EKSTRA
MENÜ

Darülaceze

Darülaceze haberleri sayfasında güncel ve son dakika Darülaceze hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 811 Darülaceze haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Darülaceze, 1895 yılında padişah II. Abdülhamit'in fermanı üzerine Okmeydanı'nda 27.000 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur.

Darülaceze Haberleri

‘Bizim yurtlarımız ortada’

‘Bizim yurtlarımız ortada’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Darülaceze için yaptırılan yurt binası ve kültürel tesislerin açılışını yaptı.

26.09.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Darülaceze Yurt ve Kültürel Tesis Açılışında açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Darülaceze Yurt ve Kültürel Tesis Açılışı'nda açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Darülaceze Yurt ve Kültürel Tesis Açılışı ve Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Tanıtım Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ülkemizde kimseyi sahipsiz bırakmayacak bir sistem kurduk" dedi. Öğrenci yurtları konusunda ise Erdoğan, 1 milyon yurt kapasitesinin olduğunu söyleyerek yalan yanlış kampanyalar yürütüldüğünü açıkladı.

25.09.2021Haber
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan öğrenci yurdu tepkisi: Yalan söylüyorsunuz, hayatınız yalan

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'öğrenci yurdu' tepkisi: Yalan söylüyorsunuz, hayatınız yalan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Darülaceze Yurt ve Kültürel Tesis Açılışı ve Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Tanıtım Töreni'ne katıldı. Erdoğan son günlerin tartışma konularından 'öğrenci yurdu' tartışmasıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 'Maalesef çok çirkin bir kampanya sürdürülüyor' diyen Erdoğan, "Yalan söylüyorsunuz, hayatınız yalan" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İktidara geldiğimizden bu yana yurt kapasitelerini hiçbir dönemde olmadığı kadarıyla tırmandıran neredeyse 1 milyona yakın yurt kapasitesine sahip olan bir iktidarız" diye de ekledi.

25.09.2021Ekonomi
İstanbulda hafta sonu bazı yollar trafiğe kapatılacak

İstanbul'da hafta sonu bazı yollar trafiğe kapatılacak

İstanbul Valiliği, hafta sonu kentte düzenlenecek program ve etkinlikler nedeniyle bazı yolların trafiğe kapatılacağını duyurdu.

24.09.2021Gündem
Balık haline ‘boy’ baskını

Balık haline ‘boy’ baskını

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Gürpınar Su Ürünleri Hali’ndeki denetimlerinde bir gecede boy yasağına uymadığı gerekçesiyle 8 ton 795 kilo balığa el koydu. 9 kişi hakkında tutanak tutularak, toplamda 70 bin 780 TL cezai işlem uygulandı.

10.09.2021Ekonomi
Elimizi uzatmak için o gün bugün

Elimizi uzatmak için o gün bugün

Sokakta gördüğümüz yaralı bir hayvan, yanan ormanlar, şiddet gören bir kadın… Vicdanımız her gün başka bir yardım çağrısıyla sınanıyor. Hep bir şeyler yapmak istiyoruz ama nereden başlayacağımızı bilmiyoruz. Belki de yardım eli uzatmak için o gün bugündür. 5 Eylül Uluslararası Yardımseverlik Günü vesilesiyle başkasının hayatına dokunup neler yapabiliriz, yaşama nasıl katkımız olur, bilenlere sorduk.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Darülaceze sakinleriyle bayramlaştı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Darülaceze sakinleriyle bayramlaştı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Darülaceze sakinlerine bayramlaşma ziyaretinde bulundu.

22.07.2021Gündem
İstanbulda Darülacezede Kurban Bayramı ziyaretleri

İstanbul'da Darülaceze'de Kurban Bayramı ziyaretleri

KURBAN Bayramı'nda Darülaceze sakinlerinin birinci derece yakınlarına kısıtlı sürede olsa ziyaret izni verildi. Sakinler, ziyarete gelen yakınlarıyla hasret giderdi. Düzenlenen eğlencede dans edip şarkı söyledi.

