EKSTRA
MENÜ

Demokratlar

Demokratlar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Demokratlar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.888 Demokratlar haberi bulunmuştur.

Demokratlar Haberleri

Azil yargılamasında Trump aklandı

Azil yargılamasında Trump aklandı

ABD Senatosu’ndaki azil yargılamasında dün nihai oylama gerçekleştirildi. Eski ABD Başkanı Donald Trump 57’ye karşı 43 oyla azil davasından aklandı.

14.02.2021Dünya
Trumpın aleyhine tanık gelecekti... Flaş gelişme yaşandı

Trump'ın aleyhine tanık gelecekti... Flaş gelişme yaşandı!

ABD'de 6 Ocak'taki Kongre baskını dolayısıyla eski Başkan Donald Trump'ın Senatoda devam eden azil yargılamasına tanık çağırmaya karar veren Demokratlar, daha sonra bu kararlarından vazgeçti.

13.02.2021Dünya
‘Dava değil cadı avı’

‘Dava değil cadı avı’

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın Senato’daki azil yargılamasının dördüncü gününde savunma yapan avukatları, davanın Demokratların Trump’ı hedef alan “cadı avının” bir parçasını oluşturduğunu söyledi.

13.02.2021Dünya
Trumpın azil davasında flaş gelişme Sunumlar tamamlandı

Trump'ın azil davasında flaş gelişme! Sunumlar tamamlandı

6 Ocak'taki Kongre baskını nedeniyle eski ABD Başkanı Donald Trump'ın yargılandığı Senatodaki azil duruşmalarında Trump'ı suçlayan Demokrat savcı vekiller sunumlarını bitirdi.

12.02.2021Dünya
Trumpın Senatodaki azil yargılamasına yeni ortaya çıkan videolar damga vurdu

Trump'ın Senatodaki azil yargılamasına yeni ortaya çıkan videolar damga vurdu!

Sadece ABD'yi değil tüm dünyayı sarsan Kongre baskını sonrasında yargılanan Trump zor günler geçiriyor. Demokratlar tarafından suçlanan ve ikinci kez azil istemiyle yargılanan ilk başkan olan Trump'ın Senatodaki azil yargılamasında 2. gün sona erdi. Yargılamanın bu oturumuna baskınla ilgili yeni ortaya çıkan videolar damga vurdu.

11.02.2021Dünya
Maltepe Belediyesine grev kararı asıldı

Maltepe Belediyesi'ne grev kararı asıldı

DİSK'e bağlı Genel İş Sendikası' Anadolu Yakası İstanbul Şubesi, Maltepe Belediyesi iştiraki iki şirkette çalışan işçiler adına yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde sonuç alınmadığını belirterek, belediye binasına grev kararı  ilanı astı.

10.02.2021Gündem
Trumpa azil davasında şok Kendi partisi yargılansın dedi

Trump'a azil davasında şok! Kendi partisi 'yargılansın' dedi

ABD'de yapılan başkanlık seçimlerinin ardından yaşanan kanlı Kongre baskını sonrasında azil davasıyla karşı karşıya kalan eski başkan Donald Trump'a bir şok da kendi partisinden geldi. Cumhuriyetçi senatörlerden 6'sı fire vererek Trump'ın yargılanması yönünde oy kullandı. Öte yandan ABD Başkanı Biden yönetiminin eski Başkan Donald Trump tarafından atanan 56 savcının istifasını istemeye hazırlandığı belirtildi.

10.02.2021Dünya
İkinci azil yargılaması Senato’da başladı

İkinci azil yargılaması Senato’da başladı

ABD eski Başkanı Donald Trump’ın 6 Ocak’taki Kongre baskınında taraftarlarını isyana teşvik etmekle suçlandığı azil davası dün başladı. ABD Senatosu’ndaki ilk oturum, iddia makamı olarak görev yapan savcı vekillerin açılış konuşmaları ve Kongre baskınına dair bir video sunumla geçti.

