EKSTRA
MENÜ

Değişik

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 67.817 haberi bulunmuştur.

Değişik Haberleri

Mısır’da önce bir Nil gemi turu yapın

Mısır’da önce bir Nil gemi turu yapın!

Mısır gezisini taçlandırmanın yolu kesinlikle Nil nehri gemi turundan geçiyor. Nil nehri gezisi esnasında, nehrin her iki yakası boyunca uzanan inanılmaz güzellikteki tarihi ve ilgi çekici doğal güzelliklere hayran kalacaksınız... Nehrin her iki yanı da gezi boyunca palmiye ağaçları, sebze ve muz bahçeleri, değişik türde yemyeşil ağaçlarla kaplı. Yeşilliğin bittiği yerlerde de kum tepeleri ve çöl yükseliyor… Yeşilliğin bitip çöle karıştığı yerlerde ortaya çıkan ışık yansımaları özellikle bir tapınağın üzerine düştüğünde insana nefes kesici güzellikte manzaralar sunuyor...

25.09.2021Avrupa
Arkadaşını şeytana benzettiği için öldürmüştü... Söyledikleri şaşkına çevirdi

Arkadaşını şeytana benzettiği için öldürmüştü... Söyledikleri şaşkına çevirdi

Ankara'da sokak ortasında tartıştığı arkadaşı Berkay Kesen'i (34), kendisini şeytana benzettiği gerekçesiyle tabancayla başından vurarak, öldüren Berk Bilge Aslan'ın tutuklu yargılanmasına devam edildi. Aslan, duruşmada, "Olay günü benim çayıma uyuşturucu koydular, çay bardağımın kriminalde incelenmesini istiyorum" dedi.

24.09.2021Gündem
Bisküvi nasıl yazılır TDKya göre bisküvi kelimesinin doğru yazımı..

Bisküvi nasıl yazılır? TDK'ya göre bisküvi kelimesinin doğru yazımı..

Yazılışı ve okunuşu üzerinden en çok karıştırılan sözcükler arasında bisküvi gelir. Özellikle harf üzerinden yapılan bir yanlış ile beraber yanlış okunur ve yanlış yazılır. Peki, bisküvi nasıl yazılır tüm detayları ile derledik.

24.09.2021Sözlük
Tuğrul Kuşu Nedir Ve Türk Mitolojisinde Nasıl Geçer Tuğrul Kuşu Efsanesi Ve Özellikleri

Tuğrul Kuşu Nedir Ve Türk Mitolojisinde Nasıl Geçer? Tuğrul Kuşu Efsanesi Ve Özellikleri

Hem Türk hem de Macar mitolojisinde önemli bir yere sahip olan kurslar arasında Tuğrul kuşu gelmektedir. Özellikle Türk tarihi açısından oldukça eski bir döneme uzanan önemli kuşlar içerisinde yer aldığını söylemek mümkün. Peki Tuğrul kuşu nedir ve Türk mitolojisinde nasıl geçer? Tuğrul kuşu efsanesi ve özellikleri üzerine merak edilenleri derledik.

24.09.2021Araştırma
Ales Puan Türleri Nelerdir Yüksek Lisans İçin Hangi Ales Puanı Türü, Kaç Olmalı

Ales Puan Türleri Nelerdir? Yüksek Lisans İçin Hangi Ales Puanı Türü, Kaç Olmalı?

Akademik personel ve lisansüstü eğitim giriş sınavı olarak bilinen ALES, belli başlı bazı puan türleri üzerinden öne çıkar. Birçok öğrenci ise bu sınav üzerinden girmek istediği alan konusunda hangi puan türüne ihtiyacı olduğunu öğrenmeye çalışıyor. Peki ALES puan türleri nelerdir? Yüksek Lisans için hangi ALES puanı türü, kaç olmalı detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Altın Türleri Nelerdir En Değerli Altın Hangisidir Tam Altının Büyüğü Nedir

Altın Türleri Nelerdir? En Değerli Altın Hangisidir? Tam Altının Büyüğü Nedir?

Dünyanın en değerli olan ve aynı zamanda en geçerli madenleri içerisinde şüphesiz altın gelir. Aynı zamanda Altın farklı türleri üzerinden de ele alınır ve amaca uygun şekilde kullanılır. Peki, altın türleri nelerdir? En değerli altın hangisidir? Tam altının büyüğü nedir detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Aşı Türleri Ve İsimleri Nelerdir

Aşı Türleri Ve İsimleri Nelerdir?