20.07.2021Gündem
Kurban Bayramı en acı günleri oldu Yürek yakan kareler

Kurban Bayramı en acı günleri oldu! Yürek yakan kareler

Denizli'de kurban keserken kalp krizi geçiren Osman Korkmaz (53), kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Korkmaz'ın yakınları, hastane önünde gözyaşı döktü. Öte yandan Türkiye'nin farklı noktalarında kurban kesmek isterken kendisini yaralayanlar hastanelerin acil servislerinde yoğunluk oluşturdu.

20.07.2021Gündem
Anneden 2 çocuğuna şok dolandırıcılık suçlaması İnsanın evladı böyle olur mu

Anneden 2 çocuğuna şok dolandırıcılık suçlaması! 'İnsanın evladı böyle olur mu?'

İstanbul Eyüpsultan’da yaşayan Ayşe Korucu (75) kendisini ve birlikte yaşadığı zihinsel engelli oğlu Deniz Korucu’yu (49) dolandırdıkları iddiasıyla 2 çocuğu hakkında suç duyurusunda bulundu. İki çocuğunun eşinden miras kalan dükkan ve daireleri üzerlerine geçirdiğini iddia eden anne Ayşe Korucu, ''İnsanın evladı böyle olur mu?'' diye isyan etti. Deniz Korucu da "Kardeşlerim beni dolandırdı. Beni istemediler, kovdular. Ben hakkımı istiyorum'' dedi.

18.06.2021Gündem
Tıbbi sarf malzeme satın alınacak

Tıbbi sarf malzeme satın alınacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Darülaceze Müdürlüğü’nce tıbbi sarf malzeme satın alınacak.

29.05.2021Ekonomi
Bakanlıklarda devir teslim törenleri

Bakanlıklarda devir teslim törenleri

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ndeki değişikliklerin yayımlanmasının ardından yeni bakanlar göreve bugün başladı. Zehra Zümrüt Selçuk Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'e, Ruhsar Pekcan da Ticaret Bakanı Mehmet Muş'a görevi devretti.

21.04.2021Ekonomi
Pandemide önce testler, şimdi de aşılar imdadımıza yetişti

Pandemide önce testler, şimdi de aşılar imdadımıza yetişti

Çok kültürlülüğe dayalı hasta bakım ve tıbbi tedavileri Berlin’de ilk kez 22 yıl önce hayata geçiren Deta-Med Hasta Bakım Servisi kurucusu Nare Yeşilyurt, “Kovid 19 sürecinde Berlin Sağlık Senatörlüğü tarafından açıklanan tedbirlere tam uyum sağladık. Bize bağlı sadece bir istasyonda bir hastamıza pozitif tanı konması nedeniyle 2 hafta süreyle kapanma yaşadık. Onun dışında tüm merkezlerimizde aktif çalıştık. Her açıdan zorluklar yolumuza çıkarken, önce testler, şimdi de aşılar imdadımıza yetişti. Yüksek moralle tüm yoğunluğumuzu aşı merkezleri ile koordinasyona ve bize bağlı hasta ve yakınlarının hızla aşılanmalarına yönlendirdik” dedi.

9.04.2021Avrupa
Şişlide toplu ulaşıma koronavirüs denetimi

Şişli'de toplu ulaşıma koronavirüs denetimi

Koronavirüs denetimleri kapsamında Şişli'de toplu ulaşım araçları tek tek durdurularak denetlendi.

29.03.2021Gündem
Yaşlılara saygı şimdi daha da önemli

Yaşlılara saygı şimdi daha da önemli

Tüm dünyada olduğu gibi Almanya’da da koronavirüs salgını en çok yaşlılara etkiledi. Virüsün neden olduğu hastalıktan en ağır biçimde etkilenen yaşlılar, salgınla mücadele amacıyla alınan önlemler nedeniyle sosyal ilişkilerini kısıtlamak zorunda kaldıkları için ağır psikolojik sıkıntılarla karşı karşıya. Hessen eyaletinin kuzeyindeki Ehringshausen kentindeki yaşlıların bir bölümü ise oldukça şanslı. Çünkü bu kentte yaşayan Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmeni Mehmet Şaşmaz, Türkiye’de her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan ‘Yaşlılara Saygı Haftası’nı burada da yaşatıyor.

