EKSTRA
MENÜ

David Ignatius

David Ignatius ile ilgili tüm haberleri ve son dakika David Ignatius haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 190 David Ignatius haberi bulunmuştur.

David Ignatius Haberleri

Washington Büyükelçisi Kılıçtan Washington Post yazarı Ignatiusa yanıt

Washington Büyükelçisi Kılıç'tan Washington Post yazarı Ignatius'a yanıt

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Washington Post yazarı David Ignatius'ın Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı suçlayan yazısına verdiği yanıtta, "Ignatius, sözde ılımlılaşmayı teşvik edenleri överken, aynı insanlar İslam dünyasında gerçek anlamda ılımlı seslerden biri olan Cemal Kaşıkçı'yı katletti." ifadelerini kullandı.

18.09.2020Gündem
Kaşıkçının nişanlısı Hatice Cengiz: Adalet arayışımı sürdüreceğim

Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz: Adalet arayışımı sürdüreceğim

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, "Çok geç değil, ABD'nin gerçeğin yanında olacağına dair umudumu sürdüreceğim. Aynı zamanda Cemal için adalet arayışına devam edeceğim. Dünyanın dört bir yanından insanların ve hükümetlerin, benim bu arayışıma katılacağına dair umudumu da sürdüreceğim." ifadelerini kullandı.

30.09.2019Dünya
Washington Post gazetesi iddia etti: Cinayete aile içi kavga yol açtı

Washington Post gazetesi iddia etti: Cinayete aile içi kavga yol açtı

Cemal Kaşıkçı cinayeti nedeniyle zan altında olan Suudi Veliaht Prens, dün Tunus’tan G-20 zirvesinin yapılacağı Arjantin’e geçerken olayla ilgili yeni bir iddia gündeme geldi. Washington Post yazarı David Ignatius, Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda 2 Ekim’de öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Kraliyet ailesindeki iktidar mücadelesine kurban gittiğini iddia etti.

29.11.2018Dünya
Prensleri yerde mi yatırıyorlar

Prensleri yerde mi yatırıyorlar

Yolsuzluk gerekçesiyle geçen cumartesi gecesi gözaltına alınan Suudi kraliyet ailesinin bazı üyelerinin Ritz Carlton Oteli’ne götürüldükleri iddia edilmişti. New York Times ve Daily Mail gazeteleri o otelden çekildiği iddia edilen video ve fotoğraf yayınladı. Fotoğrafta yerde şilteler üzerinde yatan kimliği belirsiz kişiler görülüyor. Bu şahıslar arasında milyarder işadamı Prens bin Tallal’ın olduğu da öne sürülürken, ABD Başkanı Trump, tasfiye operasyonunu destekledi.

7.11.2017Dünya
İsrail-Filistin çözümü için damat diplomasisi

İsrail-Filistin çözümü için 'damat diplomasisi'

ABD Başkanı Trump’ın damadı Jared Kushner (36), İsrail-Filistin barışı için mayıs ayından beri üçüncü Ortadoğu turuna çıktı. Kushner, hafta başından bu yana altı ülkeye giderek temaslarda bulundu.

25.08.2017Dünya
McGurk’ten Rakka ziyareti

McGurk’ten Rakka ziyareti

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis’in, “Rakka’dan sonra da YPG’ye silah verebiliriz” açıklamasının ardından ABD’nin DEAŞ’la Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk, dün Rakka’nın kuzeyine giderek YPG’li komutanlarla bir araya geldi.

28.06.2017Dünya
Şok iddia: Darbeci askerler İncirlikte YPG heyetiyle görüştü

Şok iddia: Darbeci askerler İncirlik'te YPG heyetiyle görüştü

Washington Post yazarı David Ignatius, terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı YPG denetimindeki Suriye Demokratik Güçleri'nden bir heyetin İncirlik'te darbeci askerlerle görüştüğünü ileri sürdü.

26.10.2016Dünya
Eski Cumhurbaşkanı Şimon Peres hastaneye kaldırıldı

Eski Cumhurbaşkanı Şimon Peres hastaneye kaldırıldı

İsrail Eski Cumhurbaşkanı Şimon Peres hastaneye kaldırıldı.

