EKSTRA
MENÜ

Derek Chauvin

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 82 haberi bulunmuştur.

Derek Chauvin Haberleri

George Floyd olayı ile dünyayı ayağa kaldırmıştı Eski polis Chauvin, daha önce yaşanan benzer bir olay için mahkemeye çıktı

George Floyd olayı ile dünyayı ayağa kaldırmıştı! Eski polis Chauvin, daha önce yaşanan benzer bir olay için mahkemeye çıktı

ABD’nin Minnesota eyaletinde siyahi George Floyd’un ensesine dizi ile basarak ölümüne neden olan eski polis memuru Derek Chauvin, 2017’de yaşanan benzer bir olay için hakim karşısına çıktı.

16.09.2021Dünya
Son Dakika Haberi... NBAde ikinci George Floyd vakası Yıldız oyuncunun gözaltı görüntüleri olay oldu... Polis soruşturması...

Son Dakika Haberi... NBA'de ikinci George Floyd vakası! Yıldız oyuncunun gözaltı görüntüleri olay oldu... Polis soruşturması...

ABD’nin Los Angeles kentinde aile içi şiddet gerekçesiyle gözaltına alınan ve polis tarafından direndiği için şok tabancısıyla elektrik verilen NBA’in yıldız oyuncusu Jaxon Hayes’in polis kamerası görüntüleri dün paylaşıldı. Kamuoyuna 'NBA'de George Floyd Vakası' olarak yansıyan olayın görüntülerinde, Hayes’in birkaç defa “Nefes alamıyorum” dediği görüldü.

28.08.2021Basketbol
Dünya günlerce bu görüntüyü konuşmuştu: Vali, ikisini de affetti

Dünya günlerce bu görüntüyü konuşmuştu: Vali, ikisini de affetti!

Geçen yıl mayıs ayında polis şiddeti sonucu hayatını kaybeden George Floyd için tüm dünyada geniş katılımlı eylemler düzenlenmiş, özellikle ABD'de 'Siyahların Hayatı Değerlidir' sloganıyla hayat bulan gösterilerde birçok çarpıcı olay yaşanmıştı. Bu olaylar sırasında Floyd protestocularına silah doğrultan avukat çift dünya çapında infial yaratmıştı. ABD’de Missouri Valisi Parson, bu çifti affetti.

4.08.2021Dünya
Son dakika: ABDyi sarsan George Floyd cinayetinde karar açıklandı

Son dakika: ABD'yi sarsan George Floyd cinayetinde karar açıklandı

ABD'de George Floyd'u öldüren eski polis memuru Derek Chauvin, 22.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkemede konuşan Chauvin, "Flody Ailesi'ne başsağlığı dileklerimi iletmek istiyorum" dedi.

25.06.2021Dünya
New Yorkta çirkin görüntü... George Floydun heykeline saldırdılar

New York'ta çirkin görüntü... George Floyd'un heykeline saldırdılar!

Beyaz bir polis memuru tarafından 25 Mayıs 2020'de öldürülen George Floyd, aylarca dünya gündeminden düşmemiş, küresel çapta düzenlenen eylemlerle ırkçılık karşıtı mücadelenin sembolü olmuştu. Floyd'un New York'a dikilen heykeli açılışından sadece birkaç gün sonra aşırı sağcı ırkçı grupların saldırısına uğradı.

25.06.2021Dünya
George Floyd cinayetini kaydetti, dünyanın en büyük basın ödülünü aldı

George Floyd cinayetini kaydetti, dünyanın en büyük basın ödülünü aldı!

25 Mayıs 2020'de gerçekleşen ve aradan geçen bir yıla rağmen hala dünyanın en çok konuşulan olaylarından biri olmayı sürdüren George Floyd cinayeti dünyanın en prestijli gazetecilik ödüllerinden olan Pulitzer'e de damgasını vurdu. Cinayeti görüntüleyen Darnella Fraizer'a Pulitzer ödülü verildi.

12.06.2021Dünya
ABD Başkanı Joe Biden, ölümünün yıldönümünde George Floydun ailesini Beyaz Sarayda ağırladı

ABD Başkanı Joe Biden, ölümünün yıldönümünde George Floyd'un ailesini Beyaz Saray'da ağırladı

ABD Başkanı Joe Biden, 25 Mayıs 2020'de polis şiddeti sonucu yaşamını yitiren siyahi George Floyd'un ailesini bugün Beyaz Saray'da ağırladı.