10.02.2021Dünya
Son dakika... ABDde tarihi gün Dünyanın gözü burada Trumpın azil davası başladı

Son dakika... ABD'de tarihi gün! Dünyanın gözü burada! Trump'ın azil davası başladı

ABD'de tarihi gün... Eski Başkan Donald Trump hakkındaki azil davasının ilk oturumu ABD Senatosu'nda az önce başladı. "İsyana teşvik"le suçlanan Trump, ülke tarihinde ikinci kez azil süreciyle karşı karşıya kalan ilk başkan olarak tarihe geçti. Washington DC'de güvenlik önlemleri had safhaya çıkarılırken, Trump'ın avukatları savunma stratejilerini ortaya koyan bir dosyayı yargılama makamına sundu. Trump'ın azli için yürütülecek yargılama süreci, yerel saatle 13:00'te başladı. Senatoda yapılan oylamada Trump'ın azil sürecinin anayasaya uygun olduğu kabul edildi. Bu oylama sonucuna göre Trump'ın azli davası görülmeye devam edecek.

9.02.2021Dünya
Trumpın Senatodaki azil yargılaması bugün başlıyor

Trump'ın Senatodaki azil yargılaması bugün başlıyor

ABD'de 6 Ocak'taki Kongre baskınında halkı "isyana teşvik" etmekle suçlanan ve ülke tarihinde 2. kez azil istemiyle yargılanan ilk başkan olan Trump'ın Senatodaki azil yargılaması bugün başlıyor.

9.02.2021Dünya
‘Türkiye’ye gittiğimizde görüşmek istiyorum’

‘Türkiye’ye gittiğimizde görüşmek istiyorum’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Almanya’dan yazdığı sevgi dolu mektupla gündeme gelen 9 yaşındaki Sena Duman, mektubunun okunmasının kendisini gururlandırdığını söyledi.

8.02.2021Avrupa
Trumpın yargılama süreci yarın başlıyor Sonuç kesin gibi

Trump'ın yargılama süreci yarın başlıyor! Sonuç kesin gibi

6 Ocak'taki Kongre baskının sorumlusu olmakla suçlanan eski ABD Başkanı Donald Trump'ın "azil istemiyle" Senato'daki yargılaması yarın başlıyor. Demokratların ve Cumhuriyetçilerin 50'şer sandalyeye sahip olduğu mevcut Senato aritmetiğinde Trump'ın aklanmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

8.02.2021Dünya
Provokatörler hüsrana uğrayacak

Provokatörler hüsrana uğrayacak

Tohma Köprüsü’nün açılışına bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Halkımızdan alamadıkları desteği, provokatörler vasıtasıyla ülkemizin huzurunu kaçırarak elde etme peşinde olanlar hep olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklar” dedi.

7.02.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a minik Sena’dan sevgi dolu mektup

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a minik Sena’dan sevgi dolu mektup

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da gerçekleştirdiği toplantı sırasında, Almanya’da yaşayan Sena Yaman’ın (9) iyi dileklerini ileten mektubunu okudu.

6.02.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Müslümanlar çift yönlü cendereye alınıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Müslümanlar çift yönlü cendereye alınıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dolmabahçe Cumhurbaşkanlığı Ofisi’nde, Uluslararası Demokratlar Birliği heyetini kabul programında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Avrupa İslamı, Fransa İslamı, Avusturya İslamı gibi projelerle Müslümanlar çift yönlü cendereye alınıyor. Bu bir asimilasyon projesidir. Giderek yaygınlaşan bu projeye karşı hep birlikte karşı çıkmamız şarttır" dedi.

6.02.2021Gündem
ABD Temsilciler Meclisinden Bidena koronavirüs desteği

ABD Temsilciler Meclisi'nden Biden'a koronavirüs desteği

ABD Temsilciler Meclisi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında ABD Başkanı Joe Biden'ın önerdiği 1,9 trilyon dolarlık destek paketinin önünü açan bütçe düzenlemesine onay verdi.

5.02.2021Dünya
ABDde Demokratlardan Trump için yemin altında ifade versin çağrısı

ABD'de Demokratlar'dan Trump için 'yemin altında ifade versin' çağrısı

ABD'de Demokratlar, 6 Ocak'taki Kongre baskını nedeniyle azil istemiyle Senatoda yargılanacak önceki Başkan Donald Trump'ın yemin altında ifade vermesi için resmi çağrı yaptı. Trump'ın avukatı çağrıya kesin bir ret cevabı vererek Trump'ın Senatoda ifade vermeyeceğini açıkladı.