13.09.2016Dünya
ABDnin eski Ankara Büyükelçisi James Jeffrey: Emareler Güleni işaret ediyor

ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi James Jeffrey: Emareler Gülen'i işaret ediyor

ABD’nin en kıdemli diplomatları arasında sayılan James Jeffrey, 2008-2010 arasında ABD’nin Ankara Büyükelçisi olarak görev yaptı. 2012’de emekli olduğunda ülkesinin Bağdat büyükelçisiydi. 2013’ten bu yana Washington Enstitüsü’nde çalışmalarını sürdürüyor. Ergenekon ve Balyoz davaları devam ederken Gülen yapılanmasının devlet içindeki gücünün endişe verici boyutlara ulaştığı uyarılarını gizli yazışmalarda Washington’a bildirdiğini Wikileaks sayesinde okuduk. Eski bir ABD diplomatı olarak Wikileaks’teki belgeler üzerine tek kelime söylemesi yasak. Ancak o kriptolar dışındaki her şeye açıklıkla yanıt verdi.

14.08.2016Gündem
Gülen’i bir oda evrakla istedik

Gülen’i bir oda evrakla istedik

15 Temmuz darbesiyle suçlanan Fetullah Gülen’in ABD’den Türkiye’ye iadesi için lobi yapmak üzere Washington ve New York’ta temaslarda bulunan heyette yer alan CHP milletvekili Salıcı, “15 metreküp yani bir oda dolusu evrak” gönderildiğini söyledi. Salıcı, “Gülen’in bu süreci talimatını da vererek doğrudan yönettiğine ilişkin kanıt istiyorlar” dedi.

6.08.2016Dünya
Jason Bourne’u bekleyenler için seyirlik 7 ajan filmi

Jason Bourne’u bekleyenler için seyirlik 7 ajan filmi

Heyecanla beklenen ajan filmi Jason Bourne’un vizyona girmesi şerefine 2000 yılı sonrası çekilen izlemeye değer ajan temalı filmlerini bir araya getirdik.

25.07.2016Keyif
IŞİD gitti, kara peçe çıktı

IŞİD gitti, kara peçe çıktı

Suriye’nin Menbiç kentinde terör örgütü IŞİD’e yönelik operasyon sürüyor. Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, kentin Türkiye sınırına uzanan son karayolu bağlantısının SDG tarafından kesildiğini duyurdu. Öte yandan çevre köyler de IŞİD’den geri alınıyor. Böylece bu köylerde örgütün kadınlar üzerindeki kara çarşaf giyme zorunluluğu da ortadan kalkıyor.

10.06.2016Dünya
HDP lideri Demirtaş: ABD’nin İncirlik anlaşmasında Kürtlere ihanet ettiğine inanmıyorum

HDP lideri Demirtaş: ABD’nin İncirlik anlaşmasında Kürtlere ihanet ettiğine inanmıyorum

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Davos'taki 'One minute' çıkışında oturumun moderatörlüğünü yapan ABD'li gazeteci David Ignatius'a açıklamalarda bulundu.

14.08.2015Dünya
IŞİD’in kara kutusu ABD’de

IŞİD’in kara kutusu ABD’de

Amerikan ordusunun 16 Mayıs’ta Suriye’de IŞİD’in mali işlerden sorumlu liderlerinden Ebu Sayaf’a düzenlediği baskında terör örgütünün yönetim biçimi, finansal yapısı ile ilgili dört ile yedi terabayt’lık data hazinesine ulaştığı belirtiliyor. New York Times’a göre veriler sayesinde iki hafta içinde örgütün liderlerinden biri daha öldürüldü, IŞİD liderlerinin eşlerinin haberleşmede önemli rol oynadığı, petrol gelirlerinin nasıl paylaşıldığı öğrenildi.

9.06.2015Dünya
Takas Amerikan siyasetini karıştırdı

Takas Amerikan siyasetini karıştırdı

Çavuş Bergdahl’ın özgürlüğü için beş Taliban liderinin serbest bırakılması, Obama Yönetimi’ne sert eleştiriler yapılmasına neden oldu. Yönetimin takastan Kongre’yi haberdar etmeyerek yasaları ihlal ettiği, ABD askerleri için bir fiyat belirlendiği ve serbest kalan Taliban liderlerinin ABD ulusal güvenliğini tehlikeye atacakları iddiaları eleştirilerin ana eksenini oluşturuyor.