25.05.2021Dünya
George Floydun katili eski polisten şok sözler: Beni yeniden yargılayın

George Floyd'un katili eski polisten şok sözler: Beni yeniden yargılayın!

George Floyd'un ölümünün ardından neredeyse bir yıl geçmişken gerçekleştirilen davada jüri tarafından suçlu bulunan eski polisten şaşırtan bir çıkış geldi. Katil polis Derek Chauvin yeniden yargılama talep etti.

5.05.2021Dünya
ABDde George Floydu öldürmekten suçlu bulunan Derek Chauvin yeniden yargılama talep etti

ABD'de George Floyd'u öldürmekten suçlu bulunan Derek Chauvin yeniden yargılama talep etti

ABD'de siyahi Goerge Floyd'u öldürmekten suçlu bulunan eski polis Derek Chauvin, "adil yargılanmadığını" savunarak yeniden yargılama talebinde bulundu.

5.05.2021Gündem
‘Çek elini cepten’ mahkemelik oldu

‘Çek elini cepten’ mahkemelik oldu

CHP ve Ankara Barosu, kamusal olaylarda polisin ses ve görüntüsünün alınmasını yasaklayan genelgenin yürütmesinin durdurulması ve iptali için Danıştay’a dava açtı. Dava dilekçelerinde genelgenin, kamu görevlilerinin görevleri esnasında denetlenebilirliğini azalttığı savunuldu.

4.05.2021Gündem
ABD Adalet Bakanı, Floydun öldürüldüğü Minneapolisteki polis teşkilatı hakkında soruşturma başlattı

ABD Adalet Bakanı, Floyd'un öldürüldüğü Minneapolis'teki polis teşkilatı hakkında soruşturma başlattı

ABD Adalet Bakanı Merrick Garland, polis memuru Derek Chauvin'in siyahi George Floyd'un ölümünden suçlu bulunmasının ardından, Minneapolis'teki polislerin uygulamalarına yönelik soruşturma başlattıklarını açıkladı.

21.04.2021Dünya
George Floyd davasında karar çıktı: Dünyanın beklediği fotoğraf geldi

George Floyd davasında karar çıktı: Dünyanın beklediği fotoğraf geldi!

Eski polis memuru Derek Chauvin, George Floyd'un ölümüyle ilgili olarak suçu bulunduktan sonra yayınlanan fotoğrafı sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.

21.04.2021Dünya
ABD yine karıştı Kritik Floyd kararı açıklanmışken siyahi bir genç kız polis tarafından vurularak hayatını kaybetti

ABD yine karıştı! Kritik Floyd kararı açıklanmışken siyahi bir genç kız polis tarafından vurularak hayatını kaybetti

ABD'de George Floyd davasında kararın açıklandığı gün siyahi bir genç kız polis tarafından vurularak hayatını kaybetti. ABD'de ırkçılık ve polisin orantısız şiddeti ile ilgili tartışmaların fitilini böylelikle yeniden ateşledi.

21.04.2021Dünya
George Floyd davasında verilen karara ilişkin Kanada ve İngiltereden açıklama

George Floyd davasında verilen karara ilişkin Kanada ve İngiltere'den açıklama

ABD'nin Minnesota eyaletindeki davada jüri, eski polis memuru Derek Chauvin'i, siyahi George Floyd'un gözaltına alınması sırasında dizini ensesine basarak ölümüne neden olmaktan suçlu buldu. Karara ilişkin Kanada ve İngiltere'den de açıklama geldi.

21.04.2021Dünya
ABD’yi rahatlatan karar

ABD’yi rahatlatan karar

ABD’nin Minnesota eyaletinde 25 Mayıs 2020’de dolandırıcılık şüphesiyle gözaltına alındığı sırada, polis memuru Derek Chauvin’in (44) boynuna 9 dakika 29 saniye boyunca bastırması sonucu hayatını kaybeden siyah George Floyd’un (46) davasında jüri kararını açıkladı.

21.04.2021Dünya
ABD Başkanı Bidendan George Floydun öldürülmesine ilişkin açıklama: Gündüz gözüyle işlenmiş bir cinayettir

ABD Başkanı Biden'dan George Floyd'un öldürülmesine ilişkin açıklama: 'Gündüz gözüyle işlenmiş bir cinayettir'

ABD Başkanı Joe Biden, siyahi George Floyd'un 25 Mayıs 2020'de gözaltına alındığı sırada polis şiddetiyle yaşamını kaybetmesine ilişkin, "Floyd'un öldürülmesi, gündüz gözüyle işlenmiş bir cinayettir." değerlendirmesinde bulundu.

