EKSTRA
MENÜ

Dendias

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 293 haberi bulunmuştur.

Dendias Haberleri

Atina, ‘Arap ekseni’ faaliyetine hız verdi

Atina, ‘Arap ekseni’ faaliyetine hız verdi

Yunanistan, Türkiye’nin Arap dünyasında sorun yaşadığı ülkelerle ‘eksen’ oluşturma çabalarına hız verdi.

11.02.2021Dünya
Koronavirüste yeni tehdit 3 varyant alarmı

Koronavirüste yeni tehdit! 3 varyant alarmı

Çin’de Aralık 2019’da saptanan koronavirüsün mutasyona uğrayarak İngiltere, Güney Afrika ve Brezilya’da ortaya çıkan üç ayrı varyantı mercek altında. Bu varyantlar, yayılma hızları yüksek olduğu için yeni bir tehdit haline geldi.

10.02.2021Dünya
İsrail ile Yunanistandan aşı pasaportu anlaşması

İsrail ile Yunanistan'dan 'aşı pasaportu' anlaşması!

İsrail ile Yunanistan arasında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olanların iki ülke arasında herhangi bir kısıtlama olmaksızın seyahatine imkan sağlayan turizm anlaşması yapıldı.

9.02.2021Ekonomi
Atina’nın korkusu Ankara-Londra yakınlaşması

Atina’nın korkusu Ankara-Londra yakınlaşması

Yunanistan, AB’den çıkan İngiltere’nin Türkiye ile ilişkilerini güçlendirmesinden endişe ediyor. Londra’yı ziyaret eden Yunan Bakan Dendias kaygısını dile getirdi.

4.02.2021Dünya
İngiltere ve Yunanistan arasında Kıbrıs görüşmesi

İngiltere ve Yunanistan arasında Kıbrıs görüşmesi

İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile Londra'da görüştü. Görüşmenin önemli maddelerinden biri de Kıbrıs olduğu belirtildi.

2.02.2021Dünya
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlundan Yunanistan açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Yunanistan açıklaması

Bakan Çavuşoğlu,Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’le bir araya geldi. Görüşmelerin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın açıklamalarını 'yanlış' olarak nitelendirdi.

22.01.2021Haber
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan Yunanistan açıklaması

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Yunanistan açıklaması

Geçtiğimiz gün Brüksel'e gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ve AB Komisyonu'nun bazı üyeleriyle görüştü. Ziyaretinin ikinci gününde Bakan Çavuşoğlu, Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’le bir araya geldi. Görüşmelerin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile ilgili olarak 'Şahsi dostum ama yaptığı yanlış, açıklamanın hükmü yok.' dedi.

22.01.2021Dünya
Yunanistanın 12 mil kararına Türkiyeden net cevap

Yunanistan'ın 12 mil kararına Türkiye'den net cevap!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan'ın İyon Denizi'nde karasularını 12 deniz miline çıkarmaya yönelik tasarrufunun, Mora Yarımadası'nın güneyinde sona erdiğini ve Ege Denizi'ni hiçbir şekilde etkilemediğini bildirdi.

20.01.2021Dünya
Yunanistan Başbakanından skandal sözler

Yunanistan Başbakanı'ndan skandal sözler!

Yunanistan Başbakanı, 'Batı karasuları sınırlarını genişletmek Yunanistan’ın hakkı. Bu, Doğu sınırlarımız için de mesaj niteliği taşıyor.' dedi. Miçotakis'in açıklamaları Türkiye ve Yunanistan arasında 25 Ocak'ta yapılacak olan istikşafi görüşmelerin öncesinde 'büyük bir skandal' olarak değerlendirildi.

20.01.2021Dünya
Yunanistan görüşme öncesi tahrik peşinde

Yunanistan görüşme öncesi tahrik peşinde

5 yıllık aradan sonra pazartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilecek istikşafi görüşmelerin 61’inci turu öncesinde Yunanistan'dan skandal açıklamalar geldi! Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis 'Batı karasularının sınırlarını genişletmek Yunanistan'ın hakkı. Bu, doğu sınırlarımız için de bir mesaj niteliği taşıyor.' dedi. Öte yandan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, ilişkilerde yeni sorunlar yaratabilecek açıklamalar yaptı.

