EKSTRA
MENÜ

Dekorasyon

Dekorasyon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dekorasyon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.692 Dekorasyon haberi bulunmuştur.

Dekorasyon Haberleri

Çocuklu aileler için keyifli dekorasyon önerileri

Çocuklu aileler için keyifli dekorasyon önerileri

Çekirdek ailenizde, henüz küçük bireyiniz yokken evinizi dekore etmek sadece sizin istekleriniz doğrultusunda gerçekleşir. Fakat, ailenize yeni bir birey dahil olunca onların güvenlik önlemleri ve yaşantısını doğrudan etkileyecek doğru dekorasyon fikirlerine ihtiyaç duyulur. Peki, çocuklu evleri dekore ederken nelere dikkat etmeliyiz? Mimar-İç Mimar Eda Yürenk Odabaş, konuyla ilgili önerilerini sundu.

14.04.2020Dekorasyon
Temassız ödemelerde tüm zamanların en yüksek oranları görüldü

Temassız ödemelerde tüm zamanların en yüksek oranları görüldü

Bankalararası Kart Merkezi (BKM) Genel Müdürü Soner Canko, temassız ödemelerin mart ayında önemli mesafe katederek, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 170’e yakın artış gösterdiğini belirterek, "Temassız kartlarda aslında sıfır güvenlik endişesi var. Temassız kartlar, en az temaslı kartlar ve işlemler kadar güvenli ve önemli." dedi.

12.04.2020Ekonomi
Dar mekanları geniş ve ferah gösterecek dekorasyon tüyoları

Dar mekanları geniş ve ferah gösterecek dekorasyon tüyoları

Günümüzde yaşadığımız alanlar, ihtiyaçlarımız doğrultusunda bizlere, bulunduğumuz alanların yeterli olmadığını tüm gerçekliğiyle gözler önüne seriyor. Biz de evlerimizi daha geniş ve ferah göstermenin yollarını arıyoruz. Peki, ama bunu nasıl yapabiliriz? Tüyoları Mimar-İç Mimar Eda Yürenk Odabaş’tan aldık.

9.04.2020Dekorasyon
Minibüste yaşayan çiftten Evde kalın çağrısı

Minibüste yaşayan çiftten 'Evde kalın' çağrısı

İzmir'de kira ödememek için eve çevirdikleri minibüste hayatlarını sürdüren çift, Corona Virüsü nedeniyle izole hayat yaşadıklarını belirtip, herkese evde kalmaları yönünde çağrı yaptı.

9.04.2020Gündem
Eviniz için en iyi 10 dekorasyon ipucu hangisi

Eviniz için en iyi 10 dekorasyon ipucu hangisi?

Yaşadığınız alanı enerjik ve canlı hale getirmek için sizin favoriniz hangisi?

Çocuk odaları Feng Shui’ye göre nasıl düzenlenmeli

Çocuk odaları Feng Shui’ye göre nasıl düzenlenmeli?

Feng Shui prensiplerine uygun olarak düzenlenen odalar çocuklara enerji veriyor, daha mutlu olmalarını sağlıyor. Mimar&Feng Shui Danışmanı Elvan Özyar, bu prensiplere göre çocuk odalarının nasıl düzenlenmesi gerektiğini detaylarıyla anlatıyor.

31.03.2020Dekorasyon
Evlerinizi daha sıcak ve sevimli hale getirecek 5 ipucu

Evlerinizi daha sıcak ve sevimli hale getirecek 5 ipucu

Evinizde yaptığınız küçük değişiklikler sayesinde daha sıcak, sevimli ve samimi bir ortam yaratabilirsiniz. Bu değişiklikleri nasıl yapacağınız konusunda size öneriler sunmaya çalıştık. İşte, evinizde kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak ipuçları…

27.03.2020Evdehayat
Salonunuzu güzelleştirecek 5 öneri

Salonunuzu güzelleştirecek 5 öneri

Salon evin en çok kullanılan ve sadece ev sahiplerinin değil eve gelen misafirlerin de vakit geçirdiği göz önünde bulunan bölümüdür. Tabii ki bu odayı hep aynı şekilde görmek bir süre sonra sıkıcı gelebilir ve küçük dokunuşlar yapmak isteyebiliriz.

