EKSTRA
MENÜ

Dezenfektan

Dezenfektan haberleri sayfasında güncel ve son dakika Dezenfektan hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.502 Dezenfektan haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Dezenfektan Haberleri

Umumi tuvaletlerde yeni dönem

Umumi tuvaletlerde yeni dönem

İçişleri Bakanlığı'nın başlattığı uygulama ile dünden itibaren artık işyeri ve restoran tuvaletleri de dahil tüm tuvaletlere Türkiye Standartları Enstitüsü standardı getirildi. Yeni düzenlemeyle tuvalet kapılarının üzerine, hangisinin alaturka hangisinin alafranga olduğu yazılacak.

16.08.2012Gündem
Demirören’in yeğeni Bodrum’da evlendi

Demirören’in yeğeni Bodrum’da evlendi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören’in yeğeni 31 yaşındaki Mehmet Tanfer, Bodrum’da plajda yapılan düğünle, 27 yaşındaki Başak İmren’le hayatını birleştirdi. Çift, düğünün yapılacağı alana sürat botuyla geldi.

16.09.2012Ege
Kurbanlıklar İstanbula 10 Ekimde giriş yapacak

Kurbanlıklar İstanbul'a 10 Ekim'de giriş yapacak

İstanbul'da Avrupa ve Anadolu yakasına uygun şartları taşıyan kurbanlık hayvanların sevklerine 10 Ekim tarihinden itibaren başlanacak.

2.10.2012Gündem
Çocuklar için oyuncak kütüphanesi

Çocuklar için oyuncak kütüphanesi

Başkentteki dar gelirli ailelerin çocuklarını, oyuncağın masalsı dünyasıyla buluşturmak isteyen bir grup yardımsever kolları sıvadı.

15.12.2012Gündem
TUBANIN ACİL SERVİS İSYANI

TUBA'NIN ACİL SERVİS İSYANI

Kızı Sare’nin mide kanaması geçiren bakıcısını devlet hastanesine götüren Tuba Ünsal, acil serviste gördüklerine isyan etti. Çektiği fotoğrafları Twitter’a yükleyen oyuncu, “Özel hastaneye git” diyen takipçilerine de tepki gösterdi.

6.02.2013Gündem
Güzellik ipuçları

Güzellik ipuçları!

Güzel olmak size çok uzak görünse de aslında çok yakınınızda. Bu önerileri dikkate alıp kendinize zaman ayırırsanız hiç pişman olmayacaksınız...

27.02.2013Kişisel Bakım
Genital bakım ile sağlıklı kalın

Genital bakım ile sağlıklı kalın!

Hera Kadın Sağlığı Merkezin'den Jinekolog Dr. Süleyman Eserdağ' a göre; Kadınların özgüveni, üreme sağlığı ve kadın sağlığı açısından genital hijyenin önemi son derece büyüktür.

Sınırda salgın tehdidi

Sınırda salgın tehdidi

Türkiye sınırı yakınındaki Atme bölgesinde kurdukları derme çatma çadırlarda silahların gölgesinde yaşayan Suriyeli ailelerin çocukları, psikolojik sıkıntı ve düzensiz beslenmenin yanı sıra salgın hastalık tehdidiyle karşı karşıya.

4.04.2013Gündem
Ailenizle birlikte gerçek bir tatil

Ailenizle birlikte gerçek bir tatil!

Anadolu Yakası’nın gözdesi WyndhamIstanbul Kalamış Marina…

18.07.2013Etkinlikler
Kurban etinden bulaşabilecek hastalıklar hangileri

Kurban etinden bulaşabilecek hastalıklar hangileri?