26.03.2021Avrupa
Beyoğlu Belediye Başkanı Yıldız, yaşlılarla şarkı söyledi

Beyoğlu Belediye Başkanı Yıldız, yaşlılarla şarkı söyledi

Beyoğlu’nda 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası'nda ilçede bulunan yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret eden Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, daha sonra Darülaceze’deki yaşlı vatandaşlarla bir araya gelerek şarkı söyledi.

23.03.2021Gündem
Şişlide yol çöktü Kamyonun tekeri çukura düştü

Şişli'de yol çöktü! Kamyonun tekeri çukura düştü

İstanbul Şişli'de yol çöktü, kamyonun sol arka tekeri çukura düştü. Malzeme yüklü kamyon, yaklaşık bir saat süren çalışma sonucu vinç yardımı ile bulunduğu yerden kurtarıldı.

27.02.2021Gündem
Abdülhamid Han ölüm yıldönümünde anılıyor- İşte Abdülhamid Han’ın hayatı ve ölümüyle ilgili bilgiler

Abdülhamid Han ölüm yıldönümünde anılıyor- İşte Abdülhamid Han’ın hayatı ve ölümüyle ilgili bilgiler

Bugün, Abdülhamid’in vefatının 103. yılı. Abdülhamid Han ölüm yıldönümünde anılıyor. Eğitim, bayındırlık ve tarım alanında önemli adımlar atan Abdülhamid Han, 10 Şubat 1918’de İstanbul’da hayatını kaybetti. Mezarı, dedesi için inşa edilen 2. Mahmut Türbesi’nde bulunuyor. İşte Abdülhamid Han’ın hayatı ve ölümüyle ilgili bilgiler...

10.02.2021Gündem
Darülaceze Başkanlığından daireler ve işyerleri kiraya verilecektir

Darülaceze Başkanlığından daireler ve işyerleri kiraya verilecektir

Mülkiyeti Darülaceze Başkanlığına ait olan İstanbul'da Beşiktaş, Beyoğlu, Eyüpsultan, Fatih, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Sultangazi ve Şişli ilçeleriyle Tekirdağ ili Çorlu ilçesinde bulunanan ve ilanda nitelikleri belirtilen konut ve işyerleri  2886 Sayılı Yasanın 45 nci maddesine göre Açık Arttırma Usulü ile Darülaceze Başkanlığı Çok amaçlı Salonunda 23/02/2021 tarihi Salı günü saat 14:00'da liste sırasına göre ayrı ayrı kiralama ihalesi yapılacaktır.

8.02.2021Ekonomi
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Darülacezenin kuruluşunun 126. yılını kutladı

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Darülaceze'nin kuruluşunun 126. yılını kutladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Darülaceze'nin kuruluşunun 126'ncı kuruluş yılını kutladı.

31.01.2021Gündem
Huzur aşısı

'Huzur' aşısı

Sağlık çalışanlarının koronavirüse karşı aşılanması tamamlandı. Dün de huzurevleri, engelli bakım merkezleri ve koruma evleri gibi kuruluşlarda aşılama başladı. Bu kuruluşlarda çalışan ve kalan toplam 87 bin 120 kişiye aşı yapılması hedefleniyor...

20.01.2021Gündem
Kağıthanede motosikletli trafik polisi kaza yaptı

Kağıthane'de motosikletli trafik polisi kaza yaptı

KAĞITHANE D-100'de motosikletli trafik polisi hafif ticari araca çarptı. Motosikletten düşerek yola savrulan yaralı polis, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kaza nedeniyle D-100 Karayolu'nda trafik yoğunluğu oluştu.

4.01.2021Gündem
Sultanbeyli Kaymakamlığından 65 yaş üstü vatandaşlara gıda yardımı

Sultanbeyli Kaymakamlığı'ndan 65 yaş üstü vatandaşlara gıda yardımı

Sultanbeyli Kaymakamlığı ve Darülaceze Vakfı işbirliğinde 3 yıldır yürütülen "Sultanbeyli Yaşlılarına Sahip Çıkıyor" projesi kapsamında hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle dışarı çıkamayan yalnız yaşayan, ihtiyaç sahibi, bakacak kimsesi olmayan 65 yaş üstü vatandaşlara koronavirüs salgına karşı hem destek vermek ve ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla gıda kolisi, ekmek ve su dağıtımı yaptı.

