EKSTRA
MENÜ

Demir Çelik

Demir Çelik haberleri sayfasında güncel ve son dakika Demir Çelik hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 13.746 Demir Çelik haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Demir Çelik Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika ziyaretlerine ilişkin paylaşımda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika ziyaretlerine ilişkin paylaşımda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Angola, Togo ve Nijerya'yı kapsayan Afrika ziyaretlerine ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

21.10.2021Gündem
Dinamitle patlattılar, kaya parçaları bir kişiyi yaraladı, 2 araca zarar verdi O anlar kamerada

Dinamitle patlattılar, kaya parçaları bir kişiyi yaraladı, 2 araca zarar verdi! O anlar kamerada

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde bir demir çelik fabrikasına ait arazide yapılan temel kazısında dinamitle patlatma sırasında parçalanan kaya parçaları 2 aracın üzerine düştü, olayda 1 kişi hafif yaralandı. Patlatma çalışmaları sonlandırılırken olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Bu arada kayanın dinamitle patlatılma anının görüntüleri de çıktı. Görüntülerde basınçla yükselen taşların, yoldan geçen aracın üzerine düştüğü anlar yer aldı.

20.10.2021Haber
BIST 100 endeksi son bir ayın en yükseğinde

BIST 100 endeksi son bir ayın en yükseğinde

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, açılan bilanço sezonu, oldukça ucuz olan değerlemeler ve banka hisselerinde dünden beri etkili olan alışlarla son bir ayın en yüksek seviyesine çıktı.

20.10.2021Ekonomi
Dinamitle patlatma sırasında kaya parçaları 2 araca zarar verdi: 1 kişi yaralandı

Dinamitle patlatma sırasında kaya parçaları 2 araca zarar verdi: 1 kişi yaralandı

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde bir demir çelik fabrikasına ait arazide yapılan temel kazısında dinamitle patlatma sırasında parçalanan kaya parçaları 2 aracın üzerine düştü, olayda 1 kişi hafif yaralandı.Bu arada kayanın dinamitle patlatılma anının görüntüleri de çıktı.

20.10.2021Gündem
Dinamitle patlattılar, kaya parçaları bir kişiyi yaraladı, 2 araca zarar verdi O anlar kamerada

Dinamitle patlattılar, kaya parçaları bir kişiyi yaraladı, 2 araca zarar verdi! O anlar kamerada

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde bir demir çelik fabrikasına ait arazide yapılan temel kazısında dinamitle patlatma sırasında parçalanan kaya parçaları 2 aracın üzerine düştü, olayda 1 kişi hafif yaralandı. Patlatma çalışmaları sonlandırılırken olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Bu arada kayanın dinamitle patlatılma anının görüntüleri de çıktı. Görüntülerde basınçla yükselen taşların, yoldan geçen aracın üzerine düştüğü anlar yer aldı.

20.10.2021Gündem
İşte bu haftanın en çok kazandıranı

İşte bu haftanın en çok kazandıranı

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa kaybettirirken, altın ve döviz kazandırdı.

9.10.2021Ekonomi
Yabancı yatırımcı borsada eylülde 56 milyon dolarlık net alım yaptı

Yabancı yatırımcı borsada eylülde 56 milyon dolarlık net alım yaptı

Borsa İstanbul Pay Piyasası’nda eylül ayında net 56 milyon dolarlık alış yapan yabancı yatırımcı, en çok Türk Hava Yolları hisse senedini tercih etti.

6.10.2021Ekonomi
Merkez Bankası Eylül Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı

Merkez Bankası Eylül Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, eylül ayında enflasyondaki yükselişte enerji ve hizmet fiyat gelişmeleri belirleyici olurken, temel mal ve gıda gruplarının enflasyona katkısı azaldı.

