EKSTRA
MENÜ

Ders Çalışma

Ders Çalışma haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ders Çalışma hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 8.450 Ders Çalışma haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ders Çalışma Haberleri

Uzaktan eğitimde çocukların göz sağlığı için bunlara dikkat edin

Uzaktan eğitimde çocukların göz sağlığı için bunlara dikkat edin

Çocukların pandemi nedeniyle uzaktan eğitim göreceğini ifade eden Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Olcayto Çelik, "Ekran karşısında geçirilen zamanın gözde sorunlara yol açmaması için tedbiri elden bırakmamalıyız" uyarısında bulundu.

Anne baba mı olmalı yoksa arkadaş mı

Anne baba mı olmalı yoksa arkadaş mı?

Çocuğun gelişiminde anne ve baba tutumlarının önemine işaret eden uzmanlar, çocuğa arkadaş gibi yaklaşmak yerine sınır çizilmesi gerektiğini vurguluyor. “Çocuğunuzun arkadaşı değil, anne-babası olun” diyen uzmanlar, anne ve babanın çocuğunu iyi tanımasını, çocuğun mizaç ve kişisel özelliklerine uygun şekilde davranış modeli geliştirilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

1. Sınıf Hayat Bilgisi Plan Yapalım konu anlatımı

1. Sınıf Hayat Bilgisi Plan Yapalım konu anlatımı

Gün içerisinde yapacaklarımızı planlarsak işlerimizi daha kolay şekilde gerçekleştiririz. Aynı zamanda bu saatte geç kalmayız ve her yere yetişiriz. Ancak bunun için mutlaka doğru şekilde planlama yapmamız gerekmektedir. İşte 1. sınıf hayat bilgisi plan yapalım konu anlatımı.

11.09.20201. SINIF
Uzmanından uzaktan eğitimle ilgili ailelere tavsiyeler

Uzmanından uzaktan eğitimle ilgili ailelere tavsiyeler

Dünyayı sarsan koronavirüs pandemisi sonrası uzaktan eğitime geçilirken Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıları bölümünden Uzm. Dr. Emin Çağlar, ailelere uzaktan eğitimde nelere dikkat etmesi gerektiğiyle ilgili önerilerde bulundu.

8.09.2020Eğitim
Türkiyedeki en büyük rüzgar tüneli tamamlandı

Türkiye'deki en büyük rüzgar tüneli tamamlandı

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, "Türkiye'deki en büyük ve bu boyutlardaki en hızlı Rüzgar Tüneli'nin (RÜZGEM) inşaatını tamamladık. RÜZGEM'in açılışını bu yıl içinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz." dedi.

25.08.2020Teknoloji
Dünyanın en iyi üniversiteleri üstüne para veriyor

Dünyanın en iyi üniversiteleri üstüne para veriyor

Boğaziçi Üniversitesi’nden 4.00 ortalamayla mezun olan Baturalp Yalçın’a dünyanın en iyi 4 üniversitesi burs teklif etti, yetmedi üstüne para bile verdi. O, Berkeley’i tercih etti. Böylece 5 yılda 2 milyon 200 bin TL’den fazla para ödeyeceği okula bedava gidecek, üstüne ayda 2500 dolar alacak.

22.08.2020Eğitim
HİS Başkanı Yasin Bölükbaşı, Avrupa ile Türkiye arasında farkları anlattı

HİS Başkanı Yasin Bölükbaşı, Avrupa ile Türkiye arasında farkları anlattı

Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu (HİS) Başkanı Yasin Bölükbaşı, Avrupa Birliği Tarafından Türkiye'yi temsilen Avrupa Spor Elçisi olarak görevlendirildi. HİS Federasyonu Başkanı Yasin Bölükbaşı Avrupa Spor Elçisi olduktan sonra İlk kez Besyo Ajans Platformu’na konuştu.

15.07.2020Diğer
Kız çocuklarında daha fazla görülüyor… Bu belirtilere dikkat

Kız çocuklarında daha fazla görülüyor… Bu belirtilere dikkat!

Skolyoz ergen-genç kızlarda erkeklere oranla 8-10 kat fazla görüldüğünü belirten Doç. Dr. Ahmet İnanır, "Skolyozu olan bir çocuğun çanta taşıması artışa neden olabilir. Yanlış yatma, oturma, ders çalışma postürleri skolyozu artırıcı etki gösterebilir" dedi.

