EKSTRA
MENÜ

Devlet Koruması

Devlet Koruması haberleri sayfasında güncel ve son dakika Devlet Koruması hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.522 Devlet Koruması haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Devlet Koruması Haberleri

KYK yurt başvuru süresi açıklandı: Yurt başvurusu nasıl yapılır

KYK yurt başvuru süresi açıklandı: Yurt başvurusu nasıl yapılır?

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), 2021-2021 eğitim öğretim yılı için yurt başvurularını, almaya başladı. Öğrenciler, KYK yurtlarına başvuru tarihi ve başvuruların sonuçlanmasıyla ilgili her tür bilgiye, kurumun resmi internet adresinden (yurtkur.gsb.gov.tr) ulaşabilecek. KYK yurt başvuru tarihlerinin belirlenmesi ardından sürece dair bilgiler araştırılıyor. Peki, KYK yurt başvuru süresi ne zaman doluyor? Yurt başvurusu nasıl yapılır? YURTKUR KYK yurt başvurusunun detayları ...

8.09.2021Gündem
Kızını yakan baba, daha önce de eşinin üzerine kaynar su dökmüş

Kızını yakan baba, daha önce de eşinin üzerine kaynar su dökmüş

ŞANLIURFA'da banyoda sopayla dövülüp ardından üzerine tiner dökülerek ateşe verilen ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Filistin asıllı Suriye uyruklu Amara Dwla'nın (13) tutuklu babası Ahmet Mohammad Dwla'nın başka suçlardan da arandığı ortaya çıktı. 4 evlilik yapan Dwla'nın, bir eşini kaynar suyla yaktığı, öldürdüğü kızına sarkıntılık yapan bir genci de bıçakladığı ortaya çıktı. Babasının yakarak öldürdüğü Amara Dwla’nın cenazesini henüz teslim alan olmadı.

5.09.2021Gündem
Şanlıurfada tinerli vahşet Kızını yaktı... Cani baba tutuklandı

Şanlıurfa'da tinerli vahşet! Kızını yaktı... Cani baba tutuklandı

Şanlıurfa'da evlenmek istemediği için babası tarafından üzerine tiner dökülerek ateşe verilen, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Filistin asıllı olan Suriye uyruklu Amara Dwla'nın (13) babası Ahmet Mohammad Dwla tutuklandı, kız kardeşi Lamur Dwla (12) ise devlet koruması altına alındı.

4.09.2021Gündem
Bakan Yanık: Çocukların yeri ailelerin yanıdır, okuldur

Bakan Yanık: Çocukların yeri ailelerin yanıdır, okuldur

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Tüm ailelerimize çağrımdır; çocukların yeri ailelerin yanıdır, okuldur. Onların çocukluğunu yaşayabilmesine engel olunmasına ve eğitim hayatından koparılmalarına asla göz yummayız" dedi.

25.07.2021Gündem
Alkışlar koruma altındaki sanatçı çocuklara

Alkışlar koruma altındaki sanatçı çocuklara

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Zeytinburnu Çocuk Evleri Sitesi’nde tiyatro eğitimi alan devlet korumasındaki çocuklar ve gençlerin hazırladığı ‘Buğday Tanesi’ isimli tiyatro gösterisini izledi.

11.07.2021Gündem
Babası tarafından istismar edildi Oyuncu Melisa Döngelin müthiş mücadelesi...

Babası tarafından istismar edildi! Oyuncu Melisa Döngel'in müthiş mücadelesi...

‘Bizim Hikâye’, ‘Sen Çal Kapımı’, ‘Elif’ gibi popüler dizilerde rol alan Melisa Döngel’in babası tarafından istismar edildiği ortaya çıktı. Yaşanan bu olayı atlatabilmek için birkaç yıl önce psikolojik tedavi gören oyuncu, şimdi de kardeşinin velayeti için cezaevindeki babasıyla mahkemelik oldu.

