EKSTRA
MENÜ

Deprem Çantasında Neler Olmalı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 16 haberi bulunmuştur.

Deprem Çantasında Neler Olmalı Haberleri

Deprem çantasında neler olmalı

Deprem çantasında neler olmalı?

İzmir'in Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6 şiddetindeki deprem, deprem çantasında neler olması gerektiği konusunu akıllara getirdi. Peki deprem sonrası hayati öneme sahip olan deprem çantası nedir? Deprem çantasının nasıl hazırlanmalı? Deprem çantasının içinde neler olmalı? İşte deprem çantası listesi...

2.11.2020Sağlık
Deprem çantasında olması gerekenler nedir, Deprem çantası nasıl hazırlanmalı Deprem çantası listesi

Deprem çantasında olması gerekenler nedir, Deprem çantası nasıl hazırlanmalı? Deprem çantası listesi

İzmir'in Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6'lık depremin ardından vatandaşlar deprem çantasının içinde olması gerekenlerin listesini araştırıyorlar. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından oluşturulan deprem çantası listesinde hayati önem taşıyan maddeler bulunuyor.. Peki Deprem çantasında olması gerekenler nedir, Deprem çantası nasıl hazırlanmalı? İşte deprem çantası listesi

2.11.2020Gündem
Deprem Çantası Nasıl Hazırlanır

Deprem Çantası Nasıl Hazırlanır?

İzmir'de yaşanan üzücü deprem, ülkemizde deprem korkusunu hatırlattı. O zaman biz de deprem çantanızda olması gerekenleri hatırlatalım.

2.11.2020İyi Yaşam
Deprem çantasında neler olmalı, nasıl hazırlanır İşte, AFADın örnek deprem çantasında olması gereken malzemeler

Deprem çantasında neler olmalı, nasıl hazırlanır? İşte, AFAD'ın örnek deprem çantasında olması gereken malzemeler

Deprem çantası nasıl hazırlanır sorusu, Elazığ depremi sonrası internette en fazla araştırılan konular arasında yer aldı. Gündemde yer alan depremle beraber, deprem çantasına konulması gereken eşyalar, olası bir depreme karşı tedbir almak isteyen vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Peki, deprem çantasında neler olmalı? İşte, AFAD'ın örnek deprem çantasında olması gereken malzemeler listesine göre deprem çantası hazırlamanın detayları...

26.01.2020Gündem
Deprem çantasında neler olmalı Deprem çantasında olması gereken malzemeler listesi

Deprem çantasında neler olmalı? Deprem çantasında olması gereken malzemeler listesi

Elazığ'da meydana gelen depremin ardından vatandaşların deprem çantası hakkındaki araştırmaları hız kazandı. Deprem başta olmak üzere afetlerden hemen sonra ihtiyaç duyulabilecek malzemelerin yer aldığı deprem çantaları, aniden meydana gelen sarsıcı doğal afetler sonrası hayat kurtarabiliyor. Deprem çantasında neler olmalı?

25.01.2020Gündem
Deprem çantasında bulunması gerekenler neler Deprem çantasında neler olmalı

Deprem çantasında bulunması gerekenler neler? Deprem çantasında neler olmalı?

Deprem çantasında bulunması gerekenler, ülke genelinde meydana gelen depremlerin ardından merakla araştırılmaya başlandı. Deprem çantasında neler olmalı ve bulunması gerekenler neler gibi sorularla konuya yanıt arayan vatandaşlar, çanta içerisin neler eklenmesi gerektiğini araştırıyor. İşte, videolu anlatım ile deprem çantasında bulunması gerekenler hakkında bazı bilgiler

23.01.2020Gündem
Hayvanlar depremi önceden hissedebiliyor mu

Hayvanlar depremi önceden hissedebiliyor mu?

Araştırmalar daha deprem olmadan birkaç gün önceden hayvanların bunu hissedebildiğini ortaya koyuyor. Veteriner İç Hastalıklar ve Psikoloji Uzmanı Prof. Dr. H. Tamer Dodurka, “Hayvan davranışlarını izleyerek depremin tam olarak zamanını anlamak mümkün değildir. Ama, depremin yaklaşmasına dair sinyalleri alabilmek mümkündür” dedi.

