EKSTRA
MENÜ

Denetimler

Denetimler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Denetimler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.155 Denetimler haberi bulunmuştur.

Denetimler Haberleri

İstanbulda Jandarmadan şehirlerarası otobüslerde koronavirüs denetimi

İstanbul'da Jandarmadan şehirlerarası otobüslerde koronavirüs denetimi

İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından önceki gün yayınlanan genelge kapsamında yoğunlaştırılmış koronavirüs denetimleri sürüyor. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yoğunlaştırılmış denetimlerin ikinci gününde Kuzey Marmara Otoyolu Sancaktepe Paşaköy Gişelerde şehirlerarası yolcu otobüslerinde koronavirüs tedbirlerine yönelik HES Kodu ve maske denetimi yaptı.

27.11.2020Gündem
Yer: Esenyurt 3 kat fazla yolcu çıktı

Yer: Esenyurt! 3 kat fazla yolcu çıktı

ESENYURT'ta polis tarafından durdurulan minibüsten 14 yerine 41 yolcu çıktı. Sürücüye 3 bin 180 lira ceza kesildi.

27.11.2020Gündem
Yeditepe Huzur uygulamasında yüzlerce kişi yakalandı

Yeditepe Huzur uygulamasında yüzlerce kişi yakalandı

İstanbul'da bu yıl 24’üncüsü gerçekleştirilen Yeditepe Huzur uygulaması tamamlandı. Denetimler sonucu, aranan 459 kişi ve 300 yoklama kaçağı yakalanırken, çeşitli silah ve mermiler ile değişik tür ve miktarlarda uyuşturucu madde ele geçirildi. Denetimler sonucu, 411 bin 124 TL para cezası kesildi.

27.11.2020Gündem
Muğlada polis, oturma yerlerine güvenlik şeridi çekti

Muğla'da polis, oturma yerlerine güvenlik şeridi çekti

MUĞLA'da, koronavirüs tedbirleri kapsamında, polis ekiplerince denetimler artırıldı. Kent merkezindeki oturma gruplarına güvenlik şeridi çekilirken, maske ve sosyal mesafe uyarıları yapıldı.

26.11.2020Gündem
Pazar esnafından, maskesini düzgün takmayanlara ürün satmama kararı

Pazar esnafından, maskesini düzgün takmayanlara ürün satmama kararı

SAMSUN’da koronavirüs tedbirleri kapsamında pazar yerleri ve toplu ulaşım araçlarında denetim yapıldı. Denetimlerin yapıldığı pazar yerlerinde esnaf ve vatandaşlara maske ve mesafe konusunda uyarılarda bulunuldu. Denetimlere katkı sunmak isteyen pazar esnafı da uyarılara rağmen maskesini düzgün takmayan vatandaşa ürün satmamaya karar verdi.

26.11.2020Gündem
Trabzonda koronavirüs denetimleri arttı

Trabzon'da koronavirüs denetimleri arttı

TRABZON’da koronavirüs vaka sayılarındaki artışın yüzde 50'nin üzerine çıkmasıyla denetimler artırıldı. İnsanların duyarlı olması gerektiğine vurgu yapan Aysun Doğan, “Ailemde de virüs vakası yaşadık. Karantina sürecimiz başladı. Bize nasıl geldiğini bilmiyoruz. Biz elimizden geldiğince dikkat ediyorduk. Virüsü taşıyan insanların dikkatli olması gerekiyor. Evimizde bile ailemizle beraberken de maske kuralına uymamız gerekiyor” dedi.

26.11.2020Gündem
Karantinada olması gerekirken, maskesiz yakalandı

Karantinada olması gerekirken, maskesiz yakalandı

DÜZCE’de, caddede yapılan denetimler sırasında maske takmayan Oğuz Yaman’ın karantinada bulunması gerektiği tespit edildi. Oğuz Yaman, “İstediğiniz kadar ceza kesin zaten param da yok ödemeyeceğim”dedi. Yaman, yurda götürülerek teslim edildi.

26.11.2020Gündem
Tuzla’da pazarcı esnafına ceza yağdı

Tuzla’da pazarcı esnafına ceza yağdı

İçişleri Bakanlığı'nın 81 il valiliğine gönderdiği 'Covid-19 Denetimleri' konulu genelge kapsamında, Tuzla Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Şifa Mahallesi’nde kurulan semt pazarını denetlediler. Denetimlerde kurallara uymayan esnaflara 392’şer Türk Lirası para cezası kesildi.