2.06.2014Dünya
Suriye için krala gitti

Suriye için krala gitti

ABD Başkanı Obama dün, geçen yıl ilişkilerinin bozulduğu Suudi Arabistan’a kritik bir ziyaret gerçekleştirdi. Washington Post’un haberine göre Obama ziyaretinde Suudi Kralı Abdullah’la ABD’nin muhaliflere eğitim ve yardım programını genişleteceği yeni Suriye planını görüşüyor.

28.03.2014Dünya
Rejim ordusuyla işbirliği yapmayız

Rejim ordusuyla işbirliği yapmayız

SURİYELİ silahlı muhalif grup Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Komutanı General Selim İdris, yabancı basında çıkan ve kendisine ait olduğu öne sürülen ‘El Kaide karşıtı mücadelede Beşar Esad rejimine bağlı birlikler safında savaşabilecekleri’ yönündeki açıklamaları yalanladı.

5.12.2013Dünya
CHPden Gülen cemaati temsilcileriyle kahvaltıya açıklama

CHP'den Gülen cemaati temsilcileriyle kahvaltıya açıklama

ABD’deki temasları devam eden Kılıçdaroğlu’nun dün Gülen Hareketi temsilcileriyle Washington’da yaptığı, tartışma yaratan kahvaltıya CHP’den açıklama geldi. Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, “Bunun doğru bir tavır, kucaklayıcı, birleştirici bir tavır olduğunu kabullenmemiz lazım. Yani bir kısım vatandaşları ‘Sen kötü düşünüyorsun’ diye dışlayarak gittiğimiz takdirde, bu olmaz” dedi. Loğoğlu, kahvaltının ilkesel bir duruşu temsil ettiğini söyledi

4.12.2013Gündem
CHPden Gülen cemaati temsilcileriyle kahvaltıya açıklama

CHP'den Gülen cemaati temsilcileriyle kahvaltıya açıklama

ABD’deki temasları devam eden Kılıçdaroğlu’nun dün Gülen Hareketi temsilcileriyle Washington’da yaptığı, tartışma yaratan kahvaltıya CHP’den açıklama geldi. Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, “Bunun doğru bir tavır, kucaklayıcı, birleştirici bir tavır olduğunu kabullenmemiz lazım. Yani bir kısım vatandaşları ‘Sen kötü düşünüyorsun’ diye dışlayarak gittiğimiz takdirde, bu olmaz” dedi. Loğoğlu, kahvaltının ilkesel bir duruşu temsil ettiğini söyledi.

4.12.2013Dünya
Muhalifler, rejim güçleriyle birlikte El Kaideye karşı savaşacak

Muhalifler, rejim güçleriyle birlikte El Kaide'ye karşı savaşacak

Washington Post gazetesi yazarı David Ignatius, Özgür Suriye Ordusu komutanı General Selim İdris’in ABD Dışişleri için hazırlattığı istihbarat raporunu inceledi ve İdris ile telefonda görüştü. Ignatius şunları yazdı:

3.12.2013Dünya
İran Büyükelçisinden arabuluculuk teklifi

İran Büyükelçisi'nden arabuluculuk teklifi

İran'ın Ankara Büyükelçisi Ali Rıza Bikdeli, Kürt sorununu bir "bölge sorunu" olduğunu vurgulayarak, sorunun "komşulara da danışılarak çözülmesi gerektiğini söyledi. İran istihbarat örgütünün (MOIS) MİT ile yakın işbirliği içinde olduğunu da söyleyen Büyükelçi, "hiç kimse istihbarat alanındaki bu işbirliğini karanlık noktamız olarak göstermek hakkına sahip değildir" dedi. Büyükelçiye MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın İsrail ajanlarının isimlerini Tahran'a verdiği iddiaları da soruldu. Büyükelçi Bikdeli ise 'O dönemde büyükelçi değildim. Bilmiyorum' yanıtını verdi.

29.11.2013Gündem
ABD İran’a yaptırımları hafifletebilir

ABD İran’a yaptırımları hafifletebilir

İran ile 5+1 ülkeleri (ABD, Rusya, Çin, İngiltere, Fransa ve Almanya) İsviçre’nin Cenevre kentinde nükleer müzakerelerin yeni turuna dün başladı.

