EKSTRA
MENÜ

Dengir Mir Mehmet Fırat

Dengir Mir Mehmet Fırat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dengir Mir Mehmet Fırat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.237 Dengir Mir Mehmet Fırat haberi bulunmuştur.

Dengir Mir Mehmet Fırat Haberleri

Erdoğan Başbakanlıktaki 11. yılını bugün doldurdu

Erdoğan Başbakanlıktaki 11. yılını bugün doldurdu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün Başbakanlık görevindeki 11. yılını doldurdu.

14.03.2014Gündem
FIRAT VE GÜNAYDAN KASET YORUMU

FIRAT VE GÜNAY'DAN 'KASET' YORUMU

AK Parti Eski Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ve Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay Halk TV'de katıldığı bir televizyon programında Başbakan Erdoğan ile Bilal Erdoğan arasındaki ses kayıtlarını değerlendirdi. Fırat, ses kayıtlarını birkaç kez dinlediğini belirterek, ses kaydının yalan olmasını temenni ettiğini ifade ettiğini belirterek, “İnşallah yalandır dedim. Halen de onu söylüyorum" derken. Günay ise Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve ailesiyle ilgili bir ses kaydının kendisini kaygılandırdığını söyleyip, “Çok etkilendim. Bir saat şaşkınlık ve bir saat süren depresyon şeklinde üzüntü yaşadım. Dinlediklerimi ciddiye aldım. Türkiye'nin dünyadaki itibari şu anda şu anda uluslararası bir töhmet altında.” dedi.

26.02.2014Haber
10 soruda Büyük Rüşvet Operasyonu

10 soruda Büyük Rüşvet Operasyonu

17 Aralık’ta Türkiye’yi sallayan ‘büyük rüşvet operasyonu’ çok yönüyle tartışıldı. İçişleri Bakanı’ndan habersiz operasyon yapılabilir mi, emniyet ve adalet cephesinde kadrolaşma nasıl oldu? İşte akıllara takılan 10 soru ve cevapları...

21.12.2013Gündem
Müjdat Gezen AK Partililere tazminat ödeyecek

Müjdat Gezen AK Partililere tazminat ödeyecek

Oyuncu Müjdat Gezen, katıldığı bir televizyon programı ile kendisine ait internet sitesinde "AK Parti'ye oy verenleri aptal olmakla itham ettiği" iddiasıyla açılan davada, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın da arasında bulunduğu AK Partili 15 kişinin her birine 4 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum edildi.

22.10.2013Gündem
Aziz Nesin kriterleri davasına ret

"Aziz Nesin kriterleri" davasına ret

Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç dahil 15 AK Partilinin, bir konuşmasında, Aziz Nesin'in sözlerini naklederek, “AK Parti'ye oy verenleri aptal olmakla itham ettiği” iddiasıyla oyuncu Müjdat Gezen hakkında açtıkları tazminat davasında, yerel mahkemenin ret kararını bozdu.

24.01.2013Gündem
Kürt aydınları destek verdi

Kürt aydınları destek verdi

PKK terörünün sona ermesi ve Kürt sorunu üzerinde demokratik açılım için iradenin Başbakan Tayyip Erdoğan’da olduğunu açıklayan ve çözüm için “Hepimizin onu desteklemesi gerekir” diyen Leyla Zana’ya Kürt aydınlarından destek geldi.

12.07.2012Gündem
CHPli İnceden Başbakana soru

CHP'li İnce'den Başbakan'a soru

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde 'Biz birileri gibi makam uğruna, iktidar hırsı uğruna yol arkadaşlarını harcayan siyasetçilerden değiliz' şeklindeki açıklamasına cevap verdi.

8.05.2012Gündem
Dokunulmaz değiller

Dokunulmaz değiller

Seçim sonrasında gözler, cezaevindeyken seçilen 9 milletvekiline ve mahkemelere çevrildi.

13.06.2011Gündem
Aday göstermedikleriyle yemek yedi, 15 önemli isim davete gelmedi

Aday göstermedikleriyle yemek yedi, 15 önemli isim davete gelmedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimleri için aday listesinde yer alamayan AK Parti milletvekilleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi. Aday gösterilmeyen vekillerden Dengir Mir Mehmet Fırat da dahil 15 milletvekili yemeğe katılmadı.

23.04.2011Gündem
AK Parti listesinde ilginç detaylar

AK Parti listesinde ilginç detaylar

AK Parti’nin açıkladığı Milletvekili aday listesindeki bazı detaylar dikkat çekti.