21.04.2021Dünya
George Floyd davasında karar çıktı George Floyd olayı nedir, neden öldü

George Floyd davasında karar çıktı! George Floyd olayı nedir, neden öldü?

George Floyd davasında karara varıldı. ABD'de siyahi George Floyd'un polis şiddeti nedeniyle yaşamını yitirmesi nedeniyle dünyayı ayağa kaldıran olayda, Derek Chauvin suçlu bulunup bulunmadığı kararla açıklanacak. Minnesota eyaletinin en büyük kentlerinden Minneapolis'te 25 Mayıs 2020'de yaşanan olayda, siyah ABD vatandaşı George Floyd, Derek Chauvin tarafından öldürülmüştü. ABD olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde ırkçılık karşıtı gösteriler düzenlenmişti. İşte, George Floyd olayı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

20.04.2021Dünya
Son dakika haberi: Tüm dünyada infiale yol açmıştı George Floyd cinayeti davasında karar açıklandı

Son dakika haberi: Tüm dünyada infiale yol açmıştı! George Floyd cinayeti davasında karar açıklandı

Dünyayı ayağa kaldıran George Floyd cinayetinde jüri üyeleri karara vardı. Jüri Chauvin'i cinayet suçundan mahkûm etti.

20.04.2021Dünya
George Floyd davasında 4. haftaya girildi

George Floyd davasında 4. haftaya girildi

ABD'nin Minnesota eyaletinde, siyahi George Floyd'un gözaltına alınması sırasında dizini ensesine basarak ölümüne neden olan eski polis memuru Derek Chauvin'in yargılanmasında 4. haftaya girildi.

19.04.2021Dünya
George Floyd davasının görüldüğü Minneapoliste güvenlik önlemleri artırıldı

George Floyd davasının görüldüğü Minneapolis'te güvenlik önlemleri artırıldı

ABD’de George Floyd davasının görüldüğü Minneapolis kentinde ulusal muhafızları hedef alan saldırılar nedeniyle yoğun güvenlik önlemleri alındı.

19.04.2021Dünya
Son dakika haberler... ABDde yeni George Floyd vakası: Protestolar büyüyor

Son dakika haberler... ABD'de yeni George Floyd vakası: Protestolar büyüyor!

ABD'de polis şiddeti sonucu hayatını kaybeden George Floyd davası 3 haftadır devam ederken meydana gelen yeni bir olay dünya gündemine bomba gibi düştü. Siyahi bir ABD'linin trafik kontrolü esnasında vurulması büyük infial yarattı. Polis, protesto gösterileri ve çıkan olaylardan sonra 'yanlışlıkla' vurduk açıklaması yaptı.

13.04.2021Dünya
George Floydun öldürülmesi davası 3. haftasına girdi

George Floyd'un öldürülmesi davası 3. haftasına girdi

ABD'nin Minnesota eyaletinde, siyahi George Floyd'un gözaltına alınması sırasında dizini ensesine basarak ölümüne neden olan eski polis memuru Derek Chauvin'in yargılanmasında 3'üncü haftaya girildi.

12.04.2021Dünya
George Floydun avukatı açıkladı: George Clooney bize yardım etti

George Floyd'un avukatı açıkladı: George Clooney bize yardım etti

George Floyd'un avukatı 'yılın davası' olarak anılan süreçte ABD'li ünlü oyuncu George Clooney'den yardım aldıklarını açıkladı.

11.04.2021Dünya
Son dakika haberi: George Floyd cinayetiyle ilgili dava sürüyor

Son dakika haberi: George Floyd cinayetiyle ilgili dava sürüyor

ABD'de Derek Chauvin adlı bir polis memurunun boynuna dizini basarak öldürdüğü George Floyd cinayetiyle ilgili dava görülmeye devam ediyor. Bugün yapılan duruşmada Floyd'un mevcut hastalıklarının ölümüyle bağlantılı olmadığı tescillendi.

8.04.2021Dünya
ABDde siyahi Floydun öldürülmesi davasının 8. gününde güç kullanma uzmanı dinlendi

ABD'de siyahi Floyd'un öldürülmesi davasının 8. gününde "güç kullanma" uzmanı dinlendi

ABD'nin Minnesota eyaletinde, siyahi George Floyd'un gözaltına alınması sırasında dizini ensesine basarak ölümüne sebep olan eski polis memuru Derek Chauvin davasının 8. gününde savcılık tarafından çağrılan "güç kullanma" uzmanının görüşleri alındı.

