EKSTRA
MENÜ

Deprem Tatbikatı

Deprem Tatbikatı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Deprem Tatbikatı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 660 Deprem Tatbikatı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Deprem Tatbikatı Haberleri

Gerçeğini aratmadı Bursada deprem tatbikatı

Gerçeğini aratmadı! Bursa'da deprem tatbikatı

Bursa'da deprem tatbikatı için depreme dayanıksız ve önceden boşaltılmış 4 katlı bina, yıkıldı. 80 kişilik arama- kurtarma ekibi ise yıkılan binada güvenli bölgelerde senaryo gereği kalan 2 kişiyi enkazdan çıkardı.

14.08.2021Gündem
Karabükte 5.6 büyüklüğündeki deprem tatbikatı

Karabük'te 5.6 büyüklüğündeki deprem tatbikatı

KARABÜK’te, senaryo gereği 5.6 büyüklüğündeki deprem sonrası enkaz altında kalanlar ile kimyasal sızıntı olan hastanede mahsur kalanlar kurtarıldı, çıkan yangın söndürüldü.

12.04.2021Gündem
Başkentte nefes kesen deprem sonrası kurtarma tatbikatı

Başkentte nefes kesen deprem sonrası kurtarma tatbikatı

ANKARA’da, Kahramankazan Belediyesi Arama Kurtarma Birliği'nce gerçekleştirilen deprem tatbikatı, gerçeğini aratmadı. Senaryo gereği deprem sonrası kurtarma çalışması, nefes kesti.

10.04.2021Gündem
Meclis Araştırma Komisyonu İzmirde AFADdan deprem tatbikatı

Meclis Araştırma Komisyonu İzmir'de! AFAD'dan deprem tatbikatı

Depreme karşı alınabilecek önlemler ve tedbirlerle ilgili kurulan TBMM Araştırma Komisyonu, İzmir'de incelemelerde bulundu. Afet ve Acil Durum (AFAD) ekipleri ise, deprem tatbikatı gerçekleştirdi.

6.03.2021Gündem
Beşiktaş’ta deprem tatbikatı düzenlendi

Beşiktaş’ta deprem tatbikatı düzenlendi

Beşiktaş Belediyesi, 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle Etiler'deki Kentsel Afet Tatbikat alanında "Deprem, Yangın, Arama-Kurtarma ve Tahliye Tatbikatları" gerçekleştirdi. İki gün boyunca 60 kişilik ekiple süren tatbikatlarda 16 istasyon kuruldu.

4.03.2021Gündem
Son dakika haberleri... İzmirdeki depreme okulda yakalandılar Öğretmenler kucaklarında dışarıya çıkardı

Son dakika haberleri... İzmir'deki depreme okulda yakalandılar! Öğretmenler kucaklarında dışarıya çıkardı

İzmir'de meydana gelen 6.6'lık depremde özel bir okulun anasınıfında uykuda olan çocuklar, öğretmenleri tarafından kucakta dışarı çıkarıldı. Diğer sınıflardaki öğrenciler de depremde sıraların altına girerek cenin pozisyonu aldı. Öğrencilerin bilinçli davranışları güvenlik kameralarınca kaydedildi.

2.11.2020Gündem
Son dakika haberler: İçişleri Bakanı Soyludan İstanbulda 7.5lik deprem tatbikatı açıklaması

Son dakika haberler: İçişleri Bakanı Soylu'dan İstanbul'da 7.5'lik deprem tatbikatı açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "2020 yılı bitmeden evvel, İstanbul'da bu çalışma grubu toplantılarını tamamlayıp, masa başı tatbikatlarını tamamlayıp, tüm belediyelerimize 7.5'lik bir depremdeki son senaryo düzeltmelerimizi ortaya koyacağız. 2021 yılında ise daha büyük tatbikatları burada gerçekleştireceğiz. Tüm İstanbul'a diyeceğiz ki, şu saatte deprem oldu. Ve bütün kurumlar harekete geçeceğiz. Bunları saat saat değerlendireceğiz, bir gündüz çalışma saatinde bir de gece uyku saatinde yapacağız" dedi.

