EKSTRA
MENÜ

Delta

Delta haberleri sayfasında güncel ve son dakika Delta hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.300 Delta haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Delta Haberleri

Gençler TEKNOFEST’te ‘ayağını toprağa bastı’

Gençler TEKNOFEST’te ‘ayağını toprağa bastı’

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’nin (Tarım Kredi) teknoloji iştiraki TARNET’in Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamındaki yarışmaları, ‘ayağını toprağa basmak’ isteyen gençleri bir araya getirdi.

25.09.2021Ekonomi
‘Mücadeleyi Rusya ile yürütmeliyiz’

‘Mücadeleyi Rusya ile yürütmeliyiz’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin’le görüşmesine ilişkin “Suriye’de rejim ülkemizin güneyinde tehdit oluşturuyor. Sayın Putin’den, Rusya’dan bir dayanışmamızın gereği olarak, farklı yaklaşımlar bekliyorum. Bu mücadeleyi de güneyde birlikte yürütmemiz lazım. Amerika, Suriye ile de pek şu anda ilintili değil. Burada İran, Rusya ve biz varız” dedi.

25.09.2021Gündem
Üniversiteler kapanacak mı Bakan Fahrettin Koca Bilim Kurulu’nun kararını duyurdu

Üniversiteler kapanacak mı? Bakan Fahrettin Koca Bilim Kurulu’nun kararını duyurdu

Üniversitelerin kapanıp kapanmayacağı merak edilen konulardan biri haline geldi. Koronavirüs önlemleri kapsamında uzaktan eğitime geçilen üniversitelerde yeni eğitim öğretim yılında yüz yüze eğitim başladı. Delta varyantı ile beraber yeniden bir uzaktan eğitim gündeminin olup olmayacağı merak ediliyor. Konu ile ilgili açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapıldı. Peki, Üniversiteler kapanır mı? İşte Bakan Koca’nın açıklaması

24.09.2021Gündem
Bakan Varank, TÜBİTAK SAGEnin TEKNOFESTteki atölyesinde gençlerle roket tasarladı

Bakan Varank, TÜBİTAK SAGE'nin TEKNOFEST'teki atölyesinde gençlerle roket tasarladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsünün (SAGE) Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'teki atölyesinde, gençlerle birlikte roket tasarladı.

24.09.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan ABDye tepki: 2 NATO ülkesi olarak farklı noktada olmamız gerekirdi

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye tepki: 2 NATO ülkesi olarak farklı noktada olmamız gerekirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD'de bizim münasebetlerimiz iki NATO ülkesi olarak burada olmamalı. Maalesef ABD şu anda terör örgütlerine beklenenin çok çok üstünde destek veriyor. Mücadeleyi bırakın onlara yüklü miktarda silah, araç gereç destekleri veriyor" dedi.

24.09.2021Gündem
Ortamda tek maske takan benim, virüsten korunuyor muyum

Ortamda tek maske takan benim, virüsten korunuyor muyum?

Aşılamaların artmasıyla beraber birçok insan artık maske takmak istemiyor. Ancak sağlık yetkilileri çift doz aşılı olanların dahi kapalı ve kalabalık alanlarda maske takmalarını tavsiye ediyor. Maske takmayanların sayısı arttıkça, bu konuda hala tedbirli olanların ise kafasında şu soru dolaşıyor: Kapalı bir alanda maske takan tek kişi ben isem, virüsten korunuyor muyum?

24.09.2021Gündem
Samsun Sağlık Müdürü: 1 haftada 70 anne adayımızın yüzde 50’sinin testi pozitif çıktı

Samsun Sağlık Müdürü: 1 haftada 70 anne adayımızın yüzde 50’sinin testi pozitif çıktı

SAMSUN İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Ali Oruç, “İlimizde sadece son 1 hafta içinde, çeşitli nedenlerle PCR testi yapılan 70 anne adayımızın yüzde 50’sinin testi, maalesef pozitif çıktı. En yakın sağlık merkezimize başvurup, aşılarını yaptırıp, sağlıkla ve mutlulukla bebeklerini kucaklarına alsınlar" dedi.

24.09.2021Gündem
Avustralya’da 12 kişi daha koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Avustralya’da 12 kişi daha koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Avustralya’da yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Delta varyantına karşı mücadele sürerken, son 24 saatte 1795 kişi virüse yakalandı, 12 kişi de hayatını kaybetti.