8.04.2021Dünya
Floydun öldürülmesi davasında Polis Şefi konuştu

Floyd'un öldürülmesi davasında Polis Şefi konuştu

ABD'nin Minnesota eyaletinde, siyahi George Floyd'un gözaltına alınması sırasında dizini ensesine basarak ölümüne sebep olan eski polis memuru Derek Chauvin davasının 6. gününde savcılık tarafından çağırılan tanıkların dinlenilmesine devam edildi.

6.04.2021Dünya
George Floyd davasında polis şefi Zimmerman ifade verdi

George Floyd davasında polis şefi Zimmerman ifade verdi

ABD’de George Floyd’un ölümüne neden olan polis memuru Derek Chauvin’in davasında, Minneapolis Cinayet Bürosu Şefi Dedektif Richard Zimmerman, "Memurların bu seviyede şiddet içeren müdahalesine bir sebep göremiyorum" dedi.

3.04.2021Dünya
George Floydun kız arkadaşı konuştu

George Floyd'un kız arkadaşı konuştu

ABD'nin Minnesota eyaletinde, siyahi George Floyd'un gözaltına alınması sırasında dizini ensesine basarak ölümüne sebep olan eski polis memuru Derek Chauvin'in davası sürüyor. Mahkeme son olarak Floyd'un kız arkadaşını dinledi.

2.04.2021Haber
George Floydun kız arkadaşı konuştu: Her şey 2018de başladı...

George Floyd'un kız arkadaşı konuştu: Her şey 2018'de başladı...

ABD'nin Minnesota eyaletinde, siyahi George Floyd'un gözaltına alınması sırasında dizini ensesine basarak ölümüne sebep olan eski polis memuru Derek Chauvin'in davası sürüyor. Mahkeme son olarak Floyd'un kız arkadaşını dinledi.

2.04.2021Dünya
George Floyd davasında tanıkların sözleri kan dondurdu Sedyede yatan tepkisiz bir bedendi

George Floyd davasında tanıkların sözleri kan dondurdu! 'Sedyede yatan tepkisiz bir bedendi'

ABD'nin Minnesota eyaletinde, siyahi George Floyd'un gözaltına alınması sırasında dizini ensesine basarak ölümüne sebep olan eski polis memuru Derek Chauvin'in davasının 4. gününde, mahkemede şahit olarak olay günü çalışan acil durum ekipleri görevlileri dinlendi.

2.04.2021Dünya
Floyd davasında şok görüntüler Katil polisin yaka kamerası kaydetmiş...

Floyd davasında şok görüntüler! Katil polisin yaka kamerası kaydetmiş...

Geçtiğimiz yıl sadece ABD'yi değil dünyayı ayağa kaldıran George Floyd olayıyla ilgili kritik dava görülmeye başlandı. 25 Mayıs 2020'de ABD'nin Minneapolis kentinde siyah Amerikalı George Floyd'u öldürmekle suçlanan beyaz polis memuru Derek Chauvin'in yaka kamerasının kaydettiği görüntülerse gündeme bomba gibi düştü.

1.04.2021Dünya
Floydu öldüren polis memurunun yaka kamerasına ait görüntüler ortaya çıktı

Floyd'u öldüren polis memurunun yaka kamerasına ait görüntüler ortaya çıktı

ABD'de Mayıs 2020'de polis memuru Derek Chauvin tarafından boynuna basılıp öldürülen George Floyd davasının üçüncü gününde, Chauvin'in üzerindeki polis kamerasına ait yeni görüntü yayınlandı.

1.04.2021Haber
ABDde polis tarafından öldürülen George Floyda ait yeni görüntü yayınladı

ABD'de polis tarafından öldürülen George Floyd'a ait yeni görüntü yayınladı

ABD'de polis memuru Derek Chauvin tarafından boynuna basılıp öldürülen George Floyd davası sürerken, mahkemede Floyd'un ölmeden birkaç saat önce sahte para verdiği iddia edilen alışveriş merkezindeki anlara ait yeni görüntü yayınlandı.

31.03.2021Haber
Dünya bu davayı konuşuyor... Şoke eden ifadeler bir bir ortaya çıkıyor

Dünya bu davayı konuşuyor... Şoke eden ifadeler bir bir ortaya çıkıyor!

