EKSTRA
MENÜ

Dedikodu

Dedikodu haberleri sayfasında güncel ve son dakika Dedikodu hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 6.918 Dedikodu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Dedikodu Haberleri

Osmanlı kervanlarının büyük menderesi aşmasını sağlayan tarihi Hançalar Köprüsü

Osmanlı kervanlarının büyük menderesi aşmasını sağlayan tarihi Hançalar Köprüsü

Denizli’nin Çal İlçesindeki Hançalar ile Süller mahallelerini birbirine bağlayan tarihi Hançalar Köprüsü, yapım tarihi tam olarak bilinmemekle birlikte 700 yıllık bir geçmişe sahip.

9.09.2020Seyahat
Zeynep Söğüt cinayetinde kan donduran detaylar ortaya çıktı Televizyon programına da çıkmış...

Zeynep Söğüt cinayetinde kan donduran detaylar ortaya çıktı! Televizyon programına da çıkmış...

Adana'da 2013'te 2 çocuk annesi Zeynep Söğüt'ü (22) öldürüp, cesedini valize koyarak, Pozantı ilçesindeki dere yatağına attığı belirlenen Ersin Yalçınkaya (46) ve ona yardım eden Savaş Sanatman (38) ile Nazlı Tuğulucan, yakalanıp, tutuklandı. Şüphelilerden Savaş Sanatman'ın kayıp başvurusu yapılan Zeynep'i bulmak için televizyon programına, telefonla bağlandığı ortaya çıktı.

9.09.2020Gündem
Son dakika haberler: Muharrem İnce: Memleket Hareketi, ortak akıl hareketidir

Son dakika haberler: Muharrem İnce: 'Memleket Hareketi', ortak akıl hareketidir

CHP eski milletvekili Muharrem İnce 'Memleket Hareketi'ni Sivas'tan başlattı. İnce, "'Memleket Hareketi', bir tek adam hareketi değil ortak akıl hareketidir" dedi.

4.09.2020Gündem
8. Sınıf Türkçe Birleşik Sözcüklerin Yazımı konu anlatımı

8. Sınıf Türkçe Birleşik Sözcüklerin Yazımı konu anlatımı

Türkçemizde farklı amaçlar ile bir araya gelmiş pek çok birleşik sözcük bulunmaktadır. Bu sözcükler değişik kurallara göre bir araya gelerek anlamlar çıkarabilir. Şimdi birleşik sözcükleri ele alacağız ve neye göre yazıldığına bakacağız. İşte 8. sınıf Türkçe birleşik sözcüklerin yazımı konu anlatımı.

25.08.20208. SINIF
7. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Güzel Ahlak konu anlatımı

7. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Güzel Ahlak konu anlatımı

Dinimizin gerekliliklerinden biri de güzel ahlaklı olmaktır. Bunun için konuşurken sözlerimize, çevremizde iletişim kurarken de davranışlarımıza dikkat etmeliyiz. Bir mümin hem yaptığı ibadetlerle hem de güzel ahlakıyla etrafındakilere örnek olmalıdır. 7. sınıf öğrencileri için güzel ahlak konusunu detaylı bir şekilde anlattık.

23.08.20207. SINIF
Hüseyin Çimşirden flaş açıklama Şerefle ve onurla temsil ettiğim...

Hüseyin Çimşir'den flaş açıklama! "Şerefle ve onurla temsil ettiğim..."

Trabzonspor eski teknik direktörü Hüseyin Çimşir, Trabzonsporlu eski futbolcu Lemi Çelik'in kendisi ile ilgili, 'Yabancılar Newton ile bir oldu, Çimşir'i yedi' iddiaları üzerine açıklama yaptı.

23.08.2020Futbol
Siber zorbalığa uğrayan birini görürseniz ne yapmalısınız

Siber zorbalığa uğrayan birini görürseniz ne yapmalısınız?

Siber zorbalık uzun süredir herkesin gündeminde ancak yapılan son araştırmalara göre gençlere ve çocuklara yönelik siber zorbalık %70 ile rekor düzeyde artış gösterdi. Bu nedenle, siber zorbalığın ne olduğunu ve genç bir mağdurun nasıl destekleneceğini bilmenin ebeveynler için oldukça önemli hale geldiğini belirten uzmanlar, siber zorbalık türlerini sıralayarak neler yapılması gerektiğini paylaşıyor.