YKS öncesi önemli tüyolar Sınav günü bunlara dikkat edin

YKS öncesi önemli tüyolar! Sınav günü bunlara dikkat edin

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) koronavirüs salgını şartlarında yapılacak. Peki, sınav haftası neler yapmalı, sınav günü nasıl hareket etmeli, sınavda nelere dikkat edilmeli? Anne ve babalar çocuklarına nasıl destek olmalı? İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Nesteren Gazioğlu, sınav heyecanı içindeki öğrenciler ve anne-babalarına YKS’ye sayılı günler kala önemli önerilerde bulundu.

23.06.2020Eğitim
Uzmanlardan YKS önerileri

Uzmanlardan YKS önerileri

27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek YKS’ye artık çok az zaman kaldı. Bu yıl sınava girecek adaylara eğitim uzmanları neler öneriyor? Sınav öncesi ve sınav sırasında nelere dikkat edilmeli? İşte YKS adaylarının dikkatle gözden geçirmesi gereken birbirinden değerli öneriler:

22.06.2020Eğitim
Uzmanlardan öğrencilere yaz tatili önerisi: Günlük rutinlerinizi doğru planlayın

Uzmanlardan öğrencilere yaz tatili önerisi: Günlük rutinlerinizi doğru planlayın

Uzmanlar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle uzaktan eğitimin yapıldığı eğitim ve öğretim döneminin ardından yaz tatilini yeni normal dönemin sınırları içinde geçirecek öğrencilere, tatil sürecinde hem dinlenmek hem eğlenmek hem de öğrenmek için günlük rutinlerini dengeli planlamaları önerisinde bulunuyor.

19.06.2020Eğitim
Azı tembelleştiriyor, fazlası konsantrasyonu bozuyor

Azı tembelleştiriyor, fazlası konsantrasyonu bozuyor

Lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan adaylar için geri sayım sürüyor. Yoğun bir dönemden geçen öğrencilerin sınav yaklaştıkça sınavla ilgili kaygıları da artıyor. Kaygının dozunu ayarlamanın önemine dikkat çeken uzmanlar, başarıya ulaşmada kaygının gerekli olduğunu söylüyor. “Kaygısız olmak tembelliğe yol açarken; aşırı kaygı ise konsantrasyonu etkileyebilir” uyarısında bulunuyor. Uzmanlar, ebeveynlerin yüksek beklentilerinin de kaygıyı artırdığına dikkat çekiyor.

11.06.2020Eğitim
LGS’ye 2 gün kala uzmanlardan öneriler

LGS’ye 2 gün kala uzmanlardan öneriler

LGS için artık adayların önünde sadece iki gün var. Uzmanların, LGS’ye hazırlanan 8'inci sınıf öğrencileriyle, anne babalarına; son günlerde, sınavdan bir gün önce ve sınav gününde yapmaları gerekenlerle ilgili bazı önerileri var:“Hata yapmaktan korkmayın, soru sayısına odaklanmayın, kolay sorulara dikkat edin. Kaygınızı çocuğunuza yansıtmayın, onu diğerleriyle kıyaslamayın, rahatlatıcı konuşmalar yapın.”

11.06.2020Eğitim
YKS hazırlık sürecinde son ay... Konu eksiklerinizi tamamlayın

YKS hazırlık sürecinde son ay... Konu eksiklerinizi tamamlayın

Binlerce adayın üniversiteli olmak için ter dökeceği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için son aya girildi. 2.5 milyon kişinin katılması beklenen sınav, 27-28 Haziran’da yapılacak. Pandemi döneminde  sınava hazırlanmak birçok aday için zorlu bir süreç.

3.06.2020Eğitim
YKS hazırlık sürecinde son ay… İşte öğrencilere tavsiyeler

YKS hazırlık sürecinde son ay… İşte öğrencilere tavsiyeler

Rehberlik Bölüm Başkanı Sebahat Başusta, “YKS'ye son ay nasıl çalışmalısınız?” sorusunun cevabını verdi, öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.

