EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Dengir Mir Mehmet Fırat

Dengir Mir Mehmet Fırat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dengir Mir Mehmet Fırat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.237 Dengir Mir Mehmet Fırat haberi bulunmuştur.

Dengir Mir Mehmet Fırat Haberleri

Eroin ele geçen TIRın sürücüsüne 13 yıl hapis

Eroin ele geçen TIR'ın sürücüsüne 13 yıl hapis

CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu ile AKP eski Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat’ın televizyon tartışmasında en önemli maddeyi oluşturan, Kapıkule Sınır Kapısı’nda eroin ele geçirilen TIR'ın sürücüsü Cezayir Hanar 13 yl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

25.12.2008Gündem
Topbaş İstanbul’a değil rantiyeye hizmet ediyor

Topbaş İstanbul’a değil rantiyeye hizmet ediyor

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat’ın ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’le televizyonda düelloya çıkan, CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni hedefi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş.

24.12.2008Gündem
Gece hayatının fenomeni Ferman Toprak

Gece hayatının fenomeni Ferman Toprak

Ferman Toprak (33), 13 yıldır Etiler’de sahneye çıkıyor. Haftanın yedi günü gece yarısı 1’de eline mikrofonu alıyor, sabaha karşı 6’ya kadar şarkı söylüyor. Arabesk, pop, rock, Kürtçe, İngilizce... Üç bin şarkı ve binden fazla fıkra biliyor. İstanbul sosyetesi, futbolcular, ünlüler sık sık onu izlemeye gidiyor. Anne ve baba tarafından iki ünlü aşiretin üyesi. İkinci albümünü çıkardığı için onunla buluştuk. Yırtık blue-jean’i, solaryumlu teniyle geldi, hikayesini anlattı.

20.12.2008Kelebek
Kemal Bey’den artçı belge

Kemal Bey’den artçı belge

Uğur Dündar yönetiminde Star Televizyonu ekranlarında canlı yayınlanan düelloda Melih Gökçek’i sıkıştıran Kemal Kılıçdaroğlu, dün de belgeli bir iddiayı ortaya attı.

18.12.2008Gündem
Corruption stays on Ankara agenda

Corruption stays on Ankara agenda

ANKARA - During a live TV debate, the Republican People’s Party, or CHP, parliamentary group deputy leader, Kemal Kılıçdaroğlu, says Mayor Gökçek sold natural gas counters to Ankara people at an inflated price. Gökçek says the municipality invested $150 in the city for each $300 it received.

18.12.2008Gündem
Gökçek hakkında yeni iddia

Gökçek hakkında yeni iddia

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında doğalgaz sayaçlarının alımı hakkında iddialarda bulunan ve dün canlı yayında tartışan CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Gökçek hakkında yeni bir iddiada bulundu. Kılıçdaroğlu, Ergenekon davası klasörlerinde Gökçek adına kesilmiş 354 milyar liralık bir fatura bulunduğunu belirterek, “Gökçek bunu nasıl ödedi?” diye sordu.

18.12.2008Gündem
Yılın düellosu bu akşam

Yılın düellosu bu akşam

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bu akşam Uğur Dündar’ın yöneteceği Star TV’nin ana haber bülteninde karşı karşıya geliyor.

17.12.2008Gündem
Kılıçdaroğlu-Gökçek düellosu Çarşamba günü

Kılıçdaroğlu-Gökçek düellosu Çarşamba günü

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Dengir Mir Mehmet Fırat’ın ardından, ikinci düellosunu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile 17 Aralık Çarşamba günü yapacak.

15.12.2008Gündem
Gökçek’le ’düello’ çarşamba

Gökçek’le ’düello’ çarşamba

Kemal Kılıçdaroğlu, Dengir Mir Mehmet Fırat’tan sonra, ikinci büyük düellosunu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’le yapacak.

6.12.2008Gündem
AKPli Fırat, Durakın istifasını değerlendirdi

AKP'li Fırat, Durak'ın istifasını değerlendirdi

AKP Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın istifasıyla ilgili takdirin kendisine ait olduğunu belirterek, “İstifa tek taraflı bir irade beyanıdır. Ama tabii siyaset Sayın Durak'ın söylediği gibi belli sürede yapılmış olan bir muhtar nikahı değildir” dedi.

3.12.2008Gündem
Gökçeke düello çağrısı

Gökçek'e düello çağrısı

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Gökçek’le ilgili ağır bir iddiada bulundu ve hemen Gökçek’i düelloya çağırdı. “Bu konularda sayın Gökçek’le tartışabiliriz. Hiçbir sorunum yok” dedi.

