EKSTRA
MENÜ

Defineci

Defineci ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Defineci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 237 Defineci haberi bulunmuştur.

Defineci Haberleri

Eyüp Sultan’da defineci talanı

Eyüp Sultan’da defineci talanı

Defineciler, Eyüp Sultan Mezarlığı’ndaki eski mezarları delik deşik etti. Esnaf ve semt sakinleri yeterli sayıda güvenlik görevlisi ve kamera sistemi olmamasından şikâyetçi.

3.04.2021Gündem
Helenistik dönemin Çördük Kalesinde defineci tahribatı

Helenistik dönemin Çördük Kalesi'nde defineci tahribatı

TOKAT'ta Helenistik çağdan kalan ve bugüne kadar birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Çördük Kalesi define avcılarının talanına uğradı. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Hatice Uyanık, "Kalede birçok yerli ve yabancı araştırmacılar incelemede bulundu. Günümüzde ise tescilli olmasına rağmen defineciler tarafından tahrip edilen bir eser. Arkeolojik alanlar zarar görüyor" dedi.

12.02.2021Gündem
Defineci talanı Roma dönemine ait oda mezarda bulundu

Defineci talanı! Roma dönemine ait oda mezarda bulundu

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde Roma dönemine ait oda mezar, define aramak için kaçak kazı yapanların hedefi haline geldi. Mezar taşları arasında patlayıcı için kullanılan kablolar bulundu.

13.01.2021Gündem
Efesin 5 katı büyüklüğündeki antik kent: Anavarza

Efes'in 5 katı büyüklüğündeki antik kent: Anavarza

Adana’nın Kozan ilçesindeki Anavarza Antik Kenti drone ile havadan görüntülendi. Anavarza Antik Kenti’nde kazı çalışmaları tamamlanınca Efes'in 5 katı büyüklüğünde bir antik kent yeniden gün yüzüne çıkacak.

11.01.2021Seyahat
5 bin yıllık yer altı yerleşiminde defineci talanı

5 bin yıllık yer altı yerleşiminde 'defineci' talanı

Tokat'ın Boyunpınarı köyü yakınlarında, M.Ö. 3 binli yıllarda kayalar oyularak, yapılan yer altı yerleşim yeri, definecilerin hedefi oldu. Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü öğretim üyesi Dr. Şengül Dilek Ful, 2018'de kazı yapılan yerleşim yerinde tahribatla karşılaştıklarını belirterek, "Define bulmak için giren kişiler, çok fazla tahrip etmişler. Salonları moloz taşlarla doldurulmuş durumda. Aşırı derecede tahribat söz konusu. Daha geniş çaplı bir güvenlik oluşturulması gerekiyor" dedi. Köy muhtarı Halil Çelik ise yer altı yerleşim yerinin turizme kazandırılmasını istedi.

9.01.2021Gündem
Geçimini sahilde değerli eşya arayarak sağlıyor

Geçimini sahilde değerli eşya arayarak sağlıyor

ANTALYALI Ali Özyurt, (56) geçimini 20 yıldır Konyaaltı Sahili'nde dedektörle bulduğu altınları satarak sağlıyor. 3 çocuk ve 3 torun sahibi olan Özyurt, "Hayatımı sürdürebileceğim başka işim yok" dedi.

5.01.2021Güncel
250 yıllık manastır şapeli defineci kazıları nedeniyle yıkıldı

250 yıllık manastır şapeli defineci kazıları nedeniyle yıkıldı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde Cunda Adası'nın ilk yerleşim yeri olarak kabul edilen yel değirmenleri yakınındaki Ai Dimitri Manastırı'nın ardından içindeki 250 yıllık şapel de yıkıldı. Şapel'in, definecilerin bölgede yaptığı kazılara dayanamayıp yıkıldığını belirten Dr. Öğretim Üyesi Figen Erdoğdu, "Aslında bu yapıların kendileri altın değerinde. Kıymetli, paha biçilmez eserler. Bu yapıların içinde hazine aramamız, bu yapıların değerini bilemememiz gerçekten çok üzücü" dedi.

