MENÜ

De-Cıx

De-Cıx ile ilgili tüm haberleri ve son dakika De-Cıx haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 60 De-Cıx haberi bulunmuştur.

De-Cıx Haberleri

İnternetten gelen tehdit: DDoS saldırılarına karşı önlemler

İnternetten gelen tehdit: DDoS saldırılarına karşı önlemler

DE-CIX Frankfurt, uluslararası bir bilim ekibi ile birlikte, DDoS saldırılarının etkisini analiz eden ve kritik sonuçlarla birlikte emniyet güçleri tarafından alınan önlemlerin de sonuçlarını ortaya koyan bir çalışmaya imza attı.

10.02.2020Teknoloji
DE-CIX St. Petersburg faaliyetine başladı

DE-CIX St. Petersburg faaliyetine başladı

İnternet Değişim (IX) operatörü DE-CIX Frankfurt ve aynı zamanda DE-CIX’in stratejik iş ortağı da olan Rus Internet Değişim Noktası MSK-IX, tüm DE-CIX bağlantı hizmetlerinin St. Petersburg’ta erişilebilir olduğunu duyurdu.

29.01.2020Teknoloji
DE-CIX Singapur’da yeni bir Internet Değişim Noktasını hayata geçiriyor

DE-CIX Singapur’da yeni bir Internet Değişim Noktasını hayata geçiriyor

İnternet Değişim Noktası (IX) DE-CIX, Güneydoğu Asya’daki yeni operasyonunu duyurdu. DE-CIX’in yeni İnternet Değişim Noktası, 2020 yılının ikinci yarısında faaliyete geçecek ve tamamen DE-CIX tarafından yönetilecek.

24.01.2020Teknoloji
Geleceğin internet trafiğindeki itici güç: Bulut oyun

Geleceğin internet trafiğindeki itici güç: Bulut oyun

Uzun yıllardan beri bulut, BT dünyasının önemli bir dayanak noktasını oluşturuyor. Diğer yandan bulut oyun, göreceli olarak yeni bir fenomen. Şu ana kadar oyun dünyasında daha çok, lokal sunuculara yapılan kurulumlar yaygın. Ancak bu durum değişecek çünkü - çok yeni pazara sunulan Google bulut oyun hizmeti Stadia gibi- bulut oyun hizmetleri yükselişte. Eğer bulut oyun beklenen standarda ulaşırsa, veri iletiminde çok büyük bir artış yaşanacak – bu trendin aynı zamanda Internet altyapısı üzerinde de etkileri olacak. DE-CIX Teknoloji Başkanı Dr. Thomas King, bu alandaki zorlukları, başarılı olmak için özellikle büyük ölçekte bulut oyun dünyasında neler yapmak gerektiğini anlattı.

8.01.2020Teknoloji
Saniyede 8 Terabit veri akışı ile yeni bir dünya rekoru daha kırıldı

Saniyede 8 Terabit veri akışı ile yeni bir dünya rekoru daha kırıldı

DE-CIX Frankfurt, bu sene ikinci kez yeni bir dünya rekoruna imza attı. Veri akışı, saniyede 8.1 Terabit ile yeni bir rekora ulaştı, Eylül ortasında saniyede 7.1 olan bu rekor, bir Terabit artışla yeni bir rekor seviyesi daha yarattı. DE-CIX Frankfurt, dünyada en yüksek veri akışına sahip Internet Değişim Noktası ve yeni rekorlarla öyle olmaya da devam ediyor. Sadece birkaç haftalık zaman diliminde, DE-CIX Frankfurt’ta veri trafiği en yoğun zamanlarda neredeyse yüzde 14 arttı.

