MENÜ

Demir Eksikligi

Demir Eksikligi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Demir Eksikligi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Demir Eksikligi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.513 Demir Eksikligi haberi bulunmuştur.

Demir Eksikligi Haberleri

Şekil almayan saçlar kötü sağlığın habercisi mi

Şekil almayan saçlar kötü sağlığın habercisi mi?

Toplamak istediğinizde toplanmayan, açık bıraktığınızda düzgün durmayan, sürekli kabaran saçlarla uğraşmak zordur. Kontrol altına alamadığınız saçlar zamanla özgüveninizi de zedeleyebiliyor.

26.10.2017Stil
Kinoa Nedir, Faydaları Nelerdir

Kinoa Nedir, Faydaları Nelerdir?

Kolesterolden kilo kontrolüne kadar her şeye deva olan kinoa tohumunu sizler için araştırdık.

18.10.2017İyi Yaşam
Prof. Dr. Canan Karatay’a yağ tepkisi

Prof. Dr. Canan Karatay’a yağ tepkisi

Prof. Dr. Canan Karatay’ın ‘çaya şeker yerine tereyağı kullanın’, ‘zeytinyağı anne sütü gibidir, çocuklarınıza içirin’ önerisine iç hastalıkları uzmanından eleştiri geldi. Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kerim Güler, “Televizyonda hastalarımızın kafasını karıştıran ve bize de sorulan sorular oluyor. ‘Çaya tereyağı katalım mı? ‘Zeytinyağı bardakla çocuğunuza içirin’ böyle bir şey olamaz. Böyle bir tedavi yöntemi yok. Çünkü 1 gramında 9 kalori vardır, fazlasını yemenin bir anlamı yok” dedi.

15.10.2017Gündem
Tırnaklarınıza bakarak hastalığınızı öğrenin

Tırnaklarınıza bakarak hastalığınızı öğrenin!

Tırnaklar hastalıkların belirtilerini ilk olarak gösterdiği yerlerden. Bunun için yapmanız gereken düzenli olarak tırnaklarınızı kontrol etmek.

26.09.2017Sağlık
GAPS Diyeti Nedir GAPS Diyeti Nasıl Yapılır

GAPS Diyeti Nedir? GAPS Diyeti Nasıl Yapılır?

GAPS diyetiyle fazla kilolarından kurtulan ünlü oyuncu Berna Laçin'in uyguladığı GAPS diyetiyle ilgili tüm merak edilenleri Beslenme Danışmanı Uzman Diyetisyen Yeşim Temel Özcan anlattı!

Bebeğinizi sağlıklı büyütmenin tüyoları

Bebeğinizi sağlıklı büyütmenin tüyoları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Erkan Aslan, ebeveynlere bebeklerde beslenme ile ilgili önerilerde bulundu.

25.08.2017Sağlık
Hastaya doğru tıbbı yaklaşım kadar sevgi de önemli

Hastaya doğru tıbbı yaklaşım kadar sevgi de önemli

Memorial Sağlık Grubu Medstar Antalya Hastanesi Hematoloji ve Kemik İliği Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. İhsan Karadoğan

Saçlarınız sağlığınız hakkında neler söylüyor

Saçlarınız sağlığınız hakkında neler söylüyor?

Son zamanlarda saçlarınız çok fazla mı dökülmeye başladı? Cansız, mat ve sönük duruşundan sıkıldınız mı? O halde saçlarınıza kulak vermenin tam sırası!

7.04.2017Sağlık
Saçlarınızın dökülmesinin sebebi bu olabilir

Saçlarınızın dökülmesinin sebebi bu olabilir

Saç dökülmesi vücudunuzda bir şeylerin yolunda gitmediğinin habercisi olabilir. İşte saç dökülmesinin en yaygın nedenleri...

5.04.2017Stil
Diyabet Cerrahisi Hayat Kurtarıyor

Diyabet Cerrahisi Hayat Kurtarıyor!