ABD gündemini sarsan George Floyd davasında ifadeler alınırken olaya tanık olan itfaiyecinin ifadeleri mahkeme salonunda duruşmayı izleyenleri duygulandırdı. Floyd'a tıbbi yardım sağlayabilirdim ancak kendisi bu haktan mahrum bırakıldı diye konuşan tanık, kalabalıktan bazı insanların olay sırasında polislere yalvardığını söyledi.

31.03.2021Dünya
ABD′de karıştıran Floyd davası başladı Avukattan skandal sözler

ABD′de karıştıran Floyd davası başladı! Avukattan skandal sözler

ABD'nin Minnesota eyaletinde, siyahi George Floyd'un gözaltına alınması sırasında dizini ensesine basarak ölümüne sebep olan eski polis memuru Derek Chauvin'in davasına devam edildi. Chauvin’in avukatı Eric Nelson ise Floyd’un gözaltına alındıktan sonra polis aracına girmemek için direndiğini savunarak, “Derek Chauvin, 19 yıllık kariyeri boyunca tam da böyle durumlar için eğitildiği şeyi yaptı." ifadesini kullandı.

30.03.2021Dünya
Dünyanın takip ettiği duruşmada şaşırtan savunma Floyd, yasa dışı hapları yuttuğu için boğuldu

Dünyanın takip ettiği duruşmada şaşırtan savunma! 'Floyd, yasa dışı hapları yuttuğu için boğuldu'

Geçen yıl ABD'de siyahi George Floyd'un gözaltına alınması sırasında dizini ensesine basarak ölümüne sebep olan eski polis memuru Derek Chauvin'in davası başladı. Davada avukat Eric Nelson, jüri üyelerine yaptığı savunmada olay günü Floyd’un elindeki yasa dışı hapların ortaya çıkmaması için yuttuğunu, bu nedenle boğulduğunu söyledi. İşte George Floyd olayı ile ilgili tüm gelişmeler ve mahkemede yaşananlar…

30.03.2021Dünya
Ölümü infial uyandırmıştı... ABD’de tarihi dava başladı

Ölümü infial uyandırmıştı... ABD’de tarihi dava başladı

ABD’nin Minneapolis şehrinde geçtiğimiz mayıs ayında siyah George Floyd’un ölümüne sebep olan polis memuru Derek Chauvin’in cinayet suçundan yargılandığı tarihi dava başladı.

30.03.2021Dünya
George Floydun ölümüne neden olan eski polisin davası başladı

George Floyd'un ölümüne neden olan eski polisin davası başladı

ABD'nin Minnesota eyaletinde, siyahi George Floyd'u gözaltına alınması sırasında dizini ensesine basarak ölümüne sebep olan eski polis memuru Derek Chauvin'in davası bugün başladı.

29.03.2021Dünya
George Floyd davası başlıyor

George Floyd davası başlıyor

25 Mayıs 2020'de ABD'nin Minneapolis kentinde siyah Amerikalı George Floyd'u öldürmekle suçlanan beyaz polis memuru Derek Chauvin'in davası bugün başlıyor. Chauvin'in 40 yıla kadar hapsi isteniyor.

29.03.2021Dünya
Ölümü ABDyi karıştırmıştı George Floydun ailesine 27 milyon dolar tazminat

Ölümü ABD'yi karıştırmıştı! George Floyd'un ailesine 27 milyon dolar tazminat

ABD'nin Minnesota eyaletinde, gözaltına alınması sırasında hayatını kaybeden siyahi George Floyd'un ölümüne sebep olan 4 polis memuru aleyhinde açılan davada, Floyd'un ailesine 27 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verildi.

12.03.2021Dünya
Dünyaya ayağa kaldıran George Floyd cinayetinde flaş gelişme Suçlama tekrar yöneltildi

Dünyaya ayağa kaldıran George Floyd cinayetinde flaş gelişme! Suçlama tekrar yöneltildi

ABD'de siyahi George Floyd'u gözaltına alırken diziyle boynuna bastırarak ölümüne neden olan polis memuru Derek Chauvin hakkında, daha önce düşürülen "3. dereceden cinayet" suçlaması tekrar yöneltildi.

11.03.2021Dünya
ABDde Floyd davası öncesi gösteri

ABD'de Floyd davası öncesi gösteri

ABD'de siyahi George Floyd'u gözaltına alırken ölümüne neden olan polis memuru Derek Chauvin hakkındaki dava öncesi Minneapolis'te yürüyüş düzenlendi.