5.10.2021Ekonomi
Tuz ruhu asit mi baz mı ve ph değeri nedir Tuz ruhu ne işe yarar ve kullanım alanları

Tuz ruhu asit mi baz mı ve ph değeri nedir? Tuz ruhu ne işe yarar ve kullanım alanları

Birçok farklı alanda kullanımı ile beraber tuz ruhu günlük yaşam için önemli bir yere sahiptir. Ancak kullanım noktasında özellikle asit mi yoksa baz mı olduğu merak edilen konular içerisinde yer alıyor. Peki tuz ruhu asit mi baz mı ve ph değeri nedir? Tuz ruhu ne işe yarar ve kullanım alanları konusunda tüm detayları derledik.

2.10.2021Araştırma
Bu haftanın kazandıranı belli oldu

Bu haftanın kazandıranı belli oldu

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa ve altın kazandırırken, döviz kaybettirdi. Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftayı ortalama yüzde 1,21 kazançla tamamladı

2.10.2021Ekonomi
Hcl nedir ve asit mi baz mıdır Hidroklorik asit Ph değeri ve kullanım alanları

Hcl nedir ve asit mi baz mıdır? Hidroklorik asit Ph değeri ve kullanım alanları

İnsanlar arasında tuz ruhu olarak bilinen hidroklorik adı verilen madde çeşitli kimyasal tepkimelerle oluşmuş güçlü bir bileşik olarak bilinmektedir. Özellikle temizlik alanında olmak üzere PVC yapımında, organik maddelerin üretilmesinde ve demir çelik sektöründe de bu bileşikten faydalanılmaktadır. Faydalı alanlarda kullanılmasının yanı sıra hidroklorik adı verilen bu bileşik zehirli bir içeriğe de sahip olmaktadır. İnsan sağlığı üzerinde pek çok olumsuz etkisi bulunmaktadır. Peki, HCL nedir ve asit mi baz mıdır? Hidroklorik asit PH değeri nedir ve kullanım alanları nereler olmaktadır? İşte, HCL hakkında bilinmesi gereken detayları derledik.

1.10.2021Araştırma
Eşini ve iki çocuğunu öldüren eski uzman çavuşun ifadesi ortaya çıktı

Eşini ve iki çocuğunu öldüren eski uzman çavuşun ifadesi ortaya çıktı

Hatay'ın İskenderun ilçesinde eşi Aynur Mert (41) ile çocukları Aleyna (16) ve Ahmet Ali Mert'i (14), boğarak öldüren eski uzman çavuş Turgay Mert (47), tutuklanarak cezaevine gönderildi. Turgay Mert'in ifadesinde, "Askeri kanuna muhalefet suçundan aranıyordum. Yakalanırsam cezaevine gireceğimi düşünüyordum. Bu yüzden psikolojim bozuldu. Cezaevine girersem eşim ve çocuklarımın ortada kalacağına düşünüp, onları sahipsiz bırakmamak için öldürdüm" dedi.

1.10.2021Gündem
Bakan Varank’tan, çelik sektörüne yatırım çağrısı

Bakan Varank’tan, çelik sektörüne yatırım çağrısı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, katıldığı Avrupa Yeşil Mutabakatı Çalıştayı’nda çelik sektörüne yatırım çağrısı yaparak, "Çelik sektörümüz gerçekten bu sene ciddi girdiler sağlayan, ciddi kazançlar sağlayan bir sektörümüz. Biz elimizden gelen gayreti göstermek istiyoruz; ama bir 5 sene daha bu işleri konuşmayalım, artık icraat zamanı geldi" dedi.

1.10.2021Ekonomi
Hatayda anne ve iki çocuğu evde ölü bulunmuştu Cinayeti itiraf etti... Korkunç detaylar...

Hatay'da anne ve iki çocuğu evde ölü bulunmuştu! Cinayeti itiraf etti... Korkunç detaylar...

Hatay'ın İskenderun ilçesinde Aynur Mert (41) ile çocukları Aleyna (16) ve Mehmet Ali Mert (14) evde ölü bulunmuştu. Korkunç olayla eski uzman çavuş Turgay Mert (47), memleketi Osmaniye'de yakalandı. Mert, eşi Aynur ile 2 çocuğunu boğarak öldürdüğünü itiraf etti. Önce tartışma yaşadığı eşini öldürdüğünü belirten Turgay Mert, "Sonra eve gelen oğluma ilaçlı ayran içirmek istedim. ‘Baba bu acı’ diyerek içmek istemedi. Ben de boğdum. En son eve gelen kızımı da boğdum" dedi.

