EKSTRA
MENÜ

Dendias

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 289 haberi bulunmuştur.

Dendias Haberleri

Yunanistan Başbakanı 9 bakanlıkta değişiklik yaptı

Yunanistan Başbakanı 9 bakanlıkta değişiklik yaptı

Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis, kabinesindeki 9 bakanlıkta değişiklik yaptı.

7.01.2009Dünya
Manhunt in Greece after prison break

Manhunt in Greece after prison break

ATHENS - Greek police scoured the country yesterday for two convicts who orchestrated a brazen helicopter prison break for the second time in three years, deeply embarrassing authorities who had vowed to improve security.

23.02.2009Gündem
Yunanistan Meriçe sınır muhafızı yığıyor

Yunanistan Meriç'e sınır muhafızı yığıyor

Yunanistan, Suriye’deki olaylar nedeniyle kaçak göçmen akınına uğraması ihtimaline karşı 1,800 sınır muhafızını Meriç’teki Türk-Yunan hududuna gönderiyor.

30.07.2012Gündem
Komşuda 17 Kasım krizi

Komşuda 17 Kasım krizi

Yunanistan Adalet Bakanı Andonis Rupakiotis, 1975-2002 yıllarında Türk diplomatları da şehit eden ve müebbet hapse mahkûm olan “17 Kasım” terör örgütünün üyelerini cezaevinde ziyaret etti. Ekonomik kriz yorgunu koalisyon hükümetinde kriz çıktı. Kamu Düzeni Bakanı Dendias, “Kurbanların ailelerini ziyaret etse daha iyi olurdu” dedi.

24.11.2012Gündem
Doktorlar bunu tartışıyor

Doktorlar bunu tartışıyor

Yunanistan'da alınan tasarruf tedbirlerine karşı yapılan gösterilerde polisin kullandığı kimyasalların uzun vadede ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceği iddia ediliyor.

24.12.2012Sağlık
Yunanistanda firari mahkum polisle girdiği çatışmada öldü

Yunanistan'da firari mahkum polisle girdiği çatışmada öldü

Yunanistan'ın Trikala Hapishanesi'nden kaçan Maryan Kola isimli Arnavut vatandaşının, bu sabah polisle girdiği silahlı çatışmada öldüğü bildirildi.

22.07.2013Gündem
Yunanistan ile terör ittifakı

Yunanistan ile terör ittifakı

Yunanistan’ın Sakız Adası açıklarındaki şişme botta Türkiye’ye yönelik saldırı planlayan DHKP-C’li 3 kişinin yakalanması Türkiye-Yunanistan arasında tarihi bir ittifakın oluşmasını sağladı.

8.08.2013Gündem
Yunanistanda 8 emniyet müdürü görevden alındı

Yunanistan'da 8 emniyet müdürü görevden alındı

Yunanistan'da aşırı sağcı Altın Şafak Partisi ile bağlantıları olduğu gerekçesiyle 8 emniyet müdürünün görevden alındığı bildirildi.

23.09.2013Gündem
Komşuda tape depremi

Komşuda tape depremi

YUNANİSTAN’da tape skandalı büyüyor. Altın Şafak Milletvekili Ilias Kasidiaris, mecliste yaptığı konuşmada dinlettiği telefon konuşması ülkede büyük tepki yarattı.

3.04.2014Dünya
Yunanistanda izinsiz kayıtların yayımı yasaklandı

Yunanistan'da izinsiz kayıtların yayımı yasaklandı

Yunanistan'da, Yüksek Mahkeme (ARİOS PAGOS) Savcısı Efterpi Kucamani, izinsiz elde edilen görüntü ve ses kayıtlarının basın ya da sosyal medya aracılığıyla yayımlayanların tutuklanarak suçüstü mahkemesine çıkarılmaları talimatı verdi.

8.04.2014Gündem
Ülkede 4 yılda 20 bin 210 eylem gerçekleşti

Ülkede 4 yılda 20 bin 210 eylem gerçekleşti

Yunanistan'ın, Avrupa Birliği (AB), Avrupa Merkez Bankası (AMB) ve Uluslararası Para Fonu (IMF) yetkililerinden oluşan Troyka heyeti ile mali destek karşılığında imzaladığı memorandum anlaşmasından bu yana ülkede 20 bin 210 protesto eylemi yapıldığı bildirildi.