4.07.2021Magazin
Son dakika haberleri... Elmalı davasında önemli gelişme Annenin bütün iddialarını yalanladı

Son dakika haberleri... Elmalı davasında önemli gelişme! Annenin bütün iddialarını yalanladı

Türkiye'nin gündemine ’Elmalı davası’ olarak gelen, Antalya Finike’de yaşanan 7 ve 10 yaşlarındaki kardeşlerin istismara uğraması iddiasıyla ilgili olarak babaları Gürhan G., Demirören Haber Ajansı’na (DHA) telefon ile açıklamalarda bulundu. Merve A.’nın iddialarını yalanlayan baba Gürhan G., "Şu anda beklentim bir an önce bu pedofil, sapkın insanların tutuklanması, çocuklarımızın da bize geri verilmesi" dedi. Gürhan G.’nin avukatı Yusuf Önder ise davanın bir an önce karara bağlanmasını ve gündemden düşmesi gerektiğini belirtti.

2.07.2021Gündem
Son dakika haberleri: Elmalı davasında flaş gelişme Çocuklar devlet korumasına alındı

Son dakika haberleri: Elmalı davasında flaş gelişme! Çocuklar devlet korumasına alındı

Tüm Türkiye'nin konuştuğu 'Elmalı davası'nda flaş bir gelişme yaşandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Antalya'nın Elmalı ilçesinde iki kardeşin istismarına ilişkin davada mağdur iki çocuğun devlet korumasına alınması talebinin mahkemece kabul edildiğini, çocuklara bakanlığa bağlı bir kuruluşta sağlıklı ve güvenli bir yaşam alanı sağlanacağını bildirdi.

1.07.2021Gündem
Kayınpederi ve bacanağını öldürdü Eşine gönderdiği mektup şoke etti

Kayınpederi ve bacanağını öldürdü! Eşine gönderdiği mektup şoke etti

Konya'da kayınpederi Bekir Dağdeviren'i (68) ve bacanağı Mustafa Arslan'ı (36) iş yerlerinde pompalı tüfekle vurarak öldüren Şenol Yasak (39), cezaevinden eşi Halime Yasak'a (43) mektup gönderdi. Şenol Yasak mektubunda, ''Seni ne kadar çok sevdiğimi sana kanıtlamak istedim. Kimse karışmasaydı seninle yaşlanıp canımdan çok sevdiğim çocuklarımızın çocuklarını, torunlarımızı gezdirirdik'' ifadelerini kullandı. Halime Yasak ise, “17 yıl boyunca bana ve çocuklarıma zulmetti. Babamı ve eniştemi acımasızca öldürdü. Benimle resmen dalga geçiyor.'' şeklinde cevap verdi.

1.07.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Haziranın Koruyucu Aile Günü olarak kutlanmasına ilişkin genelgeyi imzaladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 Haziran'ın "Koruyucu Aile Günü" olarak kutlanmasına ilişkin genelgeyi imzaladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzaladığı, 30 Haziran'ın "Koruyucu Aile Günü" olarak kutlanmasına ilişkin genelge, Resmi Gazete'de yayımlandı.

24.06.2021Gündem
Küçük Ünsalın aile hayali koruyucu baba  şefkatiyle gerçek oldu

Küçük Ünsal'ın aile hayali koruyucu baba şefkatiyle gerçek oldu

Ardahan'da yaşayan Hüseyin ve Nezaket Bayaroğlu çifti, 4 yıl önce koruyucu ailesi oldukları 8 yaşındaki Ünsal Genç'in aile hayalini gerçeğe dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyor.

17.06.2021Haber
Son dakika: Vicdansızlığın böylesi... 21 günlük bebeği kutuya koyup nehre atmışlar

Son dakika: Vicdansızlığın böylesi... 21 günlük bebeği kutuya koyup nehre atmışlar!

Hindistan'da yaşanan inanılmaz anlar sosyal medyada paylaşılarak dünyaya yayıldı... Bir kutu içine konup Ganj Nehri'ne atılan bebeği görenler gözlerine inanamadı. Talihsiz bebeğin henüz 21 günlük olduğu açıklandı.

