EKSTRA
MENÜ

Dendias

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 293 haberi bulunmuştur.

Dendias Haberleri

Yunanistan Mısır deniz anlaşması nedir

Yunanistan Mısır deniz anlaşması nedir?

Yunanistan ve Mısır arasında imzalanan deniz yetki alanlarını sınırlandırma anlaşması, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından yok hükmünde olarak değerlendirildi. Bakan Çavuşoğlu, anlaşmanın metnini ve haritasını henüz görmediklerini dile getirerek, 'Bunun yok hükmünde olduğunu sahada da masada da göstermeye devam edeceğiz' ifadesinde bulundu. Peki, Yunanistan Mısır deniz anlaşması nedir? İşte, anlaşma hakkında bazı bilgiler

7.08.2020Gündem
Libyadan Mısır ve Yunanistana anlaşma tepkisi

Libya'dan Mısır ve Yunanistan'a anlaşma tepkisi

Libya Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan ile Mısır arasında imzalandığı açıklanan sözde deniz yetki alanları sınırlandırma anlaşmasına tepki göstererek, "Libya'nın deniz haklarının ihlal edilmesine izin verilmeyeceği" uyarısında bulundu.

6.08.2020Dünya
Libyadan Türkiye ile imzalanan Mutabat Muhtırasına bağlılık mesajı

Libya'dan Türkiye ile imzalanan Mutabat Muhtırasına bağlılık mesajı

Libya Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan ile Mısır arasında imzalandığı açıklanan sözde deniz yetki alanları sınırlandırma anlaşmasına tepki göstererek, "Libya'nın deniz haklarının ihlal edilmesine izin verilmeyeceği" uyarısında bulundu.

6.08.2020Dünya
Türkiye’den 2 kritik bölgesel hamle

Türkiye’den 2 kritik bölgesel hamle

Türkiye’den iki kritik hamle geldi. Bakü ile tatbikat çerçevesinde ‘Koca Yusuf’ diye bilinen TSK’nın nakliye uçağının Azerbaycan’a götürdüğü ATAK helikopterleri savaş oyunlarında devreye girdi. Barbaros araştırma gemisi ise Kıbrıs’ın batısında işbaşı yaptı.

31.07.2020Dünya
Yunan bakandan Çavuşoğlu’na mesaj

Yunan bakandan Çavuşoğlu’na mesaj

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, ‘dostum’ diye hitap ettiği mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu’na televizyondan ‘buluşalım’ mesajı yolladı.

31.07.2020Dünya
Türkiye Doğu Akdeniz’de yeni Navtex yayınladı: Barbaros’a KKTC görevi

Türkiye Doğu Akdeniz’de yeni Navtex yayınladı: Barbaros’a KKTC görevi

Oruç Reis gemisi nedeniyle Yunanistan ile yaşanan kriz yatışırken, Türkiye KKTC sularında araştırma yapmak üzere Barbaros Hayrettin Paşa gemisi için Navtex yayınladı. Rumlar tepki gösterdi.

30.07.2020Dünya
Oruç Reis’in araştırması bir ay süreyle ertelendi

Oruç Reis’in araştırması bir ay süreyle ertelendi

Türkiye’nin Oruç Reis sismik araştırma gemisi için Navtex ilan etmesiyle Türkiye ve Yunanistan arasında artan tansiyonu düşürmek için Almanya’nın başlattığı girişim, “şimdilik” olumlu sonuçlandı.

29.07.2020Dünya
Yunanistandan flaş açıklama: Türkiyeyle diyaloğa hazırız

Yunanistan'dan flaş açıklama: Türkiye'yle diyaloğa hazırız

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias, "Baskı veya tehdit olmadan Türkiye ile diyaloğa hazırız. Türkiye ile tek sorunumuz, kıta sahanlığı ve deniz yetki alanlarının belirlenmesidir." açıklaması yaptı.

28.07.2020Dünya
Yunanistan başbakanından Genelkurmay Başkanı’na: Acil ülkeye dön

Yunanistan başbakanından Genelkurmay Başkanı’na: Acil ülkeye dön

Sismik Araştırma gemisi Oruç Reis'in Meis Adası'nın güney ve doğusunda sismik araştırma faaliyetleri yapacağının belirtilmesinin ardından yaşanan gelişmeler Rum medyasına manşet oldu. Rum medyasına göre, Türkiye’nin NAVTEX ilan etmesinin ardından Yunan Başbakanı Miçotakis’in Güney Kıbrıs’ta resmi ziyarette bulunan Genelkurmay Başkanı Floros’u arayarak, ‘Acil ülkeye dön’ dediği öne sürüldü.