20.08.2020Teknoloji
5. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Tahiyyat Duası Ve Anlamı konu anlatımı

5. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Tahiyyat Duası Ve Anlamı konu anlatımı

Namazlarda okunan Tahiyyat duasının diğer adı Ettehiyyatü Duasıdır. Namazların ilk ve son oturuşlarında okunması gerekir. 4 rekat kılınan namazlarında 2. ve 4. rekatında okunur. 5. sınıflar için Tahiyyat Duasının anlam ve önemini anlattık.

18.08.20205. SINIF
Cuma hutbesinin konusu nedir 7 Ağustos Cuma hutbesi yayınlandı

Cuma hutbesinin konusu nedir? 7 Ağustos Cuma hutbesi yayınlandı!

Cuma hutbesi ile ilgili araştırmalar hızlandı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her hafta cuma hutbesi yayımlanıyor. Cuma namazlarını kılmaya gelecek olan vatandaşlara, cuma namazı ibadeti öncesinde, anlatılan cuma hutbesinin tam metni bu önemli günün gelmesi ile beraber yoğun ilgi görüyor. İşte 7 Ağustos cuma hutbesi...

7.08.2020Gündem
Bir dedikodu yayıldı, yüzlerce kişi oraya akın etti

Bir dedikodu yayıldı, yüzlerce kişi oraya akın etti!

Samsun’da bulunan yabancı uyrukluların rutin olarak yaptığı ‘bildirim yükümlülüğü’ uygulaması öncesi yapılan tüm bilgilendirmelere rağmen ‘bu uygulamada bildirim yapmayanların sınır dışı edilecekleri’ dedikodusu yayılınca Göç İdaresi Müdürlüğü önünde binin üzerinde kişi toplanarak uzun kuyruklar oluşturdu.

5.08.2020Gündem
Yengeç Burcu Erkeği

Yengeç Burcu Erkeği

Yengeç burcu erkeğinin çok duygusal olduğunu belirtmek önemlidir. Duygularını saklamayan ve bu şekilde yaşayan Yengeç burcu erkeği adına aile en önemli konular arasında yer almaktadır. Yengeç burcu erkeği hakkında bilinmesi gereken detaylar nelerdir? Yengeç burcu erkeği temel ve fiziksel özellikleri, olumlu ve olumsuz yanları ile birlikte aşk, iş ve cinsel hayatı hakkında tüm bilgileri bulabilirsiniz.

5.08.2020Burçlar
Şartlar kötü gitse de Ateş, Ayşen’in yanından gitmeyecek

Şartlar kötü gitse de Ateş, Ayşen’in yanından gitmeyecek

Kanal D dizisi “Çatı Katı Aşk” bu yazın öne çıkan işlerinden. Ayşen ve Ateş’in hikâyesi kısa sürede sevildi ve bu karakterleri canlandıran Ezgi Şenler ile Furkan Andıç TV'nin yeni dizi ikililerinden biri oldu. Şimdi onlara kulak verelim, bakalım onların çatı katında neler olup bitiyor...

3.08.2020Televizyon
Rüyada elti görmek ne anlama gelir Rüyada elti ile tartışmak ve kavga etmek tabiri

Rüyada elti görmek ne anlama gelir? Rüyada elti ile tartışmak ve kavga etmek tabiri

Akraba ilişkileri birçok kişi için hayatları boyunca sorun olan bir durumdur. Bu sebeple akraba ilişkileri sık sık rüyalarda da kendine yer bulur. Özellikle elti, görümce, kayınvalide gibi unsurlar gelinler için oldukça önemli akrabalık ilişkileri olarak bilinmektedir. Bundan dolayı kişiler en çok kimle sorun yaşıyorsa genelde onu rüyasında görür. Rüyada elti görmek de bu rüyalar arasındadır. Rüyada elti görmek ile ilgili detayları derledik.

29.07.2020Rüya Tabirleri
Halasının oğlunu bıçaklayarak öldürdü

Halasının oğlunu bıçaklayarak öldürdü

İZMİR'in Bayındır ilçesinde Mehmet Emin Ü. (25), halasının oğlu Ahmet Uğur'u (26) çıkan tartışmada bıçaklayarak öldürdü. Olayın ardından yakalanıp, gözaltına alınan şüpheli adliyeye sevk edildi.

24.07.2020Gündem
6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Manevi Değerlerimizi Koruyup Saygı Gösteririz konu anlatımı

6. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Manevi Değerlerimizi Koruyup Saygı Gösteririz konu anlatımı

Manevi değerler her insanın korumak ve saygı göstermek zorunda olduğu değerlerin başında gelir. Bu değerleri ihmal etmek ve korumamak ise toplum olarak geriye gidilmesine neden olur. Altıncı sınıflar için manevi değerlerimiz konusu örnekleri ile birlikte açıkladık.

