EKSTRA
MENÜ

Deneme Sınavı

Deneme Sınavı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Deneme Sınavı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.028 Deneme Sınavı haberi bulunmuştur.

Deneme Sınavı Haberleri

YKS başvurularında bunlara dikkat

YKS başvurularında bunlara dikkat!

2021 YKS’ye başvurular 4 Şubat’ta başladı. 2 Mart’a kadar adaylar online başvurularını tamamlayacak. Bu tarihler arasında başvuru işlemini gerçekleştiremeyenler için ise 17-18 Mart tarihleri arasında geç başvuru işlemleri yapılacak. Unutan ya da sonradan sınava başvuru yapmak isteyen adaylar bu tarihlerde başvurularını tamamlayacak.

1.03.2021Eğitim
e-YDS İngilizce başvuruları başladı

e-YDS İngilizce başvuruları başladı

e-YDS 2020/13 İngilizce alanındaki sınavının başvuruları başladı. Adaylar 10 Aralık’a kadar başvuru yapabilecek.

18.11.2020Eğitim
Pandemi bitse de hibrit eğitim bitmeyecek

Pandemi bitse de hibrit eğitim bitmeyecek

Koronavirüs hiç aklımıza gelmeyen bambaşka bir hayat çıkardı karşımıza. Tüm alışkanlıklarımız değişti, teknolojiyi daha aktif kullanmaya başladık ve her geçen gün yeniliklerle tanışmaya devam ediyoruz. Eğitim konusunda da durum aynı. Belki de yıllardır süregelen sistemsel sorunlar bu yeniliklerle daha hızlı ve faydalı şekilde çözülmeye başlandı. Ama daha bitmedi. Yeniliklere yenileri eklenecek ve bambaşka bir eğitim modeli çıkacak karşımıza. Nasıl mı? Bu soruyu işin erbabına; Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri (YEĞİTEK) Genel Müdürü Anıl Yılmaz’a sorduk.

16.11.2020Eğitim
İkizler aynı tıp fakültesini kazandı

İkizler aynı tıp fakültesini kazandı

Konya'da ilkokuldan beri aynı okullarda eğitim gören 19 yaşındaki çift yumurta ikizi Büşra ve Berna Poçan, üniversiteyi de aynı okulda okuyor.

24.10.2020Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı: Velinin kararı etkili olacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı: Velinin kararı etkili olacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimle ilgili merak edilen soruları yanıtladı. Eğitimle ilgili velilerin kararının etkili olacağını açıklayan Selçuk, sürecin salgının seyrine göre netleşeceğini söyledi.

30.08.2020Eğitim
Bakan Selçuk: 21 Eylül’de kararlıyız

Bakan Selçuk: 21 Eylül’de kararlıyız

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarın başlayacak uzaktan eğitim öncesi İstanbul Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde düzenlenen toplantıda uzaktan eğitime ve 21 Eylül'de başlayacak yüz yüze eğitime dair açıklamalarda bulundu.

29.08.2020Eğitim
Uzaktan eğitim süreci hakkında bilgiler: Uzaktan eğitim ne zaman başlayacak, nasıl olacak

Uzaktan eğitim süreci hakkında bilgiler: Uzaktan eğitim ne zaman başlayacak, nasıl olacak?

Uzaktan eğitim süreci için geri sayım devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), üç haftalık uzaktan eğitim sürecinde, tüm öğretmenler tarafından canlı ders uygulamalarının gerçekleştirilebileceğini bildirdi. Peki, uzaktan eğitim ne zaman başlayacak? Üç hafta sürecek uzaktan eğitim nasıl olacak? İşte uzaktan eğitim süreci hakkında bilgiler...