22.07.2020Dünya
Yunan bakan kumpas peşinde

Yunan bakan kumpas peşinde

Avrupa Birliği’nin pazartesi günü Brüksel’de yapılan dışişleri bakanları toplantısından Türkiye aleyhine bir yaptırım çıkarma konusunda başarılı olamayan Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, AB’den Türk ekonomisine yönelik sert yaptırımlar istediğini söyledi.

16.07.2020Dünya
ABden Türkiyeye yaptırım çıkmadı, Fransa’nın eli yine boş kaldı

AB'den Türkiye'ye yaptırım çıkmadı, Fransa’nın eli yine boş kaldı

NATO’da Türkiye karşıtı bir destek elde edemeyince konuyu AB’ye taşıyan Fransa orada da umduğunu bulamadı.

14.07.2020Dünya
AB’yi Türkiye’ye karşı kışkırtıyorlar

AB’yi Türkiye’ye karşı kışkırtıyorlar

AB dışişleri bakanlarının 13 Temmuz’da Türkiye konulu toplantısı öncesinde Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi, Ankara karşıtı kampanyalarına hız verdi.

4.07.2020Dünya
Yunan bakan Libya’ya gitti

Yunan bakan Libya’ya gitti

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, dün aniden Libya’ya giderek, gayrı meşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter’in müttefiki Tobruk Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih ile görüştü.

2.07.2020Dünya
Yavuz gemisine provokasyon

Yavuz gemisine provokasyon

Yunanistan ziyareti sırasında Meriç sınırına kadar gelen ve mülteciler konusunda Yunan tezlerine destek veren AB Temsilcisi Borrell dün de Kıbrıslı Rumların provokasyonuna alet oldu. Rum Savunma Bakanı ile helikoptere binen Borrell, Kıbrıs adasının batısında sondaj yapan Yavuz gemisinin bulunduğu bölgeye gitti.

27.06.2020Dünya
Son dakika haberler: Dışişlerinden Yunanistan ve ABye sert tepki

Son dakika haberler: Dışişleri'nden Yunanistan ve AB'ye sert tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias’ın AB Yüksek Temsilcisi Borrell ile birlikte dün Türk-Yunan sınırında sarf ettiği sözler, her şeyden önce Yunanistan’ın sığınmacılara yönelik insan hakları ihlallerini ve suçlarını AB şemsiyesi altında örtbas etme çabasının yeni bir tezahürüdür. AB Komisyonu’nun buna ortak olması ise ibret vericidir." ifadelerini kullandı.

25.06.2020Dünya
Yunanistandan Hafter itirafı: Sayılı günleri kaldı

Yunanistan'dan Hafter itirafı: Sayılı günleri kaldı

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis'in Ulusal Güvenlik Danışmanı Thanos Dokos, Libya'da darbeci Hafter'e yönelik, "Destek vermiş olduğumuz Hafter, savaşı kaybetmekte ve sayılı siyasi günleri kalmakta" dedi.

24.06.2020Dünya
Dışişleri Bakanlığı: Fransa, Suriyede olduğu gibi Libyada da karanlık işler peşinde

Dışişleri Bakanlığı: Fransa, Suriye'de olduğu gibi Libya'da da karanlık işler peşinde

Dışişleri Bakanlığı, "Türkiye'nin Libya'daki faaliyetleri meşruyken, Fransa Suriye'de olduğu gibi karanlık işler peşinde koşmakta, bölgedeki bazı ülkelerin taşeronluğunu yapmaktadır." açıklamasında bulundu.

16.06.2020Dünya
Yunanistan Sisi’yi iknaya gidiyor

Yunanistan Sisi’yi iknaya gidiyor

Türkiye ile Libya arasında imzalanan deniz yetki sınırlarına ilişkin mutabakat protokolü ile doğu Akdeniz’deki emellerinin suya düştüğünü gören ve salı günü İtalya ile İyon Denizi için alelacele benzer bir anlaşma imzalayan Yunanistan, şimdi de Arnavutluk ve Mısır’ı ikna çabasına girdi.

11.06.2020Dünya
Yunanistanda Doğu Akdeniz telaşı: Atina apar topar İtalya ile anlaştı

Yunanistan'da Doğu Akdeniz telaşı: Atina apar topar İtalya ile anlaştı

Türkiye ile Libya arasında imzalanan deniz sınırlarına ilişkin mutabakat protokolü üzerine doğu Akdeniz’de emelleri suya düşen Yunanistan, İyon Denizi’nde İtalya ile sınırları belirleyen benzer bir anlaşma imzaladı.