Diyabet hastalığı tüm dünyada en yaygın ve yaşamı en fazla tehdit eden hastalıkların başında geliyor. Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, diyabet rahatsızlığının cerrahi teknikler ile tedavi edilebileceğini belirtiyor...

Bahar detoksu ile kendinizi yenileyin

Bahar detoksu ile kendinizi yenileyin

Artık mevsim değişiyor. Kış aylarının kasvetini üzerinizden atmak için bahar detoksu ile vücudunuzu tazeleyin!

23.02.2017Sağlık
Demir eksikliği olanlar neler yemeli

Demir eksikliği olanlar neler yemeli?

Vücudumuz için oldukça önemli bir mineral olan demir, eksikliği halinde birçok sorunu beraberinde getiriyor. Eğer sizin de demir eksikliğiniz varsa bu besinleri mutlaka not edin.

9.02.2017Sağlık
Türkiye ilaç ihracatında atağa kalktı

Türkiye ilaç ihracatında atağa kalktı

Türkiye'nin eczacılık ürünleri ihracatı, 2012-2016 dönemini kapsayan 5 yılda yüzde 25 artarak 827,1 milyon dolara ulaştı.

6.02.2017Ekonomi
Özel günlere özel beslenme: Regl döneminde neler yenmeli

Özel günlere özel beslenme: Regl döneminde neler yenmeli?

Yorgunluk, bitkinlik ve sinirlilik belirtileri ile kendisini gösteren regl döneminde tüketeceğiniz besinlerle etkileri en aza indirebilirsiniz.

26.12.2016Sağlık
Çocuklarda demir eksikliği

Çocuklarda demir eksikliği

Çocuk Sağlığı ve HastalıklarıUzmanı Dr. Semra Akkuş Akman cevaplıyor; Çocuklarda demir eksikliğiDemir eksikliği anemisi çocuklarda en sık rastlanılankansızlık türüdür. En çok 6-24 ay arası çocuklarda ve ergenlerde görülüyor.Çocuklarda zamanında doğmuşlarsa ilk 6 ay demir depoları yeterli oluyor. Düşükdoğum tartılı doğanlarda ve prematürelerde sadece 1 ay demir depoları yeterlioluyor. Anne sütünün ve inek sütünün demir içeriği düşük ama her zamanki gibianne sütünün demir emilimi inek sütüne göre çok daha iyidir.

Sonbahar yorgunluğunu yenmenin 10 şifresi

Sonbahar yorgunluğunu yenmenin 10 şifresi

Yaz aylarının güneşli ve vücuda enerji veren havasının ardından gelen kışa geçiş mevsimi sonbahar vücudumuzda kırgınlık, uykuya doyamamak ve kronik bir yorgunluk yaratır.

17.10.2016Gündem
Uykusuzluğun önemli bir nedeni: Huzursuz Bacak Sendromu

Uykusuzluğun önemli bir nedeni: Huzursuz Bacak Sendromu

Uykusuzluk herkesin zaman zaman yaşadığı, ancak sık tekrarladığında kişinin hayat kalitesini önemli ölçüde bozabilen bir durumdur. Toplumun %10-30’unu etkileyebilmektedir. Uykusuzluk ancak sık olarak tekrarladığında ve yaşam kalitesini etkilediğinde bir hastalık olarak  kabul edilmektedir.

29.05.2016Sağlık
Çok zayıf olmakta bir hastalık

Çok zayıf olmakta bir hastalık

Diyetisyen Aslıhan Küçük, zayıflığında şişmanlık gibi sağlık için istenmeyen bir durum olduğunu belirterek, sağlıklı bir şekilde kilo almak için önce zayıf olma sebebinin öğrenilmesi gerektiğini söyledi.

20.05.2016Sağlık
Saç dökülmesi kaç tip olur

Saç dökülmesi kaç tip olur?