4.01.2021Seyahat
Balıkesirde 250 yıllık manastır şapeli defineci kazıları nedeniyle yıkıldı

Balıkesir'de 250 yıllık manastır şapeli defineci kazıları nedeniyle yıkıldı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde Cunda Adası'nın ilk yerleşim yeri olarak kabul edilen yel değirmenleri yakınındaki Ai Dimitri Manastırı'nın ardından içindeki 250 yıllık şapel de yıkıldı. Şapel'in, definecilerin bölgede yaptığı kazılara dayanamayıp yıkıldığını belirten Dr. Öğretim Üyesi Figen Erdoğdu, "Aslında bu yapıların kendileri altın değerinde. Kıymetli, paha biçilmez eserler. Bu yapıların içinde hazine aramamız, bu yapıların değerini bilemememiz gerçekten çok üzücü" dedi.

3.01.2021Gündem
Mersindeki gizemli ev, definecilerin yeni adresi oldu

Mersin'deki gizemli ev, definecilerin yeni adresi oldu

MERSİN'in Tarsus ilçesinde, MİT gözetiminde 2016 yılında başlayıp bir yıl süren kazının yapıldığı 'gizemli ev' olarak adlandırılan eve, defineci olduklarından şüphelenilen ve kimliği belirsiz kişilerin girip çıkması mahallede panik yarattı. Vatandaşlar, terk edilen evde hala kazı yapıldığını iddia etti.

17.12.2020Haber
Gizemli ev, definecilerin yeni adresi oldu

Gizemli ev, definecilerin yeni adresi oldu

MERSİN'in Tarsus ilçesinde, MİT gözetiminde 2016 yılında başlayıp bir yıl süren kazının yapıldığı 'gizemli ev' olarak adlandırılan eve, defineci olduklarından şüphelenilen ve kimliği belirsiz kişilerin girip çıkması mahallede panik yarattı. Vatandaşlar, terk edilen evde hala kazı yapıldığını iddia etti.

17.12.2020Gündem
Türkiyenin günlerce konuştuğu gizemli ev ile ilgili yeni iddia Mahallede panik...

Türkiye'nin günlerce konuştuğu 'gizemli ev' ile ilgili yeni iddia! Mahallede panik...

MERSİN'in Tarsus ilçesinde, MİT gözetiminde 2016 yılında başlayıp bir yıl süren kazının yapıldığı 'gizemli ev' olarak adlandırılan eve, defineci olduklarından şüphelenilen ve kimliği belirsiz kişilerin girip çıkması mahallede panik yarattı. Vatandaşlar, terk edilen evde hala kazı yapıldığını iddia etti.

17.12.2020Gündem
Alanyada yağmur sonrası defineciler plajlara akın etti

Alanya'da yağmur sonrası defineciler plajlara akın etti

Antalya'nın Alanya ilçesinde sağanak yağış sonrası dünyaca ünlü sahillerine dedektörüyle gelen kişiler, rüzgarın şiddetiyle büyüyen dalgaların kıyıya sürüklediğini düşündüğü altın ve değerli madenleri aradı.

8.12.2020Haber
Aralarında öğretim görevlisinin de olduğu 10 defineci suçüstü yakalandı

Aralarında öğretim görevlisinin de olduğu 10 defineci suçüstü yakalandı

KÜTAHYA'nın Gediz ilçesinde, aralarında emekli uzman çavuş, polis ve öğretim görevlisinin bulunduğu 10 kişi, cihazla define araştırması yaparken jandarma tarafından suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.

20.11.2020Gündem
Sivasın gizemli Hevük Kalesi keşfedilmeyi bekliyor

Sivas'ın gizemli Hevük Kalesi keşfedilmeyi bekliyor

Sivas Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından sit alanı ilan edilen Sivas kent merkezine 30 kilometre mesafedeki Beştepe köyü, sınırları içerisinde bulunan Hevük Kalesi keşfedilmeyi bekliyor. Ertuğrul Gazi’nin Çarmagon Noyan’ı Boğa Öyüğü Savaşında kalenin ön kısmında yendiği rivayet edilirken kalenin Hititler ve Bizanslılar tarafından kullanıldığı düşünülüyor.

17.11.2020Seyahat
Eskişehir’de kaçak kazı yapan 3 defineci suçüstü yakalandı

Eskişehir’de kaçak kazı yapan 3 defineci suçüstü yakalandı

ESKİŞEHİR’de kaçak kazı yaparak define arayan 3 şüpheli, jandarma tarafından suçüstü yakalanarak, gözaltına alındı. Kaçak kazıda kullanılan 4 dedektör ele geçirildi.