10.10.2019Sağlık
Deprem çantasında neler olmalı Deprem çantasında bulunması gerekenler

Deprem çantasında neler olmalı? Deprem çantasında bulunması gerekenler

Deprem çantasında bulunması gerekenler, sarsıntı anında temel ihtiyaçları yanında bulundurmak açısından çok önemli bir yer tutuyor. Deprem çantasında bulunması gereken ürünler hakkında bilgi veren AFAD, bu ürünlerin neler olduğunu ve neden çantalarda bulunması gerektiğini açıkladı. Peki, deprem çantasında neler olmalı? İşte, o konular hakkında AFAD'ın yaptığı açıklamalar

1.10.2019Gündem
Deprem çantasında neler olmalı Deprem çantası nasıl hazırlanmalı

Deprem çantasında neler olmalı? Deprem çantası nasıl hazırlanmalı?

İstanbul'da meydana gelen depremin ardından vatandaşlar deprem çantası nasıl hazırlanır sorusunun cevabını araştırıyor. AFAD'dan deprem çantasının nasıl hazırlanması ile ilgili detaylı açıklama yapıldı. İşte deprem çantasının içinde olması gerekenler.

27.09.2019Gündem
Deprem çantasında neler olmalı Deprem çantası nasıl hazırlanır

Deprem çantasında neler olmalı? Deprem çantası nasıl hazırlanır?

"Deprem çantası nasıl hazırlanır?" sorusu İstanbul'da yaşanan deprem sonrası yeniden gündeme geldi. Olası bir depremde, hayatta kalmak için hazırlanan deprem çantası, vatandaşların güvenliği açısından oldukça önemli. Peki, deprem çantası hazırlarken nelere dikkat edilmeli? Deprem çantasına neler koyulmalı? İşte, AFAD'ın açıklamalarına göre, deprem çantasında bulunması gerekenler.

26.09.2019Gündem
Deprem çantasında olması gerekenler

Deprem çantasında olması gerekenler

Pasifik’te “Ateş Çemberi” diye adlandırılan bölgede yaşanan deprem, ülkemizde de deprem korkusunu hatırlattı. O zaman biz de deprem çantanızda olması gerekenleri hatırlatalım.

12.04.2012İyi Yaşam
Her aileye acil durum planı... Sallanma harekete geç

Her aileye acil durum planı... Sallanma harekete geç

İstanbul büyük deprem korkusuyla yaşarken uzmanlar daha önce alınacak hayat kurtaran önlemleri anlattı: Evdeki eşyaları sabitleyin. Deprem anında dışarı çıkış planı ile afet çantası hazırlayın. Toplanma yerini saptayın. Şehir dışından bir irtibat numarası belirleyin. Evinizin dayanıklılığını kontrol ettirin.

28.09.2019Gündem
Deprem çantasında bulunması gerekenler neler Deprem çantası hazırlarken neler konulmalı

Deprem çantasında bulunması gerekenler neler? Deprem çantası hazırlarken neler konulmalı?

İstanbul'da meydana gelen depremin ardından, vatandaşların deprem çantası hazırlama ile ilgili araştırmaları gündeme geldi. Olası bir depremde hazırlanan deprem çantasına konular eşyaların neler olacağını merak edenler, internetten konunun detaylarını araştırıyor. AFAD, deprem çantasında bulunması gereken eşyaları açıkladı. Peki, Deprem çantasında bulunması gerekenler neler? Deprem çantası nasıl hazırlanır?

26.09.2019Gündem
12 soruda beklenen İstanbul depremi... Hâlâ hazır değiliz

12 soruda beklenen İstanbul depremi... Hâlâ hazır değiliz!

İstanbul’da büyük bir deprem olacağı artık su götürmez bir gerçek. Tartışılan ise ‘ne zaman olacağı’, ‘olduğunda kaç binanın yıkılacağı’ ya da ‘kaç kişinin zarar göreceği’... En önemlisi de zarar görmemek için neler yapmamız gerektiği... Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye genelinde 7 milyon binanın sağlam olmadığını söylüyor. İstanbul’da 19 ilçede yaklaşık 1 milyon 600 bina var.  7 büyüklüğünde bir deprem olduğunda, bu binaların yüzde 60’ı hasar alacak. Peki ne yapmalıyız?  “Oturduğumuz evin depreme dayanıklı olup olmadığını nasıl anlarız?”, “Nereye başvurmalıyız?”, “Çocuğumuzun gittiği okul depreme dayanıklı mı değil mi?” Aklınızdaki tüm soruları, yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Cemal Gökçe ile AKUT Basın İlişkileri biriminden Çiğdem Tan yanıtladı.

15.03.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Kalp hastalarının cinsel yaşamları

UZMANLAR, kalp hastalığı olan erkek veya kadınlarda özellikle kalp krizi, by-pass ameliyatı sonrası cinsel yaşamlarında bazı sorunlar görüldüğünü belirtti.

9.04.2010