21.07.20206. SINIF
4. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Dinim Temiz Olmamı İstiyor konu anlatımı

4. Sınıf Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Dinim Temiz Olmamı İstiyor konu anlatımı

İslam dininde temizlik maddi ve manevi temizlik olarak ikiye ayrılır. Maddi temizlik kişilerin beden ve kıyafet temizliğine dikkat etmesidir. Manevi temizlik ise bireylerin art niyetli düşüncelerden arınması ve temiz bir ruha sahip olması anlamına gelir. 4.Sınıflar için ''Dinim Temiz Olmamı İstiyor'' konusu örnekleriyle açıkladık.

20.07.20204. SINIF
Kronik stres COVID-19’u çağırır

Kronik stres COVID-19’u çağırır

Eskiden hepimizin en büyük sorunuydu stres. “Aman uzak durun, sakin olun” uyarıları yapardık. Şimdi ise yerini koronavirüse bıraktı. Araştırmalar, kronik stresin ‘Sitokin fırtınası’na neden olarak bağışıklığı zayıflatabileceğini ve COVID-19’a karşı insanları daha fazla riske sokabileceğini söylüyor.

17.07.2020Gündem
Türk sinemasının çok yönlü oyuncusu

Türk sinemasının çok yönlü oyuncusu

Türk sinemasının ünlü oyuncularından Fikret Hakan, vefatının 3'üncü yılında anılıyor.

10.07.2020Keyif
Son dakika haberi: Bahçeliden çoklu baro kanun teklifi açıklaması: Avukatlar güçlenecek

Son dakika haberi: Bahçeli'den çoklu baro kanun teklifi açıklaması: Avukatlar güçlenecek

Son dakika... Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli teşkilatlara genelge gönderdi. MHP lideri Bahçeli teşkilatlara gönderdiği genelgede, çoklu baro kanun teklifi ile ilgili olarak, “Görüşülen çoklu baro kanun teklifiyle barolar demokratikleşecek, avukatlar özgürleşecek, savunma daha da güçlenecektir” dedi.

8.07.2020Gündem
Ne çektin be Hülya

Ne çektin be Hülya

HÜLYA Avşar, Bodrum’daki Günay Restoran’da sahneye çıktı.

28.06.2020Keyif
Bakan Pakdemirlinin talimatıyla Robinson Ziyanın adasında hasat yapıldı

Bakan Pakdemirli'nin talimatıyla "Robinson Ziya"nın adasında hasat yapıldı

Keban Baraj Gölü'ndeki adada yaşayan 81 yaşındaki Ziya Abay'ın yetiştirdiği kirazın hasadı, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin talimatıyla, Elazığ Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerince yapıldı.

22.06.2020Ekonomi
Mutlu aile var mıdır

Mutlu aile var mıdır?

M. Caner Alper yeni romanı ‘Şeref Motel’de bizi idealleştirilmiş aile fotoğraflarından çıkarıp gerçek hayattan aşina olduğumuz bitkin, tahammülsüz, öfkeli ve hayal kırıklığına uğramış yüzlerin oluşturduğu bir ailenin öyküsüne dahil ediyor. Ne aile ideal, ne de sıkça zikredilen ‘şeref’ meselesi hakiki...

19.06.2020Kitap Sanat
Kerimcan Durmazdan Caner Çalışır açıklaması

Kerimcan Durmaz'dan Caner Çalışır açıklaması

Geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden 31 yaşındaki sosyal medya fenomeni Caner Çalışır'ın yakın arkadaşı Kerimcan Durmaz'la küs olduğu iddia ediliyordu. Kerimcan Durmaz iddialarla ilgili konuştu.

18.06.2020Magazin
Rüyada kene görmek ne anlama gelir Rüyada kene ısırması ve kene ezmek anlamı

Rüyada kene görmek ne anlama gelir? Rüyada kene ısırması ve kene ezmek anlamı

Rüyada kene görmenin ne anlama geldiğini pek çok kişi internet üzerinden araştırıyor. Rüyanın nasıl yorumlandığını ve neleri kapsadığını yazı üzerinden inceleyebilirsiniz. Peki, rüyada kene görmek ne anlama gelir? Rüyada kene ısırması ve kene ezmek anlamı hakkında bilinmesi gereken detaylar sizler için derledik.