4.02.2021Dünya
Küresel piyasalar, ABDnin teşvik paketini bekliyor

Küresel piyasalar, ABD'nin teşvik paketini bekliyor

ABD'de hayata geçirilmesi planlanan teşvik paketine ilişkin gelişmeler gündemin odağındaki yerini korurken, açıklanan şirket finansal sonuçları ve makroekonomik veriler, pay piyasalarında iç dinamiklerin öne çıkmasına neden oluyor.

4.02.2021Ekonomi
Petrol 59 dolara yaklaştı

Petrol 59 dolara yaklaştı

Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 58,87 dolardan işlem görüyor.

4.02.2021Ekonomi
UID Genel Başkanı Köksal Kuş, görevi devraldı

UID Genel Başkanı Köksal Kuş, görevi devraldı

Almanya’nın Köln kentinde 24 Ocak’ta düzenlenen genel kurulda Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Genel Başkanı seçilen Köksal Kuş, Bülent Bilgi’den görevi devraldı.

3.02.2021Avrupa
Acıların adamı

Acıların adamı

ABD siyasetinin tecrübeli isimlerinden eski Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın hayatı ve ailesi medyatik Kardashian’ları aratmıyor. En az dört yıl boyunca Beyaz Saray’ın sahibi olacak ailenin hikâyesi acılar ve skandallarla dolu.

31.01.2021Hürriyet Pazar
Rüzgar terse döndü... Kongre baskının sembol ismi Trumpı yakacak

Rüzgar terse döndü... Kongre baskının sembol ismi Trump'ı yakacak!

ABD'de başkanlık seçimlerinin ardından yalanan 6 Ocak'taki kanlı Kongre baskınının sembol ismi haline gelen ve boyalı yüzü, mızraklı ilginç kostümüyle dünyada gündem olan Jacob Chansley, Trump aleyhine ifade vermek istediğini belirterek herkesi şoke etti.

29.01.2021Dünya
UID yönetimine Karabüklü 2 isim girdi

UID yönetimine Karabüklü 2 isim girdi

Merkezi Almanya’nın Köln’de şehrinde bulunan Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) gerçekleştirdiği 7. Olağan Genel Kurulu ile yeni yönetimini belirledi.

28.01.2021Avrupa
Facebook: Teknoloji tekelleri içinde en kötü adam

Facebook: Teknoloji tekelleri içinde 'en kötü adam'

Cambridge Analytica hikayesi ortaya çıkmadan önce, Facebook, platformunun Myanmar'da etnik temizliğin kışkırtılmasında kullanıldığını kabullenmeden önce, Hindistan'da WhatsApp yoluyla yayılan linç olaylarından önce, QAnon komplo teorilerinin yayılması ve ABD'deki ırkçı-milliyetçi Proud Boys grubunun kurulmasından önce, dünya adata Facebook grubu patronu Mark Zuckerberg'in ayakları altına serilmiş gibiydi.

26.01.2021Teknoloji
ABDli senatör açıkladı: Trumpı hızlı ama adil şekilde yargılayacağız

ABD'li senatör açıkladı: Trump'ı hızlı ama adil şekilde yargılayacağız!

ABD'de başkanlık seçiminin ardından yaşanan kaos devam ediyor. Başkanlığı Joe Biden'a devreden Donald Trump'ın azil yargılaması 8 Şubat'ta başlayacak. ABD Senatosu'nda Çoğunluk Lideri Chuck Schumer eski Başkan Donald Trump’ın yargılanmasının adil ama hızlı olacağını belirtti.

25.01.2021Dünya
Danimarka’ya hiç yakışmıyor

Danimarka’ya hiç yakışmıyor

Danimarka her alanda gelişmiş bir İskandinav ülkesidir. Her ne kadar adı ‘Danimarka Krallığı’ olsa da yönetim biçimi ‘anayasal monarşi’dir. Devletin başı 1972 yılından beri Kraliçe II. Margrethe’dir. ‘Son sözü’ devletin başı Kraliçe söylese de, çok partili parlamenter sisteme sahip ülkedeki tüm siyasi sorumluluk hükümettedir. Tabii tüm yetki de.