24.09.2021Dünya
Delta virüsü belirtileri nelerdir, nasıl bulaşır Delta varyantı ile ilgili bilim insanlarından çarpıcı açıklama

Delta virüsü belirtileri nelerdir, nasıl bulaşır? Delta varyantı ile ilgili bilim insanlarından çarpıcı açıklama

Delta virüsü belirtileri Eski ABD İlaç ve Gıda Dairesi (FDA) yöneticisi Dr. Scott Gottlieb'ın açıklamasının ardından yeniden gündeme geldi. Dünya yaklaşık 2 senedir koronavirüs salgını ile mücadele ederken ABD'den gelen açıklamada Hindistan'da ortaya çıkan Delta varyantının son büyük enfeksiyon dalgası olabileceği ifade edildi. Baş ağrısı, boğaz ağrısı ve burun akıntı ile kendisini gösteren delta virüsü Türkiye'de de tespit edilmişti. Peki, Delta virüsü belirtileri nelerdir, nasıl bulaşır? İşte, delta virüsü ile ilgili ayrıntılar.

23.09.2021Gündem
Dünya bunu konuşuyor... Delta son büyük varyant mı

Dünya bunu konuşuyor... Delta son büyük varyant mı?

Eski ABD İlaç ve Gıda Dairesi (FDA) yöneticisi Dr. Scott Gottlieb, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Delta varyantının son büyük enfeksiyon dalgası olabileceğini söyledi.

23.09.2021Dünya
Koronavirüse karşı iksir icat ettiğini açıklamıştı... Büyücünün hazin sonu

Koronavirüse karşı iksir icat ettiğini açıklamıştı... Büyücünün hazin sonu!

Sri Lanka'da insanları Covid virüsünden koruyan bir iksir icat ettiğini iddia eden Eliyantha White(48) isimli Hindu büyücü, aynı virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

23.09.2021Dünya
Avustralyada inşaat işçilerine Kovid-19 aşısı zorunluluğuna karşı gösteriler düzenlendi

Avustralya'da inşaat işçilerine Kovid-19 aşısı zorunluluğuna karşı gösteriler düzenlendi

Avustralya’nın Victoria eyaletinde inşaat sektöründe çalışanlara, Kovid-19'a karşı aşı zorunluluğu getirilmesine itiraz ederek eyaletin başkenti Melbourne'da 4 gündür gösteri düzenleyen aşı karşıtlarından gözaltına alınanların sayısı 369'a yükseldi.

23.09.2021Haber
Avustralyada aşı eyleminde gözaltı sayısı 369a çıktı

Avustralya'da aşı eyleminde gözaltı sayısı 369'a çıktı

Avustralya’nın Victoria eyaletinde inşaat sektöründe çalışanlara, Kovid-19'a karşı aşı zorunluluğu getirilmesine itiraz ederek eyaletin başkenti Melbourne'da 4 gündür gösteri düzenleyen aşı karşıtlarından gözaltına alınanların sayısı 369'a yükseldi.

23.09.2021Dünya
ABDde işsizlik maaşı başvuruları artışını sürdürdü

ABD'de işsizlik maaşı başvuruları artışını sürdürdü

ABD'de ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı, 18 Eylül ile biten haftada 351 bine çıkarak beklentilerin aksine yükseliş göstermeye devam etti.

23.09.2021Ekonomi
Son dakika: Koronavirüs salgını ne zaman bitecek Moderna CEOsu tarih verdi

Son dakika: Koronavirüs salgını ne zaman bitecek? Moderna CEO'su tarih verdi

2020'nin sün günlerinde hayatımıza giren koronavirüs ile ilgili sevindiren haber ABD'den geldi. Virüse karşı aşı geliştiren ABD merkezli Moderna'nın CEO'su Stéphane Bancel salgının biteceği tarihi açıkladı.

23.09.2021Dünya
Eski FDA şefinden korkutan uyarı: Grip agresif bir şekilde geri dönecek

Eski FDA şefinden korkutan uyarı: Grip agresif bir şekilde geri dönecek!

Eski Gıda ve İlaç İdaresi Komiseri (FDA) Dr. Scott Gottlieb'den koronavirüs salgını bitmeden korkutan sözler geldi. Gottlieb, 'İki yıldır nüfusa bağışıklık kazandırmadık. Grip çok agresif bir şekilde geri dönecek' dedi.