17.06.2021Dünya
Poliçe nedir ve ne işe yarar Poliçede bulunması gereken bilgiler nelerdir

Poliçe nedir ve ne işe yarar? Poliçede bulunması gereken bilgiler nelerdir

Sigorta şirketleri ile yapılan sözleşmeler poliçe olarak bilinmektedir. Poliçelerde yasal bakımdan karşılanması gereken hususlar belirlenmektedir. Poliçeler sigorta şirketleri ile sigortalılar arasında hazırlanan belgelerdir. Peki, bu poliçeler ne için yapılmaktadır? Sigortalılara ne gibi güvence verilmektedir? Poliçeler tamamen yasal dayanaklar ile mi belirlenmektedir? Devletin hangi kanunu tarafından bu işlemler standart hale getirilmektedir? Bir poliçenin hangi unsurları içermesi gerekmektedir? İşte, poliçe ve içerikleri hakkında bilinmesi gerekenler.

27.05.2021Araştırma
Koruma altındaki ayı güllerini koparmanın cezası 80 bin 465 lira

Koruma altındaki ayı güllerini koparmanın cezası 80 bin 465 lira

Afyonkarahisar'ın Kızılören ilçesindeki Kisra Vadisi'nde, koruma altındaki 'ayı gülü' çiçekleri açtı. Halk arasında 'kızıl gül' olarak da bilinen ayı gülü, sadece mayıs ve haziran aylarında açıyor. Çiçekleri koparan ya da zarar verene 80 bin 465 TL ceza veriliyor.

20.05.2021Haber
Sadece mayıs ve haziran aylarında açıyor... Dikkat: Zarar vermenin cezası çok büyük

Sadece mayıs ve haziran aylarında açıyor... Dikkat: Zarar vermenin cezası çok büyük

Afyonkarahisar'ın Kızılören ilçesindeki Kisra Vadisi'nde, koruma altındaki 'ayı gülü' çiçekleri açtı. Halk arasında 'kızıl gül' olarak da bilinen ayı gülü, sadece mayıs ve haziran aylarında açıyor. Çiçekleri koparan ya da zarar verene 80 bin 465 TL ceza veriliyor.

20.05.2021Gündem
Aksarayda 15 yaşındaki kızı kaçırma kavgası 4 yaralı

Aksaray'da 15 yaşındaki kızı kaçırma kavgası 4 yaralı

Aksaray'da 15 yaşındaki Duygu C.'nin kaçırılması nedeniyle taş, sopa ve bıçakların kullanıldığı kavga çıktı. Çıkan kavgada 4 kişi yaralanırken, 2 kişi gözaltına alındı.

17.05.2021Haber
Aksarayda 15 yaşındaki kız kaçırıldı, ortalık karıştı Evi basmışlar...

Aksaray'da 15 yaşındaki kız kaçırıldı, ortalık karıştı! Evi basmışlar...

Aksaray'da 15 yaşındaki Duygu C.'nin kaçırılması nedeniyle taş, sopa ve bıçakların kullanıldığı kavga çıktı. Çıkan kavgada 4 kişi yaralanırken, 2 kişi gözaltına alındı.

17.05.2021Gündem
Üniversiteliler koruma altındaki çocuklara el uzattı

Üniversiteliler koruma altındaki çocuklara el uzattı

Eskişehir'de, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi son sınıf öğrencilerinden bir grup, üç hafta süren "Komşu Evdeki Oyun Projesi" kapsamında devlet koruması altındaki çocuklara yönelik çevrim içi atölye etkinlikler yaptı.

3.05.2021Eğitim
Üniversite öğrencileri çocuk evlerini çevrim içi atölyelerle buluşturdu

Üniversite öğrencileri çocuk evlerini çevrim içi atölyelerle buluşturdu

Eskişehir'de, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi son sınıf öğrencilerinden bir grup tarafından 3 hafta süren "Komşu Evdeki Oyun Projesi" kapsamında devlet koruması altındaki çocuklara yönelik çevrim içi atölye etkinlikleri yapıldı.

3.05.2021Haber
Emine Erdoğan, sevgi evindeki çocukları ziyaret etti

Emine Erdoğan, sevgi evindeki çocukları ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı sevgi evlerinde devlet koruması altında yaşayan kız çocuklarını ziyaret etti.