Kış mevsimini arkamızda bıraktığımız bu günlerde mevsim değişikliğine bağlı olarak saç dökülmesi ile ilgili şikayetlerde artmaktadır. Saçlar insanların karakteristik özelliklerindendir. Saç kayıpları hem kadınlarda hem erkeklerde önemsenmektedir.

13.05.2016Sağlık
Prince hakkında flaş iddia: AIDSti ve tedaviyi reddetti

Prince hakkında flaş iddia: AIDS'ti ve tedaviyi reddetti

ABD merkezli haftalık National Enquirer gazetesi, geçen hafta evinin asansöründe ölü bulunan pop ikonu Prince'in AIDS olduğunu ve dualarla iyileşeceğine olan inancından dolayı tedaviyi reddettiğini öne sürdü.

28.04.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Mideyi küçültmek şişmanlığa çare olabilir mi?

Obezitenin tedavisi, altında yatan metabolik, hormonal ve ruhsal sorunların çözümlenmesiyle başlar. Basit bir kilo sorununun çözümünde asla bir cerrahi girişim düşünülmez.

1.11.2017

Belleğinize birazcık fırsat verin

Yaş ilerledikçe beyin de yaşlanır, bilgiyi eskisinden daha yavaş işlemeye başlar. Ama yine de yaşlanırken belleği suçlamaya hakkınız yok!

27.10.2017

Pika sendromu tehlikesi yayılıyor

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’deki çocukların yüzde 51’i çamur, toprak, sabun, pil, kireç gibi yabancı maddeleri yiyor. Bu tür davranışlarda bulunan çocukların birçoğuna ‘pika sendromu’ teşhisi konuluyor. Hayli şaşırtıcı bir hastalık olan pika sendromuna dair her şeyi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ersin Sarı ile konuştuk.

21.07.2017

Neden sürekli üşüyorum

Önce kısa bir hasta hikayesi: 30’lu yaşları tamamlamak üzere olan genç bir hanım, üç aydır canını sıkan bir sorundan, “sürekli üşümek”ten şikayetçi. Son iki haftayı Dubai’de geçirmiş. O sıcak şehirde bile üşümesi devam etmiş. Haklı olarak merak edip soruyor: “Hocam ben neden sürekli üşüyorum?” Buyurun...

13.06.2017

ilaç kullanmanın da bir adabı var

 Hepimiz zaman zaman ilaç kullanmak yani “hapı yutmak” (!) zorunda kalabiliyoruz. Bazılarımız üç-dört hapı birlikte yutmaya bile mecbur hale gelebiliyor.

1.06.2017

Tembel tiroidinizi nasıl uyandırırsınız?

Yorgun hissediyor, kilo veremiyor, konsantre olamıyorsanız dikkat! Tiroidinizi şarja takmanız gerekebilir. Basit adımlarla metabolizmanızı canlandırın, tiroid fonksiyonlarınızı iyileştirin.

18.03.2017

Kilo direncinin 10 muhim nedeni

Hepimizin ayrı bir “imalat şartnamesi”, farklı bir “fabrika ayarı” yani “metabolizması” var. Zaten bu farklılık nedeniyle de kimimiz iki lokma az yiyip 3-5 adım fazla atınca mum gibi erirken, kimimiz de 2-3 kilo vermek için inanılmaz çabalara girmek zorunda kalırız. Hatta bazen bu “kilo verememe” sorunu o kadar ciddi bir hâl alır ki kilomuza razı olup programları yolda bırakırız. Böyle durumları klinik uygulamada “kilo direnci” olarak tanımlıyoruz. Uzun yıllara dayanan tecrübelerimize göre direnç oluşturan nedenlerin sayısı bir hayli fazla. En sık görülenlerini ise 10 ana başlıkta toplamak mümkün. İşte 10 mühim kilo direnci nedeni...

2.03.2017

70’inde bebek gibi uyumak mümkün mü?