23.09.2021Dünya
Son dakika haberi... Fed faiz kararını açıkladı

Son dakika haberi... Fed faiz kararını açıkladı

ABD Merkez Bankası Fed, küresel piyasaların odaklandığı faiz kararını açıkladı. Fed faizi yüzde 0 ile yüzde 0.25 arasında sabit bıraktı. Fed yaptığı açıklama ile tahvil alımlarının azaltımına ilişkin açık kapı bırakırken yakın zamanda bunun faaliyete geçebileceğini de duyurdu. Fed Başkanı Powell, yaptığı açıklamada "Fed, varlık alımlarında azaltım için istihdam hedefini yakaladı. FOMC üyelerinin çoğu varlık alımlarında azaltım için istihdam hedefinin de yakalandığını düşünüyorlar, ancak bazıları hala gidilecek yol olduğunu düşünüyorlar. Fed hedeflere ulaşılıp ulaşılmadığını test edecek ve varlık alımları konusunda bir karar verecek. Test sonuçlarına göre varlık alımlarında bir azaltım kararı gelecek toplantıda da verilebilir" dedi.

22.09.2021Ekonomi
Koronavirüs aşısı olanlar karantinaya girecek mi Temaslı takibinde değişiklik..

Koronavirüs aşısı olanlar karantinaya girecek mi? Temaslı takibinde değişiklik..

Aşılıların karantinaya girip girmeyeceği soruları, 'Covid-19 temaslı takibinde yapılan değişiklik ardından gündem oldu. Sağlık Bakanlığı 'Covid-19 Temaslı Takibi Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi Rehberi'nde değişiklik yaptı. Buna göre tam aşılı temaslının HES kodu ilk 5 gün riskli sayılmayacak. Peki, aşılılar karantinaya girecek mi?

22.09.2021Gündem
Temaslı karantina süresi kaç gün Aşı olanlar karantinaya girecek mi

Temaslı karantina süresi kaç gün? Aşı olanlar karantinaya girecek mi?

Temaslı karantina süresi için bakanlıktan açıklama geldi. Sağlık Bakanlığı'nın hazırladığı 'Covid-19 Temaslı Takibi Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi ve Filyasyon Rehberi'nde temaslı takip algoritmasında değişiklik yapıldı. En önemli değişiklik tam aşılı temaslıların izolasyonunda yapıldı. Buna göre ikinci doz aşısının üzerinden 14 gün geçen ve Covid-19 hastası ile temas eden vatandaşın HES kodu ilk 5 gün riskli sayılmayacak. Aşılı ve temaslı olan vatandaş 5'inci gün PCR testi verecek, sonucu negatif çıkarsa izolasyon uygulanmayacak. Test sonucu pozitif çıkarsa 5'nci günden itibaren 9 günlük izolasyon süreci başlayacak ve 14 günü tamamlayacak. 5'inci gün test vermeyen aşılı temaslıların ise HES kodu riskli sayılacak ve kalan 9 günü izolasyonda geçirerek, 14 günü tamamlayacak

22.09.2021Gündem
Hastanemizde koronavirüsten yatan gebelerimizin bir doz aşısı bile yok

'Hastanemizde koronavirüsten yatan gebelerimizin bir doz aşısı bile yok'

Kayseri Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği Sorumlusu Doç. Dr. Hüseyin Aksoy, gebelerin aşı olmadığına dikkati çekerek "4'üncü pik dediğimiz şey; aşısızların salgınına dönmüş durumda. Bu grupta bence en riskli olanlar, aşısız gebelerimiz. Çünkü gebelerde aşılanma oranı çok düşük. Şu anda da 25-26 gebemiz koronavirüsten yatıyor. Hiçbirinin bir doz aşısı bile yok" dedi.

21.09.2021Gündem
Son dakika... Umutla beklenen haber geldi: Varyant geçirmez koronavirüs aşısı

Son dakika... Umutla beklenen haber geldi: 'Varyant geçirmez' koronavirüs aşısı!

İngiliz medyasının 'varyant geçirmez' olarak lanse ettiği mRNA teknolojisine sahip yeni bir aşının denemeleri başladı.

21.09.2021Dünya
Avustralya’da sokaklar karıştı Koronavirüs aşısı eyleminden akılalmaz görüntüler

Avustralya’da sokaklar karıştı! Koronavirüs aşısı eyleminden akılalmaz görüntüler

Koronavirüs salgınında tüm dünyada uygulanmaya devam eden koronavirüs aşıları hakkında birçok ülkede, özellikle de iş yerleri için, zorunlu olarak aşı olma kararları verilmeye başlandı. Hükümetlerin ve işverenlerin bu uygulamasına karşı çıkanlarsa kitlesel eylemler düzenlemeye devam ediyor. Bunun son örneği ise Avustralya'da yaşandı...