25.01.2021Avrupa
Trump’ın gitmesine Almanlar da sevindi

Trump’ın gitmesine Almanlar da sevindi

Demokratik ülkelerin devlet başkanları, başbakanları ve özellikle de dışişleri bakanları, dost ülkelerin iç işlerine karışmamaya son derece özen gösterirler.

23.01.2021Avrupa
Trump kendini golfe vurdu

Trump kendini golfe vurdu

Başkanlık seçim sonuçlarını kabul etmese de görevi bırakmak zorunda kalan Trump, Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonraki ilk gün golf sahasına gitti.

23.01.2021Dünya
Amerikan basını: Biden, FBI Direktörü Wrayin görevine devam etmesini istiyor

Amerikan basını: Biden, FBI Direktörü Wray'in görevine devam etmesini istiyor

ABD Başkanı Joe Biden'ın, Donald Trump'ın atadığı Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Direktörü Chris Wray'in görevine devam etmesini istediği öne sürüldü.

21.01.2021Dünya
Tüm Amerika’nın başkanı olacağım

Tüm Amerika’nın başkanı olacağım

ABD, en sıradışı başkanlık yemin törenine sahne oldu. Seçim sonuçlarını tanımayan Donald Trump, devir teslime katılmadı. Salgın nedeniyle törene gidemeyen vatandaşı 200 bin bayrak sembolize etti. Yemin edip göreve başlayan Joe Biden, birlik mesajı verdi, ‘Demokrasi üstün geldi. Tüm Amerika’nın başkanı olacağım’ dedi.

21.01.2021Dünya
ABD Başkanlık Yemin Törenine hazırlanıyor, güvenlik önlemleri artırıldı

ABD Başkanlık Yemin Törenine hazırlanıyor, güvenlik önlemleri artırıldı

ABD Savunma Bakanlığı yemin töreni hazırlıkları kapsamında teyakkuza geçti. Ülkede seçim sürecindeki gerginlikler ve Kongrede yaşanan şiddet olaylarının gölgesinde gerçekleşecek Başkanlık Yemin Töreni için başkent Washington'da eşi benzeri görülmemiş önlemleri alındı.

17.01.2021Dünya
ABD basını açıkladı Trump, Biden göreve başlamadan saatler önce...

ABD basını açıkladı! Trump, Biden göreve başlamadan saatler önce...

ABD Başkanı Donald Trump'ın, ülkenin seçilmiş Başkanı Joe Biden'ın yemin ederek görevine başlayacağı 20 Ocak sabahı erken saatlerde başkent Washington'dan ayrılacağı iddia edildi.

15.01.2021Dünya
Asker korumasında oyladılar Trump’ı bitirme hamlesine onay

Asker korumasında oyladılar! Trump’ı bitirme hamlesine onay

ABD Temsilciler Meclisi, Başkan Trump’ı Kongre baskını nedeniyle görevden alarak siyasi kariyerini bitirmeyi hedefleyen ikinci azil sürecine onay verdi. Olası eylemlere karşı hem Kongre önüne hem de Kongre içine binlerce ulusal muhafız konuşlandırıldı. Vekiller, asker koruması altında oy kullandı.

14.01.2021Dünya
Azil kararı nedir Azil kararı ABD Başkanı Trumpla gündeme geldi -  İşte TDKda Azil kelimesinin anlamı

Azil kararı nedir? Azil kararı ABD Başkanı Trump'la gündeme geldi - İşte TDK'da Azil kelimesinin anlamı

Azil kararı, son gelişmelerin ardından gündeme geldi. Temsilciler Meclisi'nde, ABD Başkanı Donald Trump'ın azledilmesi yolundaki teklifin oylaması sonrası Trump için azil kararı çıktı. Trump'ın azil süreciyle beraber azil kararının anlamı merak konusu oldu. Türkçe kelimelerin yazışları ve anlamlarını derleyen Türk Dil Kurumu'nda yer alan bilgilere göre (TDK) azletmek kelimesi bir kişiyi görevinden almak anlamı taşıyor. İşte, Trump'ın azil kararıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

13.01.2021Gündem
Son dakika... ABDde Başkan Trumpın görevden alınması görüşülüyor... Dünya Washingtondan gelen görüntüleri konuşuyor

Son dakika... ABD'de Başkan Trump'ın görevden alınması görüşülüyor... Dünya Washington'dan gelen görüntüleri konuşuyor!