10.06.2020Dünya
Türkiye’den Yunanistan’a ruhsat başvurusu yanıtı

Türkiye’den Yunanistan’a 'ruhsat başvurusu' yanıtı!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Türkiye Petrolleri’nin araştırma ve sondaj faaliyetleri gerçekleştirmek üzere başvuruda bulunduğu yeni ruhsat sahaları, ülkemizin BM’ye bildirdiği kıta sahanlığı sınırları içindedir. Ülkemiz, defalarca duyurduğu bu sahada egemen haklarını kullanmayı kararlılıkla sürdürecektir" dedi.

2.06.2020Dünya
Sınırda hareketlilik Yunanistan harekete geçti...

Sınırda hareketlilik! Yunanistan harekete geçti...

Yunanistan’ın Türkiye’den olası yeni bir sığınmacı akınına karşı önlemlerini artırdığı bildirildi. Atina hükümetinin sınır hattı olan Meriç Nehri'nin Yunanistan tarafına toplam 208 kilometrelik bir bariyer kurma hazırlığı içinde olduğu öğrenildi.

31.05.2020Dünya
Yunanistana barbar tepkisi

Yunanistan'a 'barbar' tepkisi

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın açıklamasına ilişkin, "Sınırda tüm dünyanın gözü önünde masum insanlara her türlü vicdansızlığı yapanların Türkiye'ye 'barbar' demesi utanç vericidir. Yunan devleti önce kendi barbarlığından kurtulmalıdır" dedi.

28.05.2020Gündem
Yunanistan ile sınırda çit krizi

Yunanistan ile sınırda çit krizi

Yunanistan’ın Meriç bölgesinde olası yeni bir sığınmacı akınına karşı tel çit inşa çalışmalarının Türk topraklarını ihlal etmesi üzerine Ankara anında tepki gösterdi.

27.05.2020Dünya
Yunan Bakan’a tahliye tepkisi: Bari insani konuları siyasete alet etmeyin

Yunan Bakan’a tahliye tepkisi: Bari insani konuları siyasete alet etmeyin

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cibuti’de mahsur kalan 3 Yunan denizcinin tahliye edilmesinde Türkiye’nin katkılarını dile getirmeyen Yunan mevkidaşına Twitter hesabından, “Bari insani konuları siyasete alet etmeyin” diye seslendi.

28.04.2020Gündem
Yunan denizcileri Türkiye kurtardı Çavuşoğlundan Yunan bakana ders gibi sözler

Yunan denizcileri Türkiye kurtardı! Çavuşoğlu'ndan Yunan bakana ders gibi sözler

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cibuti'de mahsur kalan 3 Yunan denizcinin 25 Nisan'da Türkiye'nin Cibuti Büyükelçiliğinin yardımıyla Türk Hava Yollarına (THY) ait uçakla tahliye edilmesine rağmen, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Türkiye'nin katkılarını dile getirmeyen Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'a, "Bari insani konuları siyasete alet etmeyin." sözleriyle tepki gösterdi.

27.04.2020Gündem
Türkiyeden Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendiasın sosyal medyadaki açıklamalarına tepki

Türkiye'den Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias'ın sosyal medyadaki açıklamalarına tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın sosyal medyadaki açıklamalarına tepki göstererek söz konusu açıklamaların, bu ülkenin izlediği tutarsız, hukuk dışı ve gayriinsani politikaların somut kanıtı olduğunu bildirdi.

14.03.2020Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan Yunan mevkidaşına yanıt: Ateş etmek ve öldürmek kabul edilebilir mi

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Yunan mevkidaşına yanıt: Ateş etmek ve öldürmek kabul edilebilir mi?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın Avrupa'ya gitmeye çalışan sığınmacılara ilişkin açıklamasına Twitter'dan yaptığı paylaşımla yanıt verdi.

5.03.2020Gündem
Yunanistandan ABye acil toplantı talebi

Yunanistan'dan AB'ye acil toplantı talebi

Yunanistan'ın, düzensiz göçmen sorunuyla ilgili son gelişmeler nedeniyle Avrupa Birliği (AB) Dışişleri Bakanları Konseyinin acilen toplanması talebinde bulunduğu bildirildi.

29.02.2020Dünya
Dünyadan taziye ve destek mesajları

Dünyadan taziye ve destek mesajları

Elazığ depreminin ardından başta KKTC ve Azerbaycan olmak üzere Türkiye’ye dünyanın dört bir yanından taziye ve destek mesajları geldi. Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a taziye mesajı yollarken Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla aradı.