16.12.2019Teknoloji
Sosyal medyadaki bu tuzaklara karşı kendinizi böyle koruyun

Sosyal medyadaki bu tuzaklara karşı kendinizi böyle koruyun

İbn Haldun Üniversitesi (İHÜ) Felsefe Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Enis Doko, insanların sosyal medyada gördüğü paylaşımlara karşı duygularına hakim olmak, mantık safsatalarına ve propagandaya kanmamak ve doğru bilgiyi yanlıştan ayırt edebilme çabasında olmak için birden fazla alternatifi zihninde bulundurarak düşünme gibi felsefecilere özgü zihni savunma sanatı yeteneğine ihtiyacı olduğunu söyledi.

20.11.2019Teknoloji
İstanbul, global bir telekomünikasyon şehri olmayı hak ediyor

'İstanbul, global bir telekomünikasyon şehri olmayı hak ediyor'

Dünyanın en büyük İnternet Değişim Noktası olan DE-CIX, geçtiğimiz günlerde İstanbul'da önemli bir zirve gerçekleştirdi. DE-CIX İstanbul Zirvesi 2019 kapsamına pek çok şirket etkinliğe katılırken, DE-CIX International CEO'su Ivo A. Ivanov, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

24.10.2019Teknoloji
Bağlantı dünyasının liderleri DE-CIX İstanbul Zirvesi 2019’da buluştu

Bağlantı dünyasının liderleri DE-CIX İstanbul Zirvesi 2019’da buluştu

İki kıtayı birbirine bağlayan eşsiz şehir İstanbul; Asya, Avrupa ve Amerika kıtaları arasında dev bir bağlantı ekosistemi yaratan DE-CIX ev sahipliğinde telekom ve bilişim sektörünün önde gelen isimlerini ağırladı.

17.10.2019Teknoloji
DE-CIX tek bir bağlantı ile dünyaya açıyor

DE-CIX tek bir bağlantı ile dünyaya açıyor

Frankfurt'taki merkezinde veri trafiği geçtiğimiz haftalarda en yüksek noktaya çıkarak, saniyede 7.1 Terabit ile yeni bir dünya rekoru yaratan DE-CIX'in Türkiye Bölge Direktörü Bülent Şen; şirketin son çalışmaları hakkında bilgi verdi. DE-CIX'in Türkiye'deki faaliyetlerini, yeni teknoloji ve hizmetlerini, internet altyapısıyla ilgili önemli detayları ve 16 Ekim tarihinde gerçekleşecek DE-CIX İstanbul Zirvesi'nin içeriğini Hürriyet'e anlattı.

14.10.2019Teknoloji
Çinden ABDnin vize yasağına tepki

Çin'den ABD'nin vize yasağına tepki

Çin, ABD'nin Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Türklerine ve diğer Müslüman azınlıklara uygulanan baskı ve şiddetten sorumlu olan bazı Çinli yetkililere vize kısıtlaması getirmesine tepki gösterdi.

10.10.2019Dünya
Kilosu 7 bin lira Dünyanın en kalitelisi Türkiyede...

Kilosu 7 bin lira! Dünyanın en kalitelisi Türkiye'de...

Ordu’da aile bütçesine katkıda bulunmak için arı sütü üretimi gerçekleştiren kadın çiftçiler zoru başardı. Kadın çiftçiler, temel kalite parametresi en az 1,4 değere sahip olan arı sütünde büyük bir başarı elde ederek temel kalite parametresi 2,1 olan dünyanın en kaliteli arı sütü üretimini gerçekleştirdiler.

10.10.2019Ekonomi
Apple, Çini kızdıran mobil uygulamayı kaldırdı

Apple, Çin'i kızdıran "mobil uygulamayı" kaldırdı

Apple, Hong Kong'da polislerin konumlarını güncel olarak görüntüleyen uygulama "HKmap.live"ı mobil satış mağazası "Apple Store"dan kaldırdığını duyurdu.

10.10.2019Dünya
Avrupa Birliğinden flaş karar İki ülke vergi cenneti listesinden çıkarıldı

Avrupa Birliği'nden flaş karar! İki ülke vergi cenneti listesinden çıkarıldı

Avrupa Birliği, İsviçre ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni vergi cenneti listesinden çıkardığını açıkladı.