Vücudumuza giren hastalık yapıcı mikroplar hızlı bir şekilde üreyerek savunma sistemimiz genelde onları durduramadan önce savunma sistemi hücrelerimizin baş edebileceği sayıyı geçerler. Bunun neticesinde hastalık durumu ortaya çıkmaktadır. Aşı, çok düşük dozda, seyreltilmiş ve öldürülmüş ya da zayıflatılmış mikropları içeren kimyasallar olarak açıklanabilir. Aşıları çeşitli türleri bulunmakta olup bu türler arasındaki farkı aşının hedefindeki organizmanın özellikleri ile evrimleşme hızı belirlemektedir. Peki, aşı türleri ve isimleri nelerdir detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Baykuş Türleri Nelerdir, Kaç Çeşit Baykuş Vardır Baykuşlar Nerede Olur Ve Yaşar

Baykuş Türleri Nelerdir, Kaç Çeşit Baykuş Vardır? Baykuşlar Nerede Olur Ve Yaşar?

Baykuş; kuşlar kategorisinin karinalılar kısmında bulunan ve gece yırtıcıları grubunda bulunan bir kuş türüdür. Baykuşların Latince dilindeki ismi; Strigiformes şeklindedir. Baykuşlar; gece avlanmalarıyla popülerdir. Diğer yırtıcı türlere göre çok değişik özellikleri vardır. Çok gelişmiş olan görme becerisi ve vücut yapısına sahiptir. Peki, baykuş türleri nelerdir, kaç çeşit baykuş vardır? Baykuşlar nerede olur ve yaşar detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Çam Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir Çam Ağacı Türleri Nasıl Ayırt Edilir

Çam Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir? Çam Ağacı Türleri Nasıl Ayırt Edilir?

Ormanların içerisinde göze çarpan en görkemli ve güzel ağaçların başında çam ağaçları geliyor. Çamgiller familyasına mensup Çam ağaçları, kozalaklı bir ağaç olarak tanınıyor. Farklı ortam koşullarında yetişebilen ve ormanlarda bulunan bu ağaç türü hem yaz hem de kış aylarında yapraklarını korurken bunun gibi daha pek çok özelliğinin yanı sıra türleri ile de merak edilerek araştırılmaktadır. İşte çam ağaçlarına dair çam türleri ve çeşitleri nelerdir? Çam ağacı türleri nasıl ayırt edilir detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Çatışma Türleri Nelerdir, Kaça Ayrılır Psikolojide Gruplar Arası Çatırma Nedir

Çatışma Türleri Nelerdir, Kaça Ayrılır? Psikolojide Gruplar Arası Çatırma Nedir?

Çatışma türleri özellikle psikoloji alanında yer alan önemli konulardan bir tanesini oluşturmaktadır. Sizin için çatışmanın ne demek olduğunu, çatışma türlerinin neler olduğunu ve psikolojide yer alan çatışma türlerini derledik.

24.09.2021Araştırma
Ceviz Türleri Nelerdir Hangi Ceviz Fidanı İyidir En Verimli Ceviz Türleri..

Ceviz Türleri Nelerdir? Hangi Ceviz Fidanı İyidir? En Verimli Ceviz Türleri..

En sağlıklı ve aynı zamanda en değerli besin kaynakları içerisinde cevizler gelir. Özellikle içermiş olduğu vitamin ve mineral deposu üzerinden, mutlaka dengeli bir şekilde tüketilmelidir. Tabii cevizler farklı türlere ayrılır ve bu türler üzerinden değerlendirilir. Peki, ceviz türleri nelerdir? Hangi ceviz fidanı iyidir? En verimli ceviz türleri üzerine merak edilen bilgileri detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Çiçek Türleri Ve İsimleri Nelerdir En Nadide, En Özel Çiçekler Hangileridir

Çiçek Türleri Ve İsimleri Nelerdir? En Nadide, En Özel Çiçekler Hangileridir?

İnsanların hayatını güzelleştiren oldukça güzel çiçekler bulunmaktadır. Bu çiçeklerin bazıları son derece nadir bir yapıya sahiptir. Nadide olan bu çiçeklerin özellikleri de herkesin ilgisini çekmektedir. Nadide çiçeklerin bakımı da oldukça özeldir. Sizler için Çiçek türleri ve isimleri nelerdir? En nadide, en özel çiçekler hangileridir ayrıntılı bir şekilde derledik.