21.09.2021Dünya
Altın fiyatlarında rota yeniden oluşturulacak Kader günü yarın

Altın fiyatlarında rota yeniden oluşturulacak! Kader günü yarın

Piyasalar günlerdir Fed'e kilitlenmiş durumdayken, yeni endişe Çinli dev emlak geliştirme şirketi 'Evergrande' oldu. Altın fiyatlarının rotasının, Fed'in vereceği mesajlar sonrası yeniden oluşturulması bekleniyor. Gözler ise, yarın açıklanacak olan Fed'in para politikasına ilişkin ip uçlarında olacak. Işık Menkul Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Örnek, Tuncay Turşucu Araştırma ve Danışmanlık Kurucusu Tuncay Turşucu ve Inveo Portföy Fon Yönetim Müdürü Eral Karayazıcı altın fiyatları üzerindeki gelişmeleri ve olası beklentilerini hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi.

21.09.2021Ekonomi
En az iki doz Kovid-19 aşısı yaptıranlar temaslı olduğunda karantinaya girmeyecek

En az iki doz Kovid-19 aşısı yaptıranlar temaslı olduğunda karantinaya girmeyecek

Sağlık Bakanlığınca güncellenen "Temaslı Takibi, Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi ve Filyasyon" rehberine göre, en az iki doz aşısını yaptırmış veya son 6 ay içerisinde Kovid-19 geçirmiş kişilerin HES kodu, pozitif biriyle temas ettiğinde riskli görünmeyecek.

21.09.2021Gündem
Son dakika... Koronavirüste korkulan oldu: Kötü haber ABDden geldi

Son dakika... Koronavirüste korkulan oldu: Kötü haber ABD'den geldi!

2019'un son günlerinde hayatımıza giren koronavirüs dünyanın bir numaralı ortak gündemi olmaya devam ederken ABD'den oldukça kötü bir haber geldi.

21.09.2021Dünya
3. doz Delta’dan koruyor

3. doz Delta’dan koruyor

İsrail’de yapılan yeni bir araştırmaya göre, Pfizer&BioNTech koronavirüs aşısının üçüncü dozunu olan ve Delta varyantına yakalanan hastalarda, virüs yükü en az 4 kat daha az.

21.09.2021Dünya
Gazzede korkutan tablo: Her üç Kovid-19 testinden biri pozitif

Gazze'de korkutan tablo: Her üç Kovid-19 testinden biri pozitif

İsrail ablukası nedeniyle uzun yıllardır sağlık sektörü zorda olan Gazze Şeridi'nde son günlerde yapılan her 3 Kovid-19 testinden birinin pozitif çıkması dikkati çekiyor.

20.09.2021Dünya
Yeni Zelanda Kovid-19 yasaklarını hafifletti ancak uzattı

Yeni Zelanda Kovid-19 yasaklarını hafifletti ancak uzattı

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Delta varyantına karşı mücadelenin sürdüğü ülkenin en büyük kenti Auckland'daki dördüncü seviyedeki yasakların üçüncü seviyeye indirilerek 2 hafta daha uzatıldığını açıkladı.

20.09.2021Dünya
Son dakika... Dünyanın umutla beklediği haber geldi: Flaş aşı açıklaması

Son dakika... Dünyanın umutla beklediği haber geldi: Flaş aşı açıklaması!

Delta varyantı ile gündemden düşmeyen koronavirüs (Kovid-19) aşısı ile ilgili dünyanın umutla beklediği sonuçlar geldi. Ülkemizde de kullanılan koronavirüs aşısı için sonuçlar açıklandı...

20.09.2021Dünya
Delta etkisi: Japonyadan flaş aşı kararı

Delta etkisi: Japonya'dan flaş aşı kararı!

Japonya'da yeni tip koronavirüs ve (Kovid-19) varyantlarıyla mücadelede üçüncü doz aşının uygulanması kararı verildi.

20.09.2021Dünya
‘Hamilelerin aşı olması iki kat önemli’

‘Hamilelerin aşı olması iki kat önemli’

Son günlerde birçok ilden koronavirüse yakalanan anne adaylarıyla ilgili acı haberler gelirken Yoğun Bakım Uzmanı Prof. Dr. İsmail Cinel “Hamilelerin aşı olması iki kat önemli” dedi. “Maalesef ne yapacağımızı şaşırdığımız, üzücü tablolarla karşılaşıyoruz” diyen Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Başkanı Prof. Dr. Ateş Karateke de hamileliğin her ayında aşı olunabileceğini söyledi.