27.04.2021Gündem
Son dakika... Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından devlet koruması altındaki çocuklarla ilgili açıklama

Son dakika... Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan devlet koruması altındaki çocuklarla ilgili açıklama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca bakanlık koruması altında olan çocukların tüm çocuklar ile eşit haklara sahip olduğu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, diğer akranlarıyla deneyimlemelerinin en doğal hakları olduğu belirtilerek, "Devlet koruması ve bakımı altında olmak, bu çocuklarımız için utanmaları, gizlemeleri ya da kendilerini toplumdan soyutlamaları gereken bir durum değildir" denildi.

25.04.2021Gündem
Beşiktaş - Başakşehir maçında Aboubakar sakatlandı, ortalık karıştı Sergen Yalçından Fenerbahçe öncesi flaş karar...

Beşiktaş - Başakşehir maçında Aboubakar sakatlandı, ortalık karıştı! Sergen Yalçın'dan Fenerbahçe öncesi flaş karar...

Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinde Başakşehir'i konuk eden Beşiktaş'ta teknik direktör Sergen Yalçın maçın devre arasında flaş bir karara imza attı.

16.03.2021Futbol
Kuş Cenneti Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir Kuş Cenneti Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Kuş Cenneti Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Kuş Cenneti Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Kuş Cenneti, Türkiye'de özellikle göçmen kuşların meraklıları olan kesimin ilgisini çeken bir alan olarak bilinmektedir. Hatta yurtdışından da kuş meraklılarının ve kuş gözlemcilerinin yılın belirli zamanlarında ziyaret ettiği Kuş Cenneti, dünyada önemli bir noktadır. Kuş cenneti milli parkı nerede ve nasıl gidilir? Kuş cenneti milli parkı konaklama, kamp, giriş ücreti ve özellikleri hakkında bilgiler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.02.2021Seyahat
KYK yurt başvurusu ne zaman yapılacak 2021 yurt başvuruları için gözler Bakanlıkta

KYK yurt başvurusu ne zaman yapılacak? 2021 yurt başvuruları için gözler Bakanlık'ta

KYK yurt başvuruları üniversite öğrencilerinin gündeminde yer almaya devam ediyor. İkinci dönem öncesi üniversitelerin açılması için beklentiye giren binlerce öğrenci, YURTKUR üzerinden gelecek olan duyuru ile başvuru işlemlerini e-Devlet ekranı üzerinden gerçekleştirecek. Pandemi nedeniyle gerçekleşen uzaktan eğitim sürecinde KYK yurt başvurularının durumunu örgün eğitim kararı ile belli olacak. İşte, 2021 yurt başvuruları ile ilgili son gelişmeler.

27.01.2021Gündem
Duygusal tablo hediyesi

Duygusal tablo hediyesi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı’nda düzenlenen Sosyal Atama Töreni’ne katılırken programın başlangıcında devlet korumasında yetişen çocuklar müzik dinletisi gerçekleştirdi.

27.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Yetimlerin Babası Kazım Karabekir paylaşımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Yetimlerin Babası Kazım Karabekir' paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Kazım Karabekir'in kol kanat gerdiği çocukların kendisine hediye ettiği "Yetimlerin Babası" yazılı 100 yıllık portresini paylaşarak, "Ecdadımızın sahip olduğu anlayış, bugün Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından yaşatılmaya devam ediyor." ifadelerini kullandı.

26.01.2021Gündem
Bakan Selçuk: Sahipsiz kalmış her çocuğa devlet olarak sahip çıkmaya devam edeceğiz

Bakan Selçuk: Sahipsiz kalmış her çocuğa devlet olarak sahip çıkmaya devam edeceğiz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, devletin korumasında olan gençleri, hayatın her alanında desteklediklerini belirterek "Bu ülkede sahipsiz kalmış her çocuğa devlet olarak sahip çıkmaya devam edeceğiz." dedi.

26.01.2021Ekonomi
Basın İlan Kurumu Başkanı: Devletten alınan parayla devlet kurumlarını aşağılamaya izin veremeyiz

Basın İlan Kurumu Başkanı: Devletten alınan parayla devlet kurumlarını aşağılamaya izin veremeyiz

Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, son dönemde kurumla ilgili eleştirilere “Hem Türkiye’nin uluslararası alandaki itibarını sarsacaksın, devletin kurumlarını aşağılayacaksın, terörü özendireceksin, suçu teşvik edeceksin, insanların özel hayatlarını hiçe sayacaksın hem de bunu devletten para alarak yapacaksın. Buna izin vermemiz mümkün değil” yanıtını verdi.