10.10.2019Ekonomi
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Türkiyeye geliyor

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Türkiye'ye geliyor

Dışişleri Bakanlığı, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in 11 Ekim 2019 tarihinde Türkiye'ye yapacağı ziyaret hakkında açıklama yaptı.

10.10.2019Dünya
Twitterdan şok açıklama Özür dilediler

Twitter'dan şok açıklama! Özür dilediler

Twitter, kullanıcıların mail ve cep telefonu bilgilerinin reklam servislerinde paylaşıldığını açıkladı.

9.10.2019Ekonomi
Ortadoğu Çağatay’ı izliyor

Ortadoğu Çağatay’ı izliyor

Çağatay Ulusoy, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de düzenlenen bir ödül töreninde ‘Yılın Televizyon Yıldızı’ seçildi. Ünlü oyuncuya hem hayranları hem de basın mensupları büyük ilgi gösterdi.

9.10.2019Magazin
O da bana yaklaşmasın

'O da bana yaklaşmasın'

İspanyol model Elisabeth Mas Vall’un, boşanma aşamasında olduğu eşi Caner Karaloğlu ve sevgilisi Tuba Ünsal hakkında kendisini darp ettikleri iddiasıyla aldırdığı uzaklaştırma kararının ardından, Ünsal da mahkemeye başvurdu.

9.10.2019Magazin
“Alice”ten başka projem yok

“Alice”ten başka projem yok

Serenay Sarıkaya önceki gün Zorlu Alışveriş Merkezi’nde görüntülendi.

9.10.2019Magazin
Vatan Şairi tiyatro sahnesinde

Vatan Şairi tiyatro sahnesinde

Vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nı nasıl ve hangi koşullarda yazdığını anlatan ‘Şair, Şiir, Şuur’ tiyatroseverlerle buluşuyor. Murat Ozan’ın yönettiği, Emre Nurettin Örük’ün Mehmet Akif Ersoy’u canlandırdığı 50 dakikalık tek kişilik oyun, 10 Ekim’de Bursa Feraizcizade Tiyatrosu’nda ilk gösterimini yapacak.

8.10.2019Keyif
Gelinim Mutfakta’da gün birincisi kim oldu, çeyrek altını hangi gelin kazandı

Gelinim Mutfakta’da gün birincisi kim oldu, çeyrek altını hangi gelin kazandı?

Gelinim Mutfakta 8 Ekim Salı günü 367. Bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Haftanın ikinci gününde Gelinim Mutfakta’nın yeni yarışmacısı Duygu için gelen video mesaj ortalığı karıştırdı. Gün değerlendirmesi ardından günün kazananı ortaya çıktı. Peki, Gelinim Mutfakta’da gün birincisi kim oldu, çeyrek altını hangi gelin kazandı?

8.10.2019Televizyon
Pekinel kardeşlerin hedefi 500 bin çocuğu müzikle buluşturmak

Pekinel kardeşlerin hedefi 500 bin çocuğu müzikle buluşturmak

Dünyaca ünlü piyanist Güher ve Süher Pekinel kardeşler, 10 yılı aşkın süredir yürüttükleri 3 ayrı eğitim projesi ile iki sene sonra toplamda 500 bin çocuğa ulaşarak, dünya sahnelerinde Türkiye'yi tanıtan isimlerin sayısını artırmayı hedefliyor.

8.10.2019Keyif
Gülper Özdemir: Dünya vatandaşıyım

Gülper Özdemir: Dünya vatandaşıyım

Oyuncu Gülper Özdemir InStyle dergisinin ekim sayısına konuk oldu ve hakkında bilinmeyenleri anlattı.

8.10.2019Televizyon
Diriliş Ertuğrul’un devamı Diriliş Osman ne zaman başlıyor

Diriliş Ertuğrul’un devamı Diriliş Osman ne zaman başlıyor?