25.03.2020Evdehayat
Evde vakit geçirmek için 79 güzel neden

Evde vakit geçirmek için 79 güzel neden

İnternet kurslarından podcast ve YouTube kanallarına, online sergilerden konserlere kadar, evdeyken ihtiyaç duyduğumuz pek çok şey sadece birkaç tık uzağımızda. Evet, evde kalalım ama dünyadan kopmamıza ve sıkılmamıza da gerek yok!

21.03.2020Evdehayat
Tül perdeler nasıl temizlenir

Tül perdeler nasıl temizlenir?

Perdeler, evin görünümünü güzelleştiren ve farklı bir hava katan önemli aksesuarlardan biridir. Bu yüzden, tül perdelerin gri bir renk alması hem iç dekorasyon hem de dışarıdan görünüm için olumsuz bir etki yaratabilir. Peki, hangi yöntemleri kullanarak perdelerimizi bembeyaz yapabiliriz?

20.03.2020Evdehayat
Dünya seramik sektörü İstanbul’da

Dünya seramik sektörü İstanbul’da

130 ülkeden 100 binin üzerinde ziyaretçi Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı UNICERA İstanbul’da buluşuyor.

Türk iş adamlarına Libya fırsatı

Türk iş adamlarına Libya fırsatı

DEİK Türkiye-Libya İş Konseyi Başkanı Murtaza Karanfil "Libya'da başta müteahhitlik olmak üzere tüm sektörlerde 120 milyar dolarlık yatırım hacmi var. Türk yatırımcılarımızın bunu değerlendirmesini çok istiyoruz. Libya'dan da bu yönde çağrı var" dedi.

5.03.2020Ekonomi
Zaimağa Konağı: bakanlar kurulunun Ankara dışında ilk kez toplandığı yer

Zaimağa Konağı: bakanlar kurulunun Ankara dışında ilk kez toplandığı yer

Eşsiz tarih ve kültür mirasına sahip olan Sivrihisar, Eskişehir’ in en büyük ilçesi olmasının yanında, pek çok Selçuklu ve Osmanlı eserlerini de barındıran önemli bir yerleşim yeri. İlçe, Kurtuluş Savaşı’nda düşman istilasına uğramış, önemli olaylara tanıklık etmiş.

3.03.2020Seyahat
Tarih, lezzet ve deneyim Basel’deyim

Tarih, lezzet ve deneyim Basel’deyim!

İsviçre’nin Fransa-Almanya sınırındaki Basel yılda bir kez sıradışı bir olayı yaşar. Bu yıl 1 Mart’a rastlayan ritüelin adı Morgenstreich. Basel’deki en eski kilisenin çanı dört kez çaldığında çevredeki tüm ışıklar söner. Özel kostümlü bando, Fasnacht’ın (karnavalın) başladığını ilan eden ezgiyi çalar. 72 saat sürecek bu özel karnaval şehrin özgün karakterini sergilemesi açısından önemlidir. Dünyanın en büyük sanat fuarı Art Basel (bu yıl 18-21 Haziran) ile tanınan şehrin halkına göre, Fasnacht yılın en güzel üç günüdür.

1.03.2020Seyahat
Konut ve işyeri kira sözleşmeleri hazırlanırken nelere dikkat edilmeli

Konut ve işyeri kira sözleşmeleri hazırlanırken nelere dikkat edilmeli?

Kira sözleşmesi nasıl hazırlanır? Kira kontratı yaparken dikkat edilecek hususlar nelerdir? Avukat Elif Asena Kavak, konut ve işyeri kira sözleşmeleri hazırlanırken atlanmaması gereken detayları paylaştı.

Ters Eve 2020de yeni konsept

Ters Ev'e 2020'de yeni konsept

Antalya'nın turistik bölgesi Kundu'da bulunan Ters Ev'de (Aksiyon Evi), 2020 yaz sezonu için konsept yenileniyor. Geçen yıl 15 bin kişinin ziyaret ettiği aksiyon evi, 2-20 Mart'ta yenilenme nedeniyle kapalı olacak.