24.09.2021Araştırma
Ciklet Balığı Türleri Nelerdir Kaç Yavru Doğurur Ciklek Balıkları Ne Zaman Çiftleşir

Ciklet Balığı Türleri Nelerdir? Kaç Yavru Doğurur? Ciklek Balıkları Ne Zaman Çiftleşir?

Günümüzde bir hayli yaygın olarak beslenen balık çeşitlerinden bir tanesi Ciklet balıklarıdır. Ciklet balıklarının çok sayıda türü bulunmaktadır. Sizin için Ciklet balığının ne demek olduğunu, bu balıkların kaç yavru doğurduğunu, ciklet balığının kaç türünün olduğunu ve bu balıkların ne zaman çiftleştiğini derledik.

24.09.2021Araştırma
Dava Türleri Nelerdir Özel Hukuk Davaları Nelerdir Ceza Hukukuna Göre Dava Türleri..

Dava Türleri Nelerdir? Özel Hukuk Davaları Nelerdir? Ceza Hukukuna Göre Dava Türleri..

Yaşanabilecek olası sorunları ortadan kaldırmak ve bunu hukuk nezdinde yapabilmek için, günümüzde birçok farklı dava açılmaktadır. Elbette amacına ve türüne bağlı olarak günümüzde birçok farklı dava bulunmaktadır. Peki, dava türleri nelerdir? Özel hukuk davaları nelerdir? Ceza hukukuna göre dava türleri üzerine merak edilen bilgiler.

24.09.2021Araştırma
Dil Türleri Nelerdir, Kaça Ayrılır Edebiyatta Dil İçindeki Farklılıklar Ve Dil Özellikleri..

Dil Türleri Nelerdir, Kaça Ayrılır? Edebiyatta Dil İçindeki Farklılıklar Ve Dil Özellikleri..

Medeniyetin ilerlemesi ve insanoğlunun gelişimi noktasındaki en önemli unsur şüphesi dildir. Tabii dünya çapında birçok farklı çeşitlilik olması ile beraber, aynı zamanda dil de farklı türlere sahiptir. Peki dil türleri nelerdir, kaça ayrılır? Edebiyatta dil içindeki farklılıklar ve dil özellikleri üzerine detayları derledik.

24.09.2021Araştırma
Dinleme Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Tarafsız, Pasif Dinleme Türü Nedir

Dinleme Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Tarafsız, Pasif Dinleme Türü Nedir?

Etkili bir iletişim kurma ve öğrenme için kullanılan temel yolların başında dinleme gelmektedir. Söylenen sözü işitmek maksadı ile kulak verme işi dinleme olarak ifade edilir. Bir başka deyiş ile dinleme, sözlü olarak anlatılanları işitme, onlara anlam verme ve işitilenlere tepki verme faaliyetlerinin bütünü olarak da açıklanır. Bütün dinlemeler aynı amaca hizmet etmediğinden değişik dinleme yöntemleri bulunur. Peki dinleme türleri ve özellikleri nelerdir? Tarafsız, pasif dinleme türü nedir detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Ehliyet Türleri Ve Sınıfları Nelerdir A2, B, D, E, G, H Sınıf Sürücü Belgeleri..

Ehliyet Türleri Ve Sınıfları Nelerdir? A2, B, D, E, G, H Sınıf Sürücü Belgeleri..

Önemli bir değişim gösteren ehliyet türleri ve sınıfları, günümüzde daha geniş bir yelpaze altında ele alınıyor. Bu ehliyet çeşitlerini öğrenmek isteyen birçok kişi ise internet üzerinden bilgi almaya çalışmaktadır. Peki, ehliyet türleri ve sınıfları nelerdir? A2, B, D, E, G, H sınıf sürücü belgeleri üzerine merak edilen bilgileri derledik.

24.09.2021Araştırma
Gitar Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Gitar Kaça Ayrılır, 4 Telli Gitar Nedir

Gitar Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Gitar Kaça Ayrılır, 4 Telli Gitar Nedir?