18.09.2020Gündem
Koçbaşı ve taş işlemeli mezarlar, defineci ve kaçakçıların talanına uğradı

Koçbaşı ve taş işlemeli mezarlar, defineci ve kaçakçıların talanına uğradı

Türkiye'de genellikle Tunceli'de bulunan ve en az 400 yıllık olduğu tahmin edilen, Akkoyunlu Devleti geleneğinden olan koçbaşı ve taş işlemeli mezar taşlarının olduğu Pertek ilçesi Vasgirt köyündeki tarihi mezarlık alan, tarihi eser kaçakçıları ve definecilerin talanına uğradı. Bölge halkı, alanın korunmasını istiyor.

24.08.2020Seyahat
Tarihi köprüde defineci tahribatı

Tarihi köprüde defineci tahribatı

TOKAT'ın Erbaa ilçesinde Yer Köprü adı verilen Bizans döneminden kalma tek kemerli köprü, yöre halkı tarafından ulaşım için aktif olarak kullanılmaya devam ediyor. Yıllara meydan okuyan tarihi köprü defineciler tarafından da tahrip ediliyor.

21.08.2020Gündem
Tarihi köprüde defineci tahribatı

Tarihi köprüde defineci tahribatı

Tokat'ın Erbaa ilçesinde Yer Köprü adı verilen Bizans döneminden kalma tek kemerli köprü, yöre halkı tarafından ulaşım için aktif olarak kullanılmaya devam ediyor. Yıllara meydan okuyan tarihi köprü defineciler tarafından da tahrip ediliyor.

21.08.2020Seyahat
Masabaşı istemiyorsanız bu meslekler tam size göre

Masabaşı istemiyorsanız bu meslekler tam size göre

Gelecek hedeflerini kişiliğinin getirdiği özelliklere göre belirlemek ve eğitim kariyerini bu doğrultuda planlamak isteyen adaylar, mutlu bir yaşam için kendilerine en uygun meslek seçimini yapmaya hazırlanıyorlar. “Ben masabaşı işi istemiyorum” diyenler için, dört duvarın dışında sahada yapılan meslekleri araştırdık. Pilotluk, kaptanlık, gazetecilik, mühendislik, arkeologluk gibi bazı iş alanlarının keyifli ve zor yönlerini bu işleri yıllardır meslek edinenler anlatıyor.

11.08.2020Eğitim
1800 yıllık yazıtta defineci tahribatı

1800 yıllık yazıtta defineci tahribatı

Mersin'in Tarsus ilçesinde yer alan ve halk arasında 'İskender Yazıtı' olarak bilinen 1800 yıllık tarihi yazıt, defineciler tarafından delinerek tahrip edildi.

6.08.2020Seyahat
İmparator dağları deldi... Onlar yazıtı

İmparator dağları deldi... Onlar yazıtı

Yaklaşık 1800 yıllık yazıt, defineciler tarafından matkapla delindi. Roma İmparatoru Caracalla tarafından yazdırılan yazıtta imparatorun dağları delerek bu yolu açtığı belirtiliyor. Defineciler temmuz ayında bu yazıtın arkasında altın olduğunu düşünerek delik deşik edip tahrip etti.

5.08.2020Kitap Sanat
Kaçak kazı yapan 5 defineci yakalandı

Kaçak kazı yapan 5 defineci yakalandı

OSMANİYE'nin Toprakkale ilçesinde, zeytin bahçesinde kaçak kazı yapan 5 şüpheli, suçüstü yakalandı.

22.07.2020Gündem
Define arama izni nasıl ve nereden alınır İşte güncel define arama yönetmeliği

Define arama izni nasıl ve nereden alınır? İşte güncel define arama yönetmeliği

Define Arama Yönetmeliği, define kazıları ile yakından ilgili vatandaşlarca merak edilen konular arasında yer alıyor. Son olarak Define Arama Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan değişikliğe göre, define aranacak yer 50 metrekareyi ve 10 metre derinliği geçmeyecek, su altında define araması yapılamayacak. Peki, define arama izni nasıl ve nereden alınır?