Kesim sırasında bulaşabilecek hastalıklar ve korunma yolları…

22.09.2013Sağlık
Soğuk Algınlığına 3 Savaşçı

Soğuk Algınlığına 3 Savaşçı

Yaz mevsiminin sıcak günlerini geride bırakırken, hava sıcaklıklarındaki anlık değişmelerle soğuk algınlığı kapımızı en çok çalan hastalıklardan biri olarak yerini alıyor. Havanın bu olumsuz etkilerinden korunmak için ise Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi ve Fitoterapi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada bitki çaylarından yararlanılmasını tavsiye ediyor.

Mutlaka öğretin

Mutlaka öğretin

Avusturya Sen Jorj Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Osman Ayataç çocuklarda halsizlik,iştahsızlık,ağız kokusu gibi değişken belirtilerin dikkate alınması gerektiğini söylüyor.

9.10.2013Sağlık
Fırçalara yeni standart

Fırçalara yeni standart

Ağız temizliğinde elle kullanılan diş fırçaları, elektrikle/pille çalışan diş fırçalarının fırça başlıkları ve arayüz fırçalarının etiketlerinde, ürünlerin satış için sergilenmesinde ve reklamlarında kullanılan metin, isimler, ticari marka, resim, figüratif desenler veya diğer şekiller, ürünlerin gerçekte sahip olmadıkları nitelikler varmış gibi kullanılamayacak ve bu yönde imada bulunulamayacak.

30.10.2013Sağlık
Bağışıklık Sistemini Nasıl Güçlendiririz

Bağışıklık Sistemini Nasıl Güçlendiririz?

Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için hayatınızda küçük değişiklikler yapmaya hazır mısınız? Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Ramazan Gözüküçük’ten bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için hayatınızda yapacağınız küçük değişikliklerin neler olduğunu öğrendik…

5 Soruda Grip

5 Soruda Grip!

Son günlerde salgın haline gelen ve çocuk yaşlı demeden yatağa düşüren griple sürekli karıştırılan soğuk algınlığı arasındaki farkları ve griple ilgili merak edilenleri Hisar Intercontinental Hospital Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi Bölümü Uzmanı Doç. Dr. Seyhan Alkan’a sorduk…

Grip aşısı için hala geç değil

Grip aşısı için hala geç değil!

Türkiye genelinde bir süredir etkili olan grip salgınından korunmak için özellikle risk grubunda yer alanların aşılanması gerektiği bildirildi.

10.01.2014Kelebek
ABD’ye ‘pet patisi ve poposu’ temizlemek için girdi

ABD’ye ‘pet patisi ve poposu’ temizlemek için girdi

SIKIŞTIRILMIŞ organik mendilleri ıslak mendile dönüştüren ‘patentli’ bir sistem geliştiren Erol Özsoy ve Sinan Gündoğan; ABD’ye ‘pet’ ürünleriyle giriş yaptı. Lufthansa, Saudi Airlines dahil birçok havayolu şirketiyle de görüşmeler sürüyor.

21.01.2014Ekonomi
Cilt güzelliğinin sırrı: Kahvaltı

Cilt güzelliğinin sırrı: Kahvaltı

Güçlü bir kahvaltı, sağlık ve güzellik için önemli bir öğün. Kahvaltılarınızdan enerji ve güç veren bal, kahvaltı gevrekleri, meyveler, su, meyve suyu ve sütü eksik etmeyin...

21.02.2014Kişisel Bakım
Besinleri Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli

Besinleri Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Meyve ve sebzeleri iyice yıkamadan yememek gerektiğini herkes bilir... Ancak sağlıklı beslenmek için bu kadarı yeterli değil; mutfakta besinleri hazırlarken nelere dikkat etmek gerektiğini de bilmelisiniz!

Genital Hijyeni Korumanın 10 Altın Kuralı

Genital Hijyeni Korumanın 10 Altın Kuralı

Sağlıklı ve bakımlı bir kadın olmak için bazı kurallara göre davranmamız gerekiyor...

Genital hijyeni korumanın 10 altın kuralı

Genital hijyeni korumanın 10 altın kuralı!

Vajinanın içini yıkamaya yönelik üretilen hijyen ürünlerini kullanmayın.