8.03.2021Dünya
Dünyada 2020 işte böyle geçti

Dünyada 2020 işte böyle geçti

Çin'in Vuhan kentinde Aralık 2019'da ortaya çıkan Kovid-19 virüsü, 200'den fazla ülke ve bölgeye yayılarak salgına dönüştü. ABD'nin Irak'ta havaalanına düzenlediği füze saldırısında İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani öldürüldü. İran'da Ukrayna Hava Yollarına ait yolcu uçağının "insani hata" ile düşürülmesi sonucu 176 kişi öldü. ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray’da İsrail Başbakanı Netanyahu ile açıkladığı sözde Orta Doğu barış planı kapsamında Kudüs'ün, İsrail'in "bölünmez" başkenti olarak kabul edileceğini duyurdu...

14.12.2020Dünya
Son dakika haberi... ABDyi karıştıran George Floyd davasında mahkemeden flaş karar

Son dakika haberi... ABD'yi karıştıran George Floyd davasında mahkemeden flaş karar!

ABD'de siyahi George Floyd'u gözaltına alırken diziyle boynuna bastırarak ölümüne neden olan polis memuru Derek Chauvin hakkındaki 3. dereceden cinayet suçlaması düşürüldü.

22.10.2020Dünya
Son dakika haberler... ABDyi karıştıran olayda flaş gelişme Serbest bırakıldı

Son dakika haberler... ABD'yi karıştıran olayda flaş gelişme! Serbest bırakıldı

Alınan son dakika haberine göre, ABD'de George Floyd'u gözaltına alırken diziyle boğazına bastıran ve Floyd'un hayatını kaybetmesine neden olan polis memuru Derek Chauvin'in kefaletle serbest bırakıldığı duyuruldu.

7.10.2020Dünya
George Floydun katili polisten mide bulandıran savunma

George Floyd'un katili polisten mide bulandıran savunma!

ABD’de Mayıs ayında siyahi George Floyd'un boğazına dizini koyarak ölümüne neden olan polis memuru Derek Chauvin ikinci kez mahkemeye çıktı. Chauvin’in savunma avukatı, mahkemede George Floyd’un ölümünün aşırı doz uyuşturucudan kaynaklandığını ileri sürdü.

31.08.2020Dünya
Atlanta polisinin bir siyahiyi daha öldürdüğü görüntüler ortaya çıktı

Atlanta polisinin bir siyahiyi daha öldürdüğü görüntüler ortaya çıktı

Amerikalı siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucu yaşamını yitirmesinin ardından protesto gösterilerine sahne olan ABD'de, bir siyahinin daha 2016'da polis tarafından öldürülme anının görüntüleri paylaşıldı.

19.08.2020Dünya
Dünyayı sarsan George Floyd cinayetinin yeni görüntüleri ortaya çıktı

Dünyayı sarsan George Floyd cinayetinin yeni görüntüleri ortaya çıktı

ABD'de siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucu ölümünün ardından mahkeme kararıyla polis kamerası görüntüleri yayınlandı. Tartışma yaratacak görüntülerde çevrede bulunan vatandaşlar ve Floyd’a müdahale eden polisler arasında yaşananlar dikkat çekti.

15.08.2020Dünya
‘Tarih geçmiş değildir, şimdidir’

‘Tarih geçmiş değildir, şimdidir’

Hayatının mühim bir kısmını İstanbul’da geçiren yazar ve aktivist James Baldwin’in ABD’li siyahileri, özellikle 1960’lı yıllarda, yaşadığı şiddet iklimini anlattığı ‘Ben Senin Zencin Değilim’, dünü, bugünü ve geleceği anlamak için güçlü bir okuma.

24.07.2020Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

Akademi’nin ‘bağımsız’lık gecesi...

93’üncü Oscar ödülleri bu gece sabaha karşı sahiplerini buluyor. Ünlü yönetmen Steven Soderbergh’in yapımcılığında düzenlenecek tören, üç saatlik bir film konseptiyle hazırlandı. Aday yapımların ‘bağımsız sinema’ karakterli olması dikkat çekiyor. Geceye bütçesi 5 milyon dolar olan ve ABD’deki derin yoksulluğu anlatan ‘Nomadland’in ve yönetmeni Chloé Zhao’nun damga vurması bekleniyor... Anthony Hopkins’li ‘The Father’ ve Carey Mulligan’lı ‘Promising Young Woman’ın da sürpriz yapması muhtemel...

25.04.2021