14.01.2021Gündem
Doğasında davet var Tarih kokan şehir Safranbolu…

Doğasında davet var! Tarih kokan şehir Safranbolu…

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Safranbolu, kısıtlamalardan sonra mutlaka gezmeniz gereken yerler arasında yer alıyor. Meşhur tarihi evleri, doğa harikası Tokatlı Kanyonu, Mencilis Mağarası, temiz havası ve lezzetli yemekleriyle alternatif tatil arayanlar için harika bir adres…

13.01.2021Seyahat
Tehdit mesajları gündem olmuştu Ordudaki olayda çarpıcı detay: 15 yaşındayken annesini öldürmüş

Tehdit mesajları gündem olmuştu! Ordu'daki olayda çarpıcı detay: 15 yaşındayken annesini öldürmüş

Ordu'da boşanma aşamasındaki eşi A.E.D. tarafından ölümle tehdit edilen 2 çocuk annesi G.D. koruma altına alındı. G.D. tehdit mesajlarını sosyal medyadan paylaşmış ve büyük yankı uyandırmıştı. G.D. sığınma evine yerleştirilirken gözaltına alınıp adli kontrol şartıyla serbest bırakılan A.E.D.'nin ise 15 yaşındayken tartıştığı annesini bıçaklayarak öldürdüğü ortaya çıktı.

6.01.2021Gündem
Valilikten iddialara yalanlama: Soruşturma titizlikle yürütülmektedir

Valilik'ten iddialara yalanlama: 'Soruşturma titizlikle yürütülmektedir'

Malatya Valiliği, Arguvan ilçesinde engelli bir kız çocuğuna birden çok kişi tarafından istismarda bulunulduğu iddialarını yalanladı. Bakan Soylu da sosyal medya hesabından iddialara ilişkin paylaşımda bulundu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çocuğun devlet koruması altına alındığını açıkladı.

2.01.2021Gündem
Bakan Pakdemirli: Tarımda yeni ve yerli bir yüzyıl vizyonu ile çalışıyoruz

Bakan Pakdemirli: Tarımda yeni ve yerli bir yüzyıl vizyonu ile çalışıyoruz

3. Tarım Orman Şurası kapsamında belirlenen eylemler bir bir hayata geçiriliyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Tarımda yeni ve yerli bir yüzyıl vizyonu ile çalışıyoruz” dedi.

23.12.2020Ekonomi
O bebek koruma altında

O bebek koruma altında

1.5 yaşındaki oğluna alkol içirirken, elinde alkol şişesi ve sigara varken çekilen fotoğrafları sosyal medyada paylaşan Figen Ü. hakkında, bebeğin babasının şikâyeti üzerine soruşturma başlatıldı. 1.5 yaşındaki bebek koruma altına alındı.

2.12.2020Gündem
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Yerleşme Ve Seyahat Özgürlüğü konu anlatımı

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Yerleşme Ve Seyahat Özgürlüğü konu anlatımı

7. Sınıf sosyal bilgiler dersi birçok konuyu içerisinde barındıran bir derstir. Öğrencilerin hayatlarında kullanabilecekleri hakları da öğrenmeleri açısından oldukça önemli bir ders olan sosyal bilgiler dersinde haklarını öğrenme konusunda öğrencileri bilgilendiren bir derstir. 7. Sınıf kişilerin yerleşme ve seyahat özgürlüğü konu anlatımı detaylarını derledik.