30.06.2014Sağlık
Serinleyeyim derken sağlığınızdan olmayın

Serinleyeyim derken sağlığınızdan olmayın!

Havaların ısınması ve tatil sezonunun başlamasıyla yüzme havuzu gibi alanlara daha fazla kullanılmaya başlandı. Bu durum, beraberinde birçok sorunu da getiriyor. Uludağ Üniversitesi (UÜ) Veteriner Fakültesi Gıda Hijyeni ve Teknolojisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Tayar, "Serinlemek ve spor yapmak için pratik çözüm gibi görünen yüzme havuzları hijyen kurallarına uyulmazsa mikrop saçmaktadır. Havuzdaki klor ve mikroplar güneşle birleşince alerji ve mantar türleri başta olmak üzere çok çeşitli hastalıklara neden olabilir. Bu sebeplerden dolayı yaz aylarında sürekli denetlenen havuzlar tercih edilmelidir. Aksi halde havuzlardan pek çok hastalık bulaşabilir." uyarısında bulunuyor. Tayar, yüzme havuzuna tükürülmemesi gerektiğini de dile getirdi.

21.07.2014Sağlık
Ebola’nın kontrol altına alınması için seferberlik

Ebola’nın kontrol altına alınması için seferberlik

Batı Afrika’daki dört ülkede yayılan ölümcül Ebola salgınının kontrol altına alınması için çalışmalar yoğunlaştırıldı

9.08.2014Avrupa
Hamileyken solaryum ve saunaya girmeyin

Hamileyken solaryum ve saunaya girmeyin!

Güzelleşmek isterken bebeğinizin sağlığını tehlikeye atmayın.

Soğuk Algınlığına Karşı Dört Koldan Savunma

Soğuk Algınlığına Karşı Dört Koldan Savunma!

Sonbahardan kışa doğru ilerlediğimiz şu günlerde hastalıklar her an kapınızı çalabilir. Bitki çayları ile vücut direncinizi arttırmak mümkün…

Miniklere büyük bakım

Miniklere büyük bakım!

İster bebek olsun ister yetişkin, Aloe Vera her cildin yardımcısı!

1.10.2014Alışveriş
Biocidal ile ebolaya savaş açtı

Biocidal ile ebolaya savaş açtı

İnteko Ambalaj Kimya, aylardır sürdürdüğü Ar-Ge çalışmalarını sonlandırıp, 'Temiz Türkiye' projesine start verdi. Dünyada ilk defa Türkiye'den bilim adamları tarafından geliştirilen gümüş içerikli nano teknoloji Biocidal Basics Dezenfektan, sağlık alanında önemli bir gelişmeye yol açması bekleniyor.

16.10.2014Ekonomi
Soğuk algınlığına karşı 4 koldan savunma

Soğuk algınlığına karşı 4 koldan savunma

Ekinezya, ıhlamur, ada çayı ve zencefil ile hastalıklardan korunun!

8.11.2014Sağlık
Böylesi de oluyormuş

Böylesi de oluyormuş

Aydın’da linyit kömürü çıkarılan bir maden kapatılarak yerine ucu bucağı belli olmayan 13 bin ağaçlık zeytin ormanı yaratıldı. Üstelik kratere dönüşmüş çukurlar suni gölete, ağıllara hapsedilmiş hayvanlar doğaya salınarak.

7.12.2014Ekonomi
Milyonlarca mikropla birlikte çalışıyoruz

Milyonlarca mikropla birlikte çalışıyoruz

Her gün defalarca dokunduğumuz klavye, mouse, masa, aslında birer mikrop yuvası. Bazı araştırmalar çalışma masalarının 10 milyon mikroorganizma barındırabildiğini gösteriyor. Ortak kullanılan telefonların yüzde 65’i hastalık oluşturma potansiyeli olan mikrop taşıyor. Eğer klavyenizi, birden çok kişi kullanıyorsa üzerlerindeki mikrop sayısı da artıyor. Bu virüsler düzenli temizlenmezse mide-bağırsak sistemi enfeksiyonlarına, solunum yoluyla geçebilen döküntülü enfeksiyonlara, cilt hastalıklarına kadar birçok hastalığa neden olabiliyor.