15.06.2020Rüya Tabirleri
Emrenin ailesi adalet istiyor

Emre'nin ailesi adalet istiyor

TEKİRDAĞ'ın Çorlu ilçesinde, intihar eden Emre Y.'ye (23), 9 yaşından itibaren cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen V.T.'nin (68), tutuklu yargılandığı davanın görülen son duruşmasının ardından mağdurun ablaları, Derya G. ve Aslı K., tek isteklerinin adaletin yerini bulması olduğunu söyledi. Kardeşlerden Derya G., "Emre'nin tek istediği buydu. Artık bana güneş doğsun diyordu. Emre artık hayatta yok ama mezarına güneş doğsun. Herkes bizim yanımızda, Emre için adalet istiyorum" dedi.

13.06.2020Gündem
Pandemi ile birlikte siber zorbalık vakalarında artış yaşanıyor

Pandemi ile birlikte siber zorbalık vakalarında artış yaşanıyor

Sabancı Vakfı’nın Hibe Programı kapsamında desteklediği Nirengi Derneği, COVID-19 salgını nedeniyle çocuk ve gençlerin internette geçirdiği sürenin artması nedeniyle maruz kalınan siber zorbalık vakalarında artış olabileceğini belirtti. “Çok Geç Olmadan İstanbul!” projesi ile istismar, flört şiddeti ve akran zorbalığı konusunda İstanbul’daki öğretmen, idareci ve velilere eğitimler veren dernek, yaygın olan inancın tersine zorbalığın doğal bir süreç olmadığı ve çocukla iş birliği içinde mutlaka müdahale edilmesi gerektiği konusunda uyardı.

12.06.2020Teknoloji
Dedikodu cinayetine indirimsiz müebbet

Dedikodu cinayetine indirimsiz müebbet

BURSA’da, çocukluk arkadaşı Ömer Sabak’ı (28) eşi hakkında dedikodu yaptığı gerekçesiyle sokak ortasında pompalı tüfekle vurarak öldüren Murat Kanşıray (29) müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Son sözü sorulduğunda “Sözüm yoktur” yanıtı veren Kanşıray'ın cezasında, ‘iyi hal’ ve ‘tahrik indirimi’ uygulanmadı.

9.06.2020Gündem
Rüyada oruç tutmak ne anlama gelir Rüyada oruç bozmak açmak tabiri

Rüyada oruç tutmak ne anlama gelir? Rüyada oruç bozmak açmak tabiri

Oruç tutmak gerçek hayatta her açıdan önemli iken rüyada oruç tutmak da hayra yorulan rüyalar arasında yer almaktadır. Pek çok insan rüyasında oruç tuttuğunu gördüğünde bunun ne anlama geldiği konusunda araştırma gerçekleştiriyor. Peki, rüyada oruç tutmak ne anlama gelir? Rüyada oruç bozmak açmak tabiri hakkında merak edilenler.

30.05.2020Rüya Tabirleri
Rüyada battaniye görmek ne anlama gelir Rüyada battaniye almak ve örmek tabiri

Rüyada battaniye görmek ne anlama gelir? Rüyada battaniye almak ve örmek tabiri

Battaniyenin eski ve yeni olmasına bağlı şekilde rüyada battaniye görmek farklı yorumlar üzerinden ele alınmaktadır. Rüya yorumcuları aynı zamanda olumlu ya da olumsuz biçimde farklı yorumlar getirmiş durumda. Peki, rüyada battaniye görmek ne anlama gelir? Rüyada battaniye almak ve görmek tabiri hakkında bilinmesi gereken detaylar.

30.05.2020Rüya Tabirleri
Kamera önünden mikrofon başına...

Kamera önünden mikrofon başına...

Kimi albüm çıkarıyor, kimi sahneye çıkıyor. Video klipleri 100 milyona yaklaşan da var, kulüpleri doldurup taşıran da... Biz onları filmleri ya da dizileriyle tanıdık, meğer yetenekleri oyunculukla sınırlı değilmiş. Her gün aralarına bir yenisi katılan oyuncu-şarkıcılarla müzik sevdalarını konuştuk.

Enis Arıkan: Çikolata yıkadım

Enis Arıkan: Çikolata yıkadım

POPSAV, Covid-19 salgını nedeniyle ekonomik olarak zorlu bir dönemden geçen müzik sektörü çalışanlarına destek için online bir müzik festivali düzenledi. YouTube üzerinden yayınlanan Popsav Müzik Festivali’ne Demet Akbağ, Cansel Elçin, Uraz Kaygılaroğlu gibi ünlü isimler konuk oldu.