Gitar bir çalgı türüdür. Bu enstrüman parmaklar yardımı ile ya da penayla çalınabilmektedir. Şekil olarak sekize benzer. Yan bölümleri oval bir şekle sahiptir. Gitar türleri ve özellikleri nelerdir? Gitar kaça ayrılır, 4 telli gitar nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.09.2021Araştırma
Orion Takım Yıldızı Nedir Ve Nerede Orion Takım Yıldızı İsimleri, Hikayesi Ve Efsanesi

Orion Takım Yıldızı Nedir Ve Nerede? Orion Takım Yıldızı İsimleri, Hikayesi Ve Efsanesi

Takımyıldızları, gökyüzünü süsleyen parlak yıldız düzenleri ile büyüleyici görüntüler sunarlar. Eski çağlardan günümüze gökbilimciler başta olmak üzere bilim insanları bu takım yıldızlarını detaylı olarak incelemekte ve yaptıkları değerli araştırmalar ile tüm insanlığa önemli bilgiler vermektedir. Antik Çağdan bu yana yıldızlar, mitolojik kişiler ya da hayvanlar ile özdeşleştirilen karakteristik biçimler yani takımyıldızları şeklinde gruplandırılmıştır. En ünlü takım yıldızlarından birisi de Orion takım yıldızıdır. İşte Orion takım yıldızı nedir ve nerede? Orion takım yıldızı isimleri, hikayesi ve efsanesi.

24.09.2021Araştırma
İşletme Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Kaç Çeşit İşletme Sınıfı Vardır

İşletme Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Kaç Çeşit İşletme Sınıfı Vardır?

İnsan ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla mal ve hizmet üreterek kar elde etmek amacıyla işleyişini sürdürmeyi planlayan ekonomik birimlere işletme denilmektedir. İşletmeler ürettikleri mal ve hizmete göre değişik özellikler barındırmaktadır. İşletmelerin türleri ve özellikleri nelerdir? İşletmelerin kaç çeşit sınıfı vardır hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

24.09.2021Araştırma
Japon Balığı Türlerive Özellikleri Nelerdir Dişi Japon Balığı Nasıl Belli Olur, Sahibini Tanır Mı

Japon Balığı Türlerive Özellikleri Nelerdir? Dişi Japon Balığı Nasıl Belli Olur, Sahibini Tanır Mı?

Japon balığı; balık besleyen kişilerin en fazla tercih ettiği balık çeşitleri içerisinde yer almaktadır. Japon balıkları hem görünümleri hem de özellikleriyle çok sevimli canlılardır. Sazangiller familyasına ait olan Japon balıklarının pek çok çeşidi soğuk suda yaşar. Peki Japon balığı türleri ve özellikleri nelerdir? Dişi japon balığı nasıl belli olur, sahibini tanır mı detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Kahve Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Kaç Kahve Türü Vardır, Çeşitleri Kaça Ayrılır

Kahve Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Kaç Kahve Türü Vardır, Çeşitleri Kaça Ayrılır?

Kahve; Asya, Karayipler, Orta ve Güney Amerika, Afrika gibi yaklaşık olarak 80 ülke çapında yetişmektedir. Yetişmiş olduğu alana bakıldığı zaman birden fazla kahve türü olduğu belirtilebilir. Ancak hepsi dört temel çekirdekten oluşur. Bunlar ise; Excelsa, Liberica, Robusta ve Arabica şeklindedir. Peki, kahve türleri ve özellikleri nelerdir? Kaç kahve türü vardır, çeşitleri kaça ayrılır detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Kanarya Türleri Ve Özellikleri Nelerdir En İyi Öten Kanarya Cinsi Hangisidir Kanarya Kuşlarının Özellikleri..

Kanarya Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? En İyi Öten Kanarya Cinsi Hangisidir? Kanarya Kuşlarının Özellikleri..

Kanarya hayvan bilimi teriminde yer alan ve insanlar tarafından da sevilerek kafeste beslenebilen bir kuş türüdür. Kanarya kuşunun kendi içinde birbirinden farklı cinsleri bulunmaktadır. Kanarya kelimesi Latin dilinde köpek demektir. Bu kelime cannarie sözcüğünden alınmıştır. Kanarya türleri ve özellikleri nelerdir, en iyi öten kanarya cinsi hangisidir, kanarya kuşlarının özellikleri nelerdir detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Küçük Ayı Takım Yıldızı Nedir Ve Nereyi Gösterir Küçük Ayı Takım Yıldızı Anlamı, Özellikleri Ve Hikayesi