30.09.2021Gündem
Betonculardan yeşil rehber

Betonculardan yeşil rehber

Dünya genelinde binaların insan kaynaklı karbondioksit (CO2) salınımındaki payı yüzde 40’a, enerji tüketimindeki payı yüzde 35’e yaklaşmışken beton üreticileri, inşaat sektörüne yol göstermek üzere ‘Yaşam Döngüsü Rehberi’ hazırladı.

30.09.2021Ekonomi
Dolomit nedir, ne işe yarar

Dolomit nedir, ne işe yarar?

Dolomit, bir mineral türüdür. Kireçtaşlarında CaO’nun yerini kısmen veya tamamen MgO’nun alması ile oluşur. Bu nedenle bileşimi açısından kireçtaşları ile ilişkili olup yanalda ve düşeyde daima kireçtaşları ile geçişlidir. Kalsiyum ve Magnezyumun çift karbonat bileşiği olan Dolomit’in kimyasal formülü  CaMg(CO3)2  olup, dolomitin  kalsitten ayrı özellikte bir mineral olduğu ilk kez Fransız Jeolog  Deodat de Dolomieu tarafından belirlenmiş ve 1791 yılında Count Dolomien tarafından isimlendirilmiştir.

20.09.2021Gündem
İhracatta aslan payı İstanbulun

İhracatta aslan payı İstanbul'un

Geçen yıl en çok ihracat yapan 1.000 firmanın yüzde 57,5'i Marmara Bölgesi'nden listeye girerken, İstanbul 426 şirketle zirvede yer aldı.

19.09.2021Ekonomi
Bartında demir çelik fabrikasında patlama

Bartın'da demir çelik fabrikasında patlama

Bartın'da bir demir çelik fabrikasında meydana gelen patlamada 5 kişi yaralandı. İtfaiye ekipleri, patlama sonrası çıkan yangını kısa sürede söndürdü.

17.09.2021Haber
Bartında demir çelik fabrikasında patlama 5 yaralı

Bartın'da demir çelik fabrikasında patlama! 5 yaralı

Bartın'da bir demir çelik fabrikasında meydana gelen patlamada 5 kişi yaralandı.

17.09.2021Gündem
4 ay serviste bekleyen araca şimdi de park faturası

4 ay serviste bekleyen araca şimdi de park faturası

İşinsanı, milyonluk otomobilini, yasa gereği 45 günde tamir ettirmeyen satıcı firma ile karşı karşıya geldi. İşinsanı, zamanında tamir edilmeyen aracın yeni ise değiştirilmesini istedi. Şirket olumsuz yanıt verdi. İşinsanı otomobili, firmanın otoparkına bıraktı; tüketici mahkemesinde dava açtı. Firma ise “Otoparkımızdaki aracınızı derhal alın. Her gün için de 45 TL park parasını ödeyin” diye ihtarname çekti.

17.09.2021Ekonomi
13 Mayıs hangi burç ve burcu ne 13 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

13 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 13 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Herkes doğum gününü ya da sevdiği bir günün dünya da ne ifade ettiğini öğrenmek isteyebilir. Bu tarihlerden bir tanesi de 13 Mayıs’tır. 13 Mayıs hangi burçtur? 13 Mayıs yükseleni nedir? 13 Mayısta doğanların özellikleri nelerdir? 13 Mayıs gününde yaşanan tarihi olaylar nelerdir? 13 Mayıs gününde doğan ünlüler kimlerdir? Sizler için 13 Mayıs günün ile ilgili merak edilenleri detayları ile derledik.

12.09.2021Burçlar
İşte bu haftanın kazandıranı

İşte bu haftanın kazandıranı

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa ve altın kaybettirirken, döviz kazandırdı -Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftayı ortalama yüzde 2,04 değer kaybetti.