29.08.2020Eğitim
Son dakika haberler... 21 Eylülde okullar açılacak mı... Bakan Selçuktan önemli açıklamalar

Son dakika haberler... 21 Eylül'de okullar açılacak mı?... Bakan Selçuk'tan önemli açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, milyonlarca kişinin merak ettiği konularla ilgili canlı yayında açıklama yaptı. Uzaktan eğitim çalışmaları hakkında bilgi veren Selçuk, "Canlı sınıfla ilgili imkanlarımızı başlangıca göre bu süreçte asgari 10-12 kat artırıyoruz." ifadelerini kullandı. Bakan Selçuk, "Erişimde fırsat adaleti olsun diye internet paketi olmayan çocuklarımıza destek olmak; bugün yine operatörlerden olumlu haber geldi. İki katına çıkarılıyor çocuklarımızın eğitimle ilgili kotaları. Bu anlamda da daha yeni gelişmeler olacak." diye konuştu. Selçuk, 21 Eylül'de okullar açılacak mı sorusuna da "Hiçbir çocuğumuzu ve öğretmenimizi riske atan bir karar imza atmayız. 21'inde belirli sınıflarda yüz yüze eğitimi başlatacağız. Salgının seyri itibariyle, sürekli değerlendirme söz konusu olduğu için biz bunu takip ediyoruz. Buna uygun olarak da durumumuzu dikkate alacağız." yanıtını verdi.

29.08.2020Gündem
Uzaktan eğitime bir fikrin mi var

Uzaktan eğitime bir fikrin mi var?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim sürecine ilişkin veli, öğrenci, öğretmenlerin görüşlerini almak üzere "Uzaktan Eğitime Bir Fikrim Var" isimli paylaşım sitesini hayata geçirdiklerini söyledi.

24.08.2020Eğitim
LGS 2020’nin şampiyonlarının hayalleri farklı... Sınava çalışmak kadar sınav anı da önemli

LGS 2020’nin şampiyonlarının hayalleri farklı... 'Sınava çalışmak kadar sınav anı da önemli'

Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonucunda 42 ilden 181 öğrenci tüm soruları doğru yanıtlayarak birinci oldu. 500 tam puan yapan öğrencilerin her birinin hayalleri farklı. Kimi hangi mesleğe seçeceğine daha sonra karar vereceğini belirtirken kimi tıp okumak istediğini, kimiyse teknik direktör olmak istediğini söyledi. İşte 2020 LGS şampiyonları:

16.07.2020Eğitim
Sıradışı YKSde son hafta önerileri

Sıradışı YKS'de son hafta önerileri

27 ve 28 Haziran’da yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) yaklaşık 2.5 milyon adaya uzmanlardan son hafta önerileri: “Olumsuz düşünmeyin. İçinde bulunduğunuz durum herkes için geçerli. Maskeyle de deneme yapın.”

24.06.2020Eğitim
YKS öncesi önemli tüyolar Sınav günü bunlara dikkat edin

YKS öncesi önemli tüyolar! Sınav günü bunlara dikkat edin

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) koronavirüs salgını şartlarında yapılacak. Peki, sınav haftası neler yapmalı, sınav günü nasıl hareket etmeli, sınavda nelere dikkat edilmeli? Anne ve babalar çocuklarına nasıl destek olmalı? İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Nesteren Gazioğlu, sınav heyecanı içindeki öğrenciler ve anne-babalarına YKS’ye sayılı günler kala önemli önerilerde bulundu.

23.06.2020Eğitim
Uzmanlardan YKS önerileri

Uzmanlardan YKS önerileri

27 Haziran Cumartesi ve 28 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek YKS’ye artık çok az zaman kaldı. Bu yıl sınava girecek adaylara eğitim uzmanları neler öneriyor? Sınav öncesi ve sınav sırasında nelere dikkat edilmeli? İşte YKS adaylarının dikkatle gözden geçirmesi gereken birbirinden değerli öneriler:

22.06.2020Eğitim
Son dakika haberler... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuktan LGS açıklaması: Tedbirlerimizi aldık

Son dakika haberler... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan LGS açıklaması: Tedbirlerimizi aldık

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AA Editör Masası'nda önemli açıklamalarda bulunuyor. Bakan Selçuk, ''Okulları 19 Haziran'a kadar 3 haftalığına açsaydık, emin olun çok daha devasa sorunlarımız olacaktı'' dedi. LGS ile ilgili gerekli tedbirleri aldıklarını söyleyen Bakan Selçuk, ''Bina sayısını arttırdık. 18 bin arkadaşımızı okullarda görevlendirdik'' diye konuştu. LGS kapsamındaki sınava girecek Kovid-19 tanılı öğrencilerle ilgili bir soruya Bakan, ''Bunun tedbirlerini aldık, ayrı binaları oluşturduk, hiç merak etmesinler" yanıtını verdi.

