EKSTRA
MENÜ

Dell Emc

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 42 haberi bulunmuştur.

Dell Emc Haberleri

Dijital dönüşümle birlikte iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak şart

Dijital dönüşümle birlikte iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak şart

VMware, İngiltere'den 2.069, Fransa'dan 1.028, Almanya'dan 1.005, İtalya'dan 1.004 ve İspanya'dan 1.003 kişi olmak üzere toplamda 6.000'den fazla tüketiciyle çevrimiçi anket üzerinden Digital Frontiers 3.0 isimli araştırmasının bulgularını paylaştı. Araştırmada finansal hizmetler, perakende ve sağlık sektörüne yönelik önemli veriler yer alıyor.

25.05.2021Teknoloji
AMD, dünyanın en hızlı yedinci süperbilgisayarına güç veriyor

AMD, dünyanın en hızlı yedinci süperbilgisayarına güç veriyor

Her iki yılda bir açıklanan dünyanın en hızlı 500 süperbilgisayarının sıralandığı TOP500 listesinde dünyanın en hızlı yedinci süperbilgisayarı ve ilk 50’de yer alan dört sistemde AMD’nin EPYC işlemcisi bulunuyor.

26.06.2020Teknoloji
Hollanda Ulusal Enstitüsü, AMD ile yoluna devam edecek

Hollanda Ulusal Enstitüsü, AMD ile yoluna devam edecek

AMD, yaptığı açıklamayla birlikte Hollanda Ulusal Atomaltı Fiziği Enstitüsü Nikhef'in COVID-19'a karşı sürdürülen savaşta hesaplamalar için kullanacağı bilgisayar kümesinde kullanılacak sistemler için seçildiğini duyurdu.

19.05.2020Teknoloji
Nesnelerin interneti, derin öğrenmeye veri sağlayacak

Nesnelerin interneti, derin öğrenmeye veri sağlayacak

IoT sayesinde tek bir uçuştan elde edilen 30 milyon veri noktası, yılda 10 milyar veri, derin öğrenmenin getirebileceği sadece yüzde 2’lik tasarrufla 20 milyon dolar tasarruf anlamına geliyor.

26.04.2019Teknoloji
Paris Sorbonne Üniversitesi’den Türk yöneticilere özel eğitim programı

Paris Sorbonne Üniversitesi’den Türk yöneticilere özel eğitim programı

Dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olan Paris Sorbonne Üniversitesi, Türkiye’nin lider eğitim danışmanlık firmalarından BMI ile işbirliğinde orta ve üst düzey yönetici gelişim programı Global Dijital Liderlik eğitimini başlatıyor!

22.02.2019Ekonomi
Bilgi ve iletişim teknolojisi harcamaları 17,1 milyar dolara ulaşacak

Bilgi ve iletişim teknolojisi harcamaları 17,1 milyar dolara ulaşacak

International Data Corporation (IDC) analistleri tarafından hazırlanan 2019 IDC Türkiye Öngörüleri raporu yayınlandı. IDC Türkiye Öngörüleri raporuna göre ekonomideki bazı belirsizliklere rağmen dijitalleşme tüm kurumlarda önemli yatırımlarla sürüyor. Telekomünikasyon, finans, kamu, üretim ve perakende en çok BT harcaması yapan sektörler olarak öne çıkarken, özellikle telekom operatörleri dijital servis sağlayıcı olma yönünde kayda değer yatırımlar gerçekleştiriyor.

8.02.2019Teknoloji
Şirketlerin dijital dönüşümü için kolları sıvadılar

Şirketlerin dijital dönüşümü için kolları sıvadılar

Türkiye’nin Bulutu - Bulutistan ve Dell Technologies, 16 Ocak Çarşamba günü Kemer Country Club’da düzenlenen etkinlikte; Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin teknoloji yöneticilerine, işletmelerinin Dijital Dönüşüm yolculuğunda teknoloji kullanımının önemini ve onlara bu konuda verebilecekleri destekleri aktardılar.

18.01.2019Teknoloji
Dell Tech Talks başladı: Gelecek 15 yıl içgörüyü öne çıkaracak

Dell Tech Talks başladı: Gelecek 15 yıl içgörüyü öne çıkaracak!

