MENÜ

Demir Eksikligi

Demir Eksikligi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Demir Eksikligi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Demir Eksikligi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.513 Demir Eksikligi haberi bulunmuştur.

Demir Eksikligi Haberleri

Sağlık

Sağlık

26.11.2000Kelebek
Burcunuza göre zayıflayın

Burcunuza göre zayıflayın

Abur cubura meraklı koçlar tuz ve alkolden uzak durmalı, yemek için yaşayan boğalar için ise artık suyu keşfetme zamanı. Başaklar şeker yerine elmayı tercih etmeli, aslanlar ise porsiyonlarını yüzde 50 azaltmalı.

25.08.2001Kelebek
Kadınlar neden çok üşür

Kadınlar neden çok üşür?

Mayo Clinic uzmanları, kadınların daha çok üşüme nedenlerini şu şekilde sıralıyorlar:

Demir eksikliği zeká seviyesini düşürüyor

Demir eksikliği zeká seviyesini düşürüyor

Çocuk hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Leyla Ağaoğlu, çocuklarda demir eksikliği ve buna bağlı aneminin (kansızlık), zeka düzeyini yaklaşık beş puan düşürdüğünü söyledi. Demir eksikliğinin çocuklarda davranış bozukluğuna da yol açabildiğini belirten Prof. Ağaoğlu, ‘‘Demir eksikliği olan çocuklar çabuk ağlar. Dikkatleri de kolayca dağılır. Ama demir tedavisi yoluyla bu semptomlarda üedavi edilebilir’’ dedi.

8.02.2002Gündem
Avrupa vejetaryen ABD obez oluyor

Avrupa vejetaryen ABD obez oluyor

ABD'de obez oranı sanılandan fazla çıkarken, Avrupa'da yükselişe geçen vejetaryenlik trendi Time Dergisi'ne kapak oldu. Gençler ‘‘cool’’ olduğu için vejetaryenliği seçerken, sadece sebze ve meyvelerle hazırlanmış yemek yapan restoranların sayısı hızla artıyor.

9.10.2002Gündem
Avrupa vejetaryen ABD obez oluyor

Avrupa vejetaryen ABD obez oluyor

ABD'de obez oranı sanılandan fazla çıkarken, Avrupa'da yükselişe geçen vejetaryenlik trendi Time Dergisi'ne kapak oldu. Gençler ''cool'' olduğu için vejetaryenliği seçerken, sadece sebze ve meyvelerle hazırlanmış yemek yapan restoranların sayısı hızla artıyor.

Kadınlara Özel Besinler

Kadınlara Özel Besinler

Kadın-erkek, genç-yaşlı, yaşamımızı sürdürmek için hepimizin besinlere ihtiyaç duyduğu bir gerçek. Ancak bazı besinler var ki, onların kadınların sofralarından eskik etmemesi şart! İşte kadınların mutlaka tüketmesi gereken besinler.

5.11.2002Diyet Rehberi

Yazar Sonuçları