18.06.2020Gündem
YKS çevrimiçi deneme sınavı ne zaman Kişiye özel destek listesi detayı..

YKS çevrimiçi deneme sınavı ne zaman? Kişiye özel destek listesi detayı..

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan 12. sınıf öğrencileri için ikinci çevrim içi deneme sınavları başlayacak. Millî Eğitim Bakanlığı, çevrim içi TYT ve AYT denemeleri ile üniversite sınavı yaklaşırken adayların zamanlarını verimli şekilde değerlendirmelerini hedefliyor. Söz konusu sınavlara katılım sağlamak isteyen öğrenciler de araştırmalarına hız verdi. Peki, YKS çevrimiçi deneme sınavı ne zaman?

17.06.2020Gündem
Son dakika... Kritik maske gelişmesi LGSye girecek adaylar dikkat Bakan Selçuk duyurdu

Son dakika... Kritik maske gelişmesi! LGS'ye girecek adaylar dikkat! Bakan Selçuk duyurdu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına girecek öğrencilerin sınav esnasında maskelerini çıkarabileceğini açıkladı.

17.06.2020Gündem
YKS çevrimiçi deneme sınavı ne zaman

YKS çevrimiçi deneme sınavı ne zaman?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan 12. sınıf öğrencileri için ikinci çevrim içi deneme sınavları başlayacak. Söz konusu sınavlara katılım sağlamak isteyen öğrenciler de araştırmalarına hız verdi. Peki, YKS çevrimiçi deneme sınavı ne zaman?

16.06.2020Gündem
YKS adaylarına çevrim içi sınav desteği devam ediyor

YKS adaylarına çevrim içi sınav desteği devam ediyor

MEB, çevrim içi TYT ve AYT denemeleri ile üniversite sınavı yaklaşırken adayların zamanlarını verimli şekilde değerlendirmelerine destek vermeyi sürdürüyor. MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce ilki geçen hafta gerçekleştirilen denemeler bu hafta çarşamba gününden itibaren başlayacak. İkinci çevrim içi YKS denemesinin TYT oturumu 17 Haziran Çarşamba, AYT oturumu 18 Haziran Perşembe; üçünçü çevrim içi YKS denemesinin TYT oturumu 20 Haziran Cumartesi, AYT oturumu 21 Haziran Pazar günü yapılcak.

16.06.2020Eğitim
2020 YKS maratonunda sona yaklaşılıyor… Son iki haftayı nasıl değerlendirmeli

2020 YKS maratonunda sona yaklaşılıyor… Son iki haftayı nasıl değerlendirmeli?

Üniversite adayları, geleceklerini belirleyecek YKS sınav maratonunda son viraja giriyor. 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleşecek sınav öncesinde tavsiyede bulunan uzmanlar, yeni konular öğrenmek yerine konu tekrarı yapılmasını, her gün mutlaka deneme sınavı çözülmesini ve eksikliklerin tespit edilmesini öneriyor.

12.06.2020Eğitim
LGS’ye 2 gün kala uzmanlardan öneriler

LGS’ye 2 gün kala uzmanlardan öneriler

LGS için artık adayların önünde sadece iki gün var. Uzmanların, LGS’ye hazırlanan 8'inci sınıf öğrencileriyle, anne babalarına; son günlerde, sınavdan bir gün önce ve sınav gününde yapmaları gerekenlerle ilgili bazı önerileri var:“Hata yapmaktan korkmayın, soru sayısına odaklanmayın, kolay sorulara dikkat edin. Kaygınızı çocuğunuza yansıtmayın, onu diğerleriyle kıyaslamayın, rahatlatıcı konuşmalar yapın.”

