EKSTRA
MENÜ

Dekoratif Ürünler

Dekoratif Ürünler haberleri sayfasında güncel ve son dakika Dekoratif Ürünler hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 428 Dekoratif Ürünler haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Dekoratif Ürünler Haberleri

Çocuk Ürünlerini bambaşka bir boyuta taşıyan Isabel Abbey

Çocuk Ürünlerini bambaşka bir boyuta taşıyan Isabel Abbey

Isabel Abbey; oyuncak ve çocuk ürünleri alanında tüm üst düzey markaları bir araya getiren bir marka.

25.03.2021Ekonomi
Venge Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Venge Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Venge Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Venge Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Afrika ormanlarında yetişen venge ağacı; uzun yaprakları, gül pembe açan çiçekleri ve 15-20 metrelik boyuyla dikkat çeken bir tropikal ağaç türüdür. Oldukça sert ve yoğun bir ağaç olan venge ağacı, bu özellikleri sebebiyle her alanda kullanım için uygundur. Peki venge ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Venge ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgiler nelerdir? İşte venge ağacıyla ilgili merak edilenler.

24.03.2021Bitki Bakımı
Ağaç dallarından lambader yapıyor

Ağaç dallarından lambader yapıyor

DÜZCE’de bir fabrikada güvenlik görevlisi olan Orhan Temel, boş zamanlarını atölyesinde ağaç dallarından lambader yaparak değerlendiriyor.

28.01.2021Güncel
Ofis hediyeleri - Kişiye özel orijinal ve şık ofis hediyeleri

Ofis hediyeleri - Kişiye özel orijinal ve şık ofis hediyeleri

Sevdiklerinize, eşinize, dostunuza ofis hediyeleri alarak onların mutlu olmalarını sağlayabilirsiniz. Ancak bazen ofis hediyeleri alırken ne alacağım diye düşüncelere kapılabilirsiniz. Ofis hediyeleri nedir, ofis hediyesi alırken nelere dikkat etmek gerekir, ofis hediyesi çeşitleri nelerdir sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu: Türkiye’nin yükselen markalarını arıyorlar

TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu: Türkiye’nin yükselen markalarını arıyorlar

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri iş kadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle işbaşına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta İstanbul’dayız...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

22.11.2020Ekonomi
25 yıl sonra memleketine döndü, eski ahşapları sanata dönüştürüyor

25 yıl sonra memleketine döndü, eski ahşapları sanata dönüştürüyor

İSTANBUL'da 25 yıl bir fabrikada işçi olarak çalıştıktan sonra memleketi Tokat'a dönen Hasan Şahingöz (45), yakılmak üzere ayrılan veya doğada kuruyan odunları toplayıp ev aksesuarları üretmeye başladı. Şahingöz'ün atık ve kuru ağaçlardan yaptığı eserler ilgi çekiyor.

21.11.2020Güncel
Tüketicilerde fiyat hassasiyeti, sektörlerde dijitalleşme artıyor

Tüketicilerde fiyat hassasiyeti, sektörlerde dijitalleşme artıyor

Deloitte, değişen tüketici alışkanlıklarını kategori bazlı incelediği ‘Küresel COVID-19 Salgınının Türkiye’de Farklı Kategorilere Etkileri Raporu’nun ikincisini yayımladı. Hazırlanan “Küresel Covid-19 Salgını’nın Türkiye’de Farklı Kategorilere Etkileri Raporu”na göre, uzaktan eğitim, ulusal market zincirleri ve hobi kategorilerinde yaşanan pozitif eğilim devam ediyor. Özel bankaların, risk algısının yüksek olduğu bu dönemde tedbirli davranmayı seçmesi talebi kamu bankalarına yöneltirken; otomobil kategorisinde talepteki canlanmaya dair ilk işaretler gelmeye başladı.