20.01.2021Dünya
Dışişlerinden Yunan bakana sert tepki: Önce kendi evinin önünü süpürmeli

Dışişleri'nden Yunan bakana sert tepki: Önce kendi evinin önünü süpürmeli

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın azınlıklar açıklamasına tepki göstererek, "Yunanistan Dışişleri Bakanı böyle vahim açıklamalar yapmadan önce aynaya bakmalı, önce kendi evinin önünü süpürmelidir" dedi.

19.01.2021Gündem
Yunan uzmandan tartışma yaratacak sözler: 2021 yılında Türkiye ile sıcak olay yaşayacağız

Yunan uzmandan tartışma yaratacak sözler: 2021 yılında Türkiye ile sıcak olay yaşayacağız!

Yunan Jeopolitik Güvenlik Uzamanı Dr. Giorgos Filis, Türkiye-Yunanistan arasında 2020 yılında yaşanan kriz ve 2021 yılında yaşanabilecek gelişmelerle ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Filis'e göre 2021'de Türkiye ve Yunanistan arasında sıcak çatışma yaşanma ihtimali var.

18.01.2021Dünya
Alman Bakan Maas’tan Ankara’ya sürpriz ziyaret

Alman Bakan Maas’tan Ankara’ya sürpriz ziyaret

Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki olumlu atmosfer sürüyor. AB’nin dönem başkanlığını 1 Ocak’ta Portekiz’e devreden Almanya’nın Dışişleri Bakanı Maas bugün çalışma ziyareti için Ankara'ya gelecek ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşecek.

18.01.2021Dünya
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlundan reform mesajı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan reform mesajı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin reform gündeminde kararlı olduğunu belirterek "Geleceğimizi Avrupa’da görüyor ve bunu birlikte inşa etmek istiyoruz." dedi.

12.01.2021Dünya
Son dakika: Türkiyeden Yunanistana önemli davet Bakan canlı yayında duyurdu

Son dakika: Türkiye'den Yunanistan'a önemli davet! Bakan canlı yayında duyurdu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Kıbrıs meselesi ile ilgili olarak, ''Egemen eşitliğin müzakere edilmesi, iki devletli çözümün olması gerekiyor" ifadelerini kullandı. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ayrıca, "Ocak ayı içerisinde ilk toplantıyı gerçekleştirmek üzere Yunanistan'ı istikşafi görüşmelere davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

11.01.2021Dünya
ABD, Atina’dan askeri kolaylık talep etti

ABD, Atina’dan askeri kolaylık talep etti

ABD, aralarında Ege adalarının da yer aldığı 20 farklı bölgede, Yunanistan’dan askeri kolaylıklar tanınması talebinde bulundu.

11.01.2021Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs sorununun çözümü için kararlılık mesajı verecek

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs sorununun çözümü için kararlılık mesajı verecek

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın, Pazartesi günü Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'nin Kıbrıs için görevlendirdiği özel danışmanı Jane Holl Lute'u kabul edeceği belirtildi.

10.01.2021Dünya
Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendiastan Türkiye ve KKTC açıklaması

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias'tan Türkiye ve KKTC açıklaması

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Kıbrıs meselesi için yaptığı gayriresmi 5'li konferans teklifine, Atina ve Kıbrıs Rum kesiminin "hazır olduğunu" bildirdi.

10.01.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlundan önemli açıklamalar: Azerbaycanı haklı olduğu için destekledik

Bakan Çavuşoğlu'ndan önemli açıklamalar: 'Azerbaycan'ı haklı olduğu için destekledik'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dışişleri Bakan Çavuşoğlu, Azerbaycan ile Ermenistan arasında çıkan çatışmalarda, Türkiye'nin, Azerbaycan'ı, "tek millet, iki devlet" olduğu için değil, hukuken ve ahlaki olarak haklı olduğu için Azerbaycan'ın desteklediğini bildirdi.