Diriliş Ertuğrul’un devamı olan Diriliş Osman için bekleyiş devam ediyor. Yeni sezonun başlamasıyla birlikte pek çok yeni dizi ekran macerasına başladı, akıbeti en çok merak edilenlerden biri ise Diriliş Osman oldu. Kadrosu ve senaryosuna ilişkin bilgiler sır gibi saklanan tarihi diziyle en net olarak bilinen tek şey başrolünde Burak Özçivit’in yer alacağı. Peki, Diriliş Osman ne zaman başlıyor?

8.10.2019Televizyon
Ich hab noch einen Koffer in Berlin

"Ich hab' noch einen Koffer in Berlin"

Erdal İnci ve Oddviz kolektifinin eserlerinden oluşan "Ich hab' noch einen Koffer in Berlin" (Berlin'de Hala Bir Bavulum Var) adlı sergi, Goethe Enstitüsü'nün İstanbul'daki merkezinde sanatseverlerle buluştu. Berlin Duvarı'nın yıkılışının 30. yıl dönümüne özel hazırlanan sergi, 7 Ocak'a kadar sürecek.

8.10.2019Keyif
Yabancı hayranları artıyor

Yabancı hayranları artıyor

‘Kimse Bilmez’ dizisinde Ezgi karakteriyle tanınan Beran Özel, sosyal medyada özellikle Ortadoğu ülkelerindeki yabancı hayranları tarafından büyük ilgi görüyor.

8.10.2019Televizyon
Pekkan’dan mesaj var

Pekkan’dan mesaj var

Demet Evgar, Bankalararası Kart Merkezi’nin yeni reklam filmi için “Süper Star” oldu.

8.10.2019Keyif
Kaleli’nin yerine Ateş

Kaleli’nin yerine Ateş

Çekimlerine ay sonunda başlanması planlanan “Yabancı” adlı dizinin ikinci başrol oyuncusu da netleşti.

8.10.2019Televizyon
İlk filmde sınırı aştı

İlk filmde sınırı aştı

Hande Erçel, ilk sinema filmi için yapım şirketiyle anlaşmaya vardı. Oyuncu, İran-Türk ortak yapımı ‘Aşk Sarhoşu’nda Mevlânâ’nın kızı Kimya Hatun’u canlandıracak.

8.10.2019Keyif
Spor hocasını uzaylı yaptı

Spor hocasını uzaylı yaptı

Cem Yılmaz’ın hem senaryosunu yazıp hem de yönettiği, yapımcılığını NuLook ve CMYLMZ Fikirsanat’ın üstlendiği “Karakomik Filmler” serisinin ilk filmi, 18 Ekim’de vizyona girecek.

8.10.2019Magazin
MasterChefte dün kim kazandı  MasterChef son bölümde (kaptanlık ve ödül oyunu) yaşananlar

MasterChef'te dün kim kazandı? MasterChef son bölümde (kaptanlık ve ödül oyunu) yaşananlar

MasterChef'in 25 Ekim tarihli bölümünde çifte heyecan yaşandı. Önce kaptanlık için mücadele eden MasterChef yarışmacıları ardından ödül oyunu için karşı karşıya geldiler. Jürinin belirlediği menüyü en iyi şekilde sunan takım, ödül oyunun sahibi oldu. Peki, MasterChef Türkiye 25. bölümde bayrak yarışı olarak oynanan ödül oyununda kazanan hangi takım oldu?

8.10.2019Televizyon
Biz ekip olarak hayvanseveriz

Biz ekip olarak hayvanseveriz

“Kral Şakir” ailesi ikinci beyazperde çıkarmasını yaptı, serinin ikinci filmi “Korsanlar Diyarı” geçen cuma vizyona girdi. Fikri 40 yılı aşkın süre önce şekillenmeye başlayan ve üç yıl önce doğan “Şakir”in yaratıcısı Varol Yaşaroğlu “1 milyonun altında gişe beklemiyorum” iddiasında... Salonlardaki genel görüntü de bu iddianın boş olmadığını kanıtlar gibi...