7.11.2013Gündem
Sığınma prosedürünü bilseler Türkiye lranlı dolar

Sığınma prosedürünü bilseler Türkiye lranlı dolar

Davos’taki meşhur ‘one minute olayı’nın aktörlerinden Amerikalı gazeteci David Ignatius’un kaleme aldığı ‘Türkiye MOSSAD’a çalışan İran ajanlarını Tahran’a ihbar etti’ iddiası haftalardır tartışılıyor. 29 Ekim resepsiyonunda karşılaştığım İran’ın Ankara Büyükelçisi Ali Rıza Bikdeli ile Amerikan basınının son dönemde fazlasıyla üzerine gittiği MİT-MOIS işbirliğini konuşmak için sözleştik. Ruhani yönetiminin Dışişleri Bakanı Cevat Zarif’in ilk Türkiye ziyaretinin ardından hafta sonunda İstanbul’da buluştuk. Yedi ay önce Türkiye’ye atanan Bikdeli, mükemmele yakın Türkçesiyle anlattı.

3.11.2013Gündem
Eski CIA ajanı Philip Giraldiden çok çarpıcı bir Ignatius yorumu

Eski CIA ajanı Philip Giraldi'den çok çarpıcı bir Ignatius yorumu

ABD'nin en önemli gazetelerinden Washington Post'un yazarı David Ignatius'ın önceki hafta ortaya attığı "Türkiye Mossad için çalışan İranlı ajanları Tahran'a ihbar etti" iddiası uluslararası düzlemde ciddi bir tartışma yaratırken konuyla ilgili en ilginç yorumlardan biri geçmişte yıllarca CIA ve ABD ordusunun istihbarat birimi bünyesinde Avrupa ve Ortadoğu'da bulunmuş eski ajan Philip Giraldi'den geldi.

27.10.2013Gündem
İsrail’den Fidan savunması

İsrail’den Fidan savunması

KUDÜS - İsrail Dışişleri Sözcüsü Palmor, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile ilgili haberlerin İsrail kaynaklı olmadığını savunarak “Amaç, Türkiye-İsrail ilişkilerinin düzelmesi yoluna mayın koymak” dedi.

22.10.2013Gündem
İsrail: “Hakan Fidan haberlerinin amacı Türkiye-İsrail yakınlaşmasını önlemek”

İsrail: “Hakan Fidan haberlerinin amacı Türkiye-İsrail yakınlaşmasını önlemek”

İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Yigal Palmor, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’la ilgili haberlerin kaynağının kendileri olmadığını söyledi. Palmor, söz konusu haberlerin İsrail'in çıkarlarına kesinlikle hizmet etmediğini belirtti.

22.10.2013Gündem
Daily Beast: Ignatiusın iddialarını ABDli yetkililer teyit etti

Daily Beast: Ignatius'ın iddialarını ABD'li yetkililer teyit etti

ABD’nin önde gelen gazetelerinden Washington Post’un kıdemli isimlerinden David Ignatius’ın geçtiğimiz hafta ortaya attığı “İranlı İsrail ajanları” iddiası Türkiye’nin sert tepkisine yola açarken, Daily Beast’ten Eli Lake’e konuşan ABD’li yetkililer Ignatius’ın yazısındaki detayları doğruladı.

22.10.2013Gündem
Türk istihbarat yetkilisi: Hakan Fidan haberleri İsrail kaynaklı bir çaba

Türk istihbarat yetkilisi: 'Hakan Fidan haberleri İsrail kaynaklı bir çaba'

Son dönemde art arda önce Wall Street Journal'da ardından da Washington Post'ta yayınlanan Hakan Fidan'la ve Milli İstihbarat Teşkilatı'yla ilgili haber ve yazıları Ankara, Türkiye'nin dış politikasını hedef alan bir kampanya olarak değerlendiriyor. Türk yetkililer bu kampanyanın arkasında İsrail kaynaklı girişimler olduğunu ifade ediyor.