26.01.2020Dünya
Dünya liderlerinden Elazığ depremi dolayısıyla başsağlığı mesajları

Dünya liderlerinden Elazığ depremi dolayısıyla başsağlığı mesajları

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Pendarovski, Kosova Cumhurbaşkanı Thaçi ve Boşnak lider Dzaferovic, Elazığ'da meydana gelen deprem dolayısıyla başsağlığı mesajı yayımladı.

25.01.2020Dünya
Bakan Çavuşoğlundan Miçotakise Yunanca teşekkür

Bakan Çavuşoğlu'ndan Miçotakis'e Yunanca teşekkür

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası Yunanistan Başbakanı Miçotakis'in yardım talebine Twitter hesabından yaptığı hem Türkçe hem de Yunanca açıklamayla teşekkür etti

24.01.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlundan Yunanistana Hafter tepkisi

Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a Hafter tepkisi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan'ın Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'i ülkesinde ağırlamasının, Libya'ya barış getirme yönündeki çabaları sabote ettiğini belirtti.

18.01.2020Gündem
Yunanistan’ın Libya telaşı: Atina’ya çağırıp Hafter’e taktik verdiler

Yunanistan’ın Libya telaşı: Atina’ya çağırıp Hafter’e taktik verdiler

Berlin’de yarın yapılacak Libya Konferansı’na davet edilmediği için büyük hüsran yaşayan Yunanistan, Libya’nın isyancı lideri Halife Hafter’i Atina’da ağırlayarak akıl verdi. Yunan hükümeti, Hafter’e Berlin’de olası bir çözümde Türkiye’nin Libya’nın meşru yönetimiyle yaptığı mutabakat muhtıralarının iptalini şart koşması için baskı yaptı.

18.01.2020Dünya
Hafterin sürpriz Yunanistan ziyaretinin nedeni belli oldu

Hafter'in sürpriz Yunanistan ziyaretinin nedeni belli oldu

Yunanistan’da çeşitli ziyaretlerde bulunan Libya’da meşru yönetime karşı isyan yürüten silahlı güçlerin lideri Halife Hafter’in Yunan Dışişleri Bakanı Dendias ile yaptığı görüşmeden ilk ayrıntılar ortaya çıktı. Yunan kaynaklarına göre Dendias ve Hafter ‘her konuda’ mutabık kaldılar. Bakan Dendias Yunan basınına ‘Hafter bizimle aynı fikirde’ dedi.

17.01.2020Dünya
Hafter, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias ile görüştü

Hafter, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias ile görüştü

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, başkent Atina’da bulunan Halife Hafter'i kabul etti.

17.01.2020Dünya
Libyanın darbeci generali Hafter, Atina’da

Libya'nın darbeci generali Hafter, Atina’da

Libya'nın darbeci generali Hafter'in gece saatlerinde geldiği Atina'da Yunanistan Başbakanı Miçotakis ve Dışişleri Bakanı Dendias ile bir araya geleceği belirtildi.

17.01.2020Dünya
Hafter’e baskı: Almanya Dışişleri Bakanı ikna için Bingazi’ye gitti

Hafter’e baskı: Almanya Dışişleri Bakanı ikna için Bingazi’ye gitti

Almanya pazar günü Berlin’de yapılacak Libya Konferansı’nda bir sonuca ulaşabilmek amacıyla Dışişleri Bakanı Heiko Maas’ı isyancı general Hafter’i ikna etmesi için Bingazi’ye gönderdi. Hafter, ikna çabalarının ardından 19 Ocak’taki Berlin görüşmelerine katılma kararı aldı.

17.01.2020Dünya
Yunanistan’da Libya hüsranı: Kongo bile davet edildi, biz yokuz

Yunanistan’da Libya hüsranı: 'Kongo bile davet edildi, biz yokuz'

Pazar günü Berlin’de yapılacak Libya Konferansı’na Yunanistan davet edilmedi. Hükümeti eleştiren muhalefet, “Hani Türkiye uluslararası alanda tek başına kalmıştı” diye sordu.

16.01.2020Dünya
Son dakika haberler: Rum tarafından Türkiye’ye işbirliği çağrısı: AB geleceğini destekliyoruz

Son dakika haberler: Rum tarafından Türkiye’ye işbirliği çağrısı: AB geleceğini destekliyoruz

KIBRIS Rum Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis, yaşanan coğrafyayı değiştiremeyeceklerini belirterek Türkiye'ye işbirliği çağrısı yaptı. Doğu Akdeniz'deki yaşananlara işaret eden Hristodulidis, "Tüm taraflara işbirliği çağrısında bulunuyorum" dedi. Kıbrıs Rum tarafı olarak Türkiye'nin AB'deki geleceklerini desteklediklerini de ifade eden Hristodulidis, "Buna rağmen Türkiye ile AB ilişkilerinin ne denli ilerleyeceği tamamen Türkiye’ye bağlıdır" dedi.