3.06.2020Eğitim
FETÖ’nün ‘ışık evleri’ hijyen evleri oldu: İçki şişesi ve posterli kamuflaj

FETÖ’nün ‘ışık evleri’ hijyen evleri oldu: İçki şişesi ve posterli kamuflaj

FETÖ’nün özellikle çocukları devşirdiği ışık evlerinin, boş içki şişeleri, sanatçı posterleri ve sol yayınlarla kamufle edilerek yeniden açıldığı belirlendi. Örgütün hijyen evleri ismini verdiği adreslere yapılan operasyonlardan FETÖ’nün üst düzey yöneticilerinin yakınları çıktı.

3.06.2020Gündem
Uzmanından YKS için son ay önerisi

Uzmanından YKS için son ay önerisi

Binlerce adayın üniversiteli olmak için ter dökeceği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için sayılı günler kaldı. Bilfen Liseleri Rehberlik Bölüm Başkanı Sebahat Başusta, bu süreci verimli geçirmek için öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

2.06.2020Gündem
Korona günlerinde sınav kaygısı ile nasıl başa çıkılır

Korona günlerinde sınav kaygısı ile nasıl başa çıkılır?

COVID-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz bugünlerde lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan gençler, daha fazla stres, kaygı ve endişe taşıyor. Uzman Klinik Psikolog Serkan Elçi, salgın dönemine denk gelen bu sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için önerilerini sundu.

26.05.2020Eğitim
İnek otlatan kız avukat olmak istiyor

İnek otlatan kız avukat olmak istiyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un, yaylada hayvan otlatırken bir yandan ders dinlediği görüntüsünü paylaştığı lise öğrencisi Ayşenur Doludağ "Hukuk okumak istiyorum, hedefim o yönde. Çünkü bu zamanda kadına şiddet de çok fazla oldu ve ben kadınların hakkını savunmak istiyorum" dedi.

18.05.2020Eğitim
LGS’ye hazırlanırken rutininizi bozmayın

LGS’ye hazırlanırken rutininizi bozmayın

Tüm dünyada etkili olan koronavirüs nedeniyle riski en aza indirmek için küresel çapta karantina uygulamalarına geçildi. Birçok ülkede ise sosyal mesafeyi korumak adına uzaktan eğitim uygulaması başlatıldı. Bu süreçte hem öğrenciler hem veliler olarak bizler koronavirüsün yaratmış olduğu kaygıyla başa çıkmaya çalışırken bir yandan da getirdiği değişimlere ayak uydurmaya çabalıyoruz. Özellikle LGS’ye girecek öğrenciler bu kaygının beraberinde sınav kaygısıyla da yüzleşiyor.

11.05.2020Eğitim
Bakan Ziya Selçuk’tan velilere gülümseten çağrı: Bizzat katılır komşuyu göndermezseniz sevinirim

Bakan Ziya Selçuk’tan velilere gülümseten çağrı: Bizzat katılır komşuyu göndermezseniz sevinirim

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un çağrısıyla 81 ili kapsayan Türkiye’nin en büyük veli toplantılarında anne-babalar ve öğretmenler bir araya geliyor. Bakan Selçuk, sosyal medya hesabından paylaştığı gülümseten bir anekdot ile tüm velileri bir kez daha toplantılara katılmaya davet ediyor.

8.05.2020Eğitim
Eğitimcilerden öğrencilere LGS-YKS önerileri

Eğitimcilerden öğrencilere LGS-YKS önerileri

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liselere Geçiş Sınavı (LGS) tarihleri açıklandı. Bunun yanı sıra sınavlar sırasında alınacak önlemlerle Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve YÖK Başkanı Yekta Saraç’tan öğrenci ve veliler için öneriler ve sevindirici haberler de geldi. Milyonlarca öğrenci ve veliyi ilgilendiren açıklamaların ardından Türkiye’nin önemli okullarından da birbiri ardına değerlendirmeler geldi.

5.05.2020Eğitim
Çocuklarla evde ne yapmalı

Çocuklarla evde ne yapmalı?

Koronavirüs önlemleri kapsamında uzaktan eğitimin uzatılması ile çocuklar için planlama yapmak, aktiviteler bulmak bu dönemde ebeveynlerin en önemli görevleri arasına girmiş durumda… Çocuklarla evde daha kaliteli ve keyifli zaman geçirmek isteyen ebeveynler Uzman Klinik Psikolog Tuğçe Ertekin’in önerilerine kulak vermeli…

Öğrenilmiş çaresizlik nedir, öğrenilmiş çaresizlikle nasıl başa çıkılır

Öğrenilmiş çaresizlik nedir, öğrenilmiş çaresizlikle nasıl başa çıkılır?