11.04.2011Gündem
Sahillere bakanlar kaydırılıyor

Sahillere bakanlar kaydırılıyor

Milletvekili aday listeleriyle ilgili hazırlıkların Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığındaki bir komisyon tarafından yürütüldüğü AK Parti’de sahiller ile Güneydoğu’ya yönelik özel önlemler gündeme geldi.

9.04.2011Gündem
Wikileaks Türkiye belgelerinin tüm detayları

Wikileaks Türkiye belgelerinin tüm detayları

Wikileaks'in yayımladığı ilk parti belgeler içinde Türkiye'yle ilgili olanların tam metni...

12.03.2011Gündem
Adıyaman Üniversitesi’nde ihale yapacak insan bırakmadılar

Adıyaman Üniversitesi’nde ihale yapacak insan bırakmadılar

AK Parti Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Gündüz’ü ziyaret etti. Yapımı süren Tıp Fakültesi ve diğer fakülte binalarını inceleyen Fırat, ihaleye fesat karıştırıldığı iddiasıyla düzenlenen operasyonlarda Yapı İşleri Daire Başkanlığı görevlilerinin tutuklanmasının Tıp Fakültesi’nin bitirilmesine engel olduğunu savundu.

29.01.2011Gündem
AK Partili Fırattan operasyon tepkisi

AK Partili Fırat'tan 'operasyon' tepkisi

AK Parti Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, polis tarafından Adıyaman Üniversitesi Yapı İşleri Daire Başkanlığı’na yönelik düzenlenen ’İhaleye fesat karıştırma’ operasyonlarını eleştirdi. 2008 yılında Ak Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılan Fırat operasyonlarda görevlilerin tutuklanmasından dolayı üniversitede ihale yapılamaz hale geldiğini söyledi ve ekledi: Fırat, "Adıyaman Üniversitesi’nde ihale yapacak insan bırakmadılar. Malum konular nedeniyle hepsi cezaevinde. Adıyaman Cezaevi’ni Adıyaman Üniversitesi’ne çevirdiler. Yakında öğrencilerine cezaevinde eğitim vermek zorunda kalınırsa hiç şaşırmam" dedi.

29.01.2011Gündem
AHMET KAYA BÖYLE ANILDI

AHMET KAYA BÖYLE ANILDI

Geçirdiği kalp krizi sonucu Paris'te vefat eden sanatçı Ahmet Kaya, ölümünün 10'uncu yılında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen törenle anıldı. Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya'ın ev sahipliğinde, "An Gelir-Onsuz 10 yıl" başlığıyla düzenlenen anma gecesine, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP Genel Başkan Yardımcısı Gülten Kışanak, BDP Milletvekilleri Sırrı Sakık, Akın Birdal ve Ufuk Uras, AK Parti Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, CHP Milletvekili Mehmet Sevigen, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili, Hrant Dink'in eşi Rakel Dink, yazar Ataol Behramoğlu ve Show Tv Anchorman'i Ali Kırca'nın da bulunduğu iki bine yakın davetli katıldı. Yıllar önce Ahmet Kaya'ya atılan çatallara gönderme yapmak amacıyla fuaye'de kurulan stantdaki çatallı-kaşıklı protesto geceye damgasını vurdu.Zeynep ÖZONUR-Güven USTA/DHA

13.12.2010Ne Oluyor
Ölümünün 10. yılında anıldı

Ölümünün 10. yılında anıldı

Geçirdiği kalp krizi sonucu Paris'te vefat eden sanatçı Ahmet Kaya, ölümünün 10'uncu yılında anıldı.

13.12.2010Gündem
Ölümünün 10. yılında anıldı

Ölümünün 10. yılında anıldı

Geçirdiği kalp krizi sonucu Paris'te vefat eden sanatçı Ahmet Kaya, ölümünün 10'uncu yılında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen törenle anıldı.

13.12.2010Gündem
Wikileaks Türkiye belgelerinin tüm detayları

Wikileaks Türkiye belgelerinin tüm detayları

Wikileaks'in bugüne kadar yayımladığı belgeler içinde Türkiye'yle ilgili olanların tam metni. Aşağıdaki indekste sıralanan başlıklara tıklayarak, ilgili metne ulaşabilirsiniz.

9.12.2010Gündem
Fırat’ın Kılıçdaroğlu’na tazminat talebine ret

Fırat’ın Kılıçdaroğlu’na tazminat talebine ret

AK Parti Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ın, televizyon tartışmasında hayali ihracatla suçladığı şirketinin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında açtığı 350 bin TL’lik tazminat talebi reddedildi.