Küçük Ayı Takım Yıldızı Nedir Ve Nereyi Gösterir? Küçük Ayı Takım Yıldızı Anlamı, Özellikleri Ve Hikayesi

Küçük ayı cüce galaksisi takım yıldızı olan geçen yıldızın orijinal ismi Ursa Minor olarak bilinmektedir. Bu yıldız modern olan 88 takım yıldızından sadece bir tanesidir. Örneğin kutup yıldızı ve büyük ayı takım yıldızı da bu kategoride küçük ayı takım yıldızıyla beraber yer almaktadır. Küçük ayı takım yıldızı nedir, nereyi göstermektedir, küçük ayı takım yıldızı anlamı, özellikleri ve hikayesi konularını derledik.

24.09.2021Araştırma
Karga Türleri Ve Fiziksel Özellikleri Nelerdir Kaç Çeşit Karga Vardır

Karga Türleri Ve Fiziksel Özellikleri Nelerdir? Kaç Çeşit Karga Vardır?

Karga terimi hayvan biliminde yer alan bir terimdir. Karga siyah ve oldukça büyük gözüken çirkin sesi olan simsiyah bir kuş türüdür. İnsanlar tarafından da karga kuşu dikkat çekmektedir. Bunun nedeni ise karga kuşunun değişik özelliklerinin bulunmasıdır. Karga türleri ve fiziksel özellikleri nelerdir, kaç çeşit karga vardır detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Kene Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Kenelerin Hepsi Zehirli Mi, Kaç Türü Vardır

Kene Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Kenelerin Hepsi Zehirli Mi, Kaç Türü Vardır?

Kene; bilhassa yaz mevsimlerinde pikniklerin keyfini bozan, ölümcül sonuçlara neden olan tehlikeli böcek türüdür. Türkiye dahil pek çok ülke çapında ölümlere sebep olurlar. Keneler ısırdıkları yerlerde zehrini salmakla beraber ölümlere dahi neden olmaktadırlar. Kenenin pek çok türü vardır. Peki, kene türleri ve özellikleri nelerdir? Kenelerin hepsi zehirli mi, kaç türü vardır detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Güneş Sisteminin En Küçük Ve En Büyük Gezegeni Hangisidir

Güneş Sisteminin En Küçük Ve En Büyük Gezegeni Hangisidir?

Dünya ile beraber sekiz farklı gezegen Güneş etrafında dönmekte ve bu sistemi oluşturmaktadır. Her biri birbirinden milyonlarca kilometre uzaklıkta olan bu gezegenler, güneş sisteminin yerçekimi ile düzenli bir şekilde dönmektedir. Peki, güneş sisteminin en küçük ve en büyük gezegeni hangisidir? İşte, tüm detaylar.

24.09.2021Araştırma
Konuşan Papağan Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Evde Hangi Papağan Tür Beslenmeli En Zeki Papağan Hangisidir

Konuşan Papağan Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Evde Hangi Papağan Tür Beslenmeli? En Zeki Papağan Hangisidir?

Papağanlar; hayvan, insan, müzik gibi sesleri taklit etme becerisine sahiptir. Bunun yanı sıra taklit becerisinin dışında şarkıda söyleyebilmektedirler. Genel olarak taklit ve konuşma becerisi bütün papağanlarda bulunur. Peki, konuşan papağan türleri ve özellikleri nelerdir? Evde hangi papağan tür beslenmeli? En zeki papağan hangisidir detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Yoğun bakımdaki aşı karşıtı: Pişmanım, herkes aşısını olsun

Yoğun bakımdaki aşı karşıtı: Pişmanım, herkes aşısını olsun

Ankara'da yoğun bakımda koronavirüs tedavisi gören ve aşı karşıtı olan ev kadını Şükran Yücel (51), aşı yaptırmadığı için pişman olduğunu söyledi. Yücel, "Aşıya biraz karşıttım. Duyduğum şeylerden etkileniyordum. Vatandaşlar aşılarını olsunlar. Böyle korku ile yaşamaktan iyidir" dedi.