18.02.2020Seyahat
Yeni Nesil Dekorasyon Trendleri: Doğaya ve Eskiye Dönüş

Yeni Nesil Dekorasyon Trendleri: Doğaya ve Eskiye Dönüş

Dekorasyon, geçmiş yıllara oranla artık insanlar için çok daha fazla önem arz ediyor. Dekorasyon trendleri değişiyor, moda kavramı ile beraber ilerliyor. Peki, 2020 dekorasyonunda neler ön plana çıkıyor? Bahar aylarında evlerimizi nasıl dekore etmeliyiz? Türkiye'deki dekorasyon alışkanlıkları neler? Tüm bu soruların ve daha fazlasının cevaplarını All Happy Days Kurucusu ve Tasarımcı Petek Güven verdi.

14.02.2020Ev Dekorasyon
Brandcom Günümüze Özgü Sanat Tasarım ve Üretim Projelerinin IZZini Sürüyor

Brandcom Günümüze Özgü Sanat Tasarım ve Üretim Projelerinin IZZ'ini Sürüyor

Türkiye’nin çok yönlü iletişim gruplarından biri olan Brandcom Group; yeni markası IZZ ile geleneksel teknikleri çağdaş tasarım anlayışıyla yorumluyor. Grup, ünlü tasarım yöneticisi Esmer Erdem ile hayata geçirdiği IZZ markasıyla özel ürünler tasarlıyor. Hedef, Türkiye’nin kültürle varlıklarının güçlü markalar ile dünyaya taşınması.

12.02.2020Alışveriş
Asbest nedir ve çeşitleri nelerdir

Asbest nedir ve çeşitleri nelerdir?

Asbest, pek çok alanda kullanılan ancak doğru kullanılmadığı takdirde ise insan sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek maddelerden birisidir. Kolay tutuşmaması, sıcaklığa dayanıklı olması, ısı izolasyonu sağlaması nedeniyle sıklıkla kullanılan asbest, inşaat sektörünün önemli araçlarından birisidir. Peki, asbest nedir ve nasıl kullanılır? İşte, asbest kullanımı hakkında merak edilen bazı bilgiler

9.02.2020Gündem
Salon Duvarları İçin Dekorasyon Fikirleri

Salon Duvarları İçin Dekorasyon Fikirleri

Gözünüze artık eskisi kadar güzel görünmeyen oturma odanızı küçük dokunuşlarla canlandırabilirsiniz. Nasıl mı? Duvarları ile oynayarak! Oturma odanızın duvarları için dekorasyon fikirlerini aşağıya bırakıyoruz.

5.02.2020Ev Dekorasyon
Merve Özbey evinin dekorasyon için 100 bin lira harcadı

Merve Özbey evinin dekorasyon için 100 bin lira harcadı

9 Şubat’ta nikâh masasına oturmaya hazırlanan Merve Özbey ve Kenan Koçak, evlerinin tüm eksiklerini tamamladı.

2.02.2020Magazin
N11 müşteri hizmetleri telefon numarası nedir Direk operatöre bağlanma ve iletişim no

N11 müşteri hizmetleri telefon numarası nedir? Direk operatöre bağlanma ve iletişim no

N11 müşteri hizmetleri ile yaptığınız görüşmelerde sorunlarınızı ve taleplerinizi dile getirebilirsiniz. N11 müşteri temsilcisine direk bağlanmak için görüşmelerinizde bazı tuşlara basarak direk bağlanabilirsiniz. İşte N11 müşteri hizmetlerine ulaşabileceğiniz numara ve adresler.