Son dakika haberleri... ABD'de tarihi gün! Başkan Donald Trump'ın azledilmesinin görüşüleceği Temsilciler Meclisi oturumu başladı. Ülke tarihinde ilk kez bir başkan hakkında ikinci kez azil süreci başlatılıyor. Başkent Washington DC'de Trump yanlılarının olay çıkarmasından endişe duyulurken, kentten gelen son fotoğraflar tedbirlerin boyutunu gözler önüne serdi. Uluslararası ajanslar, bölgede güvenliği sağlamak üzere görevlendirilen Ulusal Muhafızlar'a mensup askerlerin fotoğraflarını servis etti. Birlikleri Kongre binası içinde yerlerde yatarken yansıtan kareler büyük ses getirdi.

13.01.2021Dünya
Son dakika... Trumpı rahatlatan haber Penceden geldi

Son dakika... Trump'ı rahatlatan haber Pence'den geldi

Son dakika haberine göre, ABD'de 6 Ocak Kongre baskınında halkı şiddete teşvik ettiği gerekçesiyle azledilmesi gündeme gelen ABD Başkanı Donald Trump'ı rahatlatan haber Başkan Yardımcısı Pence'den geldi. Pence Trump'ın görevden alınmasına yönelik adım atmayacağını açıkladı.

13.01.2021Dünya
Trumptan görevden alma tartışmalarıyla ilgili açıklama: Sıfır risk teşkil ediyor

Trump'tan 'görevden alma' tartışmalarıyla ilgili açıklama: Sıfır risk teşkil ediyor

ABD Başkanı Donald Trump, Kongre baskınının ardından kendisini görevden almak için kullanılması çağrısı yapılan Anayasanın 25. ek maddesini risk unsuru olarak görmediğini açıkladı.

12.01.2021Dünya
FBI günler öncesinden uyarmış ABDdeki kongre baskını göz göre göre gelmiş

FBI günler öncesinden uyarmış! ABD'deki kongre baskını göz göre göre gelmiş

ABD'de geçen haftaki Kongre baskını öncesi, Federal Soruşturma Bürosunun (FBI), bazı aşırılıkçı grupların başkent Washington'a geldiği ve "savaşa hazırlandığı" yönünde uyarıda bulunduğu belirtildi. Uyarıda, aşırılıkçı kişilerin başkent Washington DC'ye geldiğine dikkat çekilerek, "'Antifa taraftarlarının kanı lazım' içerikli paylaşımlar var" istihbaratını paylaştığı kaydedildi.

12.01.2021Dünya
Küresel piyasalar ABDdeki gelişmelere odaklandı

Küresel piyasalar ABD'deki gelişmelere odaklandı

Küresel piyasalar ABD'deki politik ve ekonomik gelişmelere odaklanırken, rekor seviyelerdeki pay piyasalarında etkili olan kar satışlarının yanı sıra tahvil faizleri ve dolar endeksindeki yükseliş dikkati çekiyor.

12.01.2021Ekonomi
Demokratlar azil için düğmeye bastı

Demokratlar azil için düğmeye bastı

Kongre baskınının ardından Trump’ın azlini isteyen tasarı, Temsilciler Meclisi’ne resmen sunuldu. Tasarıda Trump, “ABD hükümetine karşı kasten şiddete teşvik”le suçlandı. Yarın Temsilciler Meclisi’nde oylanarak kabul edilmesi beklenen azil maddesinin Senato’nun gündemine ne zaman geleceği ise belirsiz.

12.01.2021Dünya
Trump, Bidenın yemin töreni için acil durum ilan etti

Trump, Biden'ın yemin töreni için "acil durum" ilan etti

ABD Başkanı Donald Trump, ülkenin yeni başkanı seçilen Joe Biden'ın 20 Ocak'taki göreve başlama töreni için gerekli hazırlıkların yapılması adına federal fonların kullanılmasına yönelik "acil durum" ilan etti.