11.06.2020Eğitim
MEBin YKS adaylarına yönelik canlı sınav heyecanı başladı

MEB'in YKS adaylarına yönelik canlı sınav heyecanı başladı

Adaylar, EBA Akademik Destek üzerinden çevrim içi düzenlenecek TYT deneme sınavına 9 Haziran saat 07.30'dan 10 Haziran Çarşamba günü saat 23.59'a; AYT deneme sınavına ise 11 Haziran saat 07.30'dan 12 Haziran Cuma saat 23.59'a kadar, kendilerine uygun zamanda girebilecek. Adayların mevcut durumlarını daha sağlıklı değerlendirebilmeleri için tek oturumda, hiçbir kaynağa bakmadan, hiç kimseyle iletişim kurmadan sınavları tamamlaması önem taşıyor.

8.06.2020Eğitim
YKS hazırlık sürecinde son ay... Konu eksiklerinizi tamamlayın

YKS hazırlık sürecinde son ay... Konu eksiklerinizi tamamlayın

Binlerce adayın üniversiteli olmak için ter dökeceği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için son aya girildi. 2.5 milyon kişinin katılması beklenen sınav, 27-28 Haziran’da yapılacak. Pandemi döneminde  sınava hazırlanmak birçok aday için zorlu bir süreç.

3.06.2020Eğitim
YKS hazırlık sürecinde son ay… İşte öğrencilere tavsiyeler

YKS hazırlık sürecinde son ay… İşte öğrencilere tavsiyeler

Rehberlik Bölüm Başkanı Sebahat Başusta, “YKS'ye son ay nasıl çalışmalısınız?” sorusunun cevabını verdi, öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu.

3.06.2020Eğitim
Uzmanından YKS için son ay önerisi

Uzmanından YKS için son ay önerisi

Binlerce adayın üniversiteli olmak için ter dökeceği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için sayılı günler kaldı. Bilfen Liseleri Rehberlik Bölüm Başkanı Sebahat Başusta, bu süreci verimli geçirmek için öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

2.06.2020Gündem
YKS deneme sınavı saat kaçta başlayacak OGM Materyal çevrimiçi sınavlar hakkında bilgi

YKS deneme sınavı saat kaçta başlayacak? OGM Materyal çevrimiçi sınavlar hakkında bilgi

28 Haziran'da yapılmasına karar verilen YKS'den önce öğrenciler için MEB bir deneme sınavı gerçekleştirecek. YKS’ye hazırlanan 12’nci sınıf öğrencileri için çevrimiçi çözümlü mini deneme sınavları başlatılacak. İlki 30 Mayıs’ta gerçekleştirilecek sınavlar 2 oturum halinde yapılacak. Peki, online deneme sınavı nasıl yapılacak? YKS deneme sınavı saat kaçta başlayacak? OGM Materyal çevrimiçi sınavlar hakkında bilgi...

30.05.2020Gündem
Bölüm başkanlarından ders ders LGS ipuçları

Bölüm başkanlarından ders ders LGS ipuçları

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 20 Haziran’da yapılacak Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için mayıs ayı örnek soru kitapçığını yayınladı.

29.05.2020Gündem
YKS online deneme sınavı kayıt ekranı: MEB YKS deneme sınavı nasıl olacak, kaç soru sorulacak

YKS online deneme sınavı kayıt ekranı: MEB YKS deneme sınavı nasıl olacak, kaç soru sorulacak?

Üniversiteye giriş kapsamında ÖSYM tarafından uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) sayılı günler kala Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 12'nci sınıf öğrencileri için açıklama geldi. Bu kapsamda, YKS'ye hazırlanan 12'nci sınıf öğrencileri mini deneme sınavlarına katılabilecekler. Açıklama sonrası YKS online deneme sınavı kayıt ekranı, denemeye katılacak olan adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, YKS online deneme sınavı ne zaman? MEB YKS deneme sınavı nasıl olacak? İşte, 2020 YKS online deneme sınavı kayıt ekranı ve konuyla ilgili detaylar.

28.05.2020Gündem
YKS çevrimiçi sınavı için kayıt nasıl yapılacak  YKS mini denemesınavı ne zaman

YKS çevrimiçi sınavı için kayıt nasıl yapılacak? YKS mini denemesınavı ne zaman?

YKS'ye hazırlanan 12'nci sınıf öğrencileri için çevrimiçi çözümlü mini deneme sınavları başlatılacak. Öğrencilerin her mini denemeden önce ön kayıt yaptırmaları gerekecek. Ön kayıt sınav saatinden 15 dakika öncesine kadar devam edecek. Peki, YKS çevrimiçi sınavı için kayıt nasıl yapılacak? YKS mini deneme sınavı ne zaman?