Bunun yanıtı, kısa ve net ‘Mümkün’... 70’ine geldiğinizde de bu yaşa gelmeden de mışıl mışıl uyuyabilirsiniz. Ama bunun için yatmadan önce ve yattıktan sonra yapmanız gerekenler var. Neler mi? Buyurun...

12.02.2017

Hafızamız mı yoksa kafamız mı bozuk?

Son dönemde çok sayıda kişi konsantrasyon ve hatırlama sorunu yaşıyor. Acaba bir unutkanlık salgını mı var? Yoksa, sorun ne?

9.02.2017

En iyi 6 doğal doktor

Her alanın farklı, deneyimli, alanında uzmanlaşmış, işini mükemmel yapan doktorları var.

11.01.2017

Fındık mı badem mi

Her ikisi de lezzetli, her ikisi de faydalı, keyifli atıştırmalıklar... İyi de, kimler fındık yemeli, kimler badem? Yanıtını altta bulacaksınız ama baştan bir uyarı: Hangisini yerseniz yiyin, kesinlikle ‘yakmayın’!

4.12.2016

Öfke mi, bal mı daha tatlı?

“Öfkenin baldan tatlı olduğu”, son derece yanlış bir düşünce. Öfke ve benzeri olumsuz duygular, zamanla bedensel ve ruhsal sağlığı bozuyor.

21.11.2016

Saç dostu 10 besin

Etkileyici saçlara sahip olmak genç-yaşlı, kadın-erkek herkesin isteği. Saçlarımızın yapısı, kalitesi ve sağlığını belirleyen farklı pek çok neden olsa da beslenme tercihlerimiz en önemli belirleyici. Kısacası saçlarımızın her bir telinin sağlıklı uzayıp gelişebilmesi için bazı besin unsurlarına ihtiyacımız var. İşte bu nedenle saç sorunu olan herkesin beslenme biçimlerini gözden geçirmeleri gerekli. Peki, nedir bu “saç dostu” besin unsurları? Buyurun...

2.11.2016

Genetik falınızda neler var

Bazı genomik testler bağışıklık sistemi, bazıları kalp sağlığı hakkında bilgi verirken kimisi detoks sistemi bir diğeri ise kemik dokusunun geleceği hakkında fikir sahibi olmanızı sağlıyor. Hepsi muhtemel genetik riskleriniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor.

31.08.2016

5 soruda reflü problemi

Mideniz mi ekşiyip yanıyor? Boğazınızdan geçen her lokma bir kâbus haline mi geliyor? Ağzınızda metalik bir acılık, bazen de tuzlu bir tatsızlık durumu mu var?

30.08.2016

Saçlarınızın Neden Döküldüğünü Bulun!

Op. Dr. Bülent Cihantimur, özellikle mevsim geçişlerinde artan saç dökülme sorununun altında farklı tetikleyici sebeplerin olabileceğini söyledi.

1.07.2016

Yoğurt neden bir süper besindir?

Yoğurdu süper besin yapan özellik, yapısında “probiyotik” bakterileri ve “prebiyotik” besinleri bir arada, birlikte bulundurması. Detayları merak ediyorsanız, buyurun...

20.06.2016

Hipoglisemi, bellek kaybını hızlandırabilir

Özellikle yaşlılarda uzun süren ve tekrarlayan hipoglisemi atakları belleği olumsuz yönde etkileyebiliyor. Bu durumun birçok nedeni var...

2.06.2016

Çiğ mi pişmiş mi

Çiğ gıdalar ile beslenmek yeni bir yönelim. O da tıpkı “glüteni sınırlı” beslenme gibi giderek daha yaygın bir beslenme seçimi olma yolunda. Bir kademe ilerisine giderek baklagilleri, tahılları ve diğer bazı bitkisel ürünleri “çimlendirerek” yeme eğiliminde olanlar da var. Peki, bütün bunlar doğru mu? İşe yarıyor mu? Çiğ mi beslenelim, pişmiş mi? Konuyu daha önce de yazdım ama tekrarda fayda var. Buyurun...

20.04.2016