14.01.2020Dünya
İrandan Yunanistana protesto notası

İran'dan Yunanistan'a protesto notası

İran, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'in Kasım Süleymani’nin öldürülmesiyle ilgili açıklamaları nedeniyle Yunan hükümetine protesto notası verdi.

11.01.2020Dünya
Libyalı isyancılar Türkiye’ye karşı Rumlara gitti

Libyalı isyancılar Türkiye’ye karşı Rumlara gitti

Türkiye’nin Libya hükümetiyle yaptığı deniz sınır yetki anlaşmasıyla Doğu Akdeniz’i paylaşım planları bozulan Yunanistan ve Kıbrıs Rum yönetimi, Libyalı isyancılara kucak açtı.

29.12.2019Dünya
Fener Rum Patrikhanesi’nde Noel ayini

Fener Rum Patrikhanesi’nde Noel ayini

Noel ayini için Fener Rum Patrikhanesi’ne gelenler mum dikerek dua etti, yeni yılla ilgili dileklerde bulundu.

26.12.2019Gündem
Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias: Herkese mutlu yıllar ve sağlık diliyorum

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias: Herkese mutlu yıllar ve sağlık diliyorum

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias Fener Rum Patrikhanesi'nde düzenlenen Noel ayinine katıldı. Dendias, "Herkese mutlu yıllar ve sağlık diliyorum" dedi.

25.12.2019Gündem
Fener Rum Ortodoks Patrikhanesinde noel ayini

Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi'nde noel ayini

Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi'nde noel ayini düzenlendi. Ayine Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias da katıldı. Aya Yorgi Kilisesi'nde sabah erken saatlerde başlayan ayini Patrik Bartholomeos yönetti.

25.12.2019Haber
Bugün İstanbul... Yunanistan Dışişleri Bakanı da katıldı

Bugün İstanbul... Yunanistan Dışişleri Bakanı da katıldı

FENER Rum Ortodoks Patrikhanesi'nde noel ayini düzenlendi. Ayine Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias da katıldı. Aya Yorgi Kilisesi'nde sabah erken saatlerde başlayan ayini Patrik Bartholomeos yönetti. Ayrıca yurdun çeşitli yerlerinde de Noel Ayini gerçekleştirildi.

25.12.2019Gündem
Son dakika haberi: Bugün İstanbul... Yunanistan Dışişleri Bakanı da katıldı

Son dakika haberi: Bugün İstanbul... Yunanistan Dışişleri Bakanı da katıldı

FENER Rum Ortodoks Patrikhanesi'nde noel ayini düzenlendi. Ayine Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias da katıldı. Aya Yorgi Kilisesi'nde sabah erken saatlerde başlayan ayini Patrik Bartholomeos yönetti.

25.12.2019Gündem
Rum-Yunan-İsrail üçlüsünden Türkiye-Libya anlaşmasını delme çabası

Rum-Yunan-İsrail üçlüsünden Türkiye-Libya anlaşmasını delme çabası

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Yunanistan ve İsrail, 2 Ocak 2020’de Eastmed (Doğu Akdeniz) projesinin inşası için bir anlaşma imzalayacak. Proje, Türkiye’yi baypas ederek İsrail ve Kıbrıs çevresindeki doğalgaz kaynaklarını Avrupa’ya taşımayı hedefliyor.

24.12.2019Dünya
Yunan bakan Libya’ya gitti

Yunan bakan Libya’ya gitti

Ankara’nın Libya ile yaptığı mutabakatlardan panikleyen Yunanistan, bu kez de Dışişleri Bakanı’nı meşru yönetimi devirmeye çalışan Libya’nın isyancı lideri eski General Halife Hafter’e yolladı.

23.12.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Yorgo ile Yunanistan’ı konuştuk

Libya ile mutabakat, Meriç’teki mülteci akını, Ayasofya’nın açılması derken Yunanistan’da anlaşılan Türkiye’nin konuşulmadığı bir gün geçmiyor.

12.06.2020

Libya ile anlaşmaların artıları, eksileri

Geçen ay sonunda Libya ile ‘Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına’ ilişkin anlaşma ile aynı zamanda imzalanan ‘Güvenlik ve Askeri İşbirliği Mutabakat Muhtırası’, Türkiye’nin son dönemde uluslararası ilişkiler alanında attığı en riskli adımlardan birini oluşturuyor.

24.12.2019