11.09.2021Ekonomi
Yabancılar, Ağustosta yılın en yüksek tutarlı hisse alımını yaptı

Yabancılar, Ağustos'ta yılın en yüksek tutarlı hisse alımını yaptı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi ağustosta yüzde 5,68 artışla son 8 ayın en iyi performansını sergilerken, yabancıların geçen ayki net 478 milyon dolarlık hisse senedi alışı da bu performansta etkili oldu.

8.09.2021Ekonomi
Hem aylık hem yıllık kazançta zirvede Yabancılardan dev rakam

Hem aylık hem yıllık kazançta zirvede! Yabancılardan dev rakam

Borsa İstanbul, yüzde 3,98 ile ağustos ayında en fazla reel getiri sağlayan yatırım aracı olurken; yıllık bazda da TÜFE ile indirgendiğinde yüzde 10,46 oranında yatırımcısına en yüksek reel getiriyi sağlayan yatırım aracı oldu. Yabancı yatırımcının Türkiye piyasalarına ilgisi artarken; Borsa İstanbul’da yaşanan yükselişin devamı bekleniyor. Inveo Portföy - Fon Yönetim Müdürü Eral Karayazıcı ve Gedik Yatırım Yatırım Danışmanı Eda Karadağ Borsa İstanbul özelinde yaşanan gelişmeleri ve olası beklentilerini hurriyet.com.tr’ye değerlendirdi.

7.09.2021Ekonomi
İşte bu haftanın kazandıranı

İşte bu haftanın kazandıranı

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa ve altın kazandırırken, döviz kaybettirdi. Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftayı ortalama yüzde 0,72 kazançla tamamladı.

4.09.2021Ekonomi
3 Nisan hangi burç ve burcu ne 3 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

3 Nisan hangi burç ve burcu ne? 3 Nisan tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar günümüzde büyük bir öneme sahip olmaktadır. Özellikle 3 Nisan tarihinin hangi burç olduğunu, özelliklerini, yükselenini, 3 Nisan tarihte bugün yaşanan olayları, yine bu tarih içerisinde doğan ünlüleri ve futbolcuları sizler için derledik.

1.09.2021Burçlar
Bu haftanın kazandıranı belli oldu

Bu haftanın kazandıranı belli oldu

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa kazandırırken, altın ve döviz kaybettirdi. Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftayı ortalama yüzde 0,94 kazançla tamamladı.

28.08.2021Ekonomi
İşte bu haftanın kazandıranı

İşte bu haftanın kazandıranı

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa kazandırırken, altın ve döviz kaybettirdi.

28.08.2021Ekonomi
Bu haftanın kazandıranı belli oldu

Bu haftanın kazandıranı belli oldu

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa ve döviz kaybettirirken, altın kazandırdı. Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftayı ortalama yüzde 0,21 kayıpla tamamladı.

21.08.2021Ekonomi
İşte bu haftanın kazandıranı

İşte bu haftanın kazandıranı

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa kazandırırken, altın ve döviz kaybettirdi.

14.08.2021Ekonomi
Üniversite kılıflı villa Kaçak tünel bulundu... Kardeşler davalık

Üniversite kılıflı villa! Kaçak tünel bulundu... Kardeşler davalık

İstanbul Arnavutköy’de kurulması planlanan vakıf üniversitesinin kampüs inşaatı mühürlendi. Mahkeme inşaat için verilen ruhsatı iptal etti. Kampüs binalarının, yerleşkede bulunan villalar için alınan tadilat ruhsatı ile inşa edildiği ortaya çıktı. YÖK, “gerekli şartları taşımıyor” gerekçesi ile üniversite kuruluş başvurusunu reddetti. Ruhsatsız bir tünelin dahi inşa edildiği kampüsün yıkımı gündemde.

13.08.2021Gündem
Merkez Bankası Temmuz Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı

Merkez Bankası Temmuz Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, temmuz ayında enflasyondaki yükselişte gıda ve enerji fiyatları temel belirleyiciler olurken, yıllık tüketici enflasyonuna katkı gıdada 1,12 puan ve enerjide 0,58 puan arttı.

4.08.2021Ekonomi
İşte bu haftanın kazandıranı

İşte bu haftanın kazandıranı

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa kazandırırken, altın, dolar ve avro kaybettirdi.

