EKSTRA
MENÜ

Dev Dalgalar

Dev Dalgalar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dev Dalgalar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.152 Dev Dalgalar haberi bulunmuştur.

Dev Dalgalar Haberleri

Lodos ve yağış İstanbulda etkili oluyor

Lodos ve yağış İstanbul'da etkili oluyor

İstanbuL'da sabah saatlerinden itibaren etkili olan lodos nedeniyle deniz seferlerinde aksamalar yaşanıyor. Etkili olan lodos denizde dev dalgalar oluşturdu. İstanbul Boğazı kıyılarında lodos nedeniyle dalgaların sahile çarpmasıyla su seviyesi 3-4 metre yüksekliğe kadar çıktı.Olumsuz hava koşulları nedeniyle İDO ve BUDO da bazı seferler iptal edildi

18.01.2018Haber
Fırtına Türkiyeyi vurdu İzmirde deniz taştı...

Fırtına Türkiye'yi vurdu! İzmir'de deniz taştı...

İstanbul ve İzmir'de şiddetli fırtına nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşıyor. Fırtınanın hızı İstanbul'da 93 km, İzmir'de ise 103 km olarak ölçüldü. Şiddetli lodos nedeniyle dev dalgalar oluştu, ağaçlar kökünden söküldü. İki kentte de ulaşım da bir çok sefer iptal oldu. İzmir'de deniz ve kara birleşti. Bir çok ev ve iş yerini su bastı; vatandaşlar ayakta dahi durmakta zorlandı.

18.01.2018Gündem
Hava durumu için yeni uyarılar geldi: Birçok il için kar ve şiddetli yağmur uyarısı

Hava durumu için yeni uyarılar geldi: Birçok il için kar ve şiddetli yağmur uyarısı

Dün kuvvetli fırtına bilgilendirmesinde bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugünkü hava durumu için yeni uyarılar verdi. İstanbul'da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle deniz seferlerinde aksamalar yaşanıyor. Denizde dev dalgalar oluştu. İstanbul Boğazı kıyılarında dalgaların sahile çarpmasıyla su seviyesi 3-4 metre yüksekliğe kadar çıktı. Peki bugün hava nasıl olacak? Kar yağacak mı?

17.01.2018Gündem
Avrupa kasırgayla sarsılıyor THY uçakları havadan döndü

Avrupa kasırgayla sarsılıyor! THY uçakları havadan döndü

Almanya’da hızı zaman zaman saatte 120 kilometreye varan Burglind kasırgası hayat olumsuz etkilendi. Fransa ve Birleşik Krallık’ta ise ‘Eleanor’ kasırgası nedeniyle bazı bölgelerde günlük hayat neredeyse felç oldu. Türk Hava Yollarının (THY) İstanbul-Basel ile İstanbul-Zürih seferini yapan tarifeli uçakları ise İsviçre'deki olumsuz hava koşulları nedeniyle İtalya'daki Milano Havalimanı'na yönlendirildi.

3.01.2018Dünya
Eleanor kasırgası Avrupayı vurdu

"Eleanor" kasırgası Avrupa'yı vurdu!

Fransa'da etkili "Eleanor" kasırgası nedeniyle enerji nakil hatlarının zarar görmesi sonucu yaklaşık 200 bin haneye elektrik verilemediği bildirildi. Şiddetli rüzgar nedeniyle Eyfel Kulesi ziyarete kapatıldı

3.01.2018Dünya
Almanya’yı Burglind, Fransa ve Birleşik Krallık’ı Eleanor vurdu

Almanya’yı Burglind, Fransa ve Birleşik Krallık’ı Eleanor vurdu

Almanya’da hızı zaman zaman saatte 120 kilometreye varan Burglind kasırgası hayat olumsuz etkilendi. Fransa ve Birleşik Krallık’ta ise Eleanor kasırgası yüzünden turuncu alarm verildi.

