerken, tercih işlemlerini kaçırmak istemeyen adayların son tercih gününe yönelik araştırmaları da hızlandı. DGS tercih ücreti ise merak edilen bir diğer gündem konusu. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman bitecek? 2019 DGS ek yerleştirme tercih ücreti ne kadar?

3.10.2019Gündem
2019-DGS ek yerleştirme tercihleri 1 Ekimde başlıyor

2019-DGS ek yerleştirme tercihleri 1 Ekim'de başlıyor

İki yıllık önlisans programlarından mezun olan ve dört yıllık lisans öğretimine geçmek isteyenlerin girdiği 2019-DGS çerçevesinde yapılacak ek yerleştirmeler için tercihler yarından itibaren alınmaya başlanacak. Başvurular 7 Ekim’e kadar sürecek. Adaylar 30 tercih yapabilecek.

30.09.2019Eğitim
2019 DGS ek tercih başvurusu başladı mı DGS ikinci yerleştirme kılavuzu ne zaman yayımlanacak

2019 DGS ek tercih başvurusu başladı mı? DGS ikinci yerleştirme kılavuzu ne zaman yayımlanacak?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ek tercih süreci için heyecan devam ediyor. Lisans programlarına yerleşmek için bir kez daha şansını deneyecek olan öğrenciler, 2019 DGS ek tercih kılavuzunun yayımlanmasını ve ek yerleştirme tarihlerinin açıklanmasını bekliyor. Peki, 2019 DGS ek tercih başvurusu başladı mı? ÖSYM DGS ikinci yerleştirme kılavuzunu ne zaman yayımlanacak? İşte, o konuya dair bilgiler.

16.09.2019Gündem
DGS ek tercihleri ne zaman yapılacak ÖSYM DGS ek yerleştirme için duyuru yaptı mı

DGS ek tercihleri ne zaman yapılacak? ÖSYM DGS ek yerleştirme için duyuru yaptı mı?

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) merkezi yerleştirmeleri ardından gözler ek yerleştirme sürecine çevrildi. Boş kontenjanların duyurulması ve kılavuzun paylaşılmasıyla birlikte DGS ek tercihleri de başlayacak Peki, DGS ek tercihleri ne zaman yapılacak? ÖSYM DGS ek yerleştirme için duyuru yaptı mı?

14.09.2019Gündem
DGS yerleştirme sonuçları açıklandı DGS ek tercihler ne zaman alınacak

DGS yerleştirme sonuçları açıklandı! DGS ek tercihler ne zaman alınacak?

İki yıllık yükseköğretim diplomalarını 4 yıllık lisans eğitimine tamamlamak isteyen adayların katılım sağladığı DGS'de heyecanlı bekleyiş sona erdi. Tercih işlemleri alınan DGS'de yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. İlk yerleştirmede lisans programlarına kayıt hakkı elde edemeyen öğrencilerin gözü ek tercih sürecine çevrildi. Peki, DGS ek tercihler ne zaman alınacak?

4.09.2019Gündem
2019 DGS ne zaman yapılacak Tarih belli oldu mu

2019 DGS ne zaman yapılacak? Tarih belli oldu mu?

İki yıllık ön lisans eğitimini dört yıllık lisans programlarına tamamlamak isteyen pek çok kişi, 2019 Dikey Geçiş Sınavı'nın (DGS) ne zaman yapılacağını merak ediyor. Henüz uzun bir zaman olmasına rağmen, ÖSYM'nin bu hususta açıklama yapıp yapmadığını merak eden vatandaşlar, konuya dair internette araştırma yapıyor. Peki, 2019 DGS ne zaman yapılacak?

7.11.2018 Gündem
DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak ÖSYM tarih verdi mi

DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak? ÖSYM tarih verdi mi?

2018-DGS ek tercih işlemleri için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. YKS ek tercih sonuçlarını açıklayan ÖSYM'nin DGS ek tercih işlemlerini ne zaman başlatacağı çok sayıda öğrencinin bir numaralı gündem maddesi oldu. Peki, DGS ek tercihleri ne zaman başlayacak?

28.09.2018Gündem
DGS ek yerleştirme işlemi ne zaman yapılacak ÖSYM tarih verdi mi İşte ek tercih kılavuzu

DGS ek yerleştirme işlemi ne zaman yapılacak? ÖSYM tarih verdi mi? İşte ek tercih kılavuzu

DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ek yerleştirme sürecinin detayları için araştırmalar devam ediyor. İlk DGS yerleştirme sonuçları neticesinde bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 21-27 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak. Peki, DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ek yerleştirmeler ne zaman? Ek tercih kılavuzu yayımlandı mı?