28.05.2020Gündem
MEBden çevrimiçi YKS deneme sınavı

MEB'den çevrimiçi YKS deneme sınavı

MEB, YKS'ye hazırlanan öğrenciler için çevrimiçi deneme sınavı yapacak. İlki 30 Mayıs'ta gerçekleştirilecek sınavlar iki oturum halinde olacak. Sınav sonunda her öğrenciye karne verilecek. Karnede Türkiye, il ve ilçe sıralaması da yer alacak.

28.05.2020Eğitim
Ders ders LGS 2020 tavsiyeleri

Ders ders LGS 2020 tavsiyeleri

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 20 Haziran'a ertelenen Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için mayıs ayı örnek soru kitapçığını yayımladı. LGS'ye girecek öğrenciler için her ay düzenlenen örnek soru kitapçıkları, birinci dönem müfredatı ve kazanımları doğrultusunda hazırlanıyor. Peki, sınava son bir ay kala eğitimciler bu soruları nasıl yorumladı? Öğrenciler için hangi uyarılarda bulundu? Sınava hazırlanırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? Bilfen İlköğretim Kurumları Bölüm Başkanları her branş için ayrı ayrı değerlendirme yaptı ve sınava hazırlanan öğrencilere önerilerde bulundu. İşte ders ders LGS tavsiyeleri:

27.05.2020Eğitim
YKS adayına bayram önerileri

YKS adayına bayram önerileri

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) son bir ay kaldı. Sınav tarihlerinin öne çekilmesinin ardından adaylar çalışmalarına hız verdi. Uzmanlar bayramda da çalışmalara devam edilmesi gerektiğini söylüyor. Sınav tarihlerinin öne çekilmesinin ardından adaylara avantaj sağlaması için Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) yeni aldığı kararlarla YKS'nin ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi'ne (TYT) 30 dakika eklendi. Sınav süresi 135 dakikadan 165 dakikaya çıkarıldı. Bir başka önemli karar ise dört yıllık lisans programlarının tercih edilebilmesi için gerekli 180 barajının 170'e çekilmesi oldu. Uzmanlar, son bir ay kala neler yapılabilir, nasıl bir çalışma planı hazırlanabilir, bayram günleri nasıl değerlendirilmeli sorularını yanıtladı. Bayram süresi boyunca tüm yurtta sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı için adayların sınav hazırlıklarına devam edebileceğini belirten uzmanlar, aile büyükleriyle telefon konuşmalarının ders molalarında yapılmasını öneriyor.

22.05.2020Eğitim
LGS örnek sorularını öğretmenler yorumladı

LGS örnek sorularını öğretmenler yorumladı

Milyonlarca orta öğretim öğrencisi ve velilerin beklediği LGS için sayılı günler kaldı. MEB’in yayımladığı örnek sorular ile sınavdaki başarısını artırmak isteyen öğrenciler tüm derslerdeki çalışmalarına son hızla devam ediyor. Bilfen İlköğretim Kurumlarının bölüm başkanları son virajda hızını artıran öğrenciler için LGS örnek sorularını ders ders yorumladı.

20.05.2020Eğitim
ATA AÖF online sınav sonuçları 2020 ne zaman açıklanır

ATA AÖF online sınav sonuçları 2020 ne zaman açıklanır?

Alınan kararlar doğrultusunda uzaktan sınav sürecine geçiş yapan ATA AÖF, online sınav sürecini devam ettiriyor. 4 mayıs 2020 tarihinde başlayan 2019-2020 bahar vize sınav programı, 15 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Peki, ATA AÖF online sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

13.05.2020Eğitim
Eğitimcilerden öğrencilere LGS-YKS önerileri

Eğitimcilerden öğrencilere LGS-YKS önerileri

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liselere Geçiş Sınavı (LGS) tarihleri açıklandı. Bunun yanı sıra sınavlar sırasında alınacak önlemlerle Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve YÖK Başkanı Yekta Saraç’tan öğrenci ve veliler için öneriler ve sevindirici haberler de geldi. Milyonlarca öğrenci ve veliyi ilgilendiren açıklamaların ardından Türkiye’nin önemli okullarından da birbiri ardına değerlendirmeler geldi.