26.09.2020Gündem
Şırnakta PTT binasında soygun tatbikatı

Şırnak'ta PTT binasında soygun tatbikatı

ŞIRNAK PTT Baş Müdürlüğü’nce polis, AFAD, sağlık görevlileri, itfaiye ekipleri ve PTT çalışanlarından oluşan 80 kişiyle soygun ve deprem tatbikatı yapıldı. Soygun tatbikatında senaryo gereği, PTT şubesine gelen silah kişi, personelden kasadaki parayı çıkarmasını istedi. Soygun girişimi ardından şube binasına gelen müzakereci polis, soyguncuyu ikna ederek, eyleminden vazgeçirdi.

18.09.2020Gündem
AFADdan İstanbulda deprem tatbikatı

AFAD'dan İstanbul'da deprem tatbikatı

İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Afet Eğitim Merkezi'nde, 17 Ağustos depreminin yıl dönümü nedeniyle deprem anı tatbikatı yapıldı.

16.08.2020Gündem
17 Ağustos Depreminde hayatını kaybedenler dualarla anıldı

17 Ağustos Depremi'nde hayatını kaybedenler dualarla anıldı

Sakarya ve Kocaeli'de, 17 Ağustos 1999 depreminde hayatını kaybedenler depremin 21’inci yıl dönümünde dualarla anıldı.

16.08.2020Gündem
Ispartada, deprem ve çığ tatbikatı

Isparta'da, deprem ve çığ tatbikatı

ISPARTA'da, deprem ve çığ tatbikatı gerçekleştirilirken, görev alan tüm ekiplere teşekkür eden Vali Ömer Seymenoğlu, "Planlar yazılı kaldığı müddetçe başarılı olmuyor. Şimdi planları senaryoyla alanda uyguluyoruz" dedi.

21.02.2020Gündem
Tatbikat sandılar ama...

Tatbikat sandılar ama...

Isparta IYAŞ Selçuklu Ortaokulu’nda düzenlenen deprem tatbikatına gelen İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ekipleri, temsili yaralıları depremden kurtardıktan sonra merdivenleri çöktüğü varsayılan binadan halatla inmeye çalışırken 3.kattan aşağı düştü. Talihsiz kazada 1 AFAD görevlisi yaralandı. Tatbikatta okulda bulunan 112 Acil Servis Ekipleri 4 kez temsili yaralı götürdükleri ambulansla bu kez gerçekten yaralanan görevliyi hastaneye sevk etti.

4.03.2019Gündem
Sabah deprem tatbikatı, akşam deprem

Sabah deprem tatbikatı, akşam deprem

Erzincan'da 7.9 büyüklüğündeki depremin 79'uncu yıl dönümünde 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü İliç ilçesi olan depremde, ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.

27.12.2018Haber
Erzincan, 7.9luk depremin yıl dönümünde 4.1lik depremle sallandı

Erzincan, 7.9'luk depremin yıl dönümünde 4.1'lik depremle sallandı

Erzincan'da 7.9 büyüklüğündeki depremin 79'uncu yıl dönümünde 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü İliç ilçesi olan depremde, ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.

27.12.2018Gündem
Küçük Kıyametin yıldönümünde İstanbul için flaş uyarı

'Küçük Kıyamet'in yıldönümünde İstanbul için flaş uyarı

İstanbul'da 14 Eylül 1509’da yaşanan ve ‘Küçük Kıyamet’ olarak bilinen büyük depremin yıl dönümünde Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Doğa Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy'dan, korkutan bir açıklama geldi: “ İstanbul’da 7.7, 7.5 şiddetlerinde bir depremi öngörebiliriz. Arkası tsunami.ö dedi.

13.09.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Akrep dolunayı! Olmamasına razıyım, oluyormuş gibi olmasın…

Günaydın değerli dostlarım,Bugün gökyüzünde önemli bir maç var.Akrep burcunda 13:50 sıralarında bir dolunay yaşayacağız.

7.05.2020

Beyaz ölüm

KAR yağıyor bir yerlere...

8.02.2020

Olsun, yeniden deneriz.

Dün bir arkadaşım aradı. Sesi mutsuz. Gökyüzünde hangi yıldız hangi gezegen varsa ona sayıyor ve sövüyor. Bende malum gökyüzünden sorumlu devlet bakanı olduğum için. Bana hesap sorması şart :)

6.02.2019