26.11.2020Gündem
Pendikte 24 kişiye maske cezası

Pendik'te 24 kişiye maske cezası

İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından dün akşam yayınlanan genelge ile yoğunlaştırılmış koronavirüs denetimleri başladı. Pendik'te maske takmayan veya maskesini yanlış takan 24 kişiye toplam 21 bin 600 lira ceza kesildi.

26.11.2020Gündem
Sivasta yasağa uyulmayan kıraathanenin işletmecisi ve müşterilerine ceza

Sivas'ta yasağa uyulmayan kıraathanenin işletmecisi ve müşterilerine ceza

SİVAS'ta koronavirüs denetimleri kapsamında yasaklara uymayarak müşteri alan bir kıraathanenin işletmecisi ile müşterilerine para cezası uygulandı.

26.11.2020Gündem
Eskişehirde toplu taşıma araçlarında koronavirüs denetimi

Eskişehir'de toplu taşıma araçlarında 'koronavirüs' denetimi

ESKİŞEHİR'de, İçişleri Bakanlığı'nın valiliklere gönderdiği koronavirüs genelgesi kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi ekipleri, toplu taşıma araçlarında denetim yaptı.

26.11.2020Gündem
Marmariste mobeseden trafik kurallarına uymadığı belirlenen 360 sürücüye ceza

Marmaris'te mobeseden trafik kurallarına uymadığı belirlenen 360 sürücüye ceza

MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde, mobese kameralarından trafik kurallarına uymadığı belirlenen 360 sürücüye, ceza kesildi.

26.11.2020Gündem
İstanbulda yoğunlaştırılmış denetimler başladı

İstanbul'da yoğunlaştırılmış denetimler başladı

İçişleri Bakanlığı tarafından dün akşam yayınlanan genelge ile yoğunlaştırılmış koronavirüs denetimleri başladı. Toplu ulaşım araçları tek tek durdurularak denetlendi. Sürücü ve yolcular maske takılması ve sosyal mesafeye uyulması konusunda uyarıldı.

26.11.2020Haber
Son dakika... İstanbulda yoğunlaştırılmış denetimler başladı

Son dakika... İstanbul'da yoğunlaştırılmış denetimler başladı

İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından dün akşam yayınlanan genelge ile yoğunlaştırılmış koronavirüs denetimleri başladı. Toplu ulaşım araçları tek tek durdurularak denetlendi. Sürücü ve yolcular maske takılması ve sosyal mesafeye uyulması konusunda uyarıldı.

26.11.2020Gündem
Aile Ve Tüketici Bilimleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Aile Ve Tüketici Bilimleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Meslek seçimi yapmak büyük bir özen gerektirir. Kişisel yeteneklere ve ilgi alanlarına göre meslekler seçilmelidir En çok tercih edilen mesleklerden bir tanesi de aile ve tüketici bilimleri bölümüdür. Aile ve tüketici bilimleri bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığından 81 ile yeni koronavirüs genelgesi

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile yeni koronavirüs genelgesi

Son dakika haberine göre; İçişleri Bakanlığı tüm valiliklere "Kovid-19 Denetimleri" konulu genelge gönderdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Ülke genelinde 4 gün boyunca vatandaşların kalabalık şekilde bulunduğu yerlerde yoğunlaştırılmış denetim yapılacak." denildi.

25.11.2020Gündem
Ankara Çinçinde polisin önlemleri suç oranını yüzde 7 düşürdü

Ankara 'Çinçin'de polisin önlemleri suç oranını yüzde 7 düşürdü

ANKARA'nın Altındağ ilçesinde, 'Çinçin' olarak bilinen Örnek, Plevne ve Aktaş mahallelerinin bulunduğu bölgenin tüm giriş-çıkış noktaları yaklaşık 1 aydır polis ekiplerince kontrol altına alındı. Alınan önlemlerle bölgedeki suç oranı yüzde 7 düşerken, uyuşturucu madde ihbarlarında yüzde 50 azalma meydana geldi.