18.05.2014Gündem
Askeri işbirliği anlaşması imzalandı

Askeri işbirliği anlaşması imzalandı

Yunanistan ile Mısır arasında askeri işbirliğiyle ilgili mutabakat zaptı imzalandı.

26.11.2014Avrupa
Yunanistanda cumhurbaşkanı seçilemedi, erken seçime gidiliyor

Yunanistan'da cumhurbaşkanı seçilemedi, erken seçime gidiliyor

Yunanistan'da, koalisyon hükümeti ve bazı bağımsız milletvekilleri tarafından desteklenen cumhurbaşkanı adayı Stavros Dimas, birinci ve ikinci turların ardından seçimin üçüncü turunda da yeterli oyu alamadı. Ülke erken seçime gidiyor.

29.12.2014Dünya
Yunanistanda Acun Ilıcalı krizi: Hükümetten televizyon iddiasına yanıt

Yunanistan'da 'Acun Ilıcalı' krizi: Hükümetten 'televizyon' iddiasına yanıt

Yunanistan’da televizyon ya da frekans satın almak istediğini ve Başbakan Aleksis Çipras ile konuştuğunu söyleyen Acun Ilıcalı'nın ülkede yarattığı "kriz" sürüyor. Muhalefet partileri, Çipras’ın Ilıcalı’ya yayın ruhsatı verip vermeyeceğini açıklamasını istedi. Tepkiler üzerine, hükümet, İstanbul’da Çipras ile Ilıcalı arasında neler konuşulduğunu açıklamak zorunda kadı.

2.02.2016Dünya
Son dakika... Yunanistanda yeni kabine açıklanıyor

Son dakika... Yunanistan'da yeni kabine açıklanıyor

Yunanistan'da erken genel seçim sonucunda tek başına iktidara gelen Yeni Demokrasi (ND) hükümetinin Bakanlar Kurulu belirlendi.

8.07.2019Dünya
Parlamentoya tatil iptal

Parlamentoya tatil iptal

Yunanistan’ın yeni Başbakanı Kiriakos Miçotakis (51) , dün İncil’e el basarak yemin edip göreve başladı. Yunanistan’da 4.5 yıl süren Aleksis Çipras (44) iktidarına son veren Miçotakis’in ilk icraatı, yasal düzenlemeleri yapabilmek için parlamentonun yaz uygulamasını iptal etmek oldu.

9.07.2019Dünya
Yunanistanda Miçotakisin imtihanı başlıyor

Yunanistan'da Miçotakis'in imtihanı başlıyor

Yunanistan'da erken genel seçimler sonucunda tek başına iktidara gelen merkez Yeni Demokrasi (ND) hükümetini kısa vadede ekonomiden dış politikaya zor kararlar bekliyor.

9.07.2019Dünya
Son dakika... Dışişlerinden Doğu Akdeniz açıklaması

Son dakika... Dışişleri'nden Doğu Akdeniz açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın verdiği bir mülakatta Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki uluslararası hukuka uygun faaliyetleri ile ilgili ifadeleri için, "Avrupa’nın şımarık çocuğu unvanı esasen Yunanistan’a aittir. Avrupa’nın haylaz çocuğu ise, uluslararası hukuka aykırı bir şekilde Avrupa Birliği üyesi olan ve Yunanistan’la birlikte yıllardır Doğu Akdeniz’i istikrarsızlığa sürükleyen Güney Kıbrıs Rum Yönetimidir." dedi.

10.07.2019Dünya
AK Partiden Yunan Bakana tepki

AK Parti'den Yunan Bakana tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Yunanistan Dışişleri Bakanı, bir devlet adamının konuşması gereken üsluptan son derece uzak bir üslupla konuşmuştur." dedi.

10.07.2019Gündem
Dışişleri Bakanlığı’ndan açıklama: Rumların AB’ye üye olması gasp hakkı vermez

Dışişleri Bakanlığı’ndan açıklama: Rumların AB’ye üye olması gasp hakkı vermez

DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın yaptığı açıklamaya, “Ülkemizin Doğu Akdeniz’de uluslararası hukuka uygun olarak yürüttüğü faaliyetleri yasadışı olarak niteleyen açıklamaları reddediyoruz” yanıtı verdi.