22.05.2020Teknoloji
En süslü ihracat

En süslü ihracat

Dekoratif amaçlı kullanılan cam mutfak ürünlerine talep patlayınca, işini bırakıp Kurtköy’de küçük bir atölyede üretime başlayan Hakan Dönmez ve eşi Fulya Dönmez, bugün 44 ülkenin sofralarını süslüyor. 18 yılda hızlı bir büyüme yakalayan “3D Glassware Company”nin ürettiği ürünlerin yüzde 95’i ihraç edilirken, yüzde 50’si ise Avrupa’daki restoran ve otellere satıyor.

25.12.2018Ekonomi
YILBAŞI SOFRALARI İÇİN İHTİYACINIZ OLAN HER ŞEY TCHİBO’DA

YILBAŞI SOFRALARI İÇİN İHTİYACINIZ OLAN HER ŞEY TCHİBO’DA!

Yeni yıla sevdiklerinizle birlikte girmek gibisi yoktur.

Mersinde bulunan ağaç kökünün 500 yıllık olduğu düşünülüyor

Mersin'de bulunan ağaç kökünün 500 yıllık olduğu düşünülüyor

MERSİN’de yaşayan Bedri Taşkınlar (69), arkadaşının tarlasından çıkan ve 500 yıllık olduğu sanılan ağaç kökünü dükkanının önünde sergiliyor. 4 metre uzunluğu ve 3 metre genişliği ile dikkat çeken ağaç kökü, temizlenip, işlendikten sonra dekor olarak kullanılabilecek.

16.11.2018Gündem
Mutfak sektörünün ihracatı 3 milyar dolara yükseldi

Mutfak sektörünün ihracatı 3 milyar dolara yükseldi

13-16 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Zuchex Fuarı’nı değerlendiren İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Öztiryaki, başarılı bir fuar yapıldığını belirterek, "Uluslararası pazarlarda karşılaştığımız siyasi ve ekonomik olumsuzluklara rağmen ihracatımızı artırmaya, firmalarımıza yeni pazarlar açmaya devam ediyoruz" dedi.

20.09.2018 Ekonomi
Dünya züccaciye sektörü İstanbulda buluştu

Dünya züccaciye sektörü İstanbul'da buluştu

Alanında dünyanın dört büyük fuarından birisi olan Uluslararası Zuchex Züccaciye, Ev Eşyaları, Dekoratif Ürünler ve Elektrikli Ev Gereçleri Fuarı, 29. kez İstanbul'da kapılarını açtı.

13.09.2018Ekonomi
Dünya züccaciye sektörü İstanbulda buluşacak

Dünya züccaciye sektörü İstanbul'da buluşacak

Alanında dünyanın dört büyük fuarından birisi olan Uluslararası Zuchex Züccaciye, Ev Eşyaları, Dekoratif Ürünler ve Elektrikli Ev Gereçleri Fuarı, 13-16 Eylül'de 29. kez kapılarını açacak.

20.06.2018Ekonomi
Kadınların yeni gözdesi: “Lola” makyaj masası

Kadınların yeni gözdesi: “Lola” makyaj masası

Güzelliğine önem veren kadınlara yatak odalarında ışıltılı ve keyifli bir kişisel bakım alanı yaratan Lola makyaj masası, ayrıca profesyonel makyözlerin ve ünlü youtuberların iş yerlerinde en gözde dekorasyon ürünleri arasında yer alıyor.

17.05.2018Alışveriş
Türkler bu yıl da yine ‘çok’ oldu

Türkler bu yıl da yine ‘çok’ oldu!

Frankfurt’ta düzenlenen dünyanın en büyük ev tekstili fuarı ‘Heimtekstil’ başladı. Fuara 64 ülkeden 2 bin 975 şirket katıldı. Geçen yıla göre katılımcı sayısını artıran Türkiye’yi fuarda 257 şirket temsil ediyor. Frankfurt Sanayi ve Ticaret Odası Orta ve Güneydoğu Avrupa Direktörü Paul Schmitz, “Bu yıl sadece Türkiye’den gelen katılımcı sayısı 257. Toplam katılımcıların yüzde 10’una denk geliyor” dedi.