15.09.20207. SINIF
Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı: Kamuda istihdam edeceğiz

Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı: Kamuda istihdam edeceğiz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Devlet korumasından yararlanmış 805 gencimizi kamuda istihdam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

14.09.2020Ekonomi
KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman başlıyor 2020 KYK yurt ve burs başvuru işlemleri

KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman başlıyor? 2020 KYK yurt ve burs başvuru işlemleri

KYK burs ve yurt başvurusu, üniversite tercihleri için sona yaklaşılırken pek çok öğrencinin araştırdığı konu olmaya başladı. Üniversite eğitimleri boyunca Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından verilecek olan yurt ve burs imkanlarından yararlanmak isteyen vatandaşlar, internet üzerinden araştırmalarını sürdürüyor. Peki, KYK yurt ve burs başvurusu nasıl ve ne zaman yapılabilecek? İşte, pek çok vatandaşın merakla araştırdığı KYK yurt ve burs başvuru süreci hakkında detaylı bilgiler

12.08.2020Eğitim
İşkur’dan koruma altındaki çocuklara kariyer desteği

İşkur’dan koruma altındaki çocuklara kariyer desteği

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliğinde koruma altında bulunan 13-18 yaşları arasındaki çocuklarımızın kariyer planlamalarına destek olarak onları geleceğe hazırlayacağız.” dedi.

3.08.2020Ekonomi
YKS’de ilk 10 binde

YKS’de ilk 10 binde

Devlet koruması altındaki çocuklardan 650’si bu yıl Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girerken, dördü ilk 10 binde yer almayı başardı.

2.08.2020Eğitim
Kaybolduğu yaylada 33 saat sonra bulunmuştu Elif ve ağabeyi için flaş karar

Kaybolduğu yaylada 33 saat sonra bulunmuştu! Elif ve ağabeyi için flaş karar

Giresun'un Bulancak ilçesinde, yaylada hayvan otlattığı sırada kaybolan ve 33 saat sonra sağ olarak bulunan Elif (11) ve ağabeyi Hasan Akbayrak (13), devlet korumasına alındı.

27.07.2020Gündem
Tuğçe Çelik: Pınar Gültekin cinayeti, seslenişimin cesaret kaynağıdır

Tuğçe Çelik: Pınar Gültekin cinayeti, seslenişimin cesaret kaynağıdır

Bodrum'da, kendisini 1,5 yıldır taciz ve tehdit eden, Nurettin Şeyhmusoğlu'nun (46) tutuklanması için sosyal medyadan çağrı yapan Tuğçe Çelik (21), dün, şüphelinin tutuklanmasının ardından bugün, avukatı ile basın toplantısı düzenledi. Şeyhmusoğlu'nun koronavirüse yakalandığının bildirilmesinin ardından konuşan Tuğçe, "Pınar Gültekin cinayeti, benim seslenişimin cesaret kaynağıdır. Şeyhmusoğlu'nun koronavirüs testi pozitif çıkmış. Bir insanın canı yansın istemem ama gerçekten üzülmüyorum" dedi.

23.07.2020Gündem
Tacizciyi ifşa eden Tuğçe konuştu: Ben korkmadım siz de korkmayın

Tacizciyi ifşa eden Tuğçe konuştu: Ben korkmadım siz de korkmayın

Muğla'da yaşadığı mahallede esnaflık yapan Nurettin Ş.'yi ifşa eden Tuğçe Çelik, CNN Türk Muhabiri Kaan Temeltaş'a konuştu. Tuğçe Çelik yaşadıklarını anlatarak, ''Pınar Gültekin cinayetinden çok etkilendiğim için benim de başıma böyle bir şey gelmesini istemediğim için sesimi sosyal medyadan duyurmaya karar verdim. Benim gibi hatta daha kötüleriyle uğraşan binlerce kadın var. Onların da sesi duyurulmalı.'' dedi.

23.07.2020Gündem
Kayınbiraderini cinsel saldırı iddiasıyla şikayet etti, kocası öldürdü

Kayınbiraderini cinsel saldırı iddiasıyla şikayet etti, kocası öldürdü

Muş'un Malazgirt ilçesine bağlı Gölağılı köyünde, kayınbiraderi tarafından cinsel saldırıya uğradığı iddiasıyla şikayetçi olan 6 çocuk annesi Fatma A.(32), eşi Kazım A. (38) tarafından tabancayla vurularak, öldürüldü. Talihsiz kadının avukat ağabeyi Mir Bedirhan Ayaz, "Tecavüzcü adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Sinan A. serbest kaldıktan sonra Kazım A., 'Eşim, kardeşime iftira atmaktadır. Dolayısıyla bu artık namus meselesi oldu. Bu işi temizlememiz gerekiyor' diyerek, kardeşimi öldürüyor. Kardeşimin beyanı esas alınmadı, tecavüzcünün katilin beyanı esas alındı" dedi.