11.07.2019Gündem
ABD’den Atina’ya ‘Doğu Akdeniz’ desteği

ABD’den Atina’ya ‘Doğu Akdeniz’ desteği

Yunanistan’da 7 Temmuz’da işbaşına gelen yeni hükümetin Dışişleri Bakanı Nikos Dendias önceki gün Washington’da ABD’li mevkidaşı Mike Pompeo ile görüştü. ABD Dışişleri, Atina’yı, ‘Doğu Akdeniz ve Balkanlar’daki istikrarın ana direği’ olarak nitelendirdi.

19.07.2019Dünya
Yunanistan doğalgaz pazarlığı istiyor

Yunanistan doğalgaz pazarlığı istiyor

Yunanistan’da yeni hükümet kurulur kurulmaz ilk ziyaretini ABD’ye yapan ve Türkiye’yi şikâyet eden Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, ABD medyasına yaptığı açıklamada, doğalgaz krizinde uzlaşıyı gündeme getirerek bunun sağlanması halinde turizmden ekonomiye birçok alanda işbirliği olacağını söyledi.

21.07.2019Dünya
Yunanistanda hükümet güven oyu aldı

Yunanistan'da hükümet güven oyu aldı

Yunanistan'da erken seçimler sonrasında tek başına iktidara gelen Yeni Demokrasi (ND) hükümeti Mecliste güven oyu aldı.

22.07.2019Dünya
Yunanistandan göçmenlerle ilgili karar

Yunanistan'dan göçmenlerle ilgili karar

Yunanistan'da hükümet, iltica talepleri reddedilen göçmenlerin Türkiye'ye iadelerini hızlandırmayı planlıyor.

31.08.2019Dünya
Bombalar düştükçe göç artıyor

Bombalar düştükçe göç artıyor

Rusya destekli Esad rejimi İdlib’e bombalar yağdırdıkça bölgeden kaçışlar artıyor. Önceki gün çok sayıda sivil Hatay’ın Civegözü Sınır Kapısı’nın karşısındaki Bab El Hava’ya yığıldı. Göç sadece Türkiye için değil Avrupa ülkeleri için de tehdit oluşturuyor. Özellikle Yunanistan, Avrupa’ya geçişlerin ilk duraklarından.

1.09.2019Dünya
Türkiye ile konuşmak her zaman iyidir

"Türkiye ile konuşmak her zaman iyidir"

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, BM Genel Kurulu'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmeyi planladığını belirterek, "Bu ilk görüşme olacak. Türkiye ile konuşmak her zaman daha iyidir." dedi.

8.09.2019Dünya
Bakan Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı Dendias ile görüştü

Bakan Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı Dendias ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile görüştü.

27.09.2019Gündem
Yunanistan ve ABD arasındaki savunma işbirliği anlaşması

Yunanistan ve ABD arasındaki savunma işbirliği anlaşması

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, iki ülke arasında 1990'da imzalanan "Karşılıklı Savunma İşbirliği Anlaşması"nın güncellenmesini öngören protokolü imzaladı.

5.10.2019Dünya
Panikleten kareler

Panikleten kareler

Türkiye’nin sondaj gemisi Yavuz’u, Akdeniz’de faaliyetini sürdüren sondaj gemisi Fatih’in yanına yollaması ve bölgeden Türk savaş gemileriyle birlikte çekilmiş fotoğraflarının yayınlanması Atina ve Kıbrıs Rum Kesimi’ni hareketlendirdi. Yavuz’un bulunduğu noktanın Rumlara ait olduğunu öne süren Yunanlar Türkiye’nin bu hamlesini ABD’ye, Rumlar ise AB’ye şikâyet etti.

6.10.2019Dünya
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu İsviçrede temaslarda bulundu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu İsviçre'de temaslarda bulundu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) İsviçre'nin Cenevre kentindeki merkezinde düzenlenen Batı Balkanlar Stratejik Diyaloğu Liderler Zirvesi'ne katılarak ikili temaslarda bulundu.