"Çeşitli stres verici durumla karşılaştıktan sonra durumu kontrol edemeyeceğimizi düşünürüz. Bu yüzden fırsatımız ve yeterliliğimiz olsa dahi durumu değiştirmeyi denemeyiz" diyerek öğrenilmiş çaresizliği tanımlayan Uzman Klinik Psikolog Nazan Cankılıç, öğrenilmiş çaresizliğin sonuçları ve nasıl ortadan kaldırılabileceğiyle ilgili önemli bilgiler paylaştı.

21.04.2020Sağlık
“Çocuğa bırak o tableti demeden önce alternatif sunun”

“Çocuğa 'bırak o tableti' demeden önce alternatif sunun”

Çocukların evden çıkamadığı bu günlerde, tablet ve telefonla daha fazla zaman tüketmesinin kontrol edilmesi gerektiğini belirten Psikoloji Uzmanı Dr. Süleyman Kahraman, ''Çocuk ekrana bakmayacaksa evin içinde o kadar saat nasıl zaman geçirecek? 'Bırak artık o elindeki tableti' gibi bir ifade kullanıyorsanız, o zaman ona alternatifleri sunmanız ve onu motive etmeniz gerekiyor'' dedi.

Çocuklu aileler için keyifli dekorasyon önerileri

Çocuklu aileler için keyifli dekorasyon önerileri

Çekirdek ailenizde, henüz küçük bireyiniz yokken evinizi dekore etmek sadece sizin istekleriniz doğrultusunda gerçekleşir. Fakat, ailenize yeni bir birey dahil olunca onların güvenlik önlemleri ve yaşantısını doğrudan etkileyecek doğru dekorasyon fikirlerine ihtiyaç duyulur. Peki, çocuklu evleri dekore ederken nelere dikkat etmeliyiz? Mimar-İç Mimar Eda Yürenk Odabaş, konuyla ilgili önerilerini sundu.

14.04.2020Dekorasyon
Evden okul soruları

Evden okul soruları

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ailelere rehberlik için kurduğu destek hattına telefon yağdı. MEB, velilere aile içi iletişim, öfke kontrolü ve teknoloji bağımlılığını önleme gibi konularda da destek sağladı.

13.04.2020Eğitim
Dengeli beslenin, 8 saat uyuyun

Dengeli beslenin, 8 saat uyuyun

Koronavirüs nedeniyle okullar uzaktan eğitim verirken, evde de ailelere büyük iş düşüyor. İşte bu süreçte neler yapılabilir? Hangi yaş grubuyla nasıl vakit geçirilebilir. Uzmanlar, sınava hazırlanan öğrencilere, dengeli beslenmeyi ve günde sekiz saat uyumayı öneriyor.

9.04.2020Eğitim
Evde kalanlara Apple Musicten sürpriz koleksiyon: Birlikte Daha Güçlü

Evde kalanlara Apple Music'ten sürpriz koleksiyon: "Birlikte Daha Güçlü"

Zor günler geçirdiğimizi söylemek, yaşadıklarımızı tam olarak ifade etmeye yetmez. Ancak COVID-19 salgını sırasında her nerede, ne yaşıyor olursanız olun bu süreci birlikte atlatacağız. Evde çalışırken, yaşamınızı sürdürürken ve oyun oynarken ya da hayatınızın bu çalkantılı döneminde olumlu bir bakış açısı bulmaya çalışırken, müzikle ilgilenmek hem birlikte olduğunuz kişiler hem de sizin için bir kaçış ve kurtuluş olanağı sunabilir. Çünkü sosyal mesafeyi korumak, sosyal hayattan tamamen uzaklaşmak anlamına gelmiyor. Evinde tüm zamanını geçirenleri unutmayan Apple ise Apple Music'te 'Birlikte Daha Güçlü' koleksiyonu oluşturdu. Peki içeriğinde neler var?

