EKSTRA
MENÜ

Denklik

Denklik haberleri sayfasında güncel ve son dakika Denklik hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.225 Denklik haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Denklik Haberleri

Diyanet 9 bin 500 personel alımı yapacak

Diyanet 9 bin 500 personel alımı yapacak

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesine yapılacak olan Kur'an Kursu öğreticisi, İmam Hatip ve Müezzin alımı için başvuru duyurusu gerçekleştirildi. Toplam 9 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak olan Diyanet, minimum lise mezunu adayların başvurusunu kabul edecek. Peki, Diyanet'in Müezzin, İmam Hatip ve Kur'an Kursu öğreticisi başvurusu nasıl yapılacak? İşte, adayların merakla araştırdığı konu hakkında detaylı bilgiler

2.01.2018Gündem
İki yeni KHK Resmi Gazetede...Çok sayıda ihraç var...Tek tip ve taşeron da KHKda

İki yeni KHK Resmi Gazete'de...Çok sayıda ihraç var...'Tek tip' ve taşeron da KHK'da

Olağanüstü hal kapsamında hazırlanan 695 ve 696 sayılı iki yeni Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete'de yayımlandı. Toplam 2 bin 756 kişi kamu görevinden çıkarıldı, 115 kişi ise eski görevlerine dönebilecek. Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekliye sevk edilen, kendi isteğiyle emekli olan, istifa eden veya başka bir sebeple ayrılan 22 subayın rütbesi alındı. 7'si dernek, 7'si vakıf, 2'si gazete ve biri sağlık kuruluşu olmak üzere 17 kurum kapatılırken, daha önceden kapatılan bir vakıf açıldı, yurt dışında öğrenim gören 6 kişinin ise öğrencilikle ilişiği kesildi. Darbe sanıklarına 'tek tip kıyafet' geliyor. Taşeronla ilgili düzenleme de KHK'da. İhraç edilenler arasında 105 akademisyen bulunuyor. FETÖ kapsamında tutuklanan eski vali ile eski kaymakam da ihraç edildi. CHP'den ise KHK'lara tepki geldi.

24.12.2017Gündem
Hangi İSG eğitimi

Hangi İSG eğitimi?

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı son dönemde önemli bir meslek kolu haline geldi.

Jandarma sivil memur mülakatları ne zaman JGK sonuç sorgulama

Jandarma sivil memur mülakatları ne zaman? JGK sonuç sorgulama

Jandarma sivil memur alımı sonuçlarının açıklanması ardından gözler sonuçlara çevrildi. Uygulamalı Meslek Bilgisi Sınavı ve/veya Mülakat Tarihleri ve Yeri, internette açıklanan tarih ve saatlerde gerçekleşecek. Peki Jandarma sivil memur mülakatları ne zaman?

14.12.2017Gündem
Milli Tren için 19 personel alınacak İşte başvuru şartları ve gerekli belgeler

Milli Tren için 19 personel alınacak! İşte başvuru şartları ve gerekli belgeler

Milli Tren için 19 mühendis alınacak..TÜVASAŞ'a, Milli Tren Projesi'nde istihdam edilmek üzere 19 sözleşmeli mühendis alınacak. Peki alınacak mühendislerde aranan başvuru şartları neler ve başvuru için gerekli belgelere nasıl ulaşılır? İşte detaylar

13.12.2017Ekonomi
Açıklandı: Jandarma sivil memur alımı sonuç sorgulama

Açıklandı: Jandarma sivil memur alımı sonuç sorgulama

Jandarma sivil memur alımı sonuçları vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyordu. Resmi olarak açıklanacak tarihin geçmesi üzerine konu hakkında merak artmış ve sonuçlar ne zaman açıklanacak sorusu sıkça sorulmuştu. Jandarma sivil memur alımı sonuçları bugün açıklandı. İşte sonuç sorgulama ekranı ve detaylar

12.12.2017Gündem
Diploma denklik işlemleri hızlanacak

Diploma denklik işlemleri hızlanacak

YÖK Üyesi Doç. Dr. Zeliha Koçak Tufan, diploma denklik işlemleriyle ilgili yapılan yeni düzenlemeyle kaliteden ödün vermeden sistemi kolaylaştırıcı ve hızlandırıcı önlemler alındığını söyledi.