7.01.2021Gündem
Yunanistanda kabine revizyonu yapıldı

Yunanistan'da kabine revizyonu yapıldı

Başbakan Miçotakis, Çalışma ve Sosyal İşler, Enerji ve Çevre, İçişleri, Makedonya-Trakya ile Tarım ve Gıda bakanlarını değiştirdi.

4.01.2021Dünya
Atinayı geren mesaj: Sevgili Niko 2021 için dostça tavsiye

Atina'yı geren mesaj: Sevgili Niko 2021 için dostça tavsiye

Türkiye ile Yunanistan arasındaki gergin ortamın devam ettiği bir sırada, iki ülke dışişleri bakanları Mevlüt Çavuşoğlu ile Nikos Dendias sosyal medya hesaplarından “Sevgili Niko” ve “Sevgili Mevlüt” diye başlayan karşılıklı mesaj teatisinde bulundular.

22.12.2020Dünya
Yunan bakandan küstah mesaj

Yunan bakandan küstah mesaj

ABD’nin Türkiye’ye yaptırım uygulamasından duyduğu memnuniyetini dile getiren Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, bu kararda ülkesinin de rol oynadığını iddia etti.

21.12.2020Dünya
Bakan Çavuşoğlundan Yunan mevkidaşına dostça tavsiye Halkının itibarını zedelemeyi bırak

Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunan mevkidaşına dostça tavsiye! 'Halkının itibarını zedelemeyi bırak'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın Twitter'dan paylaştığı makalesine "Sevgili Niko, işte yeni yıl için dostça bir tavsiye: Başkalarından yardım istemeyi ve Yunan halkının itibarını zedelemeyi bırak." diyerek yanıt verdi

20.12.2020Gündem
AB hezimeti sonrası Miçotakis hükümetine yaylım ateşi

AB hezimeti sonrası Miçotakis hükümetine yaylım ateşi

Yunan Parlamentosu’nda 2021 yılı bütçesi görüşmelerine, 10-11 Aralık’taki AB zirvesi sonuçları damgasını vurdu.

15.12.2020Dünya
Yunan bakandan yine küstah açıklama

Yunan bakandan yine küstah açıklama

AB Liderler Zirvesi öncesi Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Türkiye hakkında skandal açıklamalarda bulundu.

10.12.2020Dünya
Alman bakandan Biden’a mesaj: Rusya ve Türkiye’ye  boşluk bırakmamalıyız

Alman bakandan Biden’a mesaj: Rusya ve Türkiye’ye boşluk bırakmamalıyız

ABD’de Joe Biden’ın başkanlığı devralmaya hazırlandığı bir dönemde Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas’tan Türkiye’yi de hedef alan bir çıkış geldi.

6.12.2020Dünya
Yunanistan’dan NATO’da haddini aşan talep

Yunanistan’dan NATO’da haddini aşan talep

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, NATO Dışişleri Bakanları toplantısında, Kıbrıs Rum Yönetimi’nin ittifaka dahil edilmesini istedi.

3.12.2020Dünya
‘Atina diyalog istemiyor’

‘Atina diyalog istemiyor’

Yunanistan, 10-11 Aralık’taki Avrupa Birliği liderler zirvesinden Türkiye’ye yaptırım kararı çıkması için uğraşıyor.

25.11.2020Dünya
Dışişleri Bakanlığından Yunan bakana sert tepki

Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunan bakana sert tepki

Dışişleri Bakanlığı, "Yunanistan'ın bölgedeki maksimalist talepleri karşısında, ülkemizin ve Kıbrıs Türklerinin haklarını korumak için yürüttüğümüz kararlı faaliyetleri 'provokatif', hatta 'yasa dışı' olarak nitelemesi diyalogdan kaçmak için ileri sürdüğü bahanelerdir." açıklamasında bulundu.