8.10.2019Magazin
İvana Sertten 15 cmlik topuk şov

İvana Sert'ten 15 cm'lik topuk şov

Miss Fashion TV 2019, dün akşam KKTC'de yapıldı. Yarışmayı Ukrayna’dan katılan 1.78 boyundaki İlona Vasko (23) kazandı.

7.10.2019Magazin
DE-CIX tek bir bağlantı ile dünyaya açıyor

DE-CIX tek bir bağlantı ile dünyaya açıyor

Frankfurt'taki merkezinde veri trafiği geçtiğimiz haftalarda en yüksek noktaya çıkarak, saniyede 7.1 Terabit ile yeni bir dünya rekoru yaratan DE-CIX'in Türkiye Bölge Direktörü Bülent Şen; şirketin son çalışmaları hakkında bilgi verdi. DE-CIX'in Türkiye'deki faaliyetlerini, yeni teknoloji ve hizmetlerini, internet altyapısıyla ilgili önemli detayları ve 16 Ekim tarihinde gerçekleşecek DE-CIX İstanbul Zirvesi'nin içeriğini Hürriyet'e anlattı.(Sponsorlu içerik)

7.10.2019Teknoloji
Gelinim Mutfakta’da gün (7 Ekim) birincisi kim oldu

Gelinim Mutfakta’da gün (7 Ekim) birincisi kim oldu?

Kanal D ekranlarının sevilen programı Gelinim Mutfakta, 7 Ekim Pazartesi günü yeni haftanın açılışını yaptı. İkinci sezon bölümleriyle devam eden Gelinim Mutfakta'ya 74. Hafta Aysel Açıkalın ve gelini Duygu Çınar katıldı. İkilinin arasındaki tartışmalar ilk günden çok konuşuldu. Peki, Gelinim Mutfakta’da gün birincisi kim oldu?

7.10.2019Televizyon
Ortak köpek aldılar

Ortak köpek aldılar

Zara, önceki gün kızı Dila’yla Akmerkez çıkışı görüntülendi.

7.10.2019Keyif
Golfte büyük heyecan

Golfte büyük heyecan

Bu yıl ikincisi düzenlenen Erdoğan Demirören Golf Turnuvası, iş ve cemiyet dünyasının golf tutkunu isimlerini buluşturdu.

7.10.2019Magazin
Üzerinde servet taşıyor

Üzerinde servet taşıyor

Günay Restoran yeni sezonu önceki akşam Bülent Ersoy’la açtı.

7.10.2019Keyif
Geçmişe takılı kalmam

Geçmişe takılı kalmam

SONGÜL Öden, Mag Dergi’nin ekim sayısı için objektif karşısına geçti.

6.10.2019Magazin
Deprem uzmanları nasıl yaşıyor

Deprem uzmanları nasıl yaşıyor?

Evi döşerken alınacak önlemler, afet çantasına konacaklar, acil durum aile eylem planı oluşturma… Deprem uzmanları bu konularda ısrarla uyarıyor. Peki kendileri bunlara uyuyor mu? Birleşmiş Milletler Afet Riskleri Uzmanı Erdem Ergin ve Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şükrü Ersoy’u ziyaret ettik.

Depremden sonra ‘kırık cam etkisi’ yaşanabilir

Depremden sonra ‘kırık cam etkisi’ yaşanabilir

Psikiyatr İlker Küçükparlak İstanbul’da gerçekleşebilecek depremin ardından bir kuralsızlık hali yanaşabileceğinden endişe ediyor.