24.09.2021Haber
Ayın Dünyaya Uzaklığı Ne Kadar, Kaç Km Ve Değişir Mi Ayın Dünyaya Uzaklığı Nasıl Hesaplanır

Ayın Dünyaya Uzaklığı Ne Kadar, Kaç Km Ve Değişir Mi? Ayın Dünyaya Uzaklığı Nasıl Hesaplanır

Ay, dünyanın uydusudur. Geçmişten günümüze kadar oluşumu üzerine birçok farklı teori atılmış durumda. Tabii ay ile ilgili günümüzde hala merak edilen değişik konular bulunmaktadır. Peki, ayın dünyaya uzaklığı ne kadar, kaç km ve değişir mi? Ayın dünyaya uzaklığı nasıl hesaplanır? İşte, tüm detaylar.

24.09.2021Araştırma
Meyve Veren Ağacı Türleri Nelerdir Dünyada Kaç Çeşit Meyve Vardır Meyve Ağaçları Kaç Yaşında Meyve Verir

Meyve Veren Ağacı Türleri Nelerdir? Dünya'da Kaç Çeşit Meyve Vardır? Meyve Ağaçları Kaç Yaşında Meyve Verir?

Meyveler insanlarla birlikte taşındı ve tüm dünyaya yayıldı. Bitkibilimcilere göre, dünya üzerinde meyvelerin anavatanı olarak görülen başlıca beş bölge var. Bunlar ise; Hazar Denizi ve Karadeniz arasında yer alan Hindistan, Kafkas Dağları ve Pakistan arasında yer alan Kaşmir Dağı etekleri, Orta Amerika, Endonezya ve Çin’in değişik bölgeleridir. Meyve veren ağacı türleri nelerdir detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Örümcek Türleri, İsimleri Ve Özellikleri Nelerdir Hangi Örümcekler Zehirlidir

Örümcek Türleri, İsimleri Ve Özellikleri Nelerdir? Hangi Örümcekler Zehirlidir?

Dünya çapında örümcek türleri binlerce olarak ifade ediliyor. Farklı yaşam ve avlanma ile beraber üreme yöntemleri üzerinden birçok değişik böcek türü bulunmaktadır. Peki, örümcek türleri, isimleri ve özellikleri nelerdir? Hangi örümcekler zehirlidir detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Kayıp altın şehri efsanesi gerçek mi Zümrütlerle dolu 8 kavanoz bulundu

'Kayıp altın şehri' efsanesi gerçek mi? Zümrütlerle dolu 8 kavanoz bulundu

Arkeologlar, Kolombiya'da bir tapınak ve bitişiğindeki mezarların içinde, içinde zümrüt bulunan sekiz seramik kavanoz buldular. Bulunan kavanozların 600 yıl önce yaşayan ve 'kayıp altın şehir' efsanesine ilham olan Muisca halkına ait olduğu bildirildi.

24.09.2021Dünya
Pitbull Türleri, İsimleri Ve Özellikleri Nelerdir Kaç Çeşit Pitbull Cinsi Vardır

Pitbull Türleri, İsimleri Ve Özellikleri Nelerdir? Kaç Çeşit Pitbull Cinsi Vardır?

Farklı köpek türlerinin çiftleştirilmesi ile beraber elde edilen Pitbull, aynı zamanda en tehlikeli hayvanlar içerisinde gelmektedir. Özellikle güçlü vücudu ve çene kasları ile beraber oldukça çevik bir hayvandır. Peki, pitbull türleri, isimleri ve özellikleri nelerdir? Kaç çeşit pitbull cinsi vardır tüm detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Yoğun bakımdaki aşı karşıtından ibretlik sözler

Yoğun bakımdaki aşı karşıtından ibretlik sözler

Ankara'da yoğun bakımda koronavirüs tedavisi gören ve aşı karşıtı olan ev kadını Şükran Yücel (51), aşı yaptırmadığı için pişman olduğunu söyledi. Yücel, "Aşıya biraz karşıttım. Duyduğum şeylerden etkileniyordum. Vatandaşlar aşılarını olsunlar. Böyle korku ile yaşamaktan iyidir" dedi.

24.09.2021Gündem
Sanat Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Sanat Türleri Kaça Ayrılır

Sanat Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Sanat Türleri Kaça Ayrılır?

Sanat türleri geçmişten günümüze kadar birçok farklı biçimde ele alınmış ve ayrılmıştır. Yüzyıllar boyunca gelişen sanat kendi içerisinde farklı özelliklere sahip olarak türlere bölünmüştür. Peki, sanat türleri ve özellikleri nelerdir? Sanat türleri kaça ayrılır? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler.