3.04.2020Teknoloji
Odaklanma güçlüğü çeken çocuklar için öneriler

Odaklanma güçlüğü çeken çocuklar için öneriler

Koronavirüs pandemisine karşı alınan önlemler dolayısıyla sanal ortama taşınan eğitim sisteminde odaklanma konusu da önem kazandı. Uzmanlar bu süreci üç başlıkla özetliyor. Buna göre, ders öncesindeki kısa araştırmalar dikkati artırıyor, çocuklar rahat ortamda çalışması önemli ve kitap okuma aktiviteleri yapılmalı.

2.04.2020Eğitim
Uzaktan eğitim devam ediyor… İşte öğrencilerin motivasyonunu artıracak 6 öneri

Uzaktan eğitim devam ediyor… İşte öğrencilerin motivasyonunu artıracak 6 öneri

Uzaktan eğitim tüm çocuklar ve aileler için yeni bir sürecin de başlangıcı oldu. Üniversite de dahil olmak üzere okul çağı çocukları eğitimlerini bir süre uzaktan eğitim ile sürdürecek. “Uzaktan eğitimde motivasyon için disiplin önemli” diyen uzmanlar, aileleri günlük rutini çocuklara göre planlamaları konusunda uyarıyor.

1.04.2020Eğitim
Sağlık ordusu görevinin başında

Sağlık ordusu görevinin başında

Şiddete uğradılar, öldürüldüler ama dil, din, ırk ayrımı gözetmeden insanlığa her zaman yardım edeceklerine dair ettikleri yemini hiçbir zaman unutmadılar. Doktorlar ve sağlık çalışanları, tüm dünyayı saran koronavirüse karşı şimdi de kendi canlarını hiçe sayarak görevlerinin başında.

20.03.2020Gündem
Uzaktan eğitim tamam ama travmalara dikkat

Uzaktan eğitim tamam ama travmalara dikkat

Bu hafta okullar kapalı ama önümüzdeki hafta bütün eğitim-öğretim sistemi yepyeni bir uygulamaya geçiyor. Uygulamanın adı, ‘uzaktan eğitim’. Evlerde çocuklarla anne-babaların iyi bir ekip olması uzaktan eğitimin verimini arttıracak. Ebeveyne düşen bir diğer önemli görev de çocukları koronavirüs konusunda bilgilendirmek. Çocukların sorunla ilgili doğru ve güvenilir bilgiye ulaşması önemli. Çünkü yanlış ve asılsız yaklaşımlar çocuklarda fobiler gelişmesine hatta travmalara neden olabiliyor.

17.03.2020Eğitim
Ne kadar çalıştığınız değil, nasıl çalıştığınız önemli

Ne kadar çalıştığınız değil, nasıl çalıştığınız önemli

Çalışma verimiyle ilgili yapılan araştırmalar hedef belirlemenin öğrenci başarısıyla ilgili olduğunu gösteriyor. Yalnız, hedefin öğrencinin kendisi tarafından belirlenmesine ve yeteneklerine uygun, gerçekleştirilebilir hedefler olmasına dikkat edilmesi gerekiyor.

17.02.2020Eğitim
Ders çalışırken yemek yemek obeziteye davetiye çıkarıyor

Ders çalışırken yemek yemek obeziteye davetiye çıkarıyor

Uzm. Klinik Psikolog Uzm. Diyetisyen Merve Öz, ders çalışan çocuklarının masalarına sürekli atıştırmalık götüren ebeveynlere uyarılarda bulundu. Öz, bu yaklaşımın çocuklarda obezite riskini artırdığını söyledi.

Bakan Ziya Selçuktan velilere okul başarısı tavsiyeleri

Bakan Ziya Selçuk'tan velilere 'okul başarısı' tavsiyeleri

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çocukların okul başarısına etki eden detayları sıraladığı yazısında, "Aile içindeki huzursuzluklar ve sevgi- saygı bağlarının bozulduğu bir ev ortamı çocuğun okulda kendini derslerine vermesini olumsuz olarak etkiler" dedi.

8.02.2020Gündem
FETÖ sanığı kaymakam

FETÖ sanığı kaymakam

Aydın’ın Koçarlı İlçesi Kaymakamı Fırat Çelik’in FETÖ üyeliği iddiasıyla yargılandığı ortaya çıktı. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) raporunda, Çelik’in örgüt evlerinde kaymakamlık sınavlarına hazırlandığı belirtildi. Davası süren Çelik, kaymakamlık görevine devam ediyor.