Küçük ihmaller hastalık sebebi

Küçük ihmaller hastalık sebebi

Hastalanmamıza sebep olan mikroplar, hiç ummadığımız yerlerde karşımıza çıkıyor. Aslında günlük hayatımızda masum olduğunu düşündüğümüz pek çok yerde, mikroplara maruz kalıyoruz.

2.04.2015Sağlık
Nepal depremi: Hastanede yaralar viskiyle temizleniyor

Nepal depremi: Hastanede yaralar viskiyle temizleniyor

Nepal'de Cumartesi sabahı meydana gelen 7.8 büyüklüğündeki depremin ardından üç günlük ulusal yas ilan edildi.

29.04.2015Dünya
Apple mağazası gelen paket yüzünden boşaltıldı

Apple mağazası gelen paket yüzünden boşaltıldı

Apple’ın Del Monte Alışveriş merkezinde bulunan mağazasına gelen bir kutunun ardından Apple çalışanlarının bir bir hastalanmaya başlamasıyla mağaza tahliye edildi.

17.05.2015Teknoloji
Adıyamanda otobüslere dezenfektan yerleştirildi

Adıyaman'da otobüslere dezenfektan yerleştirildi

Adıyaman'da belediyeye ait şehir içi otobüslerde sağlık ve hijyene dikkati çekmek için dezenfektan sistemi kuruldu. Otobüse binen yolcular ellerini dezenfektan madde ile temizleyebilecek.

27.06.2015Sağlık

Yazar Sonuçları

Hamilelikte sakin tatiller yapın

Hamilelik başlı başına özel bir durum. Ancak yaklaşık 9 aylık bu süreç bazı riskleri artırıyor. Önünde zor ve yorucu günler olan hamileler tatili fırsat bilip bol bol dinlenmeli. Güneşe ayrıca dikkat etmelerinde yarar var.

14.07.2013

‘Lejyoner’ çözüm

Hava şartlandırıcıları, dezenfektan özelliği sayesinde zengin hastalığı olarak adlandırılan ve klimalarda oluşan lejonella (lejyoner) bakterisini ortadan kaldırıyor.

29.07.2013

Yolcu ishali olmayın

Yolcuların en sık karşılaştığı sağlık sorunu ‘yolcu ishali’. Hangi nedenle yolda olursanız olun günlerinizi zehir eden ishale karşı alabileceğiniz en etkili önlem yediğiniz, içtiğinize dikkat etmeniz.

11.11.2013

Burun estetiğinde ‘ince’ bir detay cilt kalınlığı

Kişiye özel burun estetiğinde burun derisinin inceliği ya da kalınlığı çok önemli.

16.05.2014
Karanfil diş ağrısına iyi geliyor

Karanfil diş ağrısına iyi geliyor

Diş ağrısını hafifletecek 10 doğal yöntem.

2.07.2014
Kürtaj hakkındaki tüm merak edilenler

Kürtaj hakkındaki tüm merak edilenler

Kürtajla ilgili merak ettikleriniz yanıt buluyor.

12.09.2014

Sorularınızı yanıtlıyoruz

Bu haftaya da “sizden gelen sorulara yanıtlar” ile başlıyoruz. Özellikle “ozonterapi” ve “evening primrose oil” ile ilgili bölümleri dikkatle okumanızda fayda var.

15.09.2014

Tatilde ve yaz okulunda çocuk sağlığı

Bu hafta yaz okullarında veya tatilde çocuk sağlığı tehlikelerine karşı alınabilecek önlemleri gözden geçirelim.

22.06.2015