19.10.2013Gündem
Ignatius: Türkiye, Mossad için çalışan İranlı ajanları Tahrana ihbar etti

Ignatius: Türkiye, Mossad için çalışan İranlı ajanları Tahran'a ihbar etti

ABD'nin önde gelen gazetelerinden Washington Post'un köşe yazarlarından David Ignatius, bugünkü köşesinde ilginç bir iddia ortaya attı. 2009 yılında Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Davos'ta verdiği "One minute" tepkisine hedef olmasıyla akıllarda kalan Ignatius'un iddiasına göre, Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkiler geçtiğimiz yıl o kadar kötüydü ki Ankara, Mossad için çalışan 10 İranlı ajanı Tahran'a ihbar etti.

17.10.2013Gündem
ABDden Fidan açıklaması

ABD'den Fidan açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, "Türkiye ile yakın çalışıyoruz. Türkler, yakın bir müttefik. Onlarla terörle mücadele dahil olmak üzere bir dizi konuda birlikte çalışıyoruz. Türk istihbarat şefi de (MİT Müsteşarı Hakan Fidan) dahil olmak üzere tüm düzeylerde bir dizi yetkiliyle yakın temas halindeyiz" dedi.

17.10.2013Gündem
Ignatius: Erdoğan, Mossad için çalışan İranlı ajanları Tahrana ihbar etti

Ignatius: Erdoğan, Mossad için çalışan İranlı ajanları Tahran'a ihbar etti

ABD'nin önde gelen gazetelerinden Washington Post'un köşe yazarlarından David Ignatius, bugünkü köşesinde ilginç bir iddia ortaya attı.

17.10.2013Avrupa
Reyhanlı, barış sürecini vurdu

Reyhanlı, barış sürecini vurdu

İkinci Cenevre süreci bugün ikinci darbeyi yedi. Reyhanlı'yı vuran patlamalar, Suriye içsavaşına barışçı bir çözüm bulunması yönünde bu hafta tekrar filizlenen sürece yeni bir darbe niteliğinde.

12.05.2013Gündem
Esad ile olmaz füze de satmayın

Esad ile olmaz füze de satmayın

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın geçiş hükümetinde yer almayacağını söyledi.

9.05.2013Gündem
Bölünmede son perde

Bölünmede son perde

Suriye içsavaşı, bildiğimiz anlamda Ortadoğu’nun bölünüş hikâyesinde son perde olabilir. Mısır ve İran’ın uzun ve devamlı bir tarihleri, güçlü ulusal kimlikleri var. Hâlâ büyük ölçüde asimile edilmemiş bir durumda olan ve Ankara’nın güvenmediği , bağımsız bir millet olma umudu besleyen Kürtlerin merkezinde yer aldığı mesele dışında Türkiye de öyle. Bu yüzden Türkiye de Suriye’deki savaşa çekiliyor.

24.11.2012Gündem
Tlas aldığı görevi Paris’te açıkladı

Tlas aldığı görevi Paris’te açıkladı

Suriye’den kaçan en üst düzey askeri ve siyasi figür kabul edilen Manaf Tlas, Fransa’nın başkenti Paris’te, Amerikan Washington Post gazetesine konuştu.

30.08.2012Gündem
Artık bütün güç onda

Artık bütün güç onda

Muhammed Mursi’nin radikal kararları önceki gece başkent Kahire’yi hareketlendirdi. Arap Baharı’nın sembolik mekânı Tahrir Meydanı’nda toplanan çok sayıda gösterici, cumhurbaşkanı lehine slogan attı. Tahrir bu gösterilerle bir eğlence meydanına dönüştü.

13.08.2012Gündem
Davos moderatörü Obama-Erdoğan dostluğunu yazdı

Davos moderatörü Obama-Erdoğan dostluğunu yazdı

Dünya Ekonomik Forumu’nun 2009 ocak ayında İsviçre’nin Davos kasabasında düzenlenen oturumuna, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’i sert biçimde eleştirip toplantıyı terketmesi damga vurmuştu.

8.06.2012Gündem
One minuteçüden yeni Suriye planı

"One minute"çüden yeni Suriye planı

Türkiye'nin Davos'taki "One minute" krizi ile tanıdığı Washington Post köşe yazarı David Ignatius, BM-Arap Birliği özel temsilcisi Kofi Annan'ın Suriye'deki krizin aşılması için hazırladığı yeni yol haritasının detaylarını açıkladı.