24.11.2020Gündem
Son dakika haberler... Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias koronavirüs karantinasında

Son dakika haberler... Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias koronavirüs karantinasında

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın, görüştüğü bir kişinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıkması sonucu karantinaya girdiği bildirildi.

11.11.2020Dünya
İkinci kez karantinaya girdi

İkinci kez karantinaya girdi

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas’ın daha önce temasta olduğu yabancı ülke delegasyonunda bulunan bir üyenin koronavirüs testinin pozitif çıkması nedeniyle karantinaya girdiği bildirildi.

5.11.2020Avrupa
Son dakika haberi: Alman Bakan Heiko Maas ikinci kez karantinada

Son dakika haberi: Alman Bakan Heiko Maas ikinci kez karantinada

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas’ın daha önce temasta olduğu yabancı ülke delegasyonunda bulunan bir üyenin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıkması nedeniyle karantinaya girdiği bildirildi.

4.11.2020Dünya
Ankara-Atina hattında destek mesajları

Ankara-Atina hattında destek mesajları

Ege’deki deprem sonrasında Doğu Akdeniz’in paylaşımı konusunda gerilim yaşayan Türkiye ve Yunanistan karşılıklı dayanışma mesajları açıkladı. Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı aradı. Erdoğan, “Komşu dayanışması başka şeylerden daha değerlidir” dedi.

1.11.2020Dünya
Son dakika haberi: İzmir depreminin ardından Türkiyeye dünyadan destek mesajları yağıyor

Son dakika haberi: İzmir depreminin ardından Türkiye'ye dünyadan destek mesajları yağıyor

İzmir depreminin ardından tüm dünyadan Türkiye'ye taziye ve destek mesajları geldi.

31.10.2020Dünya
ABD Dışişleri Bakanlığından Ege Denizindeki depremin ardından Türkiye ve Yunanistana destek mesajı

ABD Dışişleri Bakanlığından Ege Denizi'ndeki depremin ardından Türkiye ve Yunanistan'a destek mesajı

ABD Dışişleri Bakanlığı, Ege Denizi'nde meydana gelen deprem sonrası yaşanan can ve mal kayıpları nedeniyle Türkiye ve Yunanistan'a geçmiş olsun mesajı iletti.

31.10.2020Dünya
Egede deprem... Komşu da yıkıldı; 2 çocuk hayatını kaybetti

Ege'de deprem... Komşu da yıkıldı; 2 çocuk hayatını kaybetti

Ege Denizi’nin Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki deprem, Yunan adalarında da hissedildi. Deprem nedeniyle Sisam’da iki çocuk hayatını kaybetti.

31.10.2020Dünya
Bakan Çavuşoğlundan Yunan mevkidaşıyla deprem sonrası ikinci görüşme

Bakan Çavuşoğlu'ndan Yunan mevkidaşıyla deprem sonrası ikinci görüşme

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’la İzmir'deki depremin ardından tekrar görüştü.

30.10.2020Dünya
Bakan Çavuşoğlu İzmrideki deprem sonrası Yunan mevkidaşıyla görüştü

Bakan Çavuşoğlu İzmri'deki deprem sonrası Yunan mevkidaşıyla görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile telefonla görüştüğünü açıkladı.

30.10.2020Dünya
Son dakika: Depremin merkez üssü Yunan adası Sisamdan (Samos) ilk görüntüler

Son dakika: Depremin merkez üssü Yunan adası Sisam'dan (Samos) ilk görüntüler

Ege Denizi'nin Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin merkez üssü Türkiye'ye en yakın Yunan adaların biri olan Sisam (Samos) adasında da hissedildi. Deprem, Sisam'da bazı kilise ve evlerde hasara neden oldu.

30.10.2020Dünya
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrovdan Doğu Akdenizde diyalog çağrısı

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'dan Doğu Akdeniz'de 'diyalog' çağrısı

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, "Türkiye ile Yunanistan arasındaki durum her ne kadar zor olsa da biz bu sorunların karşılıklı diyalogla çözülmesinden yanayız." dedi.