26.09.2018Gündem
DGS tercihleri için son gün ne zaman Ek yerleştirme ne zaman olacak

DGS tercihleri için son gün ne zaman? Ek yerleştirme ne zaman olacak?

DGS tercihleri için son gün ne zaman sorusu on binlerce öğrenci tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Sınav sonuçlarının açıklanması ile adaylar tercih işlemlerini gerçekleştirmeye başladı. Öte yandan ek yerleştirme işleminin ne zaman yapılacağı da merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki, DGS tercihleri için son gün ne zaman? Ek yerleştirme ne zaman olacak?

9.09.2018Gündem
DGS tercih işlemleri başladı | 2018 DGS tercih dönemi

DGS tercih işlemleri başladı | 2018 DGS tercih dönemi

İki yıllık önlisans eğitimini dört yıllık lisans programlarına tamamlamak isteyen pek çok kişi tarafından günlerdir heyecanla beklenen DGS tercihleri başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından alınacak Dikey Geçiş Sınavı tercihleri, ÖSYM'nin internet sitesi aracılığıyla belirlenen tarihler arasında yapılabilecek. Peki, DGS tercih işlemi nasıl yapılır? DGS tercihleri için son gün ne zaman?

7.09.2018Gündem
DGS tercihleri merak konusu oldu 2018 DGS tercihleri ne zaman başlayacak

DGS tercihleri merak konusu oldu! 2018 DGS tercihleri ne zaman başlayacak?

DGS tercihleri için sorgulamalar sürüyor. Sınavın tamamlanmasının ardından 16 Ağustos tarihinde sonuç açıklama işlemlerini gerçekleştiren ÖSYM, bu kez tercih süreciyle sorgulanmaya başlandı. Peki, DGS tercihleri ne zaman başlayacak? İşte, binlerce kişinin merakla sorguladığı DGS tercihleri ne zaman başlayacak sorusu ve diğer detaylar hakkında bazı bilgiler

27.08.2018Gündem
DGS 2017 ek tercih başvuruları için son gün ne zaman Boş kontenjanlar listesi

DGS 2017 ek tercih başvuruları için son gün ne zaman? Boş kontenjanlar listesi

DGS 2017 ek tercih başvuruları için süreç bugün başladı. Merkezi yerleştirmelerde herhangi bir yükseköğretim bölümüne yerleşemeyen adaylar, puanları ve boş kontenjanlar doğrultusunda DGS ek tercih işlemini gerçekleştirebilecek. Peki DGS 2017 ek tercih başvuruları için son gün ne zaman? İşte ÖSYM'nin duyurusu ve boş kontenjanlar listesi!

25.10.2017Gündem
AÖF not birleştirme nedir AÖF not birleştirme işlemi nasıl yapılır

AÖF not birleştirme nedir? AÖF not birleştirme işlemi nasıl yapılır?

AÖF not birleştirme işlemi, DGS kapsamında kayıt yaptıran öğrencileri yakından ilgilendirecek. Güz döneminde kayıt yeniletecek öğrencileri de ilgilendiren konu, Genel Not Birleştirme işlemi adı altında gerçekleştirilecek. Bu işlem yapıldıktan sonra ders seçimi yapılarak kayıt yeniletebilecek. İşte, AÖF not birleştirme işlemi hakkında bazı bilgiler

11.10.2017Eğitim
2017 DGS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

2017 DGS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

2017 DGS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. ÖSYM'nin sonuç açıklama sayfası olan https://sonuc.osym.gov.tr/ adresinden erişime açıldı.

6.09.2017Gündem
Tarih duyuruldu: DGS sonuçları o tarihte açıklanıyor

Tarih duyuruldu: DGS sonuçları o tarihte açıklanıyor!

DGS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna cevap arayan öğrenciler, ÖSYM'nin konuyla ilgili gerçekleştireceği açıklamaya kilitlendi. Okumuş oldukları Ön Lisans bölümlerini ilgili Lisans bölümlerine tamamlayarak öğrenimlerine devam etmek isteyen öğrenciler, sonuç araştırmalarına devam ediyor. Peki, DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merakla araştırılan tarih hakkında detaylı bilgiler

23.08.2017Eğitim