2.12.2008Gündem
Gökçek, Kılıçdaroğlunun düello teklifini kabul etti

Gökçek, Kılıçdaroğlu'nun düello teklifini kabul etti

Dengir Mir Mehmet Fırat, AKP Genel Başkan Yardımcılığı’ndan ayrılmadan önce CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında tartışmış kısa bir süre sonra da bu görevinden istifa etmişti. Kılıçdaroğlu son olarak, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek ile ilgili iddialar ortaya atmış ve onu düelloya davet etmişti. Gökçek bugün düelloyu kabul ettiğini ilan etti “Hodri meydan” dedi.

2.12.2008Gündem
Yazıcı:Fişleme iddiası senaryo

Yazıcı:Fişleme iddiası senaryo

Ergenekon davası tutuklu sanıklarından, SESAR Başkanı İsmail Yıldız’ın, bilgisayarından çıkan AKP’lilere ait özel bilgileri AKP yönetiminin isteği üzerine, parasıyla hazırladığı savunmasına AKP’den tepki geldi.

25.11.2008Gündem
Pınar Kür’e açtığı dava reddedildi

Pınar Kür’e açtığı dava reddedildi

AKP Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat’ın, televizyon programında sarf ettiği bir söz ile "kişilik haklarına saldırıda bulunduğu" iddiasıyla yazar Pınar Kür aleyhine açtığı 10 bin YTL’lik manevi tazminat davası reddedildi.

20.11.2008Gündem
AKPli Fıratın Pınar Küre açtığı dava reddedildi

AKP'li Fırat'ın Pınar Kür'e açtığı dava reddedildi

AKP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ın, “Haydi Gel Bizimle Ol” adlı televizyon programında sarf ettiği bir söz ile “kişilik haklarına saldırıda bulunduğu” iddiasıyla yazar Pınar Kür aleyhine açtığı 10 bin YTL'lik manevi tazminat davası reddedildi.

20.11.2008Gündem
Dengir Mir komünistlerin davetini kabul etti

Dengir Mir komünistlerin davetini kabul etti

Adana milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat başkanlığındaki AKP heyeti, Çin Komünist Partisi'nin (ÇKP) davetlisi olarak Pekin'e geldi.

17.11.2008Gündem
In search of a Kurd and Alevi strategy

In search of a Kurd and Alevi strategy

ANKARA - Hindered by its faltering image in the eyes of liberals and parts of the Kurdish and Alevi communities, the AKP is headed toward a major meeting where it will discuss a new strategy toward both groups, as well as a requested cabinet reshuffle. The AKP feels it must forge a clear road map.

16.11.2008Gündem
Gözler Fıratı aradı

Gözler Fırat'ı aradı

Uzun bir aradan sonra toplanan AKP Grup toplantısında, gözler geçen hafta süpriz bir şekilde partideki görevinden istifa eden Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat’ı aradı. AKP Genel Başkan Yardımcılığına atanan İçişleri eski Bakanı Abdülkadir Aksu ise tüm ısrarlara rağmen Fırat’ın oturduğu koltuğa oturmadı.

11.11.2008Gündem
U-turn in AKPs Kurdish policy

U-turn in AKP's Kurdish policy

ANKARA - Fırat looked at the Kurdish problem from a more democratic and reformist perspective while Aksu supports pro-state policies

10.11.2008Gündem
Kılıçdaroğlu, Fıratın istifasını değerlendirdi

Kılıçdaroğlu, Fırat'ın istifasını değerlendirdi

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Dengir Mir Mehmet Fırat'ın dün partisinin genel başkan yardımcılığı görevinden istifa etmesini değerlendirdi.

9.11.2008Gündem
AKP’de ’akrabaya siyaset’ yasağı

AKP’de ’akrabaya siyaset’ yasağı

AKP, mart ayındaki yerel seçimlerle ilgili çalışma takvimini önceki günkü MKYK toplantısında netleştirdi. AKP Seçim Koordinasyon Merkezi’nin hazırladığı takvime göre seçim çalışmaları 10 Kasım’da başlayacak.

8.11.2008Gündem
CHP gelin verdi

CHP gelin verdi

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, önceki gece eski Tunceli Milletvekili Sinan Yerlikaya’nın 1998’de Kanal D’nin düzenlediği güzellik yarışmasında ilk 10’a giren kızı Sidal ile Sedat Palaoğlu’nun düğün törenine katıldı.

8.11.2008Gündem
Kılıçdaroğlu: Yolsuzluk yapanlar korkuyor

Kılıçdaroğlu: Yolsuzluk yapanlar korkuyor

CHP TBMM Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, “AKP'de yolsuzluk yapan bütün bakanlar korkuyor. Çünkü konuşanların hepsi başlarına gelecekleri biliyor” dedi.