21.07.2020Gündem
Kanyonda dinamit patlatan 2 defineci serbest bırakıldı

Kanyonda dinamit patlatan 2 defineci serbest bırakıldı

Bursa'nın İznik ilçesindeki Tacir Kanyonu’nda define ararken dinamit patlattığı öne sürülen ve olayın ardından gözaltına alınan Osman Ak (45) ile İlhan Kaya (49), savcılık sorgularının ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Bölgedeki kayaların arasında bulunan patlamamış 12 dinamit ise ekiplerce imha edildi.

19.07.2020Gündem
Dinamit patlatan defineciler patlayıcılarla birlikte şelaleden düştü

Dinamit patlatan defineciler patlayıcılarla birlikte şelaleden düştü

Bursa'nın İznik ilçesinde define ararken dinamit patlatınca şelaleden düştükleri iddia edilen 2 kişi Jandarma, itfaiye, AFAD ve 112 ekipleri tarafından kurtarılmaya çalışılıyor.Edinilen bilgiye göre olay İznik'e bağlı Tacir Mahallesi Kanyon mevkinde meydana geldi. İddiaya göre kimlikleri henüz belirlenemeyen 2 kişi define aramak için Kanyon bölgesine geldi. Şahıslar kanyon içerisinde dinamit patlattı. Bu sırada yerinden sökülen kayalar 2 kişinin bulunduğu bölgeye doğru yuvarlandı. Bulundukları yerdeki toprağında kaymasıyla şelaleden yuvarlanan iki kafadar yaralandı.

14.07.2020Haber
Otomobili kurşun yağmuruna tuttular 1 ölü, 2 yaralı

Otomobili kurşun yağmuruna tuttular! 1 ölü, 2 yaralı

Kütahya'nın Gediz ilçesinde bir otomobile yapılan silahlı saldırı sonucu 1 kişi öldü, 2 kişi ağır yaralandı. Silahlı saldırının sebebinin ise şüphelilerden İrfan M'nin oğlu Kadir M'nin geçen yıl bıçakla öldürülmesiyle ilgili olduğu öne sürüldü.

21.06.2020Gündem
2 bin yıllık antik kenti soymaya kalkan defineciyi profesör yakaladı

2 bin yıllık antik kenti soymaya kalkan defineciyi profesör yakaladı

Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki Eceabat ilçesinin Kilye Koyu yakınında, 2017 yılında arkeolojik yüzey araştırması yapan Prof. Dr. Reyhan Körpe, Roma İmparatorluğu’nun İtalya dışındaki en önemli şehirlerinden 2100 yıl önce kurulmuş Coela Antik Kenti'nin yerini tespit etti. Geçen Eylül ayında, antik kentin bulunduğu arazideki araştırmaları sırasında bir barakaya rastlayan profesor, 2 bin yıllık antik kenti soymak isteyen defineciyi suçüstü yakaladı.

13.03.2020Haber
Yer Çanakkale... Araştırma için gelen profesör suçüstü yakaladı

Yer Çanakkale... Araştırma için gelen profesör suçüstü yakaladı!

Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki Eceabat ilçesinin Kilye Koyu yakınında, 2017 yılında arkeolojik yüzey araştırması yapan Prof. Dr. Reyhan Körpe, Roma İmparatorluğu’nun İtalya dışındaki en önemli şehirlerinden 2100 yıl önce kurulmuş Coela Antik Kenti'nin yerini tespit etti. Geçen Eylül ayında, antik kentin bulunduğu arazideki araştırmaları sırasında bir barakaya rastlayan profesor, 2 bin yıllık antik kenti soymak isteyen defineciyi suçüstü yakaladı.

13.03.2020Gündem
Arkeologdan önce defineci keşfetti

Arkeologdan önce defineci keşfetti

Roma İmparatorluğu’nun İtalya dışındaki en önemli şehirlerinden olan Gelibolu Yarımadası’ndaki Coela antik kentinin yeri, Prof. Dr. Reyhan Körpe ve ekibince bulundu. Ancak arkeologlardan önce davranan defineciler, antik kentin her yerini kazarken kazı ekibi tarafından suçüstü yakalandı.