8.12.2010Gündem
41 mükerrer oy da tutanakta

41 mükerrer oy da tutanakta

Meclis’te salı günü toplu oy kullanılan oylamalarda mükerrer oy verildiği de ortaya çıktı.

12.11.2010Gündem
52 yaşında ehliyet aldım

52 yaşında ehliyet aldım

Kemal Bey, 1999 seçimi öncesi emekliliğini isteyip DSP’ye başvurdu. Rahşan Hanım onu alt sıralara bile koymadı.

29.06.2010Gündem
Kürsüye Gandi gibi çıkarılıp, Ecevit olarak indirildi

Kürsüye Gandi gibi çıkarılıp, Ecevit olarak indirildi

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sert söylemlerle yüklendi.

29.05.2010Gündem
İşte Gandi Kemalin yaşam hikayesi

İşte 'Gandi Kemal'in yaşam hikayesi

Kemal Kılıçdaroğlu, Tunceli'nin Naımiye İlçesi'nde tapu memuru Kamer Bey ve ev kadını Yemuş Hanım'ın dördüncü çocuğu olarak 17 Aralık 1948'de dünyaya geldi. Kendisinden yarım saat önce ikizi Adil Kılıçdaroğlu doğdu.

24.05.2010Gündem
Kaptan köşkünde balık ziyafeti

Kaptan köşkünde balık ziyafeti

Bostancı sahilindeki Çatana balık lokantası sunduğu deniz mahsulleri ve üç tarafı camekan, adeta Adalara bakan bir kaptan köşkünü andıran dizaynıyla da ünlülerin gözdesi.

22.05.2010Kelebek
Dengir Fırat: Baykal yakın çevresine baksın

Dengir Fırat: Baykal yakın çevresine baksın

Canlı yayında CHP Genel Başkanlığı'ndan istifa ettiğini açıklayan Deniz Baykal, 'kaset iddialarını' komplo olarak değerlendirdi ve hükümeti suçladı.

10.05.2010Gündem
Baykalın istifasına ilk tepkiler

Baykal'ın istifasına ilk tepkiler

Deniz Baykal'ın 'kaset şokunun' ardından CHP Genel Başkanlığı'ndan istifa etmesinin yankıları sürüyor. CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Sayın Baykal'a yapılan haksızlık, Türkiye'de vicdanı olan herkesin vicdanını rahatsız etmiştir” derken, istifa açıklamasını katıldığı televizyon programında öğrenen İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin canlı yayında gözyaşlarına hakim olamadı.

10.05.2010Gündem
Bunlar ‘açılım’ denen yıkım sürecinin işareti

Bunlar ‘açılım’ denen yıkım sürecinin işareti

MHP Lideri Bahçeli, Baykal’dan sonra Ahmet Türk’e yapılan saldırıyı endişeyle izlediğini belirterek, “Taşkınlıklar PKK’nın yıllarca yapamadığını AKP’nin ‘açılım’ denen yıkım sürecinin yapmaya başlayacağının işaretlerini vermekte” dedi. Bahçeli herkesi sağduyuya davet etti.

13.04.2010Gündem
Ak Partili Fırattan Ahmet Türke ziyaret

Ak Partili Fırat'tan Ahmet Türk'e ziyaret

Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve AK Parti Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat kapatılan DTP'nin Genel Başkanı Ahmet Türk'ü Güven Hastanesi'nde ziyaret etti.

13.04.2010Gündem
Kahtada cadde isimleri değiştirildi

Kahta'da cadde isimleri değiştirildi

ADIYAMAN’ın Kahta İlçesi’nde belediye meclisi, aralarında eski cumhurbaşkanları İsmet İnönü, Kenan Evren ve Süleyman Demirel ile Necmettin Erbakan, Recai Kutan gibi siyasetçilerin adlarını taşıyan 15 caddenin adını oy birliği ile değiştirdi.

26.03.2010Gündem
Abbas Güçlüye Onur Ödülü

Abbas Güçlü'ye Onur Ödülü

KANAL D’de geç saatte yayınlanmasına rağmen izleyenleri ekran başına bağlayan ‘Genç Bakış' programının yapımcısı ve Milliyet Gazetesi Yazarı Abbas Güçlü’ye Adana’da Onur Ödülü verildi.