3.01.2018Dünya
Uçaklar havada tur atıyor... İptal haberleri gelmeye devam ediyor

Uçaklar havada tur atıyor... İptal haberleri gelmeye devam ediyor

İSTANBUL'DA dün akşam 21.00 itibariyle etkili olan ve Atatürk Havalimanına iniş için alçalmak isteyen uçakların yoğunluk nedeniyle havada tur atmasına neden olan şiddetli lodos bugün yerini yağmura bıraktı. İstanbul'daki deniz ulaşımında da aksamalar yaşandı.

10.12.2017Gündem
Bodrum böylesini görmedi

Bodrum böylesini görmedi

Bodrum'da, şiddetli lodos etkili olurken, dev dalgalar oluştu. Sahildeki restoran ve bazı otellerin alt katları sular altında kaldı, küçük balıkçı kayıkları battı.

13.11.2017Haber
Bodrum böylesini görmedi

Bodrum böylesini görmedi

Bodrum'da, şiddetli lodos etkili olurken, dev dalgalar oluştu. Sahildeki restoran ve bazı otellerin alt katları sular altında kaldı, küçük balıkçı kayıkları battı.

13.11.2017Gündem
İngiltere büyük bir felaketle karşı karşıya

İngiltere büyük bir felaketle karşı karşıya

1987’de İngiltere’yi vuran Büyük Fırtına’nın tam 30’uncu yıldönümünde bu kez Ophelia kasırgası bekleniyor. Şu an Atlantik Okyanusu’ndan geçmekte olan Ophelia, önce kuzey doğuya ilerleyecek, Kanarya ve Maderia adalarını geçtikten sonra cumartesi gecesi İngiliz kıyılarını vuracak.

13.10.2017Dünya
Manşta bir cesur yürek

Manş'ta bir cesur yürek

21 yaşındaki yüzücü Bengisu Avcı bugün çıkacağı yolculuk sonrası Manş Denizi’nde kulaç atacak. Avcı, köpekbalıkları, dev dalgalar, denizanaları, büyük yük gemileri, gece şartları, medcezir akıntılarına karşı kulaç atıp Manş’ı geçen en genç Türk kadını unvanını alarak tarihe geçmeyi hedefliyor.

25.08.2017Gündem
İstanbul için korkutan senaryo 7.7 büyüklüğünde olursa en az 625 bin can kaybı

İstanbul için korkutan senaryo! '7.7 büyüklüğünde olursa en az 625 bin can kaybı'

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne (TMMOB) bağlı 5 oda tarafından hazırlanan deprem raporunda, olası İstanbul depreminin 7.7 büyüklüğünde olması halinde, 625 bin insanın hayatını kaybedeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

16.08.2017Gündem
Dev dalgalar arasında dehşet, saniyeler içinde kayboldu

Dev dalgalar arasında dehşet, saniyeler içinde kayboldu

Kars’tan yakınları ile birlikte Zonguldak’a çalışamaya gelen liseli genç serinlemek için girdiği denizde dev dalgalar arasında kayboldu. Genç için arama çalışması başlatıldı.

8.08.2017Gündem
Muğla açıklarında saat 01.31de 6,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Muğla açıklarında saat 01.31'de 6,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Ege Denizi'nin Muğla açıklarında saat 01.31'de 6,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü Kos. Özellikle Bodrum ve Datça depremden etkilendi. Şiddetli depremde can kaybı yaşanmadı. Bodrum'da 70, Datça'da 20 civarında vatandaş yaralandı. Depremin ardından 50'den fazla artçı sarsıntı ölçüldü. Bodrum'da 50 trafo hasar gördü. Yaklaşık 3 dakika boyunca gelen dev dalgalar nedeniyle sahildeki otellerin alt katları ile restoran bölümlerini su bastı, 16 işyeri sular altında kaldı. Deprem sırasında 30’a yakın otomobilde, ağaç dalları ve kayaların düşmesi sonucu maddi hasar meydana gelirken, Bodrum’un Mumcular, Yalıçiftlik, Mazı mahallelerindeki bazı evlerde çatlak meydana geldiği belirtildi.