24.09.2021Araştırma
Tavuk Türleri Ve Özellikleri Nelerdir En Verimli Ve Soğuğa Dayanıklı Tavuk Hangisidir

Tavuk Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? En Verimli Ve Soğuğa Dayanıklı Tavuk Hangisidir?

Dünyanın en büyük yoğunluğuna haiz kuş türlerinden birisi olan tavuklar, özellikle kırsal kesimlerde kümeslerde, köy yollarında ve çayırlarda özenle beslenen canlılardır. İnsanlara pek çok açıdan verim sağlayan tavuklar; beslenme ve gıda sektöründe önemli konumdadır. Tavukların birçok cinsi vardır. Türlerinin fazlalığı yetiştirilme amaçlarına bağlı olarak tavuklar arasından sahip oldukları özellikler dikkate alınarak tercihler yapılmaktadır. Tavuk türleri ve özellikleri nelerdir detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Zeka Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Kaç Farklı Zeka Türü Vardır Zeka Çeşitleri..

Zeka Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Kaç Farklı Zeka Türü Vardır? Zeka Çeşitleri..

Çoklu zeka teorisine bakıldığında, her insanın zihninin değişik bir şekilde çalıştığı görülmektedir. Bu sebeple dünyayı algılayabilme ve yorumlayabilme kapasitesi de tek tip olmamaktadır. Zeka daha önceki süreçlerde yalnızca sözel ve matematiksel olmak üzere iki bölüme ayrılmaktaydı. Günümüzde ise tanımı yapılan toplam 9 tane zeka türü bulunmaktadır. Zeka türlerini ve özelliklerini fonksiyonları ile birlikte derledik.

24.09.2021Araştırma
Tuğrul Kuşu Nedir Ve Türk Mitolojisinde Nasıl Geçer Tuğrul Kuşu Efsanesi Ve Özellikleri

Tuğrul Kuşu Nedir Ve Türk Mitolojisinde Nasıl Geçer? Tuğrul Kuşu Efsanesi Ve Özellikleri

Hem Türk hem de Macar mitolojisinde önemli bir yere sahip olan kurslar arasında Tuğrul kuşu gelmektedir. Özellikle Türk tarihi açısından oldukça eski bir döneme uzanan önemli kuşlar içerisinde yer aldığını söylemek mümkün. Peki Tuğrul kuşu nedir ve Türk mitolojisinde nasıl geçer? Tuğrul kuşu efsanesi ve özellikleri üzerine merak edilenleri derledik.

24.09.2021Araştırma
Hüdhüd Kuşu (İbibik) Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Hüdhüd (Çavuş) Kuşu Hikayesi

Hüdhüd Kuşu (İbibik) Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Hüdhüd (Çavuş) Kuşu Hikayesi

Özellikle farklı ve şirin görüntüsü ile dikkatleri üzerine toplayan kuş türleri arasında hüdhüd kuşu gelmektedir. Aynı zamanda başındaki dikenli tüyler nedeniyle ibibik kuşu olarak da bilindiğini söylemek mümkün. Peki, Hüdhüd kuşu (ibibik) nedir ve özellikleri nelerdir? Hüdhüd (çavuş) kuşu hikayesi üzerine merak edilen bilgileri derledik.

24.09.2021Araştırma
Toy Kuşu Nedir, Nerede Yaşar Ve Nesli Neden Tükeniyor Toy Kuşu Özellikleri Hakkında Bilgi

Toy Kuşu Nedir, Nerede Yaşar Ve Nesli Neden Tükeniyor? Toy Kuşu Özellikleri Hakkında Bilgi

Dünyanın birçok ülkesinde yer alması ile beraber toy kuşu aynı zamanda Türkiye'de de bulunmaktadır. Ancak aynı zamanda neslinin tükenmesi ile karşı karşıya kalan hayvan türleri içerisinde yer almaktadır. Peki, toy kuşu nedir, nerede yaşar ve nesli neden tükeniyor? Toy kuşu özellikleri hakkında bilgiler.