8.11.2019Dünya
Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı ile görüştü

Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı ile görüştü

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Yunan mevkidaşı Nikos Dendias Cenevre’de bir araya geldi.

9.11.2019Dünya
Türkiye-Libya mutabakatına tepki

Türkiye-Libya mutabakatına tepki

Yunanistan, Türkiye ile Libya arasında imzalanan “Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası”na tepki gösterdi.

29.11.2019Dünya
Son dakika haberi: Türkiye’nin tarihi adımı panik yarattı

Son dakika haberi: Türkiye’nin tarihi adımı panik yarattı

Türkiye ile Libya arasında imzalanan mutabakat zaptı, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de kıyı komşusu olan bir ülkeyle bölgedeki stratejik haklarını korumak amacıyla imzaladığı ilk sınırlandırma anlaşması. Türkiye’nin bölgedeki haklarını temsil etmesi için stratejik önemi büyük olan mutabakat zaptı Yunanistan ve Mısır’da büyük bir telaşa neden oldu. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Mısır ve Yunanistanlı bakanlar anlaşmanın ardından hızlı bir telefon trafiği gerçekleştirdi.  

29.11.2019Dünya
Komşuları panikleten harita

Komşuları panikleten harita

Doğu Akdeniz’deki paylaşımdan dışlanmak istenen Türkiye, Libya ile yaptığı Deniz Yetki Sınırlandırması Muhtırası ile yanıt verdi. Böylece Türkiye ve Libya hattında, Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi ve Mısır’ı ayıran kalkan şeklinde bir deniz nüfuz alanı hedefleniyor. Yunanistan, Rum Kesimi ve Mısır tepki gösterdi.

30.11.2019Dünya
Atina’dan Libya’ya baskı ve şantaj

Atina’dan Libya’ya baskı ve şantaj

Doğu Akdeniz’deki paylaşımdan dışlanmak istenen Türkiye’nin Libya ile deniz sınırı oluşturulması için attığı adıma tepkiler sürüyor. Yunanistan, Libya’nın meşru yönetimine baskı ve şantaja başlarken Yunan Dışişleri Bakanı Dendias, bugün acilen Kahire’ye gidiyor.

1.12.2019Dünya
Son dakika haberleri... Yunan medyası: Türkiye’den Doğu Akdeniz’de şah mat

Son dakika haberleri... Yunan medyası: Türkiye’den Doğu Akdeniz’de şah mat

Türkiye’nin Libya ile Akdeniz’de deniz yetki alanı belirleyen bir anlaşma yapması Atina’yı şaşkına çevirdi. Yunan medyası “Türkiye’den Doğu Akdeniz’de şah mat” başlıkları attı.

2.12.2019Dünya
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Miçotakis ile görüştü

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Miçotakis ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis ile görüştü.

4.12.2019Gündem
Son dakika... Yunanistandan skandal karar

Son dakika... Yunanistan'dan skandal karar

Yunanistan, Türkiye ile Doğu Akdeniz'deki deniz yetki alanları sınırlandırması konusunda anlaşma imzalayan Libya'nın Atina Büyükelçisi'ni sınır dışı etme kararı aldı.

6.12.2019Dünya
Yunanistanın büyükelçimizi sınır dışı etme kararı diplomatik eşkıyalık

"Yunanistan'ın büyükelçimizi sınır dışı etme kararı diplomatik eşkıyalık"

Libya Devlet Yüksek Konseyi Başkanı Halid el-Mişri, Yunanistan'ın, Libya'nın Atina Büyükelçisi'ni sınır dışı etme kararını değerlendirdi.

7.12.2019Dünya
Panikleyen Yunanistan Hafter’den medet umuyor

Panikleyen Yunanistan Hafter’den medet umuyor

Türkiye ile Libya arasındaki deniz yetki sınırları mutabakatına karşı Yunan tarafı, BM’nin tanımadığı Halife Hafter’e sarıldı. Çeşitli diplomatik ve askeri adımlar da atmaya hazırlanan Atina, Hafter ile müttefik Libya’nın doğusundaki oluşumun yetkililerinden Akile Salih’i Yunanistan’da ağırlayacak.