25.11.2020Gündem
İzmit’te maske takmayı unuttu, sözleri şaşırttı

İzmit’te maske takmayı unuttu, sözleri şaşırttı

İzmit’te, koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimde bulunan polis maske takmayan iki kadına ceza kesti. Cezaya tepki gösteren kadınlardan biri, “İnsanlık hali hepimiz unutabiliriz” dedi.

24.11.2020Gündem
43 ilin geçiş noktası Hepsi tek tek durduruldu

43 ilin geçiş noktası! Hepsi tek tek durduruldu

Ulaşımda 43 ilin geçiş güzergâhındaki Kırıkkale’de yer alan kilit kavşakta, otobüslerle şehirlerarası seyahat eden yolcuların “HES kodu” kontrol edildi.

24.11.2020Gündem
Koronavirüs tedbirlerine uymayan 2 pazarcıya tezgah kapatma cezası

Koronavirüs tedbirlerine uymayan 2 pazarcıya 'tezgah kapatma' cezası

ZONGULDAK'ın Devrek ilçesinde, koronavirüs tedbirlerine uymadığı belirlenen 2 pazarcının tezgahı, 1 hafta süreyle kapatıldı. Belediye ekipleri, kapatma cezasını, tezgah önüne afiş asarak duyurdu.

23.11.2020Gündem
Çamaşır makinesi ve giysi dolabından 40 kilo esrar çıktı

Çamaşır makinesi ve giysi dolabından 40 kilo esrar çıktı

ANKARA'da polisin istihbarat çalışması sonucu tespit edilen eve düzenlediği operasyonda çamaşır makinesi ile giysi dolabına gizlenmiş 40 kilo esrar gele geçirildi, 2 kişi gözaltına alındı.

23.11.2020Gündem
Kimi setten geliyorum dedi kimi de alkollü trafiğe çıktı hiç biri ceza yemekten kurtulamadı

Kimi 'setten geliyorum' dedi kimi de alkollü trafiğe çıktı hiç biri ceza yemekten kurtulamadı

ARNAVUTKÖY'de sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen dışarıya çıkan vatandaşlar polisin denetimine takıldı. Kimisi 'Setten dönüyorum, saatleri karıştırdım', kimisi 'Bankamatikten para çekecektim' dedi ancak hepsine yasağı ihlalden ceza yazıldı.

23.11.2020Haber
Eyüpsultanda jandarmadan toplu taşıma araçlarına koronavirüs denetimi

Eyüpsultan'da jandarmadan toplu taşıma araçlarına koronavirüs denetimi

EYÜPSULTAN'da jandarma ekipleri şehir içi toplu ulaşım araçlarına yönelik koronavirüs denetimi yaptı. Denetimler sırasında ekipler, 'HES' kodu uyguladığı koronavirüs temaslı bir kişiye ceza keserek sağlık ekiplerine teslim etti.

23.11.2020Gündem
Ankarada kısıtlama öncesi meydanlarda sakinlik

Ankara'da kısıtlama öncesi meydanlarda sakinlik

TÜRKİYE genelinde saat 20.00'den itibaren uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesi Ankara'da meydan ve sokaklarda sakinlik yaşanıyor.

21.11.2020Gündem
Zonguldak’ta denetimler aralıksız sürüyor

Zonguldak’ta denetimler aralıksız sürüyor

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, korona virüs salgını ile mücadele kapsamında il genelinde denetimler aralıksız sürüyor.

21.11.2020Gündem
Kocaeli’de bir günde 289 corona virüs cezası

Kocaeli’de bir günde 289 corona virüs cezası

Kocaeli’de dün yapılan denetimlerde corona virüs salgın tedbirlerini ihlal eden 289 kişi ve iş yerine idari para cezası kesildi.

21.11.2020Gündem
Bakan Kurumdan eleştirilere kepçeli yanıt

Bakan Kurum'dan eleştirilere 'kepçe'li yanıt

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Giresun'daki sel felaketi sonrası mahsur kalanlara kepçe üzerinde ulaşmasına ilişkin yapılan eleştirilere, "Biz kimlerin bu milletin ödediği paralarla hain emellerini gerçekleştirmek için kepçeye bindiğini, o kepçeyle kimlerin çukurlar kazdığını, sonra kepçeyle kazdıkları o çukurlara kimlerin gömüldüğünü biliyoruz. Bizi çevreci olmamakla suçlayanların çevreciliklerini gördük. Şaşkınlık içerisindeyiz." yanıtını verdi.