31.07.2021Ekonomi
SHURA Yönlendirme Komitesi Başkanı Hakman: Teşvike bile gerek kalmaz

SHURA Yönlendirme Komitesi Başkanı Hakman: Teşvike bile gerek kalmaz

Türkiye’nin enerji dönüşümünü bir fırsata çevirerek sera gazı emisyonlarını azaltabileceğini ve istihdama olumlu katkı yapabileceğini belirten SHURA Yönlendirme Komitesi Başkanı Selahattin Hakman, “Düşmeye devam eden yenilenebilir enerji yatırım maliyetleriyle birlikte önümüzdeki dönemlerde bu kaynaklara teşvik verilmesine bile ihtiyaç olmayabilir. Önemli olan tutarlı bir yol haritası oluşturmak” dedi.

25.07.2021Ekonomi
Demir çelik sektöründe ihracatçılar eylülü kapattı

Demir çelik sektöründe ihracatçılar "eylül"ü kapattı

Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Ertan, dünya genelinde yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında aşılama oranlarının artmasıyla sektörün hareketlendiğini belirterek, "Şimdi aldığımız siparişler için yaklaşık 3 ay sonrasına termin verebiliyoruz. Eylül ayı için ihracat satışlarımızı yapmış durumdayız" dedi.

23.07.2021Ekonomi
Hurda gemilerden ekonomiye 157 milyon dolar katkı

Hurda gemilerden ekonomiye 157 milyon dolar katkı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yılın ilk yarısında 60 hurda geminin geri dönüşümü gerçekleştirildi. Geçen yıl çelik ağırlığı 855 bin ton olan 108 geminin geri dönüşümü sağlanmıştı.

21.07.2021Ekonomi
Meslek lisesi öğrencileri okullarında CNC fiber lazer kesim makinesi üretti

Meslek lisesi öğrencileri okullarında CNC fiber lazer kesim makinesi üretti

Hatay'da meslek lisesi öğrencileri, demir çelik sanayisinde küçük ve orta ölçekli işletmelerin kesim ve dekorasyon işlerinde kullandığı CNC fiber lazer kesim makinesi üretti.

20.07.2021Ekonomi
Yurtdışında 6 ayda 6.5 milyar dolarlık iş

Yurtdışında 6 ayda 6.5 milyar dolarlık iş

Türk müteahhitler, bu yılın ilk 6 aylık döneminde yurtdışında 65 milyar dolarlık proje üstlendi.

12.07.2021Ekonomi
Miras kavgası grubu bitirdi

Miras kavgası grubu bitirdi

Demir çelik sektörünün önemli oyuncularından biri olan Eyüboğlu Ailesi’nde bir süredir yaşanan miras kavgası, dev grubu yok olmanın eşiğine getirdi. Mahkeme, grubun amiral gemisi olan EPAŞ Endüstri Mamulleri AŞ’nin tasfiyesine karar verdi. Tasfiye edilecek şirketin bünyesinde 2 milyar lira değerinde 200’e yakın gayrimenkul bulunuyor. Şirketin cirosu ise 3.5 milyar lira seviyesindeydi.

12.07.2021Ekonomi
Türk müteahhitler yurt dışında 6,5 milyar dolarlık iş üstlendi

Türk müteahhitler yurt dışında 6,5 milyar dolarlık iş üstlendi

Türk müteahhitler, bu yılın ilk 6 aylık döneminde yurt dışında 6,5 milyar dolarlık proje üstlendi.

11.07.2021Ekonomi
AKİB’in ilk yarı ihracatı 7,32 milyar dolar

AKİB’in ilk yarı ihracatı 7,32 milyar dolar

Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Koordinatör Başkanı Nejdat Sin, 2021'in ilk 6 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 40 artışla 7,32 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini bildirdi.

7.07.2021Ekonomi
İnşaat malzemesinde son 12 aylık ihracat 25 milyar dolara yaklaştı

İnşaat malzemesinde son 12 aylık ihracat 25 milyar dolara yaklaştı

İnşaat malzemeleri ihracatında mayıs ayı itibarıyla son 12 aylık performans 24 milyar 730 milyon dolar olarak gerçekleşti.