5.05.2020Eğitim
Online TYT ve LGS deneme sınavı ne zaman TYT ve LGS deneme sınavı nasıl yapılacak

Online TYT ve LGS deneme sınavı ne zaman? TYT ve LGS deneme sınavı nasıl yapılacak?

Uzaktan eğitim alan liseliler, Liselere Geciş Sistemi (LGS) ve Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavlarına da evlerinde hazırlanırken online deneme sınavı için düğmeye basıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 25-26 Haziran'da yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve 20 Haziran'da yapılacak Liselere Geçiş Sistemi sınavı (LGS) öncesinde internet üzerinden deneme sınavı düzenleneceğini duyurdu. Peki, online TYT ve LGS deneme sınavı ne zaman? TYT ve LGS deneme sınavı nasıl yapılacak?

5.05.2020Gündem
‘EBA Akademik Destek Sistemine yoğun ilgi

‘EBA Akademik Destek Sistemi'ne yoğun ilgi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın dijital eğitim platformu Eğitim Bilişim Ağı'nda (EBA), 11 ve 12'nci sınıflar için yeni nesil sorular ve onlarca kaynak kitap barındıran, ayrıca öğrencilerin ihtiyacına göre akıllı yönlendirme sistemiyle hedeflerine ilerlemelerini sağlayan Akademik Destek Sistemi'ne (ADES), gençler yoğun ilgi gösterdi. Koronavirüs salgını nedeniyle 25-26 Temmuz tarihine ertelenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) en verimli şekilde hazırlanmak için son bir ay içerisinde ADES’e kayıt olup, sistemi kullanan 11 ve 12'nci sınıf öğrencisi sayısı 828 bin oldu.

28.04.2020Eğitim
ATA AÖF vize sınavı ne zaman ATA AÖF bahar dönemi sınavı nasıl olacak

ATA AÖF vize sınavı ne zaman? ATA AÖF bahar dönemi sınavı nasıl olacak?

Corona virüsü nedeniyle, birçok sınavın tarihinin ertelenmesinin ardından, Atatürk Üniversitesi'nden Açıköğretim Fakültesi vize sınavlarıyla ilgili açıklama geldi. Normal zamanda yüz yüze yapılması planlanan ATA AÖF bahar dönemi vize sınavlarının online gerçekleşeceği duyurularak ATA AÖF vize sınav tarihi açıklandı. Ayrıca, öğrenciler için sınav sistemiyle ilgili de bir video paylaşıldı. Peki, ATA AÖF vize sınavı ne zaman? ATA AÖF bahar dönemi sınavı nasıl olacak? İşte, ATA AÖF vize sınavları hakkında ayrıntılı bilgiler...

21.04.2020Gündem
MEB, 23 Marttan itibaren uzaktan eğitime başlayacak

MEB, 23 Mart'tan itibaren uzaktan eğitime başlayacak

Koronavirüs önlemleri kapsamında, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 23-27 Mart'ta TRT ve EBA üzerinden uzaktan eğitim görecek. EBA'ya, özel okullar da dahil olmak üzere tüm e-Okul’da tanımlı öğretmen, öğrenci ve veliler giriş yapabiliyor. EBA'da, okul öncesinden 12'nci sınıfa kadar tüm seviyelerdeki öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulan, 1600'den fazla ders ve 37 binin üzerinde etkileşimli içerik sunuluyor. EBA üzerinden öğretmenler, öğrencilerine çalışma gönderdiğinde, öğrencinin çözümleri sistem tarafından detaylı analiz ediliyor ve her bir öğrencinin eksikleri ayrı ayrı tespit ediliyor. EBA'da 5 binden fazla kitap ve 240 binden fazla soru, öğretmen ve öğrencilere sunuluyor. Dijital eğitim platformu EBA'ya erişim için GSM operatörleri ücretsiz internet erişimi sağlayacak.