26.10.2020Dünya
Atina’dan AB’ye küstah talep: Türkiye ile Gümrük Birliği’ni askıya alın

Atina’dan AB’ye küstah talep: Türkiye ile Gümrük Birliği’ni askıya alın

Yunanistan, üyesi oldu Avrupa Birliği’nden (AB) Türkiye’ye silah ambargosu uygulamasını istedikten sonra şimdi de Gümrük Birliği’nin (GB) askıya alınmasını talep etti.

21.10.2020Dünya
Son dakika haberi: Yunanistandan skandal Türkiye hamlesi

Son dakika haberi: Yunanistan'dan skandal Türkiye hamlesi

Doğu Akdeniz'de yaşanan gerilimi artırmaktan bir türlü vazgeçmeyen Yunanistan, Avrupa Komisyonu'na Türkiye'yle ilgili son dakika skandal bir çağrı yaptı. Yunan basınında yer alan habere göre Yunanistan skandal çağrı için bütün diplomatik kanalları kullanmış durumda.

20.10.2020Dünya
Yunan bakan Erivan’a gidip Türkiye’yi suçladı

Yunan bakan Erivan’a gidip Türkiye’yi suçladı

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Ermenistan ziyaretinde Türkiye ve Azerbaycan aleyhinde açıklamalarda bulundu.

17.10.2020Dünya
Dışişlerinden Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias’ın iddialarına cevap

Dışişleri'nden Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias’ın iddialarına cevap

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın Türkiye yönelik ithamlarına, "Dendias’ın ülkemiz hakkında sarf ettiği söz ve iddialar, Yunanistan’ın Türkiye ile ilişkilerinde iyi komşuluk, diyalog ve iş birliği yerine gerginlik ve tırmandırma politikasını tercih ettiğinin yeni bir kanıtıdır. Bu iddialar, tarihi gerçeklerin üstünü kapatamayacaktır" diye cevap verdi.

16.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Uçaktan iner inmez oraya gitti...  Yunan bakandan provokatif ziyaret

Son dakika haberi: Uçaktan iner inmez oraya gitti... Yunan bakandan provokatif ziyaret!

Gelen son dakika haberine göre, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias Ermenistan'a gitti. Türkiye ve Yunanistan arasında Doğu Akdeniz’deki gerilim sürerken, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Ermenistan’a giderek sözde soykırım anıtını ziyaret etti.

16.10.2020Dünya
Türk Dışişleri: Yunan uçağının bekletildiği iddiası gerçeği yansıtmıyor

Türk Dışişleri: Yunan uçağının bekletildiği iddiası gerçeği yansıtmıyor

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın uçağının Türkiye hava sahası girişinde kasıtlı olarak bekletildiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

16.10.2020Dünya
Son dakika haberler... Türkiyeden Yunan Bakan bekletildi iddiasına yanıt

Son dakika haberler... Türkiye'den 'Yunan Bakan bekletildi' iddiasına yanıt

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Bakan Dendias’ın uçağının hava sahamıza girmeden önce bekletildiği haberleri kasıtlıdır ve gerçeği yansıtmamaktadır" dedi.

15.10.2020Haber
Son dakika haberler... Türkiyeden Yunan Bakan bekletildi iddiasına yanıt

Son dakika haberler... Türkiye'den 'Yunan Bakan bekletildi' iddiasına yanıt

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'ın uçağının Türkiye hava sahası girişinde kasıtlı olarak bekletildiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

15.10.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Bizden bakınca ‘barış havası’ oradan bakınca ‘oyun havası’

İki gündür Türkiye’nin başta Yunanistan olmak üzere, Akdeniz, Ege ve AB coğrafyası için verdiği “barış mesajlarını” yazıyorum.

18.01.2021

S-400’ü biz alınca yaptırım tehditleri, Yunanistan alınca bakın ne yapıyorlar

Önce Türkiye’nin burnunun dibindeki Meis Adası’nda Yunan Savunma Bakanı’nın katıldığı askeri gösteriyle tahrik etmeyi denediler.

30.11.2020