7.02.2020Gündem
Gençlere yarıyıl tatilinde kaliteli dinlenme önerileri

Gençlere yarıyıl tatilinde kaliteli dinlenme önerileri

Gençlerin eğitim hayatlarında aslında en sevdikleri dönem tatil dönemi… Özellikle ortaokul ve lise çağındaki gençler sömestir ve ara tatillerde dinlenerek stres atıyor. Ancak tatilin rahatlığı kadar verimliliği de önemli.

Ders dinleyerek para kazanıyorlar

Ders dinleyerek para kazanıyorlar

Üniversite amfilerinde en öne oturup titizlikle not tutan gençlerin bu emekleri karşılıksız kalmıyor. Onlar notları parayla satılan ‘profesyonel öğrenciler’.

25.01.2020Eğitim
Karne başarısı ile çocukların kişiliklerinin değerlendirilmesi yanlış

Karne başarısı ile çocukların kişiliklerinin değerlendirilmesi yanlış

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 17,5 milyon öğrenci, 17 Ocak Cuma günü karne alarak sömestr tatiline girecek. Doç. Dr. Yelkin Diker Coşkun, çocukları karne alacak ailelere önerilerde bulundu.

‘Kötü karnenin nedeni birlikte çözün’

‘Kötü karnenin nedeni birlikte çözün’

17 Ocak’ta yaklaşık 18 milyon öğrenci, karne alarak yarıyıl tatiline girecek. Uzmanlar ailelere, tatil planmasını çocuğa bırakmalarını önererek, kötü karnenin nedenlerini birlikte çözmeye çalışın diyor.

13.01.2020Eğitim
Çocuğunuzun arkadaşı değil, anne babası olun

Çocuğunuzun arkadaşı değil, anne babası olun

Çocuğun gelişiminde anne ve baba tutumlarının önemine işaret eden uzmanlar, çocuğa arkadaş gibi yaklaşmak yerine sınır çizilmesi gerektiğini vurguluyor. “Çocuğunuzun arkadaşı değil, anne-babası olun” diyen uzmanlar, anne ve babanın çocuğunu iyi tanımasını, çocuğun mizaç ve kişisel özelliklerine uygun şekilde davranış modeli geliştirilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

Yazar Sonuçları

Gençleri ders konusunda nasıl motive ederiz?

Önümüzdeki günlerde okullar açılacak. Başlangıçta online eğitimler başlayacak. Online eğitim, ders çalışma konusunda zorlukları olan, dersin başına oturamayan, otursa da ders çalışmakta zorlanan çocuklarımızın düzenini iyice bozdu. Ders disiplinini kazanamadılar. Dersleri dinleseler bile daha sonrasında tekrar etme konusunda zorluk yaşadılar. Geç yatmaya ve sabah geç kalkmaya alıştılar.

28.08.2020

Başarıya giden yolda kaygı yol gösterici mi, yoksa engelleyici mi?

Tüm dünyanın koronavirüs salgınıyla uğraştığı bugünlerde eğitimle ilgili birçok konu ön plana çıkıyor. Uzaktan eğitim, sınav, ailelerin dikkat etmesi gereken konular, aile içi iletişim, stres ve zaman yönetimi, kaygı bozukluğunun önlenmesi gibi birçok konuyla karşı karşıyayız.

18.05.2020

Covid -19 günlerinde sınava hazırlanan gençler

Tüm dünya olarak normalden farklı günler geçiriyoruz. Hepimizin yaşam alışkanlıkları değişti. Tüm dünya olarak karantinada günler geçiriyoruz. Çocuklarımızın okulları tatil oldu. Derslere online çalışıyor ve sınavlara evde hazırlanıyorlar. Birden bire okulların tatil olması ile sadece yaşam alışkanlıkları değil ders çalışma alışkanlıkları da etkilendi.

13.05.2020

Yanılıyorsun Berrak

Berrak Tüzünataç önceki gün bir tweet attı...

28.03.2020

Ders dinleyerek para kazanıyorlar

Üniversite amfilerinde en öne oturup titizlikle not tutan gençlerin bu emekleri karşılıksız kalmıyor. Onlar notları parayla satılan ‘profesyonel öğrenciler’.

25.01.2020