8.11.2008Gündem
CHPnin ortak olduğu İş Bankası bininci şubeyi açtı

"CHP'nin ortak olduğu İş Bankası bininci şubeyi açtı"

ADALET Bakanı Mehmet Ali Şahin, ekonomideki gidişatın kötü olduğunu savunan CHP'nin İş Bankası'nın ortağı olduğunu belirterek, “İş Bankası bininci şubesini açtı. Ekonomi kötüye gidiyorsa bırakın şube açmayı, şubeyi kapatırsınız” dedi.

8.11.2008Gündem
Ayrıntılı bilgi için müracaat Kılıçdaroğlu

'Ayrıntılı bilgi için müracaat Kılıçdaroğlu'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Dengir Mir Mehmet Fırat'ın AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etmesiyle ilgili olarak, “Bu bir nöbet değişimi gibi görünmüyor. Bize yaprak dökümü gibi görünüyor. Ayrıntılı bilgi için müracaat sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bakınız şekil bir...” dedi.

8.11.2008Gündem
Fırat gitti Aksu geldi

Fırat gitti Aksu geldi

AKP'nin iki numaralı adamı değişti. Sağlık sorunlarını gerekçe göstererek AKP'deki görevlerinden istifa eden Dengir Mir Mehmet Fırat'ın yerine partinin genel başkan yardımcılığına uzun yıllar İçişleri Bakanlığı yapan Abdülkadir Aksu getirildi. Aksu, bugün Başbakan Erdoğan'ın katıldığı Bağcılar İlçe Kongresi'ndeydi.

8.11.2008Gündem
Dün istifa eden Fırattan açıklama

Dün istifa eden Fırat'tan açıklama

Dengir Mir Mehmet Fırat, AKP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifasına ilişkin, “Ben bu partinin halen üyesiyim, milletvekiliyim, bu partinin kurucusuyum. Bana verilecek her göreve hazırım. Seçimde de aktif olarak çalışacağım” dedi.

8.11.2008Gündem
Unexpected leave of deputy leader shakes Turkeys ruling AKP

Unexpected leave of deputy leader shakes Turkey's ruling AKP

The unexpected resignation of the powerful deputy chairman of Turkey's ruling Justice and Development Party (AKP) could cause a change in the cabinet as well.

8.11.2008Gündem
GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON NOV 8

GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON NOV 8

These are some of the major headlines and their summaries in the Turkish press on Nov. 8, 2008. Hurriyet Daily News Online does not verify these stories and does not vouch for their accuracy.

8.11.2008Gündem
Fırat da gitti

Fırat da gitti

AKP Merkez Yönetim Kurulu’nda dün alınan kararla Dengir Mir Mehmet Fırat, Genel Başkan Yardımcılığı görevinden alındı. Fırat ise yaptığı açıklamada, "Partideki tüm görevlerimden ben istifa ettim" dedi. Fırat’ın yerine Abdülkadir Aksu getirildi.

7.11.2008Gündem
İşte Fıratın gerekçesi

İşte Fırat'ın gerekçesi

AKP Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, partideki görevinden "sağlık sorunları nedeniyle" ayrıldığını, istifasının CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirdiği iddialarla ilgisi olmadığını söyledi.

7.11.2008Gündem
The deputy leader of Turkeys ruling AKP unexpectedly stripped of post

The deputy leader of Turkey's ruling AKP unexpectedly stripped of post

The deputy leader of Turkey's ruling Justice and Development Party (AKP), Dengir Mir Mehmet Firat, has been stripped of his post and replaced by former Interior Minister Abdulkadir Aksu, Turkish broadcasters reported on Friday. (UPDATED)

7.11.2008Gündem
Dengir Mir Mehmet Fırat görevden alındı

Dengir Mir Mehmet Fırat görevden alındı

AKP Merkez Yürütme Kurulu'nda (MYK) değişiklik yapıldı.

7.11.2008Gündem
CHPli Kılıçdaroğlundan son belgeler

CHP'li Kılıçdaroğlu'ndan son belgeler

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, RTÜK (Radyo Televizyon Üst Kurulu) Başkanı Zahid Akman'ın, Kanal 7'nin yöneticisi Zekeriya Karaman'a, tüm ticari işlemlerde tam yetki içeren vekaletname verdiğini ileri sürerek, “Sayın Akman, Karaman'ın da ortağı olduğu Rehber Basın Yayın Organizasyon ve Eğitim Tesisleri Şirketi'nin, hala ortağı mısınız?” diye sordu.