20.09.2021Gündem
Son dakika: Flaş aşı açıklaması: Delta varyantı onları hedef alacak

Son dakika: Flaş aşı açıklaması: Delta varyantı onları hedef alacak!

İngiltere'de hükümet için hazırlanan bilim raporunda yer alan ifadeler ülkenin gündemine bomba gibi düştü. Bilim danışmanları tarafından hazırlanan raporda Delta varyantının aşı olmayan herkese bulaşacağı bilgisi yer aldı.

19.09.2021Dünya
Avustralyada akılalmaz görüntü Polisle böyle çatıştılar

Avustralya'da akılalmaz görüntü! Polisle böyle çatıştılar

Avustralya'da Kovid-19 yasaklarını protesto eden göstericiler polisle çatıştı. Melbourne'de 235, Sydney'de 32 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

18.09.2021Dünya
Küresel piyasalarda gözler merkez bankalarına çevrildi

Küresel piyasalarda gözler merkez bankalarına çevrildi

Küresel pay piyasaları ekonomik toparlanmaya ilişkin artan endişeler ve Çin'deki regülasyon adımlarıyla satıcılı bir seyir izlerken, gelecek hafta gözler başta Fed olmak üzere küresel bazda merkez bankalarının para politikası kararlarına çevrildi.

18.09.2021Ekonomi
Yer bir kez daha Çin Dünyayı sarsan görüntü...

Yer bir kez daha Çin! Dünyayı sarsan görüntü...

Çin'de 4 yaşındaki bir çocuğun üstünde tehlikeli madde giysisi, elinde bavulu ile tek başına tecrit altına girdiği görüntüler büyük yankı uyandırdı. Bir hemşirenin paylaştığı video kısa sürede dünya çapında viral hale geldi.

18.09.2021Dünya
Bu hafta gözler merkez bankalarında

Bu hafta gözler merkez bankalarında

Küresel pay piyasaları ekonomik toparlanmaya ilişkin artan endişeler ve Çin'deki regülasyon adımlarıyla satıcılı bir seyir izlerken, gelecek hafta gözler, başta ABD Merkez Bankası (Fed) olmak üzere küresel bazda merkez bankalarının para politikası kararlarına çevrildi.

18.09.2021Ekonomi
Son dakika... Dikkat Bakanlık aroma verici maddeleri resmen yasakladı

Son dakika... Dikkat! Bakanlık aroma verici maddeleri resmen yasakladı

Tarım ve Orman Bakanlığı bazı aroma verici maddelerin piyasaya arzını yasakladı. Satışta bulunan malzemeler ise sadece raf ömrü süresince piyasada bulunabilecek.

18.09.2021Ekonomi
Temaslı takibinde aşılı-aşısız ayrımı yapıldı

Temaslı takibinde aşılı-aşısız ayrımı yapıldı

Sağlık Bakanlığı “Temaslı Takibi ve İzolasyon Rehberini” güncelledi. Konuyla ilgili bilgi veren Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) 2. Başkanı Hacı Yusuf Eryazğan şunları söyledi:

18.09.2021Gündem
Son dakika... Sağlık Bakanlığından yeni karantina kararı: Negatif ve aşılı temaslıya izolasyon yok

Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan yeni karantina kararı: Negatif ve aşılı temaslıya izolasyon yok

Sağlık Bakanlığı 'Covid-19 Temaslı Takibi Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi Rehberi'nde değişiklik yaptı. Buna göre tam aşılı temaslının HES kodu ilk 5 gün riskli sayılmayacak, 5'inci gün PCR testi negatif çıkarsa izolasyon uygulanmayacak.

17.09.2021Gündem
Samsun Sağlık Müdürü: Vaka artışı hastanelere yansımaya başladı

Samsun Sağlık Müdürü: Vaka artışı hastanelere yansımaya başladı

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Ali Oruç, “Vaka sayılarımız artıyor. Sayılardaki artış, artık hastane yatışlarımıza da yansımaya başladı. Bu gidişatı durdurmamız gerekiyor" dedi.

17.09.2021Gündem
Son dakika: Çocuklar için Uzun Kovid araştırmasının sonuçları açıklandı

Son dakika: Çocuklar için 'Uzun Kovid' araştırmasının sonuçları açıklandı

'Uzun Kovid' geçiren yani koronavirüse yakalandıktan sonra uzun süre sağlığına kavuşamayan hastalarla ilgili araştırmalar yürüten bilim insanları çocuklar ve gençler için yüreklere su serpen sonuçlara ulaştı.