Dell Technologies’in bu yıl Türkiye’de müşteri ve iş ortaklarını bir araya getirmek üzere gerçekleştirmeye başladığı etkinlik serisi Dell Tech Talks’un ilki gerçekleştirildi. Serinin ilk etkinliğinde Dell EMC Türkiye Genel Müdürü Sinan Dumlu’nun “2030’u Anlamak” sunumu yapıldı.

17.01.2019Teknoloji
2019 yılında bizi neler bekliyor

2019 yılında bizi neler bekliyor?

5G teknolojisi veri oyununu kökten değiştirecek. Makine öğrenimi hem özel hem iş hayatımızda sürükleyici deneyimler sunacak. Z kuşağı iş hayatını şekillendirmeye başlayacak. İşte Dell Technologies’in 2019 tahminleri…

24.12.2018Teknoloji
Selim ÖZTÜRKün röportajları

Selim ÖZTÜRK'ün röportajları

Hurriyet.com.tr olarak bilişim ve teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketlerin üst düzey temsilcileriyle gerçekleştirdiğimiz röportajlara, bugünden geçmiş tarihte yapılanlara doğru, bu sayfadan ulaşabilirsiniz...

7.12.2018Teknoloji
Duvarın ardında Bilen Teknolojiler var

Duvarın ardında "Bilen Teknolojiler" var

BT ve iş dünyasının yoğun katılımıyla başlayan 18.Bilişim Zirvesi'ne “Akıllı Şeyler – Bilen Teknolojiler” damgasını vurdu

21.11.2018Teknoloji
Bilişim Zirvesi’18 başlıyor

Bilişim Zirvesi’18 başlıyor

Bilişim Zirvesi’18 "Beyond The Wall" mottosu ve "Akıllı Şeyler - Bilen Teknolojiler" ana temasıyla 21 Kasım Çarşamba günü kapılarını açıyor. Türkiye İş Bankası ve Hewlett Packard Enterprise ana sponsorluğunda gerçekleşecek olan etkinlikte iki gün boyunca uluslararası fikir liderlerinin katılacağı oturumlarda yarının teknolojilerinin topluma ve insan yaşamına etkileri konuşulacak.

20.11.2018Teknoloji
Dell EMC, Veri Depolama çözümlerinde büyüdü

Dell EMC, Veri Depolama çözümlerinde büyüdü

İş ortaklarının ödüllendirildiği Dell EMC iş ortakları zirvesinde, şirketin büyümesi ele alınırken, pazar trendleri ve yeni teknolojiler masaya yatırıldı

16.04.2018Teknoloji
Dell Technologies sadece 3 yılda 1 milyar doları Nesnelerin İnternetine yatıracak

Dell Technologies sadece 3 yılda 1 milyar doları Nesnelerin İnterneti'ne yatıracak!

Dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden Dell, Michael Dell önderliğinde dev bir etkinliğe imza attı. Etkinlikte son yıllarda sıkça duymaya başladığımız ve geleceğe yön verecek olan iOT yani Nesnelerin İnterneti ön plana çıktı. Nesnelerin İnterneti kavramının öneminin fazlasıyla farkında olan Dell, radikal bir karar alarak sadece 3 yıllık bir süre zarfında iOT Ar-Ge çalışmalarına 1 milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu. Peki bu ne anlama geliyor? Dell'in iOT planı ne? Bizi neler bekliyor?

18.10.2017Teknoloji
Dell EMC Türkiye Ülke Müdürü Sinan Dumlu: Yapay zeka tehdit değil bir fırsat

Dell EMC Türkiye Ülke Müdürü Sinan Dumlu: Yapay zeka tehdit değil bir fırsat

Dell EMC Forum 2017, 3 Ekim tarihinde kapılarını açıyor. Wyndam Grand Levent'te tüm gün sürecek etkinlikte BT profesyonelleri bir araya geliyor. İşletmelerin dijital geleceğini şekillendirmesine yardımcı olacak yeni teknolojiler bu dev etkinlikte konuşulacak. Bu bağlamda etkinlik öncesi bir araya geldiğimiz Dell EMC Türkiye Ülke Müdürü Sinan Dumlu, çokça konuşulan yapay zekadan nesnelerin internetine hayatımızı değiştirecek teknolojileri masaya yatırdı, sorularımızı yanıtladı.