9.12.2019Dünya
Türkiye-Libya mutabakatına ABD mesafeli

Türkiye-Libya mutabakatına ABD mesafeli

ABD, Türkiye ile Libya arasındaki deniz sınırlarına dair işbirliği protokolünü incelediğini ve adaların kıta sahanlığı için hukuki görüşünün, Türkiye’den farklı olduğunu açıkladı.

14.12.2019Dünya
Yunanistandan Libya çıkarması... Skandal sözler

Yunanistan'dan Libya çıkarması... Skandal sözler

Yunan Dışişleri Bakanı Nikos DendiasYunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın, Bingazi kentindeki sözde yönetimle görüşerek, Libya'nın meşru temsilcisi Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin (UMH) Türkiye ile "mutabakat zaptı imzalama hakkının bulunmadığını" öne sürdüğü bildirildi.

22.12.2019Gündem
Yunan bakan Libya’ya gitti

Yunan bakan Libya’ya gitti

Ankara’nın Libya ile yaptığı mutabakatlardan panikleyen Yunanistan, bu kez de Dışişleri Bakanı’nı meşru yönetimi devirmeye çalışan Libya’nın isyancı lideri eski General Halife Hafter’e yolladı.

23.12.2019Dünya
Rum-Yunan-İsrail üçlüsünden Türkiye-Libya anlaşmasını delme çabası

Rum-Yunan-İsrail üçlüsünden Türkiye-Libya anlaşmasını delme çabası

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Yunanistan ve İsrail, 2 Ocak 2020’de Eastmed (Doğu Akdeniz) projesinin inşası için bir anlaşma imzalayacak. Proje, Türkiye’yi baypas ederek İsrail ve Kıbrıs çevresindeki doğalgaz kaynaklarını Avrupa’ya taşımayı hedefliyor.

24.12.2019Dünya
Son dakika haberi: Bugün İstanbul... Yunanistan Dışişleri Bakanı da katıldı

Son dakika haberi: Bugün İstanbul... Yunanistan Dışişleri Bakanı da katıldı

FENER Rum Ortodoks Patrikhanesi'nde noel ayini düzenlendi. Ayine Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias da katıldı. Aya Yorgi Kilisesi'nde sabah erken saatlerde başlayan ayini Patrik Bartholomeos yönetti.

25.12.2019Gündem
Bugün İstanbul... Yunanistan Dışişleri Bakanı da katıldı

Bugün İstanbul... Yunanistan Dışişleri Bakanı da katıldı

FENER Rum Ortodoks Patrikhanesi'nde noel ayini düzenlendi. Ayine Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias da katıldı. Aya Yorgi Kilisesi'nde sabah erken saatlerde başlayan ayini Patrik Bartholomeos yönetti. Ayrıca yurdun çeşitli yerlerinde de Noel Ayini gerçekleştirildi.

25.12.2019Gündem
Fener Rum Ortodoks Patrikhanesinde noel ayini

Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi'nde noel ayini

Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi'nde noel ayini düzenlendi. Ayine Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias da katıldı. Aya Yorgi Kilisesi'nde sabah erken saatlerde başlayan ayini Patrik Bartholomeos yönetti.

25.12.2019Haber
Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias: Herkese mutlu yıllar ve sağlık diliyorum

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias: Herkese mutlu yıllar ve sağlık diliyorum

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias Fener Rum Patrikhanesi'nde düzenlenen Noel ayinine katıldı. Dendias, "Herkese mutlu yıllar ve sağlık diliyorum" dedi.

25.12.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Komşu'da seçim

Yunanistan’da 7 Temmuz Pazar günü erken Parlamento seçimleri yapıldı. Seçim sonucu Aleksis Çipras’ın SYRIZA (Demokratik Sol Koalisyonu) Partisi iktidarı kaybetti ve Kyriakos Mitsotakis’in Yeni Demokrasi Partisi iktidara geldi.

11.07.2019

Libya ile anlaşmaların artıları, eksileri

Geçen ay sonunda Libya ile ‘Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına’ ilişkin anlaşma ile aynı zamanda imzalanan ‘Güvenlik ve Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası’, Türkiye’nin son dönemde uluslararası ilişkiler alanında attığı en riskli adımlardan birini oluşturuyor.

24.12.2019