24.09.2021Araştırma
Moa Kuşu Nedir, Nerede Yaşadı Ve Nesli Neden Tükendi Moaların Özellikleri

Moa Kuşu Nedir, Nerede Yaşadı Ve Nesli Neden Tükendi? Moaların Özellikleri

Nesli tükenmiş olan günümüzde birçok farklı hayvan türü bulunmaktadır. Her geçen zaman dünyanın farklı yerlerinde bu hayvanların kalıntıları gün yüzüne çıkarılır. Özellikle moa kuşu merak edilen ve internetten de araştırılan nesli tükenmiş hayvanlar içerisinde yer alıyor. Peki, moa kuşu nedir, nerede yaşadı ve nesli neden tükendi? Moaların özellikleri üzerine merak edilen bilgileri detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Zirve 23, İstanbul Volkswagen Arena’da gerçekleştirildi

Zirve 23, İstanbul Volkswagen Arena’da gerçekleştirildi

23 tarafından üniversite öğrencilerine; geleceklerini inşa ettikleri, gerçek tecrübe odaklı bir liderlik deneyimi yaşatmayı amaçlayan, bunu da şirketler, partnerler aracılığıyla gerçekleştiren bir serüven olan Zirve 23, İstanbul Volkswagen Arena’da gerçekleştirildi. Zirve kapsamında “Belirsizlik, Şüphe, Merak, Tutku, Denge, Huzur, Vicdan, Cesaret ve Devrim” olmak üzere 9 tema çerçevesinde oturumlar ve paneller düzenlendi.

23.09.2021Ekonomi
UNESCOnun listesine giren Işık Hadisesi 5 dakika sürdü

UNESCO'nun listesine giren 'Işık Hadisesi' 5 dakika sürdü

Sabah namazında bir araya gelen Siirtliler, İbrahim Hakkı Hazretleri'nin 257 yıl önce yaptırdığı düzenekle güneşin ilk ışınlarının, hocası İsmail Fakirullah Hazretleri'nin başucunu aydınlattığı 'Işık Hadisesi'ni ilgiyle izledi. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne de giren ve 5 dakika süren hadiseyi İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da takip etti.

23.09.2021Gündem
Tütsü nasıl yakılır Evde tütsü neden yakılır Tütsünün faydaları..

Tütsü nasıl yakılır? Evde tütsü neden yakılır? Tütsünün faydaları..

Dünyada pek çok farklı özelliği bulunan tütsüler vardır. Değişik bitki çeşitleri kullanmak amacıyla hazırlanan tütsüler, aynı şekilde insan sağlığı bakımından mühim katkılar sağlamaktadır. Peki, tütsü nasıl yakılır? Evde tütsü neden yakılır? Tütsünün faydaları nelerdir? İşte tütsü ile ilgili tüm ayrıntılar.

23.09.2021Araştırma
Sarallar ve Şirinler davasında karar çıktı Ümit Sarala 5 kez müebbet hapis cezası...

'Sarallar' ve 'Şirinler' davasında karar çıktı! Ümit Saral'a 5 kez müebbet hapis cezası...

Kamuoyunda 'Sarallar' ve 'Şirinler' olarak bilinen iki çetenin aralarında bulunan husumet nedeniyle 7 kişinin öldürülmesine ilişkin davada karar çıktı. 28 sanığın yargılandığı davada 'Sarallar' çetesinin lideri Ümit Saral'a, 2 kişiyi öldürdüğü, 3 kişiyi de öldürmeye azmettirdiği gerekçesiyle 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ile 2 kez müebbet hapis verilirken, çeşitli suçlardan değişik oranlarda da toplamda 75 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi.

22.09.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Değişiklikler puan getirdi

Lider Beşiktaş’a konuk olan Adana Demirspor 3-0 geriye düştüğü maçta muhteşem bir geri dönüşe imza attı ve karşılaşmayı 3-3’e getirerek sahadan puanla ayrılmasını bildi. Bireysel hatalardan yenen gollerden sonra bireysel beceriler beraberliği getirdi.

23.09.2021

New York’ta Afrika için bir ışık parladı

Kitabın daha ilk sayfasında parlıyor ışık...

22.09.2021

CHP’li belediyeler yurt işini sıkı tutmaya başladı

Yurt sıkıntısının en önemli nedeninin pandemi dolayısıyla öğrenci kapasitelerinin düşürülmesi olduğu belirtiliyor. Bir başka nedenin de yurt yapma yetkisinin YURTKUR’dan alınarak Spor Bakanlığı Yatırım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne devredilmesi olduğu söyleniyor. Onun da yeni yurt yapmak yerine ‘kiralama’ yöntemini tercih etmesi sorunu büyütüyor.

22.09.2021