14.01.2020Gündem
Gittigidiyor müşteri hizmetleri telefon numarası nedir Direk operatöre bağlanma ve iletişim no

Gittigidiyor müşteri hizmetleri telefon numarası nedir? Direk operatöre bağlanma ve iletişim no

Gittigidiyor müşteri hizmetleri genellikle ürün bilgisi, iade ve değişim gibi sorunlarda sizlere yardımcı olmaktadır. Gittigidiyor müşteri temsilcisine direk bağlanmak için belirtilen tuşlara basmanız yeterli olacaktır. İşte Gittigidiyor iletişim ve adres bilgileri…

14.01.2020Gündem
Avrupa’nın kalbinde Türk malı çıkarması

Avrupa’nın kalbinde Türk malı çıkarması

Promosyon Ürünleri İmalatçıları ve Satıcıları Derneği (PROMOTÜRK) Derneği Başkanı Dr. Abdullah Gürz, Avrupa’nın en büyük promosyon fuarı olan ve 7-9 Ocak’ta gerçekleştirilecek PSI Dusseldorf 2020’de Türk malı ürünleri profesyonel alıcılarla buluşturmaya hazırlandıklarını belirterek, “100’ün üzerinde üye firmamız ve binlerce ürün çeşitliliğimizle Almanya’ya çıkarma yapacağız” dedi.

5.01.2020Avrupa
2020’de nelerin peşinde olacağız Hulahopunuz, oyuncak aksesuarlarınız, mavi giysileriniz, gazinoda rezervasyonunuz hazır mı

2020’de nelerin peşinde olacağız? Hulahopunuz, oyuncak aksesuarlarınız, mavi giysileriniz, gazinoda rezervasyonunuz hazır mı?

Yeni yıla girdik, yılbaşı telaşını geride bıraktık. Artık önümüze bakalım. 2020’de bizleri nelerin beklediğini alanında uzman isimlere sorduk; işte stilden fitness’a, kent yaşamından dekorasyona 2020’de öne çıkacaklar...

Ütü kireci nasıl temizlenir

Ütü kireci nasıl temizlenir?

Zaman içerisinde biriken ütü kireci nasıl temizlenir? Ütü kirecini temizlemek için kullanabileceğiniz ev yapımı pratik yöntemler nelerdir?

25.12.2019Evdehayat
Tefecilerin tuzağına düşen aile milyonlarca liralık gayrimenkulü kaybetti

Tefecilerin tuzağına düşen aile milyonlarca liralık gayrimenkulü kaybetti

Yaptığı yatırım nedeniyle borç altına giren B.K.’ya yüksek faizle 350 bin dolar borç veren tefecilerin, ipotek-tehdit-yeni borç sarmalıyla 6 yılın sonunda 60 milyon liralık gayrimenkulüne el koyduğu,10 milyon lira da nakit para tahsil ettiği iddia ediliyor. B.K. ve ailesinin tefecilere kaptırdığı gayrimenkuller arasında Bağdat Caddesi'nde bulunan her biri 2.5 milyon dolar değerinde iki daire de bulunuyor. Tefecilik soruşturmasıyla ilgili üç ayrı ilde yapılan operasyonda 37 kişi gözaltına alınmıştı.

23.12.2019Ekonomi
Yılbaşı sofrası nasıl süslenir Yılbaşında hoş bir sofra kurmak isteyenler için püf noktaları

Yılbaşı sofrası nasıl süslenir? Yılbaşında hoş bir sofra kurmak isteyenler için püf noktaları

Yılbaşına az zaman kaldı. Yeni yıla evde girecek olanlar yılbaşı menüsü hazırlıklarını şimdiden tamamladı. Yılbaşı sofrasının dekorasyonu da en az yılbaşı menüsü kadar önemli. Misafirlerinizle birlikte yeni yıla çok keyifli bir ortamda girmek istiyorsanız bu dekorasyon önerilerini mutlaka bir gözden geçirin. İşte yılbaşı sofranızı süslemek için çok pratik tüyolar…

Begonya çiçeği nedir Begonya bakımı ve çeşitleri

Begonya çiçeği nedir? Begonya bakımı ve çeşitleri

Begonya çiçeğinin özellikleri ve bakımı hakkında merak edilen bilgileri haberimizde derledik. Begonya çiçeğinin bakımı için neler yapılmalı ve Begonya çeşitleri nelerdir sorularının cevapları internette sıklıkla araştırılıyor. Peki Begonya çiçeği nedir? Begonya bakımı ve çeşitleri

19.12.2019Gündem
Mum Çiçeği nedir Mum Çiçeği bakımı nasıl yapılır

Mum Çiçeği nedir? Mum Çiçeği bakımı nasıl yapılır?