9.01.2018Avrupa
Tuvalet kağıtlarının da bir yuvası olsun

Tuvalet kağıtlarının da bir yuvası olsun

Banyolarda tuvalet kağıtlarının da bir yeri olsun! Ev dekorasyonunuz için yaratıcı fikirlerden bir tanesi daha sizlerle..

24.11.2017Dekorasyon
Eda Erolun yeni işi şaşırttı

Eda Erol'un yeni işi şaşırttı

Alişan’ın eski nişanlısı Eda Erol'un yeni işi şaşırttı.

1.10.2017Magazin
Trump, Türk mermercisini sevindirdi

Trump, Türk mermercisini sevindirdi

ABD’de seçimleri kazanan Donald Trump’ın, ülkede yatırımlara ağırlık vereceğini açıklaması ve inşaat akımını tekrar başlatacak olması Türk mermer ve maden ihracatçısını sevindirdi.

6.04.2017Ekonomi
İhracatçılar Coverings Fuarına katılacak

İhracatçılar Coverings Fuarı'na katılacak

Amerika pazarına geçtiğimiz yılın Ocak-Şubat aylarında 49 milyon dolarlık ihracat yapan mermer sektörü, bu yılın aynı döneminde yakaladığı yüzde 51’lik artışla yaklaşık 75 milyon dolara dayandı. Amerika pazarının en önemli mermer tedarikçilerinden olmayı hedefleyen sektör 80 firma ile Orlando Orange Country’de düzenlenecek Coverings Fuarı’na çıkarma yapacak.

25.03.2017Ekonomi
‘Doğal taş’a hayat verecek yetenekler aranıyor

‘Doğal taş’a hayat verecek yetenekler aranıyor!

İMİB’in “Taşa Hayat Ver” sloganı ile bu sene 6.’sını düzenlediği doğal taş tasarım yarışması başladı. Profesyoneller ve öğrencilerin katılabileceği yarışmaya başvurular dogaltastasarimyarismasi.com adresinden ücretsiz olarak yapılabiliyor.

14.03.2017Kampüs
Yeni yıl dekorasyonunuzu boş kavanozlarla yapın

Yeni yıl dekorasyonunuzu boş kavanozlarla yapın

Evinizdeki boş kavanozlarınızı nasıl değerlendiririm diye düşünmenize artık gerek yok! Kavanozlara yaratıcılığınızı ekleyip yeni yıl süslemeleri oluşturabilirsiniz.

21.12.2016Saglik
En ilginç kitaplık tasarımları

En ilginç kitaplık tasarımları

Çoğu evin vazgeçilmezleri arasında olan kitaplıkların ilginç tasarımları...

17.05.2016Dekorasyon
Evsel atıklar kız öğrenciler için bursa dönüşüyor

Evsel atıklar kız öğrenciler için bursa dönüşüyor

Mersin’de Mezitli Belediyesi’nin Gönüllü Evi çatısı altında bir araya gelen ev kadınları, kız öğrencilere burs vermek için eski kot, şampuan kutusu gibi evsel atıkları maket ev, gece lambası ve dekoratif ürünlere dönüştürüyor.

15.04.2016Eğitim
Heimtekstil’e 211 Türk şirketi katıldı

Heimtekstil’e 211 Türk şirketi katıldı

Türkiye’nin yurt dışında en çok katılımcı şirketle temsil edildiği fuarlardan biri olan Heimtekstil’de, ürünlerin tanıtan 2 bin 866 şirketten 211’i Türkiye’den... Fuardaki Türk şirketleri, kaliteli, dayanıklı ve hijyenik özelliğe sahip ürünleriyle dikkati çekiyor.