21.07.2017Haber
Egedeki şiddetli depremden son dakika haberleri

Ege'deki şiddetli depremden son dakika haberleri

Ege Denizi'nin Muğla açıklarında saat 01.31'de 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü Kos açıkları. Özellikle Bodrum ve Datça depremden etkilendi. Şiddetli depremde can kaybı yaşanmadı. Bodrum'da 70, Datça'da 20 civarında vatandaş özellikle panik nedeniyle kaçmaya çalışırken yaralandı. Depremin ardından 50'den fazla artçı sarsıntı ölçüldü. Bodrum'da 50 trafo hasar gördü. Yaklaşık 3 dakika boyunca gelen dev dalgalar nedeniyle sahildeki otellerin alt katları ile restoran bölümlerini su bastı, 16 işyeri sular altında kaldı. Deprem sırasında 30’a yakın otomobilde, ağaç dalları ve kayaların düşmesi sonucu maddi hasar meydana gelirken, Bodrum’un Mumcular, Yalıçiftlik, Mazı mahallelerindeki bazı evlerde çatlak meydana geldiği belirtildi.

21.07.2017Gündem
Son dakika: Bodrum ve Datçada deprem sonrası son durum

Son dakika: Bodrum ve Datça'da deprem sonrası son durum

Ege'deki 6.6 şiddetindeki deprem sonrası özellikle Bodrum ve Datça'da panik büyük panik yaşandı. İki ilçede özellikle panik nedeniyle kaçmaya çalışan yaklaşık 90 vatandaş hafif şekilde yaralandı. İlk deprem sonrası 90'dan fazla artçı sarsıntı ölçüldü. Vatandaşlar ve turistler geceyi dışarıda geçirdi. Kimileri sokaklarda, kimi plajda kimi ise otellerde havuz başında uyumaya çalıştı. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 'Allah'a çok şükür bir can kaybı yok. Herhangi bir büyük bir maddi kayıp da söz konusu değil' açıklaması yaptı. Muğla Valisi Esengül Civelek, deprem nedeniyle Bodrum'da önemli bir hasarın olmadığını, sadece eski binalarda ufak çatlaklar oluştuğunu gözlemlediklerini söyledi.

20.07.2017Gündem
Meteotsunami sahili yerle bir etti

Meteotsunami sahili yerle bir etti!

Hollanda'nın batı kıyısında yer alan Zandvoort ve Katwijk'i mini tsunami vurdu. Boyu iki metreyi aşan dalgalar sahili yerle bir etti.

2.06.2017Dünya
Rüzgâr, tarih, doğa, vahşi yaşam ve daha fazlası: Cape Town

Rüzgâr, tarih, doğa, vahşi yaşam ve daha fazlası: Cape Town

Rüzgâr sörfçüsü Lena Erdil, antrenmanları için yıl boyunca dünyanın dört bir yanına seyahat ediyor. Geçen günlerde Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Cape Town kentine gitti. Yedinci kez gittiği kentle duygusal bir bağ kurduğunu ifade eden sporcu Erdil, son seyahatinin izlenimlerini ve kentin bilinmeyen yönlerini Hürriyet Seyahat için yazdı. İşte Lena Erdil'in gözünden Cape Town...

8.05.2017Seyahat
Marsta dünyayı şaşkına çeviren görüntü

Mars'ta dünyayı şaşkına çeviren görüntü

Mars'ta tsunami sonucu oluşan çarpma krateri keşfedildi. Keşif, Kızıl Gezegen'de bir zamanlar okyanus olduğunu da gösteriyor.

27.03.2017Teknoloji
Bodrum lodosa teslim

Bodrum lodosa teslim

Bodrum'da bu sabah etkili olan şiddetli lodos rüzgarına öğlende sağanak yağmur eklenince, havca şartları ilçede hayatı olumsuz etkiledi.

16.01.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Kelebekler Vadisi’ne inşaat mı geliyor?

Dünya denizlerinin sayılı fuarlarından CNR Avrasya Boat Show’dayım.

10.02.2017