23.07.2020Gündem
Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı 2020 yılında 2 bin genç kamuda göreve başladı

Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı! 2020 yılında 2 bin genç kamuda göreve başladı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Bugün yapacağımız 926 atama ile birlikte 2020 yılında 2 bin gencimizi kamuda göreve başlatmış olacağız" dedi.

30.06.2020Ekonomi
Çoklu baro yapısında kararlıyız

Çoklu baro yapısında kararlıyız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bir süredir tartışılan çoklu baro teklifinin bugün Meclis’e sunulacağını açıklayarak, “Daha demokratik, çoğulcu, temsil düzeyi yüksek bir baro yapısı oluşturmakta kararlıyız” dedi. Cumhurbaşkanı, kısa çalışma ödeneğinin bir ay daha uzatıldığını, devlet korumasındaki 926 genç ile 274 şehit-gazi yakını ve gazinin de kurayla kamuda işe yerleştirileceğini açıkladı. Erdoğan’ın Beştepe’deki kabine toplantısından sonra açıklamaları özetle şöyle:

30.06.2020Gündem
Dezavantajlı gençlere sosyal koruma kalkanı

Dezavantajlı gençlere "sosyal koruma" kalkanı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Koronavirüsle mücadele sürecinde devlet koruması altındayken reşit olarak kuruluşlarımızdan ayrılan ancak çeşitli nedenlerle henüz istihdam edilmeyen gençlerimizin durumunu önceleyerek bir çalışma yaptık" dedi.

18.06.2020Ekonomi
Amerikan şirketleri iflasın eşiğinde

Amerikan şirketleri iflasın eşiğinde

Avrupa’dan sonra koronavirüs etkilerinin Amerika’ya sıçraması ve hızla yayılması halkı etkilediği kadar büyük şirketleri de vurdu.

9.05.2020Ekonomi
Çöp konteynerine atılan bebek ve 14 yaşındaki anne, korumaya alındı

Çöp konteynerine atılan bebek ve 14 yaşındaki anne, korumaya alındı

Edirne’nin Keşan ilçesinde, çöp konteynerine atılmış çanta içerisinde bulunan yeni doğmuş kız bebeği, evde doğum yaptığı belirlenen 14 yaşındaki annesi A.A. ve doğum sırasında yanında olduğu belirlenen ablası 16 yaşındaki M.A., devlet koruması altına alındı. A.A., ilk ifadesinde geçen yıl Tekirdağ’da kaldığı yetiştirme yurdundan kaçtığını ve sığındığı metruk evde tanımadığı bir kişinin tecavüzüne uğradığını ileri sürdü.

7.02.2020Haber
Dehşete düşüren olayda ifadeler ortaya çıktı

Dehşete düşüren olayda ifadeler ortaya çıktı

Edirne’nin Keşan ilçesinde, çöp konteynerine atılmış çanta içerisinde bulunan yeni doğmuş kız bebeği, evde doğum yaptığı belirlenen 14 yaşındaki annesi A.A. ve doğum sırasında yanında olduğu belirlenen ablası 16 yaşındaki M.A., devlet koruması altına alındı. A.A., ilk ifadesinde geçen yıl Tekirdağ’da kaldığı yetiştirme yurdundan kaçtığını ve sığındığı metruk evde tanımadığı bir kişinin tecavüzüne uğradığını ileri sürdü.

7.02.2020Gündem
Devlet korumasındaki çocukların hukuk zaferi

Devlet korumasındaki çocukların hukuk zaferi

ANKARA İdare Mahkemesi, devlet koruması altında yurtlarda büyüyen, ardından kamu kurum-kuruluşlarında hizmetli kapsamında kadrolara atananların, “unvan değişikliği veya görevden yükselme” sınavına girmeden, eğitimlerine göre atanmaları  gerektiğine hükmetti.

14.12.2019Gündem