19.12.2020Gündem
Sultanbeyli Kaymakamlığından yaşlılara gıda kolisi yardımı

Sultanbeyli Kaymakamlığı'ndan yaşlılara gıda kolisi yardımı

Sultanbeyli Kaymakamlığı ve Darülaceze Vakfı işbirliğinde yürütülen "Sultanbeyli Yaşlılarına Sahip Çıkıyor" projesi kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle dışarı çıkamayan yalnız yaşayan, ihtiyaç sahibi, bakacak kimsesi olmayan 65 yaş üstü 60 kişiye gıda kolisi, ekmek ve su dağıtımı yapıldı.

5.12.2020Gündem
Yıldız Holding’in tüm dünyadan 65 bin çalışanı tek cümlede buluştu

Yıldız Holding’in tüm dünyadan 65 bin çalışanı tek cümlede buluştu

Yıldız Holding her yıl Kasım ayının üçüncü perşembe günü kutladığı “Mutlu Et Mutlu Ol Günü”nü bu yıl dijital platformda gerçekleştirdi.

21.11.2020Ekonomi
İstanbul merkezli 5 ilde yasa dışı bahis operasyonu

İstanbul merkezli 5 ilde yasa dışı bahis operasyonu

İstanbul merkezli 5 il ve 17 ilçede 69 şüphelinin yakalanması için 400 polisin katılımıyla gerçekleştirilen yasa dışı bahis operasyonunda çok sayıda şüpheli gözaltına alındı.

27.10.2020Gündem
Şişlide hastanede akılalmaz kaza

Şişli'de hastanede akılalmaz kaza

ŞİŞLİ'de , özel bir hastanenin otoparkından çıkmak için manevra yapan sürücü, fren yerine gaza basınca, arabasıyla acil kapısına çarptı. H.H. adlı kadın sürücü kazadan yara almadan kurtulurken, kapıda hasar oluştu.

19.10.2020Haber
Hastanede akılalmaz kaza

Hastanede akılalmaz kaza

İstanbul Şişli'de özel bir hastanenin otoparkından çıkmak için manevra yapan sürücü, fren yerine gaza basınca arabasıyla acil kapısına çarptı. H.H. adlı kadın sürücü kazadan yara almadan kurtulurken kapıda hasar oluştu.

19.10.2020Gündem
Sultan Abdülhamid kimdir ne zaman öldü II. Abdülhamid Hanın hayatı ve tahtta kaldığı yıllar

Sultan Abdülhamid kimdir ne zaman öldü? II. Abdülhamid Han'ın hayatı ve tahtta kaldığı yıllar

Sultan II. Abdülhamid Han'ın hayatı son dönemlere damga vuran Payitaht Abdülhamid dizisiyle beraber yeniden gündeme geldi. Tarihi olaylardan esinlenerek ekranlara gelen dizide II. Abdülhamid Han'ın hayatı ve tahtta kaldığı yıllarda yaşanan siyasi olaylar anlatılıyor. Osmanlı Devleti'nin 34. padişahı ve çöküş sürecindeki devlette mutlak hakimiyet sağlayan padişah olan Sultan Abdülhamid, tahtta olduğu dönemde bir çok proje gerçekleştirmiştir. Peki, Sultan Abdülhamid kimdir ne zaman öldü? İşte, II. Abdülhamid Han'ın hayatı ve tahtta kaldığı yıllarla ilgili ayrıntılar.

9.10.2020Gündem
Şişlide şüphelinin kemerinden uyuşturucu çıktı

Şişli'de şüphelinin kemerinden uyuşturucu çıktı

ŞİŞLİ'de durumundan şüphelenilen bir kişinin üst aramasında kemerine zulalanmış 6 parça uyuşturucu madde ele geçirildi.

2.09.2020Gündem
Sultanbeyli’de pandemide 61 bin 375 vatandaşa sosyal yardım dağıtıldı

Sultanbeyli’de pandemide 61 bin 375 vatandaşa sosyal yardım dağıtıldı

SULTANBEYLİ Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Covid-19 salgınının başladığı 11 Mart 2020 tarihinden 25 Ağustos 2020 tarihine kadar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın destekleriyle Sultanbeyli’de yaşayan 61 bin 375 vatandaşa 56 milyon 517 bin 336 TL sosyal yardım dağıttı.