6.12.2017Eğitim
Üç fakültesi olmayana denklik yok

Üç fakültesi olmayana denklik yok

Diploma denklik yönetmeliğinde yapılan düzenlemeye göre yurtdışında tanınacak üniversitenin, programlarının Türk yükseköğretim sisteminin temel esaslarını sağlaması, en az üç fakültesi ve bir lisansüstü eğitim veren enstitünün olması şartı aranacak.

5.12.2017Eğitim
Diploma denklik yönetmeliğinde değişiklik... En az üç fakültesi olmayan üniversiteye denklik verilmeyecek

Diploma denklik yönetmeliğinde değişiklik... En az üç fakültesi olmayan üniversiteye denklik verilmeyecek

Diploma denklik yönetmeliği yeniden düzenlendi. Buna göre, denklik işlemleri sürecinde yapılacak sınav, ders veya staj tamamlama ve proje uygulamaları, komisyon tarafından doğrudan veya Bilim Alanı Danışma Komisyonu ya da üniversite görüşü alınarak karara bağlanacak. Tanınacak üniversitenin fakülte, program, anabilim dalı, bilim dalı yapılanmalarının Türk yükseköğretim sisteminde bulunan temel esasları sağlaması gerekecek. Ayrıca bünyesinde en az üç fakülte ve bir lisansüstü eğitim veren enstitünün olması, programlarının Türkiye'deki muadil programların akademik kadro yeterliklerini karşılaması ve bölümlerin eğitim sürelerinin, örgün veya uzaktan eğitim türünde olması şartı aranacak.

5.12.2017Eğitim
2017/3 açıktan atama ne zaman yapılacak

2017/3 açıktan atama ne zaman yapılacak?

2017/3 açıktan atama süreci için beklenen ilan süreci başladı. Sağlık Bakanlığı özelinde gerçekleşecek olan 2017/3 açıktan atama süreci, uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadroları için gerçekleştirilecek. Peki, 2017/3 açıktan atama ne zaman yapılacak? İşte, Sağlık Bakanlığı'nın açıklamış olduğu kriterler ve detayları

27.11.2017Gündem
20.1 milyar liralık İstanbul

20.1 milyar liralık İstanbul

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 2018 yılı bütçesi, 20 milyar 100 milyon lira olarak hazırlandı. Geçen yılın bütçesinden 1 milyar 600 milyon lira daha fazla olan yeni bütçede denklik, 3 milyar 850 milyon liralık iç ve dış borçlanmayla sağlanacak.

20.11.2017Ekonomi
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır Başvuru şartları nelerdir

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları nelerdir?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı için ilanı yayımladı. Bünyesinde görevlendirmek için 50 uzman yardımcısı alacak olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, alım yapılacak kadroların listesini açıkladı. Açıklanan tabloda, puan türüne göre adaylardan minimum 75 talep edilirken, pozisyonların kendi içerisinde barındırdığı özel şartlar da ilanın içerisinde yer alan diğer bir detay oldu

16.11.2017Gündem
İller Bankası 18 ilde toplam 155 personel alımı yapacak

İller Bankası 18 ilde toplam 155 personel alımı yapacak!

İller Bankası personel alımı başvurusu için süreç devam ediyor. 18 bölge müdürlüğünde görevlendirmek için 155 personel alımı yapacak olan İller Bankası, alımları mühendis ve tekniker alanlarında gerçekleştirecek. Peki, İller Bankası personel alımı başvurusu nasıl gerçekleştirilecek? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı başvuru süreci ve adaylardan istenen kriterler

11.11.2017Gündem
Erdoğana yanıt: Yürekten değil anketten gelen Atatürk sevgisi

Erdoğan'a yanıt: 'Yürekten değil anketten gelen Atatürk sevgisi'

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Atatürk ile ilgili CHP’yi hedef alan sözlerini yanıtlarken, “Kendi içindeki Atatürk sevgisinin azlığından, Atatürk’ün partisini sorumlu tuttu. CHP ile kurucusu arasında bağ hiçbir zaman kopmamıştır, şahidimiz Türkiye’deki herkestir. Ama Erdoğan ile Atatürk arasındaki bağın, 16 Nisan referandum sonucundan sonra kurulduğunu da sağır sultan biliyor” dedi.