6.06.2012Gündem

Yazar Sonuçları

'Kaplan' biriminin ilk gizli kaçırma girişimi

25 Ağustos 2016 günü Çin’in Beijing Havaalanı’nda, son yılların en ilginç siyasi olaylarından biri yaşandı. O gün özel bir jet Beijing Havaalanı’na indi. Uçak özel uçuşlara ait yere park edildi. Uçağın VIP koltuğunda oturan kişi, pencereden baktığında hemen yandaki bir başka özel jet dikkatini çekti.

2.12.2018

Casuslar fazla mesaide!

BU aralar Türkiye-Suriye sınır bölgesi başta olmak üzere bütün Ortadoğu’da casuslar cirit atıyor. Özellikle de CIA (ABD), FSB (Rusya), MI6 (Birleşik Krallık), MOIS (İran), MSS (Çin), Mossad (İsrail), GIP (Suudi Arabistan) ajanları. Kanada istihbaratı bile bölgeyi mercek altına almış durumda.

31.08.2018

“Suriye puzzle’ı” ya da yakın gelecek pusulası…

Suriye’ye ilişkin gerek askeri, gerek siyasi, gerek diplomatik gelişmeler, işin içinden çıkılmaz, tam bir “kaos” görüntüsü vermeye devam ediyorlar.

4.11.2015

Gazze: Filistin halkının bitmeyen çilesi…

Bayram’dan iki gün önce, Gazze’de hayatını kaybetmiş olan Filistinlilerin sayısı 800’ü bulmuştu.

30.07.2014

Türkiye’nin dış politikası ‘reset’lenebilir mi?

Bağdat ve Erbil petrol ve gaz sorununu çözemediler. Dolayısıyla, Ankara-Erbil ilişkileri, tümüyle Bağdat ipoteğinden kurtulamadı.

4.12.2013

Hakan Fidan üzerinden verilmek istenen mesaj

MİLLİ İstihbarat Teşkilatı Müsteşarı Hakan Fidan’ın adı iki haftadır saygın ve önemli Amerikan gazetelerinde olumsuz anlamda geçiyor.

17.10.2013

Suriye-Çözüm süreci bağlantısı

Rusya’nın St.Petersburg şehrinde yapılan G20 Zirvesi’ne Suriye konusunun damgasını vuracağı biliniyordu.

7.09.2013

Washington’da günün sorusu:Yaz geldi o çocuklar nasıl içeri girecek

Gezi Olayları’nın Washington kulisine gireceğiz şimdi. Dışişleri’nin Türkiye masası Cuma’dan beri fazla mesaide. Ankara’dan gelen telgrafları okuyorlar harıl harıl. Ama Çarşamba günü yaşananlar... Şimdiye kadarki en gergin gün oldu. Binada herkes Davutoğlu’nu konuşuyordu. Ve onun bir gece önce John Kerry’ye söylediklerini... Bir de şu sorunun cevabını arıyorlardı: “Yaz geldi, o çocuklar nasıl eve dönecekler?”

11.06.2013

Şam’ar oğlanı

Henüz Fantomumuz Suriye tarafından vurulmamış, pilotlarımız şehit edilmemişken...

14.05.2013

Amerika’dan Ankara’ya Suriye uyarıları

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın önümüzdeki hafta Washington’a yapacağı ziyaret öncesinde ABD’nin kalbur üstü düşünce-araştırma kuruluşları (think tank) tarafından geride bıraktığımız günlerde açıklanan raporlar, Türkiye ile Obama yönetimi arasında Suriye konusunda özellikle El Kaide yanlısı “cihatçı” unsurlara verilen destek konusunda belirgin görüş ayrılıkları bulunduğunu ortaya koyuyor.

8.05.2013

Tayyip Erdoğan’ın ABD’deki dostu...

Vali Nasr, geçenlerde İstanbul’daydı. İran asıllı Amerikalı parlak akademisyen, önemli İslami düşünür Seyyid Hüseyin Nasr’ın oğludur ama babasının şöhretinden bağımsız kendi kanatlarıyla epey bir süredir uçuyor.

8.06.2012