17.09.2021Dünya
Herkes yeni dalga beklerken açıldılar 5 ülkeden koronavirüs kararı

Herkes yeni dalga beklerken açıldılar! 5 ülkeden koronavirüs kararı

Bir çok ülke koronavirüs salgınında yeni dalga korkusu yaşarken 5 ülke, önlem maliyetlerinin faydalarından daha fazla olduğunu iddia edip açılma kararı aldı.

16.09.2021Dünya
Aksaray Sağlık Müdürü: Delta ve Delta Plus varyantı çok şiddetli ve agresif ilerliyor

Aksaray Sağlık Müdürü: Delta ve Delta Plus varyantı çok şiddetli ve agresif ilerliyor

Aksaray İl Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ, koronavirüste, kentte dördüncü dalgının yaşandığını belirterek, ''Aksaray'da 4'üncü dalganın içindeyiz ve vakalarımız artarak devam ediyor. Türkiye’deki son verilere göre nüfusa oranla en fazla vaka sayılarında 3’üncü iliz. Delta varyantıyla Delta plus varyantı çok şiddetli ve agresif ilerliyor” dedi.

16.09.2021Haber
Aksaray Sağlık Müdürü: Delta ve Delta Plus varyantı çok şiddetli ve agresif ilerliyor

Aksaray Sağlık Müdürü: Delta ve Delta Plus varyantı çok şiddetli ve agresif ilerliyor

Aksaray İl Sağlık Müdürü Kerim Yeşildağ, koronavirüste, kentte dördüncü dalgının yaşandığını belirterek, ''Aksaray'da 4'üncü dalganın içindeyiz ve vakalarımız artarak devam ediyor. Türkiye’deki son verilere göre nüfusa oranla en fazla vaka sayılarında 3’üncü iliz. Delta varyantıyla Delta plus varyantı çok şiddetli ve agresif ilerliyor” dedi.

16.09.2021Gündem
TikTokta dikkat çeken akım Aşısızlar kendilerine yeni isim buldu...

TikTok'ta dikkat çeken akım! Aşısızlar kendilerine yeni isim buldu...

Bazı TikTok kullanıcıları,'aşısız' olarak anılmayı reddederek aşılanmamış durumlarına atıfta bulunmak için kökleri Harry Potter evrenine dayanan bir kelime olan "safkan" terimini kullanmaya başladılar.

16.09.2021Dünya
Aşıda merakla beklenen sonuç geldi FDA rakam verip duyurdu...

Aşıda merakla beklenen sonuç geldi! FDA rakam verip duyurdu...

 ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) Pfizer ilaç şirketinin sunduğu 23 sayfalık raporu inceledi ve 3. doz koronavirüs aşısı için ilk analizini kamuoyuna sundu

16.09.2021Dünya
Küresel piyasalar Lagardeın açıklamalarına odaklandı

Küresel piyasalar Lagarde'ın açıklamalarına odaklandı

Küresel piyasalar, Çin'deki regülasyon adımları, dünya genelinde artan enflasyonist baskılar ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin olumsuz haber akışıyla yeni güne satıcılı başlarken, gözler Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'ın bugün yapacağı konuşmaya çevrildi.

16.09.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Gözler merkez bankalarında

Aralarında ABD, Çin, Japonya, İngiltere, Brezilya, Güney Afrika ve Türkiye’nin de olduğu 10’dan fazla merkez bankasının toplantısı gelecek hafta gerçekleştirilecek. Piyasaların gözü kulağı ise merkez bankalarının toplantılarında olacak. Fed’in tahvil alımlarının azaltıp azaltmayacağı kararı ise dış piyasaların öncelikli gündemleri arasında.

19.09.2021

Kuyruklu, üç kulaklı çocuklar saçmalığını bırakın! Ölüm oranları artıyor!

Aşı karşıtlığı “demokratik hak” ve “özgürlük” terimleriyle açıklanıyor. Ben de o terimlerden yola çıkarak, “Aşı karşıtlarına karşıyım!” diyorum. Nedenlerini açıklayacağım. Ancak o nedenlerden önce bir ayda yüzde 50 artan vaka sayılarına ve ölüm sayılarına bakmanız da tek başına yeterli. Daha önceki bir yazımda Fransa örneğini anlatmış, aşı olmayanın eczaneye bile giremediğini aktarmıştım.

17.09.2021