26.08.2020Gündem
8. Sınıf Türkçe Birleşik Sözcüklerin Yazımı konu anlatımı

8. Sınıf Türkçe Birleşik Sözcüklerin Yazımı konu anlatımı

Türkçemizde farklı amaçlar ile bir araya gelmiş pek çok birleşik sözcük bulunmaktadır. Bu sözcükler değişik kurallara göre bir araya gelerek anlamlar çıkarabilir. Şimdi birleşik sözcükleri ele alacağız ve neye göre yazıldığına bakacağız. İşte 8. sınıf Türkçe birleşik sözcüklerin yazımı konu anlatımı.

25.08.20208. SINIF
Kara Fatma ölüm yıl dönümünde anılıyor - Milli Mücadelenin kadın kahramanı  Kara Fatma kimdir, ne zaman öldü

Kara Fatma ölüm yıl dönümünde anılıyor - Milli Mücadele'nin kadın kahramanı Kara Fatma kimdir, ne zaman öldü?

Kara Fatma ölüm yıl dönümünde anılıyor. Sosyal medyada pek çok kullanıcı Kara Fatma etiketiyle paylaşımda bulunuyor. ‘Kara’ lakabını ve üsteğmen rütbesini Mustafa Kemal'den alan Fatma Seher, aşçılık, hasta bakıcılık, hemşirelik gibi pek çok görevin yanında İstiklal Harbi'nde 300 kişilik birliği de komuta etmişti. Peki, Milli Mücadele'nin kadın kahramanı Kara Fatma kimdir, ne zaman öldü_

2.07.2020Gündem
Toplu taşıma yerine bisiklet kullanmak isteyenlere 7 altın bilgi

Toplu taşıma yerine bisiklet kullanmak isteyenlere 7 altın bilgi

Şehir içi ulaşımı için tercihlerimiz değişiyor. Virüsten uzak olmak isteyenler bisiklete talebi arttırdı. Unkapanı Köprüsü’nün altındaki bisikletçiler “40 yılın satış rekoru kırıldı” diyor. Siz de yola bisikletle devam etmek istiyorsanız bu 7 altın bilgiye göz atın.

‘2020 Bavyera Uyum Ödülü’ Yasemin Günay’ın

‘2020 Bavyera Uyum Ödülü’ Yasemin Günay’ın

Almanya’nın Bavyera Eyaleti’nde göçmen kökenli vatandaşların topluma daha fazla katkı sağlamaları için çalışan şahıs, örnek proje, dernek ve firmaların ödüllendirildiği ‘Bavyera Uyum Ödülleri’ sahiplerini buldu. 2020 birincilik ödülünü ‘Gezici Hospiz DaSein’ projesiyle Yasemin Günay aldı.

27.05.2020Avrupa
Acun Ilıcalı Darülaceze sakinlerini unutmadı

Acun Ilıcalı Darülaceze sakinlerini unutmadı

Acun Ilıcalı, Ramazan Bayramı'nda Darülaceze sakinlerini unutmadı. Ilıcalı, koronavirüs salgını nedeniyle bu bayramı ziyaretçi olmadan geçirecek olan Darülaceze sakinleri ve çalışanları için, bin adet çikolata gönderdi. Çikolataları kurum adına Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci teslim aldı.

24.05.2020Magazin
Acun Ilıcalı,  Darülaceze sakinlerinine bir kamyon çikolata gönderdi

Acun Ilıcalı, Darülaceze sakinlerinine bir kamyon çikolata gönderdi

İlk defa bu bayram ziyaretçileri ile bir araya gelemeyecek Darülaceze sakinlerine, ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı bir kamyon çikolata gönderdi. Çikolataları Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci teslim aldı.