10.11.2017Gündem
İller Bankası 155 personel alımı yapıyor

İller Bankası 155 personel alımı yapıyor!

İller Bankası personel alımı ile mühendis ve tekniker alanındaki eksik pozisyonları kapatmaya çabalayacak. Toplam 155 kişinin istihdam edileceği İller Bankası personel alımı başvurusu, bölge müdürlükleri için gerçekleştirilecek. Peki, İller Bankası personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, detaylı bilgiler

6.11.2017Ekonomi
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personel alımı için son günler

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personel alımı için son günler!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 425 personel alımı başvurusu için süreç devam ediyor. İhtiyaç olan birimlerde istihdam etmek üzere 425 personel alımı yapmaya hazırlanan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, alım yapacağı alanların ilan koşullarını paylaştı. Peki, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

1.11.2017Gündem
ALES ne zaman yapılacak İşte sınav tarihi

ALES ne zaman yapılacak? İşte sınav tarihi

ALES ne zaman yapılacak sorusu yüz binlerce üniversite mezunu kişi tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Yüksek lisans eğitimlerini alıp akademik kariyerlerini geliştirmek isteyen vatandaşlar ÖSYM tarafından verilen sınav tarihini araştırıyorlar. Peki, ALES ne zaman yapılacak? İşte, sınav tarihi.

24.10.2017Gündem
Diploma denkliği sınavı ne zaman yapılacak

Diploma denkliği sınavı ne zaman yapılacak?

YÖK, diploma denkliği için ilk kez uygulanacak İlmi Hüviyet Tespiti ve Yapılandırılmış Klinik Sınavı'yla ilgili usul ve esasları belirledi. Sınav kasım ayında yapılacak.

24.10.2017Eğitim
YÖKten diploma denkliği için yeni sınav

YÖK'ten diploma denkliği için yeni sınav

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), diploma denkliği için ilk kez uygulanacak İlmi Hüviyet Tespiti ve Yapılandırılmış Klinik Sınavı'na ilişkin usul ve esaslar belirlendi.

24.10.2017Gündem
Denklik başvuruları hızlı, sonuçlar şeffaf olacak

Denklik başvuruları hızlı, sonuçlar şeffaf olacak

YÖK tarafından alanındaki uzman isimlerin katılımıyla ‘Denklik Çalıştayı’ düzenlendi. Toplantıda denklikle ilgili yapılan çalışmalar ve hazırlığı yapılan yönergelerle ilgili bilgiler ele alındı. Kimlik tespiti sınavları için kılavuz hazırlandığı belirtildi. YÖK Üyesi Doç. Dr. Zeliha Koçak Tufan Hürriyet’e,”Yapılan çalışmalar neticesinde başvuru süreçleri daha objektif, sonuçlar daha hızlı olacak” dedi.

19.10.2017Eğitim
MEBden esnafa ‘ustalık’ müjdesi

MEB'den esnafa ‘ustalık’ müjdesi

MEB tarafından yapılan düzenlemeyle, esnaf olarak çalışanların kalfalık ile ustalık belgelerini alarak meslekleriyle ilgili alanlarda iş yeri açmasına imkân tanınacak.

18.10.2017Eğitim
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 425 memur alımı başvurusu nasıl yapılır

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 425 memur alımı başvurusu nasıl yapılır?

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı memur alımı ile kadrosunu güçlendirmeye hazırlanıyor. Türkiye genelinde ihtiyacı kapsamında 425 memur alımı yapacak olan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, bu alımları muhafaza memuru, Avukat ve Tüketici Hakem Heyeti Raportörü üzerinden gerçekleştirecek. Peki, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı memur alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

18.10.2017Gündem
Türk kadını dizilerdeki gibi değil

Türk kadını dizilerdeki gibi değil

AYDIN Doğan Vakfı, UNFPA, UNICEF ve UN Women’ın önderliğinde 11 Ekim’de düzenlenen Dünya Kız Çocukları Günü Konferansı’nın ana konuşmacısı Prenses Dr. Nisreen El-Hashemite, “Barış ve Kalkınma İçin Bilimde Eşitlik ve Denklik” başlıklı konuşmasıyla Boğaziçi Üniversitesi’nin konuğu oldu.