Yatak odamızın duvarında kasklarımız ve fenerimiz var Mutfağımızda birkaç gün yetecek erzak tutuyoruz

Yatak odamızın duvarında kasklarımız ve fenerimiz var! Mutfağımızda birkaç gün yetecek erzak tutuyoruz

Bilim insanlarının sürekli alışmamız gerektiğini söylediği ‘depremle yaşamak’ nasıl bir şeydir? Sorunun cevabını aramak için gözümüzü, bizi yıkan büyüklükte sarsıntıları hasarsız atlatmayı başaran ülkelerden Japonya’ya çevirdik. 30 yılı aşkın süredir burada yaşayan ve uluslararası bir fonun Japonya yatırımının CEO’su olan Erol Emed, yol gösterici deneyimlerini bizim için kaleme aldı.

Bu neyin havası sevgili sokak yemekleri

Bu neyin havası sevgili sokak yemekleri?

Onun sarayı, bunun dünyası, berikinin bistrosu... Sizin havanız kime ey ‘street food’ ahalisi?

Suçlu kim, ceza kime veriliyor

Suçlu kim, ceza kime veriliyor?

Son günlerin en çok konuşulan iki Netflix dizisi, suç ve ceza üzerine yeniden düşündürüyor. Pulitzer ödüllü bir makaleden ilhamla hazırlanan ‘Unbelievable’, polisiye türünde kadın gücü açısından devrim niteliğinde. ‘Criminal’ ise bize olayı göstermeden sorgu kısmına odaklanıyor.

Veri trafiğinde yeni dünya rekoru kırıldı

Veri trafiğinde yeni dünya rekoru kırıldı

Frankfurt DE-CIX’teki veri trafiği geçen hafta en yüksek noktaya çıkarak, saniyede 7.1 Terabit ile yeni bir dünya rekoru yarattı.

25.09.2019Teknoloji
Video oyunları internet trafiğini nasıl etkiliyor

Video oyunları internet trafiğini nasıl etkiliyor?

Oyun sektöründe bulut tabanlı deneyim kızışmaya devam ederken, İnternet Değişim Operatörü DE-CIX, bu yeni trendin internet trafiği üzerindeki etkisini inceledi.

30.08.2019Teknoloji
DE-CIX Academy platformu ortaya çıktı

DE-CIX Academy platformu ortaya çıktı

İnternet Değişim Operatörü DE-CIX, müşterileri ve ilgili partiler için özel bir eğitim programı olan DE-CIX Academy platformunu oluşturdu. Platform, bilgi dokümanlarının yanı sıra, canlı olarak katılım sağlanabilen ya da sonrasında geçmiş kayıtların izlenebildiği webinarlar’dan oluşuyor.

22.07.2019Teknoloji
DE-CIX 2018 yılı rakamsal verilerini yayınladı

DE-CIX 2018 yılı rakamsal verilerini yayınladı

internet Değişim Operatörü DE-CIX, 2018 finansal yılında, oldukça yoğun bir rekabet ortamı içinde mevcut durumunu korumayı başardığını açıkladı.

18.06.2019Teknoloji
İstanbul’da en yoğun internet trafiği 100G’yi aştı

İstanbul’da en yoğun internet trafiği 100G’yi aştı

Türkiye’nin BTK desteği ile Türkiye’ye gelen ilk ve tek İnternet Değişim Noktası DE-CIX Türkiye, 2019 yılına başarılı bir giriş yaptı. İstanbul’da ilk defa 100GE erişim kapasitesine imza attı ve en yoğun trafiği 100G’yi aştı.

11.04.2019Teknoloji
Türk Telekom International ile DE-CIX İstanbul’dan işbirliği

Türk Telekom International ile DE-CIX İstanbul’dan işbirliği

Lider telekomünikasyon operatörü Türk Telekom International ile Frankfurt merkezli Internet Değişim operatörü DE-CIX, Türk Telekom International’ın DE-CIX ürün ve hizmetlerinin yetkili satış noktası olduğunu ve Internet Değişim Noktası hizmetleri için DE-CIX İstanbul platformuna katıldığını duyuran önemli bir işbirliğine imza attı.

5.03.2019Teknoloji