13.03.2020Gündem
Defineci, bayrak değiştirmeye gelen gençleri görünce kaçtı

Defineci, bayrak değiştirmeye gelen gençleri görünce kaçtı

MUĞLA'nın Marmaris ilçesi Manastır Tepesi'ndeki yıpranan Türk bayrağını değiştirmeye giden grubu fark eden kişi, paniğe kapılıp kaçtı. Define aradığı ve yaklaşık 50 bin lira değerindeki cihazları bölgede bıraktığı belirlenen şüpheliyi yakalamak için polis çalışma başlattı.

26.02.2020Gündem
Tiktoktaki barbarlık

Tiktok'taki barbarlık

Kültür ve Turizm Bakanlığı, kaçırılan tarihi eserleri getirmek için mücadele veriyor. Ülkemizin kültür varlıklarını yağmalayan defineciler ise bunu nasıl yaptıklarını sosyal medyadan fütursuzca yayınlıyor.

23.02.2020Gündem
Akhisar’da defineciler suçüstü yakalandı

Akhisar’da defineciler suçüstü yakalandı

Akhisar’da kaçak kazı yaparak tarihi eser arayan 4 kişi suçüstü yakalandı. Akhisar’ın Yenidoğan Mahallesi'nde şüpheliler Keklik Tepe mevkiinde 6 metre kazdığı alanda suç aletleri ile birlikte Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı asayiş ekipleri tarafından olay yerinde kıskıvrak yakalandı.

15.02.2020Gündem
Definecilerin kazdığı tepeden kral tacı figürlü paralar çıktı

Definecilerin kazdığı tepeden kral tacı figürlü paralar çıktı

Adana'da kral ve ailesinin mezarının olduğu öne sürüldüğü tepenin her tarafını kazan define avcıları bir vatandaşın ihbarı üzerine kaçarken, polisin gittiği olay yerinde aralarında kral tacı figürü de olan 26 eski para ele geçirildi.

13.02.2020Gündem
Definecilerin kazdığı tepeden kral tacı figürlü paralar çıktı

Definecilerin kazdığı tepeden kral tacı figürlü paralar çıktı

Adana'da kral ve ailesinin mezarının olduğu öne sürüldüğü tepenin her tarafını kazan define avcıları bir vatandaşın ihbarı üzerine kaçarken, polisin gittiği olay yerinde aralarında kral tacı figürü de olan 26 eski para ele geçirildi.

13.02.2020Gündem
Kütahyada 4 defineci suçüstü yakalandı

Kütahya'da 4 defineci suçüstü yakalandı

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesi Göbel köyünde bir arazide izinsiz kazı yapan 4 şüpheli jandarma tarafından suçüstü yakalandı.

11.02.2020Gündem
Jandarma’dan definecilere suçüstü

Jandarma’dan definecilere suçüstü

Sarıkamış’ta define arayan 4 kişi jandarma ekiplerince suçüstü yakalandı.

20.01.2020Gündem
Define için tünel kazan şüphelileri kaymakamın dikkati yakalattı Kardaki ayak izlerini takip etmiş

Define için tünel kazan şüphelileri kaymakamın dikkati yakalattı! Kardaki ayak izlerini takip etmiş

Kütahya'nın Dumlupınar ilçesine bağlı Büyükaslıhanlar Köyü'nde altın dolu lahit bulma amacıyla 5 metre derinlikte 10 metrelik tünel kazdığı belirlenen 3 kişi, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Tünel ile çevresinde savcılık ve Müze Müdürlüğü yetkililerince keşif yapıldı. Şüphelileri, dedikodu üzerine arazide inceleme yapan Dumlupınar Kaymakamı Abdülkerim Abbasoğlu'nun yakalattığı ortaya çıktı.

16.01.2020Gündem
Dedikodu üzerine 10 metrelik tünel kazmışlar Kıskıvrak yakalandılar

Dedikodu üzerine 10 metrelik tünel kazmışlar! Kıskıvrak yakalandılar

Kütahya'nın Dumlupınar ilçesine bağlı Büyükaslıhanlar köyünde 'altın dolu lahit dedikodusu' üzerine 3 şüphelinin 5 metre derinlikte 10 metrelik tünel kazdığı ortaya çıktı. İzinsiz kazı yapan şüpheliler jandarma ekiplerince gözaltına alınırken, gece de çalışmak için tünel içerisini ışıklandırdıkları belirlendi.