20.11.2020Gündem
Jandarmadan pazar yerlerinde sıkı denetim

Jandarmadan pazar yerlerinde sıkı denetim

Yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler doğrultusunda Malatya’da jandarma ekipleri denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

20.11.2020Gündem
Toplu taşıma araçlarında koronavirüs denetimi

Toplu taşıma araçlarında koronavirüs denetimi

KORONAVİRÜS önlemleri kapsamında İstanbul'da toplu taşıma araçlarında denetim yapıldı. Sürücü ve yolcular maske takılması ve sosyal mesafeye uyulması konusunda uyarıldı.

20.11.2020Gündem
Datçada kurallara uyamayan 11 motosiklet sürücüsüne ceza yağdı

Datça'da kurallara uyamayan 11 motosiklet sürücüsüne ceza yağdı

MUĞLA'nın Datça ilçesinde 11 motosiklet sürücüsüne, trafik levha ve işaretlerine uymadıkları, yaya yollarını kullandıkları gerekçesiyle 132 'şer TL idari para cezası kesildi.

19.11.2020Gündem
Fazla yolcuyla polise yakalandı, bedava taşıyoruz dedi

Fazla yolcuyla polise yakalandı, "bedava taşıyoruz" dedi

ÇORUM'da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında görevlendirilen sivil polis memuru, yolcu gibi davranıp bindiği özel halk otobüsünde fazla yolcu taşındığını tespit etti.

18.11.2020Haber
Son dakika haberler: Fazla yolcuyla polise yakalandı, savunması şaşırttı

Son dakika haberler: Fazla yolcuyla polise yakalandı, savunması şaşırttı

Çorum'da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında görevlendirilen sivil polis memuru, yolcu gibi bindiği özel halk otobüsünde fazla yolcu taşındığını tespit etti. Ekiplerce durdurulunca, “Yolcuları bedava taşıyoruz” diyerek kendisini savunan otobüs sürücüsüne, para cezası uygulandı.

18.11.2020Gündem
Avcılar’da koronavirüs önlemlerine uymayan iş yerlerine ceza

Avcılar’da koronavirüs önlemlerine uymayan iş yerlerine ceza

AVCILAR’da esnafa yönelik koronavirüs denetimine devam edilirken, kurallara uyulmayan iş yerlerine ceza kesildi.

18.11.2020Gündem
Metrobüste akşam saatlerinde yoğunluk yaşandı

Metrobüste akşam saatlerinde yoğunluk yaşandı

Cevizlibağ metrobüs durağında akşam saatlerinde yoğunluk yaşandı. Oluşan kalabalıkta sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı görüldü.

17.11.2020Gündem
Gölcük Tabiat Parkı sonbaharda bir başka güzel

Gölcük Tabiat Parkı sonbaharda bir başka güzel

Bolu’nu en önemli turizm merkezlerinden olan koronavirüs salgını nedeniyle girişinde HES kodu uygulaması yapılan Gölcük Tabiat Parkı, sonbaharda harika görüntüler sergiliyor.

17.11.2020Seyahat
Sivil polislerden, otobüslerde koronavirüs denetimi

Sivil polislerden, otobüslerde koronavirüs denetimi

ÇORUM'da koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında görevlendirilen sivil polisler, özel halk otobüslerinde yolculuk yapıp, sosyal mesafe, yolcu kapasitesi ve maske denetimlerinde bulunuyor.

17.11.2020Gündem
‘Gramajlara standart getirilsin’

‘Gramajlara standart getirilsin’

Vatandaşın temel gıda ürünü olan ve toplu halde alınan paketli ürünlere gramaj standardı getirilmesi gerektiğini ifade eden TESK Başkanı Bendevi Palandöken, “Normalde 500 gram, 1 kilogram veya 5 kilogram olarak satılan ürünler, küsuratlı gramajlarda satıldığında tüketicinin kafası karışıyor ve farklı markalardaki aynı ürünü kıyas yapma imkânı ortadan kalkıyor” diye konuştu.