27.05.2020Magazin
Toplantıda o teklifi yapan 7 takım ve yayıncı kuruluşla ilgili bomba dedikodu

Toplantıda o teklifi yapan 7 takım ve yayıncı kuruluşla ilgili bomba dedikodu!

Hürriyet yazarı Tahir Kum, çok konuşulacak kulis bilgilerini aktardı. “Ligi oynayalım ama küme düşme olmasın” teklifini yapan kulüpleri açıklayan Kum, yayıncı kuruluş beIN Sports ile ilgili son dakika bilgisini de paylaştı. Kum ayrıca Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu’nun müsabakaların başlamasından sonra yaşanacak herhangi olumsuz bir gelişme sonrası tezini de duyurdu.

22.05.2020Futbol

Yazar Sonuçları

İlahi Abdullah Gül

Abdullah Gül, sosyal medyadan şu mesajı atmış:

31.08.2020

Taklitlerinden sakınınız

Su uyur düşman uyumaz derler ya, bu hafta gazetede okuduğum bir haber bu sözü hatırlattı. Son altı aydır pandemi nedeniyle dünya çapında bir uyku halindeyiz. Kötü bir rüyadan uyanmayı bekliyoruz. Her şey biraz askıda. Tüm kararları son ana bırakmak zorunda kalıyoruz.

24.08.2020

Bizde deliye Mecnun derler

Aşk bir delilik halidir ve insanı cinlere karıştırır. Sanıyor musunuz ki “mecnun” bir isim olarak doğdu?

15.08.2020

Başörtüsünden vazgeçenler varmış

Geçen yıl da çıkmıştı böyle bir şayia.

10.08.2020

Şartlar kötü gitse de Ateş, Ayşen’in yanından gitmeyecek

Kanal D dizisi “Çatı Katı Aşk” bu yazın öne çıkan işlerinden. Ayşen ve Ateş’in hikâyesi kısa sürede sevildi ve bu karakterleri canlandıran Ezgi Şenler ile Furkan Andıç TV'nin yeni dizi ikililerinden biri oldu. Şimdi onlara kulak verelim, bakalım onların çatı katında neler olup bitiyor...

3.08.2020

Fenerbahçe taraftarını küstürmeyin

Hele şükür biraz hareket geldi basketbola... Visa Athletic Center’da, tribünlerde hareketli GIF sempatik seyirci kartonları eşliğinde, seyircisiz başladı NBA.

2.08.2020

Bunun nesi ‘muzır’

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu, İngiliz yazar Anna Milbourne tarafından kaleme alınan ‘Bebekler Nereden Gelir?’ isimli çocuk kitabının muzır nitelikte olduğuna karar vermiş.

8.07.2020

Delilerin kuyuları

Eskiden bir deli kuyuya taş atarmış, kırk akıllı çıkaramazmış deniliyordu...

6.07.2020

Komedya

Bir yandan seçim kazanı kaynatılıyor, diğer yandan ırkçılık karşıtı gösterilerle yangın yerine dönen ABD, koronavirüs salgınıyla baş etmeye çalışıyor...

22.06.2020

Bu yaz: Yazlığa gidip kapanma yazı

Yeni normalin ilk yazında eski adetlere dönüş yaşıyoruz.

21.06.2020

Şehirden notlar

Yeni normalde İstanbul’da dolaşmak. Değişen sadece maske mi? Her şey eskisi gibi mi? Şehirden kişisel, genel, sosyal ve asosyal notlara buyurun...

19.06.2020

Yazdım işte!  

Baba evin kirasını ödeyemezken, “oyuncak isterim”, diye tutturan çocuklara benzetiyorum kendimi…

17.06.2020

Ailem sevdiğim adama karşı

Sevgilim, 10 yıl önce 1 buçuk ay evli kalıp sonrasında boşanmış. Ailem de bu yüzden onunla evlenmemi istemiyor. Bana “El alem ne der, olmaz” diyorlar. Ne yapmalıyım?

5.06.2020

Bugün 'dedikodu' günüm bakın neler anlatacağım

İkinci kocası Artie Shaw onun için “Görebileceğiniz en güzel yaratık” diyordu...

5.06.2020

Hüznün çiçekleri

Kandamlası çiçeği adını nereden alır? Gülün kırmızısı nereden gelir? Ah işte, bunlar hep hüzünlü öyküler!

30.05.2020