Mum Çiçeği, görünüşü ve yapısı ile sevilen çiçek türlerinden birisidir. Eski dönemlerden bu yana yetiştirilen Mum Çiçeği bakımı için ideal toprak seçimi önem arz etmektedir. Doğru saksı ve toprak seçimi yapılamaması halinde, Mum Çiçeği zarar görebilmektedir. Peki, Mum Çiçeği nasıl yetiştirilir? İşte, Mum Çiçeği faydası ve ekilmesi dahil hakkında detaylı bilgiler

18.12.2019Gündem
Yılbaşı İçin Dekorasyon Fikirleri

Yılbaşı İçin Dekorasyon Fikirleri

Yılbaşı ruhunu evinize yansıtmak için sosyal medyadan yardım alabilirsiniz. En iyi dekorasyon hesaplarını araştırdık, sizler için derledik.

18.12.2019Ev Dekorasyon
Bize izlemek düşer...

Bize izlemek düşer...

Salı gecesini ‘Azize’den devralan ‘Hekimoğlu’, iki Altın Küre ödüllü kült dizi ‘House M.D.’ uyarlaması. Enfeksiyon hastalıkları ve nefroloji konusunda nam salmış, zekâsı ve hastalıkları teşhis ederken kullandığı farklı yöntemleriyle şaşırtıp hayran bırakan başarılı doktor Ateş Hekimoğlu’nu Timuçin Esen canlandırıyor.

Yazar Sonuçları

Hayat Eve Sığar Dedik de Peki Biz Evlerimize Sığabildik mi?

Neredeyse 1 ay oldu… Koskoca dünyamızı evimize taşıyalı ve bu düzene alışmaya başlayalı… İşlerimizi oturma odasına, çocuklarımızın eğitimini salona, çok sevdiğimiz pastane kurabiyelerini mutfağa sığdırdık.

14.04.2020

Ruh yelpazeleri

Demek evlerdeyiz. Güzel. Herhalde ne kadar virüs, salgın, felaket temalı film, dizi varsa tüketmişizdir artık. Dizi setleri çekimlere ara verdi, akşamlar da boş. O halde insana kendini iyi hissettiren işlerle ilgili kısa kısa hatırlatmalarımız var...

21.03.2020

Çocukların eğlence başkenti

Türkiye’de liseyi bitirdikten sonra bir sene Belçika’da değişim öğrencisi olarak kaldım. Avrupa’nın kalbi olarak kabul edilen, yemek, sanat ve kültür merkezi Brüksel o zamandan beri sevdiğim şehirler arasında. Oğluma ve arkadaşı Defne’ye Brüksel’de sevdiğim tüm yerleri gezdirdim. Size de adım adım anlatayım.

15.03.2020

Başarının sırrı mutfakta ekip ruhu

Türkiye’nin gastronomi Oscar’ları ‘İncili Gastronomi Rehberi’nin ödül töreni önceki hafta Shangri-La Bosphorus’ta yapıldı. Bu yılki törene ‘takım ruhu’ damgasını vurdu. Rehberin yaratıcısı Müge Akgün’le bu konuyu konuştum.

7.03.2020

Milli mücadelenin mirası

Milli Mücadele’nin 100. yılı, 2022 yılı ortalarında bitecek. Bu gidişle 100. yıl döneminde önemli ve unutulmaz bir kültürel faaliyetler bütününün oluşacağını pek zannetmiyorum. Bu ganimetlerin saklanması böyle mi olacaktı?

23.02.2020

Barışmaktan vazgeçti eve tek başına yerleşti

2016 yılında boşanan Önder Öztarhan ve Nazlı Keçili, ilişkilerine ikinci bir şans verip barıştı. Yeniden birlikte yaşamaya karar veren çift, Baltalimanı’nda ev tuttu. Evin tüm dekorasyon işleriyle ilgilenen Keçili, tam taşınacakken Önder Bey’in barışmaktan vazgeçmesiyle yıkıldı! Önder Bey şimdi Nazlı Hanım’ın dekore ettiği o evde tek başına yaşıyor...