14.10.2017Gündem

ALES ne zaman? ÖSYM’den hatırlatma

ÖSYM, ALES sonbahar dönemi için başvuruları 26 Eylül ve 4 Ekim tarihleri arasında aldı. Başvuru sürecini geride bırakan adaylar, bir yandan sınav hazırlığını sürdürürken; bir yandan da ALES tarihini araştırıyor. Peki ALES ne zaman yapılacak?

13.10.2017Gündem
Prenses Dr. El-Hashemite Boğaziçi’nde

Prenses Dr. El-Hashemite Boğaziçi’nde

Bilim, sanat, edebiyat ve insani ilişkiler alanlarında çalışmalar yapan Prenses Dr. Nisreen El-Hashemite, Boğaziçi Üniversitesi’ne konuk oluyor.

11.10.2017Eğitim
ÖSYM’den ALES adaylarına ek süre... 7 soruda yeni ALES

ÖSYM’den ALES adaylarına ek süre... 7 soruda yeni ALES

19 Kasım’da düzenlenecek sonbahar dönemi Akademik Personel ve Lisansüstü Giriş Sınavı (ALES) için başvuru dönemi 4 Ekim’de sona erdi. Ancak ÖSYM adaylara 18 Ekim’e kadar geç başvuru süresi veriyor. Bunun için normalde 90 TL olan sınav için 135 TL ödeme yapılması gerekiyor ve adaylar Ankara’da sınava alınıyor.

9.10.2017Eğitim
Polis alımı başvurusu sona eriyor 13 bin polis alınacak

Polis alımı başvurusu sona eriyor! 13 bin polis alınacak!

Polis alımı başvurusu ile güvenlik güçleri kadrosuna katılmak isteyen gençler, Polis Akademisi üzerinden yapılacak olan başvuruya kilitlendi. Polis alımı başvurusu için kriterleri merak eden birçok kişi, konunun detaylarını araştırmaya başladı. Peki, müracaatların son gününde birçok kişinin araştırdığı polis alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, konuyla ilgili Polis Akademisi'nin verdiği detaylı bilgiler

6.10.2017Gündem
YDS sonuçları ÖSYM üzerinden açıklandı Sonuçlar nasıl öğrenilir

YDS sonuçları ÖSYM üzerinden açıklandı! Sonuçlar nasıl öğrenilir?

YDS sonuçları Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklandı. 14.40 itibariyle ÖSYM internet sitesi üzerinden erişime açılan YDS sonuçları ile 71 bin aday sınavda nasıl bir sonuç elde ettiğini gördü. İşte, 2017 YDS sonuçları ve sınav sonuçlarının ardından puanların ifade ettiği harf değerleri bilgisi

5.10.2017Gündem
Polis alımı için son hafta Polis Akademisi adaylara uyarıda bulundu

Polis alımı için son hafta! Polis Akademisi adaylara uyarıda bulundu!

Polis alımı başvurusu, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapmak isteyen gençler tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Milyonlarca gencin hayallerindeki meslek için müracaatta bulunacağı Polis Akademisi, bu yıl toplam 13 bin kişiyi istihdam edecek. Peki, polis alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, gençlerin merakla araştırdığı konu hakkında detaylı bilgiler

2.10.2017Gündem
Dünya Kız Çocukları Günü için İstanbula gelecek Iraklı Dr. Nesrin El-Haşimi: Başarılı bilim kadınları var ama onları kimse tanımıyor

Dünya Kız Çocukları Günü için İstanbul'a gelecek Iraklı Dr. Nesrin El-Haşimi: Başarılı bilim kadınları var ama onları kimse tanımıyor

11 Ekim, Dünya Kız Çocukları Günü. Türkiye’de, 2005-2015 yılları arasında 482 bin 908 kız çocuğu evlendirildi. Dünya genelinde ise 700 milyon çocuk gelin var. Aydın Doğan Vakfı, bu yıl üçüncü kez Dünya Kız Çocukları Günü Konferansı düzenliyor. Konferansın teması, ‘Güçlü Kızlar, Güçlü Yarınlar: 21’inci Yüzyılda Sosyal Değişimin Aktörleri Olarak Kız Çocukları’. Açılış konuşmacısı, tek gen bozukluğunu tanımak için geliştirdiği teknik, dünyada 100’den fazla merkezde kullanılan Iraklı doktor, prenses Nesrin El-Haşimi. El-Haşimi, hanedan üyesi olmasına rağmen cinsiyeti dolayısıyla pek çok zorlukla karşılaşmış bir bilimkadını.