24.05.2020Magazin
Mapfre’den Türkiye’ye 4 milyon TL’lik Pandemi desteği

Mapfre’den Türkiye’ye 4 milyon TL’lik Pandemi desteği

Mapfre Vakfı (Fundación Mapfre), koronavirüs pandemisi nedeniyle zor durumda olan 27 farklı ülkedeki sağlık sektörüne ve dezavantajlı vatandaşlara destek olmak için 35 milyon euro bağışladığını açıkladı. Bu kapsamda Türkiye’ye de 4.1 milyon TL’lik bağış yapıldı.

15.05.2020Sigorta
Yaktın beni Kerem

'Yaktın beni Kerem'

Aslı Enver, “Kalp mi mantık mı?” sorusuna “30’undan sonra mantık” yanıtını verdi. Kerem Tunçeri’nin sosyal medyadaki mesajlarının ifşa olmasından sonra aralarındaki ilişkiyi bitirmesiyle Aslı bu söylediğini doğrulamış mı oldu?

4.05.2020Magazin
Elektrikler ne zaman gelecek 17 Mart 2020 elektrik kesintisi

Elektrikler ne zaman gelecek? 17 Mart 2020 elektrik kesintisi

İstanbul’un birçok ilçesinden elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ’ın 17 Mart 2020 tarihli kesinti listesine göre hem Avrupa hem de Anadolu Yakası’ndaki pek çok ilçeye elektrik verilemeyecek. Peki, İstanbul’da elektrikler ne zaman gelecek, kesintiler kaç saat sürecek?

17.03.2020Gündem
En çok onlar risk altında... Darülacezede corona virüs tedbiri

En çok onlar risk altında... Darülaceze'de corona virüs tedbiri

DARÜLACEZE'de koronavirüse karşı 24 Mart'a kadar ziyaret ve etkinliklere ara verildi.

12.03.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 10 Mart 2020 İstanbul elektrik kesintisi

Elektrikler ne zaman gelecek? 10 Mart 2020 İstanbul elektrik kesintisi

10 Mart Salı gününde elektik kesintileri yaşanmaya devam ediyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi yaşanacak ilçeleri, mahalleleri ve kesintilerin süreceği zaman dilimini resmi sayfası üzerinden paylaştı. Vatandaşlar, planlı kesinti programı ile ikamet ettikleri ilçedeki kesintilerin ne kadar süreceğini görüntüleyebiliyor. İşte, 10 Mart 2020 Salı günü planlı kesinti programı...

10.03.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Kalbiyolojik Ailelere Destek Olmanın Yolları

Türkiye’de kimsesiz çocukları bir aile gibi sahiplenen derneklerden biri Kırmızı Çocuklar Derneği. Kırmızı demelerinin sebebi her birinin istemeden de olsa kırmızı çizgili çocuklar olmaları. Dernek o çizgileri sonsuza kadar silmek için savaşıyor.

10.12.2020

Taksiciler kendi aracımıza binmemize de karışır mı?

Uber’e karşıydılar. Sonra yeni çıkan kiralık scooter’lara karşı çıktılar. Neredeyse tekerleği olan her şeye karşılar.

16.06.2020

'Büyüksünüz' büyükler

Bu ramazan, 65 yaş üstü ‘büyük gençler’, büyük bir özveriyle hayatı eve sığdırdılar. Görevliler, sosyal yardım grupları, komşular ve hatta şirketler onlara destek olmaya çalıştı.

20.05.2020

İstanbul olmasa olmazlardı

Kudüs ve Venedik’in en büyük ortak yanları, hamurlarında bolca “İstanbul” olması.

16.05.2020

Haftanın testi

Bu kez soruları gazeteci-yazar İpek Durkal’a sordum, haftanın en çok konuşulan mevzularına gayet vakıf çıktı. Bakalım siz nasılsınız?

4.05.2020

Açıkhava tımarhanesinde bu hafta

Benim tahammül eşiğim mi düştü, yoksa bu ülkenin hakikaten çivisi mi çıktı anlayamıyorum. Okuyun bir de siz karar verin bakalım...

1.05.2020

Zincirleme trafik kazası gibi

Murat Övüç son dönemin dikkat çeken sosyal medya fenomenlerinden.

29.04.2020

Kargocuların isyanı nedir?

İstanbul’da bir kargocu inanılmaz boyuta ulaşan sıkıntılarını şöyle anlatıyor.

24.04.2020