29.09.2017Teknoloji
Dell Technologies, 1 yıl içinde 35 milyar dolarlık kanalını yarattı

Dell Technologies, 1 yıl içinde 35 milyar dolarlık kanalını yarattı

Dell Technologies, birleşmenin ilk yılı geride kalırken 10 bin yeni kurumsal müşteri kazanırken, yıllık 4.5 milyar dolarlık Ar-Ge yatırımını sürdürdü.

14.09.2017Teknoloji
Dell EMC dünyanın PowerEdge 14G’yi duyurdu

Dell EMC dünyanın PowerEdge 14G’yi duyurdu

Dell EMC, yeni duyurduğu PowerEdge 14G sunucularla, basitleştirilmiş sistem yönetimi sayesinde kullanıcılara güvenli ve optimize bir çözüm sunarak performanslarını güçlendirmelerini sağlıyor.

20.07.2017Teknoloji
Dellin yeni kurumsal PCleri Türkiyede

Dell'in yeni kurumsal PC'leri Türkiye'de

Dell kurumsal bilgisayar portföyünde, hem dünyanın en ince ve hafif hem de en güvenli ve yönetilebilir bilgisayarları yer alıyor.

26.04.2017Teknoloji
Dell EMC Türkiyede dijital dönüşüme odaklandı

Dell EMC Türkiye'de dijital dönüşüme odaklandı

Dell EMC, Türkiye’deki CIO’ların dijital dönüşümünü engelleyecek zorlukları ve çözüm önerilerini açıkladı. Dell EMC Türkiye Müdürü Sinan Dumlu, dijital dönüşümü avantaja çevirmek isteyen şirketlere yardımcı olmak için Dell EMC olarak danışman olacaklarını kaydetti.

22.02.2017Teknoloji
Dell EMCden dijital dönüşüm için 5 öneri

Dell EMC'den dijital dönüşüm için 5 öneri

Dell EMC’nin gerçekleştirdiği Dijital Dönüşüm Endeksine göre, işletmelerin yarısı 5 yıl içinde yok olabileceğine inanıyor.

7.02.2017Teknoloji
BT harcamamız 22 milyar doları geçecek

BT harcamamız 22 milyar doları geçecek!

International Data Corporation (IDC), 2017 yılı içerisinde Türkiye’de gerçekleşecek BT harcamalarını 22,3 Milyar Amerikan Doları (USD) olarak açıkladı.

27.01.2017Teknoloji
Dellden yeni Wyse 5060 istemci

Dell'den yeni Wyse 5060 istemci

Sanal masaüstü ortamlarda veri yoğun çalışanlar için üst düzey güvenlik ve yönetim avantajları sunan Wyse 5060, çift 4K monitör desteği ve güçlü bağlantı seçenekleri ile dikkat çekiyor.

15.12.2016Teknoloji
Hitachi Data Systems Türkiye’ye yeni genel müdür atandı

Hitachi Data Systems Türkiye’ye yeni genel müdür atandı

Hitachi Data Systems Türkiye’ye Genel Müdür olarak atanan Cem Fındıkoğlu, şirketin Türkiye’deki büyümesini yönlendirmekten sorumlu olacak.

2.12.2016Teknoloji
VMware, vSphere, Virtual SAN ve vRealize Solutions’ın yeni sürümleriyle BT ve geliştirici üretkenliğini artıracak

VMware, vSphere, Virtual SAN ve vRealize Solutions’ın yeni sürümleriyle BT ve geliştirici üretkenliğini artıracak

VMware vSphere 6.5 basitleştirilmiş müşteri deneyimi, kapsamlı dahili güvenlik, modern ve konteynerlenmiş uygulama desteği özelliklerini sunuyor. VMware vRealize Automation 7.2 konteyner yönetimi işlevini sunarken Microsoft Azure ile de entegrasyon sağlıyor.