14.01.2020Gündem
Gülşehir’de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Gülşehir’de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde jandarma ekipleri tarafından kaçak kazı yapan defineciler suçüstü yakalandı.

14.01.2020Gündem
Kütahyada 8 defineci suçüstü yakalandı

Kütahya'da 8 defineci suçüstü yakalandı

Kütahya'da büyük bir kayanın altında define arayan 8 şüpheli suçüstü yakalandı.

17.12.2019Gündem
5 yıl önce başladı, sayısı hızla artıyor

5 yıl önce başladı, sayısı hızla artıyor

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde define avcıları tarafından açıldığı öne sürülen çukurlar, Kutluca Mahallesi sakinlerini isyan ettirdi. Her geçen gün çukur sayısının arttığını belirten mahalleliden Latif Nac, "Define avcıları, mahalleyi köstebek yuvasına çevirdi. Otlanmaya çıkan hayvanlarımız, çukura düşüyor. Yetkililerin gerekli önlemleri almalarını istiyoruz" dedi.

16.12.2019Gündem
Defineci müdür göreve döndü

Defineci müdür göreve döndü

BOLU’da gizli görevde olduklarını ve çıkacak hazineyi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne götüreceklerini söyleyerek define arayan eski Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Metin K. ve Ankara Jandarma Komutanlığı’nda istihbaratçı albay Kadri Y. 1 ay tutuklu kalıp tahliye oldu. Metin K., Sinop’ta göreve başlarken, Kadri Y. emekliliğe ayrıldı. Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Metin K. ve Kadri Y.'nin de aralarında olduğu 16 kişiye mala zarar vermek ve izinsiz kazı suçlamasıyla 5 yıla kadar hapis istedi.

5.12.2019Gündem
Define ararken fotokapana takıldılar

Define ararken fotokapana takıldılar

Amasya'da 1'inci derece arkeolojik SİT alanında dedektörle define arayan 3 kişi, fotokapanlarla tespit edildi. Jandarma ekiplerince gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen 3 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

3.12.2019Gündem
Define bulmak için evin içinde kazı yapmışlar Suçüstü yakalandılar

Define bulmak için evin içinde kazı yapmışlar! Suçüstü yakalandılar

Kars’ta defineciler, define bulmak için bir evin içerisini 8 metre kazdılar.

2.12.2019Gündem
İngiltere tarihini değiştirecek Viking definesi

İngiltere tarihini değiştirecek Viking definesi

İngiltere’de iki hazine avcısının dedektörlerle keşfedip çaldığı 3 milyon sterlin (22 milyon TL) değerindeki Viking definesinin İngiltere tarihini değiştirebileceği belirtiliyor.

23.11.2019Dünya
Viking definesi tarihi yeniden yazabilir

Viking definesi 'tarihi yeniden yazabilir'

İngiltere'de iki hazine avcısının detektörlerle keşfedip çaldığı 3 milyon sterlin değerindeki Viking definesinin İngiltere tarihini değiştirebileceği belirtiliyor.

22.11.2019Dünya
Defineciler suçüstü yakalandı

Defineciler suçüstü yakalandı

Kars Arpaçay’da izinsiz kazı yapan şüpheli 3 kişi suçüstü yakalandı.

21.11.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Camiler, kubbeler, minareler ve bitmeyen onarımlar

Marmara bölgesi kentlerinde geziyorum. Tatil gezisi değil, işlerimi hallettikten sonra dünya gözüyle sağı solu dolaşıyor, görüyor, anlamaya çalışıyor ve fotoğraflıyorum.Gezme, görme, öğrenme, fotoğraflama ve yazma tarifsiz bir keyif.

28.01.2021

Müsaitseniz kulak misafirliğine geleceğiz

Yolda yürürken kulağıma şöyle bir takılıp geçen cümleleri aşırı seviyorum. Bazıları o kadar cazip ki “Pardon sizinle biraz havadan sudan muhabbet edebilir miyim?” diye sormak istiyor insan. Bu hafta duyduklarımdan size küçük bir liste hazırladım.

27.09.2020

Salakmışız gibi yapalım panpa!

Bizanslıların aklına gelmemiş...

19.11.2019