12.01.2021Dünya
Bidenın yemin töreni için Washingtondaki Ulusal Muhafız sayısı 15 bini bulabilir

Biden'ın yemin töreni için Washington'daki Ulusal Muhafız sayısı 15 bini bulabilir

ABD'de yeni başkan Joe Biden'ın 20 Ocak'taki yemin töreninde çıkacak muhtemel olayları önlemek için başkent Washington'daki Ulusal Muhafız sayısının 15 bine çıkarılabileceği bildirildi.

11.01.2021Dünya
Trumpa bir şok daha Azletmeye yönelik resmi suçlama yapıldı

Trump'a bir şok daha! Azletmeye yönelik resmi suçlama yapıldı

ABD'de sular durulmuyor. Donald Trump, 6 Ocak'taki Kanlı Kongre baskınında halkı kasten şiddete teşvik ettiği gerekçisiyle azledilmesi amacıyla Temsilciler Meclisi'ne suçlama yapıldı. Söz konusu azil maddesinin Temsilciler Meclisinde kabul edilmesi, Trump'ın "görevden alınması istemiyle ikinci kez suçlanan ilk başkan" olarak tarihe geçmesi anlamına gelecek.

11.01.2021Dünya
Trumpı korkutacak anket Halk kararını verdi

Trump'ı korkutacak anket! Halk kararını verdi

ABD'de 6 Ocak'ta Başkan Donald Trump yanlılarınca Kongre binasının basılmasını yankıları sürüyor. Yapılan son anketlere göre; Amerikalıların çoğunluğu, 20 Ocak'taki devir teslim öncesinde Trump'ın görevden alınması gerektiğini düşünüyor.

10.01.2021Dünya
Kongre’den baskılar artıyor Ya istifa ya azil

Kongre’den baskılar artıyor! Ya istifa ya azil

6 Ocak’ta ABD Kongresi’ne düzenlenen baskın sonrasında Demokratlar, bu eylemden sorumlu tuttukları Başkan Trump’ın istifa etmesi ya da azil sürecinin başlatılması için bastırıyor.

10.01.2021Dünya
Trump’a Twitter darbesi

Trump’a Twitter darbesi

Sosyal paylaşım sitesi Twitter, ABD Başkanı Donald Trump’ın resmi hesabını, ‘daha fazla şiddeti teşvik etme riski’ nedeniyle süresiz olarak askıya aldı. Trump’ın kullandığı diğer hesaplar da engellendi. Twitter’ın bu kararı özel şirketlerin ifade özgürlüğüne olan etkisini tartışmaya açtı.

10.01.2021Dünya
‘America first’ mü, ‘Trump first’ mü

‘America first’ mü, ‘Trump first’ mü?

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) 2016 yılında yapılan başkanlık seçimleri öncesi Cumhuriyetçiler’in adayı Donald Trump, buram buram milliyetçilik kokan bir seçim kampanyası sürdürdü. “Make America Great Again” (Amerika’yı yeniden harika yap” ve “America first” (Önce Amerika) sloganlarıyla sürdürdüğü seçim kampanyası boyunca, ABD’nin kapılarını göçmenlere, Müslümanlara kapatacağını, Meksika’dan kaçak göçün engellenmesi için sınırlara duvar ördüreceğini yineleyip durdu. Başarılı da oldu.

9.01.2021Avrupa

Yazar Sonuçları

Hitler'in iktidara yürüyüşü

30 Ocak 1933, 88 yıl evvel, Almanya’nın Birinci Dünya Savaşı mareşallerinden ve cumhurbaşkanı Paul von Hindenburg, Hitler’i Almanya Başbakanı olarak tayin etti.

31.01.2021

Yargıda üç renk FETÖ: Dün Vefa, Ay Yıldız, Sosyal Demokrat, ya bugün?

Bundan 2 bin 200 yıl önce yaşamış olan fizikçi Arşimet’in, “Bana bir dayanak noktası verin, dünyayı yerinden oynatayım” sözü abartılı olsa da evrensel bir fizik kuralını anlatır.

27.01.2021

Trump, ABD Anayasa Mahkemesi’ne neden çok kızgın?

ABD Başkanı Donald Trump’ın geçen çarşamba günü Kongre baskınını tetikleyen miting konuşmasında hedef alarak esip gürlediği yalnızca “Çakma haber medyası” diye söz ettiği basın değildi.

12.01.2021