13.01.2016Ekonomi
Heimtextil Fuarı 2016, Frankfurtta kapılarını açtı

Heimtextil Fuarı 2016, Frankfurt'ta kapılarını açtı

Almanya'nın Frankfurt kentinde düzenlenen dünyanın en büyük ev tekstil fuarı olarak kabul edilen Heimtextil, kapılarını açtı.

12.01.2016Ekonomi
Hediye arayanların adresi

Hediye arayanların adresi

İzmir Kültürpark Fuar Alanı’nda 26. kez kapılarını açan SOUVENIR 2015 Hediyelik Eşya Günleri büyük ilgi gördü.

23.12.2015Ege
Mobilya devinin yeni üssü İstanbul

Mobilya devinin yeni üssü İstanbul

Amerika’nın ev dekorasyon ve mobilya devi Crate&Barrel Türkiye’de büyüme kararı aldı. Markanın kurucusu Gordon Segal, “Türkiye operasyonundan memnunuz. İstanbul cazibesi olan bir şehir, dünya metropolleri arasında. 2018’de mağaza sayımız 7 olacak” dedi.

28.08.2015Ekonomi
Anneler Günü için hediye alternatifleri

Anneler Günü için hediye alternatifleri

Annenize alacağınız hediyeyi gelin birlikte seçelim.

8.05.2015Alışveriş

Yazar Sonuçları

Türkiye’nin dünyadaki simgelerinden biri: Pamukkale... Mucizevi ve şifalı bir tarih masalı

Türkiye’nin hazineleri arasındaki Pamukkale, Hierapolis ve Laodikya üçlüsü görenleri hem doğanın gücüne hayran bırakıyor hem de tarih yolculuğuna çıkarıyor. Ayrıca hepsinin mevsimsiz bir güzelliği var. Yıl boyunca ne zaman yolunu tutsanız, muhteşem bir karşılama bekliyor sizi. Özellikle de havaların soğuduğu bugünlerde sizin de aklınıza termal suların sıcaklığı ve sağlığa faydası düşüyorsa keşfe Pamukkale’den başlayın derim.

9.11.2020

Somalı kadınların el emeği ABD’de

 WASHINGTON DC’de sivil toplum kuruluşu Anatolian Artisan, 20 yıldır Türkiye’de üretilen el emeği kültürel eserleri hem tanıtmak hem de düşük gelirli kadınlara maddi destek olmak için çalışıyor.

12.12.2019

Yedi tepeli lezzet kenti Amman

2018’de aldığım en doğru seyahat kararlarından biri, şimdiye kadar hep ertelediğim Ürdün’ü görmek oldu. Hem yakın hem vizesiz oluşu nedeniyle “Nasılsa giderim” diyerek pas geçtiğim bir ülkeydi ama “Keşke daha önce gelseydim” dedirtti.

21.01.2019
Amsterdamın en şeker 6 mekânı

Amsterdam'ın en şeker 6 mekânı

Amsterdam’a daha önce birçok kez gittim. Hatta Avrupa’da en fazla bildiğim şehirlerin başında geliyor. Daha önceleri görülmesi gereken yerlerin neredeyse hepsini gezip gördüm. O yüzden bu son gidişimde güzel keyifli ve değişik mekanları keşfe çıktım. Kimisini gitmeden önce araştırıp buldum, kimisine de tesadüfen önünden geçerken girdim. İşte en şeker 6 Amsterdam mekanı...

8.06.2018

Sende keşfedilecek ne çok şey var Denizli

Antik kentlerinden mi başlasam, birbirinden güzel göllerinden mi? Pamukkale’yi mi anlatsam önce, yoksa geçmişi bugüne taşıyan rengârenk evlerini mi? Doğasıyla, tarihiyle, kültürüyle, yemekleriyle keşfetmeye doyulmayacak bir kent Denizli. Son yıllarda da değeri daha bir anlaşılır oldu. Anadolu’nun sakladığı hazinelerden biri o ve benim için gezmesi kadar yazması da keyifli. Huzurlarınızda benim favori kentlerimden Denizli…

3.01.2018