19.03.2020Eğitim
Son dakika... MEB, 23 Marttan itibaren uzaktan eğitime başlayacak

Son dakika... MEB, 23 Mart'tan itibaren uzaktan eğitime başlayacak

Koronavirüs önlemleri kapsamında, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 23-27 Mart'ta TRT ve EBA üzerinden uzaktan eğitim görecek. EBA'ya, özel okullar da dahil olmak üzere tüm e-okulda tanımlı öğretmenler, öğrenciler ve veliler giriş yapabiliyor. Öğretmenler MEBBİS ya da e-Devlet hesap bilgileri, öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve kendi oluşturacakları şifreleri, veliler ise e-devlet hesap bilgileri ile EBA'ya girebiliyor.

19.03.2020Gündem
2020 ek öğretmen atama takvimi belli oldu mu, atamalar ne zaman 20 bin ek atama tahmini kontenjan bilgileri

2020 ek öğretmen atama takvimi belli oldu mu, atamalar ne zaman? 20 bin ek atama tahmini kontenjan bilgileri!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan 20 bin ek öğretmen atamasıyla ilgili bilgiler öğretmen adaylarının gündeminde yer almaya başladı. Normal şartlar altında 2020 yılı için 20 bin öğretmen ataması yapacaklarını, 20 bin ek öğretmen atamasının ise ekonomik göstergelerin iyi olması dolayısıyla gerçekleşeceğini vurgulayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuyla ilgili detayları paylaştı. Şimdi gözler ek öğretmen ataması kontenjan bilgilerinde. Peki, 2020 ek öğretmen atama takvimi belli oldu mu? Atamalar ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında ayrıntılar.

20.02.2020Eğitim

Yazar Sonuçları

Sınavlara hazırlık sürecinde deneme sınavı çözmek

Sınavlara hazırlık sürecinin olmazsa olmazıdır deneme çözmek. Sınav zamanı yaklaştıkça daha da sıklaştırmak şartıyla belli aralıklarla gerek branş denemeleri gerekse tam denemeleri çözerek öğrenciler eksikliklerini görmelidir. Deneme çözmek sınavlara hazırlanan öğrencilerin rutini hâline dönüşse de öğrencilerden gelen bazı sorular “deneme çözmenin öğrenciye ne şekilde en faydalı olacağı” konusunun tam olarak bilinmediğini düşündürdü. Bu sebeple çözülen deneme sınavlarından maksimum kazancı elde etmek için nelere dikkat edilmesi gerektiğine başlıklar halinde değinmek istedim.

15.02.2021

ALES nedir? ALES’e nasıl hazırlanılmalı?

Üniversite sayılarının artması, kariyer olanaklarının gelişmesi, sürekli eğitimin yaygınlaşmaya başlaması ve üniversite mezunu işsizlerin sayılarının her geçen yıl hızla yükselmesi gibi sebeplerle ALES de popüler sınavlar arasında yerini korumaya devam ediyor.

7.12.2020

Sınav kaygısı ile baş edebilirsin! İşte öneriler…

Neyi başarabileceğini bilmiyorsan eğer, neyi başaramayacağını da bilemezsin. Zor durumlar karşısında zamanı iyi kullanma ve karşılaştığın her türlü problemle başa çıkma becerilerini yerinde kullanabilirsen eğer yaşadığın hafif ve olumlu kaygısı senin her şeye yetebilmeni sağlayacaktır. Evet, şimdi harekete geçme zamanı. Sınav kaygılarını azaltacak bu önerileri dikkatle oku…

18.05.2020

Sınav kaygısını kontrol edebilmek için 10 öneri

Tüm dünyanın salgınla halen mücadele içinde olduğu bugünlerde, toplum sağlığını korumak için yeni kararlar alınıyor. Alınan son kararlardan biri de yeni belirlenen LGS ve YKS tarihleri. Gençlerin alınan son kararlarla birlikte kaygıları artış gösterdi. “Kalan zaman yetecek mi?”, “Eksik kaldığım konuları nasıl hallederim?”, “Ya istediğim okul olmazsa?”, “Ya sınav salonunda virüs kaparsam?” gibi türlü sorular genç zihinlerin içinde dolaşıp duruyor.

14.05.2020

Şehit sağlıkçıların çocuklarına burs

ESKİŞEHİR merkezli Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı’nın (KAHEV) bir mesajı yer aldı sosyal medyada:

9.05.2020