22.10.2016Teknoloji
Dell ve EMC birleşiyor

Dell ve EMC birleşiyor

Dell Technologies, EMC Corporation’ın satın alma sürecinin tamamlandığını duyurdu. Böylece şirketlerin dijital geleceklerini inşa edebilecekleri, BT’lerini dönüştürebilecekleri ve sahip oldukları en önemli değerleri olan bilgiyi koruyabilecekleri altyapıyı sunan eşsiz bir aile oluşturuldu. Hibrit bulut, yazılım tanımlı veri merkezi, yakınsanmış altyapı, hizmet olarak platform, veri analitiği, mobilite ve siber güvenlik gibi endüstrinin en hızlı büyüyen alanlarında işletmelerin en karmaşık sorunlarını çözen zengin teknoloji portföyü ile sektörün lideri olarak 74 milyar dolarlık değer oluşturuyor.

9.09.2016Teknoloji
Dell EMCyi 67 milyar dolara satın aldı

Dell EMC'yi 67 milyar dolara satın aldı

Teknoloji sektöründeki en büyük satın alma gerçekleşti. Dell bulut teknolojisi hizmeti veren EMC’yi 67 milyar dolara bünyesine kattı.

13.10.2015Teknoloji
Dell EMCyi 67 milyar dolara satın aldı

Dell EMC'yi 67 milyar dolara satın aldı

Teknoloji sektöründeki en büyük satın alma gerçekleşti. Dell bulut teknolojisi hizmeti veren EMC’yi 67 milyar dolara bünyesine kattı.

13.10.2015Teknoloji
Dell EMCyi 65 milyar dolara satın alacak

Dell EMC'yi 65 milyar dolara satın alacak

ABD'li teknoloji devi Dell, depo sağlama alanının en büyük isimlerinden EMC şirketini 65 milyar dolara satın almaya hazırlanıyor.

12.10.2015Ekonomi
Teknoloji tarihinin şirket satın alma rekoru kırıldı

Teknoloji tarihinin şirket satın alma rekoru kırıldı

Teknoloji sektöründeki en büyük satın alma gerçekleşti. Dell bulut teknolojisi hizmeti veren EMC’yi 67 milyar dolara bünyesine kattı.

12.10.2015Ekonomi
Selim ÖZTÜRK ve Deniz TÜRSENin röportajları

Selim ÖZTÜRK ve Deniz TÜRSEN'in röportajları

Hurriyet.com.tr olarak bilişim ve teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketlerin üst düzey temsilcileriyle gerçekleştirdiğimiz röportajlara, bugünden geçmiş tarihte yapılanlara doğru, bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

12.11.2013Teknoloji
Bilişim şebekesi ABDde Koçu örnek gösterdi

Bilişim şebekesi ABD'de Koç'u örnek gösterdi

Dünyanın önde gelen bilişim şirketlerinin başkanlarını buluşturan OracleWorld toplantısında Koç'un adı Shell, Dell, Amazon ve Aviva gibi dünya devleriyle birlikte anıldı.

18.12.2004Ekonomi
Linux, masaüstünü iki yıl içinde ele geçirecek

Linux, masaüstünü iki yıl içinde ele geçirecek

Merkezi İngiltere’de bulunan Analist Butler Grup diyor ki; ‘Linux’un merkezi sunucularda, başarısı artık tartışılmaz. Ayrıca 64 bitlik yapılar için bilgi işlem direktörlerinin en önemli seçeneği de Linux’dur.’

23.09.2004Gündem
Dünyanın ilk Linux telefonu

Dünyanın ilk Linux telefonu

Motorola, CeBIT fuarında, dünyanın Linux'la çalışan ilk mobil telefonu olan A760'ı tanıttı. Java teknolojisini de destekleyen telefon multimedya özelliklerine de sahip. Linux işletim sistemi, diğerlerinden farklı olarak ücretsiz olması ve üzerinde değişiklik yapılmasına izin vermesi ile dikkat çekiyor.

28.03.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Tayyiparia kartı

Verdiğim sözü tutup Tayyip Erdoğan'ı alkışlıyorum. Yok merak etmeyin kafamı duvara filan çarpmadım. Peki Erdoğan'ı sürekli yererken, nereden mi çıktı bu alkış? Söyleyeyim...

4.10.2003