7.07.2021Ekonomi
Üretici enflasyonuna dikkat

Üretici enflasyonuna dikkat

Merkez Bankası tarafından açıklanan aylık fiyat gelişmeleri raporunda, tüketici fiyatları üzerindeki üretici fiyatları kaynaklı baskıların güçlenerek devam ettiği belirtildi. Rapora göre, üretici fiyatlarının yükselişinde, döviz kuru gelişmeleri, uluslararası emtia fiyatlarındaki birikimli artışlar ve süregelen arz kısıtları belirleyici olmaya devam etti.

7.07.2021Ekonomi
Erdoğan’dan Tank Palet Fabrikası mesajı: Tapusu devlette, öyle de kalacak

Erdoğan’dan Tank Palet Fabrikası mesajı: Tapusu devlette, öyle de kalacak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, satıldığı iddialarıyla siyasi tartışmaların odağında olan Sakarya Arifiye’deki Tank Palet Fabrikası’nı ziyaret etti. Erdoğan, “Fabrikamızın mülkiyeti Hazine’nin, tahsisi Milli Savunma Bakanlığımızındır. Yani burası devletin malıdır. Tapusu devlettedir. Öyle de kalacaktır” dedi.

3.07.2021Gündem
İnşaat malzemeleri sanayi üretimi ilk 4 ayda yaklaşık yüzde 30 arttı

İnşaat malzemeleri sanayi üretimi ilk 4 ayda yaklaşık yüzde 30 arttı

İnşaat malzemeleri sanayi üretimi, bu yılın ilk 4 ayında 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 29,7 arttı.

2.07.2021Ekonomi
Market devi Şahmar kepenk indirdi

Market devi Şahmar kepenk indirdi

Perakende gıda sektöründe 40 yıla varan bir geçmişi bulunan Şahmar Marketler Grubu, bir gecede kapanma kararı aldı. Şirkete mal tedarik eden firmalar, genel merkez binasına akın etse de elleri boş döndü. Kapanma kararından bir hafta önce de şirket hisseleri el değiştirdi.

2.07.2021Ekonomi
200 milyon TL cirolu demir çelik fabrikasının iflasına karar verildi: Kardeş kavgası iflas ettirdi

200 milyon TL cirolu demir çelik fabrikasının iflasına karar verildi: Kardeş kavgası iflas ettirdi

İki kardeş arasında baş gösteren anlaşmazlık İstanbul Arnavutköy’de kurulu dev demir çelik tesisinin sonunu getirdi. Mahkeme, 100 milyon liraya kurulabilen fabrikanın iflasına karar verdi. Fabrikadaki mallar 3.1 milyon TL’ye icradan satışa çıkarıldı. İflas masası ise fabrikanın içinin boşaltıldığı görüşünde.

1.07.2021Ekonomi
Ciro hedefleri  1.5 milyar TL

Ciro hedefleri 1.5 milyar TL

USLU Grup firmaları Uslu Demir Çelik’in Samsun Tekkeköy Organize Sanayi Bölgesi’nde 5 bin metrekare kapalı alanlı tesislerinde, Uslu Çsm Demir Çelik’in de İzmir Menemen’de 7 bin 500 metrekare kapalı alanlı tesislerinde hizmet verdiğini ifade eden Uslu Grup Genel Müdürü Selim Uslu, “Uslu Demir Çelik firması 1991 yılında faaliyete geçti..."

30.06.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

İzmir Körfezi ucunda Gizli cennet KARABURUN

İzmir Körfezi’nin en uç noktasındaki Karaburun’a gitmek için 200’e yakın viraj almanız gerekiyor. Ancak sonunda oya gibi işlenmiş koyların yer aldığı lezzetli balıklar yiyebileceğiniz balık lokantalarının bulunduğu, size kendinizi Ege’de bir adada hissettirecek, masmavi denizi ile gizli cennet Karaburun bekliyor olacak.

3.10.2021