9.02.2010Gündem
Fırat: Korku yersiz Türkiye kaldırır

Fırat: Korku yersiz Türkiye kaldırır

Sanat yaşamını yurtdışında sürdüren Kürt sanatçı Şivan Perwer’in cumartesi günkü Viyana konserinde söylediği, “Şu anki Türkiye’nin beni kaldırması mümkün değil” sözlerini AK Parti Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat yorumladı.

1.02.2010Gündem
En ağır suçu da işlese vatandaş düşman değildir

En ağır suçu da işlese vatandaş düşman değildir

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, Milli Siyaset Güvenlik Belgesi (MGSB) ve TSK’nın İç Hizmetler Kanunu’nun 35. maddesinde değişikliğe gidileceği açıklamalarına, partisinden de destek geldi.

1.02.2010Gündem
Viyana açılımı

Viyana açılımı

Sanat yaşamını yurtdışında sürdüren türkücü ve halk ozanı Şivan Perver, Viyana’daki ünlü Konzerthaus’da önceki gece konser verdi.

31.01.2010Dünya
AK Partili vekil: Parti kapatma Türkiye’nin yüz karası

AK Partili vekil: Parti kapatma Türkiye’nin yüz karası

AK Parti Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, parti kapatmalarının Türkiye’nin yüz karası olduğunu söyledi.

9.01.2010Gündem
2009 hayırlara vesile oldu

2009 hayırlara vesile oldu

AK Parti Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, yeni yıla Bolu Abant’ta eğlenerek girdi.

1.01.2010Gündem
Ben burdayım, komutanlar nerde

'Ben burdayım, komutanlar nerde'

İkinci Ergenekon davasının 21. duruşması görülmeye başlandı. Duruşma gazeteci Mustafa Balbay'ın çapraz sorgusuyla devam ediyor.

14.12.2009Gündem

Yazar Sonuçları

İp mi? Samimi olabilir misiniz?

TARİH: 1 Ağustos 2002, günlerden perşembe.

5.11.2012

Tükürerek BDP'yi nasıl muhatap alacağız?

Artık eski hesapları karıştırıp, sen haksızdın ben haklıydım kavgasından vaz geçelim. Kürt açılımı çerçevesinde Kandil ve İmralı görüşmelerini de bir kenara koyalım ve yeni bir sayfa açalım. Bu sayfada üç önemli aktör var: Erdoğan-BDP-Öcalan. Bu aktörler cidden koları sıvarlarsa önemli yol alınır… Bütün bunlar iyi de, bu süreç böylesine sertlikle nasıl yürüyecek anlayamıyorum.

29.03.2012

Adrese teslim kararname

BUĞDAY ve yulaf ithalatında yüzde 130 olan gümrük vergisi, yüzde sıfır olarak uygulanacak. Bu açıkça birilerinin kayırılması demektir.

19.03.2011

Halkçı politikacı neden amele pantolonu giymez

Yabancı politikacılar spor giyimde jean pantolonu tercih ediyor. Bizdekiler ise hafta sonu hatta bayram tatilinde bile gömlek-ceket-kumaş pantolondan vazgeçmiyor, kravatını çözmeyen bile çıkıyor.

16.12.2010

Başbakanım sigara tamam da esrar kullanımı ne olacak?

Sayın Başbakanım sigaraya karşı savaşınızı sonuna kadar destekliyorum...

21.11.2010

İsrail!

AK Parti Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat’ın yeğeni olan Vahap Fırat, İsrail’e gitmiş ancak ülkeye girişine izin verilmemiş.

19.11.2010

Anayasafiyet

Kılıçdaroğlu’nun, Malatya’ya Ordu’ya gidip “bu anayasa kayısıya çare olacak mı, fındığa çare olacak mı?” diye sormasına sinirlendi

2.08.2010

AKP’nin yanıtlaması gereken iddialar

MECLİS’te milletvekili pazarları kuruldu...

Milletvekillerinin iradesi ihale iradesine dönüştü...

6.05.2010

Bir polemikçi üstadını buldu

İTİRAF ediyorum:

Ben bir “polemik canavarı”yım...

9.02.2010

Siz böyle bir ülkede yaşıyorsunuz

ERGENEKON Davası’nın 1. iddianamesinde Şener Eruygur “Ergenekon Terör Örgütü” suikast listesinde 1 No’lu hedef. Davanın 2. iddianamesinde aynı Şener Eruygur Ergenekon Terör Örgütü’nün 1. No’lu lideri.

22.12.2009