30.09.2017Hürriyet Pazar
Polis alımı için başvuru yapacak adaylar dikkat

Polis alımı için başvuru yapacak adaylar dikkat!

Polis alımı başvuru işlemi gerçekleştirerek Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışma hakkını elde etmek isteyen vatandaşlar, Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden başvurusunu tamamlayacak. Toplam 13 bin kişinin istihdam edileceği polis alımı başvurusu ile gençler, POMEM'lerde eğitim için değerlendirmeye girecek. Peki, polis alımı başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

27.09.2017Gündem
Türk-Alman hukuku ilk mezunlarını verdi

Türk-Alman hukuku ilk mezunlarını verdi

‘Çift Diplomalı Türk-Alman Hukuk Lisans Programı’ mezunları, diplomalarına kavuşmanın heyecanını yaşadı. 2013-2014 akademik yılında öğrenci almaya başlayan programdan 12 öğrenci mezun oldu.

22.09.2017Eğitim
’Suriyeli öğrencileri imam hatiplere yönlendirin’ genelgesi

’Suriyeli öğrencileri imam hatiplere yönlendirin’ genelgesi

Türkiye'de sayıları 4 milyona yaklaşan Suriyeli sığınmacılara bu yıl verilecek eğitim ve öğretimin esasları gözden geçirilirken, ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderilen genelgede ’Suriyeli nüfusun yoğun yaşadığı yerlerde ihtiyaç ölçüsünde Suriyeli öğrencilerin İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip liselerine yönlendirilmesi’ istendi.

20.09.2017Gündem
Üç erkeğin hikâyesi

Üç erkeğin hikâyesi

Emrah Polat’ın yenilenmiş haliyle İletişim Yayınları’ndan çıkan romanı ‘Yüzler’, üç erkeğin bir gece içerisinde göründükleri gibi değil oldukları gibi görünmelerinin romanı.

28.08.2017Kitap Sanat
2017 AÖF kayıt yenileme işlemi ne zaman başlayacak AÖF yeni kayıt nasıl yapılır

2017 AÖF kayıt yenileme işlemi ne zaman başlayacak? AÖF yeni kayıt nasıl yapılır?

2017 AÖF kayıt yenileme işleminin ne zaman başlayacağı yüz binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini koruyor. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bünyesinde okuyan yüzlerce öğrenci kayıt yenileme işleminin ne zaman başlayacağı hakkında internetten araştırmalarını sürdürüyorlar. Öte yandan AÖF yeni kayıt işlemleri geçtiğimiz hafta başlamıştı. AÖF yeni kayıt işleminin bitmesine çok az bir zaman kaldı. Peki, 2017 AÖF kayıt yenileme işlemi ne zaman başlayacak? AÖF yeni kayıt nasıl yapılır?

26.08.2017Eğitim
EKPSS tercih sonuçları erişime açıldı EKPSS yerleştirme işlemi nasıl yapılacak

EKPSS tercih sonuçları erişime açıldı! EKPSS yerleştirme işlemi nasıl yapılacak?

EKPSS tercih sonuçları vatandaşların erişimine açıldı. Engelli KPSS'den elde ettiği puan ile ÖSYM'nin yerleştirme işlemine tabii tutulan adaylar, 24 Ağustos tarihinde yapılan sonuç duyurusu ile tercihte bulundukları pozisyonlar için değerlendirildi. İşte, EKPSS tercih sonuçları ve yerleştirme işlemi yapılan adaylar için detaylı bilgiler

24.08.2017Eğitim
AÖF kayıt yenileme ne zaman yapılacak AÖF yeni kayıt nasıl yapılacak

AÖF kayıt yenileme ne zaman yapılacak? AÖF yeni kayıt nasıl yapılacak?