19.02.2020

Sevgili olmayalım, takılalım...

Bu yıl Sevgililer Günü daha mı sakin geçti memlekette, yoksa bana mı öyle geliyor?

16.02.2020

Ağızda tat bırakan havaalanları ve yemek alışkanlıkları

Havalimanı işletmelerinin de yolcuların da yemeğe verdiği önem gün geçtikçe artıyor. Hatta birçoğu artık gerçek birer lezzet üssü kıvamında! Havaalanı deyip geçmeyin, çünkü usta aşçıların ve Michelin yıldızlı şeflerin elinden çıkma, her milletten her damağa hitap edecek yemekler bulmak mümkün. Kimler, neyi tercih ediyor, tüketicinin beklentisini neler belirliyor, uzmanlar bu konuda ne söylüyor, gelin birlikte bakalım.

16.02.2020

Aşkın temelini Ozan atmış

Serenay Sarıkaya-Cem Yılmaz aşkı magazin gündemine bomba gibi düştü. Aylardır yazılıp çizilen aşk haberleri karşısında sessizliğe bürünen sevgililer, ilk kez geçen hafta Atina’da görüntülenmişti.

14.02.2020

Dünyayı kurtarmak için çok geç değil

ÜÇ İzmirli genç Engin Hınçer, Müge Erinanç ve Ebru Caymaz, küresel ısınma ve risklerini araştırmak için çok önemli bir etkinlik gerçekleştirdi. Grönland’a giderek kış koşullarında tüple daldı, buzullara tırmandı, bu etkinlikleri gerçekleştiren ilk Türk ekibi oldu. Söz Engin Hınçeri’nde:

11.02.2020

Çocuklarla İstanbul’da 24 saat

Çok sevdiğim Belçikalı arkadaşım Karen ve ailesi yakında bizi görmek için İstanbul’a geliyor. Karen 25 yıllık dostluğumuz boyunca bu şehre sık sık geldiği için Tarihi Yarımada’yı defalarca gördü. Ancak bu gelişinde yanında oğlumla yaşıt çocukları da olacağı için “aile dostu” bir şehir turu planlamak istedim. Ödev, spor ve doğum günü partileri trafiğinden bir gün için uzaklaşıp yaşadığımız şehirde hep birlikte turist olacağız. İşte programımız: 

9.02.2020

Avusturya’nın keşfedilmeyi bekleyen şehri

Avusturya’nın şimdiye kadar hak ettiği ilgiyi bulamamış şehri Graz. Ülkenin ikinci büyük şehri olmasına ve Viyana’ya iki saat uzaklıkta yer almasına rağmen turistler tarafında yeni yeni keşfedilmeye başlanan bu şehri biz çok sevdik. Toplamda iki günümüzü ayırdığımız ve keyifle gezdiğimiz şehrin tüm detayları Graz gezi rehberimizde…

30.01.2020

Biri yolda gelip “Mutlu yıllar” diyerek sizi öperse

Bugünkü köşenin özeti: Paris... Yılbaşı gecesi kaosundan tutun da modacı Jacquemus’un restoranına ve hatta ülke tarihinin en uzun grevinin yan etkilerine kadar uzanan bir adet çılgın Paris...

3.01.2020

Fas’ın kızıl hazinesi: Marakeş

Fas’ın dünyaca ünlü turistik şehri Marakeş, Kuzey Afrika’nın en güvenli ve en renkli kentlerinden. Egzotik çarşıları, yemekleri ve ara sokaklarıyla keşfedilmeyi bekleyen ‘Kızıl Şehir’, yılın tam da bu zamanlarında en masalsı, en davetkâr halini alıyor. Kuzey Afrika’nın kalbinde sizi renk cümbüşünün içine sokacak, kenti anlamanızı ve yaşamanızı sağlayacak 6 adım.

24.12.2019