17.11.2020Ekonomi
Koronavirüs haritasında dikkat çeken detay

Koronavirüs haritasında dikkat çeken detay

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki koronavirüs vaka yoğunluk haritası tamamen kızardı. Sakızköy köyünde vaka artışı sebebiyle 14 günlük karantina kararı alındı. Öte yandan, Lüleburgaz'ın HES uygulamasındaki görüntüsü sosyal medyada insana benzetildi.

16.11.2020Gündem
Yapı denetimli binalar depreme daha dayanıklı

"Yapı denetimli" binalar depreme daha dayanıklı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hayata geçirilen Yapı Denetim Sistemi kapsamındaki kriterlere göre denetlenen binaların depreme daha dayanaklı olduğu, İzmir depremi sonrası bir kez daha görüldü.

15.11.2020Ekonomi
Binlerce polis katıldı Adanada güven ve huzur uygulamasında çok sayıda kişi gözaltına alındı

Binlerce polis katıldı! Adana'da 'güven ve huzur uygulaması'nda çok sayıda kişi gözaltına alındı

Adana'da 2 bin 28 polisin katılımıyla hava desteli asayiş uygulaması yapıldı. ’Adana Huzur ve Güven’ adı verilen uygulamada çeşitli suçlardan aranan 32 kişi yakalandı.

14.11.2020Gündem
Edirnede polisten Bulgarca koronavirüs uyarısı

Edirne'de polisten Bulgarca koronavirüs uyarısı

Edirne'de polis ekipleri pazaryerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uyulması yönünde Bulgarca anons yaptı.

14.11.2020Gündem
Çocuk işçiye sıkı takip

Çocuk işçiye sıkı takip

Türkiye’de yasaya aykırı çalıştırılan çocuk sayısının 146 bine ulaştığını tespit eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Mevsimlik Tarımda Çocuk Haklarının Desteklenmesi Projesi’yle (METİP) bu alandaki hak ihlallerini sıfırlamaya odaklandı.

14.11.2020Ekonomi
PUBG Mobile India geliyor: Resmen duyuruldu

PUBG Mobile India geliyor: Resmen duyuruldu

PUBG Corporation, özellikle Hindistan pazarı için oluşturulan, oyunun yeni bir versiyonu olan PUBG Mobile India'yı piyasaya sürmeye hazırlandığını duyurdu. Şirket ayrıca yerel video oyunu, espor, eğlence ve IT sektörlerini geliştirmek için yatırımların yanı sıra güvenli ve sağlıklı bir oyun ortamı sağlamak için olan planlarını da açıkladı.

14.11.2020Teknoloji
Hatay’da koronavirüs denetimleri artırıldı

Hatay’da koronavirüs denetimleri artırıldı

HATAY’da yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nca ilan edilen kararların ardından, kentteki denetimler artırıldı.

13.11.2020Haber
Hatay’da koronavirüs denetimleri artırıldı

Hatay’da koronavirüs denetimleri artırıldı

HATAY’da yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nca ilan edilen kararların ardından, kentteki denetimler artırıldı.

13.11.2020Gündem
Son dakika haberi: Sigara içen gence yaklaşıp bu soruyu sordu: Delikanlı, 900 liran var mı.. İşte o görüntüler

Son dakika haberi: Sigara içen gence yaklaşıp bu soruyu sordu: Delikanlı, 900 liran var mı?.. İşte o görüntüler

Son dakika haberi.. Çorum’da, koronavirüs önlemleri kapsamında sigara içilmesi yasaklanan caddelerde denetim yapıldı. Denetime katılan Çorum Belediyesi Başkan Yardımcısı Turhan Candan, yanına yaklaştığı, sigara içen gence, “Merhaba delikanlı, 900 liran var mı? Açık alanda sigara içmek yasak” dedi. Genç ise yasaktan haberinin olmadığını söyledi.

13.11.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Bu böyle gitmez

RAKAMLAR ürkütücü. Daha da açık söylemek gerekirse korkutucu. Üzülerek belirteyim, bu durumu 10 gün önce fark etmiş ve “Bu sayılar benim gibi iflah olmaz bir iyimseri bile ürkütüyor” diyerek muhtemel bir tsunaminin yaklaşmakta olduğunun altını çizmiştim. Ne yazık ki o beklenen tsunami, yaklaşmak bir yana kapımıza dayanmış durumda.

26.11.2020