AÖF kayıt yenileme işlemi için üniversitelilerin araştırması devam ediyor. ÖSYM'nin yerleştirme işlemi ile birlikte tercih etmiş oldukları bölümlere yeni kayıt gerçekleştirecek olan adaylarla birlikte, halihazırda Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde eğitim görenlerin gerçekleştireceği kayıt yenileme işlemi sorgulanmaya başlandı. Peki, AÖF yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemi ne zaman gerçekleşecek? İşte, detaylı bilgiler

23.08.2017Eğitim
AÖL kayıt yenileme ve kayıt işlemi nasıl yapılacak AÖL ek sınav ne zaman

AÖL kayıt yenileme ve kayıt işlemi nasıl yapılacak? AÖL ek sınav ne zaman?

AÖL kayıt yenileme işlemi için detayları araştıran vatandaşlar, çeşitli sebepler dolayısıyla açıktan almak zorunda oldukları eğitimleri için yeni dönem kayıtlarını tamamlayacak. AÖL kayıt yenileme ve yeni kayıt işlemlerinin yanı sıra mezuniyetlerini tamamlayan adayların merakla sorguladığı ek sınav konusu da araştırılmaya devam ediyor. İşte, AÖL kayıt yenileme ve ek sınav konusu hakkında öğrencilerin merak ettiği bazı detaylar

23.08.2017Eğitim
STS başvuruları başladı

STS başvuruları başladı

Yurtdışından alınan yükseköğretim diplomalarının denkliği için Eylül'de yapılacak STS’ye başvurular, 22 Ağustos'a kadar devam edecek.

18.08.2017Eğitim
2017 YDS sınavı ne zaman yapılacak YDS sonbahar dönemi başvurusu nasıl yapılır

2017 YDS sınavı ne zaman yapılacak? YDS sonbahar dönemi başvurusu nasıl yapılır?

2017 YDS sınavının ne zaman yapılacağı, sınava katılım sağlayacak birçok vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konulardan birisi haline geldi. YDS başvuruları dün ÖSYM tarafından erişime açıldı ve birçok kişi sınava katılım sağlamak amacıyla başvurularını gerçekleştirdi. Başvuru işlemlerini yapamayan vatandaşlar YDS başvurusunun nasıl yapılacağını internet üzerinden araştırıyorlar. Peki, 2017 YDS sınavı ne zaman yapılacak? YDS sonbahar dönemi başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar.

27.07.2017Eğitim
Yurtdışında eğitim hayal değil

Yurtdışında eğitim hayal değil

OECD’nin 2015 verilerine göre, dünya üzerinde toplamda 4.6 milyon uluslararası öğrenci bulunuyor. 2002’de bu sayısının 2 milyon olduğu düşünüldüğünde artık daha fazla sayıda gencin kendi ülkesi dışında eğitim fırsatlarının peşine düştüğü görülüyor. ABD, İngiltere, Almanya, Fransa ve Avustralya gibi büyük oyuncuların yanı sıra özellikle Avrupa’da Polonya gibi diğer ülkeler de ortaya koydukları stratejik planlarla “Yarışta ben de varım” diyor. Uluslararası Eğitim Danışmanları Derneği (UED), geçen haftalarda yayınladığı rehberde bu ülkelerde eğitim almak isteyenlerin merak ettiği soruları cevaplandırdı. İşte ABD, Kanada, Avustralya, Almanya, Avusturya, Polonya ve İngiltere’de lisans eğitimi için aranan kriterler:

25.07.2017Eğitim
Denklikle ilgili akıllara takılan 10 soru

Denklikle ilgili akıllara takılan 10 soru

Yurtdışında bir ön lisans, lisans ya da yüksek lisans programı bitirip Türkiye’ye döndünüz. Çalışmanız için YÖK tarafından sağlanan denklik belgesini edinmeniz gerekiyor. Denklik, yurtdışındaki kurumda elde edilen derecenin Türkiye’de eşdeğerliliğinin tespit edilmesi demek. Oxford’dan mezun olsanız bile bu belgeye ihtiyacınız var. İşte YÖK Denklik Birimi’ne en çok yöneltilen 10 soru ve cevabı:

24.07.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

Ve Erdoğan Atatürk’ü övüyorsa

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79’uncu yılı nedeniyle Beştepe’de konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Atatürk’e övgüsü ve sahiplenişi pek çok kişi için sürpriz oldu.

12.11.2017

Aşk felsefesi

“NE yalan söyleyeyim benim aşkım tuhaftır.

25.08.2017