3.11.2008Gündem
Turkeys ruling AKP signals cabinet reshuffle ahead of local elections

Turkey's ruling AKP signals cabinet reshuffle ahead of local elections

Turkish politics shifts up a gear as local elections near, with PM Tayyip Erdogan considering a cabinet reshuffle to include its lone Alevi deputy in an effort to win back the community’s votes from the main opposition CHP, the Hurriyet Daily News (HDN) reported on Monday. (UPDATED)

3.11.2008Gündem
AKPli Fırattan CHPye kaçakçılık yanıtı

AKP'li Fırat'tan CHP'ye kaçakçılık yanıtı

Dengir Mir Mehmet Fırat, Adana Yüreğir AKP İlçe Kongresi'nde Cumhuriyet Halk Partisi Deniz Baykal'a da yüklendi. Baykal'ın yasaklı olup, avukatlık yaptığı dönemde tarihi eser kaçakçılarının avukatlığını yaptığını ima etti şöyle dedi:

2.11.2008Gündem
AKPlilerden Yeşil Kart iptaline farklı yorum

AKP'lilerden Yeşil Kart iptaline farklı yorum

ADANA Valisi İlhan Atış'ın bir süre önce söylediği “Polise taş atan çocukların ailelerinin yeşil kartı iptal edilecek” sözlerine 2 Adana AKP milletvekili farklı görüş belirtti.

2.11.2008Gündem
Kılıçdaroğlu Fıratı istifaya davet etti

Kılıçdaroğlu Fırat'ı istifaya davet etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat’ı hayali ihracat yapmakla suçlayıp istifaya davet etti.

1.11.2008Gündem
AKP-DTP ’tansiyon’ yemeğinde buluşacak

AKP-DTP ’tansiyon’ yemeğinde buluşacak

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ile AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat’ın, Kürt sorununu görüştükleri akşam yemeğinden sonra şimdi de AKP ve DTP milletvekilleri bir araya gelecekler.

30.10.2008Gündem
Fatih Cekirge: Pro-Kurdish leader, Turk- I didnt even use “genocide” for Armenia’s claims

Fatih Cekirge: Pro-Kurdish leader, Turk- I didn't even use “genocide” for Armenia’s claims

The course of the situation changed after the BBC and CNN reported a statement from Ahmet Turk's, the leader of pro-Kurdish Democratic Society Party, saying "Genocide was launched against Kurds," in a subtitled news report. The claim grew and became a global issue. I called Turk following these developments.

27.10.2008Gündem

Yazar Sonuçları

Bozcaada 4.’lüğü hak ediyor mu?

Seyahat dergisi Conde Nast Traveller bu tür işleri çok sever.

18.12.2008

Predictability problem...

Even the government has started to concede the reality that the global financial crisis will not pass tangentially but will indeed have some serious impacts, particularly on the real economy of the country. The collapse of two textile giant companies, one in Eskişehir and one in Bursa, increased fears that the crisis may have an impact on the country far worse than some people – who until recently were being publicly accused by Prime Minister Recep Tayyip Erdoğan as “crisis mongerers” – were fearing.

12.11.2008

What’s going on with old friends?

I think Prime Minister Recep Tayyip Erdoğan’s separating ways with his right-hand man Dengir Mir Mehmet Fırat is a turning point for the governing Justice and Development Party, or AKP.

10.11.2008

Transformation in AKP?

Are you aware? In the allegiant media, and the Islamist and neo-liberal powerbase of the ruling Justice and Development Party, or AKP, something strange is underway. It is as if someone, I really mean someone, not just the sheikh living at a Pennsylvania farm, decided that the expiry date of Recep Tayyip Erdoğan has come.

10.11.2008

Turkish goverment closes the Kurdish "opening-up"

The question is this: "Why did Prime Minister Tayyip Erdogan, who recently mentioned 'an opening-up to the Kurdish issue', change his direction to the point of "love it or leave it..."?

10.11.2008

Eski dostlara ne oluyor?

ŞAHSİ kanıma göre, Recep Tayyip Erdoğan’ın sağ kolu Dengir Mir Mehmet Fırat ile yollarını ayırması, AKP’de bir dönüm noktasıdır.

8.11.2008

DTP’den PKK’ya 88 kez terör örgütü tescili

ANKARAGÜNEYDOĞU (Kürt) sorununda gün geçmiyor ki "U dönüşü" yaşanmasın, ezber bozan yeni söylem duyulmasın...

8.11.2008

Kürt sorunu, Apo sorunu

ANKARAKİMİLERİ ve/veya PKK’ya sempati duyanlar bu başlığa bakıp, "Ne fark var?" diyebilir.

31.10.2008